HS kablovska

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Locked
ZeljeznicarLE
Posts: 30
Joined: 19/08/2011 15:33

#3576 Re: HS kablovska

Post by ZeljeznicarLE »

Ponuda kanala je ocajna ali VH 1 je dobar kanal vrati me u mladost. Bolje nego viva ili mtv adria.
User avatar
bambuelo
Posts: 174
Joined: 03/07/2008 16:49
Location: Antartika (ne volim polarne medvjede)

#3577 Re: HS kablovska

Post by bambuelo »

Da li neko zna moram li zvati ove iz HS-a ako hocu da instaliram wireless ruter
Sada pokusavam i sve je ok dok ne dodjem do kraja i ovo mi pokaze:
Failed to verify router settings
1. Please check WAN connection type and parameters.
2. Please check your network connectivity and retry.

Dodatno, da li neko zna trebam li selektovati PPPoE ili Dynamic IP kao vrstu konekcije obzirom da direktno pristupam internetu sa modema. Mislim ne treba mi password.

Zahvalan na odgovorima
slatkis86
Posts: 52
Joined: 19/02/2011 12:13

#3578 Re: HS kablovska

Post by slatkis86 »

VH 1 je eksta :thumbup: bas sam bio kod sestre u splitu i ona ima 4 programa MTV-a kod svog operatera i mogu reci da su sva cetiri tesko sranje...trebali bi jos dodam cmc koji je isto dobar
sto se tice hs-a,tu se nema sta reci :x odron svih odrona
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#3579 Re: HS kablovska

Post by Tiger 033 »

http://teve.ba/article/4047/trziste-kablovske-tv-u-bih

Tržište kablovske TV u BiH

Prema podacima Regultorne agencije za komunikacije, u BiH je registrovano 46 kablovskih operatera. Međutim, ovom medijskom regulatoru u našoj zemlji nije poznat tačan niti približan broj pretplatnika kablovske televizije. Posljednje procjene broja korisnika govore da u BiH usluge kablovske televizije koristi oko 330.000 domaćinstava.

Broj kablovski operatera može se smatrati manjim ukoliko se u obzir uzme činjenica da su najveći kablovski operateri u BiH potpuni ili djelimični vlasnici manjih kablovskih operatera u manjim bh. gradovima. Njaveći kablovski operater u Sarajevu je kompanija M&H Company, koja je vlasnik HS Kablovske televizije. Ovaj kablovski operater posjeduje najsavremeniju opremu i tehnologiju na osnovu kojih pružaju usluge kablovske televizije ali i druge usluge poput Interneta i Voip-a, odnosno telefonije.



M&H Company nudi usluge analogne i digitalne kablovske televizije. U analognoj ponudi korisnicima je na raspolaganju 64 domaća, regionalna i inostrana TV kanala. Ponuda se sastoji od informativnih, sportskih, muzičkih, dječijih, dokumentarnih i ostalih kanala. Cijena paketa analognih kanala ove sarajevske kompanije iznosi 11,50 KM.

Digitalna ponuda kanala je mnogo fleksibilnija i nudi veće mogućnosti. Usluge digitalne televizije M&H Company moguće je pratiti putem digitalnog kablovskog prijemnika ili CAM modula koje korisnici dobijaju besplatno. U ponudi je Osnovni paket kanala sa preko 80 TV kanala u digitalnom formatu. Cijena ovog paketa iznosi 13,50 KM. Pored Osnovnog, korisnicima su na raspolaganju i dodatni paketi kanala poput HBO paketa po cijeni od 19,90 KM zajedno sa Osnovnim paketom, zatim Arenasport TV paket sa cijenom od 23,50 KM te HD paket kanala za 20,50 KM. U sklopu ova tri dodatna paketa, korisnici dobijaju i Osnovni paket kanala.

Drugi sarajevski kablovski operater, Telemach, pretplatnicima nudi 70 kanala u analognoj ponudi po cijeni od 15,00 KM. Ponuda digitalnih kanala sastoji se od nekoliko paketa. D3 - digitalna televizija ove kablovske mreže nudi Start paket svih analognih kanala u digitalnom formatu za 18 KM. Cijena Osnovnog paketa kanala i 18 dodatnih digitalnih kanala košta 20 KM, dok Prošireni paket sa Osnovnim paketom i 20 dodatnih digitalnih kanala pretplatnici moraju platiti 25 KM.



Takozvani premium paketi sa HBO kanalima su podjeljeni u tri paketa. HBO paket sa četiri HBO kanala košta dodatnih 8 KM, HBO Premium sa četiri kanala HBO paketa te jednog HD i HBO GO uslugom košta dodatnih 10 KM dok HD Paket košta dodatnih 8 KM. Pretplatnici ove kablovske televizije za D3 HD prijemnik potpisuju ugovor na 25 mjeseci te plaćaju dodatnih 5 KM za prijemnik. D3 HD-DVR prijemnik košta dodatnih 10 KM mjesečno uz ugovor od čak 50 mjeseci. Ovaj operater u ponudi ima i MMDS uslugu odnosno bežični način odašiljanja i primanja TV signala. U ponudi je Osnovni paket sa 61 kanalom za 16,90 KM, dok Prošireni paket košta 21,90 KM. Dodatni paket HBO kanala košta 8 KM.

Kablovski operater TeleKabel iz Zenice svojim korisnicima nudi usluge analogne i digitalne kablovske televizije. Za razliku od sarajevskih kablovskih operatera, TeleKabel u analognom paketu kanala nudi 48 TV i 6 radio kanala. Cijena mjesečne pretplate iznosi 12 KM.

Digitalni Osnovni paket kanala uz kablovski prijemnik košta 16 KM mjesečeno. Ovaj paket pruža mogućnosti praćenja 84 digitalna kanala uz postojećih 48 analognih kanala.

Najveći kablovski operater u Republici Srpskoj ali i BiH je Elta Kabel sa sjedištem u Doboju. Svoje usluge kablovske televizije nudi u čak 20 gradova ovog dijela BiH. Broj kanala u analognom paketu je različit, pa tako u Banjaluci broji 50 kanala, Doboju 51, Prijedoru 39, Istočnom Sarajevu 47 i Trebinju 38. I cijene ovih usluga su različite pa tako u Banjalucu i Doboju analogni paket kanala košta 12 KM, Prijedoru 10,70 KM, Istočnom Sarajevu 11,50 KM, a u Trebinju 11 KM.



Digitalna ponuda kanala ovog bh. kablovskog operatera je dostupna u Banjaluci i Doboju. Početni digitalni paket kanala u Banjaluci sadrži 60 kanala. Cijena ovog paketa je identična cijeni analognog paketa kanala. Međutim ovaj kablovski operater nudi i dodatne pakete kao što su Osnovni digitalni paket sa 18 dodatnih kanala po cijeni od 4 KM, zatim Arenasport paket, dokumentarni paket za dodatne 4 KM, HD Paket sa 6 HD kanala te filmski paket kanala sa HBO kanalima. U ponudi je i XXX Paket sa 5 porno kanala za dodatnih 5 KM. Cijena unajmljivanja prijemnika iznosi 5 KM. Digitalni paket kanala u Doboju broji 32 digitalna kanala.



Kablovski operater Monet iz Mostar nedavno je pripojen kablovskoj televiziji Telemach tako da će pretplatnici ove kablovske televizije imati istu ponudu kanala kao i korisnici Telemacha u Sarajevu. U analognoj ponudi kanala naći će se 70 kanala po cijeni od 15 KM. Napominjemo da su korisnici Moneta u proteklom periodu imali najnižu cijenu pretplate kablovske TV koja je iznosila 7,50 KM. Cijene digitalne TV kao i ponuda kanala biće ista kao i u Sarajevu.


Drugi kablovski operater u Mostaru je Velnet kablovska televizija. Trenutno u ponudi imaju samo paket analognih kanala po cijeni od 11,50 KM. Paket se sastoji od 49 domaćih i stranih TV kanala.

Struktura kanala kod većine kablovskih operatera u BiH je približno slična. Razlike se uglavnom odnose na ponude sportskih i filmskih kanala. Kvalitet kanala je zadovoljavajućem nivou mada korisnici ali i konkurencija zahtjevaju i traže nove sportsko-zabavne kanale. Naravno o kvaliteti programske ponude najbolje mogu reći sami korisnici kao i cijenama usluga kablovske televizije koje se nisu puno mjenjale u posljednjih nekoliko godina. Izuzetak je kablovski operater Telemach koji je nedavno korigovao svoje cijene usluga.

Jedan od najvećih problema sa kojim se susreću kablovski operateri jesu autorska prava za pojedine kanale, pogotovo inostrane kanale koji se nalaze u ponudi. Većina tih TV emitera otkupljuju prava za matične zemlje, tako da se korisnici u BiH često susreću sa nepopularnom pojavom takozvanog zatamnjivanja kanala. Svakako da su IPTV i DTH operateri najveća konkurencija kablovskoj industriji u BiH ali nisu tačni podaci koliko se korisnika kablovske TV odlučilo za IPTV ili DTH prijem ali je jasno da najveći broj korisnika ima upravo kablovska industrija.
ado-pasha
Posts: 78
Joined: 04/02/2008 11:34

#3580 Re: HS kablovska

Post by ado-pasha »

MTV Adria "niđe veze"... jednostavno nema muzike na kanalu, barem neke normale.

VH1 classics je super i bas kao sto kaze lietome, ujutro prije posla je upaljen i muzika je odlična. Slao sam upit na ubacivanju VH1 i rekli su da će i to biti.

Nisam protiv nase muzike i kanala (Balkaniku pogledam nekad i dobra je), ali otv, valentivnovi i ostali slicni kanali... uh...da je jos kanala sa muzikom... i mislim da b iubacivanje VH1 i CMC-a bilo najbolje rješenje.

I usput, nije VIVA prekinula sa emitiranje, vec je HS prekinuo emitiranje VIVE. :)
User avatar
AfromMann
Posts: 481
Joined: 24/01/2007 13:57
Location: Grad bez boje

#3581 Re: HS kablovska

Post by AfromMann »

jedino to!
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#3582 Re: HS kablovska

Post by alica.k »

hs iskljucila prosle godine u oktobru, i danas mi dolazi da sam im duzna 13.50KM, opomena pred tuzbu
e sad, kako, kad sam morala izmirit sva dugovanja pri raskidu ugovora...izmislili mi dug, i nista im ne mogu :S svadjala sam se dva sata s njima preko telefona, nema svrhe...
barcelona81
Posts: 72
Joined: 27/11/2010 15:57

#3583 Re: HS kablovska

Post by barcelona81 »

Raja imate li vi B92 ,RTL hrvatski na digitalnoj.meni je nestalo prije par dana.Nisam vidio nikakvo obavjestenje.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#3584 Re: HS kablovska

Post by -LIBERO- »

barcelona81 wrote:Raja imate li vi B92 ,RTL hrvatski na digitalnoj.meni je nestalo prije par dana.Nisam vidio nikakvo obavjestenje.
Kod mene imaju oba ta na digitalnoj.

Interesuje me,ako neko zna :D ,da l' se moze i na koji nacin (onim dugmicima u boji na daljinskom za digitalu,predpostavljam) aktivirati titl i na kojim kanalima?????
AdrianMole
Posts: 733
Joined: 08/05/2007 14:00

#3585 Re: HS kablovska

Post by AdrianMole »

-LIBERO- wrote:
barcelona81 wrote:Raja imate li vi B92 ,RTL hrvatski na digitalnoj.meni je nestalo prije par dana.Nisam vidio nikakvo obavjestenje.
Kod mene imaju oba ta na digitalnoj.

Interesuje me,ako neko zna :D ,da l' se moze i na koji nacin (onim dugmicima u boji na daljinskom za digitalu,predpostavljam) aktivirati titl i na kojim kanalima?????
Žuto dugme na daljinskom ,odabereš titl ,stineš OK i voziš :).Dosta kanala ima DVB titlove:Fox Life,Fox Crime,TV 1000,BBC,History,Zone reality,NG,NG Wild,Viasat History ,Viasat Explorer...Naravno,sve se ovo odnosi na HEMA prijemnike ,jer su Dalvi smeće.
P.S.Obratite pažnju na frekvenciju 466 Mhz,256 QAM.Tu se neki novi kanali...
barcelona81
Posts: 72
Joined: 27/11/2010 15:57

#3586 Re: HS kablovska

Post by barcelona81 »

-LIBERO- wrote:
barcelona81 wrote:Raja imate li vi B92 ,RTL hrvatski na digitalnoj.meni je nestalo prije par dana.Nisam vidio nikakvo obavjestenje.
Kod mene imaju oba ta na digitalnoj.

Interesuje me,ako neko zna :D ,da l' se moze i na koji nacin (onim dugmicima u boji na daljinskom za digitalu,predpostavljam) aktivirati titl i na kojim kanalima?????
Kod mene nema,bili su na 346 frekvenciji i nema ih.Nova je na toj frekvenciji i ima,ali ta dva nemaju,nema BBC i jos par.Zato pitam da slucajno nisu mijenjali frekvenciju,jer vidim da nema nikakvog obavjestenja.
AdrianMole
Posts: 733
Joined: 08/05/2007 14:00

#3587 Re: HS kablovska

Post by AdrianMole »

barcelona81 wrote:
-LIBERO- wrote:
barcelona81 wrote:Raja imate li vi B92 ,RTL hrvatski na digitalnoj.meni je nestalo prije par dana.Nisam vidio nikakvo obavjestenje.
Kod mene imaju oba ta na digitalnoj.

Interesuje me,ako neko zna :D ,da l' se moze i na koji nacin (onim dugmicima u boji na daljinskom za digitalu,predpostavljam) aktivirati titl i na kojim kanalima?????
Kod mene nema,bili su na 346 frekvenciji i nema ih.Nova je na toj frekvenciji i ima,ali ta dva nemaju,nema BBC i jos par.Zato pitam da slucajno nisu mijenjali frekvenciju,jer vidim da nema nikakvog obavjestenja.
RTL Hrvatska i B92 su odavno na 610 Mhz....
Jingo
Posts: 46
Joined: 28/07/2006 11:45

#3588 Re: HS kablovska

Post by Jingo »

EEEEEEEEEEEEEEEE HS..... kakve su to seljačine, sa nikakvom ponudom.... konačno ih se riješio, i sretan :D :D :D
theprodigy
Posts: 238
Joined: 16/11/2009 16:28

#3589 Re: HS kablovska

Post by theprodigy »

AdrianMole wrote: Žuto dugme na daljinskom ,odabereš titl ,stineš OK i voziš :).Dosta kanala ima DVB titlove:Fox Life,Fox Crime,TV 1000,BBC,History,Zone reality,NG,NG Wild,Viasat History ,Viasat Explorer...Naravno,sve se ovo odnosi na HEMA prijemnike ,jer su Dalvi smeće.
P.S.Obratite pažnju na frekvenciju 466 Mhz,256 QAM.Tu se neki novi kanali...
zuto dugme uopse ne reaguje, mozda to ne vazi za ove sa dalvi resiverima
AdrianMole
Posts: 733
Joined: 08/05/2007 14:00

#3590 Re: HS kablovska

Post by AdrianMole »

theprodigy wrote:
AdrianMole wrote: Žuto dugme na daljinskom ,odabereš titl ,stineš OK i voziš :).Dosta kanala ima DVB titlove:Fox Life,Fox Crime,TV 1000,BBC,History,Zone reality,NG,NG Wild,Viasat History ,Viasat Explorer...Naravno,sve se ovo odnosi na HEMA prijemnike ,jer su Dalvi smeće.
P.S.Obratite pažnju na frekvenciju 466 Mhz,256 QAM.Tu se neki novi kanali...
zuto dugme uopse ne reaguje, mozda to ne vazi za ove sa dalvi resiverima
Zamjeni u HS-u Dalvi za Hemu.Mislim da kod Dalvi-a u 90% slučajeva ne možeš uključiti titlove.
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#3591 Re: HS kablovska

Post by madnessa »

theprodigy wrote:
AdrianMole wrote: Žuto dugme na daljinskom ,odabereš titl ,stineš OK i voziš :).Dosta kanala ima DVB titlove:Fox Life,Fox Crime,TV 1000,BBC,History,Zone reality,NG,NG Wild,Viasat History ,Viasat Explorer...Naravno,sve se ovo odnosi na HEMA prijemnike ,jer su Dalvi smeće.
P.S.Obratite pažnju na frekvenciju 466 Mhz,256 QAM.Tu se neki novi kanali...
zuto dugme uopse ne reaguje, mozda to ne vazi za ove sa dalvi resiverima
Kod mene je isto počelo dugme da ne reaguje. Onda odem u postavke, pa tamo promijenim User Mode u Parental i kad izađem iz postavki sve ponovo počne raditi. Ovo se dešava više puta u toku dana. Reciever je Hema. Očito su opet nešto čačkali. Neku večer je bilo nestalo signala, pa su nakon poziva ga ponovo pustili. :x
User avatar
lijan
Posts: 375
Joined: 13/06/2008 22:32
Location: Sarajevo

#3592 Re: HS kablovska

Post by lijan »

barcelona81 wrote:Raja imate li vi B92 ,RTL hrvatski na digitalnoj.meni je nestalo prije par dana.Nisam vidio nikakvo obavjestenje.
Nazovi HS i oni ce ti to srediti za minutu...kod mene je bio isti slucaj 2-3 dana nisam imao kanale sa 610...nazvao i dao im broj nove kartice koja je u tv i rijesili mi to brzo.
AdrianMole
Posts: 733
Joined: 08/05/2007 14:00

#3593 Re: HS kablovska

Post by AdrianMole »

U zadnjih 7 dana na digitali su ubacili:Viasat Explorer,Viasat History,NTV IC Kakanj,Top Shop TV i Atlas.
Za one koji traže sportske prenose trebao bih napomenuti kako Atlas prenosi susrete engleske Premijer lige.
theprodigy
Posts: 238
Joined: 16/11/2009 16:28

#3594 Re: HS kablovska

Post by theprodigy »

AdrianMole wrote:U zadnjih 7 dana na digitali su ubacili:Viasat Explorer,Viasat History,NTV IC Kakanj,Top Shop TV i Atlas.
Za one koji traže sportske prenose trebao bih napomenuti kako Atlas prenosi susrete engleske Premijer lige.
mozel frekvencija za atlas??
User avatar
TheWatcher
Posts: 2661
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#3595 Re: HS kablovska

Post by TheWatcher »

theprodigy wrote:
AdrianMole wrote:U zadnjih 7 dana na digitali su ubacili:Viasat Explorer,Viasat History,NTV IC Kakanj,Top Shop TV i Atlas.
Za one koji traže sportske prenose trebao bih napomenuti kako Atlas prenosi susrete engleske Premijer lige.
mozel frekvencija za atlas??
ch 56
User avatar
bambuelo
Posts: 174
Joined: 03/07/2008 16:49
Location: Antartika (ne volim polarne medvjede)

#3596 Re: HS kablovska

Post by bambuelo »

Da li neko zna zasto nema arenasport niti jednog?
Na svakom pise ˝scrambled˝..kao da imam satelitsku a ne kablovsku :?
Nisam sinoc mogao gledati ligu sampiona
Stvarno su odron.. :x
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#3597 Re: HS kablovska

Post by madnessa »

bambuelo wrote:Da li neko zna zasto nema arenasport niti jednog?
Na svakom pise ˝scrambled˝..kao da imam satelitsku a ne kablovsku :?
Nisam sinoc mogao gledati ligu sampiona
Stvarno su odron.. :x
Kod mene je sve radilo ok. Sljedeći put ih nazovi. Oni to nešto čačkaju, pa ne vrate nazad.

A mogao si gledati Barcelona-Milan na FTV. :mrgreen:
User avatar
bambuelo
Posts: 174
Joined: 03/07/2008 16:49
Location: Antartika (ne volim polarne medvjede)

#3598 Re: HS kablovska

Post by bambuelo »

:D
Gledao mi se Arsenal-Borusia

Sta kazes, samo zvati i reci puščaj :-D

Hvala ti puno..
ado-pasha
Posts: 78
Joined: 04/02/2008 11:34

#3599 Re: HS kablovska

Post by ado-pasha »

a koji su to novi kanali na tim datim frekfencijama, ako moze?
hvala
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#3600 Re: HS kablovska

Post by madnessa »

bambuelo wrote::D
Gledao mi se Arsenal-Borusia

Sta kazes, samo zvati i reci puščaj :-D

Hvala ti puno..
Imam dodatni HBO paket i više smo k'o raja. Stalno nešto ne štima. Zato čim nešto šteka zovem. Naravno prije toga pokušam da resetujem risiver i da preskeniram kanale, jer redovno te prvo upute na to dvoje, pa onda nešto naprave. Skratim sebi vrijeme time što kažem da sam to već uradila.
Locked