I Naserova "mlada" se smjestila OV Centra.ultima_palabra wrote:Ma ko će pokrenuti? Topa, Srna, Karačićka, Lazović? Sve SDA spavači. Nemoj biti smiješan.
http://www.centar.ba/stranica/opincsko-vijece
Demokratska fronta Željko Komšić
-
baxus
- Posts: 1586
- Joined: 29/10/2005 16:31
#35751 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
-
palermo
- Posts: 25340
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#35752 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
O, moj jarane, nisu to obični pritisci......tu ti se u pitanje dovodi sve što je tebi važno i drago u životu......lako je za facebook i društvene mreže, puno su tu teži oblici pritiska u pitanjue......cyprus wrote:Pa, jasno je... Željko je u zadnje vrijeme dobro zastranio nadesno - čovjek je postao hodajuća antireklama za građanski koncept društva... Ma jednostavno, Željko je postao dio problema u Bosni i Hercegovini, nikako dio rješenja... I mislim da nije dobro da Martina staje na tu stranu... Pogotovo kao neko ko je recimo javno podržavao Borišu Falatara, a znamo šta su govnari i bolesnici iz Željkovog kruga, pa i on sam, uputili na njegov račun...palermo wrote:Ako je sve ovo istina, ponavljam ako je istina jer kod nas nikad ne znaš šta je istina, onda jedini razlog zbog kojeg Martina može odbiti ovu poziciju je da pritisak HDZ-a postane prevelik, prejak i neizdržljiv. A pošto te znam kao forumaša, ne vejrujem da priželjkuješ ovakav scenario.cyprus wrote:
I baš zbog toga, u meni tinja nada da će ona odbiti ovu ponudu...
Pa me onda interesuje zbog čega ti tinja ova nada, mislim naslućujem ja, ali onako obrazloženje
A ne mislim da HDZ može pokolebat Martinu... Ako nije dosad, neće ni sad... Mada, sad kad vidim ove gnjusobe na njen račun koje dobiva ovih dana, možda bi baš zainat trebala uzet tu poziciju u Pragu... Ali nadam se da će se bar na neki način ograditi od Komšića...
A oko Željka.....ne ulazeći u to kakav je on, reci mi koju to drugu altenrativu Martini nudi ova kao pro BiH strana.......SDP i NS koji su svoje djelovanje ograničili na sarajevski kanton.......šta to Martina iz Širokog brijega ima sa sarajevskim kantonom......čime to oni mogi privući, zaštititi hrvatske disidente....
Kada je Martina podržala Borišu vjerujem da je imala na pameti nešto drugo a ne borbu za pravdu unutar kotline.....
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#35753 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
bunk wrote:
Lijepo je receno bosanske i bosnjacke stranke.
I to, naravno, nije slučajno izgovoreno.
Uskoro formiranje bošnjačkog segmenta za vlast
"Neka i nama daju da okupimo što veći broj političkih stranaka koje su podržane bošnjačkim glasačkim tijelom"
Izetbegović: Za nekoliko dana imat ćemo širok "bošnjački segment", ima mjesta za sve iz Bh. bloka
http://www.klix.ba/clanak/190313066
- DrugaGimnazija
- Posts: 1028
- Joined: 13/10/2006 17:30
#35754 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ako Zeljko pristane da ucestvuje u formiranju bošnjačkog segmenta za vlast, onda ce biti u pravu oni koji su ga prozvali bošnjačkim clanom Predsjednistva, a DF bošnjačkom strankom. I to je sve posteno, nije ni problem da imamo jos jednu bošnjačku stranku, samo se nije tako prodavao prije izbora.
Takodje je posteno da i dalje tvrdi da je DF multinacionalna stranka, ali onda treba traziti i pozicije u vlasti iz srpske i hrvatske kvote.
Takodje je posteno da i dalje tvrdi da je DF multinacionalna stranka, ali onda treba traziti i pozicije u vlasti iz srpske i hrvatske kvote.
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#35755 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Da se ogradi od svog shefa?cyprus wrote:Pa, jasno je... Željko je u zadnje vrijeme dobro zastranio nadesno - čovjek je postao hodajuća antireklama za građanski koncept društva... Ma jednostavno, Željko je postao dio problema u Bosni i Hercegovini, nikako dio rješenja... I mislim da nije dobro da Martina staje na tu stranu... Pogotovo kao neko ko je recimo javno podržavao Borišu Falatara, a znamo šta su govnari i bolesnici iz Željkovog kruga, pa i on sam, uputili na njegov račun...palermo wrote:Ako je sve ovo istina, ponavljam ako je istina jer kod nas nikad ne znaš šta je istina, onda jedini razlog zbog kojeg Martina može odbiti ovu poziciju je da pritisak HDZ-a postane prevelik, prejak i neizdržljiv. A pošto te znam kao forumaša, ne vejrujem da priželjkuješ ovakav scenario.cyprus wrote:
I baš zbog toga, u meni tinja nada da će ona odbiti ovu ponudu...
Pa me onda interesuje zbog čega ti tinja ova nada, mislim naslućujem ja, ali onako obrazloženje
A ne mislim da HDZ može pokolebat Martinu... Ako nije dosad, neće ni sad... Mada, sad kad vidim ove gnjusobe na njen račun koje dobiva ovih dana, možda bi baš zainat trebala uzet tu poziciju u Pragu... Ali nadam se da će se bar na neki način ograditi od Komšića...
- Skijaš
- Posts: 13882
- Joined: 15/06/2011 09:56
- Location: na terenu
#35756 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ne vjerujem da bi ona razumjela vasu diskusiju. Ta neka debata o tom hoce li uvazavati ocekivanja bilo mase, bilo Komsica, je smijesna. To je zena orkan i jedino u sto mozemo biti sigurni je da ce i reci ono sta joj je na umu.spreca wrote:cyprus wrote:Pa, jasno je... Željko je u zadnje vrijeme dobro zastranio nadesno - čovjek je postao hodajuća antireklama za građanski koncept društva... Ma jednostavno, Željko je postao dio problema u Bosni i Hercegovini, nikako dio rješenja... I mislim da nije dobro da Martina staje na tu stranu... Pogotovo kao neko ko je recimo javno podržavao Borišu Falatara, a znamo šta su govnari i bolesnici iz Željkovog kruga, pa i on sam, uputili na njegov račun...palermo wrote: Ako je sve ovo istina, ponavljam ako je istina jer kod nas nikad ne znaš šta je istina, onda jedini razlog zbog kojeg Martina može odbiti ovu poziciju je da pritisak HDZ-a postane prevelik, prejak i neizdržljiv. A pošto te znam kao forumaša, ne vejrujem da priželjkuješ ovakav scenario.
Pa me onda interesuje zbog čega ti tinja ova nada, mislim naslućujem ja, ali onako obrazloženje
A ne mislim da HDZ može pokolebat Martinu... Ako nije dosad, neće ni sad... Mada, sad kad vidim ove gnjusobe na njen račun koje dobiva ovih dana, možda bi baš zainat trebala uzet tu poziciju u Pragu... Ali nadam se da će se bar na neki način ograditi od Komšića...
Da se ogradi od svog shefa?
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#35757 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
sve te orkane pinka pretvori u lijepe, umjerene vjetriće u gazdina jedra... 
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#35758 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Komsic joj je sef....ako nece slusati njega onda koga ce?...onje postavio a moze je i odazvati...Skijaš wrote:
Ne vjerujem da bi ona razumjela vasu diskusiju. Ta neka debata o tom hoce li uvazavati ocekivanja bilo mase, bilo Komsica, je smijesna. To je zena orkan i jedino u sto mozemo biti sigurni je da ce i reci ono sta joj je na umu.
- Prpa.ba
- Posts: 15270
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#35759 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Neka poskokovka ne govori sta joj je na umu prosim lijepo, dosta mi je vise vrijedjanja Bosnjaka po medijskom i forumskom okruzju. Samo nam jos ona nedostaje.
-
putokaz1
- Posts: 12974
- Joined: 31/05/2014 23:56
#35760 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Nema više vrijeđanja SDA,JER MI ĆEMO ŠNJIMA,Vrijeđat
- addem
- Posts: 2863
- Joined: 13/02/2004 00:00
#35761 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Nesto je truhlo u ljevici. Duboke podjele gdje god da pogledas. Pitanje je samo kad ce ovaj BH blok puci.
- nemampojma0
- Posts: 1913
- Joined: 27/11/2013 19:57
- Location: Bosna ponosna
#35762 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
BH blok postoji samo u KS, s tim da su svi pod komandom NiP i NS-e. Nigdje drugo nije zazivio.addem wrote:Nesto je truhlo u ljevici. Duboke podjele gdje god da pogledas. Pitanje je samo kad ce ovaj BH blok puci.
- nemampojma0
- Posts: 1913
- Joined: 27/11/2013 19:57
- Location: Bosna ponosna
-
saale
- Posts: 1440
- Joined: 08/07/2008 13:39
#35764 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
A inače, poznatih i tradicionalnih ljevičaranemampojma0 wrote:BH blok postoji samo u KS, s tim da su svi pod komandom NiP i NS-e. Nigdje drugo nije zazivio.addem wrote:Nesto je truhlo u ljevici. Duboke podjele gdje god da pogledas. Pitanje je samo kad ce ovaj BH blok puci.
- nemampojma0
- Posts: 1913
- Joined: 27/11/2013 19:57
- Location: Bosna ponosna
#35765 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Bas tako. I onda ovdje neki brane nakaradne stavove Niksica i Kojovica.saale wrote:A inače, poznatih i tradicionalnih ljevičaranemampojma0 wrote:BH blok postoji samo u KS, s tim da su svi pod komandom NiP i NS-e. Nigdje drugo nije zazivio.addem wrote:Nesto je truhlo u ljevici. Duboke podjele gdje god da pogledas. Pitanje je samo kad ce ovaj BH blok puci.![]()
![]()
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#35766 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Sasvim je legitimno da se politički stavovi i argumentacija stranačkih vrhova SDA i DF poklapaju skoro u potpunosti.
Samim tim je sasvim razumljivo i legitimno da i članstvo, simpatizeri i glasači ove dvije stranke uglavnom zajednički podržavaju te političke stavove i argumentaciju.
Neko se može sa tim slagati ili ne slagati, ali tu po meni nema ništa sporno.
Meni je samo nejasno, zašto se još ne ulazi u to savezništvo?
Pa da onda zajedničkim snagama krenu u realizaciju političke agende o kojoj postoji toliko međusobne saglasnosti.
Evo već pet mjeseci od izbora.
Vrh DF-a je više puta javno stao iza stajališta SDA, a kontinuinirano kritikovao stajališta SDP-a i NS-a.
A još uvijek su (valjda) sa SDP-om i NS-om, a nisu (valjda) sa SDA.
Ili je vrh političke mudrosti:
"Predsjedništvo DF-a 5 mjeseci poslije izbora zaključilo da radna grupa treba da izradi zaključke!"
Šta se čeka? U čemE je problem?
Samim tim je sasvim razumljivo i legitimno da i članstvo, simpatizeri i glasači ove dvije stranke uglavnom zajednički podržavaju te političke stavove i argumentaciju.
Neko se može sa tim slagati ili ne slagati, ali tu po meni nema ništa sporno.
Meni je samo nejasno, zašto se još ne ulazi u to savezništvo?
Pa da onda zajedničkim snagama krenu u realizaciju političke agende o kojoj postoji toliko međusobne saglasnosti.
Evo već pet mjeseci od izbora.
Vrh DF-a je više puta javno stao iza stajališta SDA, a kontinuinirano kritikovao stajališta SDP-a i NS-a.
A još uvijek su (valjda) sa SDP-om i NS-om, a nisu (valjda) sa SDA.
Ili je vrh političke mudrosti:
"Predsjedništvo DF-a 5 mjeseci poslije izbora zaključilo da radna grupa treba da izradi zaključke!"
Šta se čeka? U čemE je problem?
-
Vidal89
- Posts: 1012
- Joined: 18/01/2013 02:26
#35767 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ceka se blagoslov HDZa koji ne moze smisliti DF, zato su danas postavili uslove a to su opet min financija i min pravde. Ako to dobiju onda HDZ nema nista protiv DF u koaliciji.kluz franjo wrote:Sasvim je legitimno da se politički stavovi i argumentacija stranačkih vrhova SDA i DF poklapaju skoro u potpunosti.
Samim tim je sasvim razumljivo i legitimno da i članstvo, simpatizeri i glasači ove dvije stranke uglavnom zajednički podržavaju te političke stavove i argumentaciju.
Neko se može sa tim slagati ili ne slagati, ali tu po meni nema ništa sporno.
Meni je samo nejasno, zašto se još ne ulazi u to savezništvo?
Pa da onda zajedničkim snagama krenu u realizaciju političke agende o kojoj postoji toliko međusobne saglasnosti.
Evo već pet mjeseci od izbora.
Vrh DF-a je više puta javno stao iza stajališta SDA, a kontinuinirano kritikovao stajališta SDP-a i NS-a.
A još uvijek su (valjda) sa SDP-om i NS-om, a nisu (valjda) sa SDA.
Ili je vrh političke mudrosti:
"Predsjedništvo DF-a 5 mjeseci poslije izbora zaključilo da radna grupa treba da izradi zaključke!"
Šta se čeka? U čemE je problem?
- Roccohljup
- Posts: 6995
- Joined: 19/02/2014 18:04
#35768 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Hdz treb dozivotno zabraniti min finansija kako na drzavnom tako i na federalnom nivou.
- Styling
- Posts: 15028
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#35769 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Oni su dozivotno pretplaceni na te funkcije.Roccohljup wrote:Hdz treb dozivotno zabraniti min finansija kako na drzavnom tako i na federalnom nivou.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#35770 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
između mipa i finansija, zapravo, između svega i finansija
zna se šta će hdz birati.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#35772 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ne vjerujem da će im Željo i Bake dati.bunk wrote:Sve?
- Roccohljup
- Posts: 6995
- Joined: 19/02/2014 18:04
#35773 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Nazalost tako je do sada bilo. Ja se iskreno nadam da ce promjeniti ako nase "patriote" skupe moshnjeStyling wrote:Oni su dozivotno pretplaceni na te funkcije.Roccohljup wrote:Hdz treb dozivotno zabraniti min finansija kako na drzavnom tako i na federalnom nivou.
Last edited by Roccohljup on 14/03/2019 14:38, edited 1 time in total.
- drug_profi
- Posts: 65421
- Joined: 16/07/2012 16:00
#35774 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Sve će njima Zelja i Bake halalit. Samo da bake dobije ziranta, a Zelja da dobije ministarstva i odbore za svoje ljude.
Dug je dug jbg. Zelja je castan momak koji ne zaboravlja svoje dugove.
Dug je dug jbg. Zelja je castan momak koji ne zaboravlja svoje dugove.
- malakh
- Posts: 7640
- Joined: 05/02/2016 22:11
- Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
- Grijem se na: ćumur
- Vozim: opel vektru
#35775 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
https://www.klix.ba/vijesti/bih/komsic/190314124
Komšić: Nadam se da Hrvatska nije prešla crvenu liniju
Komšić: Nadam se da Hrvatska nije prešla crvenu liniju
"Navodi pojedinih medija o eventualnoj uključenosti diplomata iz susjedne Republike Hrvatske u aktivnosti koje duboko ulaze u sferu špijunaže i terorizma u cilju ostvarivanja njihovih nejasnih interesa u BiH imat će jako ozbiljne implikacije", stoji u reakciji Željka Komšića.
