Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#3551 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by JoseMujica »

i ja sam to vidio na wikipediji da je na oba stadiona sada teren istih dimenzija...nekada je BP bilo znatno manje

nama je teren manjih dimenzija bolej pasao jer imamo dobre tehničare a slabe trkače...automatski manje prostora moraš pokriti
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#3552 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Muhamed Đakmić »

Mislim da je Fifa uvela neko pravilo o univerzalnosti dimenzija terena, jer su na svim iole ozbiljnijim stadionima dimenzije sad 105X68.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#3553 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by JoseMujica »

to ne znam...znam da su pravilom bile propisane maksimalne (mislim 110) i minimalne ( mislim 65) dimnezije terena, pa su onda svi cicali unutar toga...mnogi treneri čak dimenzije terena prilagode načinu igre
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#3555 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by JoseMujica »

si siguran Moke...jer ima dosta stadiona ispod 70m širine?
kamen
Posts: 259
Joined: 06/10/2003 00:00

#3556 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by kamen »

JoseMujica wrote: neka idu i Baho i Sinan u tri pm...ko ih je željan neka ih kući vodi :-)
--> zahvaljujući toj dvojici kao i njihovoj ostaloj "bratiji" novinarstvo je pogotovo ono sportsko u bih spalo na najniže moguće grane - kratko rečeno: jedan jad od novinarstva ako ono uopšte više i postoji u bih
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#3557 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by KPNCTNJAH »

Svi povecavaju teren, samo je na Grbavici za 10m uzi nego sto je bio :mrgreen:

Neko napisa da je protiv Francuske bilo oko 20 000, pa istocna tribina je bila puna i ona sama je veca od 50% ukupnog kapaciteta stadiona u Zenici...
frngla
Posts: 3347
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#3558 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by frngla »

Čak i da je tako bilo tj. tih 20000, to je opet više za 35% od punog Bilinog Polja!
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#3559 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by miki.ba »

Fifa do 120x90, UEFA do 105x68.
Rob_Atl
Posts: 6009
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#3560 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Rob_Atl »

ESPN ce prenositi tekmu protiv amera, ovdje su svi kanali u HD, vjerovatno da ce ameri morati donjeti svoju opremu kako bi prenosili utakmicu. :D
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#3561 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by MOSALJOZE »

Šta vam je napraviste od Koševa Marakanu(Brazil).Kapacitet je oko 35-40hiljada sjedećih mjesta.Kakav istok i 20 000 ljudi šta je vama
User avatar
noiserr
Posts: 3025
Joined: 13/11/2011 01:18
Location: Američki Zavajt

#3562 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by noiserr »

Najveci problem sa Kosevom je olimpiska staza jer su zbog nje navijaci udaljeni od terena, sto umanjuje domacu podrsku igracima.
User avatar
Edin H.
Posts: 53636
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3563 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Edin H. »

KPNCTNJAH wrote:Svi povecavaju teren, samo je na Grbavici za 10m uzi nego sto je bio :mrgreen:

Neko napisa da je protiv Francuske bilo oko 20 000, pa istocna tribina je bila puna i ona sama je veca od 50% ukupnog kapaciteta stadiona u Zenici...
Nije ni blizu toliko bilo, nasi "navijaci" (to uglavnom nisu bili navijaci nego simpatizri - turisti) su bili u mnogim sektorima pomjesani sa Francuzima, pa je samo djelovalo da su to nasi navijaci. Nemoguce je bilo izvrsiti preciznu procjenu.
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#3564 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Kemal Malovčić »

JoseMujica wrote:si siguran Moke...jer ima dosta stadiona ispod 70m širine?
to je max
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#3565 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by KPNCTNJAH »

Vidim ubi ova vrucina, gubite se :mrgreen:

Ko je rekao da istocna tribina prima 20 000 ? Kazem da je ta tribina bila puna, ona prima 7-8000, a to je vise od 50% ukupnog kapaciteta stadiona u Zenici (koji ima nesto malo preko 13 000 sjedecih mjesta)

@Edin pricamo o utakmici na Kosevu kad smo izgubili 2:0


Image

Slika s pocetka drugog poluvremena, tu je nekih 23-24 000, skoro duplo vise nego sto bude u Zenici (znamo da se mora odvojiti nesto mjesta za gostujuce navijace, plus jedan dio mora ostati prazan, pa tako u Zenici bude nekih 12 000 na tekmi)
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#3566 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Havatar »

Imaju Amerikanci solidnu ekipu i svakog mogu da iznenade ali mislim da ce biti 2:0 za nas.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#3567 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by JoseMujica »

Kemal Malovčić wrote:
JoseMujica wrote:si siguran Moke...jer ima dosta stadiona ispod 70m širine?
to je max
aaaaa... hvala
MrAmani96
Posts: 194
Joined: 04/02/2013 20:29
Location: Rødovre

#3568 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by MrAmani96 »

USA ima finu ekipu, ali ako budu igrali Pjanic, Lulic, Ibisevic, Dzeko, onda ne bi trebali imati problema.
User avatar
ŠEHER_ABLA
Posts: 121
Joined: 21/06/2013 08:12
Location: On coffe in Zenica

#3569 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by ŠEHER_ABLA »

Ko što bi reko Marijan samo fighterski samo pobeda
drugi_profil
Posts: 1273
Joined: 06/03/2013 19:29

#3570 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by drugi_profil »

Odbrana nije na nivou liga petice, veza i nije losa, ali je slabija od nase nominalno, o napadu da ne pricamo.
User avatar
ŠEHER_ABLA
Posts: 121
Joined: 21/06/2013 08:12
Location: On coffe in Zenica

#3571 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by ŠEHER_ABLA »

Treba na Koševu na stazu postavit montiranu tribinu pa da ugođaj bude potpun.Čisto radi razglasa :thumbup:
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#3572 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by MOSALJOZE »

ŠEHER_ABLA wrote:Treba na Koševu na stazu postavit montiranu tribinu pa da ugođaj bude potpun.Čisto radi razglasa :thumbup:
Jel ti garankich nešto u rodu??
User avatar
ŠEHER_ABLA
Posts: 121
Joined: 21/06/2013 08:12
Location: On coffe in Zenica

#3573 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by ŠEHER_ABLA »

MOSALJOZE wrote:
ŠEHER_ABLA wrote:Treba na Koševu na stazu postavit montiranu tribinu pa da ugođaj bude potpun.Čisto radi razglasa :thumbup:
Jel ti garankich nešto u rodu??
?
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#3574 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by MOSALJOZE »

Sve ćeš sam vidjeti.Samo dok on udje na forum.
drugi_profil
Posts: 1273
Joined: 06/03/2013 19:29

#3575 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by drugi_profil »

Samo morace neko malo pripaziti na Mevlida, jbg...
Post Reply