Nice try.... ali, nikakvim jezickim akrobacijama se ne moze izjednaciti stopa kriminala onda i sada.meme_machine wrote: Glede porasta kriminala, rekao bih da ni u Jugoslaviji nije bila dobra situacija kao sto se to danas predstavlja, vec je to stvar percepcije (naravno, ostavljam prostora da sam u krivu); slicno situaciji kada su ispitanici u Njemackoj pitani da li je kriminal kod mladih u porastu. Ogromna vecina je odgovorila potvrdno, dok je u realnosti najnizi u posljednjih nekoliko decenija, sa daljom tendencijom pada.
O uzrocima i okolnostima bi se dalo raspravljati, ali cinjenica je: mi danas imam opstu krizu svih vrijednosti.
