Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
Hibridni_Otučak
Posts: 462
Joined: 02/08/2012 10:14

#3576 Re: Reprezentacija BiH

Post by Hibridni_Otučak »

:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
User avatar
law2
Posts: 646
Joined: 30/09/2008 01:00

#3577 Re: Reprezentacija BiH

Post by law2 »

šampionnnnneee šampionnnnnneee :bih: :bih: :bih:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3578 Re: Reprezentacija BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

Bravo djeco...

Ovo je primjer da smo puni talenata, samo trebaju pametni ljudi u savezima koji će pokrenuti priču !
:bih: :bih: :bih:
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 6563
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#3579 Re: Reprezentacija BiH

Post by Tvrtko II Kotromanić »

:thumbup: :bih:
Bravo Neno, bravo momci :dance: :thumbup:
SovinMali
Posts: 47
Joined: 18/08/2012 22:15

#3580 Re: Reprezentacija BiH

Post by SovinMali »

Bravo , Bravo , Bravo Treba biti ponosan na njih , danas dosta opustena tekma i tu smo tek pokazali kakvi mozemo biti 8-) Zasluzili su
- mali Buza ce da siluje i po A diviziji sljedece sezone ...
ArthurSpooner
Posts: 641
Joined: 10/08/2012 19:59

#3581 Re: Reprezentacija BiH

Post by ArthurSpooner »

Je li moguce da smo pobijedili :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :-D :-D :-D :-D :-D :-D Nisam bio kuci citav dan, kako smo igrali???? :-D :-D :-D :-D :-D

BRAVO MOMCINE!!
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#3582 Re: Reprezentacija BiH

Post by hrastov žižak »

čestitke momcima. Lijepo su igrali.
User avatar
volta dzontra
Posts: 1587
Joined: 06/03/2012 10:50

#3583 Re: Reprezentacija BiH

Post by volta dzontra »

Čestitke.. :bih:
BIH prvak B divizije i ulazak u A diviziju
Hrvatska prvak A divizije...razvaljivanje domaćina Litve u finalu...


Odličan dan za ljubitelje košarke iz Hercegovine... :-D
User avatar
Kardelj01
Posts: 222
Joined: 04/08/2011 15:49

#3584 Re: Reprezentacija BiH

Post by Kardelj01 »

Image
KIMBO
Posts: 122
Joined: 02/07/2012 14:06
Location: niđe

#3585 Re: Reprezentacija BiH

Post by KIMBO »

Gostujuća pobjeda košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine protiv Holandije (107:89) u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2013. godine plaćena je povredama dvojice igrača.

I dok bi starter na poziciji krila Ante Mašić mogao biti spreman da nastupi u utorak u derbiju kvalifikacione grupe D protiv Gruzije (dvorana "Mirza Delibašić", 20 sati), dotle je rezervni plejmejker Josip Naletilić, član Širokog, na putu kući zbog povrede stopala.

- Naletilić ima nekoliko šavova na nozi i očekuje ga nekih sedam dana pauze. Brojnost u ekipi pojačat ćemo dolaskom trojice igrača juniorske reprezentacije, Adina Vrapca, Nedima Buze i Jusufa Nurkića koji će nam se priključiti na treningu u ponedjeljak navečer - rekao je selektor BiH Aleksandar Petrović.
otje to otje
Posts: 53
Joined: 13/07/2012 11:05

#3586 Re: Reprezentacija BiH

Post by otje to otje »

Sve je to super, jedino sto su na proslom takmicenju ova djeca bila u A diviziji pa su ispali i sada se opet vracaju u drustvo najboljih.

Gdje su, naravno, prvaci decki iz zapadnog susjedstva, sa vanzemaljcem Darijem Saricem u glavnoj roli.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3587 Re: Reprezentacija BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

otje to otje wrote:Sve je to super, jedino sto su na proslom takmicenju ova djeca bila u A diviziji pa su ispali i sada se opet vracaju u drustvo najboljih.

Gdje su, naravno, prvaci decki iz zapadnog susjedstva, sa vanzemaljcem Darijem Saricem u glavnoj roli.
Nije tačno.
ArthurSpooner
Posts: 641
Joined: 10/08/2012 19:59

#3588 Re: Reprezentacija BiH

Post by ArthurSpooner »

MVP Nurkic Leads All Tournament Team


Jusuf Nurkic had one dominating game after another at the U18 European Championship for Men Division B while playing for hosts Bosnia and Herzegovina.

http://u18men.fibaeurope.com/enDivB/default.asp

I zvanicno :thumbup:
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#3589 Re: Reprezentacija BiH

Post by Mračajski proto »

Kardelj01 wrote:Image
:thumbup:
neno#4
Posts: 738
Joined: 07/08/2011 13:36

#3590 Re: Reprezentacija BiH

Post by neno#4 »

Ovo je samo pokazatelj sta jedan ozbiljan covjek svojim znanjem, trudom i radom napravi. Sve je uredio, sredio i postavlja stvari na pravo mjesto. U juniorima cemo biti dvije godine. Iduce godine ne mozemo ispasti jer niko nece ispasti i prosiruje se na 20 reprezentacija. Znaci, napravljena je strasna stvar i bice nam dvije godine na raspologanju za profilisanje novih talenata.
User avatar
amoninan
Posts: 3948
Joined: 11/11/2010 21:06
Location: echoplex

#3591 Re: Reprezentacija BiH

Post by amoninan »

Uh, odlična vijest :thumbup:

Hoćel Neno ostati na mjestu selektora? Mislim mora ba. Kakav on ugovor ima, na koliko vremenski?
Mustang1
Posts: 29970
Joined: 29/12/2010 17:31

#3592 Re: Reprezentacija BiH

Post by Mustang1 »

Eh kad bi ovako radili i sa drugim selekcijama sportskim ... Da stavljaju ovako trenera .. Ovo je ravno plasmanu na Europsko prvenstvo u nekom drugom sportu ..
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#3593 Re: Reprezentacija BiH

Post by Tkd »

Maš'Allah :-D

Sada postati aBd konstantni u A-divizije i sigurno da neće sada mnogi mladići htjeti igrati za susjede.



Pada ako Bog da i Gruzija. Jaki su, nema tu potcjenjivanja. Limitirani smo što se odbrane tiče.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3594 Re: Reprezentacija BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

Treba dodati da ni Gruzijci nisu puno jači. Srednji evropski prosjek na svim pozicijama. Bez nekih istaknutijih lidera ili igrača koji su u stanju vući cijelu utakmicu. Odbrana, barem ono što smo vidjeli na zadnjem Eurobasketu, je tu negdje u nivou naše.

Ne trebamo ih previše respektovati. To su reprezentacije po mjeri, reprezentacije koje moramo dobijati rutinski, ako hoćemo makar u drugi krug Eurobasketa...

Gruzija, dakle, ima jednak broj vrlina i mana kao i mi sami..

Prema tome - :bih: :bih:
User avatar
johnny_blazze
Posts: 896
Joined: 29/09/2009 00:27

#3595 Re: Reprezentacija BiH

Post by johnny_blazze »

cim su doveli acu,nenu i firica znao sam da ce ovo da bude jedna lijepa prica jos kad sam cuo da se novsel spominje bio sam 100 % siguran, pravi ljudi i strucnjaci na pravim mjestima :) to najvise fali nasem sportu i to u svim starosnim kategorijama
neno#4
Posts: 738
Joined: 07/08/2011 13:36

#3596 Re: Reprezentacija BiH

Post by neno#4 »

Gruzija jeste jaca od nas. Imaju za nijanu bolju ekipu, tako da nece biti smak svijeta ako nas pobijede. To sto se kod nas vec stvara euforija da je ovo utakmica koju moramo dobiti, ako izgubimo bice da smo izgubili od amatera je druga stvar. Imaju trenera Igora Kokoskova koji je bio pomocnik u NBA ligi, imaju Sermadinija, Markoishvilija, Pullena, Sanikidzea, Shengeliju, plus ako Pachulia bude u rosteru bice izuzetno tesko. Sa ovom pobjedom mnogo dobijamo, sa porazom prakticki nista ne gubimo. Sa pobjedom smo 99% drugi u grupi, ali treba se boriti i igrati pa dobiti sto vise utakmica jer stvaramo novi tim koji ce biti jaci za 30 - 40 posto u Sloveniji iduce godine ako Bog da.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#3597 Re: Reprezentacija BiH

Post by Comrad »

Mladima svaka cast. Ma kad dovedes ljude iz sporta, mora krenuti na bolje. To se vidjelo i u fudbalu. Vidi se da se radi nesto.

Ovo je bas ohrabrujuce, jer napokon imamo bazu mladih, kvalitetnih igraca, koji su sad sigurno puni samopouzdanja. Samo polako prebacivati ove mlade u prvi tim i nece biti zime za BH kosarku, jer i Mirza i Djedovic imaju ihihi jos godina da igraju, a vec sad su nosioci igre.

Svaka cast Neni. Obavezno ga ostaviti na ovoj poziciji! :thumbup: :bih:
ArthurSpooner
Posts: 641
Joined: 10/08/2012 19:59

#3598 Re: Reprezentacija BiH

Post by ArthurSpooner »

Comrad wrote:Samo polako prebacivati ove mlade u prvi tim i nece biti zime za BH kosarku
Vrabac, Nurkic, Buza i Glogovac su vec prebaceni u A reprezentaciju...valjda nece igrati protiv Gruzije (sem ako ne budimo vodili 30 razlike :D ) ali prosirimo klupu polako :)
User avatar
jazzer
Posts: 7535
Joined: 20/12/2004 14:44

#3599 Re: Reprezentacija BiH

Post by jazzer »

ArthurSpooner wrote:Vrabac, Nurkic, Buza i Glogovac su vec prebaceni u A reprezentaciju...valjda nece igrati protiv Gruzije (sem ako ne budimo vodili 30 razlike :D ) ali prosirimo klupu polako :)
Kad bi se jos za Jazvina naslo mjesta ..pa gdje bi nam kraj bio? :lol:

Svaka cast momcima!
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#3600 Re: Reprezentacija BiH

Post by Melami »

Jel ovo HD na bht? hahahahhahahahahahahha
kakvi su ovi sutevi za 3 opet bez izigranih akcija, nekad udje jbg, al cesce nece nego sto hoce uci.
Post Reply