SDP

User avatar
iPod
Posts: 1801
Joined: 20/11/2006 17:20

#35626 SDP

Post by iPod »

Ridjobrki wrote:Ja sam još uvijek šokiran, prokomentiraću nešto idućih dana.

Ne, ovo je... Ne znam.
Nemoj da cekas izbore, da sam na tvom mjestu ja bih se odmah iselio :D Nemam rijeci, ovo je kreten od covjeka, monstrum bez imalo stida.

Jednom sam imao priliku sresti Lipovaču u Pivnici HS, onoliku nadobudnost , osionost i odvratnost je tesko opisat riječima, zaista se pitam na koga su se on i Hadžić ugledali.


Sent from my iPad using Tapatalk
User avatar
biske
Posts: 1925
Joined: 25/06/2009 03:35
Location: teren

#35627 Re: SDP

Post by biske »

iPod wrote:
Ridjobrki wrote:Ja sam još uvijek šokiran, prokomentiraću nešto idućih dana.

Ne, ovo je... Ne znam.
Nemoj da cekas izbore, da sam na tvom mjestu ja bih se odmah iselio :D Nemam rijeci, ovo je kreten od covjeka, monstrum bez imalo stida.

Jednom sam imao priliku sresti Lipovaču u Pivnici HS, onoliku nadobudnost , osionost i odvratnost je tesko opisat riječima, zaista se pitam na koga su se on i Hadžić ugledali.


Sent from my iPad using Tapatalk
ma neki lik slučajno prolazio i oni se iz zajebancije na njega nafurali. :roll:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#35628 Re: SDP

Post by It_is_a_Leclerc »

strong69 wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Hamdija dominator u Velikoj Kladuši - "SDP vrši brazilsku depilaciju bručki i stidne uši Elvire Abdić".

https://www.facebook.com/video.php?v=10 ... =2&theater
"Recite joj da je stidna dlaka". Sta li ovaj SDP misli sa Lipovacom i Hadziomerovicem... Monthy Pyton.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Ovo je zaista mene šokiralo. Ovakav politički diskurs od nekog ko se predstavlja kao dr. pravnih nauka, nismo imali čak ni poslije rata.
Android Knego
Posts: 1580
Joined: 13/03/2012 08:11

#35629 Re: SDP

Post by Android Knego »

ultima_palabra wrote:Hamdija je definitivno psihički obolio... svaku glupost koju Zlaja uradi on multiplicira :D
cak je i gestikulacija na ovim njihovim zadnjim klipovima vrlo slicna...
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#35630 Re: SDP

Post by Mister Yes »

Jedna mala napomena za one koji nisu o tome razmišljali. Jedini razlog zašto se prošla vlada Federacije mogla sastaviti bez Čovićevog HDZ-a je to što su i SDP Hrvati dobili mandate u domu naroda. Bez SDP Hrvata to nije moguće uraditi.

Ukratko, za one koji sporije kontaju, ako SDP nije dio vladajuće koalicije onda HDZ sigurno jeste. Razmislite ko vam je draži :wink:

Neki od postova sa herceg-bosna foruma (od moderatora koji je dosta kvalitetan forumaš i konta stvari):
SDP ima skoro sigurna 4 poslanika (možda i 5) u hrvatskom klubu doma naroda, dovoljno je da 90-ka ili Lijan uskoče sa po 1, i to je to. Opet će moći formirati vladu bez HDZ-a
SDP Hrvati su i ovaj put svi pri vrhu kantonalnih lista, a ako i ne prođu, zaokružit će ih naknadno.
E zato je bitno da SDP bude u pobjedničkoj koaliciji nakon izbora. Ili SDP ili HDZ ali jedna od ove dvije stranke će morati biti u vlasti ako se želi formirati vlada Federacije.
Last edited by Mister Yes on 05/10/2014 01:41, edited 1 time in total.
Novak20
Posts: 15235
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#35631 Re: SDP

Post by Novak20 »

Mister Yes wrote:Jedna mala napomena za one koji nisu o tome razmišljali. Jedini razlog zašto se prošla vlada Federacije mogla sastaviti bez Čovićevog HDZ-a je to što su i SDP Hrvati dobili mandate u domu naroda. Bez SDP Hrvata to nije moguće uraditi.

Ukratko, za one koji sporije kontaju, ako SDP nije dio vladajuće koalicije onda HDZ sigurno jeste. Razmislite ko vam je draži :wink:

:lol: :lol: :lol:
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#35632 Re: SDP

Post by Mister Yes »

Novak20 wrote:
Mister Yes wrote:Jedna mala napomena za one koji nisu o tome razmišljali. Jedini razlog zašto se prošla vlada Federacije mogla sastaviti bez Čovićevog HDZ-a je to što su i SDP Hrvati dobili mandate u domu naroda. Bez SDP Hrvata to nije moguće uraditi.

Ukratko, za one koji sporije kontaju, ako SDP nije dio vladajuće koalicije onda HDZ sigurno jeste. Razmislite ko vam je draži :wink:

:lol: :lol: :lol:
I ja se smijem :lol:

Trenutno u hrvatskom klubu doma naroda federacije sjede 4 SDP člana. Tu su i jedan HSP član i jedan NSRZB član. Još je prošli put iz USK upala ona Abdićeva kćerka (a sad se ta stranka prepolovila). Ako bi i USK dao SDP Hrvata opet se može bez HDZ-a 100%. Ali kažem, jedini način da se formira vlada bez HDZ-a je da u vladajućoj koaliciji bude SDP.
Novak20
Posts: 15235
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#35633 Re: SDP

Post by Novak20 »

Mister Yes wrote:
Novak20 wrote:
Mister Yes wrote:Jedna mala napomena za one koji nisu o tome razmišljali. Jedini razlog zašto se prošla vlada Federacije mogla sastaviti bez Čovićevog HDZ-a je to što su i SDP Hrvati dobili mandate u domu naroda. Bez SDP Hrvata to nije moguće uraditi.

Ukratko, za one koji sporije kontaju, ako SDP nije dio vladajuće koalicije onda HDZ sigurno jeste. Razmislite ko vam je draži :wink:

:lol: :lol: :lol:
I ja se smijem :lol:

Trenutno u hrvatskom klubu doma naroda federacije sjede 4 SDP člana. Tu su i jedan HSP član i jedan NSRZB član. Još je prošli put iz USK upala ona Abdićeva kćerka (a sad se ta stranka prepolovila). Ako bi i USK dao SDP Hrvata opet se može bez HDZ-a 100%. Ali kažem, jedini način da se formira vlada bez HDZ-a je da u vladajućoj koaliciji bude SDP.
Kasno Marko na Kosovo stiže.
Vlast hapsi prvo Budimira pa "lojalne" Lijanoviće. Pa ko bi normalan a da nije ucjenjen sa njima tikve sadio.
SDP ne mora biti u vladajućoj koaliciji da bi "Hrvati" imali dovoljan broj podobnih članova u KDNF.
Kad već glasate za Raguža, glasajte i za liste HDZ 1990 pa umjesto SDP nek HDZ 1990 bude dio vladajuće koalicije. :lol: :lol: :lol:
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#35634 Re: SDP

Post by cyprus »

HDZ je bez ikakve sumnje dio sljedeće vlasti, sa SDP-om ili bez njega... Kvota 1.05... Kakva je sad to priča? :-)
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#35635 Re: SDP

Post by al_akhisari »

cyprus wrote:HDZ je bez ikakve sumnje dio sljedeće vlasti, sa SDP-om ili bez njega... Kvota 1.05... Kakva je sad to priča? :-)
...bojim se da je ovo sigurica no1 izbora
Android Knego
Posts: 1580
Joined: 13/03/2012 08:11

#35636 Re: SDP

Post by Android Knego »

cyprus wrote:HDZ je bez ikakve sumnje dio sljedeće vlasti, sa SDP-om ili bez njega... Kvota 1.05... Kakva je sad to priča? :-)
kvota 1.10 na vlast DF+SBB+HDZ
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#35637 Re: SDP

Post by Liberalism »

Mister Yes wrote:
Novak20 wrote:
Mister Yes wrote:Jedna mala napomena za one koji nisu o tome razmišljali. Jedini razlog zašto se prošla vlada Federacije mogla sastaviti bez Čovićevog HDZ-a je to što su i SDP Hrvati dobili mandate u domu naroda. Bez SDP Hrvata to nije moguće uraditi.

Ukratko, za one koji sporije kontaju, ako SDP nije dio vladajuće koalicije onda HDZ sigurno jeste. Razmislite ko vam je draži :wink:

:lol: :lol: :lol:
I ja se smijem :lol:

Trenutno u hrvatskom klubu doma naroda federacije sjede 4 SDP člana. Tu su i jedan HSP član i jedan NSRZB član. Još je prošli put iz USK upala ona Abdićeva kćerka (a sad se ta stranka prepolovila). Ako bi i USK dao SDP Hrvata opet se može bez HDZ-a 100%. Ali kažem, jedini način da se formira vlada bez HDZ-a je da u vladajućoj koaliciji bude SDP.
Tesko ce ti oni prihvatiti. Oni ce umrijeti praveci kombinacije kako SDP zbrisati sa lica zemlje, a izbor izmedju SDP i HDZ za njih je smjesan. Pa oni su izabrali Karadzica umjesto SDP-a, a i sad nakon svega vise vole SDS nego SDP.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#35638 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Ostalo je manje od osam dana i onda ... zbogom žohari :evil:
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#35639 Re: SDP

Post by dustaban »

Koja bezobrazna konstrukcija - "SDP je jedini nacin izbjegavanja HDZ-a i SDS-a" !
:!:

A ta banda jos samo s njima nije probala koaliciju, u svemu ostalom prde u istu tikvu.
User avatar
bambina78
Posts: 778
Joined: 26/10/2011 15:00

#35640 Re: SDP

Post by bambina78 »

dustaban wrote:Koja bezobrazna konstrukcija - "SDP je jedini nacin izbjegavanja HDZ-a i SDS-a" !
:!:

A ta banda jos samo s njima nije probala koaliciju, u svemu ostalom prde u istu tikvu.
Kako nisu probali, pa SDP je u koaliciji sa HDZom, na drzavnom nivou, u Zedo kantonu i dalje...
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#35641 Re: SDP

Post by Liberalism »

dustaban wrote:Koja bezobrazna konstrukcija - "SDP je jedini nacin izbjegavanja HDZ-a i SDS-a" !
:!:

A ta banda jos samo s njima nije probala koaliciju, u svemu ostalom prde u istu tikvu.
Cuj postenjacine, SDP mu banda. Pa gdje si posena mesijo. Al nisi ti nikakav mesija vec obicni bosnjak navucen na ideju da si samo ti pametan i sposoban da Evropu i usput Bosnu izvuces iz krize sa svojim promjenama. A svi ostali koji ne slijede tvoje frtve su bezbeli banda...
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#35642 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Liberalism wrote:
dustaban wrote:Koja bezobrazna konstrukcija - "SDP je jedini nacin izbjegavanja HDZ-a i SDS-a" !
:!:

A ta banda jos samo s njima nije probala koaliciju, u svemu ostalom prde u istu tikvu.
Cuj postenjacine, SDP mu banda. Pa gdje si posena mesijo. Al nisi ti nikakav mesija vec obicni bosnjak navucen na ideju da si samo ti pametan i sposoban da Evropu i usput Bosnu izvuces iz krize sa svojim promjenama. A svi ostali koji ne slijede tvoje frtve su bezbeli banda...
Nemoj tako, znamo svi ko je mesija :D

Image
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#35643 Re: SDP

Post by Liberalism »

Covjek cini sezdu i tebi odmah asocijacija na bandu. Hehehe gdje si komunisto. Da nije smjesno bilo bi zalosno.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#35644 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Liberalism wrote:Covjek cini sezdu i tebi odmah asocijacija na bandu. Hehehe gdje si komunisto. Da nije smjesno bilo bi zalosno.
Možeš li nam iz prve ruke objasniti, šta se to desilo SDP-u, pa vjera više nije privatna stvar pojedinaca, nego nešto što je javno, i ne samo javno, već treba ofirno izreklamirati do zadnjeg ćoška planete?
Last edited by VjecitiStudent on 05/10/2014 13:31, edited 1 time in total.
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#35645 Re: SDP

Post by Paranoid »

VjecitiStudent wrote:
Liberalism wrote:Covjek cini sezdu i tebi odmah asocijacija na bandu. Hehehe gdje si komunisto. Da nije smjesno bilo bi zalosno.
Možeš li nam iz prve ruke objasniti, šta se to desilo SDP-u, pa vjera više nije privatna stvar pojedinaca, nego nešto što je javno, i ne samo javno, već treba ofirno izreklamirati to zadnjeg ćoška planete?
Čuj šta se desilo...pa to je tako od kako je ŽK otišao.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#35646 Re: SDP

Post by VjecitiStudent »

Paranoid wrote:
VjecitiStudent wrote:
Liberalism wrote:Covjek cini sezdu i tebi odmah asocijacija na bandu. Hehehe gdje si komunisto. Da nije smjesno bilo bi zalosno.
Možeš li nam iz prve ruke objasniti, šta se to desilo SDP-u, pa vjera više nije privatna stvar pojedinaca, nego nešto što je javno, i ne samo javno, već treba ofirno izreklamirati to zadnjeg ćoška planete?
Čuj šta se desilo...pa to je tako od kako je ŽK otišao.
Nije valjda da je ŽK bio vrelo sekularizma u SDP-u koji je istovremeno i nadahnjivao i obavezivao sve ostale?
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#35647 Re: SDP

Post by Paranoid »

Pa izgleda da je bio...bar za njegovog podpredsjednikovanja nije bilo ovakvih ispada Lipovace i ono Zlatkovo "i vjera i tito"
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#35648 Re: SDP

Post by Liberalism »

VjecitiStudent wrote:
Liberalism wrote:Covjek cini sezdu i tebi odmah asocijacija na bandu. Hehehe gdje si komunisto. Da nije smjesno bilo bi zalosno.
Možeš li nam iz prve ruke objasniti, šta se to desilo SDP-u, pa vjera više nije privatna stvar pojedinaca, nego nešto što je javno, i ne samo javno, već treba ofirno izreklamirati do zadnjeg ćoška planete?
Koliko ovde se radi o Lipovaci a ne SDP-u. Ako njemu nije ofirno tako se prikazivati, zasto bi to tebi bilo. Nije ti brat.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#35649 Re: SDP

Post by It_is_a_Leclerc »

U ime KO SDP, kandidata sa izbornih lista SDP Unsko- sanskog kantona te u svoje licno ime dr. Hamdija Lipovača, nosilac liste za državni parlament upućuje čestike povodom 5. oktobra.

„ Dragi prosvjetari, čestitamo vam Dan nastavnika. Samo ujedinjeni podizat ćemo standarde u obrazovanju jer obrazovani Krajišnici garant su naše budućnosti. Hvala vam na predanom radu u obrazovanju budućih generacija“, poručio je dr. Lipovača u ime SDP USK-a.

PRESS SLUŽBA KO SDP BiH USK
1.10. se navršilo puna tri mjeseca kako nijedan prosvjetni radnik na kantonu nije dobio ni pišljive marke jer nema para u budžetu.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#35650 Re: SDP

Post by Ridjobrki »

wolf07 wrote:Bez obzira na to kako ce neko komentarisati moj stav, ja ipak mislim da Lipovaca ne grijesi kad govori ovako kako govori o Abdicevoj kcerki. Krajnje je vrijeme da se s nekim likovima koji su obicne krvopije i paraziti skinu rukavice pa da se onda udje u ring. Ne vidim cemu sluzi neka uljudnost i lafo politicka korektnost prema nekome ko de facto jeste izdajnik i jos povrh svega - istrajava u tome. Druga je stvar koliko je sam on i stranka kojoj pripada pozitivni dio price, ali neka se i to kaze ako ima argumenata, a koliko vidim @ridjobrki je najupuceniji na tu temu kad je Lipovaca i USK u pitanju.

S druge strane, njegova sedzda je najocitiji primjer kako se zloupotrebljava vjera u politicke svrhe. Ja sam vjernik, ali nikad niko od mene nece dobiti glas zato sto je takodje vjernik. Na izborima ne biramo vjernike vec politicare koji treba da budu lideri, ekonomski carobnjaci, strucnjaci za pravnu problematiku, energetiku... Nazalost, nasa stvarnost je takva da vjerovatno nece proci puno vremena a neko ce okriviti islam za ovu fotografiju. Mi tako cesto i tako "kvalitetno" zamjenjujemo teze da se to granici sa zdravim razumom pa umjesto da svi pljunemo Lipovacu sto vjeru tretira onako kako se tretira dobar photoshop plakat dosta ljudi ce posenuti za pljuvanjem po vjeri.

Znam ja nas, yebo ti nas!
U pravu si kad kažeš da obitelj Abdić zaslužuje sve najgore ali ono što je sporno jeste sljedeće:

1. Vokabular koji nije primjeren ni za kafanu a kamoli za politiku a kamoli da ga se javno koristi od strane jednog premijera.
2. Negativna kampanja i nekonzistentnost. Prvo kažeš da nećeš pominjati nikog a onda sedam minuta brutalno vrijeđaš ljude.
3. Promašeni objekt te negativnosti. Zašto Abdićka koja je ionako propala i koja ti nije konkurncije. Abdićkin glasač nije tvoj glasač i nije tvoja ciljna grupa. Kad vrijeđaš zašto ne vrijeđaš svoju realnu konkurenciju? Čemu suzdržanost prema SDA?


A kad je ona sedžda u pitanju, lik je uspio obezvrijediti i uvrijediti sve principe Islama u dva poteza. Ona groteskna sedžda i još grotesknija podjela kurbana. Ovo je tekst Lipovačine poruke objavljene na njegovom FB profilu na Bajram:
SDP USK se odrekao JUMBO PLAKATA i taj novac ulozio u kravu koju smo halalili jednoj sehidskoj majci, 2500 teka, olovaka i pribora koje dijelimo onima kojima je potrebno i u klanje dvije krave kurbana koje cemo sutra podijeliti na 500 adresa na USK jer nije Bajram sretan ako znamo da nasi sugradjani nemaju nista na soframa svojim. Bajram serif mubarek olsun!
A ovo je sa podjele same:
Konkretno - NISMO ISTI - SDP je danas podijelio preko 600 kurbana gradjanima krajine umjesto jumbo plakata gdje smo ujedinjeni radeci cijeli dan zeljeli obradovati one kojima je potrebno. Dok SDA koristi JAVNU KUHINJU Merhamet za svoju promociju i to najedajuci se i uz to SALIJEVAJUCI KARLOVACKO PIVO ZA BAJRAM. NE! Nismo isti!
Prvo, SDP i kurbani??? Really????????

Drugo, čovječe, zašto se nisi toga sjetio ranije? Prvi put u životu nečim lafo obilježavaju Bajram i to koriste na sva zvona čime se derogiraju svi principi Islama! Pa ovo SDA nije nikad radila a oni su vrhunski perfidni manipulatori religijom! Zna se kako se manipulira religijom - od uha do uha, na kulturan način, to je SDA doktorirala. Ovi su sveli i Islam na mahalsko pljuvanje.

Treće, kakav je smisao tog kurbana? Gdje je nijjet? Gdje je žrtva, gdje je odricanje, kakva mu je simbolika? Čega su se odrekli, jumbo plakata? To smisao kurbana?

Četvrto, ko je bolan Hamdo Lipovača da se postavlja kao moralna vertikala ovdje i nekome drži lekcije o vjeri i etici? Čovjek je notorna pijanica koja nema kontrolu nad sobom kad popije i koju je jedino snažno obezbjeđenje sačuvalo da ga ljudi ne ubiju do sad. Ako ima Krupljana ovdje oni naročito znaju o čemu pričam. Pijandura, seksualni manijak, lopovčina i duševni bolesnik na medikamentima narodu drži govor i dijeli lekcije o Islamu i moralu!!!

Ozbiljan sam. Imam gdje, bude li ovaj lik i dalje odlučivao o bilo čemu na USK nakon izbora ja napuštam zemlju. Prvo, kao razuman čovjek ne mogu podnijeti pomisao da svjesno biram da takav manijak bude Bog i batina na prostoru na kojem živim a mogu živjeti negdje gdje mogu život proživjeti da ne pogledam dnevnik. Drugo, ne bih mogao živjeti sa spoznajom da desetine hiljada ljudi koje svakodnevno srećem nemaju problem sa ovim.

Meni su ovi izbori referendum o mom životu, ali bez pretjerivanja i patetike.
Last edited by Ridjobrki on 05/10/2014 18:38, edited 1 time in total.
Post Reply