Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#35626 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Leverage »

Zgusnimo se patriJoti aihihihi :lol:
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#35627 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JoseMujica »

Roccohljup wrote:
drug_profi wrote:Ja sam nakon Suljagićevog imenovanja na čelo IUS odmah pomislio i da je kompletna afera "vjeronauk" iz vremena SDP vlasti u KS bila u stvari projektovana i dirigovana iz SDA. Bilo je i tad očigledno da nije za taj potez imao podršku stranke.

Možda smo naivni bili, ali očito da SDA ima ubačene petokolonaše u svim strankama.
U nekim su i šefovi partija.
Ne znam da ih imaju "zvanično", al njima je dosta da preko svojih kanala SDA samo pozove neke da rade z anjihove interese i red se stvori pred vratima.......i to bas iz svake stranke :)
jedino im Don Neonko i jema šta ponuditi, a ovi naši telektualci su inaće principijelno slabi na zov patrije :lol:
User avatar
512MB
Posts: 11211
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#35628 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by 512MB »

Cim hzhb forum kmechi za mene predobar potez :thumbup:

Jos cuj iz reda ostalih, preksti se za fotelju (i vjerovatno besplatno lijecenje u EU) sad pa sad :mrgreen:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35629 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Leverage wrote:Zgusnimo se patriJoti aihihihi :lol:
Daš SVJESNO i NAMJERNO sve predviđene poluge i alate,

za sve moguće opstrukcije i blokade

snagama dezintegracije koje tako ojačaš do nesavladivih proporcija,

i onda praviš ''patriotski blok'' :lol:

A sve samo da srušiš svoju opoziciju u Federaciji,

I zgrabiš budžet SaKa,

I spasiš svoju kožu na predstojećem kongresu,

I dokineš mogućnost kreiranja jezgra građanske opozicije kao prijetnje za promjenu troetničke paradigme u budućnosti.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#35630 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Neko bi rekao da je namjerno natjeran da pokaze boje kako bi raja vidila za koga glasa.

Neko ko je zato inzistirao da bude clan koalicije u SK, da ne moze da glumi opoziciju. :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#35631 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Kikibombona »

Banksy wrote:

Predsjedništvo Demokratske fronte razmatrat će poseban dokument - političku platformu,

U Demokratskoj fronti preovladava mišljenje kako je potrebno formirati širi probosanski blok političkih partija koji bi bio stabilan i dovoljno jak da nadvlada rastuće seperatističke ambicije u BiH,

Kičmu tog patriotskog fronta činile bi SDA i DF, pri čemu bi vrata ovog saveza bila otvorena i za druge stranke koje prihvate principe djelovanja patrotskog fronta.

:lol:
:izet: :lol:
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1602
Joined: 20/11/2018 16:45

#35632 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MarshalDodik »

Drzava se mora odbraniti, pa svi smo svjedoci slika iz Visegrada tako da te ljiljani podrzavaju upotpunosti.

Stabilnost i patriotizam prije svega :bih:
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#35633 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Leverage »

Banksy wrote:
Leverage wrote:Zgusnimo se patriJoti aihihihi :lol:
Daš SVJESNO i NAMJERNO sve predviđene poluge i alate,

za sve moguće opstrukcije i blokade

snagama dezintegracije koje tako ojačaš do nesavladivih proporcija,

i onda praviš ''patriotski blok'' :lol:

A sve samo da srušiš svoju opoziciju u Federaciji,

I zgrabiš budžet SaKa,

I spasiš svoju kožu na predstojećem kongresu,

I dokineš mogućnost kreiranja jezgra građanske opozicije kao prijetnje za promjenu troetničke paradigme u budućnosti.
E što se tiče ovog zadnjeg mislim da je ovim potezom to jezgro ojačano jer se pročistilo. Kad imaš čisto jezgro onda imaš mogućnost da okupljaš.

Ništa manje nije važan ni dugo tinjajući sukob Imamović-Bijedić koji se rasplamsao u pravom momentu i rezultirat će Bijedićevim padom.

Tako da se ovo pravo dobro odvija, u ovih nepunih pola godine nakon izbora desilo se mnogo bitnih stvari. Povučena je crvena linija i polarizacija se konačno dešava na pravom pitanju.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#35634 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by seln »

nosara wrote:
seln wrote:
Moze se o Zeljku misliti sta se hoce... ali treba biti bas levat, pa pisati ovako ogavne pamflete.
Da je bar duhovito, pa hajde...
Pa to je pisala ambasadorica.

https://--- NO LINKS ---/forum/post523236.html
Onda njoj na sramotu.
Mislim da ovako nesto ne bi napisala ni Banksy.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#35635 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by tranquil »

Kikibombona wrote:
Banksy wrote:

Predsjedništvo Demokratske fronte razmatrat će poseban dokument - političku platformu,

U Demokratskoj fronti preovladava mišljenje kako je potrebno formirati širi probosanski blok političkih partija koji bi bio stabilan i dovoljno jak da nadvlada rastuće seperatističke ambicije u BiH,

Kičmu tog patriotskog fronta činile bi SDA i DF, pri čemu bi vrata ovog saveza bila otvorena i za druge stranke koje prihvate principe djelovanja patrotskog fronta.

:lol:
:izet: :lol:
Ja kičme i govana... :roll:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35636 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Leverage wrote:
Banksy wrote:
Leverage wrote:Zgusnimo se patriJoti aihihihi :lol:
Daš SVJESNO i NAMJERNO sve predviđene poluge i alate,

za sve moguće opstrukcije i blokade

snagama dezintegracije koje tako ojačaš do nesavladivih proporcija,

i onda praviš ''patriotski blok'' :lol:

A sve samo da srušiš svoju opoziciju u Federaciji,

I zgrabiš budžet SaKa,

I spasiš svoju kožu na predstojećem kongresu,

I dokineš mogućnost kreiranja jezgra građanske opozicije kao prijetnje za promjenu troetničke paradigme u budućnosti.
E što se tiče ovog zadnjeg mislim da je ovim potezom to jezgro ojačano jer se pročistilo. Kad imaš čisto jezgro onda imaš mogućnost da okupljaš.

Ništa manje nije važan ni dugo tinjajući sukob Imamović-Bijedić koji se rasplamsao u pravom momentu i rezultirat će Bijedićevim padom.

Tako da se ovo pravo dobro odvija, u ovih nepunih pola godine nakon izbora desilo se mnogo bitnih stvari. Povučena je crvena linija i polarizacija se konačno dešava na pravom pitanju.
Da. Niz loših namjera se kao bumerang vratilo u izvor :thumbup:
A ko bi rekao prije pola godine...
Last edited by Banksy on 12/03/2019 13:03, edited 1 time in total.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#35637 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JThomas »

ne znam šta se čudite potiskivanju sujete kad se u vlast svakako ne ide radi sebe, nego radi naroda i domovine... :thumbup: :bih:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35638 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Možda i ne ide.

Željko Komšić nagovijestio mogućnost ulaska te stranke u vlast, ali ne samostalno jer bi to, kako je kazao, bilo beskorisno.

- Demokratska fronta nije toliko jaka po broju glasova da bi mogla da upravlja bilo kojim procesima.
U tom slučaju, mi bismo bili samo običan privjesak i to bi bio ulazak u vlast samo radi vlasti, a po meni to nema smisla – kazao je Komšić krajem februara za FTV.
Ne vjerujem da bi Komšić pristao na ovo...
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#35639 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ExNihilo »

Najslađe će biti pratiti kako Suljagić, nakon što je pljuvao Komšića prije GS-DF saveza, "jer ni Alija se nije tri puta kandidovao", pa onda jeo vlastita govna nakon što je savez sklopljen, predstavljajući dotičnog kao jedinu branu pred navalom ustaša i četnika, sada pravi puni krug nakon što Željko poleti u zagrljaj tim istim ustašama i četnicima. :lol:

O ranijoj ljubavi nakon razlaza sa SDP pa do izbacivanja iz DF-a, kao prethodnoj iteraciji istog kruga, ne vrijedi trošiti riječi. :D
Last edited by ExNihilo on 12/03/2019 13:08, edited 1 time in total.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#35640 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Roccohljup »

JThomas wrote:ne znam šta se čudite potiskivanju sujete kad se u vlast svakako ne ide radi sebe, nego radi naroda i domovine... :thumbup: :bih:
jakako......svi se oni zrtvuju za NAS :D :D :D Ko da gledam obrazloženje DFa ce biti u rangu Fahrinog nako sto je ušao u koaliciju (nakon DFa).
Ne bih ja al eto moralo se radi naroda i države :-) :-) :-) :-) :-)
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1602
Joined: 20/11/2018 16:45

#35641 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MarshalDodik »

JThomas wrote:ne znam šta se čudite potiskivanju sujete kad se u vlast svakako ne ide radi sebe, nego radi naroda i domovine... :thumbup: :bih:
Iza nas su najljepsi mjeseci u historiji domovine BiH.
Nadmetanje dijela Sdp-a, pa Df-a, pa Sbb-a. i drugih nekih stranaka na prve branike odbrane BiH i njenog naroda u svakom covjeku pobudjuje ponos i diku.
Ovo je bilo takmicenje u dobru, a to je i Bogu najmilija stvar
Ljude iz ovih stranaka jednom kad presele na drugi svijet treba kopat k'o sehide.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35642 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

ExNihilo wrote:Najslađe će biti pratiti kako Suljagić, nakon što je pljuvao Komšića prije GS-DF saveza, "jer ni Alija se nije tri puta kandidovao", pa onda jeo vlastita govna nakon što je savez sklopljen, predstavljajući dotičnog kao jedinu branu pred navalom ustaša i četnika, sada pravi puni krug nakon što Željko poleti u zagrljaj tim istim ustašama i četnicima. :lol:

O ranijoj ljubavi nakon razlaza sa SDP pa do izbacivanja iz DF-a, kao prethodnoj iteraciji istog kruga, ne vrijedi trošiti riječi. :D
Od 1990. kad se svezalo zastave da se sruši ''komunizam'', borba je uvijek bila i ostala samo jedna: etnonacionalističko protiv građanskog.
Sporo smo palili, dugo je trajalo i skupo nas je koštalo, ali nadošlo se na poentu, na kraju.
Sad kad smo naučili lekciju, valjalo bi je dobro zapamtiti.
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#35643 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Leverage »

Banksy wrote:Možda i ne ide.

Željko Komšić nagovijestio mogućnost ulaska te stranke u vlast, ali ne samostalno jer bi to, kako je kazao, bilo beskorisno.

- Demokratska fronta nije toliko jaka po broju glasova da bi mogla da upravlja bilo kojim procesima.
U tom slučaju, mi bismo bili samo običan privjesak i to bi bio ulazak u vlast samo radi vlasti, a po meni to nema smisla – kazao je Komšić krajem februara za FTV.
Ne vjerujem da bi Komšić pristao na ovo...
Mogao bi sa Bijedićevim ruralcima da napravi PatriJotski blok, kakvu bi nam uslugu učinili na taj način nisu ni svjesni.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#35644 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by tranquil »

Leverage wrote:Mogao bi sa Bijedićevim ruralcima da napravi PatriJotski blok, kakvu bi nam uslugu učinili na taj način nisu ni svjesni.
Patriotski blok: Zeleni, narandžasti, i crveni SDA.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#35645 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JoseMujica »

MarshalDodik wrote:
JThomas wrote:ne znam šta se čudite potiskivanju sujete kad se u vlast svakako ne ide radi sebe, nego radi naroda i domovine... :thumbup: :bih:
Iza nas su najljepsi mjeseci u historiji domovine BiH.
Nadmetanje dijela Sdp-a, pa Df-a, pa Sbb-a. i drugih nekih stranaka na prve branike odbrane BiH i njenog naroda u svakom covjeku pobudjuje ponos i diku.
Ovo je bilo takmicenje u dobru, a to je i Bogu najmilija stvar
Ljude iz ovih stranaka jednom kad presele na drugi svijet treba kopat k'o sehide.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:
Dendrlix
Posts: 1136
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#35646 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Dendrlix »

Drug na fb (i forumas je):
Ovo očekivanje odluke Demokratske fronte mu dođe kao da nakon četiri ultrazvuka sa jasno vidljivim malim penisčićima čekaš porođaj da ti bude jasno da se beba definitivno ne može zvati Suada.
:D
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#35647 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

Banksy wrote:
BHCluster wrote:
Ko ce mu dati glasove? Mozda DF, delegati iz Gorazdanske price ili mozda Laburista Fikreta Abdica? Ko ce znati mozda bude neTko iz HMS-a? :lol:
Providna igra Komšićevih milicionera.

Dok su spinovali Falatara,

POTPREDSJEDNIK DF-A

Đonlagić: Kakvu je kampanju vodila Naša stranka ne bi me čudilo da HDZ podrži Falatara
Falatar i Naša stranka su glasali i izglasali DF milicionera Miletića.

Zlatko Miletić je izabran u Dom naroda glasovima zastupnika iz reda svoga DF-a, kao i Damira Marjanovića iz Naše stranke

Znaci Falatar 0 bodova.
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#35648 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

Banksy wrote:
BHCluster wrote:
Banksy wrote: Koga to diskriminira? Nju, njega? :lol:
Pa kad je sistem tako dobar sto kmechis?
Ko kmeči? Pokazujem zašto su njih dvoje krpa i zakrpa, i zašto, tako nemoralni, upravo zaslužuju jedno drugo. :thumbup:
Moral u politici sta je to?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35649 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

BHCluster wrote:
Znaci Falatar 0 bodova.
Znači, DF je opet, po ko zna koji put, milicijski spinovao i slagao, a Naša stranka je uprkos toj laži i podmetanju, prema prethodnom dogovoru iz bloka, pošteno glasala za njihovog kandidata i izabrala im ga u Dom naroda.

Znači, još jednom se potvrdilo da je DF banda sitnih, futavih lažova i prevaranta, i da Naša stranka zaista nema šta tražiti u tom društvu.
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#35650 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

Banksy wrote:
BHCluster wrote:
Znaci Falatar 0 bodova.
Znači, DF je opet, po ko zna koji put, milicijski spinovao i slagao, a Naša stranka je uprkos toj laži i podmetanju, prema prethodnom dogovoru iz bloka, pošteno glasala za njihovog kandidata i izabrala im ga u Dom naroda.

Znači, još jednom se potvrdilo da je DF banda sitnih, futavih lažova i prevaranta, i da Naša stranka zaista nema šta tražiti u tom društvu.
Ko je izglasao Damira Marjanovića on sam sebe? :lol:
Post Reply