GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
MADMalice
Posts: 235
Joined: 29/01/2011 11:50

#3551 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by MADMalice »

je li istina to za studente i nove iskaznice?
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#3552 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by un1ted »

Pa sta je tu cudno !? Iskaznice se vade za jednu kalendarsku godinu. Znaci sada onaj ko je izvadio prosle godine, a zavrsio ili napustio ove godine treba imati pravo na studentsku kartu?
MADMalice
Posts: 235
Joined: 29/01/2011 11:50

#3553 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by MADMalice »

Naravno da ne! Bilo bi samo bolje da smisle jeftiniju varijatu gdje ces potvrdom sa fakulteta samo nastaviti s kuponima (ili ne), a ne vaditi novu iskaznicu. Plati ovo, plati ono...ne znam po cemu se danas studenti razlikuju od penzionera (bolonja, barem na mom fakultetu, ne ostavlja mnogo prostora za rad), a opet imaju skuplju kartu, pa svake godine (a bilo je i cesce) vadi novu iskaznicu. U Becu studenti protestuju kad im poskuplja karta za 1 euro. Ali, shvacam da ovo u BiH nisu studenti. :)
User avatar
Truba
Posts: 93828
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3554 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

malo nije fer

skudentsku imaju i postdiplomci...

studentsku imaju oni koji će se sutra vozati bijesnim kolima
a sada se gužvaju s nama radnicima
dakle danas se voze jeftino (na grbači društvu)
a sutra svojim autima

ali eto :roll:

treba ih naguzit kakvim kreditom :D
MADMalice
Posts: 235
Joined: 29/01/2011 11:50

#3555 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by MADMalice »

ja ne znam po cemu ti zakljucujes da ce se netko tko se vozi danas tramvajem i student je, sutra voziti u bijesnim kolima. pa nisu svi studenti babini sinovi. takvi ni dok studiraju se ne voze javnim prijevozom vec imaju svoja kola. ili zive preko puta fakulteta. onda bi po tebi trebalo i djeci uskratiti dzacku. sto ce im kada ce za 10 godina imati bijesno auto. to bi ti da javni prijevoz bude samo za radnike?! svasta!
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#3556 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by valterbranisarajevo »

Dok sam čitao sve ovo pala mi je na pamet scena iz filma o legendarnoj Rosi Parks o tome kako su ona i njezini prijatelji natjerali saobraćajno preduzeće iz grada Montgomeri da se ponašaju prema svojim putnicima kao prema ljudskim bićima a ne kao prema stoci.

Pozvali su sve crnce iz tog grada da bojkotuju gradski prevoz a kao alternativu im ponudili besplatnu taksi službu koju su činili građani koji su imali auto. Sa autima su stajali u blizini autobuskih stajališta i prevozili na posao ljude koji su bojkotovali prevoz. Na kraju su ih natjerali da ukinu rasnu segregaciju u autobusima.

Sjajan primjer kako građanska neposlušnost i nemirenje sa postojećim stanjem može promijeniti puno toga... :thumbup:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#3557 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by sheilak »

valterbranisarajevo wrote:Dok sam čitao sve ovo pala mi je na pamet scena iz filma o legendarnoj Rosi Parks o tome kako su ona i njezini prijatelji natjerali saobraćajno preduzeće iz grada Montgomeri da se ponašaju prema svojim putnicima kao prema ljudskim bićima a ne kao prema stoci.

Pozvali su sve crnce iz tog grada da bojkotuju gradski prevoz a kao alternativu im ponudili besplatnu taksi službu koju su činili građani koji su imali auto. Sa autima su stajali u blizini autobuskih stajališta i prevozili na posao ljude koji su bojkotovali prevoz. Na kraju su ih natjerali da ukinu rasnu segregaciju u autobusima.

Sjajan primjer kako građanska neposlušnost i nemirenje sa postojećim stanjem može promijeniti puno toga... :thumbup:
jeste, super, i ja iskreno mislim da bi to bio odlican nacin da se GRAS natjera na normalan nacin rada. NO :D , zaboravljas da kod nas nema osobe koja bi animirala i motivirala ljude na nacin na koji je to uradila Mrs Parks te da mi nismo ljudi koji se mogu na bilo kakav nacin motivirati da urade tako nesto. nasu solidarnost smo mogli vidjeti za vrijeme februarskog snijega kada su vozaci, voljni da pomognu gradjanima prijevozom svojim autima, bili izuzetno rijetka pojava, a tu istu nesolidarnost mozemo vidjeti za vrijeme ucestalih strajkova GRASA (ja i propustanje voznje takodjer smatram svojevrsnim strajkom), ma mozemo to vidjeti svaki dan. dakle, u masi oportunista, hinja, kukavica i sebicnjaka ocekivati (ili ga barem pozeljeti) revolt u stilu Rose Parks, potpuno je nadrealno.
User avatar
Truba
Posts: 93828
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3558 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

MADMalice wrote:ja ne znam po cemu ti zakljucujes da ce se netko tko se vozi danas tramvajem i student je, sutra voziti u bijesnim kolima. pa nisu svi studenti babini sinovi. takvi ni dok studiraju se ne voze javnim prijevozom vec imaju svoja kola. ili zive preko puta fakulteta. onda bi po tebi trebalo i djeci uskratiti dzacku. sto ce im kada ce za 10 godina imati bijesno auto. to bi ti da javni prijevoz bude samo za radnike?! svasta!
u pravu si neće se svi vozati autima
neki će emigrirati jer će dobiti stipendije
a drugi će se vani zaposliti

a nama radnicima koji punimo sve moguće budžete i dalje gužva i jahanje po prevoznim sredstvima

nek je njima karta 16 maraka
al nek vrate 53+ 16 koliko su vremenski studirali :P :P :P
MADMalice
Posts: 235
Joined: 29/01/2011 11:50

#3559 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by MADMalice »

Black swan wrote:
MADMalice wrote:ja ne znam po cemu ti zakljucujes da ce se netko tko se vozi danas tramvajem i student je, sutra voziti u bijesnim kolima. pa nisu svi studenti babini sinovi. takvi ni dok studiraju se ne voze javnim prijevozom vec imaju svoja kola. ili zive preko puta fakulteta. onda bi po tebi trebalo i djeci uskratiti dzacku. sto ce im kada ce za 10 godina imati bijesno auto. to bi ti da javni prijevoz bude samo za radnike?! svasta!
u pravu si neće se svi vozati autima
neki će emigrirati jer će dobiti stipendije
a drugi će se vani zaposliti

a nama radnicima koji punimo sve moguće budžete i dalje gužva i jahanje po prevoznim sredstvima

nek je njima karta 16 maraka
al nek vrate 53+ 16 koliko su vremenski studirali :P :P :P
:lol: ocito je da ti imas nekakav kompleks od ljudi sa fakultetom (nek placaju kredite, nek se ne voze tramvajem, nek idu vani itd.), ali to je tvoj problem i ne bih da nastavljam raspravu!
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28531
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#3560 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by BHF_Manijak »

Jedan samo u nizu debiluka GRASa im je i fucking radnicki kupon! Obavezno uvesti da je isti povezan sa platom, sto je logicno! Odredjeno procenat plate da je cijena kupona, da li je to 2-3 ili 5% nebitno, ali ja ne zelim da istu cijenu kupona placam kao i onaj sto ima milju i 800 platu! :x :x :x Ali hajd ti to levatima objasni, kao i ono da se NE MOZE karta placati isto za jednu i 15 stanica!

Debilima je isto, ha ti plata 400KM bila ha 1200, karta ti je 53KM! Bravo retardi... :roll: :roll:
lajkujMe
Posts: 12944
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#3561 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by lajkujMe »

BHF_Manijak wrote:Jedan samo u nizu debiluka GRASa im je i fucking radnicki kupon! Obavezno uvesti da je isti povezan sa platom, sto je logicno! Odredjeno procenat plate da je cijena kupona, da li je to 2-3 ili 5% nebitno, ali ja ne zelim da istu cijenu kupona placam kao i onaj sto ima milju i 800 platu! :x :x :x Ali hajd ti to levatima objasni, kao i ono da se NE MOZE karta placati isto za jednu i 15 stanica!

Debilima je isto, ha ti plata 400KM bila ha 1200, karta ti je 53KM! Bravo retardi... :roll: :roll:

Onaj s milju i 800 platu kao prvo i ne koristi Gras nego voza minimalno Golf V a vjerovatnije voza Nekog audija i passata :D

onaj s 400 gotovo sigurno koristi gras ako ne onda povremeno kad mu nestane para za benzina za njegovu golf II

zato se ne brini ti da placas istu cijenu kao i onaj s 1800 km plate. :D
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28531
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#3562 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by BHF_Manijak »

Hipoteticki jebo ga ti, ccc! :mrgreen: Nije bitno sto se ne voza, bitno je da bi levat platio istu cijenu karte kao i ja! :wink:
blue033
Posts: 531
Joined: 10/01/2005 15:47
Location: Sarajevo

#3563 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by blue033 »

BHF_Manijak wrote:Hipoteticki jebo ga ti, ccc! :mrgreen: Nije bitno sto se ne voza, bitno je da bi levat platio istu cijenu karte kao i ja! :wink:
Nije istina da plaća istu kartu kao ti, plaća više poreza a od toga se opet daje GRAS-u. Ja recimo nisam ušao u GRAS ima više od 5-6 godina, a od mog poreza se opet finansira to ruglo grada.
Jokericious
Posts: 2788
Joined: 10/06/2010 11:34

#3564 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Jokericious »

BHF_Manijak wrote:Jedan samo u nizu debiluka GRASa im je i fucking radnicki kupon! Obavezno uvesti da je isti povezan sa platom, sto je logicno! Odredjeno procenat plate da je cijena kupona, da li je to 2-3 ili 5% nebitno, ali ja ne zelim da istu cijenu kupona placam kao i onaj sto ima milju i 800 platu! :x :x :x Ali hajd ti to levatima objasni, kao i ono da se NE MOZE karta placati isto za jednu i 15 stanica!

Debilima je isto, ha ti plata 400KM bila ha 1200, karta ti je 53KM! Bravo retardi... :roll: :roll:
Majstore sto se djaba nerviras? Ne moze te niko natjerati da kupis kartu.
Uostalom najbolje bi ti bilo da odes u Njemacku i rijesis se grasa, svakako ih volis. :D
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#3565 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by The Realist »

nimajneb wrote:Pa sta je tu cudno !? Iskaznice se vade za jednu kalendarsku godinu. Znaci sada onaj ko je izvadio prosle godine, a zavrsio ili napustio ove godine treba imati pravo na studentsku kartu?
Nije normalno da se u januaru vadi kupon i da se čeka na minusima po koji sat u redovima. Osim toga, traju predavanja tada, kako misle da im ljudi dolaze?

Dalje, ako sam bio student u oktobru, onda sam i u januaru (eventualno ko diplomira tada nije, ali to je manji broj), zar nije logično da u oktobru te iskaznice vade?
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#3566 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by The Realist »

Black swan wrote: u pravu si neće se svi vozati autima
neki će emigrirati jer će dobiti stipendije
a drugi će se vani zaposliti

a nama radnicima koji punimo sve moguće budžete i dalje gužva i jahanje po prevoznim sredstvima

nek je njima karta 16 maraka
al nek vrate 53+ 16 koliko su vremenski studirali :P :P :P
A neki će završiti "najteže" fakultete i onda biti na birou, raditi u kladionici, trgovini, ili volontorita po godinu, dvije, tri, dok ne nađu posao, a uz to će mnogi biti mizerno plaćeni.
User avatar
Truba
Posts: 93828
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3567 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

manjina :D
ti mi nisu problem

problem su oni koji sve dobiju od države
faktički besplatno školovanje prevoz
razne povlastice i tako to
onda dobiju stipendiju i odu ili se zaposle vani

vrati pare barabo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: da se vozamo u normalnim tramvajima
User avatar
Truba
Posts: 93828
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3568 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

MADMalice wrote: :lol: ocito je da ti imas nekakav kompleks od ljudi sa fakultetom (nek placaju kredite, nek se ne voze tramvajem, nek idu vani itd.), ali to je tvoj problem i ne bih da nastavljam raspravu!
normala da imam kompleks :D oni otišli a ja osto :lol:
a gras propada zbog povlastica :x pojedinih desetina hiljada :-?
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#3569 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Nisrin »

lajkujMe wrote:
BHF_Manijak wrote:Jedan samo u nizu debiluka GRASa im je i fucking radnicki kupon! Obavezno uvesti da je isti povezan sa platom, sto je logicno! Odredjeno procenat plate da je cijena kupona, da li je to 2-3 ili 5% nebitno, ali ja ne zelim da istu cijenu kupona placam kao i onaj sto ima milju i 800 platu! :x :x :x Ali hajd ti to levatima objasni, kao i ono da se NE MOZE karta placati isto za jednu i 15 stanica!

Debilima je isto, ha ti plata 400KM bila ha 1200, karta ti je 53KM! Bravo retardi... :roll: :roll:

Onaj s milju i 800 platu kao prvo i ne koristi Gras nego voza minimalno Golf V a vjerovatnije voza Nekog audija i passata :D

onaj s 400 gotovo sigurno koristi gras ako ne onda povremeno kad mu nestane para za benzina za njegovu golf II

zato se ne brini ti da placas istu cijenu kao i onaj s 1800 km plate. :D
Kad govorimo o radu u javnim institucijama dosta tih sa platom 1000+, pa i 1800 DOBIJU RADNICKI KUPON i onda ga fino PRODAJU i na svoju platu jos 50ak KM svaki mjesec, dok se oni vozaju tim bijesnim autima!
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28531
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#3570 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by BHF_Manijak »

CollegeGunner wrote:
BHF_Manijak wrote:Jedan samo u nizu debiluka GRASa im je i fucking radnicki kupon! Obavezno uvesti da je isti povezan sa platom, sto je logicno! Odredjeno procenat plate da je cijena kupona, da li je to 2-3 ili 5% nebitno, ali ja ne zelim da istu cijenu kupona placam kao i onaj sto ima milju i 800 platu! :x :x :x Ali hajd ti to levatima objasni, kao i ono da se NE MOZE karta placati isto za jednu i 15 stanica!

Debilima je isto, ha ti plata 400KM bila ha 1200, karta ti je 53KM! Bravo retardi... :roll: :roll:
Majstore sto se djaba nerviras? Ne moze te niko natjerati da kupis kartu.
Uostalom najbolje bi ti bilo da odes u Njemacku i rijesis se grasa, svakako ih volis. :D
Aj nemoj me vuci za jezik ziv bio... :mrgreen: :skoljka:

Tacno je da volim njemacku anciju, ali ja sam bosanac, bosnjak, kako hoces, ovo je moja zemlja i ne bih je napustao za 100 Njemacki! Jebi ga, kakva je takva je ali je moja, i ja zelim NORMALNO stanje u njoj, a ne rep poda se i razguli pa glumi patriotu iz Minhena, Berlina, Stokholma ili neke druge destinacije... ;-)
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#3571 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by The Realist »

Black swan wrote:manjina :D
ti mi nisu problem

problem su oni koji sve dobiju od države
faktički besplatno školovanje prevoz
razne povlastice i tako to
onda dobiju stipendiju i odu ili se zaposle vani

vrati pare barabo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: da se vozamo u normalnim tramvajima
I ti koji odu vrate novac, čak i više, jer obično šalju porodicama i tako direktno kapital unose, tako da nije to toliki problem.

Doduše, nedostatak određenog kadra jeste problem, ali to je druga priča i tu država treba reagovati.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28531
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#3572 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by BHF_Manijak »

blue033 wrote:
BHF_Manijak wrote:Hipoteticki jebo ga ti, ccc! :mrgreen: Nije bitno sto se ne voza, bitno je da bi levat platio istu cijenu karte kao i ja! :wink:
Nije istina da plaća istu kartu kao ti, plaća više poreza a od toga se opet daje GRAS-u. Ja recimo nisam ušao u GRAS ima više od 5-6 godina, a od mog poreza se opet finansira to ruglo grada.
Pusti mi to bolan, ja ti kazem CIJENA MJESECNOG KUPONA je ISTA i za mene i za njega, kraj price! Da ima neki poseban porez koji se odvaja za GRAS pa ok rekao bih, ovako nidje veze... :roll:
User avatar
Better Man
Posts: 18740
Joined: 01/10/2006 20:10

#3573 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Better Man »

Ma treba bez pitanja i pardona dati i Centrotransu sve linije koje ima Gras, pa ko je bolji i kvalitetniji nek opstane, a ko je ne sposoban nek propadne i nek idu na biro! Gras treba hitno pod stečaj i onda dovesti mlade i sposbne ljude koji će ga postaviti na noge,a ove sadašnje rukovodioce treba protjerati, zabraniti im pristup firmi i natjerati da sve dugove plate iz svog džepa!
User avatar
Truba
Posts: 93828
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3574 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

ma klasika

ne znam više i što pišemo
:roll:
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#3575 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Pitarrr82 »

micki125 wrote:Jutros gras nije vozio prema hrasnici i koloniji. tabanao sam 3,5km do ilidže iako sam platio mjesečnu kartu.
jebem im ma.mu svima.

Ne znam da je bilo gdje vozio izvan samog grada...
Post Reply