Automobilizam - sve o tome

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#3551 Re: Automobilizam - All about

Post by golfiista »

Bakir1 wrote:
golfiista wrote:
Pa sljepac vidi d aje obrva nestručno popravljana. Sad hoćeš da kažeš da je c3 bolji i od BMW-a? :lol: :lol:
Image

Šta hoćeš da kažeš?
U svakoj familiji se nađe jedan naopak. Ali kada su svi naopaki, to je već problem. :wink:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3552 Re: Automobilizam - All about

Post by Bakir1 »

Image
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#3553 Re: Automobilizam - All about

Post by golfiista »

holowey wrote:
mali_milojica wrote:Npr na talijanskim autima rijetko ces vidjeti da su prohrdjale obrve ili neki karoserijski dio. Pod je vec druga prica. Ako je uvezena iz DE,NL,AUT,CH rijetke su,a da pod nije vec poceo truliti. Npr zanimljivo je da iz SLO nisam vidio ni jednu sa takvim podom. Iz ITA dodju kao da su nove sto se poda tice,ni gram hrdje.
u italiji se samo na sjeveru ceste posipaju solju... to igra veliku ulogu u prohrdjavanju poda
Kada je karoserija pocinčana i automobil adekvatno ofarban, nema nikakve veze čime si i koliko cesta posipa. Druga priča su loši automobili tipa svi Francuski, TAlijanski, Azijski, Američki i pokoji Kineski..
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3554 Re: Automobilizam - All about

Post by mali_milojica »

golfiista wrote:
holowey wrote:
mali_milojica wrote:Npr na talijanskim autima rijetko ces vidjeti da su prohrdjale obrve ili neki karoserijski dio. Pod je vec druga prica. Ako je uvezena iz DE,NL,AUT,CH rijetke su,a da pod nije vec poceo truliti. Npr zanimljivo je da iz SLO nisam vidio ni jednu sa takvim podom. Iz ITA dodju kao da su nove sto se poda tice,ni gram hrdje.
u italiji se samo na sjeveru ceste posipaju solju... to igra veliku ulogu u prohrdjavanju poda
Kada je karoserija pocinčana i automobil adekvatno ofarban, nema nikakve veze čime si i koliko cesta posipa. Druga priča su loši automobili tipa svi Francuski, TAlijanski, Azijski, Američki i pokoji Kineski..
Znaci one 100-ne Mercedesa od A klase,C klase,E klase,Vito kombija koje sam svojim ocima vidjao ma cesti nisu adekvatno zasticeni i ofarbani? Ok,hvala samo da znam.
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#3555 Re: Automobilizam - All about

Post by ElDzidziIbnDzo »

Nije to bas tako :-D

Dodji u Skandinaviju pa da vidis koliko truhlih Audija ima.
A ja sam bio spreman da se zakunem u Audijevu limariju. :D

A da ne govorimo o italijanima ili cemu drugom.Izumru nakon 4 godine ekspoatisanja.Ne mozes ih naci ni na otpadu :lol: :lol:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3556 Re: Automobilizam - All about

Post by mali_milojica »

ElDzidziIbnDzo wrote:Nije to bas tako :-D

Dodji u Skandinaviju pa da vidis koliko truhlih Audija ima.
A ja sam bio spreman da se zakunem u Audijevu limariju. :D

A da ne govorimo o italijanima ili cemu drugom.Izumru nakon 4 godine ekspoatisanja.Ne mozes ih naci ni na otpadu :lol: :lol:
:pisnuo:
:thumbup:
Zakljucak. Kupujmo auta od Talijana,nema veze ako mu malo dusu vade ili slabije odrzavaju. Barem ces auto voziti kao covjek,a ne kao Fred Kremenko
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#3557 Re: Automobilizam - All about

Post by 530i »

citroen xm wrote:
530i wrote:I Ford, dobro si. Ja bih zaštitio, zašto da ne...ako ćeš auto držati 10 godina ili više kod sebe. Do pet godina se ne isplati...
Taj kobit zna da ispuca i samo još veću štetu napravi. A još ako majstorčina zamaže sve živo kao što znaju....
Nisam mislio konkretno na kobit, nego ima i drugih, puno boljih načina za zaštitu automobila, od raznih voskova do farbarskih tehnologija preuzetih od brodova i sl. Namackat kobit je najprostiji potez.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3558 Re: Automobilizam - All about

Post by citroen xm »

E to je već druga stvar. :thumbup:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3559 Re: Automobilizam - All about

Post by Bakir1 »

Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#3560 Re: Automobilizam - All about

Post by Pirija »

User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#3561 Re: Automobilizam - All about

Post by madner »

Sjeverna Njemacka, optimalno. :D

Ovi Bavarci posipaju nemilice.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#3562 Re: Automobilizam - All about

Post by direstraits0078 »

golfiista wrote:
holowey wrote:
mali_milojica wrote:Npr na talijanskim autima rijetko ces vidjeti da su prohrdjale obrve ili neki karoserijski dio. Pod je vec druga prica. Ako je uvezena iz DE,NL,AUT,CH rijetke su,a da pod nije vec poceo truliti. Npr zanimljivo je da iz SLO nisam vidio ni jednu sa takvim podom. Iz ITA dodju kao da su nove sto se poda tice,ni gram hrdje.
u italiji se samo na sjeveru ceste posipaju solju... to igra veliku ulogu u prohrdjavanju poda
Kada je karoserija pocinčana i automobil adekvatno ofarban, nema nikakve veze čime si i koliko cesta posipa. Druga priča su loši automobili tipa svi Francuski, TAlijanski, Azijski, Američki i pokoji Kineski..
ElDzidziIbnDzo wrote:Nije to bas tako :-D

Dodji u Skandinaviju pa da vidis koliko truhlih Audija ima.
A ja sam bio spreman da se zakunem u Audijevu limariju. :D

A da ne govorimo o italijanima ili cemu drugom.Izumru nakon 4 godine ekspoatisanja.Ne mozes ih naci ni na otpadu :lol: :lol:
:oops:
User avatar
klaki
Posts: 2371
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#3563 Re: Automobilizam - All about

Post by klaki »

Joj :run:

Oba ova momka fotografa imaju muda to poda ili im fali mozga, ili oboje :sad: Ne trebas biti nesto ucen da skontas da si onde kod apeksa na meti ako neko lose uleti i krene da podupravlja
Last edited by klaki on 25/08/2015 17:16, edited 1 time in total.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3564 Re: Automobilizam - All about

Post by mali_milojica »

Zanimljivo,ipak ih ima zivih u Svedskoj :D
http://bytbil.com/bilar/sokresultat/AUA ... meo&Model=
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#3565 Re: Automobilizam - All about

Post by basicm »

Ovaj oldsmobil sam vidio na auto pijaci prije 15+ godina. Znaci vjecito se prodaje. A 5.7 dizel ima oko 90 konja :)
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3566 Re: Automobilizam - All about

Post by mali_milojica »

Dvije verzije su bile. 120 KS i 105 i automatic sa 3 brzine :D
Hota je jednom pricao kako je u DE vozio takav auto. Prvom ide 80 km/h. Drugom 120,kasnije jos malo 3-om do nekih 150 i to je to. Trosi ekonomicnih 20-25 lit dizela :lol:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3567 Re: Automobilizam - All about

Post by Bakir1 »

Imao sam srecu voziti k5 obicni i dual sa 6,2 v8 i citavih 115 tj 130 turbodizelskih konja nema zamjene za zapreminu to garantujem, td dual je vozio za sobom fapa ko nista :mrgreen:
jaseregistrovao
Posts: 251
Joined: 12/10/2014 20:00

#3568 Re: Automobilizam - All about

Post by jaseregistrovao »

citroen c3
koja je razlika između 1.4hdi 50kw (mozda ovaj i nije 50kw ali je slabiji) i 1.4hdi 66kw (kvarljivost , itd) i jel ovaj drugi euro 5?
User avatar
klaki
Posts: 2371
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#3569 Re: Automobilizam - All about

Post by klaki »

Jedan je 8 ventila drugi 16 ventila.

Ovaj od 8 ventila se u prosjeku manje kvari. E sad ne znam. Ovo je za one citroene 2002 godine pa nadanje, ta generacija uglavnom.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3570 Re: Automobilizam - All about

Post by bitanga_sa_otesa »

esso kako si sta ima :D

Image
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#3571 Re: Automobilizam - All about

Post by direstraits0078 »

Vidi zdrave mulde... :shock:
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#3572 Re: Automobilizam - All about

Post by mahalas505 »

Zato on prica o karambolkama, tj. nestasici istih :D .
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3573 Re: Automobilizam - All about

Post by bitanga_sa_otesa »

direstraits0078 wrote:Vidi zdrave mulde... :shock:
zdrav je sav,ne znam kako je ovako sacuvan.ima na par mjesta malo povrsinske korozije jer gola skoljka dugo stoji vani.ali u principu odavno nisam boljeg keca vidjeo....
Lolobrigida
Posts: 323
Joined: 08/11/2012 15:07
Location: Usa
Contact:

#3574 Re: Automobilizam - All about

Post by Lolobrigida »

User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3575 Re: Automobilizam - All about

Post by Bakir1 »

Post Reply