Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

kakavdanakneiskustvu
Posts: 65972
Joined: 03/08/2010 19:04

#35751 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

ni u stacionaru ne radi ni jedan onkolog,logicno
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35752 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Sta bi za Zenicatrans?
Evo, rijetkost, ali cu se sloziti sa Dofuovim potezom, i ja sam licno za prodaju i mislim da je to najbolje rjesenje.
Doduse, jesu radnici upravu kada se pozivaju na Celik i njegov reprogram (upravo zbog ovakvih situacija grad nije trebao ni Celik podrzati).
Ne kontam ih nikako, kradjom su dobrim dijelom unistili preduzece, godinama sindikat sutio dok se se dugovi gomilali i sada bi da gradjani placaju taj ceh. Sada, u vrijeme kada se i privatne prevoznicke firme nalaze pred kolapsom, te sa krajnjim naporima rjesavaju brojne probleme sa kojima se ova bransa susrece, najbolje je rjesenje prepustiti privatniku u ruke oblast javnog prevoza. Bas me zanima koliko bi potrosnja goriva bila kod privatnika u odnosu na Zenicatrans...
Jedina greska ove gradske uprave jeste nabavka onih troosovinaca, koji su skroz derentabilni, trebali su ici na opciju minibusa, kombija i slicno, za ova sela tipa Tetovo, Gradisce i sl. (koliko puta samo bus poluprazan ili prazan vozi). Nepotrebni su bili autobusi tolikih gabarita.
Ko god pruzi podrsku Zenicatransu, neprijatelj je ovoga grada...
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#35753 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Čeliku je uzeo ono što je godinama bio izvor njihovog finansiranja (prostor ispod stadiona) i iz dijela tog prihoda placa se reprogram (ostalo ide na cvijece).


Greška ove gradske uprave je što su postavili nesposobne ljude. Izgubili Mittal i Prevent jer su im povecali cijene za 30%, a to im bile usputne linije.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#35754 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Casual's wrote:Čeliku je uzeo ono što je godinama bio izvor njihovog finansiranja (prostor ispod stadiona) i iz dijela tog prihoda placa se reprogram (ostalo ide na cvijece).
Naravno, sad se rješavaju dugovi, a dok je bilo pod upravom, gomilali su se, zar ne?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#35755 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Pa kako nije bilo love za placanje na vrijeme ako se reprogram moze isplacivat iz te cifre od poslovnih prostora? I jos navodno ostane za cvijece
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#35756 Re: Zeničani

Post by phillie »

Throttle wrote:Pa kako nije bilo love za placanje na vrijeme ako se reprogram moze isplacivat iz te cifre od poslovnih prostora? I jos navodno ostane za cvijece
Vjerujem zbog toga sto su blokirani racuni, i sto bi lova od kirija isla na neke druge dugove i ne bi mogla biti iskoristena za reprogram. Ovako je Grad kao garant preuzeo na sebe placanje reprograma, ali iz sredstava koje bi inace isle Celiku (a koje Celik realno ne bi ni vidio).
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#35757 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Hoce jezik pravo. Dok je godinama ubirao prihod samostalno, nije se pekaru hljeb placao. Sad kad to neko drugi ubire, placa se, jos ostane i kusura :D Kako pobogu :hm:

A Zenicatrans hoce Celikov model, ali nece investitora. Bas bi se ljudi jebali a da im ne udje :-)
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#35758 Re: Zeničani

Post by phillie »

_BataZiv_0809 wrote:Hoce jezik pravo. Dok je godinama ubirao prihod samostalno, nije se pekaru hljeb placao. Sad kad to neko drugi ubire, placa se, jos ostane i kusura :D Kako pobogu :hm:
Mislis na Celik? Cuj kako, pa lako :D Preusmjeravane pare na privatne racune i "tekuce potrebe"
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#35759 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Bozija pravda je da se ugasi Zenicatrans zbog radnika koji su ga pokrali i naplatili sve sa kamatama.
Svaki drugi autobus po gradu almijev tako da ce preuzeti sada ili za godinu samo je pitanje.

Veca je steta sto propade projekat led rasvjete da se osvijetli grad..
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#35760 Re: Zeničani

Post by Throttle »

phillie wrote:
Throttle wrote:Pa kako nije bilo love za placanje na vrijeme ako se reprogram moze isplacivat iz te cifre od poslovnih prostora? I jos navodno ostane za cvijece
Vjerujem zbog toga sto su blokirani racuni, i sto bi lova od kirija isla na neke druge dugove i ne bi mogla biti iskoristena za reprogram. Ovako je Grad kao garant preuzeo na sebe placanje reprograma, ali iz sredstava koje bi inace isle Celiku (a koje Celik realno ne bi ni vidio).
Racuni su blokirani zadnjih par godina a problemi su prisutni decenijama. Ako od kirija ima dovoljno da i preliva iz bokala, kako su godinama gomilani dugovi a nikog dupe nije zasvrbilo? Tu lezi problem a ne u finansiranju cvijeca i tim nekim nazovi viskovima. Prije nije bilo ni dovoljno za pokrivat osnovne obaveze a sad ima viska i opet je problem :-)
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#35761 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Sta je bilo s rasvjetom, ne upratih
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#35762 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Ode trener Celika... Da li je otjeran ili je sam otisao, nebitno... Sad ide reset na fabricke postavke :mrgreen:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#35763 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Zenicatrans svakako treba prodati...da nam se svima skinu s grbace
po mogucnosti ih udati Almiju pa da grad dobije odgovarajuceg prevoznika a radnici odgovarajuceg gazdu
:mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#35764 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Treba neko javiti onoj teŠanjskoj seoskoj varalici sto oplođava firme da se još nije okušao u prevozničkoj branši :D
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35765 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

_BataZiv_0809 wrote:Treba neko javiti onoj teŠanjskoj seoskoj varalici sto oplođava firme da se još nije okušao u prevozničkoj branši :D
Ko kaze da nije. Ima svoju savremenu spediciju, uz jedan od najmodernijih logističkih centara (citaj na bosanski skladište).
Prosle godine neku donaciju trebao skladištiti, pa izmedju ostalog naletih na to da imaju svoj distributivni centar, ali mogu i drugi skladištiti po potrebi.
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#35766 Re: Zeničani

Post by phillie »

Throttle wrote:
phillie wrote:
Throttle wrote:Pa kako nije bilo love za placanje na vrijeme ako se reprogram moze isplacivat iz te cifre od poslovnih prostora? I jos navodno ostane za cvijece
Vjerujem zbog toga sto su blokirani racuni, i sto bi lova od kirija isla na neke druge dugove i ne bi mogla biti iskoristena za reprogram. Ovako je Grad kao garant preuzeo na sebe placanje reprograma, ali iz sredstava koje bi inace isle Celiku (a koje Celik realno ne bi ni vidio).
Racuni su blokirani zadnjih par godina a problemi su prisutni decenijama. Ako od kirija ima dovoljno da i preliva iz bokala, kako su godinama gomilani dugovi a nikog dupe nije zasvrbilo? Tu lezi problem a ne u finansiranju cvijeca i tim nekim nazovi viskovima. Prije nije bilo ni dovoljno za pokrivat osnovne obaveze a sad ima viska i opet je problem :-)
Pa iz tvog pitanja sam ti se odgovor daje. Zato sto se godinama krcmilo, uz aminovanje gradskih struktura koji su postavljali na celo kluba svoj ljude.

Al, cekaj, ti mislis da ovo sto oni uzmu od kirija moze biti za funkcionisanje kluba???? Ma kakvi lave. To ide za reprogram koji je cini mi se oko 20.000 mjesecno. Tekuci troskovi su mnogo veci.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#35767 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#35768 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Joj lave znamo i mi za carsijazenica nije to spansko selo :-)
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#35769 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Ja, i?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#35770 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Nista samo nastavi, dobro je znati odakle vjetrovi pusu.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#35771 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Oke hvala
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#35772 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Cesual je dobar momak....
Al mi nije jasno zašto si (ako si) na toj strani...stvarno ti ne treba to.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#35773 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Biti na strani bilo koga tokom ovog zaglupljivanja naroda je blasfemija epskih proporcija. Jos je malo jace od godine dana do lokalnih izbora, bilo bi fino vidjeti progresivnu stranu Zenice ako je uopste ima.

Ove fb stranice su samo odraz koliki smo mi odron od ljudi, pa se hvatamo na ove stvari, a jos gore je sto one postaju normala...standard jebo te!
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#35774 Re: Zeničani

Post by smartXL »

_BataZiv_0809 wrote:Joj lave znamo i mi za carsijazenica nije to spansko selo :-)
Pa on ti je jedan od admina čaršije. Pogledaj vrijeme objave tamo i ovamo, samo minutu razlike :-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#35775 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

smartXL wrote: Pa on ti je jedan od admina čaršije. Pogledaj vrijeme objave tamo i ovamo, samo minutu razlike :-)
Aaaaa, viđu vraga, fakat :shock:
Post Reply