Kosarkaska reprezentacija BiH
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- law2
- Posts: 646
- Joined: 30/09/2008 01:00
#3577 Re: Reprezentacija BiH
šampionnnnneee šampionnnnnneee

- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#3578 Re: Reprezentacija BiH
Bravo djeco...
Ovo je primjer da smo puni talenata, samo trebaju pametni ljudi u savezima koji će pokrenuti priču !

Ovo je primjer da smo puni talenata, samo trebaju pametni ljudi u savezima koji će pokrenuti priču !
- Tvrtko II Kotromanić
- Posts: 6563
- Joined: 15/03/2009 01:28
- Location: Rajvosa
#3579 Re: Reprezentacija BiH
Bravo Neno, bravo momci
-
SovinMali
- Posts: 47
- Joined: 18/08/2012 22:15
#3580 Re: Reprezentacija BiH
Bravo , Bravo , Bravo Treba biti ponosan na njih , danas dosta opustena tekma i tu smo tek pokazali kakvi mozemo biti
Zasluzili su
- mali Buza ce da siluje i po A diviziji sljedece sezone ...
- mali Buza ce da siluje i po A diviziji sljedece sezone ...
-
ArthurSpooner
- Posts: 641
- Joined: 10/08/2012 19:59
#3581 Re: Reprezentacija BiH
Je li moguce da smo pobijedili
Nisam bio kuci citav dan, kako smo igrali????
BRAVO MOMCINE!!
BRAVO MOMCINE!!
- hrastov žižak
- Posts: 4942
- Joined: 31/07/2012 02:00
#3582 Re: Reprezentacija BiH
čestitke momcima. Lijepo su igrali.
- volta dzontra
- Posts: 1587
- Joined: 06/03/2012 10:50
#3583 Re: Reprezentacija BiH
Čestitke..
BIH prvak B divizije i ulazak u A diviziju
Hrvatska prvak A divizije...razvaljivanje domaćina Litve u finalu...
Odličan dan za ljubitelje košarke iz Hercegovine...
BIH prvak B divizije i ulazak u A diviziju
Hrvatska prvak A divizije...razvaljivanje domaćina Litve u finalu...
Odličan dan za ljubitelje košarke iz Hercegovine...
-
KIMBO
- Posts: 122
- Joined: 02/07/2012 14:06
- Location: niđe
#3585 Re: Reprezentacija BiH
Gostujuća pobjeda košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine protiv Holandije (107:89) u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2013. godine plaćena je povredama dvojice igrača.
I dok bi starter na poziciji krila Ante Mašić mogao biti spreman da nastupi u utorak u derbiju kvalifikacione grupe D protiv Gruzije (dvorana "Mirza Delibašić", 20 sati), dotle je rezervni plejmejker Josip Naletilić, član Širokog, na putu kući zbog povrede stopala.
- Naletilić ima nekoliko šavova na nozi i očekuje ga nekih sedam dana pauze. Brojnost u ekipi pojačat ćemo dolaskom trojice igrača juniorske reprezentacije, Adina Vrapca, Nedima Buze i Jusufa Nurkića koji će nam se priključiti na treningu u ponedjeljak navečer - rekao je selektor BiH Aleksandar Petrović.
I dok bi starter na poziciji krila Ante Mašić mogao biti spreman da nastupi u utorak u derbiju kvalifikacione grupe D protiv Gruzije (dvorana "Mirza Delibašić", 20 sati), dotle je rezervni plejmejker Josip Naletilić, član Širokog, na putu kući zbog povrede stopala.
- Naletilić ima nekoliko šavova na nozi i očekuje ga nekih sedam dana pauze. Brojnost u ekipi pojačat ćemo dolaskom trojice igrača juniorske reprezentacije, Adina Vrapca, Nedima Buze i Jusufa Nurkića koji će nam se priključiti na treningu u ponedjeljak navečer - rekao je selektor BiH Aleksandar Petrović.
-
otje to otje
- Posts: 53
- Joined: 13/07/2012 11:05
#3586 Re: Reprezentacija BiH
Sve je to super, jedino sto su na proslom takmicenju ova djeca bila u A diviziji pa su ispali i sada se opet vracaju u drustvo najboljih.
Gdje su, naravno, prvaci decki iz zapadnog susjedstva, sa vanzemaljcem Darijem Saricem u glavnoj roli.
Gdje su, naravno, prvaci decki iz zapadnog susjedstva, sa vanzemaljcem Darijem Saricem u glavnoj roli.
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#3587 Re: Reprezentacija BiH
Nije tačno.otje to otje wrote:Sve je to super, jedino sto su na proslom takmicenju ova djeca bila u A diviziji pa su ispali i sada se opet vracaju u drustvo najboljih.
Gdje su, naravno, prvaci decki iz zapadnog susjedstva, sa vanzemaljcem Darijem Saricem u glavnoj roli.
-
ArthurSpooner
- Posts: 641
- Joined: 10/08/2012 19:59
#3588 Re: Reprezentacija BiH
MVP Nurkic Leads All Tournament Team
Jusuf Nurkic had one dominating game after another at the U18 European Championship for Men Division B while playing for hosts Bosnia and Herzegovina.
http://u18men.fibaeurope.com/enDivB/default.asp
I zvanicno
Jusuf Nurkic had one dominating game after another at the U18 European Championship for Men Division B while playing for hosts Bosnia and Herzegovina.
http://u18men.fibaeurope.com/enDivB/default.asp
I zvanicno
- Mračajski proto
- Posts: 7292
- Joined: 03/04/2012 12:06
#3589 Re: Reprezentacija BiH
Kardelj01 wrote:
-
neno#4
- Posts: 738
- Joined: 07/08/2011 13:36
#3590 Re: Reprezentacija BiH
Ovo je samo pokazatelj sta jedan ozbiljan covjek svojim znanjem, trudom i radom napravi. Sve je uredio, sredio i postavlja stvari na pravo mjesto. U juniorima cemo biti dvije godine. Iduce godine ne mozemo ispasti jer niko nece ispasti i prosiruje se na 20 reprezentacija. Znaci, napravljena je strasna stvar i bice nam dvije godine na raspologanju za profilisanje novih talenata.
- amoninan
- Posts: 3948
- Joined: 11/11/2010 21:06
- Location: echoplex
#3591 Re: Reprezentacija BiH
Uh, odlična vijest
Hoćel Neno ostati na mjestu selektora? Mislim mora ba. Kakav on ugovor ima, na koliko vremenski?
Hoćel Neno ostati na mjestu selektora? Mislim mora ba. Kakav on ugovor ima, na koliko vremenski?
-
Mustang1
- Posts: 29970
- Joined: 29/12/2010 17:31
#3592 Re: Reprezentacija BiH
Eh kad bi ovako radili i sa drugim selekcijama sportskim ... Da stavljaju ovako trenera .. Ovo je ravno plasmanu na Europsko prvenstvo u nekom drugom sportu ..
- Tkd
- Posts: 3748
- Joined: 14/07/2012 01:28
- Location: Japan
#3593 Re: Reprezentacija BiH
Maš'Allah
Sada postati aBd konstantni u A-divizije i sigurno da neće sada mnogi mladići htjeti igrati za susjede.
Pada ako Bog da i Gruzija. Jaki su, nema tu potcjenjivanja. Limitirani smo što se odbrane tiče.
Sada postati aBd konstantni u A-divizije i sigurno da neće sada mnogi mladići htjeti igrati za susjede.
Pada ako Bog da i Gruzija. Jaki su, nema tu potcjenjivanja. Limitirani smo što se odbrane tiče.
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#3594 Re: Reprezentacija BiH
Treba dodati da ni Gruzijci nisu puno jači. Srednji evropski prosjek na svim pozicijama. Bez nekih istaknutijih lidera ili igrača koji su u stanju vući cijelu utakmicu. Odbrana, barem ono što smo vidjeli na zadnjem Eurobasketu, je tu negdje u nivou naše.
Ne trebamo ih previše respektovati. To su reprezentacije po mjeri, reprezentacije koje moramo dobijati rutinski, ako hoćemo makar u drugi krug Eurobasketa...
Gruzija, dakle, ima jednak broj vrlina i mana kao i mi sami..
Prema tome -

Ne trebamo ih previše respektovati. To su reprezentacije po mjeri, reprezentacije koje moramo dobijati rutinski, ako hoćemo makar u drugi krug Eurobasketa...
Gruzija, dakle, ima jednak broj vrlina i mana kao i mi sami..
Prema tome -
- johnny_blazze
- Posts: 896
- Joined: 29/09/2009 00:27
#3595 Re: Reprezentacija BiH
cim su doveli acu,nenu i firica znao sam da ce ovo da bude jedna lijepa prica jos kad sam cuo da se novsel spominje bio sam 100 % siguran, pravi ljudi i strucnjaci na pravim mjestima
to najvise fali nasem sportu i to u svim starosnim kategorijama
-
neno#4
- Posts: 738
- Joined: 07/08/2011 13:36
#3596 Re: Reprezentacija BiH
Gruzija jeste jaca od nas. Imaju za nijanu bolju ekipu, tako da nece biti smak svijeta ako nas pobijede. To sto se kod nas vec stvara euforija da je ovo utakmica koju moramo dobiti, ako izgubimo bice da smo izgubili od amatera je druga stvar. Imaju trenera Igora Kokoskova koji je bio pomocnik u NBA ligi, imaju Sermadinija, Markoishvilija, Pullena, Sanikidzea, Shengeliju, plus ako Pachulia bude u rosteru bice izuzetno tesko. Sa ovom pobjedom mnogo dobijamo, sa porazom prakticki nista ne gubimo. Sa pobjedom smo 99% drugi u grupi, ali treba se boriti i igrati pa dobiti sto vise utakmica jer stvaramo novi tim koji ce biti jaci za 30 - 40 posto u Sloveniji iduce godine ako Bog da.
- Comrad
- Posts: 4326
- Joined: 17/04/2007 12:40
- Location: C:\Program files
#3597 Re: Reprezentacija BiH
Mladima svaka cast. Ma kad dovedes ljude iz sporta, mora krenuti na bolje. To se vidjelo i u fudbalu. Vidi se da se radi nesto.
Ovo je bas ohrabrujuce, jer napokon imamo bazu mladih, kvalitetnih igraca, koji su sad sigurno puni samopouzdanja. Samo polako prebacivati ove mlade u prvi tim i nece biti zime za BH kosarku, jer i Mirza i Djedovic imaju ihihi jos godina da igraju, a vec sad su nosioci igre.
Svaka cast Neni. Obavezno ga ostaviti na ovoj poziciji!

Ovo je bas ohrabrujuce, jer napokon imamo bazu mladih, kvalitetnih igraca, koji su sad sigurno puni samopouzdanja. Samo polako prebacivati ove mlade u prvi tim i nece biti zime za BH kosarku, jer i Mirza i Djedovic imaju ihihi jos godina da igraju, a vec sad su nosioci igre.
Svaka cast Neni. Obavezno ga ostaviti na ovoj poziciji!
-
ArthurSpooner
- Posts: 641
- Joined: 10/08/2012 19:59
#3598 Re: Reprezentacija BiH
Vrabac, Nurkic, Buza i Glogovac su vec prebaceni u A reprezentaciju...valjda nece igrati protiv Gruzije (sem ako ne budimo vodili 30 razlikeComrad wrote:Samo polako prebacivati ove mlade u prvi tim i nece biti zime za BH kosarku
- jazzer
- Posts: 7535
- Joined: 20/12/2004 14:44
#3599 Re: Reprezentacija BiH
Kad bi se jos za Jazvina naslo mjesta ..pa gdje bi nam kraj bio?ArthurSpooner wrote:Vrabac, Nurkic, Buza i Glogovac su vec prebaceni u A reprezentaciju...valjda nece igrati protiv Gruzije (sem ako ne budimo vodili 30 razlike) ali prosirimo klupu polako
Svaka cast momcima!
-
Melami
- Posts: 2563
- Joined: 25/10/2004 04:43
#3600 Re: Reprezentacija BiH
Jel ovo HD na bht? hahahahhahahahahahahha
kakvi su ovi sutevi za 3 opet bez izigranih akcija, nekad udje jbg, al cesce nece nego sto hoce uci.
kakvi su ovi sutevi za 3 opet bez izigranih akcija, nekad udje jbg, al cesce nece nego sto hoce uci.

