Nije to baš tako jednostavno.p206 wrote: Ukratko ovo što radi SAD danas je ho-ruk politika koja ide na živce svima, pa i njihovim saveznicima, Britancima, Francuzima i Njemcima. Šro se brže vrate prijašnjoj strpljivijoj politici biće draži svima, pa i ljudima na bliskom istoku i istočnoj Evropi.
SAD i nemaju mnogo prostora za manevar, jer su u ekonomskoj dubiozi.
To su nenormalni dugovi i SAD preživljavaju samo zahvaljujući činjenici da je dolar još uvek priznat kao svetska platežna valuta, kojom se plaća nafta.
Kad bi se sad kojim slučajem Kina, Rusija i arapski svet dogovorili da izbace dolar kao jedinu valutu plaćanja u trgovini naftom...SAD bi potonule kao Atlantida. Zato oni moraju silom da preduprede takvu situaciju i disciplinuju neposlušne...

