Demokratska fronta Željko Komšić

baxus
Posts: 1586
Joined: 29/10/2005 16:31

#35751 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by baxus »

ultima_palabra wrote:Ma ko će pokrenuti? Topa, Srna, Karačićka, Lazović? Sve SDA spavači. Nemoj biti smiješan.

http://www.centar.ba/stranica/opincsko-vijece
I Naserova "mlada" se smjestila OV Centra. :shock:
palermo
Posts: 25340
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#35752 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

cyprus wrote:
palermo wrote:
cyprus wrote:
I baš zbog toga, u meni tinja nada da će ona odbiti ovu ponudu...
Ako je sve ovo istina, ponavljam ako je istina jer kod nas nikad ne znaš šta je istina, onda jedini razlog zbog kojeg Martina može odbiti ovu poziciju je da pritisak HDZ-a postane prevelik, prejak i neizdržljiv. A pošto te znam kao forumaša, ne vejrujem da priželjkuješ ovakav scenario.

Pa me onda interesuje zbog čega ti tinja ova nada, mislim naslućujem ja :D , ali onako obrazloženje
Pa, jasno je... Željko je u zadnje vrijeme dobro zastranio nadesno - čovjek je postao hodajuća antireklama za građanski koncept društva... Ma jednostavno, Željko je postao dio problema u Bosni i Hercegovini, nikako dio rješenja... I mislim da nije dobro da Martina staje na tu stranu... Pogotovo kao neko ko je recimo javno podržavao Borišu Falatara, a znamo šta su govnari i bolesnici iz Željkovog kruga, pa i on sam, uputili na njegov račun...

A ne mislim da HDZ može pokolebat Martinu... Ako nije dosad, neće ni sad... Mada, sad kad vidim ove gnjusobe na njen račun koje dobiva ovih dana, možda bi baš zainat trebala uzet tu poziciju u Pragu... Ali nadam se da će se bar na neki način ograditi od Komšića...
O, moj jarane, nisu to obični pritisci......tu ti se u pitanje dovodi sve što je tebi važno i drago u životu......lako je za facebook i društvene mreže, puno su tu teži oblici pritiska u pitanjue......

A oko Željka.....ne ulazeći u to kakav je on, reci mi koju to drugu altenrativu Martini nudi ova kao pro BiH strana.......SDP i NS koji su svoje djelovanje ograničili na sarajevski kanton.......šta to Martina iz Širokog brijega ima sa sarajevskim kantonom......čime to oni mogi privući, zaštititi hrvatske disidente....

Kada je Martina podržala Borišu vjerujem da je imala na pameti nešto drugo a ne borbu za pravdu unutar kotline.....
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35753 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

bunk wrote:
Lijepo je receno bosanske i bosnjacke stranke.

Uskoro formiranje bošnjačkog segmenta za vlast

"Neka i nama daju da okupimo što veći broj političkih stranaka koje su podržane bošnjačkim glasačkim tijelom"


Izetbegović: Za nekoliko dana imat ćemo širok "bošnjački segment", ima mjesta za sve iz Bh. bloka
http://www.klix.ba/clanak/190313066
I to, naravno, nije slučajno izgovoreno.
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1028
Joined: 13/10/2006 17:30

#35754 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by DrugaGimnazija »

Ako Zeljko pristane da ucestvuje u formiranju bošnjačkog segmenta za vlast, onda ce biti u pravu oni koji su ga prozvali bošnjačkim clanom Predsjednistva, a DF bošnjačkom strankom. I to je sve posteno, nije ni problem da imamo jos jednu bošnjačku stranku, samo se nije tako prodavao prije izbora.

Takodje je posteno da i dalje tvrdi da je DF multinacionalna stranka, ali onda treba traziti i pozicije u vlasti iz srpske i hrvatske kvote.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#35755 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by spreca »

cyprus wrote:
palermo wrote:
cyprus wrote:
I baš zbog toga, u meni tinja nada da će ona odbiti ovu ponudu...
Ako je sve ovo istina, ponavljam ako je istina jer kod nas nikad ne znaš šta je istina, onda jedini razlog zbog kojeg Martina može odbiti ovu poziciju je da pritisak HDZ-a postane prevelik, prejak i neizdržljiv. A pošto te znam kao forumaša, ne vejrujem da priželjkuješ ovakav scenario.

Pa me onda interesuje zbog čega ti tinja ova nada, mislim naslućujem ja :D , ali onako obrazloženje
Pa, jasno je... Željko je u zadnje vrijeme dobro zastranio nadesno - čovjek je postao hodajuća antireklama za građanski koncept društva... Ma jednostavno, Željko je postao dio problema u Bosni i Hercegovini, nikako dio rješenja... I mislim da nije dobro da Martina staje na tu stranu... Pogotovo kao neko ko je recimo javno podržavao Borišu Falatara, a znamo šta su govnari i bolesnici iz Željkovog kruga, pa i on sam, uputili na njegov račun...

A ne mislim da HDZ može pokolebat Martinu... Ako nije dosad, neće ni sad... Mada, sad kad vidim ove gnjusobe na njen račun koje dobiva ovih dana, možda bi baš zainat trebala uzet tu poziciju u Pragu... Ali nadam se da će se bar na neki način ograditi od Komšića...
Da se ogradi od svog shefa?
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#35756 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Skijaš »

spreca wrote:
cyprus wrote:
palermo wrote: Ako je sve ovo istina, ponavljam ako je istina jer kod nas nikad ne znaš šta je istina, onda jedini razlog zbog kojeg Martina može odbiti ovu poziciju je da pritisak HDZ-a postane prevelik, prejak i neizdržljiv. A pošto te znam kao forumaša, ne vejrujem da priželjkuješ ovakav scenario.

Pa me onda interesuje zbog čega ti tinja ova nada, mislim naslućujem ja :D , ali onako obrazloženje
Pa, jasno je... Željko je u zadnje vrijeme dobro zastranio nadesno - čovjek je postao hodajuća antireklama za građanski koncept društva... Ma jednostavno, Željko je postao dio problema u Bosni i Hercegovini, nikako dio rješenja... I mislim da nije dobro da Martina staje na tu stranu... Pogotovo kao neko ko je recimo javno podržavao Borišu Falatara, a znamo šta su govnari i bolesnici iz Željkovog kruga, pa i on sam, uputili na njegov račun...

A ne mislim da HDZ može pokolebat Martinu... Ako nije dosad, neće ni sad... Mada, sad kad vidim ove gnjusobe na njen račun koje dobiva ovih dana, možda bi baš zainat trebala uzet tu poziciju u Pragu... Ali nadam se da će se bar na neki način ograditi od Komšića...


Da se ogradi od svog shefa?
Ne vjerujem da bi ona razumjela vasu diskusiju. Ta neka debata o tom hoce li uvazavati ocekivanja bilo mase, bilo Komsica, je smijesna. To je zena orkan i jedino u sto mozemo biti sigurni je da ce i reci ono sta joj je na umu.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#35757 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JThomas »

sve te orkane pinka pretvori u lijepe, umjerene vjetriće u gazdina jedra... :mrgreen:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#35758 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by spreca »

Skijaš wrote:
Ne vjerujem da bi ona razumjela vasu diskusiju. Ta neka debata o tom hoce li uvazavati ocekivanja bilo mase, bilo Komsica, je smijesna. To je zena orkan i jedino u sto mozemo biti sigurni je da ce i reci ono sta joj je na umu.
Komsic joj je sef....ako nece slusati njega onda koga ce?...onje postavio a moze je i odazvati...
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#35759 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Prpa.ba »

Neka poskokovka ne govori sta joj je na umu prosim lijepo, dosta mi je vise vrijedjanja Bosnjaka po medijskom i forumskom okruzju. Samo nam jos ona nedostaje.
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#35760 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

Nema više vrijeđanja SDA,JER MI ĆEMO ŠNJIMA,Vrijeđat
User avatar
addem
Posts: 2863
Joined: 13/02/2004 00:00

#35761 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by addem »

Nesto je truhlo u ljevici. Duboke podjele gdje god da pogledas. Pitanje je samo kad ce ovaj BH blok puci.
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#35762 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by nemampojma0 »

addem wrote:Nesto je truhlo u ljevici. Duboke podjele gdje god da pogledas. Pitanje je samo kad ce ovaj BH blok puci.
BH blok postoji samo u KS, s tim da su svi pod komandom NiP i NS-e. Nigdje drugo nije zazivio.
saale
Posts: 1440
Joined: 08/07/2008 13:39

#35764 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by saale »

nemampojma0 wrote:
addem wrote:Nesto je truhlo u ljevici. Duboke podjele gdje god da pogledas. Pitanje je samo kad ce ovaj BH blok puci.
BH blok postoji samo u KS, s tim da su svi pod komandom NiP i NS-e. Nigdje drugo nije zazivio.
A inače, poznatih i tradicionalnih ljevičara :lol: :lol: :lol:
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#35765 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by nemampojma0 »

saale wrote:
nemampojma0 wrote:
addem wrote:Nesto je truhlo u ljevici. Duboke podjele gdje god da pogledas. Pitanje je samo kad ce ovaj BH blok puci.
BH blok postoji samo u KS, s tim da su svi pod komandom NiP i NS-e. Nigdje drugo nije zazivio.
A inače, poznatih i tradicionalnih ljevičara :lol: :lol: :lol:
Bas tako. I onda ovdje neki brane nakaradne stavove Niksica i Kojovica.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#35766 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kluz franjo »

Sasvim je legitimno da se politički stavovi i argumentacija stranačkih vrhova SDA i DF poklapaju skoro u potpunosti.
Samim tim je sasvim razumljivo i legitimno da i članstvo, simpatizeri i glasači ove dvije stranke uglavnom zajednički podržavaju te političke stavove i argumentaciju.
Neko se može sa tim slagati ili ne slagati, ali tu po meni nema ništa sporno.

Meni je samo nejasno, zašto se još ne ulazi u to savezništvo?
Pa da onda zajedničkim snagama krenu u realizaciju političke agende o kojoj postoji toliko međusobne saglasnosti.

Evo već pet mjeseci od izbora.
Vrh DF-a je više puta javno stao iza stajališta SDA, a kontinuinirano kritikovao stajališta SDP-a i NS-a.
A još uvijek su (valjda) sa SDP-om i NS-om, a nisu (valjda) sa SDA.
Ili je vrh političke mudrosti:
"Predsjedništvo DF-a 5 mjeseci poslije izbora zaključilo da radna grupa treba da izradi zaključke!"

Šta se čeka? U čemE je problem?
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#35767 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Vidal89 »

kluz franjo wrote:Sasvim je legitimno da se politički stavovi i argumentacija stranačkih vrhova SDA i DF poklapaju skoro u potpunosti.
Samim tim je sasvim razumljivo i legitimno da i članstvo, simpatizeri i glasači ove dvije stranke uglavnom zajednički podržavaju te političke stavove i argumentaciju.
Neko se može sa tim slagati ili ne slagati, ali tu po meni nema ništa sporno.

Meni je samo nejasno, zašto se još ne ulazi u to savezništvo?
Pa da onda zajedničkim snagama krenu u realizaciju političke agende o kojoj postoji toliko međusobne saglasnosti.

Evo već pet mjeseci od izbora.
Vrh DF-a je više puta javno stao iza stajališta SDA, a kontinuinirano kritikovao stajališta SDP-a i NS-a.
A još uvijek su (valjda) sa SDP-om i NS-om, a nisu (valjda) sa SDA.
Ili je vrh političke mudrosti:
"Predsjedništvo DF-a 5 mjeseci poslije izbora zaključilo da radna grupa treba da izradi zaključke!"

Šta se čeka? U čemE je problem?
Ceka se blagoslov HDZa koji ne moze smisliti DF, zato su danas postavili uslove a to su opet min financija i min pravde. Ako to dobiju onda HDZ nema nista protiv DF u koaliciji.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#35768 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Roccohljup »

Hdz treb dozivotno zabraniti min finansija kako na drzavnom tako i na federalnom nivou.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#35769 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

Roccohljup wrote:Hdz treb dozivotno zabraniti min finansija kako na drzavnom tako i na federalnom nivou.
Oni su dozivotno pretplaceni na te funkcije.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35770 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

između mipa i finansija, zapravo, između svega i finansija :D zna se šta će hdz birati.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#35771 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bunk »

Sve?
:lol:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35772 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

bunk wrote:Sve?
:lol:
Ne vjerujem da će im Željo i Bake dati.
:lol:
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#35773 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Roccohljup »

Styling wrote:
Roccohljup wrote:Hdz treb dozivotno zabraniti min finansija kako na drzavnom tako i na federalnom nivou.
Oni su dozivotno pretplaceni na te funkcije.
Nazalost tako je do sada bilo. Ja se iskreno nadam da ce promjeniti ako nase "patriote" skupe moshnje :D
Last edited by Roccohljup on 14/03/2019 14:38, edited 1 time in total.
User avatar
drug_profi
Posts: 65421
Joined: 16/07/2012 16:00

#35774 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Sve će njima Zelja i Bake halalit. Samo da bake dobije ziranta, a Zelja da dobije ministarstva i odbore za svoje ljude.
Dug je dug jbg. Zelja je castan momak koji ne zaboravlja svoje dugove.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#35775 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/komsic/190314124

Komšić: Nadam se da Hrvatska nije prešla crvenu liniju

"Navodi pojedinih medija o eventualnoj uključenosti diplomata iz susjedne Republike Hrvatske u aktivnosti koje duboko ulaze u sferu špijunaže i terorizma u cilju ostvarivanja njihovih nejasnih interesa u BiH imat će jako ozbiljne implikacije", stoji u reakciji Željka Komšića.
Post Reply