FK Željezničar

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
carlsberg
Posts: 60
Joined: 02/09/2009 01:45

#3576 Re: FK Zeljeznicar

Post by carlsberg »

od naših igrača sam prepozno bešliju, kružika, alihodžića, šabić, muratović, joldić, bišćavić, žerić, a onu dvojicu u prvom i drugom redu ne mogu da prepoznam, ko je ono zna li iko
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3577 Re: FK Zeljeznicar

Post by JThomas »

u prvom redu je koliko ja vidim zuban, a u drugom adin mulaosmanović čiča...nek me neko ispravi ako griješim.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24698
Joined: 26/08/2007 17:10

#3578 Re: FK Zeljeznicar

Post by Charuga »

JThomas wrote:u prvom redu je koliko ja vidim zuban, a u drugom adin mulaosmanović čiča...nek me neko ispravi ako griješim.
Cuce sa lijeva na desno: Zuban, Adzem, Murat, Joldic, Buki i Zera.
Stoje sa lijeva na desno: XXX, Beslija, Ktuzik i Hare.
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#3579 Re: FK Zeljeznicar

Post by irac300 »

Plavih_11 wrote:
JThomas wrote:u prvom redu je koliko ja vidim zuban, a u drugom adin mulaosmanović čiča...nek me neko ispravi ako griješim.
Cuce sa lijeva na desno: Zuban, Adzem, Murat, Joldic, Buki i Zera.
Stoje sa lijeva na desno: XXX, Beslija, Ktuzik i Hare.
Mislim da je osoba xxx Mešić (koliko se sjecam dosao u Želju iz Drine Zvornik)
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#3580 Re: FK Zeljeznicar

Post by riko-ga »

Plavih_11 wrote:
JThomas wrote:u prvom redu je koliko ja vidim zuban, a u drugom adin mulaosmanović čiča...nek me neko ispravi ako griješim.
Cuce sa lijeva na desno: Zuban, Adzem, Murat, Joldic, Buki i Zera.
Stoje sa lijeva na desno: XXX, Beslija, Ktuzik i Hare.

Da nije ono Kunic????Ili sam ja totalno fulio :-)
User avatar
striker
Posts: 1253
Joined: 23/03/2007 23:27
Location: atraktivna

#3581 Re: FK Zeljeznicar

Post by striker »

irac300 wrote:
Plavih_11 wrote:
JThomas wrote:u prvom redu je koliko ja vidim zuban, a u drugom adin mulaosmanović čiča...nek me neko ispravi ako griješim.
Cuce sa lijeva na desno: Zuban, Adzem, Murat, Joldic, Buki i Zera.
Stoje sa lijeva na desno: XXX, Beslija, Ktuzik i Hare.
Mislim da je osoba xxx Mešić (koliko se sjecam dosao u Želju iz Drine Zvornik)
A ovaj prvi što čuči mislim da je Edin Kunić, a ne Zubanović.
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#3582 Re: FK Zeljeznicar

Post by riko-ga »

Cuce sa lijeva na desno: Zuban, Adzem, Murat, Joldic, Buki i Zera.
Stoje sa lijeva na desno: XXX, Beslija, Ktuzik i Hare.[/quote]

Mislim da je osoba xxx Mešić (koliko se sjecam dosao u Želju iz Drine Zvornik)[/quote]

A ovaj prvi što čuči mislim da je Edin Kunić, a ne Zubanović.[/quote]


E dobro znaci imamo Kruzika,Adzema,Bukija,Kunica,Alihodzica,Mesica,Zeru,Besliju,Muratovica,Joldica...i ko fali jos za prvi jedanest?
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#3583 Re: FK Zeljeznicar

Post by irac300 »

riko-ga wrote:Cuce sa lijeva na desno: Zuban, Adzem, Murat, Joldic, Buki i Zera.
Stoje sa lijeva na desno: XXX, Beslija, Ktuzik i Hare.
Mislim da je osoba xxx Mešić (koliko se sjecam dosao u Želju iz Drine Zvornik)[/quote]

A ovaj prvi što čuči mislim da je Edin Kunić, a ne Zubanović.[/quote]


E dobro znaci imamo Kruzika,Adzema,Bukija,Kunica,Alihodzica,Mesica,Zeru,Besliju,Muratovica,Joldica...i ko fali jos za prvi jedanest?[/quote]
Pa Đelo! :dance:
User avatar
Petit_Beurre
Posts: 916
Joined: 12/08/2009 18:55
Location: Fioka

#3584 Re: FK Zeljeznicar

Post by Petit_Beurre »

@ Plavih_11
Ma shvatam i to da se može dovesti i veći i bolji klub, da zaradim još više love, ali pitanje je koji klub bi pristao doći.
Sjetih se one šuplje oko Fiorentine :-)
Bilo bi lijepo izmajmunisati nešto pa dovesti neki klub većeg rejtinga. Siguran sam da će se naći neki :thumbup:
User avatar
Halleluhwah
Posts: 973
Joined: 28/08/2009 17:01
Location: Among and above strange people, mit dir Lili Marleen

#3585 Re: FK Zeljeznicar

Post by Halleluhwah »

Image

:mrgreen:
Ne pada mi na pamet
Posts: 329
Joined: 16/06/2009 15:46

#3586 Re: FK Zeljeznicar

Post by Ne pada mi na pamet »

hektor.lopez wrote: zeljo bi se trebao po tom pitanju ugledati na ovaj klub i on potpisati ugovor sa ovom renomiranom svjetskom a nasom firmom!
Nisam znao da su poceli u Hadzicima da ih kroje?
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#3587 Re: FK Zeljeznicar

Post by al_akhisari »

Zna l se sudbina edina visce; hoce l momak potpisat i na koliko :D Manite se price oko manjeg kluba...
nikad_izvini
Posts: 1828
Joined: 16/01/2008 02:44
Location: ma nije ni narod glup...vidi narod sve to

#3588 Re: FK Zeljeznicar

Post by nikad_izvini »

sve po starom. Njanje se više bave Željom umjesto svojom ekipom. Onda se čude kad ih dođe dvije milje na tekmu. Valja po forumu kakiti.

Fakat, šta je sa Višćom
User avatar
Petit_Beurre
Posts: 916
Joined: 12/08/2009 18:55
Location: Fioka

#3589 Re: FK Zeljeznicar

Post by Petit_Beurre »

Nezvanično Višća je već potpisao. Toliko sam ja čuo.
Sačekaćemo oificijelnog spikera da kaže :mrgreen:
User avatar
Lekler
Posts: 311
Joined: 13/05/2009 14:01
Location: Memli strana

#3590 Re: FK Zeljeznicar

Post by Lekler »

Dva kluba koja bi se odmah odazvala Sturm i Ljubljanska Olimpija :thumbup:

Utakmice vjerovatno nece biti,al' et neka malo pite nabijaju postove na ovoj temi :bih:
User avatar
pape
Posts: 6832
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#3591 Re: FK Zeljeznicar

Post by pape »

Banovi zbog provociranja i zachatavanja:

@belissima, ... 30 dana
@Halleluhwah, . 14 dana
@diler, .......... 7 dana
User avatar
carlsberg
Posts: 60
Joined: 02/09/2009 01:45

#3592 Re: FK Zeljeznicar

Post by carlsberg »

pape wrote:Banovi zbog provociranja i zachatavanja:

@belissima, ... 30 dana
@Halleluhwah, . 14 dana
@diler, .......... 7 dana
trebao si ovom halleluhwah dati doživotni ban, koji je to ljakse, u svakom slučaju pohvala treba uvesti red na ovoj temi, a ne da neke njanje pišu šta hoće
Adi_vp
Posts: 477
Joined: 31/07/2009 18:11
Location: Hrasno

#3593 Re: FK Zeljeznicar

Post by Adi_vp »

Pohvale za blagovremenu reakciju administratora :thumbup: :sax:
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24698
Joined: 26/08/2007 17:10

#3594 Re: FK Zeljeznicar

Post by Charuga »

Serpico - Srce na teren (Edin Džeko)



"Ideja o ovoj pjesmi je nastala otprilike kada je Wolfsburg osvojio titulu i kada je naš reprezentativac nosio dvije bh. zastave. Posvećen je Edinu Džeki i ovoj generaciji reprezentativaca. To je najmanje što smo mogli učiniti za njega".
nikad_izvini
Posts: 1828
Joined: 16/01/2008 02:44
Location: ma nije ni narod glup...vidi narod sve to

#3595 Re: FK Zeljeznicar

Post by nikad_izvini »

Čitam na sportsporttačkaba da Višća navodno traži 30.000 na ruke, 1000 platu i 25.000 odštete Budućnosti :?:

Znal ko jel to tačno ili je šupljak
User avatar
Petit_Beurre
Posts: 916
Joined: 12/08/2009 18:55
Location: Fioka

#3596 Re: FK Zeljeznicar

Post by Petit_Beurre »

nikad_izvini wrote:Čitam na sportsporttačkaba da Višća navodno traži 30.000 na ruke, 1000 platu i 25.000 odštete Budućnosti :?:

Znal ko jel to tačno ili je šupljak
To je šuplja. Kao prvo te cifre je neko bubnuo na tm forumu, kao drugo Višća skoro sigurno potpisuje i to krajem sedmice. :thumbup:
Ne pada mi na pamet
Posts: 329
Joined: 16/06/2009 15:46

#3597 Re: FK Zeljeznicar

Post by Ne pada mi na pamet »

Petit_Beurre wrote:
nikad_izvini wrote:Čitam na sportsporttačkaba da Višća navodno traži 30.000 na ruke, 1000 platu i 25.000 odštete Budućnosti :?:

Znal ko jel to tačno ili je šupljak
To je šuplja. Kao prvo te cifre je neko bubnuo na tm forumu, kao drugo Višća skoro sigurno potpisuje i to krajem sedmice. :thumbup:
To je 100.000 za dvije godine, nakon cega ce otici za 250.000. A do 25-e ce vjerovatno vrijediti milioncic-dva. Nisu ni fudbalski menadzeri ludi.
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#3598 Re: FK Zeljeznicar

Post by veljaca »

Ne pada mi na pamet wrote:
Petit_Beurre wrote:
nikad_izvini wrote:Čitam na sportsporttačkaba da Višća navodno traži 30.000 na ruke, 1000 platu i 25.000 odštete Budućnosti :?:

Znal ko jel to tačno ili je šupljak
To je šuplja. Kao prvo te cifre je neko bubnuo na tm forumu, kao drugo Višća skoro sigurno potpisuje i to krajem sedmice. :thumbup:
To je 100.000 za dvije godine, nakon cega ce otici za 250.000. A do 25-e ce vjerovatno vrijediti milioncic-dva. Nisu ni fudbalski menadzeri ludi.
Istine radi - pod ovim gore napisanim uslovima ( koji su diskutabilni ) za dvije godine to bi bilo: 30.000 + 24.000 ( 24 mjeseca * 1000 ) + 25.000 = 79.000 KM , ako me ne vara moja matematika .....
Samo ISTINE radi ....
Ne pada mi na pamet
Posts: 329
Joined: 16/06/2009 15:46

#3599 Re: FK Zeljeznicar

Post by Ne pada mi na pamet »

veljaca wrote:
Ne pada mi na pamet wrote:
To je 100.000 za dvije godine, nakon cega ce otici za 250.000. A do 25-e ce vjerovatno vrijediti milioncic-dva. Nisu ni fudbalski menadzeri ludi.
Istine radi - pod ovim gore napisanim uslovima ( koji su diskutabilni ) za dvije godine to bi bilo: 30.000 + 24.000 ( 24 mjeseca * 1000 ) + 25.000 = 79.000 KM , ako me ne vara moja matematika .....
Samo ISTINE radi ....
24*1000 je na ruke, a klub mora doprinose placati. Samo ZAKONA radi.
User avatar
banovan
Posts: 743
Joined: 30/03/2009 20:51
Location: Total chaos - south of heaven

#3600 Re: FK Zeljeznicar

Post by banovan »

Željezničar 110. evropski klub 20. stoljeća
Kelnski Institut za nogometnu historiju i statistiku (IFFHS) u opsežnom je projektu egzaktnom metodologijom poredao najbolje klubove Evrope u razdoblju od 1901. do 2001. godine.
Pobijedio je Real Madrid s 563.5 boda. Madriđani su gotovo stotinu bodova ispred torinskog Juventusa, te više od stotinu ispred Barcelone. Četvrti na listi je Milan, a peti minhenski Bayern. Prvi engleski klub je Liverpool na osmom mjestu.

Kao jedinu bazu za izračun u IFFHS-u su uzeli rezultate klubova u evropskim nogometnim takmičenjima. Nisu uzeti u obzir rezultati u nacionalnim takmičenjima (prvenstvo, kup, superkup...), kao niti interkontinentalna klupska takmičenja.

Konkretno su IFFHS-ovi statističari vrednovali postignuća u Kupu prvaka/Ligi prvaka, Kupu UEFA-e/Kupu velesajamskih gradova, Kupu pobjednika kupova, Srednjeevropskom kupu (Mitropa Cup), Latinskom kupu (Copa Latina) i Evropskom superkupu.

Od klubova iz bivše Jugoslavije najbolje, na 27. mjestu, kotira Crvena zvezda, evropski prvak iz 1991. godine.

Sarajevski Željezničar, koji je pod Ivicom Osimom 1985. godine dogurao do polufinala Kupa UEFA-e, zasjeo je na 110. mjestu kao najbolji klub iz Bosne i Hercegovine među 200 najboljih. Na 176. je mjestu mostarski Velež, a na djelidbi 192. sarajevska Slavija.

IFFHS, najbolji klubovi 20. stoljeća u Evropi:

1. Real Madrid CF Španija 563,50
2. Juventus FC Torino Italija 466,00
3. FC Barcelona Španija 458,00
4. Milan AC Italija 399,75
5. FC Bayern München Njemačka 399,00
6. FC Internazionale Milano Italija 362,00
7. AFC Ajax Amsterdam Nizozemska 332,75
8. Liverpool FC Engleska 300,25
9. Benfica Portugal 299,00
10. RSC Anderlecht Belgija 231,00
11. Manchester United FC Engleska 220,00
12. Club Atlético de Madrid Španija 196,00
13. Ferencváros Mađarska 190,00
14. Leeds United AFC Engleska 154,50
15. AC Sparta Prag Češka 149,50
16. FC Dinamo Kijev Ukrajina 144,50
17. AS Roma Italija 141,50
18. Hamburger SV Njemačka 140,50
19. VfL Borussia Mönchengladbach Njemačka 136,50
20. Tottenham Hotspur FC Engleska 136,00 ...
26. Crvena zvezda Beograd Srbija 116.5...
55. Dinamo Zagreb Hrvatska 60...
67. Hajduk Split Hrvatska 46.5...
83. OFK Beograd Srbija 36...
102. Partizan Beograd Srbija 24...
110. Željezničar Sarajevo BiH 21...
117. Građanski Zagreb Hrvatska 18...
137. Radnički Niš Srbija 12...
146. Vojvodina Novi Sad Srbija 11...
176. Velež Mostar BiH 6...
192. Slavija I. Sarajevo BiH 4...

rajvosa-x
Post Reply