nisi ti ljevicar..ti si slabo kamuflirani desnicar i to suprotnog taboraMuaDib wrote:Ova rasprava se pretvorila i orgijanje bošnjačkih nacionalista, koji nisu svjesni da je ovo što se dešava klasično političko nasilje. Ni na kraj pameti mi nije da branim ni HDZ ni SNSD, niti spadam u zagovornike etničke podjele, ali neke stvari se jednostavno moraju otvoreno reči. Nije problem što HDZ ne imenuje delegate, to je samo reakcija na pokušaj SDP-a da ukloni HDZ iz vlasti. I koliko god se to pokušalo objasniti, da su HDZ-i nosilac stvarne političke volje Hrvata u BiH to je nemoguća misija, jer samim tim aktom postaješ trol srpsko-hrvatske nacionalističke propagande.
Iako sam ljevičar, ovo što se dešava ne služi na čast ljevici u BiH. A pitam se da li ona zaista i postoji.
Sasvim drugačija priča bi bila da je SDP odmah rekao da s SDA, SBiH i HDZ BiH nema priče o nikakvoj vlasti. Međutim izborom nacionalističke SDA kamuflirane Tihićizmom, za koalicionog partnera SDP je sebi iskopao grob. Nikakvo opravdanje tog čina ne postoji. Građani FBiH su jasno rekli da žele promjene, a ne davanje vještačkog disanja SDA. Stojim na stanovištu da je koalicija SDP i NSRzB kao građanskih opcija i SBB i HDZ1990-HSP kao stranaka desnog centra bila najbolje rješenje i stabilnu većinu. Ali SDP birajući za partnera SDA klasičnu desnicu, stvorio je percepciju bošnjačkog okupljanja, što je bio znak i za hrvatsko okupljanje. I zato imamo sada što imamo i zato se mora sada primjeniti isti pricip. A ne glumiti građane po potrebi, a u praksi provoditi jednostranu politiku. Jer ako je SDP kao građanska stranka, odabrao najjaču bošnjačku stranku za partnera, sasvim je normalno da i najača hrvatska stranka, sada blok bude dio vlasti. Druga bi priča bila da je SDP krenuo u formiranje vlasti sa strankama promjene, a to su pored NSRzB i HSP, bile HDZ1990 i SBB.
Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#3576 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#3577 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Jao kakva konstrukcija.MuaDib wrote:Ova rasprava se pretvorila i orgijanje bošnjačkih nacionalista, koji nisu svjesni da je ovo što se dešava klasično političko nasilje. Ni na kraj pameti mi nije da branim ni HDZ ni SNSD, niti spadam u zagovornike etničke podjele, ali neke stvari se jednostavno moraju otvoreno reči.Nije problem što HDZ ne imenuje delegate, to je samo reakcija na pokušaj SDP-a da ukloni HDZ iz vlasti . I koliko god se to pokušalo objasniti, da su HDZ-i nosilac stvarne političke volje Hrvata u BiH to je nemoguća misija, jer samim tim aktom postaješ trol srpsko-hrvatske nacionalističke propagande.
Nije problem sto HDZ krsi ustav, nije problem sto po istom ustavu platformasu imaju dovoljan broj glasova, problem je sto bi HDZ trebao u opoziciju. Ajme meni.
-
Ponosan
- Posts: 692
- Joined: 26/02/2011 14:09
#3578 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Dobro je pa su ove 4 stranke sto imaju vecini gurnule HDZ u opoziciju,dosta je bilo tapkanja u mjestu s njihovim nacionalizmom,pogotovo sada kada su se okrenuli Dodiku da ruse Federaciju i drzavu! mislio je HDZ 2:1,pa da konacno ostvari snove nacio-fasista,da napravi problem u ovoj drzavi kako bi svima dokazali da je ova drzava nemoguca! Ali BIH postoji preko 1000 godina,dok samozvana HB i RS postoje od agresije na BIH,prema tome..zaboravili su cinjenicu da sada patriote BIH docekuju spremni sve moguce izazove u reziji onih koji su od BIH htjeli uzeti sta im odgovara,podjeliti je i pobiti sve one koji zele jedinstvenu BIH! konacno je doslo vrijeme da HDZ ide u opoziciju,pa nek tamo blebeta do mile volje...u njihovim blokadama imali su podrsku OHR-a,ali sada je i ona izostala i nemaju vise sta traziti! adios nacionalisti! Patriote ove zemlje nikakve prijetnje ne mogu ustrasiti,cak sta vise one su im motiv da istraju u borbi za jedinstvenu,suverenu,i demokratsku BIH! Branili smo BIH jednom,odbranili je od fasista,branit cemo je ako treba jos 1000 puta!
- plain vanilla
- Posts: 70303
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
#3579 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
zavrzlama wrote:nisi ti ljevicar..ti si slabo kamuflirani desnicar i to suprotnog taboraMuaDib wrote:Ova rasprava se pretvorila i orgijanje bošnjačkih nacionalista, koji nisu svjesni da je ovo što se dešava klasično političko nasilje. Ni na kraj pameti mi nije da branim ni HDZ ni SNSD, niti spadam u zagovornike etničke podjele, ali neke stvari se jednostavno moraju otvoreno reči. Nije problem što HDZ ne imenuje delegate, to je samo reakcija na pokušaj SDP-a da ukloni HDZ iz vlasti. I koliko god se to pokušalo objasniti, da su HDZ-i nosilac stvarne političke volje Hrvata u BiH to je nemoguća misija, jer samim tim aktom postaješ trol srpsko-hrvatske nacionalističke propagande.
Iako sam ljevičar, ovo što se dešava ne služi na čast ljevici u BiH. A pitam se da li ona zaista i postoji.
Sasvim drugačija priča bi bila da je SDP odmah rekao da s SDA, SBiH i HDZ BiH nema priče o nikakvoj vlasti. Međutim izborom nacionalističke SDA kamuflirane Tihićizmom, za koalicionog partnera SDP je sebi iskopao grob. Nikakvo opravdanje tog čina ne postoji. Građani FBiH su jasno rekli da žele promjene, a ne davanje vještačkog disanja SDA. Stojim na stanovištu da je koalicija SDP i NSRzB kao građanskih opcija i SBB i HDZ1990-HSP kao stranaka desnog centra bila najbolje rješenje i stabilnu većinu. Ali SDP birajući za partnera SDA klasičnu desnicu, stvorio je percepciju bošnjačkog okupljanja, što je bio znak i za hrvatsko okupljanje. I zato imamo sada što imamo i zato se mora sada primjeniti isti pricip. A ne glumiti građane po potrebi, a u praksi provoditi jednostranu politiku. Jer ako je SDP kao građanska stranka, odabrao najjaču bošnjačku stranku za partnera, sasvim je normalno da i najača hrvatska stranka, sada blok bude dio vlasti. Druga bi priča bila da je SDP krenuo u formiranje vlasti sa strankama promjene, a to su pored NSRzB i HSP, bile HDZ1990 i SBB.
jos samo da kaze da je glasao za SDP, ali nece vise nikad
- Hemel
- Posts: 6605
- Joined: 08/11/2003 00:00
- Location: prije i poslije tobe ista
#3580 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
totalno si fulo...MuaDib wrote:Ova rasprava se pretvorila i orgijanje bošnjačkih nacionalista, koji nisu svjesni da je ovo što se dešava klasično političko nasilje. Ni na kraj pameti mi nije da branim ni HDZ ni SNSD, niti spadam u zagovornike etničke podjele, ali neke stvari se jednostavno moraju otvoreno reči. Nije problem što HDZ ne imenuje delegate, to je samo reakcija na pokušaj SDP-a da ukloni HDZ iz vlasti. I koliko god se to pokušalo objasniti, da su HDZ-i nosilac stvarne političke volje Hrvata u BiH to je nemoguća misija, jer samim tim aktom postaješ trol srpsko-hrvatske nacionalističke propagande.
Iako sam ljevičar, ovo što se dešava ne služi na čast ljevici u BiH. A pitam se da li ona zaista i postoji.
Sasvim drugačija priča bi bila da je SDP odmah rekao da s SDA, SBiH i HDZ BiH nema priče o nikakvoj vlasti. Međutim izborom nacionalističke SDA kamuflirane Tihićizmom, za koalicionog partnera SDP je sebi iskopao grob. Nikakvo opravdanje tog čina ne postoji. Građani FBiH su jasno rekli da žele promjene, a ne davanje vještačkog disanja SDA. Stojim na stanovištu da je koalicija SDP i NSRzB kao građanskih opcija i SBB i HDZ1990-HSP kao stranaka desnog centra bila najbolje rješenje i stabilnu većinu. Ali SDP birajući za partnera SDA klasičnu desnicu, stvorio je percepciju bošnjačkog okupljanja, što je bio znak i za hrvatsko okupljanje. I zato imamo sada što imamo i zato se mora sada primjeniti isti pricip. A ne glumiti građane po potrebi, a u praksi provoditi jednostranu politiku. Jer ako je SDP kao građanska stranka, odabrao najjaču bošnjačku stranku za partnera, sasvim je normalno da i najača hrvatska stranka, sada blok bude dio vlasti. Druga bi priča bila da je SDP krenuo u formiranje vlasti sa strankama promjene, a to su pored NSRzB i HSP, bile HDZ1990 i SBB.
- heckler
- Posts: 3763
- Joined: 24/01/2010 03:14
#3581 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Dje si bio kad Doda delegira Bosnjake vec 5tu godinu? Ili se to tamo ne pika? Jer ..... znamo svi ... gospodin Dodik je jako ko betonMuaDib wrote:Ova rasprava se pretvorila i orgijanje bošnjačkih nacionalista, koji nisu svjesni da je ovo što se dešava klasično političko nasilje. Ni na kraj pameti mi nije da branim ni HDZ ni SNSD, niti spadam u zagovornike etničke podjele, ali neke stvari se jednostavno moraju otvoreno reči. Nije problem što HDZ ne imenuje delegate, to je samo reakcija na pokušaj SDP-a da ukloni HDZ iz vlasti. I koliko god se to pokušalo objasniti, da su HDZ-i nosilac stvarne političke volje Hrvata u BiH to je nemoguća misija, jer samim tim aktom postaješ trol srpsko-hrvatske nacionalističke propagande.
Iako sam ljevičar, ovo što se dešava ne služi na čast ljevici u BiH. A pitam se da li ona zaista i postoji.
Sasvim drugačija priča bi bila da je SDP odmah rekao da s SDA, SBiH i HDZ BiH nema priče o nikakvoj vlasti. Međutim izborom nacionalističke SDA kamuflirane Tihićizmom, za koalicionog partnera SDP je sebi iskopao grob. Nikakvo opravdanje tog čina ne postoji. Građani FBiH su jasno rekli da žele promjene, a ne davanje vještačkog disanja SDA. Stojim na stanovištu da je koalicija SDP i NSRzB kao građanskih opcija i SBB i HDZ1990-HSP kao stranaka desnog centra bila najbolje rješenje i stabilnu većinu. Ali SDP birajući za partnera SDA klasičnu desnicu, stvorio je percepciju bošnjačkog okupljanja, što je bio znak i za hrvatsko okupljanje. I zato imamo sada što imamo i zato se mora sada primjeniti isti pricip. A ne glumiti građane po potrebi, a u praksi provoditi jednostranu politiku. Jer ako je SDP kao građanska stranka, odabrao najjaču bošnjačku stranku za partnera, sasvim je normalno da i najača hrvatska stranka, sada blok bude dio vlasti. Druga bi priča bila da je SDP krenuo u formiranje vlasti sa strankama promjene, a to su pored NSRzB i HSP, bile HDZ1990 i SBB.
- MuaDib
- Posts: 4056
- Joined: 28/10/2006 23:25
- Location: Sarajevo
#3582 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
HDZ ne krši Ustav, jer po ustavu Federacija BiH je federacija kantona, i ako u jednoj federaciji se negira politička volja federalne jedinice, ona ima legitimno pravo da ne imenuje svoje predstavnike u organe federacije. Uzmite Ustav FBiH i pročitajte, a ne svi se drže ustava u onih 30 dana, a niko se ne drži ustava gdje su zagarantovana prava konstitutivnih naroda i kantona.madner wrote:Jao kakva konstrukcija.MuaDib wrote:Ova rasprava se pretvorila i orgijanje bošnjačkih nacionalista, koji nisu svjesni da je ovo što se dešava klasično političko nasilje. Ni na kraj pameti mi nije da branim ni HDZ ni SNSD, niti spadam u zagovornike etničke podjele, ali neke stvari se jednostavno moraju otvoreno reči.Nije problem što HDZ ne imenuje delegate, to je samo reakcija na pokušaj SDP-a da ukloni HDZ iz vlasti . I koliko god se to pokušalo objasniti, da su HDZ-i nosilac stvarne političke volje Hrvata u BiH to je nemoguća misija, jer samim tim aktom postaješ trol srpsko-hrvatske nacionalističke propagande.
Nije problem sto HDZ krsi ustav, nije problem sto po istom ustavu platformasu imaju dovoljan broj glasova, problem je sto bi HDZ trebao u opoziciju. Ajme meni.
- MuaDib
- Posts: 4056
- Joined: 28/10/2006 23:25
- Location: Sarajevo
#3583 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa što Dodik radi Bošnjacima i Hrvatima u RS, to pokušava SDP da napravi Hrvatima. Vidite kako vas boli to, a isto tako se osjećaju Hrvati u FBiH.heckler wrote: Dje si bio kad Doda delegira Bosnjake vec 5tu godinu? Ili se to tamo ne pika? Jer ..... znamo svi ... gospodin Dodik je jako ko beton
-
zemo_online
- Posts: 3497
- Joined: 13/05/2007 12:00
#3584 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
@muadibe sta ce bit dalje,tvoje prognoze?
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#3585 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
citao sam ustav jos na faksu, u proslom mileniju... ili je pretrpio ogromne izmjene, a da ja za njih ne znam, ili si se malo zajebo...MuaDib wrote:
HDZ ne krši Ustav, jer po ustavu Federacija BiH je federacija kantona, i ako u jednoj federaciji se negira politička volja federalne jedinice, ona ima legitimno pravo da ne imenuje svoje predstavnike u organe federacije. Uzmite Ustav FBiH i pročitajte, a ne svi se drže ustava u onih 30 dana, a niko se ne drži ustava gdje su zagarantovana prava konstitutivnih naroda i kantona.
uostalom ako ne vjerujes meni, to reci ohr-u i pic-u, koji iznose kontra misljenje... mozda te zaposle kao eksperta za ustavno pravo, jer ocito nemaju pojma o cemu pricaju...
-
hercegovac_pravi
- Posts: 6672
- Joined: 14/03/2009 22:59
- Location: Klinika za maDŽorizaciju
#3586 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ono stvarno bezveze priča....Pa koliko je tih Bošnjaka izabrano na direktnim izborima a koliko ih je Milodod imenovao? Situacija nije ni slična...čak ni blizu...Hrvatima niko ne nameće ama baš ništa. Jel to "platformisti" pokušavaju odrediti HDZ-u koga će imenovati u DN iz ZHK-a ili PK-a ili Kantona 10? De malo ohani živ bio sa tim pravljenjem ne postojećih paralela.MuaDib wrote:Pa što Dodik radi Bošnjacima i Hrvatima u RS, to pokušava SDP da napravi Hrvatima. Vidite kako vas boli to, a isto tako se osjećaju Hrvati u FBiH.heckler wrote: Dje si bio kad Doda delegira Bosnjake vec 5tu godinu? Ili se to tamo ne pika? Jer ..... znamo svi ... gospodin Dodik je jako ko beton
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#3587 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
isto da si rekao"sto radi hitler jevrejima u njemackoj,isto tako rade partizani ustasama u BIH"MuaDib wrote:Pa što Dodik radi Bošnjacima i Hrvatima u RS, to pokušava SDP da napravi Hrvatima. Vidite kako vas boli to, a isto tako se osjećaju Hrvati u FBiH.heckler wrote: Dje si bio kad Doda delegira Bosnjake vec 5tu godinu? Ili se to tamo ne pika? Jer ..... znamo svi ... gospodin Dodik je jako ko beton
muki care ne ofiraj se jos ,nisu ustavne reforme jos pocele ,ostavi sebi sta i za njih
-
Ripicipi
- Posts: 4171
- Joined: 11/01/2007 21:55
- Location: BiH, a vi???
#3588 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nijedan HDZ nije izbacen iz igre, SAMI SU ODBILI 2 PRIJEDLOGA, sto se pravis naivan.MuaDib wrote:HDZ ne krši Ustav, jer po ustavu Federacija BiH je federacija kantona, i ako u jednoj federaciji se negira politička volja federalne jedinice, ona ima legitimno pravo da ne imenuje svoje predstavnike u organe federacije. Uzmite Ustav FBiH i pročitajte, a ne svi se drže ustava u onih 30 dana, a niko se ne drži ustava gdje su zagarantovana prava konstitutivnih naroda i kantona.madner wrote:Jao kakva konstrukcija.MuaDib wrote:Ova rasprava se pretvorila i orgijanje bošnjačkih nacionalista, koji nisu svjesni da je ovo što se dešava klasično političko nasilje. Ni na kraj pameti mi nije da branim ni HDZ ni SNSD, niti spadam u zagovornike etničke podjele, ali neke stvari se jednostavno moraju otvoreno reči.Nije problem što HDZ ne imenuje delegate, to je samo reakcija na pokušaj SDP-a da ukloni HDZ iz vlasti . I koliko god se to pokušalo objasniti, da su HDZ-i nosilac stvarne političke volje Hrvata u BiH to je nemoguća misija, jer samim tim aktom postaješ trol srpsko-hrvatske nacionalističke propagande.
Nije problem sto HDZ krsi ustav, nije problem sto po istom ustavu platformasu imaju dovoljan broj glasova, problem je sto bi HDZ trebao u opoziciju. Ajme meni.
SDP od samog pocetka govori kako hoce da okupi stranke oko platforme, znaci niko nije nikoga tu izbacio, cak su Lijanovic i Jurisic potvrdili da se u platformi nalazi 90% Ljubicevih "zelja".
To sto se Ljubic okrenuo Covicu i Dodiku je njegov problem
-
leo johnson
- Posts: 132
- Joined: 04/12/2010 21:41
#3589 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
MuaDib wrote:Pa što Dodik radi Bošnjacima i Hrvatima u RS, to pokušava SDP da napravi Hrvatima. Vidite kako vas boli to, a isto tako se osjećaju Hrvati u FBiH.heckler wrote: Dje si bio kad Doda delegira Bosnjake vec 5tu godinu? Ili se to tamo ne pika? Jer ..... znamo svi ... gospodin Dodik je jako ko beton
sbb-ovac, da ti ukratko objasnim:
nacionalni kolektiviteti ne postoje u realnom svijetu, nego postoje iskljucivo na nivou propagande, tako da je sve sto si ti napisao potpuno besmisleno. i skloni tu zastavu, ti lazni patrioto.
-
hercegovac_pravi
- Posts: 6672
- Joined: 14/03/2009 22:59
- Location: Klinika za maDŽorizaciju
#3590 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ama čovječe nije tačno. Jedina opstrukcija Ustava se ovdje dešava od strane HDZ-a. Prava konstitutivnih naroda se obezbjeđuju u DN-u kroz vitalni nacionalni interes. To su ti činjenice.MuaDib wrote:HDZ ne krši Ustav, jer po ustavu Federacija BiH je federacija kantona, i ako u jednoj federaciji se negira politička volja federalne jedinice, ona ima legitimno pravo da ne imenuje svoje predstavnike u organe federacije. Uzmite Ustav FBiH i pročitajte, a ne svi se drže ustava u onih 30 dana, a niko se ne drži ustava gdje su zagarantovana prava konstitutivnih naroda i kantona.madner wrote:Jao kakva konstrukcija.MuaDib wrote:Ova rasprava se pretvorila i orgijanje bošnjačkih nacionalista, koji nisu svjesni da je ovo što se dešava klasično političko nasilje. Ni na kraj pameti mi nije da branim ni HDZ ni SNSD, niti spadam u zagovornike etničke podjele, ali neke stvari se jednostavno moraju otvoreno reči.Nije problem što HDZ ne imenuje delegate, to je samo reakcija na pokušaj SDP-a da ukloni HDZ iz vlasti . I koliko god se to pokušalo objasniti, da su HDZ-i nosilac stvarne političke volje Hrvata u BiH to je nemoguća misija, jer samim tim aktom postaješ trol srpsko-hrvatske nacionalističke propagande.
Nije problem sto HDZ krsi ustav, nije problem sto po istom ustavu platformasu imaju dovoljan broj glasova, problem je sto bi HDZ trebao u opoziciju. Ajme meni.
- heckler
- Posts: 3763
- Joined: 24/01/2010 03:14
#3591 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
MuaDib wrote:HDZ ne krši Ustav, jer po ustavu Federacija BiH je federacija kantona, i ako u jednoj federaciji se negira politička volja federalne jedinice, ona ima legitimno pravo da ne imenuje svoje predstavnike u organe federacije. Uzmite Ustav FBiH i pročitajte, a ne svi se drže ustava u onih 30 dana, a niko se ne drži ustava gdje su zagarantovana prava konstitutivnih naroda i kantona.madner wrote:Jao kakva konstrukcija.MuaDib wrote:Ova rasprava se pretvorila i orgijanje bošnjačkih nacionalista, koji nisu svjesni da je ovo što se dešava klasično političko nasilje. Ni na kraj pameti mi nije da branim ni HDZ ni SNSD, niti spadam u zagovornike etničke podjele, ali neke stvari se jednostavno moraju otvoreno reči.Nije problem što HDZ ne imenuje delegate, to je samo reakcija na pokušaj SDP-a da ukloni HDZ iz vlasti . I koliko god se to pokušalo objasniti, da su HDZ-i nosilac stvarne političke volje Hrvata u BiH to je nemoguća misija, jer samim tim aktom postaješ trol srpsko-hrvatske nacionalističke propagande.
Nije problem sto HDZ krsi ustav, nije problem sto po istom ustavu platformasu imaju dovoljan broj glasova, problem je sto bi HDZ trebao u opoziciju. Ajme meni.
Procitao sam za ovih 5 mjeseci ustav federacije uzduz i poprijeko rijec po rijec brat bratu 15 puta. Nigdje, ali ama bas nigdje nema nista sto lici na ove tvoje tvrdnje. Sta ce mo sad?
- JBT
- Posts: 5003
- Joined: 20/11/2002 00:00
- Location: Korea
#3592 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Dakle, Muabide, ti si za to da HDZ dobije sve "hrvatske" fotelje, SDA "bosnjacke" i SNSD "srpske". Bez obzira na izborne rezultate i majorizaciju drugih pa i onih koji su ostvarili najvise glasova na svim nivoima.
Osim toga si i za to da svaka shusha moze svojom pobjedom u jednom od kantona ucjenjivati formiranje vlasti.
Cudna bi ta tvoja drzava i demokratija bila moj Muabide.
Osim toga si i za to da svaka shusha moze svojom pobjedom u jednom od kantona ucjenjivati formiranje vlasti.
Cudna bi ta tvoja drzava i demokratija bila moj Muabide.
- MuaDib
- Posts: 4056
- Joined: 28/10/2006 23:25
- Location: Sarajevo
#3593 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Šta će biti. Najmanje još 8 godina bačeno u smeće, politička kriza, nemiri u Hercegovini, nemogućnost provođenja odluka, državna vlast u tehničkom mandatu još godinu dana. Uglavnom nikakav napredak, već duboko tonjenje u krizu, do totalnog ekonomskog sloma BiH.test01 wrote:@muadibe sta ce bit dalje,tvoje prognoze?
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#3594 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ohohoho sta rece a osta ziv. Gdje si to procitao?MuaDib wrote:HDZ ne krši Ustav, jer po ustavu Federacija BiH je federacija kantona, i ako u jednoj federaciji se negira politička volja federalne jedinice, ona ima legitimno pravo da ne imenuje svoje predstavnike u organe federacije. Uzmite Ustav FBiH i pročitajte, a ne svi se drže ustava u onih 30 dana, a niko se ne drži ustava gdje su zagarantovana prava konstitutivnih naroda i kantona.madner wrote:Jao kakva konstrukcija.MuaDib wrote:Ova rasprava se pretvorila i orgijanje bošnjačkih nacionalista, koji nisu svjesni da je ovo što se dešava klasično političko nasilje. Ni na kraj pameti mi nije da branim ni HDZ ni SNSD, niti spadam u zagovornike etničke podjele, ali neke stvari se jednostavno moraju otvoreno reči.Nije problem što HDZ ne imenuje delegate, to je samo reakcija na pokušaj SDP-a da ukloni HDZ iz vlasti . I koliko god se to pokušalo objasniti, da su HDZ-i nosilac stvarne političke volje Hrvata u BiH to je nemoguća misija, jer samim tim aktom postaješ trol srpsko-hrvatske nacionalističke propagande.
Nije problem sto HDZ krsi ustav, nije problem sto po istom ustavu platformasu imaju dovoljan broj glasova, problem je sto bi HDZ trebao u opoziciju. Ajme meni.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#3595 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
nemoj samo zaplakat svega ti...MuaDib wrote:Šta će biti. Najmanje još 8 godina bačeno u smeće, politička kriza, nemiri u Hercegovini, nemogućnost provođenja odluka, državna vlast u tehničkom mandatu još godinu dana. Uglavnom nikakav napredak, već duboko tonjenje u krizu, do totalnog ekonomskog sloma BiH.test01 wrote:@muadibe sta ce bit dalje,tvoje prognoze?
- Bosnolog
- Posts: 8060
- Joined: 07/09/2009 00:23
- Location: Pod Suncem i Zvijezdama
#3596 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Je l ga pitao za sluzbeni automobil koji nije jos vratio nakon smjene (reizbora drugog kandidata)navodno je rekao da mu je nestao skupa sa Laptopom to jest da mu ga je neko ukrao,....????Chmoljo wrote:tačno... možemo i banalizovati, ali kladim se da su svi doživjeli sljedeće: gleda Bošnjo Dodika i ibreti se... eeee da je nama jedan ovaki, da lupi šakom i ka'e NE DAM! kod nas sve p***e...madner wrote:Pred nama nije problem nego prilika da se nesto u ovoj zemlji promjeni na bolje. Stabilnost i odrzavanje statusa quo je pozeljno kada je stanje prihvatljivo.
dođe Zlaja (i Tihi hajd), i ne lupa šakom u sto, nego traži ono što je razumno, normalno. samo teško popušta... eto, Ameri moraju tjerati da se reterira... a Bošnjo se ukeketio - 'ta ćemo sad... a ako se ovi pobune?![]()
![]()
![]()
teška banalizacija, ali očigledno nisu nam samo političari bez mošnji...![]()
ko što je Nikšić vrlo jednostavno, nekoliko puta pitao Čavaru - KOJA ODREDBA USTAVA SE KRŠI? mi majorizirani. dobro, hajde da to riješimo. Vi kršite. šta? Duh Daytona. šta je to? pa to se ne vidi. pa kako ga vi vidite? pa mi smo majorizirani...
![]()
znam, svima je sve jasno... ali opet
HDZ kopira Milokrada i oni su ti koji majoriziraju uistnu druge i segregerisu tamo gdje su vecin a od ucenika u skolama do hrvaskih posta i svega drugog sto su poklopili.....
Nema popustanja pred naci fasisticko secesionisticko segrgacijskom HDZ bandom,....Dosta je bilo SDA i TIhicevog saginjanja pred svima ukljucujuci i MZ,...
SDP ma historijsku ulogu da na raskrsnici buducih politickih puteva i odnosa u BiH donosi bolje odluke iako ce one mozda biti nepopularne i bolne za mnoge licimjere koji zele Zlajinu glavu odnijeti Covicu u Grude i Dodiku u Banajaluku,.....
Ovdje je najmanje bitan Zlatko ili bilo koji pojedinac kao i stranka, ovdje se radi o odbrani buducnosti BiH to jest borbi za ljudske,moralne i svake druge zakonom regulisane principe koje krsiti HDZ banda i njihovi velikosrpski saveznici,....
Stoga treba SDP dati podrsku i savjet da okupe sve probosanske progresivne snage na odbrani ideje BiH bez obzira na sve nadolazece igre,spletke i udruzene anti SDP hajke u pokusaju nametanja ili povlacenja antiustavnih postupaka poteze od strane BH dusmana i izdajnika koji su spremni prodati buducnost i opstanak BiH za sibicarske lisnostranacke interese,......
- heckler
- Posts: 3763
- Joined: 24/01/2010 03:14
#3597 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Hajmo svi plakati. Tri, cetiri ...MuaDib wrote:Šta će biti. Najmanje još 8 godina bačeno u smeće, politička kriza, nemiri u Hercegovini, nemogućnost provođenja odluka, državna vlast u tehničkom mandatu još godinu dana. Uglavnom nikakav napredak, već duboko tonjenje u krizu, do totalnog ekonomskog sloma BiH.test01 wrote:@muadibe sta ce bit dalje,tvoje prognoze?
- serafim 1
- Posts: 108
- Joined: 14/02/2011 08:09
#3598 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Jedina lijevica u BiH je NS , a i ona je trial verzija lijevice..MuaDib wrote:Ova rasprava se pretvorila i orgijanje bošnjačkih nacionalista, koji nisu svjesni da je ovo što se dešava klasično političko nasilje. Ni na kraj pameti mi nije da branim ni HDZ ni SNSD, niti spadam u zagovornike etničke podjele, ali neke stvari se jednostavno moraju otvoreno reči. Nije problem što HDZ ne imenuje delegate, to je samo reakcija na pokušaj SDP-a da ukloni HDZ iz vlasti. I koliko god se to pokušalo objasniti, da su HDZ-i nosilac stvarne političke volje Hrvata u BiH to je nemoguća misija, jer samim tim aktom postaješ trol srpsko-hrvatske nacionalističke propagande.
Iako sam ljevičar, ovo što se dešava ne služi na čast ljevici u BiH. A pitam se da li ona zaista i postoji.
Sasvim drugačija priča bi bila da je SDP odmah rekao da s SDA, SBiH i HDZ BiH nema priče o nikakvoj vlasti. Međutim izborom nacionalističke SDA kamuflirane Tihićizmom, za koalicionog partnera SDP je sebi iskopao grob. Nikakvo opravdanje tog čina ne postoji. Građani FBiH su jasno rekli da žele promjene, a ne davanje vještačkog disanja SDA. Stojim na stanovištu da je koalicija SDP i NSRzB kao građanskih opcija i SBB i HDZ1990-HSP kao stranaka desnog centra bila najbolje rješenje i stabilnu većinu. Ali SDP birajući za partnera SDA klasičnu desnicu, stvorio je percepciju bošnjačkog okupljanja, što je bio znak i za hrvatsko okupljanje. I zato imamo sada što imamo i zato se mora sada primjeniti isti pricip. A ne glumiti građane po potrebi, a u praksi provoditi jednostranu politiku. Jer ako je SDP kao građanska stranka, odabrao najjaču bošnjačku stranku za partnera, sasvim je normalno da i najača hrvatska stranka, sada blok bude dio vlasti. Druga bi priča bila da je SDP krenuo u formiranje vlasti sa strankama promjene, a to su pored NSRzB i HSP, bile HDZ1990 i SBB.
SDP i SDA su sestrinske stranke. Nije ni cudo sto su u koaliciji.
U RS imamo slicnu situaciju ...SNSD i SDS
- MuaDib
- Posts: 4056
- Joined: 28/10/2006 23:25
- Location: Sarajevo
#3599 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Apsolutno netačno, ali ne može SDP kao građanska stranka uči u koaliciju s SDA (koja je samo promjenila boju slova) kao najačkom bošnjačkim strankom, a prema HDZ-u primjenjivati druge aršine. Ili će u koaliciju sa građanskim strankama i strankama centra, ili s nacionalistima, a ne može malo ovih, malo onih.JBT wrote:Dakle, Muabide, ti si za to da HDZ dobije sve "hrvatske" fotelje, SDA "bosnjacke" i SNSD "srpske". Bez obzira na izborne rezultate i majorizaciju drugih pa i onih koji su ostvarili najvise glasova na svim nivoima.
Osim toga si i za to da svaka shusha moze svojom pobjedom u jednom od kantona ucjenjivati formiranje vlasti.
Cudna bi ta tvoja drzava i demokratija bila moj Muabide.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#3600 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
kmeeee kmeeeeeeee kmeeeeeeeeeeeeeeeeeheckler wrote:Hajmo svi plakati. Tri, cetiri ...MuaDib wrote:Šta će biti. Najmanje još 8 godina bačeno u smeće, politička kriza, nemiri u Hercegovini, nemogućnost provođenja odluka, državna vlast u tehničkom mandatu još godinu dana. Uglavnom nikakav napredak, već duboko tonjenje u krizu, do totalnog ekonomskog sloma BiH.test01 wrote:@muadibe sta ce bit dalje,tvoje prognoze?
