Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
Man of steel
Posts: 1395
Joined: 28/02/2012 00:58

#35426 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Man of steel »

malakh wrote:iskreno, najiskrenije mi je žao što će se bh blok raspasti. doista je to bila prelijepa priča za budućnost i doista su bili prst u oku svima.

ovo što oni rade između sebe, ni u sadu ne rade republikanci i demokrate.

suma sumarum. bosna i hercegovina je i biti će društvo nacionalnih stranaka i orijentacija. bespotrebno je davati glasove ljudima koji pokušavaju graditi priču na multietničnosti, zajedništvu i sličnim floskulama, kada se oni između sebe ne mogu dogovoriti odakle da počnu.
Nije su to ni imalo šta raspasti za početak.

Od prvog dana se vidjelo da bh blok uopšte nema usaglašene stavove i da se komunikacija između njih odvija isključivo preko medija.

Jedina stvar koja njih zbližava su fotelje i budžetska sisa Kantona Sarajevo.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#35427 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by nikad_vise »

Ja sam na formiranje BH bloka gledao kao na formiranje nekog saveza koji se prije svega formirao kao opozicija ovom stanju kriminala i totalne depresije u drustvu.Nesto kao sto se formirao savez nekoliko stranaka u KS.Price o nekim ideoloskim razlikama je budalestina,evo u KS se ljudi uhvatili posla i ne vidim da postoje neka prepucavanja o ideoloskim razlikama.Svrha politike i jest da sluzi gradjanima i uredi drustvo na jedan dobar i etican nacin.

Sta gubi BH blok izlaskom Komsica iz njega?Gubi samo jednog clana tog saveza koji umjesto borbe protiv dosadasnje politicke prakse i kriminala,bira da se pridruzi tim istim,naravno radi fotelja i licnih interesa pod laznom pricom o patriotizmu i raspadu drzave.

Sutra kad Komsic izadje u javnost i kaze da oni nece sa SDA,..zar je to stvarno vise i bitno jer se toliko kurvao sa njima svo ovo vrijeme i odradjivao posao za SDA da bi opstanak Komsica u BH Bloku bio jedno veliko razocarenje.Toliko je ocito cijelo ovo vrijeme da je covjek SDA igrac,i eventualnom odlukom da ne ode s njima u vlast,samo ce taj isti igrac da ostane u tom istom bloku i minira cijeli savez.BH blok treba da donese promjene na politickoj sceni,izvuce ovu drzavu iz depresije,vrati nadu gradjanima BiH..i sutra ja kao glasac kad vidim u tom istom bloku covjeka koji zloupotrebljava "patriotizam" radi ulaska u vlast i fotelju,treba da imam povjerenja da ce BH blok donijeti promjene koje su ovoj drzavi nuzno potrebne.

Ja se iskreno nadam da ce Zeljko uci u vlast,pa i po cijenu da vlast u KS padne.BH blok se mora rijesiti ovog Trojanca inace ce njihova prica o drugacijoj BiH biti u rangu price o SDA "patriotizmu" i borbi za drzavu :izet:
User avatar
Man of steel
Posts: 1395
Joined: 28/02/2012 00:58

#35428 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Man of steel »

Komšić lično može samo izgubiti ulaskom u vlast sa SDA.

On je toga sigurno svjestan i mimo toga što nemam pozitivno mišljenje o njemu izuzetno cijenim što je spreman pretrpiti jedan takav udarac, jer smatra da je to ispravno i za dobrobit države.
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#35429 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Nero Histrion »

KomunistaTZ wrote:Čestitke Komsicu i ekipi, skupa sa GS i desnicarskom nacionalističkom vaginom Suljagicem na razjebavanju opozicije i mogućem ulasku u vlast :) Cestitam od srca :)
nista od toga, Baketu se svidja Fahro :D
User avatar
drug_profi
Posts: 65440
Joined: 16/07/2012 16:00

#35430 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Čovke rekao da neće DF. Zato Bake danas mjenja priču.
Oni su ba jako dobro uvezani i sve sto flejmaju i hejtaju u medijima je samo radi odrzavanja podjele i straha medju ljudima.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#35431 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Kolinda »

Je tko pogledao onaj namješteni intervju vrlog nam predsjednika na N1 :lol: sa posebnim naglaskom na izborni zakon. :lol:
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#35432 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban »

Tuzno je gledati sta se desava sa opozicijom. TRONAC se bukvalno izivljava na njima.
Ovaj put za sve je kriv Komsic, jeblo ga predsjednistvo.
Gradjanska alternativa treba uci u vlast, najvise sto moze i u sve strukture, ali NE I U PREDSJEDNISTVO!
Jebajiga, zajebali su gdje god su mogli. THE END.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#35433 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by nosara »

Jedini bh blok koji ova zemlja moze preziviti je klero-naci trolist. Tako ste birali devedesete, drzite se toga. Kakva gradjanska kurci palci, to ne pije vode. Nisu gradjani ovog posadili u predsjednistvo...
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#35434 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bunk »

nosara wrote:Jedini bh blok koji ova zemlja moze preziviti je klero-naci trolist. Tako ste birali devedesete, drzite se toga. Kakva gradjanska kurci palci, to ne pije vode. Nisu gradjani ovog posadili u predsjednistvo...
Zvucis u najmanju ruku kao da nas posmatra drug tito iz neke dimenzije i komentarise dnevnopoliticku situaciju :lol:
p.s.
salim se da ne bude ljutnje bezze
toska
Posts: 5011
Joined: 26/09/2016 14:08

#35435 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by toska »

nosara wrote:Jedini bh blok koji ova zemlja moze preziviti je klero-naci trolist. Tako ste birali devedesete, drzite se toga. Kakva gradjanska kurci palci, to ne pije vode. Nisu gradjani ovog posadili u predsjednistvo...
zar ova priča više nije isfurana ?

ono, tražili ste, gledajte, omiljena izreka svih koji vole da podbadaju, da se drugačije ne izražavam, a kojima su svi isti.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#35436 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bunk »

Ova Komsiceva inicijativa o Lazovicu kao potpredsjedniku f BiH mi se dopada.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#35437 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by nosara »

toska wrote:
nosara wrote:Jedini bh blok koji ova zemlja moze preziviti je klero-naci trolist. Tako ste birali devedesete, drzite se toga. Kakva gradjanska kurci palci, to ne pije vode. Nisu gradjani ovog posadili u predsjednistvo...
zar ova priča više nije isfurana ?

ono, tražili ste, gledajte, omiljena izreka svih koji vole da podbadaju, da se drugačije ne izražavam, a kojima su svi isti.
Jeste, svi su isti u politici, dokazano bezbroj puta. Ako nisu, bice cim im se ukaze prilika.
toska
Posts: 5011
Joined: 26/09/2016 14:08

#35438 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by toska »

nosara wrote:
toska wrote:
nosara wrote:Jedini bh blok koji ova zemlja moze preziviti je klero-naci trolist. Tako ste birali devedesete, drzite se toga. Kakva gradjanska kurci palci, to ne pije vode. Nisu gradjani ovog posadili u predsjednistvo...
zar ova priča više nije isfurana ?

ono, tražili ste, gledajte, omiljena izreka svih koji vole da podbadaju, da se drugačije ne izražavam, a kojima su svi isti.
Jeste, svi su isti u politici, dokazano bezbroj puta. Ako nisu, bice cim im se ukaze prilika.
tvoje mišljenje,
npr. Hag ne misli tako
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#35439 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by nosara »

Cuj Hag :lol: :lol: :lol:

U Domu naroda PSBiH svi se vole: Bošnjaci, Hrvati i Srbi se međusobno grlili i ljubili

:bih:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#35440 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by daddy-kool »

Vlada KS sada ima predispozcije da ostane stabilna tokom trajanja cijelog mandata.
Otvorena su vrata za suštinske zahvate.

Godspeed! :thumbup:
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#35441 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kluz franjo »

Evo ih Jopet!
Puno sam toga vidio i čuo, ali ovakvu stranku kao DF stvarno nisam nikad.
https://www.oslobodjenje.ba/dosjei/inte ... udi-437657

Već mjesecima u kontinuitetu
1. I predsjednik i funkcioneri DF-a daju vrlo skeptične izjave glede BH bloka, a pri tom ostaju u njemu.
2. Žale se na neformalnu prirodu BH bloka, a jedini su čiji organi nikakav stav nisu zauzeli po pitanju formalizacije odnosa.
3. Ističu potrebu snažnijeg formalnog dogovora i dijaloga, a otkazuju i "kahvenisanja".
4. Žele u vlast sa SDA/HDZ/SNSD, a ne idu u istu.
5. Hoće u principijelnu opoziciju i u KS, a ostaju u vladajućoj koaliciji.

Da je stranka ljudsko biće, ovo bi bilo za detaljne stručne analize.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35442 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kmirsad »

kluz franjo wrote:Evo ih Jopet!
Puno sam toga vidio i čuo, ali ovakvu stranku kao DF stvarno nisam nikad.
https://www.oslobodjenje.ba/dosjei/inte ... udi-437657

Već mjesecima u kontinuitetu
1. I predsjednik i funkcioneri DF-a daju vrlo skeptične izjave glede BH bloka, a pri tom ostaju u njemu.
2. Žale se na neformalnu prirodu BH bloka, a jedini su čiji organi nikakav stav nisu zauzeli po pitanju formalizacije odnosa.
3. Ističu potrebu snažnijeg formalnog dogovora i dijaloga, a otkazuju i "kahvenisanja".
4. Žele u vlast sa SDA/HDZ/SNSD, a ne idu u istu.
5. Hoće u principijelnu opoziciju i u KS, a ostaju u vladajućoj koaliciji.

Da je stranka ljudsko biće, ovo bi bilo za detaljne stručne analize.
:lol: :lol: :lol:
starisalko
Posts: 632
Joined: 27/07/2014 18:10

#35443 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by starisalko »

kmirsad wrote:
kluz franjo wrote:Evo ih Jopet!
Puno sam toga vidio i čuo, ali ovakvu stranku kao DF stvarno nisam nikad.
https://www.oslobodjenje.ba/dosjei/inte ... udi-437657

Već mjesecima u kontinuitetu
1. I predsjednik i funkcioneri DF-a daju vrlo skeptične izjave glede BH bloka, a pri tom ostaju u njemu.
2. Žale se na neformalnu prirodu BH bloka, a jedini su čiji organi nikakav stav nisu zauzeli po pitanju formalizacije odnosa.
3. Ističu potrebu snažnijeg formalnog dogovora i dijaloga, a otkazuju i "kahvenisanja".
4. Žele u vlast sa SDA/HDZ/SNSD, a ne idu u istu.
5. Hoće u principijelnu opoziciju i u KS, a ostaju u vladajućoj koaliciji.

Da je stranka ljudsko biće, ovo bi bilo za detaljne stručne analize.
:lol: :lol: :lol:
Zlatan Begic :thumbup: :bih:
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#35444 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pemanapemani »

kluz franjo wrote:Evo ih Jopet!
Puno sam toga vidio i čuo, ali ovakvu stranku kao DF stvarno nisam nikad.
https://www.oslobodjenje.ba/dosjei/inte ... udi-437657

Već mjesecima u kontinuitetu
1. I predsjednik i funkcioneri DF-a daju vrlo skeptične izjave glede BH bloka, a pri tom ostaju u njemu.
2. Žale se na neformalnu prirodu BH bloka, a jedini su čiji organi nikakav stav nisu zauzeli po pitanju formalizacije odnosa.
3. Ističu potrebu snažnijeg formalnog dogovora i dijaloga, a otkazuju i "kahvenisanja".
4. Žele u vlast sa SDA/HDZ/SNSD, a ne idu u istu.
5. Hoće u principijelnu opoziciju i u KS, a ostaju u vladajućoj koaliciji.

Da je stranka ljudsko biće, ovo bi bilo za detaljne stručne analize.
:thumbup:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35445 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »


"DA SE URAZUMIMO"


Komšić: Pozivam SDP da kandiduje Miru Lazovića za potpredsjednika FBiH i SDA da ga podrži

https://faktor.ba/vijest/komsic-pozivam ... drzi/25350

:pisnuo:
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#35446 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JThomas »

a sa strane ti izađe:

https://faktor.ba/vijest/nova-istraziva ... drav/25611

sasvim slučajno ali eto... :mrgreen:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#35447 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

Nemaju namjeru ulaziti u vlast, a postavljali bi podpredsjednika federacije.
Ne kontam kakva je to logika. Ta neće vladajuća većina koja se bude formirala sama sebi vezati ruke dodijelujući tu funkciju opoziciji.
Koliko god da je funkcija podpredsjednika federacije manje-više protokolarna, ipak se s nje mogu blokirati neki veoma važni procesi.
Konkretno, može se blokirati i uvjetovati imenovanje mandatara vlade federacije. E tek bi onda cirkus nastao.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#35448 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by daddy-kool »

Hafis wrote:Nemaju namjeru ulaziti u vlast, a postavljali bi podpredsjednika federacije.
Ne kontam kakva je to logika. Ta neće vladajuća većina koja se bude formirala sama sebi vezati ruke dodijelujući tu funkciju opoziciji.
Koliko god da je funkcija podpredsjednika federacije manje-više protokolarna, ipak se s nje mogu blokirati neki veoma važni procesi.
Konkretno, može se blokirati i uvjetovati imenovanje mandatara vlade federacije. E tek bi onda cirkus nastao.
:D

Vidi, vidi ...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35449 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

....

- Već mjesecima slušamo kako te "intelektualne" maškare na osobit način pokušavaju izvršiti svojevrsnu eutanizaciju javnosti..

https://faktor.ba/vijest/demokratska-fr ... df-a/25720
milicioneri....
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#35450 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

šćepo baš počeo ispoljavati frustracije i ljubomoru prema komšiću.

priznajem, razlika od 150 hiljada glasova nije mala.

ako šćepica nastavi ovako, komšić će ga politički sahraniti.
Post Reply