Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#35626 Re: Zeničani

Post by Casual's »

smartXL wrote:[

Sve si kao rekao samo nisi spomenuo sranje, a sranje je upravo to što sam rekao. Šta znači loša linija? Svaka linija ti je ista, voziš autoputem (veći dio puta) do odredišta.
.
Loša za Nutelle ;)
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#35627 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Casual's wrote: Loša za Nutelle ;)
Ako je Nutella jedini razlog, mogao ih je švercat i sa Grandom i Biss toursom, al očigledno nije do Nutelle....
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#35628 Re: Zeničani

Post by phillie »

@smart

Ako ga navedu, onda ga vjerovatno i odrade. Al onda i jebo platu od 1200KM ako si za nju 12 sati svaki dan u pogonu.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#35629 Re: Zeničani

Post by smartXL »

E jebi ga, hajd nadji privatnika gdje se radi 40h sedmično. Nema ga. U procentima je to zanemariv broj. Ja godinama radim kod privatnika, uskovi su skoro svugdje isti, gledaš samo ko više plaća i je li na ruke il čitava na račun.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4104
Joined: 28/01/2012 11:38

#35630 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

kakavdanakneiskustvu wrote:vaša priča o prekovremenom,platama me odmah podsjeti na ovu scenu iz ovog izuzetnog filma

:D
Ovakvi tipovi i ovakvi lokali su endemi ex-yu prostora.
Mislim da nigdje na svijetu nema tolika koncentracija ovakvih specifičnih osoba kao kod nas.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#35631 Re: Zeničani

Post by channel10 »

phillie wrote:Kakav nocni rad? Nocni rad se broji od 23.00 a gradska linija je cini mi se zadnja u 23.40 :-) Prekovremeni isto zaboravi, jedino ako nekad radis po potrebi, a trebao si biti slobodan, to se vjerovatno pise kao prekovremeni. Ako na kraju on sa ovim "beneficijama" izadje na 700KM svaka mu cast. :-)
To je ta plata. Izadju na 700-800KM, ali su zato non stop za volanom. Nedostaje im vozaca pa zato ovi drugi gule. Strasno...
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35632 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Je li mi moze objasniti neko zasto Fudo "navodno" ratuje sa Mitalom. Ako su kotlovi uzeti i ako projekat nije vise u zastoju, zasto i dalje potenciraju pticu o zagadjenje? Mislim, ne vjerujem da Fudo radi zastite naseg zdravlja odjednom aktuelizira pitanje zagadjenja.
U cemu je fol, ako moze neko da objasni nama, obicnoj nestranackoj raji.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#35633 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Mittal je radi sebe uzeo kotlove, samo što su predložili gradu da uzima njihov višak. Šta je u pozadini svega, Boga pitaj.
skoronikako
Posts: 1135
Joined: 08/10/2018 12:09

#35634 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

smartXL wrote:E jebi ga, hajd nadji privatnika gdje se radi 40h sedmično. Nema ga. U procentima je to zanemariv broj. Ja godinama radim kod privatnika, uskovi su skoro svugdje isti, gledaš samo ko više plaća i je li na ruke il čitava na račun.
Ima Mittal. :D
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35635 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Pa to, nije mi jasna pozadina :-) Da je sve kako treba, ne bi Zenicainfo na dan po dva tri clanka izbacivao.
Da nije mozda Dofu trazio neki novac za druge projekte!? Ako jest, svaka mu čast, treba natjerati Mital da sto vise para ulozi u grad. Pronaći nacin kako ga opeljusiti.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#35636 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Vjerovatno i je. Za projekte izgradnje vikendica Smaje Dogloda, Osmana, Ramiza, Šabana....
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65994
Joined: 03/08/2010 19:04

#35637 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Ima li nekp brpj telefona nekog ko dolazi na adresu po prljave tepihe?
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35638 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ko je Ramiz?
Znam preko slika ko je Smlato Doglod, uredno na crno prevozi stvari kombijima, a kad si spomenuo Sabana, nije valjda onaj bivši vodja navijaca Celika?
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#35639 Re: Zeničani

Post by Casual's »

clio_dci120 wrote:Ko je Ramiz?
Znam preko slika ko je Smlato Doglod, uredno na crno prevozi stvari kombijima, a kad si spomenuo Sabana, nije valjda onaj bivši vodja navijaca Celika?
Ma jok, znam samo Smaju preko one afere rudarski paketici. Ovi ostali su izmisljene licnosti koje imenom odgovaraju tom društvu (bez uvrede nekome :D ).
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#35640 Re: Zeničani

Post by phillie »

kakavdanakneiskustvu wrote:Ima li nekp brpj telefona nekog ko dolazi na adresu po prljave tepihe?
https://www.facebook.com/TopClean-235579106778429/

preporuka
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65994
Joined: 03/08/2010 19:04

#35641 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

phillie wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:Ima li nekp brpj telefona nekog ko dolazi na adresu po prljave tepihe?
https://www.facebook.com/TopClean-235579106778429/

preporuka

hvala
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#35642 Re: Zeničani

Post by notsure »

clio_dci120 wrote:Pa to, nije mi jasna pozadina :-) Da je sve kako treba, ne bi Zenicainfo na dan po dva tri clanka izbacivao.
Da nije mozda Dofu trazio neki novac za druge projekte!? Ako jest, svaka mu čast, treba natjerati Mital da sto vise para ulozi u grad. Pronaći nacin kako ga opeljusiti.
Neće Mital uložiti ni marke ako ne mora, ne vjerujem da je to.
Ima jedna teorija: do kraja godine (vjerovatnije do proljeća ili ljeta 2020) biće gotova dva projekta - aglomeracija i čeličana, čime bi se uklonilo dosta vidljivog dima, ono što najviše para oči. I Mitalu se žuri da to okonča jer mu i dalje za vratom vise one krivične prijave Ekoforuma, da ih nije bilo nikad Mital ništa ne bi uradio.
Ovim svakodnevnim prilozima se svaki dan hajca raja da se priča koliko je to velik problem, a onda kad bude gotovo (kao slučajno tik pred izbore) ide KFova priča: "i oto sam riješio".

Ostaće i dalje neriješena koksara i Rača, ali se to ne vidi iz grada kao ovo dvoje, pa ni grijanje i ne mora biti gotovo prije izbora (jer neće biti) a KF će se hvaliti i prodati priču da je on spasio grad od zagađenja. Displej svakako ne radi pa će se koksara i energetika moći sakriti dok ne prođu izbori jer njihov dim nije onako vidljiv kao aglomeracija i čeličana. To što raja ne zna da je koksara opasnija od svih drugih pogona u ovoj priči nije bitno, važno je zamazati oči neukom svijetu koji glasa.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35643 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ima logike to sto pises, haman da ce biti da si upravu u vezi toga da Fudo priprema novu ublehu... :sad: :sad: :sad: Mrka nam je kapa sto se tice ekologije, u bilo kojoj varijanti. :|
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#35644 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

A sta cemo sa ostalih 50% zagadjenja? Kotlovnice, male, velike, kucna lozista, nekvalitetni ugalj, golf 2, 3.

Rudnik u pola grada ima dva dimnjaka iz kojih se pusi vise nego iz Mittala? Sve ostalo zanemariti?

Zbog takvog stava i ti i tvoj eko forum imate 50 ljudi na protestima.

Izbrisi Mittal gumicom opet imas zagadjen grad. Sara1jevo nema mittal pa krepaju u kotlini. Kada se bude trazilo rjesenje na oba fronta 50 % mittal i 50% ostali puna podrska a ovo i slicne politicke igre i hajke samo na Mittal zbog skrivenih ciljeva su predstave za naivnu djecu.
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#35645 Re: Zeničani

Post by belfy »

Nivelacija, jesi ti ucestvovao u izradi D.A.V.I.D.-a?
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#35646 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Kućna ložišta i hibridni filteri

Image

Zbog čega displeji ne rade?Jedan mrtav, Tetovo mrtav, Radakovo ne znam. Jedini koji radi skoro mjesec dana prikazuje 17 SO2
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35647 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Pa zabraniti lozenje uglja, kaznjavati ove sto loze ugalj, gume i plastiku.
Uvesti poticajne mjere za ekološki prihvatljiva auta, promovirati koristenje javnog prevoza, vise i nema toliko euro 1 auta, uglavnom su sada euro 3 ili euro 4. Evo mene država kazni jer vozim euro 5 plus LPG, dodatno me oporezuje pri registraciji, takve stvari ispravljati i slicno.
Evo ako se ta toplana napravi, siriti mrezu centralnog grijanja, evo od Travbnicke pa do Tetova ne postoji mreza, da ne spominjem onoliki Zmajevac i druga naselja.
Ali kako god hoces, Moral je opet najveći zagadjivac i najotrovniji.

Slažem se sa tobom da treba "pretrkeljati" i rudnik, oni dosta zagaduju, pa vidjeti i onaj dimnjak od bolnice (znam da je iz njega znao sukljati stradanja crni dim).
Uglavnom, baciti se na sve frontove, a svakako da se treba krenuti od najvećeg i najopasnijeg zagadjivaca -Mittala.
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#35648 Re: Zeničani

Post by notsure »

Nivelacija wrote:A sta cemo sa ostalih 50% zagadjenja? Kotlovnice, male, velike, kucna lozista, nekvalitetni ugalj, golf 2, 3.

Rudnik u pola grada ima dva dimnjaka iz kojih se pusi vise nego iz Mittala? Sve ostalo zanemariti?

Zbog takvog stava i ti i tvoj eko forum imate 50 ljudi na protestima.

Izbrisi Mittal gumicom opet imas zagadjen grad. Sara1jevo nema mittal pa krepaju u kotlini. Kada se bude trazilo rjesenje na oba fronta 50 % mittal i 50% ostali puna podrska a ovo i slicne politicke igre i hajke samo na Mittal zbog skrivenih ciljeva su predstave za naivnu djecu.
Majstore ti si meni ko MrBean kad je naručio tartarski biftek pa pokazuje gdje ga je sve sakrio...


Zaboravio si spomenuti i cigare i šiša barove i ćevabdžinice i vatromete i bakljade... svi oni dime a ti mital pa mital.

De nam otkrij te skrivene ciljeve pa da razvalimo i onaj ekoforum, koji će nam k...c, bolje im je da skupljaju kese po Janjičkoj adi i da uće babince kako da im golf dvica manje zagadživa. Haja.
Last edited by notsure on 19/08/2019 17:28, edited 2 times in total.
Shmeker
Posts: 254
Joined: 17/09/2011 15:39

#35649 Re: Zeničani

Post by Shmeker »

clio_dci120 wrote:Pa zabraniti lozenje uglja, kaznjavati ove sto loze ugalj, gume i plastiku.
Uvesti poticajne mjere za ekološki prihvatljiva auta, promovirati koristenje javnog prevoza, vise i nema toliko euro 1 auta, uglavnom su sada euro 3 ili euro 4. Evo mene država kazni jer vozim euro 5 plus LPG, dodatno me oporezuje pri registraciji, takve stvari ispravljati i slicno.
Evo ako se ta toplana napravi, siriti mrezu centralnog grijanja, evo od Travbnicke pa do Tetova ne postoji mreza, da ne spominjem onoliki Zmajevac i druga naselja.
Ali kako god hoces, Moral je opet najveći zagadjivac i najotrovniji.

Slažem se sa tobom da treba "pretrkeljati" i rudnik, oni dosta zagaduju, pa vidjeti i onaj dimnjak od bolnice (znam da je iz njega znao sukljati stradanja crni dim).
Uglavnom, baciti se na sve frontove, a svakako da se treba krenuti od najvećeg i najopasnijeg zagadjivaca -Mittala.
Ja eto treba krenuti od seljaka koji nema novca da kupi drvo pa ide na jeftiniju varijantu ugalj. A u medjuvremenu pustit indijsko govno koje placa desetinama miliona svadbu kcerki da ispusta sve i svasta 12 mjeseci u godini.

Ta mjera ima smisla ali tek kad smece iz indije ugradi filtere, do tada bi to bilo kao da krpimo malu rupu na gumi koja je sva poderana.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35650 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Slažem se da prvo treba krenuti od Mittala, to sam i napisao. Ali ima i seljak para, treba i njih ganjati sta se lozi i kako.

U medjuvremenu, ministar Arnel radi svoj posao:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/vlast-u ... /190819100
Post Reply