Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#35551 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by nosara »

Capsicum wrote:Fulaš poentu totalno. Politička korist koju će Komšić imati od ovog imenovanja će daleko prevazići negativne posljedice. Politika nije za one koji razmišljaju mogu samo po sistemu crno/bijelo. Najuspješniji su oni koji se snalaze u sivim zonama. Komšić tačno zna šta radi.

Evo kao eksperiment, hajde pitaj 10 random ljudi/kolega npr. šta misle o Martini. Moje iskustvo je da 99% njih nema pojma o tome ko je ona bila i šta je radila prije na Poskoku. Znaju je samo od onda kad je počela pljuvati i po HDZ-u i po svima ostalim neselektivno. Kažu na fb je prati preko 100.000 ljudi. S tom brojkom se mogu pohvaliti samo rijetki političari. Dakle sigurno ima simpatije javnosti. Možda Martina iz moralnih razloga, zbog stavova koje je nekad ranije iznosila i načina na koji ih je iznosila, ne zaslužuje tu poziciju, ali trenutna percepcija javnosti o njoj je izuzetno pozitivna i Komšić to vrlo mudro koristi.
:lol:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#35552 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by seln »

Kikibombona wrote:Je li istina da Nino Raspudic ulazi u DF?
Nije, postace iskra.

Image
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#35553 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Capsicum »

Styling wrote:
Capsicum wrote:Ovaj Komšićev potez smatram izuzetno mudrim. S jedne strane pokazuje kako nije sujetan, jer je imenovao ženu koja ga je medijski blatila, a s druge strane pokazuje svima da neće imenovati samo svoje stranačke pulene. Ovo je prije svega udarac na HDZ, jer je dao šansu ženi koja dolazi iz zapadne Hercegovine, a (više) ne pripada HDZ-u i pokazuje da nisu Hrvati neprijatelji ove zemlje, već samo HDZ i njihov secesionizam i kriminal. A kao šlag na tortu, za rast svoje popularnosti, iskoristiti će i medijski publicitet oko Martininog imenovanja, jer je ona zadnje vrijeme, od kad je promijenila ploču i nakon ličnih tragedija, bolesti itd. počela odapinjati strijele iz svog pera neselektivno na sve strane, zadobila i simpatije domaće i strane javnosti.

Komšić još jednom pokazuje koliko je pametniji od svih ovih ostalih opozicionih lidera.
NIdje veze. Jel' to nema iskusnijih diplomata i ljudi od struke da se imanuju nego se rade ovakvi populisticki potezi pa se izvlace iz naftalina kojekakvi kadrovi? Za vrijeme prethodnog mandata je u istu zemlju imenovao zenu od Senada Avdica, Danku za ambasadora. Nije ni cudo sto nam je diploma(c)tija u banani. Imenuju se ljudi koji pojma o diplomatiji nemaju.
Ima, eno Željana Zovko samo čeka da je zovnu... Nisu svi ambasadori karijerne diplomate i nije samo kod nas slučaj da se imenuju ljudi u diplomatiju, a koji nisu ranije bili direktno u nju involvirani. I generalno se slažem da imamo slabu diplomatiju, ali jedan ambasador to neće promijeniti (u Češkoj ga svakako nemamo već godinama), a Komšiću će ovo donjeti dosta političkih poena.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#35554 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Prpa.ba »

starisalko wrote:Emira Suljagica u Zagreb,a Reufa Bajrovica u Vasington :bih:
Emir "Ukinimo Vjernoauk" Suljagic je za doprinos bh. patriotizmu udobno smjesten na poziciju dekana Erdoganovog univerziteta u Sarajevu, za Zagreb ipak moramo naci nekog drugog.
Capsicum wrote:Fulaš poentu totalno. Politička korist koju će Komšić imati od ovog imenovanja će daleko prevazići negativne posljedice. Politika nije za one koji razmišljaju mogu samo po sistemu crno/bijelo. Najuspješniji su oni koji se snalaze u sivim zonama. Komšić tačno zna šta radi.

Evo kao eksperiment, hajde pitaj 10 random ljudi/kolega npr. šta misle o Martini. Moje iskustvo je da 99% njih nema pojma o tome ko je ona bila i šta je radila prije na Poskoku. Znaju je samo od onda kad je počela pljuvati i po HDZ-u i po svima ostalim neselektivno. Kažu na fb je prati preko 100.000 ljudi. S tom brojkom se mogu pohvaliti samo rijetki političari. Dakle sigurno ima simpatije javnosti. Možda Martina iz moralnih razloga, zbog stavova koje je nekad ranije iznosila i načina na koji ih je iznosila, ne zaslužuje tu poziciju, ali trenutna percepcija javnosti o njoj je izuzetno pozitivna i Komšić to vrlo mudro koristi.
Zato se i pitam gdje su BH Patriotski istrazivacki mediji da naivnim i neinformisanim obicnim gradjanima kazu ko je i sta je otrovna poskokovka. U suprotnom bi neko mogao pomisliti da su mediji stranacki pa je predvidjanje o Komsicevoj mudrosti samoostvarujuce predvidjanje: Komsic je mudar zato sto je percepcija o otrovnoj poskokovki pozitivna, a percepcija o otrovnoj poskokovki je pozitivna zato sto Komsic mora biti mudar. :-D
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#35555 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Milenkov buraz »

Capsicum wrote:Ovaj Komšićev potez smatram izuzetno mudrim. S jedne strane pokazuje kako nije sujetan, jer je imenovao ženu koja ga je medijski blatila, a s druge strane pokazuje svima da neće imenovati samo svoje stranačke pulene. Ovo je prije svega udarac na HDZ, jer je dao šansu ženi koja dolazi iz zapadne Hercegovine, a (više) ne pripada HDZ-u i pokazuje da nisu Hrvati neprijatelji ove zemlje, već samo HDZ i njihov secesionizam i kriminal. A kao šlag na tortu, za rast svoje popularnosti, iskoristiti će i medijski publicitet oko Martininog imenovanja, jer je ona zadnje vrijeme, od kad je promijenila ploču i nakon ličnih tragedija, bolesti itd. počela odapinjati strijele iz svog pera neselektivno na sve strane, zadobila i simpatije domaće i strane javnosti.

Komšić još jednom pokazuje koliko je pametniji od svih ovih ostalih opozicionih lidera.
Da, ima isitne u tome. Ali da vidimo danas gdje će Željko prelomiti, ja mislim za SDA.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#35556 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Capsicum »

Prpa.ba wrote:
starisalko wrote:Emira Suljagica u Zagreb,a Reufa Bajrovica u Vasington :bih:
Emir "Ukinimo Vjernoauk" Suljagic je za doprinos bh. patriotizmu udobno smjesten na poziciju dekana Erdoganovog univerziteta u Sarajevu, za Zagreb ipak moramo naci nekog drugog.
Capsicum wrote:Fulaš poentu totalno. Politička korist koju će Komšić imati od ovog imenovanja će daleko prevazići negativne posljedice. Politika nije za one koji razmišljaju mogu samo po sistemu crno/bijelo. Najuspješniji su oni koji se snalaze u sivim zonama. Komšić tačno zna šta radi.

Evo kao eksperiment, hajde pitaj 10 random ljudi/kolega npr. šta misle o Martini. Moje iskustvo je da 99% njih nema pojma o tome ko je ona bila i šta je radila prije na Poskoku. Znaju je samo od onda kad je počela pljuvati i po HDZ-u i po svima ostalim neselektivno. Kažu na fb je prati preko 100.000 ljudi. S tom brojkom se mogu pohvaliti samo rijetki političari. Dakle sigurno ima simpatije javnosti. Možda Martina iz moralnih razloga, zbog stavova koje je nekad ranije iznosila i načina na koji ih je iznosila, ne zaslužuje tu poziciju, ali trenutna percepcija javnosti o njoj je izuzetno pozitivna i Komšić to vrlo mudro koristi.
Zato se i pitam gdje su BH Patriotski istrazivacki mediji da naivnim i neinformisanim obicnim gradjanima kazu ko je i sta je otrovna poskokovka. U suprotnom bi neko mogao pomisliti da su mediji stranacki pa je predvidjanje o Komsicevoj mudrosti samoostvarujuce predvidjanje: Komsic je mudar zato sto je percepcija o otrovnoj poskokovki pozitivna, a percepcija o otrovnoj poskokovki je pozitivna zato sto Komsic mora biti mudar. :-D
Samo da skratim da raja ne gubi vrijeme:
bla, bla, bla, Suljagić, bla, bla, bla, Komšić bla, bla, bla, SDA, bla, bla, bla...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35557 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Milenkov buraz wrote:
Da, ima isitne u tome. Ali da vidimo danas gdje će Željko prelomiti, ja mislim za SDA.
:lol:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35558 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Prpa.ba wrote:Pa tu su valjda patriotski mediji da prosjecnog bh gradjanina upoznaju sa tamnom proslosti ambasadorice Martine. Nije valjda da ce Faktor, Stav, Slobodna bosna, Federalna TV i SAFF izignorisati ovu socnu medijsku bombu samo zato sto dolazi od Naseg Dobrog Hrvata? :D Ups, izgleda da hoce, Ambasadorska Slobodna Bosna vec salje HDZ na aparate zbog ove vizionarske odluke:
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/108 ... i_dno.html

Nigdje istrazivackog novinarstva koje ih obicno krasi kada analiziraju rad Vlade KS. Cudna li cuda.

Doduse, kad moze od Milorada postati Micko, moze i od oldskulice postati gospodja ambasadorica. :D
Nije to ništa, te novinarske akrobacije. Pravi izazov će biti pravdanje Komšićevog davanja svih hrvatskih pozicija Čoviću, kao što je učinio i prošli put. E, to je poduhvat.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70295
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#35559 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by plain vanilla »

danas ambasadorica, sutra clan predsjednistva
let's go Martina, deri majmuncica
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#35560 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by nosara »

plain vanilla wrote:danas ambasadorica, sutra clan predsjednistva
let's go Martina, deri majmuncica
:lol:
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#35561 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Capsicum »

Šta misle SDP i NS o Martini? :skoljka:

Image
Image
starisalko
Posts: 632
Joined: 27/07/2014 18:10

#35562 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by starisalko »

Prpa.ba wrote:
starisalko wrote:Emira Suljagica u Zagreb,a Reufa Bajrovica u Vasington :bih:
Emir "Ukinimo Vjernoauk" Suljagic je za doprinos bh. patriotizmu udobno smjesten na poziciju dekana Erdoganovog univerziteta u Sarajevu, za Zagreb ipak moramo naci nekog drugog.

Sto se odma ljutis.Evo Falatar u Zagreb,a oko Bajrovica se slazemo
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#35563 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by nosara »

Nakon sto krkanka useli u rezidenciju ambasadora BiH u Pragu da li ce terminologija sa poskoka.info, koju je doticna obilato koristila, biti ozvanicena kao pozeljna? Da nabacimo rjecnik pojmova za ove mladje koji ne pamte...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35564 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Kad prije par mjeseci kažeš ovo:

Imate Željka Komšića koji je na poziciji gdje predstavlja narod koji ga prezire i bez obzira na to uzima plaću.
znači da ćeš sad, kad te on imenuje, iako ga prezireš, bez obzira na to uzimati plaću.

Taman su zaslužili jedno drugo.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#35565 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Capsicum »

Šta EU misli o Martini?
Image

A Italija?
Image
User avatar
plain vanilla
Posts: 70295
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#35566 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by plain vanilla »

Banksy wrote:Kad prije par mjeseci kažeš ovo:

Imate Željka Komšića koji je na poziciji gdje predstavlja narod koji ga prezire i bez obzira na to uzima plaću.
znači da ćeš sad, kad te on imenuje, iako ga prezireš, bez obzira na to uzimati plaću.

Taman su zaslužili jedno drugo.
:mrgreen:
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#35567 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Roccohljup »

Ima'l kakvog dima znad šehera :D U koliko im je ta konklava? :D
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#35568 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

Capsicum wrote:
Styling wrote:
Capsicum wrote:Ovaj Komšićev potez smatram izuzetno mudrim. S jedne strane pokazuje kako nije sujetan, jer je imenovao ženu koja ga je medijski blatila, a s druge strane pokazuje svima da neće imenovati samo svoje stranačke pulene. Ovo je prije svega udarac na HDZ, jer je dao šansu ženi koja dolazi iz zapadne Hercegovine, a (više) ne pripada HDZ-u i pokazuje da nisu Hrvati neprijatelji ove zemlje, već samo HDZ i njihov secesionizam i kriminal. A kao šlag na tortu, za rast svoje popularnosti, iskoristiti će i medijski publicitet oko Martininog imenovanja, jer je ona zadnje vrijeme, od kad je promijenila ploču i nakon ličnih tragedija, bolesti itd. počela odapinjati strijele iz svog pera neselektivno na sve strane, zadobila i simpatije domaće i strane javnosti.

Komšić još jednom pokazuje koliko je pametniji od svih ovih ostalih opozicionih lidera.
NIdje veze. Jel' to nema iskusnijih diplomata i ljudi od struke da se imanuju nego se rade ovakvi populisticki potezi pa se izvlace iz naftalina kojekakvi kadrovi? Za vrijeme prethodnog mandata je u istu zemlju imenovao zenu od Senada Avdica, Danku za ambasadora. Nije ni cudo sto nam je diploma(c)tija u banani. Imenuju se ljudi koji pojma o diplomatiji nemaju.
Ima, eno Željana Zovko samo čeka da je zovnu... Nisu svi ambasadori karijerne diplomate i nije samo kod nas slučaj da se imenuju ljudi u diplomatiju, a koji nisu ranije bili direktno u nju involvirani. I generalno se slažem da imamo slabu diplomatiju, ali jedan ambasador to neće promijeniti (u Češkoj ga svakako nemamo već godinama), a Komšiću će ovo donjeti dosta političkih poena.
Hm.. a ja mislila da on radi za dobrobit zemlje. Bas sam naivna.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35569 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Je li istina da MMS ''uzima'' ambasadorsku poziciju iz reda Ostalih?
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#35570 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Mislim da je potez vrijedan pokusaja, bez obzira o licnom misljenju o forumasici. :D
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#35571 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by BHCluster »

Banksy wrote:Kad prije par mjeseci kažeš ovo:

Imate Željka Komšića koji je na poziciji gdje predstavlja narod koji ga prezire i bez obzira na to uzima plaću.
znači da ćeš sad, kad te on imenuje, iako ga prezireš, bez obzira na to uzimati plaću.

Taman su zaslužili jedno drugo.
Pa dobro, ako ste navikli da se uvlacite u neku stvar svojim vodjama da bi doslili do nekakve pozicije ovo vam je primjer da se moze i na drugi nacin.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#35572 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Capsicum »

Styling wrote:
Capsicum wrote:
Styling wrote: NIdje veze. Jel' to nema iskusnijih diplomata i ljudi od struke da se imanuju nego se rade ovakvi populisticki potezi pa se izvlace iz naftalina kojekakvi kadrovi? Za vrijeme prethodnog mandata je u istu zemlju imenovao zenu od Senada Avdica, Danku za ambasadora. Nije ni cudo sto nam je diploma(c)tija u banani. Imenuju se ljudi koji pojma o diplomatiji nemaju.
Ima, eno Željana Zovko samo čeka da je zovnu... Nisu svi ambasadori karijerne diplomate i nije samo kod nas slučaj da se imenuju ljudi u diplomatiju, a koji nisu ranije bili direktno u nju involvirani. I generalno se slažem da imamo slabu diplomatiju, ali jedan ambasador to neće promijeniti (u Češkoj ga svakako nemamo već godinama), a Komšiću će ovo donjeti dosta političkih poena.
Hm.. a ja mislila da on radi za dobrobit zemlje. Bas sam naivna.
Političar brine o svom rejtingu među glasačima. Strašno! Ja sam zabezeknut!
User avatar
plain vanilla
Posts: 70295
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#35573 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by plain vanilla »

Banksy wrote:Je li istina da MMS ''uzima'' ambasadorsku poziciju iz reda Ostalih?
Zeljko Bosanac, Martina Hercegovka :srce:
User avatar
dulekrele
Posts: 4738
Joined: 10/04/2014 18:25

#35574 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dulekrele »

Poznata su (ne)djela Martine sa rastikarskog portala. Onaj ko to zaboravlja i jos joj daje ambasadorsku funkciju je teski debil.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#35575 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Capsicum »

Bit će da je najveći problem ovdje što Željko nije za ambasadore imenovao Suljagića i Bajrovića, pa da bi oni mogli da likuju kako su bili u pravu :D
A Martinu su redom podržavali i hvalili njenu hrabrost, sve do onog momenta kad je Željko odlučio da je predloži za ambasadoricu. Sad kreće drvlje i kamenje :D

Kao što rekoh, Komšić opet i iznova pokazuje koliko je mudriji političar od ostatka opozicije. Zato on danas sjedi u Predsjedništvu BiH, iako su braća iz BH bloka učinila sve da ne bude izabran. Razmislite malo o tome.
Post Reply