Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#3551 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
i ja sam to vidio na wikipediji da je na oba stadiona sada teren istih dimenzija...nekada je BP bilo znatno manje
nama je teren manjih dimenzija bolej pasao jer imamo dobre tehničare a slabe trkače...automatski manje prostora moraš pokriti
nama je teren manjih dimenzija bolej pasao jer imamo dobre tehničare a slabe trkače...automatski manje prostora moraš pokriti
- Muhamed Đakmić
- Posts: 14652
- Joined: 25/05/2012 18:56
- Location: Dunjaluk
- Contact:
#3552 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Mislim da je Fifa uvela neko pravilo o univerzalnosti dimenzija terena, jer su na svim iole ozbiljnijim stadionima dimenzije sad 105X68.
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#3553 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
to ne znam...znam da su pravilom bile propisane maksimalne (mislim 110) i minimalne ( mislim 65) dimnezije terena, pa su onda svi cicali unutar toga...mnogi treneri čak dimenzije terena prilagode načinu igre
- Kemal Malovčić
- Posts: 9090
- Joined: 19/03/2012 01:03
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#3555 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
si siguran Moke...jer ima dosta stadiona ispod 70m širine?
-
kamen
- Posts: 259
- Joined: 06/10/2003 00:00
#3556 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
--> zahvaljujući toj dvojici kao i njihovoj ostaloj "bratiji" novinarstvo je pogotovo ono sportsko u bih spalo na najniže moguće grane - kratko rečeno: jedan jad od novinarstva ako ono uopšte više i postoji u bihJoseMujica wrote: neka idu i Baho i Sinan u tri pm...ko ih je željan neka ih kući vodi
- KPNCTNJAH
- Posts: 12758
- Joined: 23/05/2008 00:42
#3557 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Svi povecavaju teren, samo je na Grbavici za 10m uzi nego sto je bio
Neko napisa da je protiv Francuske bilo oko 20 000, pa istocna tribina je bila puna i ona sama je veca od 50% ukupnog kapaciteta stadiona u Zenici...
Neko napisa da je protiv Francuske bilo oko 20 000, pa istocna tribina je bila puna i ona sama je veca od 50% ukupnog kapaciteta stadiona u Zenici...
-
frngla
- Posts: 3347
- Joined: 30/05/2009 14:29
- Location: Manila
#3558 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Čak i da je tako bilo tj. tih 20000, to je opet više za 35% od punog Bilinog Polja!
-
miki.ba
- Posts: 4595
- Joined: 11/02/2011 19:45
#3559 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Fifa do 120x90, UEFA do 105x68.
-
Rob_Atl
- Posts: 6009
- Joined: 27/12/2010 06:09
- Location: Atlanta
#3560 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
ESPN ce prenositi tekmu protiv amera, ovdje su svi kanali u HD, vjerovatno da ce ameri morati donjeti svoju opremu kako bi prenosili utakmicu. 
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#3561 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Šta vam je napraviste od Koševa Marakanu(Brazil).Kapacitet je oko 35-40hiljada sjedećih mjesta.Kakav istok i 20 000 ljudi šta je vama
- noiserr
- Posts: 3025
- Joined: 13/11/2011 01:18
- Location: Američki Zavajt
#3562 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Najveci problem sa Kosevom je olimpiska staza jer su zbog nje navijaci udaljeni od terena, sto umanjuje domacu podrsku igracima.
- Edin H.
- Posts: 53636
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#3563 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Nije ni blizu toliko bilo, nasi "navijaci" (to uglavnom nisu bili navijaci nego simpatizri - turisti) su bili u mnogim sektorima pomjesani sa Francuzima, pa je samo djelovalo da su to nasi navijaci. Nemoguce je bilo izvrsiti preciznu procjenu.KPNCTNJAH wrote:Svi povecavaju teren, samo je na Grbavici za 10m uzi nego sto je bio![]()
Neko napisa da je protiv Francuske bilo oko 20 000, pa istocna tribina je bila puna i ona sama je veca od 50% ukupnog kapaciteta stadiona u Zenici...
- Kemal Malovčić
- Posts: 9090
- Joined: 19/03/2012 01:03
#3564 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
to je maxJoseMujica wrote:si siguran Moke...jer ima dosta stadiona ispod 70m širine?
- KPNCTNJAH
- Posts: 12758
- Joined: 23/05/2008 00:42
#3565 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Vidim ubi ova vrucina, gubite se
Ko je rekao da istocna tribina prima 20 000 ? Kazem da je ta tribina bila puna, ona prima 7-8000, a to je vise od 50% ukupnog kapaciteta stadiona u Zenici (koji ima nesto malo preko 13 000 sjedecih mjesta)
@Edin pricamo o utakmici na Kosevu kad smo izgubili 2:0

Slika s pocetka drugog poluvremena, tu je nekih 23-24 000, skoro duplo vise nego sto bude u Zenici (znamo da se mora odvojiti nesto mjesta za gostujuce navijace, plus jedan dio mora ostati prazan, pa tako u Zenici bude nekih 12 000 na tekmi)
Ko je rekao da istocna tribina prima 20 000 ? Kazem da je ta tribina bila puna, ona prima 7-8000, a to je vise od 50% ukupnog kapaciteta stadiona u Zenici (koji ima nesto malo preko 13 000 sjedecih mjesta)
@Edin pricamo o utakmici na Kosevu kad smo izgubili 2:0

Slika s pocetka drugog poluvremena, tu je nekih 23-24 000, skoro duplo vise nego sto bude u Zenici (znamo da se mora odvojiti nesto mjesta za gostujuce navijace, plus jedan dio mora ostati prazan, pa tako u Zenici bude nekih 12 000 na tekmi)
- Havatar
- Posts: 14696
- Joined: 20/06/2013 13:56
- Location: na hajr
#3566 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Imaju Amerikanci solidnu ekipu i svakog mogu da iznenade ali mislim da ce biti 2:0 za nas.
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#3567 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
aaaaa... hvalaKemal Malovčić wrote:to je maxJoseMujica wrote:si siguran Moke...jer ima dosta stadiona ispod 70m širine?
-
MrAmani96
- Posts: 194
- Joined: 04/02/2013 20:29
- Location: Rødovre
#3568 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
USA ima finu ekipu, ali ako budu igrali Pjanic, Lulic, Ibisevic, Dzeko, onda ne bi trebali imati problema.
- ŠEHER_ABLA
- Posts: 121
- Joined: 21/06/2013 08:12
- Location: On coffe in Zenica
#3569 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Ko što bi reko Marijan samo fighterski samo pobeda
-
drugi_profil
- Posts: 1273
- Joined: 06/03/2013 19:29
#3570 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Odbrana nije na nivou liga petice, veza i nije losa, ali je slabija od nase nominalno, o napadu da ne pricamo.
- ŠEHER_ABLA
- Posts: 121
- Joined: 21/06/2013 08:12
- Location: On coffe in Zenica
#3571 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Treba na Koševu na stazu postavit montiranu tribinu pa da ugođaj bude potpun.Čisto radi razglasa 
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#3572 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Jel ti garankich nešto u rodu??ŠEHER_ABLA wrote:Treba na Koševu na stazu postavit montiranu tribinu pa da ugođaj bude potpun.Čisto radi razglasa
- ŠEHER_ABLA
- Posts: 121
- Joined: 21/06/2013 08:12
- Location: On coffe in Zenica
#3573 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
?MOSALJOZE wrote:Jel ti garankich nešto u rodu??ŠEHER_ABLA wrote:Treba na Koševu na stazu postavit montiranu tribinu pa da ugođaj bude potpun.Čisto radi razglasa
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#3574 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Sve ćeš sam vidjeti.Samo dok on udje na forum.
-
drugi_profil
- Posts: 1273
- Joined: 06/03/2013 19:29
#3575 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine
Samo morace neko malo pripaziti na Mevlida, jbg...
