Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
smartXL
- Posts: 2082
- Joined: 06/07/2013 23:05
#35526 Re: Zeničani
Čestice manje od 10 um su daleko opasnije od zeničke prašine, a to je upravo slučaj u Sarajevu.
Ci-nick fino objasnio.
Clio, kad spominješ već plaće u Sarajevu, spomeni i skuplji život, naglasi da je u gradu život skuplji, izlasci, stanarine...
Ci-nick fino objasnio.
Clio, kad spominješ već plaće u Sarajevu, spomeni i skuplji život, naglasi da je u gradu život skuplji, izlasci, stanarine...
-
moet-perignon
- Posts: 611
- Joined: 04/02/2015 13:32
#35527 Re: Zeničani
skoronikako wrote:U tom grmu leži zec. Ekoforum.
Molim te samo mi objasni jednu stvar. Kako Ekoforum može pričati o oportunizmu kad jedan istaknuti član isto uživa kad uzima pare za operaciju? Doduše, to nije oportunizam, to je mito.
btw jedan dobronamjeran savjet. Niko te neće shvatati ozbiljno kad prosipaš toliku količinu nekulture, šovinizma, rasizma.
Da zaključim: zagađenja IMA, ALI se na smanjenju zagađenja radi. Ovi što im je prpa da neće više imati finansiranje iz EU pa su svim silama udarili na forum, facebook i gdje već ne, neće uspjeti.
mozes li mi ukazati gdje pristupam rasisticki? ukazujem na pojedinca, imenom i prezimenom zbog njegovg nesavjesnog rada i odnosa prema drugim ljudima, i potpuno je ispravno kritikovati takvu osobu bez obzira na spol, rasu ili nacionalnost. znaci Lakshimi je shljam i dupe me zaboli koje je rase. njegova ljudskost je upitna. nijednog trenutka ne nastupam da je on Indijac, da ima takvu boju koze, ili da je nizak ili da je visok. tacno pazim na te stvari, i budi uvjeren da nemam takvih primisli.
nekultura? zovi kako god zelis moj nastup, ali kroz zivot me naucilo da se klin klinom izbija. uctivost i maniri tesko prolaze kod sirovina i onih mentalnih jadnika i dupelizaca svojih sefova koji zagadjuju i beskrupulozno proizvode teske metale, ne misleci da ugrozavaju druge.
eh da, Ekoforum je takav kakav jeste. zapravo, Samir jako cestito radi i jedini je on koji poznaje engleski ili se razumije u problematiku, i da je gradsko dijete.
Drljevic jeste dijete Zenice, ali je obicna skrama. namjerno ga slovim prezimenom, bez titule, jer vrlo obrazovani ljudi znaju da je on potpuni fijasko od ljekara. kao i sve Udruge i Saveze, on koristi za licnu promociju i prikrivanje svojih nedostataka u struci.
Ekoforum je iskoristio da bi izlazio na TeVe i u novine i barem se tak cule za njega da je doktor, a ne da bi srcano govorio o problemu. njemu su mediji i pomogli da se kao nesto cuje za njega u onoj varosici.
on uopste ne bi znao artikulisati sa medicinskog aspekta utjecaj zagadjenja na lokalnu zajednicu. osobno ga poznajem, i covjek je tuzno glup.
obicni mesar koji se uvaljuje u Saveze, komore i udruzenja.
u provinciji poput Zenice je mogao proci kao "hirurg", ali u regularnoj i pravnoj drzavi njemu ni stetoskop ne bi smjelo da se da.
na zalost, posto imamo takvu skramu na odjelu, uplasene pacijentice su spremne da daju svaki peni sami da ozdrave.
i prase poput njega to koristi.
Drlja drljavi je muski sovinista koji je svojevremeno doktoricama na kruzenju govorio kako ne vjeruje da zene mogu biti hirurzi, a danas su ga sve do jedne nadmasile. Drlja drljavi je sovinista i snob, jer p pri upoznavanju znatizeljno upita "ciji si ti?".
on je primjer budale od koje nista nije postalo, a Lemes je dovoljno dobar i iskren, pa ne vidi - doduse tek sada spoznaje kakv je Drlja sirovina - i da je vise stete nego koristi sto se on tu nakacio kao jedini ljekar u EkoForumu.
- Ja_Ja
- Posts: 2829
- Joined: 07/03/2006 06:59
- Location: tamo daleko...
#35528 Re: Zeničani
Svaki put kada procitam "gradsko dijete" dlake mi se na tijelu dignu. Mani te se te suplje. Zenicane ubi to uporno kvalifikovanje ljudi po mahalama i inim glupostima. Zalostan je onaj kome je prednosna kvalifikacija "gradsko dijete", "autohtoni zenicanin" (kao da je pas), itd.
Da nadodam ovo za puteve. Nema sada fajde raditi punu rekonstrukciju puta prema Smetovima, ili bilo kojeg puta kojim se vrzma veliki broj kamiona. Za put Pehare-Pecuj-D. Gracanica koji je katastrofa bi trazio od Begica i Almya da ga dzaba urade jer su ga oni i sjebali prije 10+ godina gradnjom koja je prouzrokovala kliziste. Mislim da je to najlosiji put na podrucju grada trenutno.
Da nadodam ovo za puteve. Nema sada fajde raditi punu rekonstrukciju puta prema Smetovima, ili bilo kojeg puta kojim se vrzma veliki broj kamiona. Za put Pehare-Pecuj-D. Gracanica koji je katastrofa bi trazio od Begica i Almya da ga dzaba urade jer su ga oni i sjebali prije 10+ godina gradnjom koja je prouzrokovala kliziste. Mislim da je to najlosiji put na podrucju grada trenutno.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83467
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#35529 Re: Zeničani
Da se ne lazemo, nije svejedno gdje i kako je ko odrastao, odgajan i formiran.
-
moet-perignon
- Posts: 611
- Joined: 04/02/2015 13:32
#35530 Re: Zeničani
Ja_Ja wrote:Svaki put kada procitam "gradsko dijete" dlake mi se na tijelu dignu. Mani te se te suplje. Zenicane ubi to uporno kvalifikovanje ljudi po mahalama i inim glupostima. Zalostan je onaj kome je prednosna kvalifikacija "gradsko dijete", "autohtoni zenicanin" (kao da je pas), itd.
slazem se. posebno nije to bas i neka vazna lenta, da je covjek Gradsko Dijete Zenice.
- Ja_Ja
- Posts: 2829
- Joined: 07/03/2006 06:59
- Location: tamo daleko...
#35531 Re: Zeničani
Sto u sustini nema apsolutno nikakve veze sa tim da li je neko "gradsko dijete" ili ne. Gdje je neko odrastao nema nikakve veze s tim kako je odrastao i na koji nacin je odgojen i formiran. I iz Tresnjeve glave ima dobrih insana bas kao i sto sa Odmuta, Meokusnica, ili Jalije ima hajvana._BataZiv_0809 wrote:Da se ne lazemo, nije svejedno gdje i kako je ko odrastao, odgajan i formiran.
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#35532 Re: Zeničani
Severinine sise su prirodne
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66002
- Joined: 03/08/2010 19:04
#35533 Re: Zeničani
cigare opet po starom,milion malih štandova
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#35535 Re: Zeničani
Nisu male kazne, samo sto ih ne placaju uopste. Likovi imaju po 5000 napisanih.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66002
- Joined: 03/08/2010 19:04
#35536 Re: Zeničani
ne znam ni jesu li oduzimali cigare bilo gdje osim tamo oko pijace
- notsure
- Posts: 1185
- Joined: 31/07/2008 19:57
#35537 Re: Zeničani
Treba li drugi dokaz da roba nije bila oduzeta "od sirotinje" nego od gazde koji ih plaća da tamo sjede i koji ih je odmah sutra snabdio novom robom?kakavdanakneiskustvu wrote:cigare opet po starom,milion malih štandova
Gazda koji ima pare da plati kazne se krije upravo iza te sirotinje koja čuči na cesti povazdan, koja stvarno nema para da plati kazne, a koja nam pravi Bangladeš od centra grada.
Ja kad sam ovdje kritikovao to ruglo bio sam popljuvan da pišam po sirotinji. Ubijeđen sam da i mup i inspekcija znaju ko je gazda koji se krije iza fukare ali mu neće ništa jer ih drži u šaci. Mitom, ucjenom ili ko zna čime.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#35538 Re: Zeničani
Treba oduzet i gazdama i sirotinji. Nije to nacin, prodaju svercanu robu usred grada na kartonskim kutijama
-
Kralj Tvrtko I.
- Posts: 1910
- Joined: 04/07/2011 18:53
#35539 Re: Zeničani
Stigli kotlovi za toplanu...
- Ja_Ja
- Posts: 2829
- Joined: 07/03/2006 06:59
- Location: tamo daleko...
#35540 Re: Zeničani
Ne znam sta treba da se desi pa da se rijesi ono oko pijace. Ma ne samo pijace i citavom Londjom je isto sranje, malte ne do Odmuta.
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#35541 Re: Zeničani
Clio na aparatimaKralj Tvrtko I. wrote:Stigli kotlovi za toplanu...
Jos celicana ostane nerjesena sto se tice zagadjenja iz mittala..
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66002
- Joined: 03/08/2010 19:04
#35542 Re: Zeničani
notsure wrote:Treba li drugi dokaz da roba nije bila oduzeta "od sirotinje" nego od gazde koji ih plaća da tamo sjede i koji ih je odmah sutra snabdio novom robom?kakavdanakneiskustvu wrote:cigare opet po starom,milion malih štandova
Gazda koji ima pare da plati kazne se krije upravo iza te sirotinje koja čuči na cesti povazdan, koja stvarno nema para da plati kazne, a koja nam pravi Bangladeš od centra grada.
Ja kad sam ovdje kritikovao to ruglo bio sam popljuvan da pišam po sirotinji. Ubijeđen sam da i mup i inspekcija znaju ko je gazda koji se krije iza fukare ali mu neće ništa jer ih drži u šaci. Mitom, ucjenom ili ko zna čime.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66002
- Joined: 03/08/2010 19:04
#35543 Re: Zeničani
Ja_Ja wrote:Ne znam sta treba da se desi pa da se rijesi ono oko pijace. Ma ne samo pijace i citavom Londjom je isto sranje, malte ne do Odmuta.
pa npr. sedmicno oduzimati,i da to ne bude neka udarna vijest na zenickim portalima,nego jednostavno pokazatalj da neko radi svpj posao,sta treba PU svaki dan izvještavati portale da su izdali taj i taj dan toliko i toliko prek. naloga za narusavanje JRiM,ili za prekrsaje po ZOOBS?
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#35544 Re: Zeničani
Fudo kupio kotlove 
- Ja_Ja
- Posts: 2829
- Joined: 07/03/2006 06:59
- Location: tamo daleko...
#35545 Re: Zeničani
Razumijemo se mi, konstantnim oduzimanjem, kaznama, zatvorom a na kraju i sa "odmotavanjem" klupka i kaznjavanjem onih koji organizuju ono prosjacko prodavanje ako se to tako vec radi je razuman nacin rijesavanja problema. Ja sam ovo gore vise napisao iz frustracije jer moras biti debel bolid i sjediti u tuzilastvu, policiji, nekoj od gradskih uprava ili ko je vec nadlezan za ovu problematiku i ne rijesavati problem pored kojeg svakodnevno prolazis. Znaci da jebeno bezobrazan i siguran da ti niko nista ne moze, i toliko drzak da jednostavno ne radis ono za sto si placen. E to mene ebe. Sto neko ima muda da to radi a nema sistema da ga zaustavi u tome.kakavdanakneiskustvu wrote:Ja_Ja wrote:Ne znam sta treba da se desi pa da se rijesi ono oko pijace. Ma ne samo pijace i citavom Londjom je isto sranje, malte ne do Odmuta.
pa npr. sedmicno oduzimati,i da to ne bude neka udarna vijest na zenickim portalima,nego jednostavno pokazatalj da neko radi svpj posao,sta treba PU svaki dan izvještavati portale da su izdali taj i taj dan toliko i toliko prek. naloga za narusavanje JRiM,ili za prekrsaje po ZOOBS?
-
skoronikako
- Posts: 1135
- Joined: 08/10/2018 12:09
#35546 Re: Zeničani
Prema informacijama iz Mittala, Celicana ce biti gotova do kraja ove godine, kao I Aglomeracija.Nivelacija wrote:Clio na aparatimaKralj Tvrtko I. wrote:Stigli kotlovi za toplanu...![]()
Jos celicana ostane nerjesena sto se tice zagadjenja iz mittala..
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#35547 Re: Zeničani
Znaci iduce godine se sprdamo sa sarajlijom cliom i sa zagadjenjem koje ga prati gdje god odseli.
Welcome to Green City
Welcome to Green City
- notsure
- Posts: 1185
- Joined: 31/07/2008 19:57
#35548 Re: Zeničani
Zar nisu trebali kotlovi biti iz Finske? https://www.kpaunicon.com/city-company-or-title/Casual's wrote:Fudo kupio kotlove
Otkud sad TPK-EPO Zagreb?
Zanimljivo da ovi purgeri u referencama nemaju nijedan plinski kotao, i da je kapacitet ovoga samo 10x veći od svih koje su do sad napravili:
http://www.tpk-epo.hr/reference/
Meščini da će i s kotlom biti belaj sličan ona dva promašaja s aglomeracije: prvi put kad je Metalno zaboravilo da se čelične elektrode rašire kad se zagriju pa naprave kratki spoj, a drugi put kad su Švedi "zaboravili" (čitaj - Biju im tražio - "samoto nek je jeftinoto") da je aglomerat agresivan pa elektrode hrđaju.
Možda su se ovi purgeri raspitali o agresivnosti NEPREČIŠĆENOG koksnog plina prije nego što su izabrali materijal za kotlove.... ali sumnjam. Mital uvijek kupuje samo najjeftinije.
Jbg mogli su barem pročitati šta je Ekoforum napisao i pocrvenio oko odsumporavanja koksnog plina:
http://ekoforumzenica.ba/novosti/20190311.php

-
jasmind
- Posts: 250
- Joined: 24/10/2005 23:50
#35549 Re: Zeničani
Bice to cirkus izgleda sa grijanjem i dalje.
- notsure
- Posts: 1185
- Joined: 31/07/2008 19:57
#35550 Re: Zeničani
Ako i povjerujemo da će biti do kraja ove godine, imaju još tri "još". Koksara, Rača i otpadne vodeskoronikako wrote:Prema informacijama iz Mittala, Celicana ce biti gotova do kraja ove godine, kao I Aglomeracija.Nivelacija wrote:Clio na aparatimaKralj Tvrtko I. wrote:Stigli kotlovi za toplanu...![]()
Jos celicana ostane nerjesena sto se tice zagadjenja iz mittala..
