Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#35576 Re: Zeničani

Post by Throttle »

clio_dci120 wrote: Sta bi to zeljeli cuti od obecanja nekog od kandidata na narednim lokalnim izborima?
Čuli smo sve do sad :lol:
skoronikako
Posts: 1135
Joined: 08/10/2018 12:09

#35577 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Opet Moet fula loptu.

Mittal treba kritikovati za stvari koje su lose, ali se to ne radi lazima I nebulozama. Doduse sta ocekivati od mentalnog sklopa Harun I slicnih.

Jimmy barem ti imas pitati koga jesu li ulozili I u sta.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#35578 Re: Zeničani

Post by Bobi »

clio_dci120 wrote:Evo sad fakat ozbiljno, kada imadnete vremena pisite ko hoce .
Sta bi to zeljeli cuti od obecanja nekog od kandidata na narednim lokalnim izborima? Znaci, da to ne bude nesto tipa poslovni toranj sa pedeset spratova, zicara do Smetova ili tako nesto. Znaci, sta bi generalno ocekivali od nekog gradskog vijećnika (ne gradonačelnika). Koje bi to inicijative trebao predložiti pa implementirati da bi prosječan gradjanima Zenice bio zadovoljan?
Sprecavanje kradja, prevara i namjestanja tendera...ako nesto kosta 100 KM da se ne placa 1000 KM...to meni ide na zivce ali ovo je fakat neostvarivo.
Budžet..izbacit ona boracka udruzenja, nake razno razne ublehaske udruge i tako to. Za sport samo AK (atletskom klubu) platit dobre trenere i uzet kombi kakav da vozi djecu po takmicenjima(nemam veze ja licno s njima nikakve samo da se zna :) )
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#35579 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

skoronikako wrote:Opet Moet fula loptu.

Mittal treba kritikovati za stvari koje su lose, ali se to ne radi lazima I nebulozama. Doduse sta ocekivati od mentalnog sklopa Harun I slicnih.

Jimmy barem ti imas pitati koga jesu li ulozili I u sta.

pa kritikuj onda Mittal, ali u svom esejskom stilu. nemoj u kratkim crtama. to nije dzentlmenski.

ne brini se, Harun Drljevic zvani dupelizac je blizi tvojem karakteru, tako da ti moze biti brat. :)

ako se dokazes u kritici Mittala, odmah cu se sloziti sa tobom da Drljavi i ja imamo isti mentalni sklop.

hajde, poltronu, zasuci rukave i napisi 5 eseja o losoj strani Mittala.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#35580 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Ja :kiselavoda: Mittal.
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#35581 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

Bobi wrote:
clio_dci120 wrote:Evo sad fakat ozbiljno, kada imadnete vremena pisite ko hoce .
Sta bi to zeljeli cuti od obecanja nekog od kandidata na narednim lokalnim izborima? Znaci, da to ne bude nesto tipa poslovni toranj sa pedeset spratova, zicara do Smetova ili tako nesto. Znaci, sta bi generalno ocekivali od nekog gradskog vijećnika (ne gradonačelnika). Koje bi to inicijative trebao predložiti pa implementirati da bi prosječan gradjanima Zenice bio zadovoljan?
Sprecavanje kradja, prevara i namjestanja tendera...ako nesto kosta 100 KM da se ne placa 1000 KM...to meni ide na zivce ali ovo je fakat neostvarivo.
Budžet..izbacit ona boracka udruzenja, nake razno razne ublehaske udruge i tako to. Za sport samo AK (atletskom klubu) platit dobre trenere i uzet kombi kakav da vozi djecu po takmicenjima(nemam veze ja licno s njima nikakve samo da se zna :) )

ne moze, Bobi. prvo moras vise generacija iscijediti kao bubuljicu.
onda nove klince educirati kako da budu eticni, moralni i da im je identitet njihov snazan integritet.
dakle, kad klinac koji odraste dodje u situaciju da mu se nesto daje vise, da on odmahne glavom i vrati osobi sto mu daje kao "dar", i da darovatelja istim trenom istjera van iz prostorije.

ako nesto kosta 100 KM, onda da se insistira na tome da tako bude - a jasno mu je da mu tih 900 KM moze pomoci da kupi audija - i da se vrati kuci
u svojem fiatu ili citroenu kuci.

samo restart, i zabraniti roditeljima da budu uzori svojoj djeci. i zabraniti svim Vijecnicima da imaju djecu. :)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#35582 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

clio_dci120 wrote:Evo sad fakat ozbiljno, kada imadnete vremena pisite ko hoce .
Sta bi to zeljeli cuti od obecanja nekog od kandidata na narednim lokalnim izborima? Znaci, da to ne bude nesto tipa poslovni toranj sa pedeset spratova, zicara do Smetova ili tako nesto. Znaci, sta bi generalno ocekivali od nekog gradskog vijećnika (ne gradonačelnika). Koje bi to inicijative trebao predložiti pa implementirati da bi prosječan gradjanima Zenice bio zadovoljan?
Da savlada razliku između "ćete" i "će te". Dakle, da samouvjereno vlada ličnim zamjenicama i ostalim gradivom četvrtog razreda osnovne škole.


clio_dci120 wrote:Mozda ti se vratim u Ze u vijece dogodine, da vas i za govornicom rasturam. :D Ustvari, haman da ce te imati i prvog kandidata sa foruma. :D

Nego, kako ide zicara, je li krenulo monitranje? :lol:
skoronikako
Posts: 1135
Joined: 08/10/2018 12:09

#35583 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Da bi nekog okarakterisali kao "dupelizac" mora imati neki interes. Moj jedini interes je da ukazem na lazi koje se pisu. A niko me za to nece nagraditi, niti ce me neko kazniti ako nista ne napisem.

Vi odabirete strane I samo kritikujete. Treba istaci sve pluseve I minuse. Kada budes spreman uzeti u obzir sve pozitivne stvari koje donosi Mittal Zenici, onda mozemo pricati I o svim negativnim. Jednih I drugih vala ima puno.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#35584 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

clio_dci120 wrote:Evo sad fakat ozbiljno, kada imadnete vremena pisite ko hoce .
Sta bi to zeljeli cuti od obecanja nekog od kandidata na narednim lokalnim izborima? Znaci, da to ne bude nesto tipa poslovni toranj sa pedeset spratova, zicara do Smetova ili tako nesto. Znaci, sta bi generalno ocekivali od nekog gradskog vijećnika (ne gradonačelnika). Koje bi to inicijative trebao predložiti pa implementirati da bi prosječan gradjanima Zenice bio zadovoljan?
Funkcija vijecnika je limitirana. Obecanja su suplja prica. Ono sto se treba traziti od vijecnika jeste njegove/njeno razumijevanje pozicije u kojoj se nalazi, i rad sa svim vijecnicima a ne slijepo slijedjenje centrale. Znaci kad te cujem da pricas da ne prosipas suplju pricu o stvarima za koje nisi nadlezan vec da izaberes 20tak konkretnih stvari za koje mozes podnijeti inicijativu, koje su realne, izvodive p, i za koje mozes da napravis “timeline” i sistem agende i da se koncentrises na to.
Ci-Nick
Posts: 6886
Joined: 15/03/2015 17:38

#35585 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

skoronikako wrote:Da bi nekog okarakterisali kao "dupelizac" mora imati neki interes. Moj jedini interes je da ukazem na lazi koje se pisu. A niko me za to nece nagraditi, niti ce me neko kazniti ako nista ne napisem.

Vi odabirete strane I samo kritikujete. Treba istaci sve pluseve I minuse. Kada budes spreman uzeti u obzir sve pozitivne stvari koje donosi Mittal Zenici, onda mozemo pricati I o svim negativnim. Jednih I drugih vala ima puno.
Ne tvrdim da Moet nije uzoran stanovnik ovog grada ali jako je mnogo ljudi koji za bronhitis djece optužuju Mittal a od rođenja djeca vrijeme provode u sobi punoj duhanskog dima ili traže gašenje Mittala opravdavajući to pravom na čist zrak a lože ilegalno kupljen ugalj i sa svog dizelaša poskidali katalizator i DPF filter.
Treba uvijek krenuti od sebe.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#35586 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Mittal barem radi na okolisu nakon sto se 120 godina nije radilo nista, marka nije ulozena pa mittal mora stizati sada, smrt komunizmu.

I love Mittal.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#35587 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Bogami, baš rade na okolišu zadnjih sat vremena, disat se ne može.
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#35588 Re: Zeničani

Post by notsure »

Nivelacija wrote:Mittal barem radi na okolisu nakon sto se 120 godina nije radilo nista, marka nije ulozena pa mittal mora stizati sada, smrt komunizmu.

I love Mittal.
Voli majstore, ko ti brani, samo što nisi u pravu.
1. Mital ne mora stizati SADA, to je morao nakon kupovine a prije pokretanja integralne (2004-2008). Zato ga i treba handriti jer kasni, a svaka godina kašnjenja broji se onkološkim pacijentima.
2. Još pedesetih su izmjerili zagađenje, od šezdesetih se radilo na rješavanju zagađenja, pa su sedamdesetih zbog toga zatvorili Ezu, osamdesetih su započeti gigantski eko-projekti (British Steel i US Steel) ali je to prekinuo rat. Znači lažeš da se nije radilo ništa.

Da dokažem da lažeš, ove stare dokumente sigurno nisi vidio, a i da jesi zanemario bi ih zbog silne ljubavi prema novom gazdi koji ima para ali ih ne želi trošiti da zaštiti naše zdravlje.
Image
Image
Image
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#35589 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

100 MILIONA nova toplana i energetika, nema vise uglja :kiss:

Support for Mittal ! :kiselavoda:
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#35590 Re: Zeničani

Post by notsure »

Nivelacija wrote:100 MILIONA nova toplana i energetika, nema vise uglja :kiss:

Support for Mittal ! :kiselavoda:
Nema, pola miliona tona koksa godišnje će praviti od keksa umjesto od uglja?

Kredit od 100 miliona će EBRDu vraćati Zeničani koji nastave koristiti preskupe usluge JP Grijanje, a tvoja ljubav će da kupi kajmak u Londonu.

Image
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#35591 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Hvala SDA na Mittalu.
ImageImageImageImage
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83459
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#35592 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ezo je robijao zbog pljacke prilikom izgradnje hotela Metalurg.
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#35593 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

_BataZiv_0809 wrote:Ezo je robijao zbog pljacke prilikom izgradnje hotela Metalurg.
Ma nastimali mu zli komunisti. :D
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35594 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Pa sta te cudi Notsure, negdje je Nivelacija napisao da je iz Travnika ili slicno, to je tipican primjer nekoga ko dodje iz malog gradjica ili sela, njemu je Mital zlatan, jer da nije Mitala i dalje bi truhnuo u tom Travniku ili jos gore nekoj selendri.
Ti si gori sto se ubjedujes, ali eto ipak i jos neki ljudi citaju forum, tako da do nekoga normalnog mozda i dodje tvoje pisanje.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35595 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Freamon Lester wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Ezo je robijao zbog pljacke prilikom izgradnje hotela Metalurg.
Ma nastimali mu zli komunisti. :D
Covjek samo predvidio 92, pa izvlacio pare da se kupi naoruzanje. :D
Ci-Nick
Posts: 6886
Joined: 15/03/2015 17:38

#35596 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Ono što je najbolnije po pitanju Mittala, bolje rečeno Željezare,.. ona bi preživjela i bez Kuvajćana i bez Indijaca.
Kulović je bio dobar direktor ali nažalost nije imao podršku ni lokalne zajednice ni politike FBiH.
Prije dolaska "stranog kapitala" koji nikad nije ni došao, iz vlastitih sredstava izgrađena moderna tvornica armaturnih mreža, tipske hale Šljivik, stotinjak stanova u periodu kad niko nije gradio u Zenici, sve bez kreditnih zaduženja. Elektro peć je bila naručena i počela je realizacija prije nego su se pojavili Kuvajćani.
I ne treba zaboraviti da je dva do tri puta više radnika primalo plaće i to uglavnom na vrijeme i u visini tadašnjeg prosjeka u FBiH.
Ovaj broj radnika koji sad radi, pa i veći,. je mogao i bez integralne proizvodnje živjeti.
Dovoljno je bilo zadržati elektro peć u Čeličani, valjaonice, TGA i kovačnicu.
Moglo se ići polako i ka izradi dijelova za automobilsku i mašinsku industriju.
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#35597 Re: Zeničani

Post by notsure »

_BataZiv_0809 wrote:Ezo je robijao zbog pljacke prilikom izgradnje hotela Metalurg.
I Al Capone je robijao zbog neplaćanja poreza a ne zbog ubistava, reketa i pljačke. Al hajd'.
Tadašnjim naredbodavcima i donosiocima odluka (ono što se danas zove halka, rijaset ili minder, a tada se zvalo CK) nije odgovaralo da se prljave pare koje zaradi željezara toliko troše u Zenici, slično kao što to ne odgovara ni današnjem ljubljenom vlasniku koji se iz Londona javi samo kad treba kojih desetak miliona keknuti za kauciju neopreznom bratu.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#35598 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

clio_dci120 wrote:Pa sta te cudi Notsure, negdje je Nivelacija napisao da je iz Travnika ili slicno, to je tipican primjer nekoga ko dodje iz malog gradjica ili sela, njemu je Mital zlatan, jer da nije Mitala i dalje bi truhnuo u tom Travniku ili jos gore nekoj selendri.
Ti si gori sto se ubjedujes, ali eto ipak i jos neki ljudi citaju forum, tako da do nekoga normalnog mozda i dodje tvoje pisanje.
Mittal je jedan veliki gigant koji zaposljava 3000 direktno i jos 6000 indirektno radnika. 30 kompanija minimalno rade kao izvodjaci radova.
Plus ulaze stotine miliona. Stup i Svrakino selo neka bude tvoja briga.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#35599 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Iz koje li si ti selendre "sljego", kada se i rukama i nogama boris da ostanes u Mitalu? :shock: :-)
Naravno, ne truju se tvoji roditelji u Zenici, nemoj me vise vuci za jezik da ne zavrsim kao Tempo...
Post Reply