Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
U ime KO SDP, kandidata sa izbornih lista SDP Unsko- sanskog kantona te u svoje licno ime dr. Hamdija Lipovača, nosilac liste za državni parlament upućuje čestike povodom 5. oktobra.
„ Dragi prosvjetari, čestitamo vam Dan nastavnika. Samo ujedinjeni podizat ćemo standarde u obrazovanju jer obrazovani Krajišnici garant su naše budućnosti. Hvala vam na predanom radu u obrazovanju budućih generacija“, poručio je dr. Lipovača u ime SDP USK-a.
PRESS SLUŽBA KO SDP BiH USK
1.10. se navršilo puna tri mjeseca kako nijedan prosvjetni radnik na kantonu nije dobio ni pišljive marke jer nema para u budžetu.
Koliko je poznato narod u Bihacu je smjenio Lipovacu ali na zalost 7 mjeseci nikad nikog nisu imenovali za zamjenu. Jer lako je zapaliti, to moze svaki idiot, a napraviti tesko. I sad kukate sto plata nemate. A i to za 3 mjeseca nije tacno, jer su ti fiktivni nastavnici vec putem suda naplatili milione, a plus su na sebe preveli i djecije ucionice (jos za vrijeme kad je SDP bila opozicija).
A usput, kakvo je to obrazovanje kad djecu uce da zemlja nije okrugla...
U ime KO SDP, kandidata sa izbornih lista SDP Unsko- sanskog kantona te u svoje licno ime dr. Hamdija Lipovača, nosilac liste za državni parlament upućuje čestike povodom 5. oktobra.
„ Dragi prosvjetari, čestitamo vam Dan nastavnika. Samo ujedinjeni podizat ćemo standarde u obrazovanju jer obrazovani Krajišnici garant su naše budućnosti. Hvala vam na predanom radu u obrazovanju budućih generacija“, poručio je dr. Lipovača u ime SDP USK-a.
PRESS SLUŽBA KO SDP BiH USK
1.10. se navršilo puna tri mjeseca kako nijedan prosvjetni radnik na kantonu nije dobio ni pišljive marke jer nema para u budžetu.
Koliko je poznato narod u Bihacu je smjenio Lipovacu ali na zalost 7 mjeseci nikad nikog nisu imenovali za zamjenu. Jer lako je zapaliti, to moze svaki idiot, a napraviti tesko. I sad kukate sto plata nemate. A i to za 3 mjeseca nije tacno, jer su ti fiktivni nastavnici vec putem suda naplatili milione, a plus su na sebe preveli i djecije ucionice (jos za vrijeme kad je SDP bila opozicija).
A usput, kakvo je to obrazovanje kad djecu uce da zemlja nije okrugla...
Predpostavljam da nam Damir Masic, federalni ministar obrazovanja moze odgovoriti na to pitanje, je li ili nije zemlja okrugla
cyprus wrote:Zemlja nije okrugla, Zemlja je geoid...
Palac gore za Bosansku kosmologiju. Kazu da u Bosni najvise (%) u svijetu zivi ljudi koji ne znaju oblik planets na kojoj zivimo. Neki misle da je ravna ploca, neki drugi da ima neki cudan oblik a 95% stanovnika ne zna jasno opisati oblik planete zemlje. Taman kolko u Bosni zivi bosnjaka, srba i hrvata.
Liberalism wrote:Covjek cini sezdu i tebi odmah asocijacija na bandu. Hehehe gdje si komunisto. Da nije smjesno bilo bi zalosno.
Možeš li nam iz prve ruke objasniti, šta se to desilo SDP-u, pa vjera više nije privatna stvar pojedinaca, nego nešto što je javno, i ne samo javno, već treba ofirno izreklamirati do zadnjeg ćoška planete?
Koliko ovde se radi o Lipovaci a ne SDP-u. Ako njemu nije ofirno tako se prikazivati, zasto bi to tebi bilo. Nije ti brat.
pusti suplju pricu.
jaran mi sjedio sa SDP-ovim predsjednikom Skupstine jednog kantona koji mu se zalio da svoj predizborni govor mora poslati Lagumdziji na provjeru, a da Lipovaca ovo moze sam, kao pojedinac "koji se otrgnuo kontroli". tako djetinjasto to moze samo Lagumdzija i njegovi poltroni pravdati...
uvijek mi se povracalo na SDA, cijeli zivot glasam za SDP, ali ovo sto su uradili u zadnje 4 godine, a pogotovo za zadnjih mjesec dana je DNO DNA!
Cijeli svijet se bori protiv krize. EU planira 1000 milijardi upumpati para kako bi se izborili sa recesijom, al samo u Bosni se bilo kakvo djelovanje vlade smatra herezom i kritikuje svaki potez. Eto tebi koji si citav zivot glasao za SDP sve sto je vlada uradila za vas nije bitno, vec se vodite time uci li neko fatihu stvarno ili samo podigne ruke. Na zalost, vi gledate stvari na tako bolestan nacin, slican onom kako su krscani gledali na grcke filozofe koji su znali da je zemlja okrugla. Vjerujem da bi vi volili Lagumdziju isto odrati do kosti ko rani krscani Hipatiju. Toliko o relevantnosti vaseg misljenja. Civilizacijsko smece.
Uglavnom sta reci o ljudima koji i pored jasnih fotografija planete zemlje jos uvijek vjeruju da zemlja nije okrugla. Jednostavno nekim ljudima su oci zatvorene i usi zapusene da nista drugo osim svojih vlastitih predstava o drustvu ne prihvatate. u toj vasoj predstavi svi su losi osim vas i onih koji su veca sirotinja od vas.
Hvala sto pokazujes kako superiorni bosanci djeluju kad se uhvate na djelu da su citav zivot vjerovali u pogresno. Umjesto da kazeh hvala sto vise nisam glup, reaguju klasicno barbarski - .ebati mater ministru obrazovanja, kako bi se sakrila vlastita glupost i neznanje.
Eto tebi koji si citav zivot glasao za SDP sve sto je vlada uradila za vas nije bitno, vec se vodite time uci li neko fatihu stvarno ili samo podigne ruke. Na zalost, vi gledate stvari na tako bolestan nacin, slican onom kako su krscani gledali na grcke filozofe koji su znali da je zemlja okrugla. Vjerujem da bi vi volili Lagumdziju isto odrati do kosti ko rani krscani Hipatiju.
Prosto nas zasljepljuje crveno svjetlo galamdžijine dalekovide vizije. Mora da vođa ima neko tajno znanje o našoj stvarnosti koje mi nemamo.
Liberalism wrote:Cijeli svijet se bori protiv krize. EU planira 1000 milijardi upumpati para kako bi se izborili sa recesijom, al samo u Bosni se bilo kakvo djelovanje vlade smatra herezom i kritikuje svaki potez. Eto tebi koji si citav zivot glasao za SDP sve sto je vlada uradila za vas nije bitno, vec se vodite time uci li neko fatihu stvarno ili samo podigne ruke. Na zalost, vi gledate stvari na tako bolestan nacin, slican onom kako su krscani gledali na grcke filozofe koji su znali da je zemlja okrugla. Vjerujem da bi vi volili Lagumdziju isto odrati do kosti ko rani krscani Hipatiju. Toliko o relevantnosti vaseg misljenja. Civilizacijsko smece.
Uglavnom sta reci o ljudima koji i pored jasnih fotografija planete zemlje jos uvijek vjeruju da zemlja nije okrugla. Jednostavno nekim ljudima su oci zatvorene i usi zapusene da nista drugo osim svojih vlastitih predstava o drustvu ne prihvatate. u toj vasoj predstavi svi su losi osim vas i onih koji su veca sirotinja od vas.
Ovo je najvjerniji prikaz nervoze iz crvenog izbornog staba
Liberalism wrote:Cijeli svijet se bori protiv krize. EU planira 1000 milijardi upumpati para kako bi se izborili sa recesijom, al samo u Bosni se bilo kakvo djelovanje vlade smatra herezom i kritikuje svaki potez. Eto tebi koji si citav zivot glasao za SDP sve sto je vlada uradila za vas nije bitno, vec se vodite time uci li neko fatihu stvarno ili samo podigne ruke. Na zalost, vi gledate stvari na tako bolestan nacin, slican onom kako su krscani gledali na grcke filozofe koji su znali da je zemlja okrugla. Vjerujem da bi vi volili Lagumdziju isto odrati do kosti ko rani krscani Hipatiju. Toliko o relevantnosti vaseg misljenja. Civilizacijsko smece.
Uglavnom sta reci o ljudima koji i pored jasnih fotografija planete zemlje jos uvijek vjeruju da zemlja nije okrugla. Jednostavno nekim ljudima su oci zatvorene i usi zapusene da nista drugo osim svojih vlastitih predstava o drustvu ne prihvatate. u toj vasoj predstavi svi su losi osim vas i onih koji su veca sirotinja od vas.
Držali smo mi oči širom otvorene, svo vrijeme
Muž Lidije Korać u Nadzornom odboru Elektroprivrede,
brat Nermina Nikšića u Autocestama,
badžo Grabovice u odjelu EP za tendere,
Igor Kamočaj, bez dana radnog iskustva direktor Kantonalnog zavoda za zapošljavanje,
supruga Katarina Kamočaji, zaposlena u Odjelu za odnose s javnošću Pošta BiH,
Andrea Selimović, supruga Jasenka Selimovića, šefa Kluba SDP-ovih poslanika u Parlamentu FBiH, savjetnica u kabinetu generalnog direktora (opet) javnog preduzeća Elektroprivreda BiH.
Kenan Rešo, bez dana radnog iskustva direktor Federalnog zavoda za zapošljavanje,
...
Helez cijelu familiju, sestra L. Korać, kuma Lokmić-Misirača, žene FTV Šabića, Jukića, par reporterki, sve dok je još ljubav bila aktuelna, ko će svega sjetiti ..
Liberalism wrote:Cijeli svijet se bori protiv krize. EU planira 1000 milijardi upumpati para kako bi se izborili sa recesijom, al samo u Bosni se bilo kakvo djelovanje vlade smatra herezom i kritikuje svaki potez. Eto tebi koji si citav zivot glasao za SDP sve sto je vlada uradila za vas nije bitno, vec se vodite time uci li neko fatihu stvarno ili samo podigne ruke. Na zalost, vi gledate stvari na tako bolestan nacin, slican onom kako su krscani gledali na grcke filozofe koji su znali da je zemlja okrugla. Vjerujem da bi vi volili Lagumdziju isto odrati do kosti ko rani krscani Hipatiju. Toliko o relevantnosti vaseg misljenja. Civilizacijsko smece.
Uglavnom sta reci o ljudima koji i pored jasnih fotografija planete zemlje jos uvijek vjeruju da zemlja nije okrugla. Jednostavno nekim ljudima su oci zatvorene i usi zapusene da nista drugo osim svojih vlastitih predstava o drustvu ne prihvatate. u toj vasoj predstavi svi su losi osim vas i onih koji su veca sirotinja od vas.
Ovo je najvjerniji prikaz nervoze iz crvenog izbornog staba
Ili tvoje poremecene percepcije.... Svuda vidis crvene. Sanjas li i ti da koljes crvene kmere ko... znas vec ko sigurno
Muž Lidije Korać u Nadzornom odboru Elektroprivrede,
brat Nermina Nikšića u Autocestama,
badžo Grabovice u odjelu EP za tendere,
Igor Kamočaj, bez dana radnog iskustva direktor Kantonalnog zavoda za zapošljavanje,
supruga Katarina Kamočaji, zaposlena u Odjelu za odnose s javnošću Pošta BiH,
Andrea Selimović, supruga Jasenka Selimovića, šefa Kluba SDP-ovih poslanika u Parlamentu FBiH, savjetnica u kabinetu generalnog direktora (opet) javnog preduzeća Elektroprivreda BiH.
Kenan Rešo, bez dana radnog iskustva direktor Federalnog zavoda za zapošljavanje,
...
Jeste li zaposlili nekoga svoga u državnim ili javnim preduzećima, budžetskim ili vanbudžetskim fondovima?
Predsjednik KO SDP ZDK Mirsad Mešić
Da, zaposlio sam kćerku u Elektroprivredi Bosne i Hercegovine. Zaposlio sam je u trećoj godini mandata, to sam pitanje iznio svojim kolegama i pitao da li je to nešto zbog čega ja nisam moralan da obavljam svoju dužnost. Niko s tim nije imao nikakvog problema. Jesam, ali samo svoju kćerku, i to nakon što sam posredovao za zapošljavanje velikog broja djece širom ZDK, što svojim poslovnim vezama, što moleći razne funkcionere da uvaže moje prijedloge kod nekih primanja.
Last edited by bambina78 on 05/10/2014 23:10, edited 1 time in total.
Liberalism wrote:Cijeli svijet se bori protiv krize. EU planira 1000 milijardi upumpati para kako bi se izborili sa recesijom, al samo u Bosni se bilo kakvo djelovanje vlade smatra herezom i kritikuje svaki potez. Eto tebi koji si citav zivot glasao za SDP sve sto je vlada uradila za vas nije bitno, vec se vodite time uci li neko fatihu stvarno ili samo podigne ruke. Na zalost, vi gledate stvari na tako bolestan nacin, slican onom kako su krscani gledali na grcke filozofe koji su znali da je zemlja okrugla. Vjerujem da bi vi volili Lagumdziju isto odrati do kosti ko rani krscani Hipatiju. Toliko o relevantnosti vaseg misljenja. Civilizacijsko smece.
Uglavnom sta reci o ljudima koji i pored jasnih fotografija planete zemlje jos uvijek vjeruju da zemlja nije okrugla. Jednostavno nekim ljudima su oci zatvorene i usi zapusene da nista drugo osim svojih vlastitih predstava o drustvu ne prihvatate. u toj vasoj predstavi svi su losi osim vas i onih koji su veca sirotinja od vas.
Držali smo mi oči širom otvorene, svo vrijeme
Muž Lidije Korać u Nadzornom odboru Elektroprivrede,
brat Nermina Nikšića u Autocestama,
badžo Grabovice u odjelu EP za tendere,
Igor Kamočaj, bez dana radnog iskustva direktor Kantonalnog zavoda za zapošljavanje,
supruga Katarina Kamočaji, zaposlena u Odjelu za odnose s javnošću Pošta BiH,
Andrea Selimović, supruga Jasenka Selimovića, šefa Kluba SDP-ovih poslanika u Parlamentu FBiH, savjetnica u kabinetu generalnog direktora (opet) javnog preduzeća Elektroprivreda BiH.
Kenan Rešo, bez dana radnog iskustva direktor Federalnog zavoda za zapošljavanje,
...
Helez cijelu familiju, sestra L. Korać, kuma Lokmić-Misirača, žene FTV Šabića, Jukića, par reporterki, sve dok je još ljubav bila aktuelna, ko će svega sjetiti ..
Sta mislis jesu li tvoji roditelji tako bili pazljivi kad su birali Aliju... Doduse covjek je imao 5 godina radnog staza u zatvoru. Al bas vas to briga, vi bi mrzili gore pobrojane da su neznam ti sta uradili jer vas mozak ne moze podnijeti da je Igor Kamocaj direktor a vi na birou mozes misliti.
Liberalism wrote: Al bas vas to briga, vi bi mrzili gore pobrojane da su neznam ti sta uradili jer vas mozak ne moze podnijeti da je Igor Kamocaj direktor a vi na birou mozes misliti.
Liberalism wrote: Al bas vas to briga, vi bi mrzili gore pobrojane da su neznam ti sta uradili jer vas mozak ne moze podnijeti da je Igor Kamocaj direktor a vi na birou mozes misliti.
ljevičarski pristup, nema govora
Nije ljevicarski vec cinicni.
Zalosno je da ste vi 4 godine proveli gledajuci gdje ce koji SDP kadar koga zaposliti. I uspjeli ste pobrojati 10 radnih mjesta za 4 godine i toliko vam je to krivo da bi prije halalili Karadzicu nego Lagumdziju zar ne?
Liberalism wrote: Al bas vas to briga, vi bi mrzili gore pobrojane da su neznam ti sta uradili jer vas mozak ne moze podnijeti da je Igor Kamocaj direktor a vi na birou mozes misliti.
ljevičarski pristup, nema govora
Nije ljevicarski vec cinicni.
Zalosno je da ste vi 4 godine proveli gledajuci gdje ce koji SDP kadar koga zaposliti. I uspjeli ste pobrojati 10 radnih mjesta za 4 godine i toliko vam je to krivo da bi prije halalili Karadzicu nego Lagumdziju zar ne?
dakle cinizam i paranoja popraćena prviđanjem neke grupe koja prijeti ugledu vođe
Ne smijemo zaboraviti ni masovno zaposljavanje na aerodormu Sarajevo, sve po zaslugama:
Otkako je u novembru prošle godine Vlada Federacije BiH, predvođena premijerom Nerminom Nikšićem a instruirana predsjednikom SDP-a Zlatkom Lagumdžijom, imenovala Ivicu Veličana na mjesto direktora Međunarodnog aerodroma Sarajevo, ovaj nekadašnji čelnik sarajevskog predstavništva Croatia Airlinesa uposlio je trideset novih radnika iako za njihov angažman u zračnoj luci nije bilo prevelike potrebe.
Između ostalih, u pravnu službu je uposlio i svog zeta kojem je, kako se „na kafi“ zabavljaju radnici Aerodroma, prvi poslovni uspjeh bilo brisanje dosjea uposlenika Aerodroma što je napravio greškom, zahvaljujući skromnom znanju upotrebe računara. No, to nije jedini svijetli primjer nakon prvih 100 dana Veličanovog direktorovanja. Radnici Aerodroma ogorčeni su ponašanjem njegovog sina Darjana, kojem je Veličan po dolasku na ovu dužnost, iako Darjan nema fakultetsku izobrazbu, osigurao radno mjesto iz snova i plaću u rangu šefa sektora. Veličan mlađi, inače nekada veoma aktivni pripadnik nacionalističke nevladine organizacije Croatia Libertas iz Mostara, koja otvoreno zagovara podjelu Bosne i Hercegovine, nerijetko zna i ne doći na posao uz obrazloženje kako mu se uglavnom ne da?!
Prilikom njegovog imenovanja nije ispoštovana ni formalna procedura koja se odnosi na red davanja suglasnosti na njegovo imenovanje između Nadzornog odbora sarajevskog Aerodroma i Vlade Federacije.
No sve to nije pokolebalo platformaše da instaliraju Veličana na mjesto direktora. Da bi „uhljebila“ stranačkog miljenika, Skupština ovog javnog poduzeća je ekspresno izmijenila Statut firme. To su učinili da bi Veličan, koji ima trogodišnji studij po Bolonji a koji nije u rangu visoke stručne spreme, mogao postati generalni direktor, što je u suprotnosti sa Statutom ove kompanije. Ova je odredba Statuta hitro izmijenjena tako da VSS nije više bila prepreka za Veličanovo imenovanje. .
Nekad je ovaj forum vrvio SDP-ovcima sa kojima se moglo tako kvalitetno i argumentirano zakrviti...
Fakat, sjećam se diskusija sa dosta sadašnje anti-SDP raje koji su znali tako žarko ali i argumentovano braniti SDP da se čovjek počesto morao zamisliti i preispitati vlastite stavove.
Kad vidiš ko danas zastupa SDP ovdje i na koji način to radi tačno postaneš svjestan razmjera tog brodoloma.
Ridjobrki wrote:Nekad je ovaj forum vrvio SDP-ovcima sa kojima se moglo tako kvalitetno i argumentirano zakrviti...
Fakat, sjećam se diskusija sa dosta sadašnje anti-SDP raje koji su znali tako žarko ali i argumentovano braniti SDP da se čovjek počesto morao zamisliti i preispitati vlastite stavove.
Kad vidiš ko danas zastupa SDP ovdje i na koji način to radi tačno postaneš svjestan razmjera tog brodoloma.
A postivanje zakona i procedura im je isto tako glupost koje se trebaju drzati samo budale:
Jasenko Selimović
„Konkursi po procedurama traju dosta dugo. Dok se sve ispoštuje, dok se raspišu itd. proće više od dva mjeseca i zato mi danas idemo na izbor privremenih članova.“