Izvjestaj poljaka,
Ok, mali izveštaj od mene što se tièe gostovanja u Sarajevu glasses emoticon
Naš plan je bio takav da idemo za Sarajevo na razlièiti naèin, da ne bude situacije da panduri æe hapsiti celu ekipu i to biæe kraj.. Dakle neka grupa je spavala u Tuzli, neka u Vogošæi, a najviše ljudi je došlo u utorak.
Dan pre utakmice je desilo najviše.
Jedina naša poraz - grupa 7 osoba iz Krakovije je izgubila u Sarajevu u centru, dobili su batine. Bili su èak strašne glasine de je neko poginuo ali sreæno nije to bila istina.
Ali najveæa akcija je bila oko ponoæi u Vogošæi, to je skoro Sarajevo. Prvo naša ekipa je htela da ide cela u centar Sarajeva, èak svi su sedeli veæ u autobusu ali stiglu su panduri i ekipa je morala da ostane u hostelu...
Onda stigli su oko 100 osoba iz Horde Zla (mi smo isto ih malo provocirali wink emoticon
http://www.nadlanu.com/pocetna/info/spo ... 19.80.html ), svaka im èast, dobro su to organizovali, došli su valjda iz èetiri ulice. To je bio pravi "balkan stajl", znaèi i oni i mi imali su neke palice itd. (u Poljakoj toga ne radimo, samo ruke).
Na poèetku za nas male iznenaæenje, borba je trajala skoro 30 minuta, stvarno nismo imali ovu akciju od 90tih u Poljskoj, dobra tuèa. Ali posle nekolika minuta imali smo sve veæu prednost i Horde Zla morala da beži. Kod nas nekoliko ljudi ranjenih, kod Horde Zla sigurno više. Da zakljuèim - pre utakmice u centru Sarajeva pobeda Horde, u noæi kad Horda je stigla kod hotel 100x100 - pobeda naša. Posle toga Horda još uništila naš autobus ali to nije ništa zanimljivo, ovo može radi svaki deèak.
U danu utakmice nije se desilo ništa bitno. Ekipa koja je stigla i ovom danu imala zbirku u Republici Srpskoj gde graðani su bilu za nas veoma simpatièni, svaka im èast! Šetali smo po gradu, videli smo lepe crkve itd. Ali panduri su zabranili da idemo svi u centrar Sarajeva dakle bili smo dugo u Doboju i stigli smo direktno na utakmicu.
Imali smo koreografiju i pirtehniku ali nažalost panduri su to našli u više nego 10 osoba i uhapsili naše ultrase. Uzeli su istu našu koreografiju dakle šteta ali nismo mogli da prezentiramo sve šta smo hteli i imali.. Sreæno posle utakmice èekali smo tako dugo da puste naših prijatelja i to su radili.
Što se tièe Horde Zla na utakmici - za mene razoèarenje. Veoma glasno su pevali ali samo do momenta kada smo dali gol. Posle toga veoma tiho, nije bilo pirotehnike (ako iz sliènog razloga kao mi - izvini, nisam znao), ništa specijalno. Možda samo dobra brojka na kopu i to je to.