Zahiragić opet jaše
- undefined007
- Posts: 1087
- Joined: 13/05/2014 16:37
#3552 Re: Zahiragić opet jaše
Kodeks kao kodeks jeste potreban. Sigurno ne ovakav kakav je napisan ali načelno ima stvari sa kojim se slažem. Oči para ovaj dio koji se odnosi na tetovaže, pirsinge, napadnu šminku, štikle itd iako ja lično ne bi se nikada tetovirao niti stavljao pirsing treba poštovati drugačije i drugo. Po mom mišljenju to bi trebalo izbaciti i to je nepotrebno, ali ovo oko suknjica, dekoltea, šorceva, japanki, bretela, i slično podržavam. Čisto zbog ozbiljnosti ustanove u kojoj se nalaze ili se ja kao student nalazim.
PS.Jedne prilike prije 2 godine gostovao sam sa fakultetom u emisiji Tv Bingo na FTV i netom prije početka odnosno prije samog ulaska u zgradu RTV doma neka njihova žena koja nas je dočekala vratila je par mojih kolega i prijatelja kući jer su došli u šorcu pravdajući to internim kodeksom.
Sve u svemu uz par revizija podržavam ovaj kodeks.
PS.Jedne prilike prije 2 godine gostovao sam sa fakultetom u emisiji Tv Bingo na FTV i netom prije početka odnosno prije samog ulaska u zgradu RTV doma neka njihova žena koja nas je dočekala vratila je par mojih kolega i prijatelja kući jer su došli u šorcu pravdajući to internim kodeksom.
Sve u svemu uz par revizija podržavam ovaj kodeks.
- ¤ jelena ¤
- Posts: 5157
- Joined: 18/05/2010 20:04
- Location: BD
#3553 Re: Zahiragić opet jaše
Upravo tako. Revizija obavezna (i, ako sam dobro shvatila - podrazumijeva se) jer je ovo neki vid nacrta, nije konačan tekst.
A ni ideja o formiranju komisije uopšte nije loša.
A ni ideja o formiranju komisije uopšte nije loša.
-
TRANCE
- Posts: 1361
- Joined: 09/05/2011 20:40
#3554 Re: Zahiragić opet jaše
Ovaj samo da se učlani u SDA i može za narednog predstavnika studenataKorisničkoime wrote:Zahirovic ima podrsku zato sto imamo prilicno puno glupih i plitkih clanova u narodu.hAZNADAR wrote:A nije ni druga strana cvjecka. Slobodna Bosna stavlja sliku zena u burkama i to je kao cilj svega ovoga!? Naravno da ce to izazvati kritiku i mnogima maltene i omiliti Zahiragica. U Bosnjaka je uvijek jako bitno kako se sta kritikuje. Jeli pretjeras u kritici - ti automatski i opravdas to sto kritikujes.dječak sa šibicama wrote:Pa da, logika zeko pije mlijeko, ko je protiv Zahiragica taj je za Mladica (eno par postova gore aluzija jasna) a usto je i jugonostalgicar.
Omiljena disciplina svake vladajuce bagre, diskreditacija svake kritike i drugacije misli, po mogucnosti strpati u logore kao sto je NSDAP radio.
Uostalom - nije li i ovdje na forumu ustanovljeno da su neki stvarno protiv SDA a neki samo fol protiv SDA bez obzira sta pisu? Po kriteriju odnosa prema Jugi. I sta se desava? I zato se svaki kriticar Zahiragica proglasi komunjarom, izdajnikom, islamofobom,... a svaki kriticar fgr da je SDA, turkofil, zaguljen,... a kad neko kritikuje i jedno i drugo - uglavnom ga ipak negdje svrstaju ljudi koji ne mogu drugacije nego u krajnostima pa je nerjetko istovremeno i komunjara i mladomusliman.
Zahvaljujuci tome Zahiragic ima podrsku. Samo zato sto u kritici prednjaci neka druga krajnost koja usput promovira neke druge gluposti. Isto kao sto je uspjeh SDA na izborima samo zahvaljujuci greskama ljevice.
To je najveca opasnost po nas Bosnjake.
Pored formalnog obrazovanja pogledaj neki stepen opceg obrazovanja u nasih pogoto mladjih ljudi, to je jebena katastrofa i svodi se s kim se jebe ova ili ona estradna starleta, o svojoj vjeri a koju fol upraznjavaju ne znaju skoro pa nista, o svom porijeklu jos manje, o svojoj naciji/narodu skoro pa nista a o drugima da ne pricam da znaju nesto o katolicanstvu, pravoslavlju, Hrvatima ili Srbima, historiji, kulturi jebo te led o geografiji znaju samo da je Jadran na juznije.
Zato Zahiragic jase i jahat ce ali to je tek pocetak belaja zbog toga sto ce nas Zahiragic zajahati i njega i nas ce sutra zajahati neko iz Beograda i Zagrebe a koji je sposobniji, pametniji od doticnog za nekoliko puta i ako ne bude imao dobre namjere glupi Bosnjo ce se opet pitati pa kako pa zasto pa od kud.
Sigurno nece biti zbog onih drugih tamo koji nisu cvjecke i koji prejako kritikuju jer na to tanane usi Bosnjaka nisu navikle.
Zahirovic ima podraku jer smo mi glup, plitak i opcenito nezainteresovan narod, cast izuzecima.
Mani se ljevice, desnice, centra u nasem narodu je problem bez obzira koja politicka orjentacija bila u pitanju.
- Ramzess Veliki
- Posts: 18286
- Joined: 11/02/2013 11:32
#3555 Re: Zahiragić opet jaše
TRANCE wrote:Ovaj samo da se učlani u SDA i može za narednog predstavnika studenata![]()
Pocnes se smijati u grcevima a onda se osvijestis I shvatis da je ovakvih sve vise ... I vise ti nije do smijeha ...
- ¤ jelena ¤
- Posts: 5157
- Joined: 18/05/2010 20:04
- Location: BD
#3556 Re: Zahiragić opet jaše
Kakvih je sve više? 
-
TRANCE
- Posts: 1361
- Joined: 09/05/2011 20:40
#3557 Re: Zahiragić opet jaše
Jbg. stari profesori u školama otišli u penziju, zamijenili ih stranački idioti koji u većini slučajeva veze nemaju o materiji o kojoj predaju niti su sposobni prenijeti znanje, plus daju svima prolazne ocjene da se ne bi zamjerili roditeljima, komšijama, poznanicima i sl. Da pitaš srednjoškolce neke osnovne stvari iz opšteg obrazovanja tipa koje su planete Sunčevog sistema, ko je ratovao u punskim ratovima, ko je bio Frederik Šopen, ko je bila Marija Kiri i tako dalje, hebo me svak' ako će ti i 10% njih znati odgovoriti. Zato se i dive današnjim kretenima poput Harisa Zahiragića, Merima Serdarevića, Amara Nurkovića i ostalim predstavnicima studenata, jer neobrazovanim i neinteligentnim glupanima takvi djeluju kao rječiti, pametni i snalažljivi.Ramzess Veliki wrote:TRANCE wrote:Ovaj samo da se učlani u SDA i može za narednog predstavnika studenata![]()
![]()
Pocnes se smijati u grcevima a onda se osvijestis I shvatis da je ovakvih sve vise ... I vise ti nije do smijeha ...
- Ramzess Veliki
- Posts: 18286
- Joined: 11/02/2013 11:32
#3558 Re: Zahiragić opet jaše
To je SDA politika kreirana '92-ge nama iza ledja. Tad su svoje kadrove slali u Maleziju na skolovanje, a poslije su se sjetili da mogu i stampati diplome, to je jeftinije. Usput oslabi skolstvo za druge, da zaglupe. Glupanima se lakse upravlja. I istjeraj one koji znaju.TRANCE wrote:Jbg. stari profesori u školama otišli u penziju, zamijenili ih stranački idioti koji u većini slučajeva veze nemaju o materiji o kojoj predaju niti su sposobni prenijeti znanje, plus daju svima prolazne ocjene da se ne bi zamjerili roditeljima, komšijama, poznanicima i sl. Da pitaš srednjoškolce neke osnovne stvari iz opšteg obrazovanja tipa koje su planete Sunčevog sistema, ko je ratovao u punskim ratovima, ko je bio Frederik Šopen, ko je bila Marija Kiri i tako dalje, hebo me svak' ako će ti i 10% njih znati odgovoriti. Zato se i dive današnjim kretenima poput Harisa Zahiragića, Merima Serdarevića, Amara Nurkovića i ostalim predstavnicima studenata, jer neobrazovanim i neinteligentnim glupanima takvi djeluju kao rječiti, pametni i snalažljivi.
- ¤ jelena ¤
- Posts: 5157
- Joined: 18/05/2010 20:04
- Location: BD
#3559 Re: Zahiragić opet jaše
Je l' mu isto vako vIJerujete i u ono što kaže da zna?
- Roccohljup
- Posts: 6995
- Joined: 19/02/2014 18:04
#3560 Re: Zahiragić opet jaše
Koji dorat tito mili.....
ZAHIRAGIĆ OTKRIO PRAVE NAMJERE: "Ne želimo da studentice hodaju kao na Grand paradi i uzrokuju seksualne afere"
Zahiragić nam aludiranjem na "GRAND paradu" nedvojbeno poručuje da je njemu prvenstveno sporno oblačenje djevojaka i da je cilj kodeksa njihovo "pokrivanje". Štaviše, Zahiragić ističe kako u takvom odijevanju vidi glavni uzrok seksualnih afera i iskorištavanja studentica.
Društvo
Prije 8h Prije 8h
0
Kontroverzni kodeks o oblačenju na Univerzitetu u Sarajevu, kojim se uvodi čitav niz zabrana kada je u pitanju fiziički izgled i način oblačenja na fakultetima, od tetovaža preko pirsinga do uske odjeće i kratkih suknji, izazavao je veliki kontroverze i čitav niz osuda i negodovanja. Protiv predloženog kodeksi pobunili su se mnogi profesori, kao i studentska udruženja. U cijelu stvar su se uključile i političke stranke, pa se tako protiv uvođenja kodeksa pobunio i SDP BiH.
Upravo povodom reakcije SDP, oglasio se Haris Zahiragić, bivši predsjednik Studentskog parlamenta UNSA, koji sebi pripisuje zasluge za predlaganje kodeksa i koji u javnosti istupa kao jedan od njegovih glavnih proponenata. Zahiragić je pažnju u društvu privukao homofobnim stavovima, isključivim, ultrakonzervativnim političkim pogledima koje javno zastupa te stavljanjem SPUS-a u službu jedne političke opcije. I po pitanju kodeksa i reakcije na SDP-ove saopštenjo, Zahiragić ne krije koji su mu stvarni motivi i interesi za uvođenje kodeksa:
".. Ne želimo da vjerujemo da će SDP ipak shvatiti da ponašanju i oblačenju kao za GRAND paradu i seksualnim aferama proizašlim iz takvog ponašanja, ipak nije mjesto na javnom Univerzitetu glavnog grada države Bosne i Hercegovine".
Zahiragić nam aludiranjem na "GRAND paradu" nedvojbeno poručuje da je njemu prvenstveno sporno oblačenje djevojaka i da je cilj kodeksa njihovo "pokrivanje". Štaviše, Zahiragić ističe kako u takvom odijevanju vidi glavni uzrok seksualnih afera koje su potresale Sarajevski univerzitet i iskorištavanja studentica. Znači, krive su studentice što se "izazovno oblačile".
Veliki ispit za Univerzitet u Sarajevu i društvo u cjelini je da li će dozvoliti da mu pravila ponašanja kroje ultrakonzervativni pogledi na svijet Harisa Zahiragića.
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#3561 Re: Zahiragić opet jaše
ako kome nije jasno, da pojasnim:
nije kriv on koji je zloupotrijebio svoj polozaj moci, vec ona koja je obukla minjak.
aferim.
nije kriv on koji je zloupotrijebio svoj polozaj moci, vec ona koja je obukla minjak.
aferim.
Last edited by hadzinicasa on 18/07/2018 09:03, edited 1 time in total.
- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
#3562 Re: Zahiragić opet jaše
i onda kazu sta fali kodeksu, treba uvesti reda.
obzirom da je nijjet najvazniji, od ovog kodeksa treba bjezati kao djavo od krsta. ili pamet od zahiragica.
nesto kontam, ovim iz SDA kao da je sovinizam obavezan uslov za clanstvo...
obzirom da je nijjet najvazniji, od ovog kodeksa treba bjezati kao djavo od krsta. ili pamet od zahiragica.
nesto kontam, ovim iz SDA kao da je sovinizam obavezan uslov za clanstvo...
-
DON_eARL
- Posts: 3846
- Joined: 31/10/2010 22:26
#3563 Re: Zahiragić opet jaše
Objavi neko na FB, a ima veze sa diskusijom...
http://www.prometej.ba/clanak/osvrti/ja ... iteta-3557
http://www.prometej.ba/clanak/osvrti/ja ... iteta-3557
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#3564 Re: Zahiragić opet jaše
Iskreno, smatram da se treba prikladno oblaciti ovisno o situacije i mjesta na kojem se nalazis. takodjer sam protiv rigoroznih pravila i sputavanja ljudskih osobnosti - ali za pristojnost (cega je definicija podlozna razlicitim interpretacijama).
iako su se vremena promijenila - meni je otac pricao da je Isao na ispite uvijek s kravatom - smatram da treba oblacenjem i ponasanjem postovati instituciju u kojoj se (privremeno) nalazis i ne mislim da je to ugrozavanje bilo cijeg prava na izricaj. jer uz malo kreativnosti mozes i oblacenjem biti drugaciji, odnosno izraziti svoju osobnost, a da opet budes pristojan.
ovo sto on prica je ali, potpuno jedna druga stvar. cuvati cudoredje jednog drustva ili institucije duzinom suknje polaznica je potpuno van pameti, pa bih cisto iz revolta rekla - mrs skupa sa svojim kodeksom, tamo gdje sunce ne obasjava.
iako su se vremena promijenila - meni je otac pricao da je Isao na ispite uvijek s kravatom - smatram da treba oblacenjem i ponasanjem postovati instituciju u kojoj se (privremeno) nalazis i ne mislim da je to ugrozavanje bilo cijeg prava na izricaj. jer uz malo kreativnosti mozes i oblacenjem biti drugaciji, odnosno izraziti svoju osobnost, a da opet budes pristojan.
ovo sto on prica je ali, potpuno jedna druga stvar. cuvati cudoredje jednog drustva ili institucije duzinom suknje polaznica je potpuno van pameti, pa bih cisto iz revolta rekla - mrs skupa sa svojim kodeksom, tamo gdje sunce ne obasjava.
- Cherry-Cherry
- Posts: 7994
- Joined: 20/02/2013 14:14
- Location: Saturn
#3565 Re: Zahiragić opet jaše
Studentice krive za afere, a nisu profesori ...
I žena je kriva, što je silovana... to je to razmišljanje malih, zatucanih, ograničenih, primitivnih mozgova
I žena je kriva, što je silovana... to je to razmišljanje malih, zatucanih, ograničenih, primitivnih mozgova
- dječak sa šibicama
- Posts: 51166
- Joined: 29/06/2011 23:39
#3566 Re: Zahiragić opet jaše
Sve u duhu bliskog istoka, zamotaj zenu da te "ne navodi na grijeh".
Ne znam samo kakve veze imaju kratki rukavi kod muskaraca i tetovaze sa Zahiragicevim objasnjenjima, jos cu pomisliti da je latentni gej pa ga to pali.
Ne znam samo kakve veze imaju kratki rukavi kod muskaraca i tetovaze sa Zahiragicevim objasnjenjima, jos cu pomisliti da je latentni gej pa ga to pali.
- Roccohljup
- Posts: 6995
- Joined: 19/02/2014 18:04
#3567 Re: Zahiragić opet jaše
Upravo to. Koliko sam upućen, sve normalne institucije u normalnim zemljama (naglasak na ovo normalno) imaju neke dres codes ciji je cilj isključivo da obezbjede tu prikladnost ali su poprilično "široki". Ono sto se svugdje zabranjuje je odjeća sa uvrjedljivim sadrzajem/natpisima (rasističke ili diskriminirajuće poruke, itd.), izrazito prekratka ili otvorena odjeća, itd. Ali nigdje nije zabranjeno tetovaže, pirsinzi, suknje ili šorcevi neke normalne sužine, majice na brotele, itd.hadzinicasa wrote:Iskreno, smatram da se treba prikladno oblaciti ovisno o situacije i mjesta na kojem se nalazis. takodjer sam protiv rigoroznih pravila i sputavanja ljudskih osobnosti - ali za pristojnost (cega je definicija podlozna razlicitim interpretacijama).
iako su se vremena promijenila - meni je otac pricao da je Isao na ispite uvijek s kravatom - smatram da treba oblacenjem i ponasanjem postovati instituciju u kojoj se (privremeno) nalazis i ne mislim da je to ugrozavanje bilo cijeg prava na izricaj. jer uz malo kreativnosti mozes i oblacenjem biti drugaciji, odnosno izraziti svoju osobnost, a da opet budes pristojan.
ovo sto on prica je ali, potpuno jedna druga stvar. cuvati cudoredje jednog drustva ili institucije duzinom suknje polaznica je potpuno van pameti, pa bih cisto iz revolta rekla - mrs skupa sa svojim kodeksom, tamo gdje sunce ne obasjava.
- Perdita_Durango
- Posts: 413
- Joined: 21/08/2012 23:33
#3568 Re: Zahiragić opet jaše
I pirs i tetovaže, normalno, prikladno oblačenje; suknje ispod koljena, košulje bez dekoltea, od šminke maskara i prva u generaciji magistrirala.
Duvaj ga, Zahiragiću.
Duvaj ga, Zahiragiću.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#3569 Re: Zahiragić opet jaše
maaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskaraa...
uh izvinite me
uh izvinite me
-
Nadzorna_ploca
- Posts: 11043
- Joined: 05/12/2013 16:06
#3570 Re: Zahiragić opet jaše
Majice na bretele i nedepilirani pazuh. 
- Logovan
- Posts: 102747
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#3571 Re: Zahiragić opet jaše
Tetovaža? Pirsing?
Bože dragi ko se sve pita.
Zašto smeta šorc normalne dužine ili bermude?
Zašto smeta šorc normalne dužine ili bermude?
- klixoris
- Posts: 6396
- Joined: 07/11/2012 09:36
- Location: u zavoju....na koljenu
#3572 Re: Zahiragić opet jaše
Ne moze maskara ! Odat ce je da je pred ispit plakala do zooorePerdita_Durango wrote:I pirs i tetovaže, normalno, prikladno oblačenje; suknje ispod koljena, košulje bez dekoltea, od šminke maskara i prva u generaciji magistrirala.
Duvaj ga, Zahiragiću.
- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
#3573 Re: Zahiragić opet jaše
nama jedne godine dosao gostujuci prof iz Amerike
mi se sokirali koliko je covjek lezeran, 'ladno sjedne na katedru i razglaba s nama
nikad prije ni poslije nisam imala predavaca koji je tako neopterecen formom, a jedan je od nastavnika od kojeg sam najvise naucila...
mi se sokirali koliko je covjek lezeran, 'ladno sjedne na katedru i razglaba s nama
nikad prije ni poslije nisam imala predavaca koji je tako neopterecen formom, a jedan je od nastavnika od kojeg sam najvise naucila...
- Perdita_Durango
- Posts: 413
- Joined: 21/08/2012 23:33
#3574 Re: Zahiragić opet jaše
A u pravu si, sigurno sam ispite radi toga i položilaklixoris wrote:Ne moze maskara ! Odat ce je da je pred ispit plakala do zooorePerdita_Durango wrote:I pirs i tetovaže, normalno, prikladno oblačenje; suknje ispod koljena, košulje bez dekoltea, od šminke maskara i prva u generaciji magistrirala.
Duvaj ga, Zahiragiću.
- nivla
- Posts: 6570
- Joined: 12/01/2008 23:44
#3575 Re: Zahiragić opet jaše
čedna, jer samo kurve briju pazuha,ahahahahahahahahNadzorna_ploca wrote:Majice na bretele i nedepilirani pazuh.
