Automobilizam - sve o tome
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#3576 Re: Automobilizam - All about
joj auta .... gdje ovo sve pronadjes.... 
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#3577 Re: Automobilizam - All about
Sutra cemo te jos malo ima nekih linkova 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#3578 Re: Automobilizam - All about
jel imas ti srce,jel imas dusu?
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#3579 Re: Automobilizam - All about
bitanga_sa_otesa wrote:jel imas ti srce,jel imas dusu?

-
esso_sa
- Posts: 2107
- Joined: 29/10/2005 16:20
- Location: U 'Namu
#3580 Re: Automobilizam - All about
bitanga_sa_otesa wrote:esso kako si sta ima![]()
Dobar kec ! Izgleda zdravo, ko moj
Posalji ga da ga pojedem kad mu zavrsis ugradnju motora
Evo jedna od mene, da se covjek na vrijeme pocne navikavati na perspektivu pogleda

-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#3581 Re: Automobilizam - All about
Uh dobrog keca.
A kakve su ovo "sisice" na farovima 128?
A kakve su ovo "sisice" na farovima 128?
-
esso_sa
- Posts: 2107
- Joined: 29/10/2005 16:20
- Location: U 'Namu
#3582 Re: Automobilizam - All about
Ma kec je grobina !citroen xm wrote:Uh dobrog keca.![]()
A kakve su ovo "sisice" na farovima 128?
I ja htjedoh pitati sta je ovo na farovima 128
- klaki
- Posts: 2371
- Joined: 15/02/2013 17:49
- Location: 榛名山峠
#3583 Re: Automobilizam - All about
Evo i mene je 1989a nazvala
Meni super majke mi

Meni super majke mi

-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#3584 Re: Automobilizam - All about
Super kec, svaka cast.
Original, originalna svjelta, originalni branici. Samo jos da je original zavrsetak auspuha i one tanke gume.
Navodno su prve serije keceva prije prvog redizajna bile jako slabo zasticene od korozije, posljedica lose kvalitete koristenog celika, tako da su ovi s ovakvim branicima pravo rijetki u originalu.
Original, originalna svjelta, originalni branici. Samo jos da je original zavrsetak auspuha i one tanke gume.
Navodno su prve serije keceva prije prvog redizajna bile jako slabo zasticene od korozije, posljedica lose kvalitete koristenog celika, tako da su ovi s ovakvim branicima pravo rijetki u originalu.
-
esso_sa
- Posts: 2107
- Joined: 29/10/2005 16:20
- Location: U 'Namu
#3585 Re: Automobilizam - All about
Taj setup auspuh/gume ne bi mogao pratiti motor koji je pod haubom.ado-šampion wrote:Super kec, svaka cast.![]()
Original, originalna svjelta, originalni branici. Samo jos da je original zavrsetak auspuha i one tanke gume.![]()
Navodno su prve serije keceva prije prvog redizajna bile jako slabo zasticene od korozije, posljedica lose kvalitete koristenog celika, tako da su ovi s ovakvim branicima pravo rijetki u originalu.
Tacno je za prve serije, nisu prolazili proces odmascivanja (kataforeza) pa su trunuli ko blentavi. Ovo vazi za auta koja su dolazila iz TAS-a.
Ne znam za njemacke varijante.
I iz nekog razloga, kecevi koji su farbani metalic bojama su puno bolje trpili koroziju nego oni ofarbani obicnim, akril bojama. Mozda neka drugacija priprema kod lakiranja ili sl...
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#3586 Re: Automobilizam - All about
Esso, koliko ti treba da ugrijes ove GY F1 gume da bi drzale ovaj lagan auto?
Dobar kec pravo, svaka cast.
Dobar kec pravo, svaka cast.
- golfiista
- Posts: 4685
- Joined: 04/05/2012 14:48
#3587 Re: Automobilizam - All about
Evo jedan iz moje mahale. Bio sam mu mušterija, ali ipak ga je kupio malo veći zaljubljenik u automobile. Auto je perfektno, jedan vlasnik i stvarno djeluje nestvarno na cesti ove 2015.g.
http://www.olx.ba/artikal/13472694/vw-golf-1/
http://www.olx.ba/artikal/13472694/vw-golf-1/
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#3588 Re: Automobilizam - All about
Dobar, samo što je ovaj zaljubljenik očito preprodavac. Sigurno ga nije ovoliko platio.
Ali eto, ko baš hoće, teško da će na tržištu BiH naći boljeg keca. Ako je sve tačno, teško je i na zapadu naći originalnijeg i sa ovom kilometražom.
Ali eto, ko baš hoće, teško da će na tržištu BiH naći boljeg keca. Ako je sve tačno, teško je i na zapadu naći originalnijeg i sa ovom kilometražom.
- golfiista
- Posts: 4685
- Joined: 04/05/2012 14:48
#3589 Re: Automobilizam - All about
Ne znam koliko ga je platio, ali s obzirom da se radi o stvarnoj kilometraži i fakat dobrom automobilu, smatram da cijena, možda i nije toliko visoka.golfiista wrote:Evo jedan iz moje mahale. Bio sam mu mušterija, ali ipak ga je kupio malo veći zaljubljenik u automobile. Auto je perfektno, jedan vlasnik i stvarno djeluje nestvarno na cesti ove 2015.g.
http://www.olx.ba/artikal/13472694/vw-golf-1/
Još jedan sličan automobil je bio kod drugog komšije, samo sa uskim štopama i bojom nekakvom narandžastom. Taj auto je prešao smiješnih 14000 km, prvi vlasnik ga je prodao opet u mahalu ( ne znam za kolike novce ) prije par godina, ali već danas izgleda kao i svaki drugi kec star 30 i kusur godina.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#3590 Re: Automobilizam - All about
Svakodnevna vožnja ubija auta, pogotovo ta starija.
Nikada više auta nego danas, parkinzi zakrčeni. Neko svakih 10-ak dana malo lupi vratima, malo ga so dotakne, malo ga neko klučem ispara i eto standardnog polovnjaka.
Nikada više auta nego danas, parkinzi zakrčeni. Neko svakih 10-ak dana malo lupi vratima, malo ga so dotakne, malo ga neko klučem ispara i eto standardnog polovnjaka.
-
esso_sa
- Posts: 2107
- Joined: 29/10/2005 16:20
- Location: U 'Namu
#3591 Re: Automobilizam - All about
O zagrijavanju guma vodim racuna samo na motorulavic wrote:Esso, koliko ti treba da ugrijes ove GY F1 gume da bi drzale ovaj lagan auto?
Dobar kec pravo, svaka cast.
Dobar S-Paketgolfiista wrote:Evo jedan iz moje mahale. Bio sam mu mušterija, ali ipak ga je kupio malo veći zaljubljenik u automobile. Auto je perfektno, jedan vlasnik i stvarno djeluje nestvarno na cesti ove 2015.g.
http://www.olx.ba/artikal/13472694/vw-golf-1/
Last edited by esso_sa on 28/08/2015 12:54, edited 1 time in total.
- golfiista
- Posts: 4685
- Joined: 04/05/2012 14:48
#3592 Re: Automobilizam - All about
Dobar S-Paketgolfiista wrote:Evo jedan iz moje mahale. Bio sam mu mušterija, ali ipak ga je kupio malo veći zaljubljenik u automobile. Auto je perfektno, jedan vlasnik i stvarno djeluje nestvarno na cesti ove 2015.g.
http://www.olx.ba/artikal/13472694/vw-golf-1/
Dobar sigurno, samo što ovaj auto nije pretrpio restauraciju, radi se o fabričkom laku i ostalim fabričkim dijelovima, stvarno je za 10.
-
esso_sa
- Posts: 2107
- Joined: 29/10/2005 16:20
- Location: U 'Namu
#3593 Re: Automobilizam - All about
Ako znas vlasnika, predlozi mu da ga stavi na njemacke oglasnike tipa mobile.de. Garantujem da ce doc neki swabo po njega. Kazem ti, u zadnje vrijeme pokupovase ovdje sve sto valjagolfiista wrote:
Dobar sigurno, samo što ovaj auto nije pretrpio restauraciju, radi se o fabričkom laku i ostalim fabričkim dijelovima, stvarno je za 10.
-
IcedFlame
- Posts: 1238
- Joined: 06/11/2003 00:00
- Location: Sarajevo
#3594 Re: Automobilizam - All about
Kakav je ovo SA Hard Core nazad? 
-
esso_sa
- Posts: 2107
- Joined: 29/10/2005 16:20
- Location: U 'Namu
#3595 Re: Automobilizam - All about
Uvijek bio, uvijek i ostao ! HardCore u srcu !IcedFlame wrote:Kakav je ovo SA Hard Core nazad?
Last edited by esso_sa on 28/08/2015 12:58, edited 1 time in total.
-
IcedFlame
- Posts: 1238
- Joined: 06/11/2003 00:00
- Location: Sarajevo
#3596 Re: Automobilizam - All about
Onda se garant i znamo. Ali od ovih corera sto ih ja znam, niko sa autima nije na tiesso_sa wrote:Uvijek bio, uvijek i ostao ! HardCore u srcu !IcedFlame wrote:Kakav je ovo SA Hard Core nazad?
-
esso_sa
- Posts: 2107
- Joined: 29/10/2005 16:20
- Location: U 'Namu
#3597 Re: Automobilizam - All about
Ista stvar i sa corerima koje ja znam. Ja sam crna ovcaIcedFlame wrote:
Onda se garant i znamo. Ali od ovih corera sto ih ja znam, niko sa autima nije na ti
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#3598 Re: Automobilizam - All about
Evo dvičine iz prve godine proizvodnje, a izgleda da je zdrava ko dren.
http://www.olx.ba/artikal/17457415/golf-2/
http://www.olx.ba/artikal/17457415/golf-2/
-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#3600 Re: Automobilizam - All about
Ja sam cuo upravo za njemacke. Koliko sam uspio prevesti (nisam na ti s njemackim), koristili su nekakav reciklirani celik jer je bila kriza, do prvog facelifta 1978. kad je dobio plasticne sire branike i poboljsana je zastita od korozije.esso_sa wrote:Taj setup auspuh/gume ne bi mogao pratiti motor koji je pod haubom.ado-šampion wrote:Super kec, svaka cast.![]()
Original, originalna svjelta, originalni branici. Samo jos da je original zavrsetak auspuha i one tanke gume.![]()
Navodno su prve serije keceva prije prvog redizajna bile jako slabo zasticene od korozije, posljedica lose kvalitete koristenog celika, tako da su ovi s ovakvim branicima pravo rijetki u originalu.Zato mora biti ovako
![]()
Tacno je za prve serije, nisu prolazili proces odmascivanja (kataforeza) pa su trunuli ko blentavi. Ovo vazi za auta koja su dolazila iz TAS-a.
Ne znam za njemacke varijante.
I iz nekog razloga, kecevi koji su farbani metalic bojama su puno bolje trpili koroziju nego oni ofarbani obicnim, akril bojama. Mozda neka drugacija priprema kod lakiranja ili sl...
Elem, super je, meni sve svidjaju ove prve serije, kad budem malo stariji aBd mozda se i ja upustim u trazenje jednog ovakvog, ako ne ovaj, onda facelift sa sirim branicima, ova uska svjetla definitivno, idealno GTI, sa svim sto s njim ide, karirana sjedala, 175 gume, normalne felge... Dobar je i ovaj sto je @Golfista postavio, ali meni je ovaj treci facelift nesto sto je vec jako cesto vidjeno na nasim cestama, tako da mi nije bas to to.



