Horde Zla

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
Dinostula
Posts: 3788
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#3576 Re: Horde Zla

Post by Dinostula »

omega369 wrote:
Dinostula wrote:
Ljudi su nas u pojedinim djelovima poderali u navijanju posebno poslije drugog gola.
Po meni navijanje jako lose, jednostavno odabir pjesama je jednolican i nema te sirine.
Potrebno je vise navijackih tipa "Sarajevo sampion ooooo" pa da onda Istok zada isto, tamo gdje se moze punim glasom zagrmiti. :D
jedno od najboljih izvedbi "i dajte gol" ikad, nemoj zezati :wink: na momente je toliko grmilo da su celavci zanjemili i slusali "kako se to radi" ;-)

sjever bih ocjenio 7+, sasvim solidno

poljaci 5-, na stranu tv i mahinacije sa mikrofonima, ali navijaju malo hu-ha, vau i onda sute nekoliko minuta. nesto kao nas istok na steroidima :D

Ne znam koji si godiste,ali kad dozivis navijanje kao iz utakmice protiv Ekerena gdje je kompletan sjever zadnjih 20 minuta bio u transu i gdje sve sve bukvalno orilo.Poslije toga ti sve bude ispod prosjeka. Najezim se samo od pomisli na tu utakmicu.Bukvalno nije niko ni gledao sta se desava na terenu. :lol:
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#3577 Re: Horde Zla

Post by omega369 »

eh da, sjecam se te utakmice. na nju sam skroz zaboravio :!: bio je neki snimak na ytubu

inace, nisam bio tu. gledao je na eurosportu, a nisam imao tona na tv-u, nego nasao neki tranzistor i upario :D
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#3578 Re: Horde Zla

Post by Raigor Stonehoof »

imam slike s te utakmice negdje. to stari fotoaparat, slikao pa izradjivao, sve mutne u pm, al haj :D

imao duplo manje i godina i kila :lol:
Labirint
Posts: 2939
Joined: 24/06/2013 14:37

#3579 Re: Horde Zla

Post by Labirint »

Po meni ne stoje usporedbe sa Ekerenom ni u jednom segmentu, jer Ekeren je bio prije 15 godina i bio je ako se mogu sjetiti prva veća utakmica za našu grupu od Hordi prijeratnih. Mnogo toga je bilo bolje a i mnogo toga je bilo lošije prije 15 godina u odnosu na današnje vrijeme. Po meni sinoć odlično navijanje ( sa par jakih špica) do neke 70e minute kada je evidentan pad radi rezultata i to je normalno, nisam baš siguran da postoje grupe koje pri rezultatu od 0-2 i beskurac šansama za preokret istog prave neke špice onako iz srca. Ono što je meni lično zasmetalo i što bi trebali momci koji to sve ODLIČNO vode uraditi jeste da se malo više na ovim i ovakvim utakmicama, kada dodju sa ko'ca i konopca , forsiraju kraće pjesme jače bez nekog razvlačenja jer logično je da neko ko je na sjeveru 2 puta u toku godine nema kuveta u sebi da to pregura punim ritmom. Ovi kozojebi poljski ili kako im je već naziv mnogo dobro izgledaju vizuelno, vidi se tu organizacija kako treba, zna se ko kosi ko vodu nosi i estetski i huliganski ali da im fali ono "nešto " što je karakteristično za naš ukus- fali e sad, degustibus non est disputantum...
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#3580 Re: Horde Zla

Post by Pitarrr82 »

Sinoc i Ekeren ne moze u isti lonac sigurno, ko je bio na obje tekme znace o cemu pricam.

Ekeren sa sjevera, ove sinoc s istoka a protiv Ekerena se nije stalo svih 90min bukvalno...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22781
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#3581 Re: Horde Zla

Post by GandalfSivi »

Ekeren i utakmica kupa protiv Zenice ako se ne varam, najjace sto se transa tice. Bilo je poslije kvalitetnijih navijanja, ali onakvo ludilo ce se tesko ikada ponoviti...
Fauja Singh
Posts: 2474
Joined: 07/12/2011 12:40

#3582 Re: Horde Zla

Post by Fauja Singh »

Mozda nije lijepo ovo sto cu reci, ali nema dobrog navijanja za vrijeme Ramazana :skoljka: Tacno znam da sam se 3-4 puta ibretio kako je lose navijanje i znam da je tad bio Ramazan.
Lakse ce masu ponijeti kad su pod gasom nego kad su trijezne glave, znam po sebi.
User avatar
Logovan
Posts: 102823
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3583 Re: Horde Zla

Post by Logovan »

zigranje wrote: znas, ovo boldirano cu ti pikati poslije utakmice lech - sarajevo
njih je bilo 1000 u sarajevu, ocekujemo 1000 hordasa u lechu :)
i gromoglasno navijanje istih
sve manje od toga, jbg, moraces povuci izreceno, tj boldirano
Mislim da ih nije bilo 1000. Manje za jedno 3, 4 stoje.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#3584 Re: Horde Zla

Post by nema me tamo »

Bilo ih je od 600 do 700 ništa vise preko toga.
User avatar
Logovan
Posts: 102823
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3585 Re: Horde Zla

Post by Logovan »

nema me tamo wrote:Bilo ih je od 600 do 700 ništa vise preko toga.
Pa ja, tako nekako. Nisu popunili desni ulaz iznad transa 1929 i nisu popunili donji dio tribine zbog transova koje su stavili na stolice.
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#3586 Re: Horde Zla

Post by omega369 »

nisu ali su otisli malo u sirinu. tesko ja procjeniti ali izmedju 800 i 1.000. dio tribine na kojem su bili smjesteni + ulazi ima preko 1.500 stolica, pa vi vidite :wink:
User avatar
Logovan
Posts: 102823
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3587 Re: Horde Zla

Post by Logovan »

Evo na ovom videu ih prikazuju. Ne čini mi se da ih ima nešto puno.
https://www.youtube.com/watch?v=U8a5heA ... e=youtu.be
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#3588 Re: Horde Zla

Post by nema me tamo »

Izvjestaj poljaka,
Ok, mali izveštaj od mene što se tièe gostovanja u Sarajevu glasses emoticon
Naš plan je bio takav da idemo za Sarajevo na razlièiti naèin, da ne bude situacije da panduri æe hapsiti celu ekipu i to biæe kraj.. Dakle neka grupa je spavala u Tuzli, neka u Vogošæi, a najviše ljudi je došlo u utorak.
Dan pre utakmice je desilo najviše.
Jedina naša poraz - grupa 7 osoba iz Krakovije je izgubila u Sarajevu u centru, dobili su batine. Bili su èak strašne glasine de je neko poginuo ali sreæno nije to bila istina.
Ali najveæa akcija je bila oko ponoæi u Vogošæi, to je skoro Sarajevo. Prvo naša ekipa je htela da ide cela u centar Sarajeva, èak svi su sedeli veæ u autobusu ali stiglu su panduri i ekipa je morala da ostane u hostelu...
Onda stigli su oko 100 osoba iz Horde Zla (mi smo isto ih malo provocirali wink emoticon http://www.nadlanu.com/pocetna/info/spo ... 19.80.html ), svaka im èast, dobro su to organizovali, došli su valjda iz èetiri ulice. To je bio pravi "balkan stajl", znaèi i oni i mi imali su neke palice itd. (u Poljakoj toga ne radimo, samo ruke).
Na poèetku za nas male iznenaæenje, borba je trajala skoro 30 minuta, stvarno nismo imali ovu akciju od 90tih u Poljskoj, dobra tuèa. Ali posle nekolika minuta imali smo sve veæu prednost i Horde Zla morala da beži. Kod nas nekoliko ljudi ranjenih, kod Horde Zla sigurno više. Da zakljuèim - pre utakmice u centru Sarajeva pobeda Horde, u noæi kad Horda je stigla kod hotel 100x100 - pobeda naša. Posle toga Horda još uništila naš autobus ali to nije ništa zanimljivo, ovo može radi svaki deèak.
U danu utakmice nije se desilo ništa bitno. Ekipa koja je stigla i ovom danu imala zbirku u Republici Srpskoj gde graðani su bilu za nas veoma simpatièni, svaka im èast! Šetali smo po gradu, videli smo lepe crkve itd. Ali panduri su zabranili da idemo svi u centrar Sarajeva dakle bili smo dugo u Doboju i stigli smo direktno na utakmicu.
Imali smo koreografiju i pirtehniku ali nažalost panduri su to našli u više nego 10 osoba i uhapsili naše ultrase. Uzeli su istu našu koreografiju dakle šteta ali nismo mogli da prezentiramo sve šta smo hteli i imali.. Sreæno posle utakmice èekali smo tako dugo da puste naših prijatelja i to su radili.
Što se tièe Horde Zla na utakmici - za mene razoèarenje. Veoma glasno su pevali ali samo do momenta kada smo dali gol. Posle toga veoma tiho, nije bilo pirotehnike (ako iz sliènog razloga kao mi - izvini, nisam znao), ništa specijalno. Možda samo dobra brojka na kopu i to je to.
Labirint
Posts: 2939
Joined: 24/06/2013 14:37

#3589 Re: Horde Zla

Post by Labirint »

Pa eto objektivno je čova sve napisao. Zaboravio je dodati samo da su i oni pjevali 20 od 90 minuta :wink:
Sarma na balkonu
Posts: 61
Joined: 22/02/2013 15:07

#3590 Re: Horde Zla

Post by Sarma na balkonu »

Ima li kakvih informacija za gostovanje u Poljsku?
User avatar
SmokingMan
Posts: 22597
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#3591 Re: Horde Zla

Post by SmokingMan »

Moglo bi manje sa forsiranjem jedne pjemse 10-15 mimuta,to oduzima dah ljudi... 2-3 minute svaka jačim tempom,pa pauza od 20 tak sekundi da raja dođe sebi.Fkt...
User avatar
pinokio04
Posts: 1639
Joined: 01/03/2012 09:51

#3592 Re: Horde Zla

Post by pinokio04 »

Kakva su očekivanja za gostovanje kada je naša brojka u pitanju, kakva će biti podrška i hoče li je biti od dresdenovaca ?! Bar 2 busa njih i 2 naša hordi ..?
User avatar
brad90
Posts: 698
Joined: 28/05/2011 07:37
Location: DVASPORTA.BA DALEKO NAJOZBILJNIJI FORUM NA NEBU INTERNETA

#3593 Re: Horde Zla

Post by brad90 »

HORDE ZLA HORDE ZLA NA MOTORIMAAAAAAAAAAAAAAA
User avatar
pinokio04
Posts: 1639
Joined: 01/03/2012 09:51

#3594 Re: Horde Zla

Post by pinokio04 »

Sretno drugarima sa tribine u Poznanu. Samo se držite zajedno, svi ko jedan, i nema problema.
old_spice
Posts: 339
Joined: 06/09/2013 19:15

#3595 Re: Horde Zla

Post by old_spice »

Sparta Praga (Falanga) (old band) attacked bus Sarajevo, now (©Hooligans.cz) Posted: Jul 22 2015, 09:44 AM

Sretno drugovi
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#3596 Re: Horde Zla

Post by -LIBERO- »

Gdje su bili kad smo im bahatili po Pragu :zzzz: . Ceski huligani, nebi me zacudilo da su napali bus sa rajom koja je isla Centrotransom :skoljka:
old_spice
Posts: 339
Joined: 06/09/2013 19:15

#3597 Re: Horde Zla

Post by old_spice »

valjda se sad ližu sa poljacima, ne znam više ništa, na ovo sam naletio na forumu, a vidim i na fb stranici https://cs-cz.facebook.com/pages/Hoolig ... 2421224447 , isto ovo pišu, nadam se da su momci svi ok
Gandra_1
Posts: 627
Joined: 10/05/2013 10:03

#3598 Re: Horde Zla

Post by Gandra_1 »

-LIBERO- wrote:Gdje su bili kad smo im bahatili po Pragu :zzzz: . Ceski huligani, nebi me zacudilo da su napali bus sa rajom koja je isla Centrotransom :skoljka:
Zar nisu svi isli centrotransom izuzev kombija i automobila
Last edited by Gandra_1 on 22/07/2015 12:14, edited 1 time in total.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#3599 Re: Horde Zla

Post by -LIBERO- »

Moguce da sam fulio, ne znam. U ovaj cijeli put jako sam lose upucen. Kako god, nadam se da nema povrijedjenih.
Samo jako momci :thumbup:
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7940
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#3600 Re: Horde Zla

Post by Baltazar_khan »

Code: Select all

http://www.hooligans.cz/reports/czech/91-2015/4759-lech-poznan-sarajevo-22-07-2015
Post Reply