wolf07 wrote:Bez obzira na to kako ce neko komentarisati moj stav, ja ipak mislim da Lipovaca ne grijesi kad govori ovako kako govori o Abdicevoj kcerki. Krajnje je vrijeme da se s nekim likovima koji su obicne krvopije i paraziti skinu rukavice pa da se onda udje u ring. Ne vidim cemu sluzi neka uljudnost i lafo politicka korektnost prema nekome ko de facto jeste izdajnik i jos povrh svega - istrajava u tome. Druga je stvar koliko je sam on i stranka kojoj pripada pozitivni dio price, ali neka se i to kaze ako ima argumenata, a koliko vidim @ridjobrki je najupuceniji na tu temu kad je Lipovaca i USK u pitanju.
S druge strane, njegova sedzda je najocitiji primjer kako se zloupotrebljava vjera u politicke svrhe. Ja sam vjernik, ali nikad niko od mene nece dobiti glas zato sto je takodje vjernik. Na izborima ne biramo vjernike vec politicare koji treba da budu lideri, ekonomski carobnjaci, strucnjaci za pravnu problematiku, energetiku... Nazalost, nasa stvarnost je takva da vjerovatno nece proci puno vremena a neko ce okriviti islam za ovu fotografiju. Mi tako cesto i tako "kvalitetno" zamjenjujemo teze da se to granici sa zdravim razumom pa umjesto da svi pljunemo Lipovacu sto vjeru tretira onako kako se tretira dobar photoshop plakat dosta ljudi ce posenuti za pljuvanjem po vjeri.
Znam ja nas, yebo ti nas!
U pravu si kad kažeš da obitelj Abdić zaslužuje sve najgore ali ono što je sporno jeste sljedeće:
1. Vokabular koji nije primjeren ni za kafanu a kamoli za politiku a kamoli da ga se javno koristi od strane jednog premijera.
2. Negativna kampanja i nekonzistentnost. Prvo kažeš da nećeš pominjati nikog a onda sedam minuta brutalno vrijeđaš ljude.
3. Promašeni objekt te negativnosti. Zašto Abdićka koja je ionako propala i koja ti nije konkurncije. Abdićkin glasač nije tvoj glasač i nije tvoja ciljna grupa. Kad vrijeđaš zašto ne vrijeđaš svoju realnu konkurenciju? Čemu suzdržanost prema SDA?
A kad je ona sedžda u pitanju, lik je uspio obezvrijediti i uvrijediti sve principe Islama u dva poteza. Ona groteskna sedžda i još grotesknija podjela kurbana. Ovo je tekst Lipovačine poruke objavljene na njegovom FB profilu na Bajram:
SDP USK se odrekao JUMBO PLAKATA i taj novac ulozio u kravu koju smo halalili jednoj sehidskoj majci, 2500 teka, olovaka i pribora koje dijelimo onima kojima je potrebno i u klanje dvije krave kurbana koje cemo sutra podijeliti na 500 adresa na USK jer nije Bajram sretan ako znamo da nasi sugradjani nemaju nista na soframa svojim. Bajram serif mubarek olsun!
A ovo je sa podjele same:
Konkretno - NISMO ISTI - SDP je danas podijelio preko 600 kurbana gradjanima krajine umjesto jumbo plakata gdje smo ujedinjeni radeci cijeli dan zeljeli obradovati one kojima je potrebno. Dok SDA koristi JAVNU KUHINJU Merhamet za svoju promociju i to najedajuci se i uz to SALIJEVAJUCI KARLOVACKO PIVO ZA BAJRAM. NE! Nismo isti!
Prvo, SDP i kurbani??? Really????????
Drugo, čovječe, zašto se nisi toga sjetio ranije? Prvi put u životu nečim lafo obilježavaju Bajram i to koriste na sva zvona čime se derogiraju svi principi Islama! Pa ovo SDA nije nikad radila a oni su vrhunski perfidni manipulatori religijom! Zna se kako se manipulira religijom - od uha do uha, na kulturan način, to je SDA doktorirala. Ovi su sveli i Islam na mahalsko pljuvanje.
Treće, kakav je smisao tog kurbana? Gdje je nijjet? Gdje je žrtva, gdje je odricanje, kakva mu je simbolika? Čega su se odrekli, jumbo plakata? To smisao kurbana?
Četvrto, ko je bolan Hamdo Lipovača da se postavlja kao moralna vertikala ovdje i nekome drži lekcije o vjeri i etici? Čovjek je notorna pijanica koja nema kontrolu nad sobom kad popije i koju je jedino snažno obezbjeđenje sačuvalo da ga ljudi ne ubiju do sad. Ako ima Krupljana ovdje oni naročito znaju o čemu pričam. Pijandura, seksualni manijak, lopovčina i duševni bolesnik na medikamentima narodu drži govor i dijeli lekcije o Islamu i moralu!!!
Ozbiljan sam. Imam gdje, bude li ovaj lik i dalje odlučivao o bilo čemu na USK nakon izbora ja napuštam zemlju. Prvo, kao razuman čovjek ne mogu podnijeti pomisao da svjesno biram da takav manijak bude Bog i batina na prostoru na kojem živim a mogu živjeti negdje gdje mogu život proživjeti da ne pogledam dnevnik. Drugo, ne bih mogao živjeti sa spoznajom da desetine hiljada ljudi koje svakodnevno srećem nemaju problem sa ovim.
Meni su ovi izbori referendum o mom životu, ali bez pretjerivanja i patetike.