Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#35651 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

kamen spoticanja wrote:
ExNihilo wrote:Ova tema je postala kancer foruma.
ja sam mislio da sam ja najgori...
ljudi odmorite malo
zaista je mucno
+1

Povraca mi se od price na ovoj temi. Zar je moguce da smo ovoliki mentalni siromasi :-)
Mustang1
Posts: 29957
Joined: 29/12/2010 17:31

#35652 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Vratite se na flasu rakije :D Vidim je jucer, propala ko kauc :D
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#35653 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

_BataZiv_0809 wrote:
kamen spoticanja wrote:
ExNihilo wrote:Ova tema je postala kancer foruma.
ja sam mislio da sam ja najgori...
ljudi odmorite malo
zaista je mucno
+1

Povraca mi se od price na ovoj temi. Zar je moguce da smo ovoliki mentalni siromasi :-)

hajde, Bato, zasto mentalni siromasi?, ako se raspreda o primarnom problemu grada. nikako drukcije ne mozes da dopres do drustva nego da im
svako malo lupas cvoke, a onda se nesto, mozda, i zarotira.

danas me u svom vozilu (na zalost nije hibrid ni Tesla, ali je Eko 6) jako uznemiravala i zivcirala slika na putu do Vranduka.
tacno je putanja sugavog smeca kaki boje vodila iz pravca Mittala pa do Vranduka. tek kod tunela je svanulo. to smece od Mittala smatra
tvoju porodicu koja je u Zenici da je gradjanin drugog reda. samo jedna brojka, kolateralna steta ako joj se nesto desi.

i tebi to ne smeta?
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35654 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Mustang1 wrote:Vratite se na flasu rakije :D Vidim je jucer, propala ko kauc :D
Nedavno su nam se sreli pogledi u Carpe Diemu ;)
Bas je uhvatio da me zagleda :) Doduše, vjerovatno ne zna da BMW nije bio moj :lol: :D
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#35656 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Mustang1 wrote:Vratite se na flasu rakije :D Vidim je jucer, propala ko kauc :D
grohnula
Bobi
Forum administrator
Posts: 38014
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#35657 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Image
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35658 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Bobi, pa ti tek sada skontao da kad otkines tu antenu na točku nemaju sanse da ti naplate parking .
Eno onaj Ramin isto otkino, pa ne mora vise na pjesackom parkirati :D :D
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#35659 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Ima li Chevrolet servis u Zenici? Ima li neki majstor za njih?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#35660 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Casual's wrote:Ima li Chevrolet servis u Zenici? Ima li neki majstor za njih?
Nemas Chevrolet al stosta dijele sa Opelom pa ti mouda Dzambo na Bristu mogne pomoci oko nekih stvari
Koji model i sta je problem
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#35661 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Throttle wrote:
Casual's wrote:Ima li Chevrolet servis u Zenici? Ima li neki majstor za njih?
Nemas Chevrolet al stosta dijele sa Opelom pa ti mouda Dzambo na Bristu mogne pomoci oko nekih stvari
Koji model i sta je problem
Americki ili korejski Chevrolet?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#35662 Re: Zeničani

Post by Throttle »

_BataZiv_0809 wrote:
Throttle wrote:
Casual's wrote:Ima li Chevrolet servis u Zenici? Ima li neki majstor za njih?
Nemas Chevrolet al stosta dijele sa Opelom pa ti mouda Dzambo na Bristu mogne pomoci oko nekih stvari
Koji model i sta je problem
Americki ili korejski Chevrolet?
Koreanci. Cak su se neki Opeli i brendirali pod Chevroletom na nekim trzistima, npr Corsa C
Sve je to svakako pod GMom bilo, bila je prica i oko Buicka da je izveden iz Insignije itd. Boras, berlijeta i grand auto su svi ovlasteni i za Opel i za Chevrolet a vjerujem da dosta dijelova odgovara radi smanjenja troskova dok je Opel.bio pod GMom. Sad je vjerovatno slicna situacija sa PSA (novi Combo je ustvari rebrendiran Peugeot Partner a i oko Korse su francuzi umijesali prste)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#35663 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Mislio sam da nam Kezulas napise koji je model, mozda je neki Blazer :P

Ah ta saradnja GM-a i Fiata :trep: dobra je to stvar za nas krajnje korisnike
User avatar
dajdza-ze
Posts: 360
Joined: 23/10/2012 12:48

#35664 Re: Zeničani

Post by dajdza-ze »

kakavdanakneiskustvu wrote:Ima li nekp brpj telefona nekog ko dolazi na adresu po prljave tepihe?
061 876555
061 467555
Isti covjek na oba broja.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35665 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Možda je kod Casualsa Vetty ZR1, kupio mu Bake :D Sto da ne, eno gledam na fb Smlato Doglod kupio bager, sad na crno nudi iskope, krenuo prvo lik podržavati Fudu, ps baviti se prijevozom , sad bager...Ebite me ako nije novi Almy u nastajanju. Za 15 godina studenti na ekonomskom fakultetu citat ce knjige Smlate Dogloda :bih:
Treba pod hitno otici na hadž da ubrza svoj privredni razvoj :D
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#35666 Re: Zeničani

Post by Casual's »

_BataZiv_0809 wrote:Mislio sam da nam Kezulas napise koji je model, mozda je neki Blazer :P

Ah ta saradnja GM-a i Fiata :trep: dobra je to stvar za nas krajnje korisnike
Ispala mi je neka opcija da uzmem Cruze 2015. Trenutno vozim C4 hatchback, pa bi se rado vratio na sedan opcije (muževniji i veci prostor).
Nedavno sam ga parkirao pored Lancia Thema pa sam skontao koliko mi pickasto izgleda auto. :D
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#35667 Re: Zeničani

Post by studiorum_tuzlaensis »

clio_dci120 wrote:Možda je kod Casualsa Vetty ZR1, kupio mu Bake :D Sto da ne, eno gledam na fb Smlato Doglod kupio bager, sad na crno nudi iskope, krenuo prvo lik podržavati Fudu, ps baviti se prijevozom , sad bager...Ebite me ako nije novi Almy u nastajanju. Za 15 godina studenti na ekonomskom fakultetu citat ce knjige Smlate Dogloda :bih:
Treba pod hitno otici na hadž da ubrza svoj privredni razvoj :D
on nudi iskope i prevozi, dok ti plačeš po forumu...


Uzmi stvari u svoje ruke pa te neće interesovati tuđa njiva.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66018
Joined: 03/08/2010 19:04

#35668 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

dajdza-ze wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:Ima li nekp brpj telefona nekog ko dolazi na adresu po prljave tepihe?
061 876555
061 467555
Isti covjek na oba broja.

hvala
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#35669 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Casual's wrote:Kućna ložišta i hibridni filteri

Image

Zbog čega displeji ne rade?Jedan mrtav, Tetovo mrtav, Radakovo ne znam. Jedini koji radi skoro mjesec dana prikazuje 17 SO2
To moraš pitat Kozlića, on je na čelu ministarstva koje pokriva UNZE, a upravo Institut raspolaže opremom, uključujući i displeje.

Da su displeji u rukama Grada, čaršija bi davno pisala o tome kako ne rade, a ovako šute.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#35670 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Casual's wrote:Kućna ložišta i hibridni filteri

Image

Zbog čega displeji ne rade?Jedan mrtav, Tetovo mrtav, Radakovo ne znam. Jedini koji radi skoro mjesec dana prikazuje 17 SO2
Image
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35671 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

studiorum_tuzlaensis wrote:
clio_dci120 wrote:Možda je kod Casualsa Vetty ZR1, kupio mu Bake :D Sto da ne, eno gledam na fb Smlato Doglod kupio bager, sad na crno nudi iskope, krenuo prvo lik podržavati Fudu, ps baviti se prijevozom , sad bager...Ebite me ako nije novi Almy u nastajanju. Za 15 godina studenti na ekonomskom fakultetu citat ce knjige Smlate Dogloda :bih:
Treba pod hitno otici na hadž da ubrza svoj privredni razvoj :D
on nudi iskope i prevozi, dok ti plačeš po forumu...


Uzmi stvari u svoje ruke pa te neće interesovati tuđa njiva.
Ja sam zadovoljan onim sto imam u zivotu. A pisem da ukazem na Smlatin rad na crno i generalno kako nastaju tajkuni.
Smlato i njegova kompanija su sirili lazi o meni u stvarnom životu, i jos su mnoge druge neopravdano blatili i olajavali, uspijevaju tako sto crne i blate ljude koje i ne znaju, po direktivi njihovog bossa Dofua. Oni su prvi krenuli blatiti i mene i mnoge druge, a trebali su se baviti svojim poslom.Jadan je takav uspjeh u zivotu. Doduše ovo je zemlja tajkuna i seljacina, pa Smlato se očigledno nasao u prirodnom okruženju . I ja sam gori sto napisa ovoliki post o Smlati, koji nije vrijedan prašine na mom djonu.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#35672 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Ja nešto čisto sumnjam da su te bez razloga blatili. Kako nema blaćenja obične sirotinje i radničke klase.

Vjerovatno si se kretao u "časnom" društvu.

Inače po istoj matrici svi blatite. Mahalske priče najviše...
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35673 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ne znas me u stvarnom životu, da mozes znati je li sa razlogom ili nije. Eto, oni su takve moralne vertikale, da oni mogu odlučivati koga uzeti na tapetu, a koga ne. Ali Boze moj, zivot ide dalje, pitam se samo kako spavaju kada pomisle da ce nekad Fudo otici, a da ce im tad mnogi na male sitne pakosne načine zivote jebavati. Ja neću, jer nisu vrijedni toga, ali vjeruj ima ih koji itekako hoce, a sto su itekako zaslužili. ;-)
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#35674 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Ma svi ste isti, kao što sam rekao svi istu matricu koristite. Ne vidim razliku blaćenja svih strana. Eto prvi ti, blatiš tog Smaju jer je lik kupio bager i renta ga. Nije ga ukro, nije ga na donaciji dobio nego ga kupio.

I šta ti znači da bager radi na crno. U gradjevini ti dosta takvog posla ima, gdje uvedeš u posao nekog ko će za sitnicu lovu radit, i to je sve legalno (glavni izvođač uzima razliku). Vuk sit, ovce na broju.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35675 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

I šta ti znači da bager radi na crno. U gradjevini ti dosta takvog posla ima, gdje uvedeš u posao nekog ko će za sitnicu lovu radit, i to je sve legalno (glavni izvođač uzima razliku). Vuk sit, ovce na broju.
Napisa to i ostade ziv. :shock: :-)
Po meni, trebao bi biti registrovan i placati svoje obaveze prema drzavi koje proizlaze iz takvog poslovanja. To sto on radi, to je cisti rad na crno i nije u redu prema registrovanim licima koja obavljaju takve djelatnosti. Ovako, nema razlike izmedju njega i onih sto prodaju cigare ispred pijace.
Ja sam nedavno unajmljivao bager, covjek registrovao obrt i placa svoje obaveze. Takodjer, ljudi koji se bave prevozom u najmanju ruku se registruju kao obrti, pa rade legalno, a ne na crno.

Ne mozes ljude prozivati i pricati kako ti je sef posten i odgovoran, a vamo se baviti kriminalnim radnjama, sto i jeste rad na crno. Oblik kriminala. :!:
Post Reply