Ukrajina

Post Reply
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#3551 Re: Ukrajina

Post by daxon »

valensija wrote:LIVE: Amerika zaprijetila sankcijama Rusiji!

Sekretar SAD Džon Keri upozorio je Rusiju o mogućnosti ozbiljnih sankcija od strane Zapada, koje bi Rusiju izolovale ekonomski, javlja Rojters.

Image

Sekretar SAD Džon Keri upozorio je Rusiju o mogućnosti ozbiljnih sankcija od strane Zapada, koje bi Rusiju izolovale ekonomski, javlja Rojters.

"Ne možete se u 21. vijeku ponašati kao u 19. i izvršiti vojnu invaziju na neku zemlju na osnovu izmišljenih premisa. Rusija i dalje ima izbora i načina da izbjegne eskalaciju krize", istakao je Keri.
:lol: :lol: :lol:
Oj majko komedije
racionalista
Posts: 1484
Joined: 20/07/2012 20:40

#3552 Re: Ukrajina

Post by racionalista »

ima li gdje kakav portal ili nešto slično gdje bi se moglo pratiti "live" šta se dešava?
User avatar
Reglan
Posts: 5012
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#3553 Re: Ukrajina

Post by Reglan »

Jel se Turska oglasavala na ovo stanje u Ukrajini ne uprati?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3554 Re: Ukrajina

Post by channel10 »

Kal El wrote:Sto se javljaju ovi cetnici...ee bolesti

Taptalk'd
Pa gdje god je rat, tu su prvi. Bolest i nista vise.
User avatar
Herr Flick
Posts: 9093
Joined: 02/04/2012 13:00

#3555 Re: Ukrajina

Post by Herr Flick »

"Ne možete se u 21. vijeku ponašati kao u 19. i izvršiti vojnu invaziju na neku zemlju na osnovu izmišljenih premisa. Rusija i dalje ima izbora i načina da izbjegne eskalaciju krize", istakao je Keri.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#3556 Re: Ukrajina

Post by radostan dan »

valensija wrote:
"Ne možete se u 21. vijeku ponašati kao u 19. i izvršiti vojnu invaziju na neku zemlju na osnovu izmišljenih premisa. Rusija i dalje ima izbora i načina da izbjegne eskalaciju krize", istakao je Keri.

:lol: :lol: :lol: :lol:

hajd sad na stranu ko je za koga, ali OVO da izjavi američki diplomata -izvršiti vojnu invaziju na neku zemlju na osnovu izmišljenih premisa-, pa ovo je vrhunac cinizma.

nevjerovatno...
User avatar
pici
Posts: 46404
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3557 Re: Ukrajina

Post by pici »

udarile brlja i gusle u oČi ...veĆ se sanja pljačke pariza i njujorka :mrgreen: ...jadna li je majka ovim krimljanima kad ih rujo brani :mrgreen:
thepatriot
Posts: 506
Joined: 31/01/2009 22:19

#3558 Re: Ukrajina

Post by thepatriot »

gledam CNN, koja propaganda jebote...

pričaju da li će smanjenje izdvajanja za vojsku uticati na trenutno stanje... oni su već u ratu s Rusima, cionistička imperijalistička propaganda

ne miriše na dobro ovo, nažalost
Last edited by thepatriot on 02/03/2014 15:57, edited 1 time in total.
User avatar
pici
Posts: 46404
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3559 Re: Ukrajina

Post by pici »

radostan dan wrote:
valensija wrote:
"Ne možete se u 21. vijeku ponašati kao u 19. i izvršiti vojnu invaziju na neku zemlju na osnovu izmišljenih premisa. Rusija i dalje ima izbora i načina da izbjegne eskalaciju krize", istakao je Keri.

:lol: :lol: :lol: :lol:

hajd sad na stranu ko je za koga, ali OVO da izjavi američki diplomata -izvršiti vojnu invaziju na neku zemlju na osnovu izmišljenih premisa-, pa ovo je vrhunac cinizma.

nevjerovatno...

jebiga ovo ti je ono i nad popom ima pop :mrgreen:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3560 Re: Ukrajina

Post by channel10 »

Rokosovski wrote:
channel10 wrote:Rokosovski, sta ti pise na licnoj :izet: ? Jel se vi svi drogirate ili je u ovom slucaju samo do tebe :D
Image

Ovako nešto :D
Ma ni blizu :D Pogledaj malo bolje ;-)
User avatar
p206
Posts: 8427
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16

#3561 Re: Ukrajina

Post by p206 »

SAD, Rusija, Kina ili bilo ko drugi koji želi da proširi svoju imperiju treba stvori kulturološki i ekonomski preduslov za to. Da se pokaže ljudima neke zemlje da je taj neko drugi bolji i sličniji tebi. A ne ovako silom i oružjem. Ta zemlja, koju tako osvojiš, može biti u tvojoj sferi uticaja ali nikad pravi saveznik.

Kina zbog toga nikad ne može biti svjetska sila, čak ni azijska, nego samo ekonomska u nekom vrlo ograničenom prostoru oko granica same Kine.

Rusija ima toliko glupu vanjsku politiku da je to nečuveno za zemlju tolikog kapaciteta... Ne rade nikako na kulturološkoj povezanosti sa zemljama bivšeg SSSR-a da ih približe sebi, a za to imaju sve, apsolutno sve... od jezika do ostalog.

SAD dok je imala jaku ekonomsku moć je bila primjer za druge , pa čak je zbog toga dovela do stvaranja EU kao velikog saveza zemalja s ove strane Atlantika. Kulturološku će uvijek imati preko medija i interneta (zato Kina Iran Rusiaj i drugi uvode zabrane nekih web stranica koje propagiraju agresivno SAD)

Imperija se može proširiti silom i ucjenama u zemljama koje su potpuno okružene, kao Kuba, Libija i sl. Ali nikako u onima koje su na granici sa rivalom, kao Ukrajina.... da se išlo silom prema nekadašnjoj Istočnoj Njemačkoj to bi bilo katastrofa, i vjerovatno ni dan danas ne bi imali mir u Evropi.

Ukratko ovo što radi SAD danas je ho-ruk politika koja ide na živce svima, pa i njihovim saveznicima, Britancima, Francuzima i Njemcima. Šro se brže vrate prijašnjoj strpljivijoj politici biće draži svima, pa i ljudima na bliskom istoku i istočnoj Evropi.
User avatar
Reglan
Posts: 5012
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#3562 Re: Ukrajina

Post by Reglan »

Dje ona slika kako dva srba puse jedan drugom qrac a u pozadini zastava srbije. :lol:
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#3563 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

valensija wrote: "Ne možete se u 21. vijeku ponašati kao u 19. i izvršiti vojnu invaziju na neku zemlju na osnovu izmišljenih premisa. Rusija i dalje ima izbora i načina da izbjegne eskalaciju krize", istakao je Keri.
:lol:
User avatar
Reglan
Posts: 5012
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#3564 Re: Ukrajina

Post by Reglan »

Rokosovski wrote:
Nego, vaistinu, šta ako se stvarno Istok i Zapad uhvate za vratove?

Nećemo mi valja mimo ostalog svijeta?

Mi smo sa Rusima, to je svima jasno. A vi?
Sa Arapima, Turcima, Amerima? :cry:
Mi smo ti sa starom i sestrom za pocetak,dalje cemo vidjeti sta ti valja u fameliji.
User avatar
Chisum
Posts: 4694
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#3565 Re: Ukrajina

Post by Chisum »

Oglasio se i Sinod SPC-a video porukom

User avatar
p206
Posts: 8427
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16

#3566 Re: Ukrajina

Post by p206 »

valensija wrote:LIVE: Amerika zaprijetila sankcijama Rusiji!

Sekretar SAD Džon Keri upozorio je Rusiju o mogućnosti ozbiljnih sankcija od strane Zapada, koje bi Rusiju izolovale ekonomski, javlja Rojters.

Image

Sekretar SAD Džon Keri upozorio je Rusiju o mogućnosti ozbiljnih sankcija od strane Zapada, koje bi Rusiju izolovale ekonomski, javlja Rojters.

"Ne možete se u 21. vijeku ponašati kao u 19. i izvršiti vojnu invaziju na neku zemlju na osnovu izmišljenih premisa. Rusija i dalje ima izbora i načina da izbjegne eskalaciju krize", istakao je Keri.
Neće ovo na dobro... treba pripremiti drva za zimu, plina ili neće biti ili će biti preskup.
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#3567 Re: Ukrajina

Post by BHCluster »

Rokosovski wrote:
Nego, vaistinu, šta ako se stvarno Istok i Zapad uhvate za vratove?

Nećemo mi valja mimo ostalog svijeta?

Mi smo sa Rusima, to je svima jasno. A vi?
Sa Arapima, Turcima, Amerima? :cry:
Uvjek je trebalo topovskog mesa samo sto takvi poput tebe cim rat izbije obuku zensku odjecu. ;-)
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3568 Re: Ukrajina

Post by channel10 »

Daleko ste vi od Rusije, puno dalje nego sto mislite.Eto ti komsije tu u Doboju pusu za vratom, a ti toga nisi ni svjestan, a ti o Rusiji mlatis :-) Nego sta bi sa licnom, 30 posto BeHa i 100 postom srpskom?
Last edited by channel10 on 02/03/2014 16:04, edited 1 time in total.
prometheus
Posts: 263
Joined: 21/04/2013 20:26

#3569 Re: Ukrajina

Post by prometheus »

Herr Flick wrote:
"Ne možete se u 21. vijeku ponašati kao u 19. i izvršiti vojnu invaziju na neku zemlju na osnovu izmišljenih premisa. Rusija i dalje ima izbora i načina da izbjegne eskalaciju krize", istakao je Keri.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :izet:


To samo umiju demokrate :mrgreen:, da se prce a da im ne udje...
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 3251
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#3570 Re: Ukrajina

Post by ovo_malo_duse »

Rokosovski wrote:
channel10 wrote:Rokosovski, sta ti pise na licnoj :izet: ? Jel se vi svi drogirate ili je u ovom slucaju samo do tebe :D


Ovako nešto :D

Jes jes ali ces ovdje pokazivati pasos dok se boje ne rastope.

Image
User avatar
Kal El
Posts: 6292
Joined: 07/04/2013 21:49

#3571 Re: Ukrajina

Post by Kal El »

Ako ovo eskalira u Krimu ,zelim da sto vise "srpski dobrovoljci" tj. cetnici odu tamo i izginu :mrgreen: :thumbup:

Taptalk'd
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#3572 Re: Ukrajina

Post by radostan dan »

pici wrote:

jebiga ovo ti je ono i nad popom ima pop :mrgreen:
pici...

ja sam u životu, sramota je priznati, pročitao dvije ruske knjige. jednu samoinicijativno - jesenjina, drugu što sam morao -anu karenjinu.
a čitav život se divio zapadu, njegovom poimanju slobode, demokratije, prvenstveno američke.
kao takav, mogu do prekoprekosutra da branim američku deklaraciju, ustav, badi holija, američke grafite, džeri li luisa, džek niklsona, springstina, martin lutera, itd, itd...
o rusima ne znam ni beknuti.
ali nakon libije, ja sam raskrstio sa dobronamjernošću nove američke diplomatije i demokratije.
žali bože u šta se pretvorila zvijezda vodilja novog doba. :|
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#3573 Re: Ukrajina

Post by bordo gandalf »

Ignorisite balavca
User avatar
Aquatic B
Posts: 166
Joined: 09/04/2010 00:21

#3574 Re: Ukrajina

Post by Aquatic B »

Strangely, letting Putin roll us on #Syria failed to dissuade him from trying to do it again on #Ukraine.
Zanimljiv tvit.

EDIT: http://www.theguardian.com/world/2014/m ... a-war-live

Odličan sajt za pratiti trenutna dešavanja u Ukrajini.
Last edited by Aquatic B on 02/03/2014 16:11, edited 1 time in total.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3575 Re: Ukrajina

Post by channel10 »

Kal El wrote:Ako ovo eskalira u Krimu ,zelim da sto vise "srpski dobrovoljci" tj. cetnici odu tamo i izginu :mrgreen: :thumbup:

Taptalk'd
Nema nista od toga. Nemaju takvi damu protiv naoruzanih. Samo dolazi u obzir da se ide na goloruk narod. Onda bi se i moglo razgovarati o dnevnici od recimo nekih 10-12 eVra.
Post Reply