Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#35451 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

meme_machine wrote: Glede porasta kriminala, rekao bih da ni u Jugoslaviji nije bila dobra situacija kao sto se to danas predstavlja, vec je to stvar percepcije (naravno, ostavljam prostora da sam u krivu); slicno situaciji kada su ispitanici u Njemackoj pitani da li je kriminal kod mladih u porastu. Ogromna vecina je odgovorila potvrdno, dok je u realnosti najnizi u posljednjih nekoliko decenija, sa daljom tendencijom pada.
Nice try.... ali, nikakvim jezickim akrobacijama se ne moze izjednaciti stopa kriminala onda i sada.
O uzrocima i okolnostima bi se dalo raspravljati, ali cinjenica je: mi danas imam opstu krizu svih vrijednosti.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#35452 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by JThomas »

mi ovdje pričamo o milijardi i po samo u kantonu sarajevo, sa fondom zzo i javnim preduzećima. jedini njihov strah je da ne izgube kontrolu nad tim novcem, a sve drugo je šuplja...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#35453 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

JThomas wrote:mi ovdje pričamo o milijardi i po samo u kantonu sarajevo, sa fondom zzo i javnim preduzećima. jedini njihov strah je da ne izgube kontrolu nad tim novcem, a sve drugo je šuplja...
Sto bi Efendic rekao, jedino da ih zavadimo :D
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#35454 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

madner wrote:
JThomas wrote:mi ovdje pričamo o milijardi i po samo u kantonu sarajevo, sa fondom zzo i javnim preduzećima. jedini njihov strah je da ne izgube kontrolu nad tim novcem, a sve drugo je šuplja...
Sto bi Efendic rekao, jedino da ih zavadimo :D
Mozda se Pedji dogodi neka nezgoda... mozda ga pregazi auto kojim upravlja, neduzan kao Cicciolina, rumeni Efendic.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#35455 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

Njima je to borba za opstanak, imaju dovoljno aferima da ako dodje motivisana ekipa, a kiflina jeste, mogu zaglaviti.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35456 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Banksy wrote:Kampanja koju SDA vodi protiv 'antibošnjačke' Naše stranke je zapravo neka vrsta prijetnje i pritiska na njihove koalicione partnere da iz tog saveza izađu. Perfidno i primitivno, ali i vrlo otvoreno i agresivno, udaraju na najslabiju kariku te koalicije, a to je u ovom slučaju Srbin Predrag Kojović koji je crvena krpa SDA šovinistima i sličnom polusvijetu koji ih slijedi. Sigurno je da će na neki način uspjeti mobilizirati svoje istomišljenike, ali će istovremeno moblizirati i tu preostalu mrvu građanskog jer u akciji spašavanja vlasti pokazuju pravu prirodu svog šovinističkog poltičkog programa protiv kojeg se ovo civiliziranog svijeta što je ostalo u Bosni mora boriti, ujedinjeno s prioritetnim ciljem skidanja tog nacionalističkog krim-kartela s vlasti.
Nadam se da njihovi koalicioni partneri neće odustati od najavljenog saveza, a nadam se i da Naša stranka neće, zbog ovakve vrste pritiska, odustati od svojih ranije zacrtanih političkih planova i programa. Ne bi valjalo da u strahu smekšaju i da se povuku. To bi bio ne samo poraz ove koalicije, nego i loša poruka njihovim glasačima i cijeloj 'građanskoj ljevici' za budućnost. Nadam se.
:thumbup:
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#35458 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Styling »

Thorgerson wrote:meanwhile...dok sda kmeči i jeca...

https://www.klix.ba/vijesti/bih/odrzan- ... /181105076
Hajde, s hajrom, vise. Hocete li se vec jednom dogovoriti.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35459 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »


U PROSTORIJAMA SDP-a: Sutra konferencija za novinare Nikšića i Kojovića

Predsjednici SDP-a BiH Nermin Nikšić i Naše stranke Predrag Kojović obratit će se sutra javnosti, a za pretpostaviti je da će tema biti formiranje vlasti i zajednički nastup u KS, ali i dešavanja u CIK-u, te raspodjela mandata za Dom naroda Parlamenta FBiH.

Iz SDP-a BiH saopćili su da će konferencija za novinare biti održana u prostorijama ove stranke u Sarajevu, sa početkom u 11 sati.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35460 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Da... mislim da će pokušati na svaki moguči način da spriječe primjenu popisa iz 2013.g. Inšallah...
Hakiz
Posts: 48412
Joined: 30/07/2015 20:01

#35461 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

meme_machine wrote:...

S druge strane, ako u oblasti obrazovanja budu radili na ukidanju vjeronauke...onda se moze reci da je njihovo djelovanje kontra bosnjackih interesa...
Samo su Bošnjaci religiozni i vjeronauk postoji samo za Bošnjake?
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35462 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Evo jednog zanimljivog :
PRVI ZVANIČAN popis u Banja Luci izvršila je austro-ugarska vlast, 22. aprila, 1895. godine..Prema tom popisu Banja Luka, broji: 13.566 stanovnika. Od toga:
- Muslimana: 7.524= 55,46 %
- Rimokatolika: 2.882= 21,24 %
- Pravoslavnih: 2.775= 20,46 %
- Jevreja: 336= 2,48 %
- Ostalih: 49= 0,36 %
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#35463 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

nevjerovatno je koliko se SDA uprpila zbog gubitka vlasti
Kaplan danas samo sto ne place u onom intervjuu...ludnica
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35464 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Nije čudo... ovog puta nije največi potencijalni gubitak... vlast...Ulog je mnogo veči.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#35465 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by insomnia78 »

cyprus wrote:
meme_machine wrote:Sto se tice jezika, super, ako roditelji zele da u knjizici djetetu pise jedan od tri jezika, neka tako i pise, sto je i slucaj po trenutnom zakonu. Bolje nego da se svima gura modalitet BHS protiv njihove volje (ne bih cak ni imao problem da u svakom dijelu BiH svakome pise BHS, ali posto se to samo provodi u KS i mozda jos ponegdje, onda ne, hvala).
A šta je sa roditeljima koji žele da pišu sve tri varijante naziva? :)
Nista. Nek se ‘vataju Bl il Listice
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#35466 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by insomnia78 »

Ups, zaboravih da tamo nema biranja
User avatar
512MB
Posts: 11212
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#35467 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by 512MB »

kmirsad wrote:Nije čudo... ovog puta nije največi potencijalni gubitak... vlast...Ulog je mnogo veči.
Naprimjer?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#35468 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by insomnia78 »

Frajer ne zna sva slova a ti ocekujes nesto od njega :lol:
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#35469 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by criticos »

Thorgerson wrote:meanwhile...dok sda kmeči i jeca...

https://www.klix.ba/vijesti/bih/odrzan- ... /181105076
Je li ovo onaj mali što mu je referenca zatvaranje Zemaljskog muzeja dok je bio ministar? Isti je to onaj mali što mu je premijer Nikšić kupio dječiji autić dok je kmečao mjesecima da dobije službeno auto? Je li ovo onaj SDA kreveljko što se iživljavao i divljao magistralnim cestama i vodao ford escort dame po Sarajevu? Ako se dobro sjećam, to je onaj što se tukao u Stocu 2016-te pa bio diskvalificiran? A što ima dobre reference, rodila ga majka, pravi ShDzA podmladak.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35470 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

512MB wrote:
kmirsad wrote:Nije čudo... ovog puta nije največi potencijalni gubitak... vlast...Ulog je mnogo veči.
Naprimjer?
Sloboda i oduzimanje nelegalno stečene imovine.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35471 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

insomnia78 wrote:Frajer ne zna sva slova a ti ocekujes nesto od njega :lol:
bješo s časova kad su se učila neka slova... al vidi mi rukopisa. Ne možemo, moj insomnia... svi biti visoko obrazovani intelektualci ko ti... pa znat sva slova.
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#35472 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

kmirsad wrote: Sloboda i oduzimanje nelegalno stečene imovine.
hu, mislim ovo pisanje i ova forumska euforija postaje komična
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#35473 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by bingov buraz »

kmirsad wrote:Evo jednog zanimljivog :
PRVI ZVANIČAN popis u Banja Luci izvršila je austro-ugarska vlast, 22. aprila, 1895. godine..Prema tom popisu Banja Luka, broji: 13.566 stanovnika. Od toga:
- Muslimana: 7.524= 55,46 %
- Rimokatolika: 2.882= 21,24 %
- Pravoslavnih: 2.775= 20,46 %
- Jevreja: 336= 2,48 %
- Ostalih: 49= 0,36 %
Jebem te zemljotrese!
User avatar
meme_machine
Posts: 283
Joined: 03/11/2018 08:30
Location: Mehmeda Spahe 14

#35474 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by meme_machine »

Hakiz wrote:
meme_machine wrote:...

S druge strane, ako u oblasti obrazovanja budu radili na ukidanju vjeronauke...onda se moze reci da je njihovo djelovanje kontra bosnjackih interesa...
Samo su Bošnjaci religiozni i vjeronauk postoji samo za Bošnjake?
Naravno da ne, medjutim ovdje se govori o Kantonu Sarajevo, u kojem zivi veliki udio Bosnjaka, puno veci nego Hrvata ili Srba, i shodno tome najvise na njih i utice. Da se ovo sprovodi na teritoriji citave BiH, drugacija bi prica bila.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#35475 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cyprus »

insomnia78 wrote:
cyprus wrote:
meme_machine wrote:Sto se tice jezika, super, ako roditelji zele da u knjizici djetetu pise jedan od tri jezika, neka tako i pise, sto je i slucaj po trenutnom zakonu. Bolje nego da se svima gura modalitet BHS protiv njihove volje (ne bih cak ni imao problem da u svakom dijelu BiH svakome pise BHS, ali posto se to samo provodi u KS i mozda jos ponegdje, onda ne, hvala).
A šta je sa roditeljima koji žele da pišu sve tri varijante naziva? :)
Nista. Nek se ‘vataju Bl il Listice
insomnia78 wrote:Ups, zaboravih da tamo nema biranja
Pa kakvog onda smisla ima tvoj prijedlog? :oops:
Locked