Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#35676 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

JThomas wrote:pa svejedno je, ako odobrenje potiče od njih. to je bit cijelog koncepta, temeljni određuju šta može i šta valja. ni četnički vojvoda nije vojvoda kad ga sda podrži, nego je to nužnost, politika kao umijeće mogućeg, pomirenje i državnička mudrost. a srbinu ili hrvatu koji je bio u armiji bih se crta kokarda ako talasa koncept.
Kad temeljni kaze onda moze i lezba biti premijer :mrgreen: Sto ne moze u najnaprednijim drzavama svijeta.
furlan
Posts: 1184
Joined: 05/11/2004 13:13

#35677 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by furlan »

baxus wrote:
JThomas wrote:pa svejedno je, ako odobrenje potiče od njih. to je bit cijelog koncepta, temeljni određuju šta može i šta valja. ni četnički vojvoda nije vojvoda kad ga sda podrži, nego je to nužnost, politika kao umijeće mogućeg, pomirenje i državnička mudrost. a srbinu ili hrvatu koji je bio u armiji bih se crta kokarda ako talasa koncept.
Dzaba ga pališe po karnevalima
Sto jest, jest. Frajer ima namjeru sam da se spali.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#35678 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JThomas »

i kad je njemu interes gej parada prolazi bez ikakvih problema. od trolejbusa niz brdo do šetnje u parku. oni koji su bacali sad obezbjeđuju :mrgreen:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35679 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Nisam znala da je Đonlagić rat proveo u Maleziji. Zanimljivo.
last mohicans
Posts: 18255
Joined: 09/08/2012 23:19

#35680 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by last mohicans »

Banksy wrote:
last mohicans wrote:
Je li se oglasio naš vrli zaštinik drzave, Bošnjaka i laznih Hrvata povodom napada na povratnika u Prijedoru? Trebao bi oformiti jednu interventnu jedinicu za zaštitu drzavnih interesa u koju moze strpati Residata, Donlagica i kompaniju uhljeba i nesposobnjakovica. A Reuf i Suljke neka budu na klupi za rezerve.

Samo da mi je vidjeti reakcije i face glasača koji su glasali za najveceg ublehaša koji se rodio na ovim prostorima povodom koaliranja sa prirodnim im savjetnicima.
Zašto? Eto ih na forumu, ne vidim da im smeta.
Ili misliš da su u oktobru, kad su ga zaokruživali, nakon onakve predizborne, očekivali nešto drugo?
Ako se ovo očekivali, glasali da uhljebe gospodina treci put, koaliraju s vlastitim grobarima, eto im i neka im je sretno. Eto lokalnih slijedece godine i ova partija postaje statisticka greska, zivi bili pa vidjeli. Samo nek se ublehaš skine s terata BH bloka.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#35681 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Kolinda »

Banksy wrote:
baxus wrote:
Zanima me kakav ce stav HDZ zauzet u odnosu na novog koalicionog partnera.
Ako im DF da baš sve hrvatske pozicije kao i dosad, ne vidim problem.
Obzirom na 13 od 17 u federalnom domu naroda i 4 od 5 u državnom možeš misliti kako će im Hdz dati bilo što iz hrvatske kvote. 8-)
doktor78
Posts: 3947
Joined: 14/09/2006 11:02

#35682 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by doktor78 »

Principijelno. Jesu li rekli prije mjesec-dva da se ne moze na nekim nivoima biti vlast,a na nekim u opoziciji? Ovako ce sa BH Blokom biti vlast u KS,a sa SDA na svim drugim nivoima :mrgreen:
zbiljovski
Posts: 272
Joined: 23/03/2016 13:46
Location: Ilidža City

#35683 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by zbiljovski »

Šta vele na sve ovo članovi DF-a ? Ima li tu neko od normalne raje, kojoj se ne ide u koaliciju sa SDA ? U SDP-u mjesecima gori zbog sukoba oko ulaska u vlast, ogromne podjele, evo i anketiranje se provodi, a Željkec jednim klikom komplet stranku uvede u zagrljaj smrti, nadam se i svi šute ? Čudno je ovo javno mnijenje kad se pogleda odnos prema SDP-u, NS-u i Komšiću. . .
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#35684 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Kikibombona »

Banksy wrote:Nisam znala da je Đonlagić rat proveo u Maleziji. Zanimljivo.
Ne meRe biti, DF-ovci su zajedno sa SDA odbranili Bosnu. Sve ciste patriote.

Treba pitati Katu da li se Djonlagic u toku rata sa njom vozio autobusom u Sarajevu.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#35685 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

Od clanstva ostali jos moralne vertikale Djonlagic, Residat i Miletic... ostalo hibernira.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#35686 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

Banksy wrote:Nisam znala da je Đonlagić rat proveo u Maleziji. Zanimljivo.
mahatr, dzombic, sabanovici i ekipa. zna se tko je imao tu privilegiju da studira u maleziji.

i da, ni ja to nisam znao. hvala na informaciji.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35687 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Kikibombona wrote:
Banksy wrote:Nisam znala da je Đonlagić rat proveo u Maleziji. Zanimljivo.
Ne meRe biti, DF-ovci su zajedno sa SDA odbranili Bosnu. Sve ciste patriote.
Alispahićevi i Muslimovićevi SDA milicioneri i Bakirova SDA malezijska studentarija.
Jako sam ljuta na sebe. Morala sam im pažljivije pročitati biografije prije nego što sam ih zaokružila 2014.
User avatar
Better Man
Posts: 18740
Joined: 01/10/2006 20:10

#35688 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Better Man »

DF potvrđuje da je obična SDA pudlica i da je riječ o najgoroj vrsti nesposobnih karijerista i foteljaša, koji bi i rođenu mater prodali za fotelju i uhljebljenje.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#35689 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kluz franjo »

Sve vrlo očekivano i već više puta viđeno.
Izbori bili prije 5 mjeseci, a Predsjedništvo DF se sastalo i zaključilo: "Da radna grupa sačini zaključke do sljedeće sjednice!"

Dođe mi da napišem nešto na fonu: "Ja, kao prosječni građanin i zabrinuti glasač DF-a, mislim da..."

Ali radije ću citirati iz uvoda "Predsjedničke vizije napretka" http://komsic.ba/udoc/izborniprogramzk.pdf:
Vrlo je jednostavno baviti se populizmom, obećavati neostvarivo. Ono što je teži put, a koji sam izabrao – pripremajući ovaj dokument, jeste pojasniti šta se zaista može ponuditi i uraditi.
A onda već prva rečenica iz "vizije":
Predsjedništvo Bosne i Hercegovine je brana zaštite institucija države BiH, te ćemo u narednih osam godina morati raditi aktivno na borbi protiv ekonomskog i strukturalnog urušavanja državnih institucija.
Predsjedništvo BiH brana? Dodik, Džaferović i Komšić? Osam godina? hmmm... Kako osam?

Neko iznenađen?
Ma hajte, molim vas...
User avatar
plain vanilla
Posts: 70289
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#35690 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by plain vanilla »

Sta li bi na ovo rekao Ceda Jovanovic :mrgreen:
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#35691 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kluz franjo »

plain vanilla wrote:Sta li bi na ovo rekao Ceda Jovanovic :mrgreen:
Uuu brate,
sestro ćale si, keve mi!
:-D
starisalko
Posts: 632
Joined: 27/07/2014 18:10

#35692 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by starisalko »

Banksy wrote:

Alispahićevi i Muslimovićevi SDA milicioneri i Bakirova SDA malezijska studentarija.
Jako sam ljuta na sebe. Morala sam im pažljivije pročitati biografije prije nego što sam ih zaokružila 2014.
:lol: :lol: Pola ti se prasca
User avatar
plain vanilla
Posts: 70289
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#35693 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by plain vanilla »

kluz franjo wrote:
plain vanilla wrote:Sta li bi na ovo rekao Ceda Jovanovic :mrgreen:
Uuu brate,
sestro ćale si, keve mi!
:-D
Dosao lik maksuz iz Srbije da podrzi SDA, ovaj DF :mrgreen:
User avatar
Maharadza
Posts: 17070
Joined: 30/01/2013 15:13

#35694 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Maharadza »

Znači ovo je najbolji dokaz da u Bosni uvijek glasaš za SDA bez obzira šta učinio; bilo direktno za njih, za 'alternative' ili pak ne izašao na izbore, sve egal, EL BAKE WINS. :bih: :run:
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#35695 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JThomas »

kad drugi budu vlast i oni će pobjeđivati :mrgreen:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#35696 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Prpa.ba »

Nije uvijek egal, punimo vec 76 dana kako SDA interesni krug ne upravlja svim procesima u Kantonu Sarajevo, a po prvi put od 1994. kad je osnovan. :mrgreen:
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#35697 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

Nadam se da je Zeljku jasno da Covic jedva ceka da on udje u vlast s njima u Federaciji pa da ga samelju za naredne izbore, i njega i DF. Ne mogu da vjerujem da i nakon toliko godina bavljenja politikom nije nista naucio. I nema nista od price "samo nivo Federacije, Kanton Sarajevo ostaje". Bakir ce zahtijevati sve po vertikali ili nista. Bojim se da bi prije moglo biti sve nego nista.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#35698 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Capsicum »

Ako DF uđe u vlast na nivou BiH i FBiH, a ostane aktuelna vlada KS, šta onda? Najveći gubitnik će biti SDP. Iako s najvećim brojem glasova u tom bh bloku, dopustit će si da imaju najmanji komad vlasti. U tom scenariju vrlo je izgledan i definitivan raspad stranke.
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#35699 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pemanapemani »

Ako uđu u vlast na nivou FBiH i BiH, treba ih izbaciti iz vlasti u KS.

Kaže Đonlagić jučer - mi imamo obaveze prema BH bloku samo u Sarajevu.

Skinuti im kantonalne obaveze sa vrata. Oni sada imaju preća posla, treba braniti državu, a četnici i ustaše nikad jače.

Četničko IKM u Derviša Numića, a da se patriotski DF zamara da li neka trafika košta frtalj miliona ili 20 hiljada KM, ma hajte molim vas.
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#35700 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Capsicum wrote:Ako DF uđe u vlast na nivou BiH i FBiH, a ostane aktuelna vlada KS, šta onda? Najveći gubitnik će biti SDP. Iako s najvećim brojem glasova u tom bh bloku, dopustit će si da imaju najmanji komad vlasti. U tom scenariju vrlo je izgledan i definitivan raspad stranke.
:-)
Ne razumiješ suštinu, što je sasvim logično obzirom na stavove koje zastupaš.
Post Reply