BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
14
20%
eronet
7
10%
mtel
7
10%
haloo
4
6%
Novotel
38
54%
 
Total votes: 70

User avatar
rovac13
Posts: 5763
Joined: 08/12/2013 16:17

#3551 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

Ne mogu vjerovat da neko ne zna obracunat minute.

Razgovor od 60 sekundi se obracunava kao 60 sekundi.
Razgovor od 61 sekundu eronet obracuna kao 70 sekundi......a bht kao 90 sekundi.........znaci bht krade na obracunskoj od mene vise nego eronet.
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3552 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by febo_acm »

Ili 200 razgovora po 59 sekundi, koliko to kosta na bht kada vec idemo iz kraja u kraj... :D Ili 100 puta 59 sekundi na mini 15?!


Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk
simplon
Posts: 12
Joined: 19/10/2013 20:43

#3553 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by simplon »

Nadam se da neko od uposlenika BH telecoma prati forum,

Od juče (8 i 30h) čekam aktivaciju na nano sim kartici kod BH Telecom-a. Nazvao i posjetio ih bar 5 puta i evo ni sada mi nisu pustili signal na njoj. Nebi bilo tako strašno da se ne radi o Top TIm korisniku gdje u grupi ima aktivno bar 50-ak brojeva.
Ako sa ovakvim kupcem imaju ovakav nastup kakvi su sa ostalima-
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3554 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

Pa vidiš po komentarima kakvi su :lol:
Ako na Eronetu obaviš 200 poziva po 59 sekundi, zakinu te za 200 sekundi na pretplati, čitave 3 minute i još nešto malo :izet: :thumbup:
Znači marketing laže, otimačina, a nikako da provjere koliko to košta u odnosu na Midi 30, ista takva situacija ili ovih mojih 100 minuta od kojih iskoristim 90ak koliko bi me koštalo na Mini 15 :lol:
User avatar
purgatorio
Posts: 1095
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#3555 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by purgatorio »

I ja sam jučer prebacio broj u eronet nakon 11 godina BHT pretplate, sad cu probati prvo ovu savršenu jer ne trošim toliko, pa ako ne bude dovoljno onda postpaid sljedeci mjesec. Kako god izracunam, meni ova savršena 20 bude dosta, ali eto, sad me zabrinuste s tim obracunskim jedinicama...
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#3556 Re: RE: Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by jarobot »

avaks wrote:Pa vidiš po komentarima kakvi su [emoji38]
Ako na Eronetu obaviš 200 poziva po 59 sekundi, zakinu te za 200 sekundi na pretplati, čitave 3 minute i još nešto malo :izet: [emoji106]
Znači marketing laže, otimačina, a nikako da provjere koliko to košta u odnosu na Midi 30, ista takva situacija ili ovih mojih 100 minuta od kojih iskoristim 90ak koliko bi me koštalo na Mini 15 [emoji38]
Ako u startu ukradu 3 min od obećanog koliko kradu kroz cijeli mjesec????

Poslano sa mog HTC 10 koristeći Tapatalk
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#3558 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by jarobot »

purgatorio wrote:I ja sam jučer prebacio broj u eronet nakon 11 godina BHT pretplate, sad cu probati prvo ovu savršenu jer ne trošim toliko, pa ako ne bude dovoljno onda postpaid sljedeci mjesec. Kako god izracunam, meni ova savršena 20 bude dosta, ali eto, sad me zabrinuste s tim obracunskim jedinicama...
Jednostavno bh telekom do 30 sec računa 30 sec, a eronet 1 minutu , prko 30 se i jedni i drugi minutu....
Na eronetu dobiješ oderđeni broj nečega i kad potrošiš plaćaš dalje po cjenovniku ,u BH telekomu plaćaš šta potrošiš , kad sve okreneš za duže razgovore malo bolji eronet za kraće isto ili bolji BH telekom, kako god obrneš mi potrošači smo donji i da znaš tih 200 min što daju ni u teoriji ne možeš imati uvijek to prepolovi zbog obračunske 60+10....
Nek ti objasne rovac i avaks ulični dileri eroneta!!!! :D
mehohem
Posts: 148
Joined: 30/11/2013 13:53

#3559 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mehohem »

jarobot wrote:Jednostavno bh telekom do 30 sec računa 30 sec, a eronet 1 minutu , prko 30 se i jedni i drugi minutu....
Na eronetu dobiješ oderđeni broj nečega i kad potrošiš plaćaš dalje po cjenovniku ,u BH telekomu plaćaš šta potrošiš , kad sve okreneš za duže razgovore malo bolji eronet za kraće isto ili bolji BH telekom, kako god obrneš mi potrošači smo donji i da znaš tih 200 min što daju ni u teoriji ne možeš imati uvijek to prepolovi zbog obračunske 60+10....
Nek ti objasne rovac i avaks ulični dileri eroneta!!!! :D
Ljudi jel ovaj stvarno ovoliko glup :?
On se izgleda ne zeza :shock: :shock: :shock:
mariobl
Posts: 176
Joined: 12/09/2005 10:42

#3560 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mariobl »

Ja ne znam ko se ovdje pravi glup. Od 200 minuta prosjecan korisnik jedva da moze iskoristiti pola od toga i tacka i zato nemojte zamajavati ljude i vi ako vec eronet radi marketing. U praksi rijetko ko ce iskoristiti vise od toga. Necemo se baviti onim sto je na papiru to u praksi pojede obracunska jedinica i to svi znamo samo sto nas neki uvjeravaju kako crno nije crno i bijelo nije bijelo. To mozete mantati neke ljude koji nisu zavrsili 2 razreda osnovne. Jarabot ti je dobro rekao nema se sta tu dodati samo druga stvar sto ne zelis to da prihvatis pa onda vrijedjas.

Poslano sa mog Le X620 koristeći Tapatalk
User avatar
rovac13
Posts: 5763
Joined: 08/12/2013 16:17

#3561 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

rovac13 wrote:Image
Od 22 poziva..........12 razgovora mi eronet obracunao povoljnije nego bht..............samo JEDAN poziv mi bht povoljnije obracunao od eroneta.

Ocito je da onaj jaro ne zna sta znaci obracunska jedinica 60+10...........on misli da je to 60+60.........objasnite liku evo vec druga godina kako to ne moze svarit.
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3562 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by febo_acm »

Sta je tebi prosjecan korisnik? Ti? Kako jedva da moze iskoristiti pola? Po kojoj logici? Tebi razgovor traje 8 sekundi u prosjeku i to onda vazi za sve? Moja racunica kaze da ce me na midi 30 duplo skuplje kostati promet nego na super tarifi. Zena mi je presla sa pretplate 15 na savrsenu 10. Tih 80 minuta neka bude efektivnih 60, a bude, i uz to ima malo interneta i sms... Za cenera drama. Mnogo gore stvari je placala 17.5 km mjesecno. Ali dzaba nama sve kad si ti taj prosjecan korisnik koji je mjerodavan za sve. Mora da su na osnovu tebe pravili tarife.


Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk
User avatar
rovac13
Posts: 5763
Joined: 08/12/2013 16:17

#3563 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

Ovaj dio listinga od 22 poziva sa slike .
-eronet obracuna kao 53 minute 50 sekundi
-bht bi ih obracunao 57 minuta

Znaci bht mi na ovo malo poziva krade izmedju 3-4 minute .........tih 200 eronetovih minuta bht bi mi zaracunao oko 215 minuta .........i tih 215 minuta bi mi naplatio 45,15 KM.......plus sms ove.

Duplo skuplje nego sto placam eronetu cijeli paket :D
mariobl
Posts: 176
Joined: 12/09/2005 10:42

#3564 Re: RE: Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mariobl »

rovac13 wrote:
rovac13 wrote:Image
Od 22 poziva..........12 razgovora mi eronet obracunao povoljnije nego bht..............samo JEDAN poziv mi bht povoljnije obracunao od eroneta.

Ocito je da onaj jaro ne zna sta znaci obracunska jedinica 60+10...........on misli da je to 60+60.........objasnite liku evo vec druga godina kako to ne moze svarit.
Halo ti si u manjini takvih kao ti je maksimalno 10%. Nije bas uobicajeno da ljudima gotovo svaki razgovor predje minutu.

Poslano sa mog Le X620 koristeći Tapatalk
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3565 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by febo_acm »

Naravno da je uobicajeno. Covjece koliko je tebi godina? Ja kada sam imao 15-16 godina pozivi su mi trajali po 5-6 sekundi. Danas mi je to nezamislivo. Postavit cu i ja kasnije listing.


Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk
mariobl
Posts: 176
Joined: 12/09/2005 10:42

#3566 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mariobl »

Ja govorim o tome da je do minute a ne do 10s povoljniji bht, a preko minute Eronet.

Poslano sa mog Le X620 koristeći Tapatalk
User avatar
rovac13
Posts: 5763
Joined: 08/12/2013 16:17

#3567 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

Uobicajeno je da djeca pozivaju po par sekundi.........ali je uobicajeno da trose 5-10 KM mjesecno na dopune........nikako nije uobicajeno da djeca placaju pretplatu 35 KM da bi razgovarao po par sekundi....to je preskupo za djecu.
User avatar
rovac13
Posts: 5763
Joined: 08/12/2013 16:17

#3568 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

mariobl wrote:Ja govorim o tome da je do minute a ne do 10s povoljniji bht, a preko minute Eronet.
Ovaj tvoj kolega pajdo jaro........tvrdi da i poslije 60 sekundi eronet krade :lol:
De ga bar ti pouci malo o obracunskim jedinicama,vidis da se lik sramoti vec druga godina.......jos ne moze shvatit sta znaci 60+10 :D
mariobl
Posts: 176
Joined: 12/09/2005 10:42

#3569 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mariobl »

Opet kazem govorim o pozivima do 1 minute ne po par sekundi, ni meni ni jedan poziv ne zavrsi za 10 s ali vecina poziva mi traje otprilike izmedju 20-50 sekundi.

Poslano sa mog Le X620 koristeći Tapatalk
mariobl
Posts: 176
Joined: 12/09/2005 10:42

#3571 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by mariobl »

Imas cak jedan poziv od 17s bas si podjetinjio, ne znam kako si to uspio ostvariti :)

Poslano sa mog Le X620 koristeći Tapatalk
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3572 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by febo_acm »

imam dva, to mi je da provjerim gdje se pije kafa u pola 8 :D
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#3573 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by jarobot »

rovac13 wrote:
mariobl wrote:Ja govorim o tome da je do minute a ne do 10s povoljniji bht, a preko minute Eronet.
Ovaj tvoj kolega pajdo jaro........tvrdi da i poslije 60 sekundi eronet krade :lol:
De ga bar ti pouci malo o obracunskim jedinicama,vidis da se lik sramoti vec druga godina.......jos ne moze shvatit sta znaci 60+10 :D
Gdje sam ja to rekao da eronet krade preko jedne minute hajde nađi postaj.
Ja samo kažem da je 200 min marketinški trik a ko uspije napraviti 100 od tih 200 je dobar i stojim iza tog sve je to zbog obračunske jedinice koja pojede pola tog što ima , jašta je nego marketing. Ja kažem da više volim platiti što potrošim nego što mi ko fol nude....
Rovac hoćeš listing sa bh telekoma moj mini 15 gdje sam za 2,40 km napravio 210 minuta za mjesec dana....i ostalo mi još 790 nisam mogao iskoristiti .
Treba samo znati koristiti pogodnosti !!!! :skoljka:
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#3574 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by jarobot »

mehohem wrote:
jarobot wrote:Jednostavno bh telekom do 30 sec računa 30 sec, a eronet 1 minutu , prko 30 se i jedni i drugi minutu....
Na eronetu dobiješ oderđeni broj nečega i kad potrošiš plaćaš dalje po cjenovniku ,u BH telekomu plaćaš šta potrošiš , kad sve okreneš za duže razgovore malo bolji eronet za kraće isto ili bolji BH telekom, kako god obrneš mi potrošači smo donji i da znaš tih 200 min što daju ni u teoriji ne možeš imati uvijek to prepolovi zbog obračunske 60+10....
Nek ti objasne rovac i avaks ulični dileri eroneta!!!! :D
Ljudi jel ovaj stvarno ovoliko glup :?
On se izgleda ne zeza :shock: :shock: :shock:
Ja ne znam ko je glup preispitaj se malo ????? :izet:
Čini mi se da si ti najgluplji. Čitaj šta piše i ako sam bilo šta slagao glup sam.
Eronet prodaje maglu pod 200 minuta
Post Reply