Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#35351 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

bingov buraz wrote:Treba stvari pojednostaviti,jeste li za još četiri godine vlasti SDA ili ne?Kratko i jasno.
Svako "ali" "šta" i "kad" je prva varijanta.Da se ne lažemo.
Pa ja baš ne vidim načina da SDA ne bude na vlasti. U Kantonu Sarajevo i još nekim drugim kantonima možda. U Bosni i Hercegovini, baš i ne.
Tako da je to zapravo lažna dilema
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#35352 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by pemanapemani »

palermo wrote:
bingov buraz wrote:Treba stvari pojednostaviti,jeste li za još četiri godine vlasti SDA ili ne?Kratko i jasno.
Svako "ali" "šta" i "kad" je prva varijanta.Da se ne lažemo.
Pa ja baš ne vidim načina da SDA ne bude na vlasti. U Kantonu Sarajevo i još nekim drugim kantonima možda. U Bosni i Hercegovini, baš i ne.
Tako da je to zapravo lažna dilema
Lazna dilema u dijelu BiH, Kantonu Sarajevo, koji ima veci budzet nego nivo drzave BiH i skoro pola budzeta FBiH.

Ako pokazes da mozes pravedno upravljati Kantonom Sarajevo, onda je to dobar pokazatelj da si sposoban upravljati drzavom.

Da se razumijemo, ne mislim da je Kanton Sarajevo vazniji od devet drugih kantona, kako to sublimira SDA, nego je prosta cinjenica da KS ima takav budzet.

Zasto je tesko prihvatiti da postoje i druge politicke opcije koje su moguce sposobne upravljati dijelovima drzave bolje od SDA?
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#35353 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

palermo wrote:
Pa ja baš ne vidim načina da SDA ne bude na vlasti. U Kantonu Sarajevo i još nekim drugim kantonima možda. U Bosni i Hercegovini, baš i ne.
Tako da je to zapravo lažna dilema
sdaovska buržoazija bi sada pristala da bude opozicija na nivou države, a da u kantonu sarajevo bude vlast.

toliko firmi, toliko para u igri, toliko velik budžet, a kontrola minorna, možda i ne postoji.

misliš da bi se bakir toliko posvetio komentirajući sarajevo, bez razloga?. isto se dešava i u tuzli, usk, zdk, a bake o tome ni riječi. ali je zato sarajevo metropola koju je izgradila sda i ne smiješ im u to dirati.
Last edited by malakh on 31/10/2018 22:14, edited 1 time in total.
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#35354 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

pemanapemani wrote:
palermo wrote:
bingov buraz wrote:Treba stvari pojednostaviti,jeste li za još četiri godine vlasti SDA ili ne?Kratko i jasno.
Svako "ali" "šta" i "kad" je prva varijanta.Da se ne lažemo.
Pa ja baš ne vidim načina da SDA ne bude na vlasti. U Kantonu Sarajevo i još nekim drugim kantonima možda. U Bosni i Hercegovini, baš i ne.
Tako da je to zapravo lažna dilema
Lazna dilema u dijelu BiH, Kantonu Sarajevo, koji ima veci budzet nego nivo drzave BiH i skoro pola budzeta FBiH.

Ako pokazes da mozes pravedno upravljati Kantonom Sarajevo, onda je to dobar pokazatelj da si sposoban upravljati drzavom.

Da se razumijemo, ne mislim da je Kanton Sarajevo vazniji od devet drugih kantona, kako to sublimira SDA, nego je prosta cinjenica da KS ima takav budzet.

Zasto je tesko prihvatiti da postoje i druge politicke opcije koje su moguce sposobne upravljati dijelovima drzave bolje od SDA?
Bogmi drug, ne vidim zašto si meni replicirao sa ovim postom. Ja ništa drugo ne kažem nego da je teza, sad je vrijeme da se odlučiš jesi li za SDA u vlasti ili nisi, lažna i populistička teza koja ne korespondira sa stavrnošću. Jer je SDA u vlasti i bit će u vlasti...

Inače, puno je ovdje ( na forumu, mislim) takvih lažnih i populističkih teza i dilema, npr.ona ili si za Konakovića ili za Efendića...........
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#35355 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

malakh wrote:
palermo wrote:
Pa ja baš ne vidim načina da SDA ne bude na vlasti. U Kantonu Sarajevo i još nekim drugim kantonima možda. U Bosni i Hercegovini, baš i ne.
Tako da je to zapravo lažna dilema
sdaovska buržoazija bi sada pristala da bude opozicija na nivou države, a da u kantonu sarajevo bude vlast.

toliko firmi, toliko para u igri, toliko velik budžet, a kontrola minorna, možda i ne postoji.

misliš da bi se bakir toliko posvetio komentirajući sarajevo. isto se dešava i u tuzli, usk, zdk, a bake o tome ni riječi. ali je zato sarajevo metropola koju je izgradila sda i ne smiješ im u to dirati.
Ne sporim ja to što si napisao, ali meni kao građaninu BIH SDA će predmijevam biti u vlasti.......samo sam to rekao....
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#35356 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

palermo wrote:
Ne sporim ja to što si napisao, ali meni kao građaninu BIH SDA će predmijevam biti u vlasti.......samo sam to rekao....
da, zato što na tom nivou sda vrlo dobro surađuje sa hdzom i snsdom. o tome nisi razmišljao?
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#35357 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

malakh wrote:
palermo wrote:
Ne sporim ja to što si napisao, ali meni kao građaninu BIH SDA će predmijevam biti u vlasti.......samo sam to rekao....
da, zato što na tom nivou sda vrlo dobro surađuje sa hdzom i snsdom. o tome nisi razmišljao?
nisam te shvatio......
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#35358 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by pemanapemani »

@palermo

SDA ce biti u vlasti na nekim nivoima, a na nekim nivoima postoji mogucnost da ne bude u vlasti. Ne znam sta je tu sporno?

Na nivoima na kojima SDA, HDZ i SNSD mozda ne budu na vlasti treba pokazati da moze biti bolje gradjanima.

Evo ti evidentan primjer kakvu politiku vodi SDA. Upravo na FTV ide Dnevnik. Gosti iz SDA, SDP i DF. Ovaj iz SDA vazi o gradjanskoj drzavi, pravima pojedinaca i gradjana, a 30 sekundi kasnije spominje izbor pojedinih naroda koji se mora postovati i uvazavati. :-)
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#35359 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

pemanapemani wrote:@palermo

SDA ce biti u vlasti na nekim nivoima, a na nekim nivoima postoji mogucnost da ne bude u vlasti. Ne znam sta je tu sporno?

Na nivoima na kojima SDA, HDZ i SNSD mozda ne budu na vlasti treba pokazati da moze biti bolje gradjanima.

Evo ti evidentan primjer kakvu politiku vodi SDA. Upravo na FTV ide Dnevnik. Gosti iz SDA, SDP i DF. Ovaj iz SDA vazi o gradjanskoj drzavi, pravima pojedinaca i gradjana, a 30 sekundi kasnije spominje izbor pojedinih naroda koji se mora postivati. :-)
Dakle, ja samo ukazujem. na pojavu danas toliko jasno izraženu, a koja se zove reduciranje države. Mi što bi se reklo državu Bosnu i Hercegovinu reduciramo iz dana u dan. SDA je to davno počela, ali danas je to sasvim legitman način razmišljanja, ne samo kod SDA nego kod svih onih koji bi trebali da budu integrativni faaktor . Ono što se što se nekada SDA-u zamjeralo, sada je postao politički mainstream. Moja avlijica-moja slobodica

Al to i nije zapravo toliko ni važno, koliko je važno da je naša svijest reducirana. Pa kao simbolički primjer uzmeš ovaj forum, imaš o izboru vlasti Kantona Sarajevo 84 stranice rasprave, a o državnom parlamentu 2 stranice, o federalno 3 (pri čemu su većina postobva od dva forumaša, Franje KLuza i Druge gimnazije). Nije jednostavno nikoga briga.
I da se vratim početku naše rasprave, kada ja kažem da je dilema SDA u vlasti ili ne lažna, ja ti samo ukazujem na gore spominjau pojavu. Reduciranja države. U ovom trenutku simboličkog, sutra ko zna kakvog
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7601
Joined: 12/03/2012 18:04

#35360 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Velkoski wrote:Ne laže Cvrle, znam ko je iza nicka :mrgreen:
Boze, zar neko onako stvarno razmislja :skoljka:

Hakize oprosti :skoljka:
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#35361 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by pemanapemani »

@palermo

U principu se slazem.

Fazon je u tome da su SDA u vecini, a SDP i SBIH u manjini, reducirali drzavu. Pocevsi od odustajanja od manjeg entiteta i kantona sa hrvatskom vecinom, konstantnom suradnjom sa HDZ, popustanja SNSD, korupcijom, kriminalom itd.

Jednostavno, proces reduciranja drzave se moze zaustaviti na nekoliko nacina. Sada je jedini nacin usporavanja reduciranja drzave formiranje vlasti bez SDA, HDZ i SNSD gdje je moguce.

Nadam se da se slazemo kako je ova SDA prica o sirokom proBiH bloku izlizana sarena laza u koju vise ne vjeruju ni djeca u jaslicama.
furlan
Posts: 1184
Joined: 05/11/2004 13:13

#35362 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by furlan »

malakh wrote:
palermo wrote:
Pa ja baš ne vidim načina da SDA ne bude na vlasti. U Kantonu Sarajevo i još nekim drugim kantonima možda. U Bosni i Hercegovini, baš i ne.
Tako da je to zapravo lažna dilema
sdaovska buržoazija bi sada pristala da bude opozicija na nivou države, a da u kantonu sarajevo bude vlast.

toliko firmi, toliko para u igri, toliko velik budžet, a kontrola minorna, možda i ne postoji.

misliš da bi se bakir toliko posvetio komentirajući sarajevo, bez razloga?. isto se dešava i u tuzli, usk, zdk, a bake o tome ni riječi. ali je zato sarajevo metropola koju je izgradila sda i ne smiješ im u to dirati.
Zato i trazi vlast po vertikali.Sarajevo metropola?Hmmmm? :-)
Da su svojim parama radili pa da bude vakufska zaduzbina, pa hajde, nego parama poreskih obveznika.Ali nisu oni tema ovdje.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#35363 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Styling »

palermo wrote:
pemanapemani wrote:@palermo

SDA ce biti u vlasti na nekim nivoima, a na nekim nivoima postoji mogucnost da ne bude u vlasti. Ne znam sta je tu sporno?

Na nivoima na kojima SDA, HDZ i SNSD mozda ne budu na vlasti treba pokazati da moze biti bolje gradjanima.

Evo ti evidentan primjer kakvu politiku vodi SDA. Upravo na FTV ide Dnevnik. Gosti iz SDA, SDP i DF. Ovaj iz SDA vazi o gradjanskoj drzavi, pravima pojedinaca i gradjana, a 30 sekundi kasnije spominje izbor pojedinih naroda koji se mora postivati. :-)
Dakle, ja samo ukazujem. na pojavu danas toliko jasno izraženu, a koja se zove reduciranje države. Mi što bi se reklo državu Bosnu i Hercegovinu reduciramo iz dana u dan. SDA je to davno počela, ali danas je to sasvim legitman način razmišljanja, ne samo kod SDA nego kod svih onih koji bi trebali da budu integrativni faaktor . Ono što se što se nekada SDA-u zamjeralo, sada je postao politički mainstream. Moja avlijica-moja slobodica

Al to i nije zapravo toliko ni važno, koliko je važno da je naša svijest reducirana. Pa kao simbolički primjer uzmeš ovaj forum, imaš o izboru vlasti Kantona Sarajevo 84 stranice rasprave, a o državnom parlamentu 2 stranice, o federalno 3 (pri čemu su većina postobva od dva forumaša, Franje KLuza i Druge gimnazije). Nije jednostavno nikoga briga.
I da se vratim početku naše rasprave, kada ja kažem da je dilema SDA u vlasti ili ne lažna, ja ti samo ukazujem na gore spominjau pojavu. Reduciranja države. U ovom trenutku simboličkog, sutra ko zna kakvog
Broj stranica rasprave o KS govori o tome koliko je KS vazan za desavanja i na federalnom i na drzavnom nivou. Ako opozicija sad uzme KS i uradi 10% onoga sto su obecali to ce imati itekakvog odraza na ostatak drzave. Jedna petina stanovnika Federacije zivi u KS, nije malo. To bi bio itekakav push za dodatne promjene na slijedecim izborima.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35364 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

Styling wrote:
Broj stranica rasprave o KS govori o tome koliko je KS vazan za desavanja i na federalnom i na drzavnom nivou. Ako opozicija sad uzme KS i uradi 10% onoga sto su obecali to ce imati itekakvog odraza na ostatak drzave. Jedna petina stanovnika Federacije zivi u KS, nije malo. To bi bio itekakav push za dodatne promjene na slijedecim izborima.
Tačno.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35365 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Eno na tuzlanskim portalima SDP objavio vjest da je dogoverena koalicija za formiranje vlasti u Tk bez SDA i PDA... Uz poznatu trojku idu SBB i S za BIH
U petak zvanična potvrda.
mrgreen
Posts: 1289
Joined: 12/05/2008 21:11

#35366 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by mrgreen »

Rumeni Efendic wrote:Moje mišljenje je da Naša stranka nije nikakva ljevica. To je prije svega antibošnjački politički projekt koji za cilj ima slabljenje bošnjačkog političkog faktora pa i razgradnju bošnjačkog nacionalnog i političkog identiteta. Iako se dobro maskiraju u tome što rade, njihova želja da se bave obrazovanjem u Kantonu Sarajevo, ostrašćenost u svakoj ideološkoj raspravi o nekom od pitanja bitnih za nacionalni identitet Bošnjaka, već ih je otkrila. SDP i DF kao probosanske stranke ne bi svoje političko djelovanje trebali vezati uz ovaj rigidni politički projekt koji je ratni član predsjedništva BiH Stjepan Kljujić definisao kao ogranak srbijanskih obavještajnih službi. Baška što kadar ove stranke ne bi znao ni raditi konkretan posao. Njihova specijalnost medijskog i subverzivnog djelovanja nije kompatibilna sa stvarnim potrebama i konkretnim problemima koje treba rješavati.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/semir-e ... /181102012

Ovo je nadrealno :lol:
Rumeni Efendic wrote:Najglasniji u tome da neće sa SDA su Narod i pravda i Naša stranka. Nećemo ni mi s njima.
Eto kraja nekim nagadjanjima. Ostaje pitanje koliko kosta DF :razz:
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#35367 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Styling »

sabina1 wrote:Dino Konaković je dakle u 2019 godini nada i spas gradu koji je prije 30 godina bio evropska metropola ?

ON NAM JE ALTERNATIVA I spas....on....

Otvaraj se zemljo odmah....
Da, ali se taj grad u zadnjih 20 godina srozao na nivo kasabe, kojim vladaju mediokriteti i polupismene face, zbog kojih infrastruktura propada i koji su dozvolili da 300 metara vazdusne linije od centra grada ima kuce bez dozvole, fasade i kanalizacije.
statixx
Posts: 9839
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#35368 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by statixx »

Najveću korist od takvog razvoja situacije, gdje se probosanske stranke okreću međusobnoj borbi, ima upravo dvojac Dodik i Čović.
Pas zar nije bila prica da ga treba sprijeciti da udje u predsjednistvo. Otkud sad opet opasnost od raspada drzave, zbunjen sam... :-? :D
Hakiz
Posts: 48412
Joined: 30/07/2015 20:01

#35369 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

insomnia78 wrote:Evropska metropola. Malo je. Vaseljena je u pitanju
Sarkazam na stranu, Sarajevo je poslije Olimpijade imalo manje razlika, infrastrukturnih, sadržajnih itd u odnosu na evropske gradove nego što ih ima danas.

Problem je nastao kada su se evropski gradovi nastavili razvijati, a Sarajevo stalo.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#35370 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by wewa »

Hakiz wrote:
insomnia78 wrote:Evropska metropola. Malo je. Vaseljena je u pitanju
Sarkazam na stranu, Sarajevo je poslije Olimpijade imalo manje razlika, infrastrukturnih, sadržajnih itd u odnosu na evropske gradove nego što ih ima danas.

Problem je nastao kada su se evropski gradovi nastavili razvijati, a Sarajevo stalo.
problem je nastao kad su zapucali po gradu, a onda preuzeli domaci izdajnici.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35371 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

KO SDP BiH Tuzla
Ova stranica ti se sviđa · 6 min. ·

Image

U toku je press konferencija predstavnika SDP-a, DF-a, Naše stranke, SBB-a i SBiH sa Tuzlanskog kantona.

U narednom periodu navedeni politički subjekti će pristupiti kreiranju programske platforme kako bi se uspostavila vlast u Tuzlanskom kantonu.

Formirat će se radna grupa koja će imati zadatak da napravi presjek programskih ciljeva ovih političkih subjekata.

Mi u SDP-u smo prihvatili odgovornost koordinacije predstojećih zadataka kako bi što efikasnije počeli rješavati probleme svih građana. — sa: Zlatan Freeman Begić.
Hakiz
Posts: 48412
Joined: 30/07/2015 20:01

#35372 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

wewa wrote:
Hakiz wrote:
insomnia78 wrote:Evropska metropola. Malo je. Vaseljena je u pitanju
Sarkazam na stranu, Sarajevo je poslije Olimpijade imalo manje razlika, infrastrukturnih, sadržajnih itd u odnosu na evropske gradove nego što ih ima danas.

Problem je nastao kada su se evropski gradovi nastavili razvijati, a Sarajevo stalo.
problem je nastao kad su zapucali po gradu, a onda preuzeli domaci izdajnici.
Pa, to je razlog što je stalo.
Hakiz
Posts: 48412
Joined: 30/07/2015 20:01

#35373 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

kmirsad wrote:
KO SDP BiH Tuzla
Ova stranica ti se sviđa · 6 min. ·

Image

U toku je press konferencija predstavnika SDP-a, DF-a, Naše stranke, SBB-a i SBiH sa Tuzlanskog kantona.

U narednom periodu navedeni politički subjekti će pristupiti kreiranju programske platforme kako bi se uspostavila vlast u Tuzlanskom kantonu.

Formirat će se radna grupa koja će imati zadatak da napravi presjek programskih ciljeva ovih političkih subjekata.

Mi u SDP-u smo prihvatili odgovornost koordinacije predstojećih zadataka kako bi što efikasnije počeli rješavati probleme svih građana. — sa: Zlatan Freeman Begić.
SBB je poželjan partner?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#35374 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by insomnia78 »

Kad smo vec kod domacih izdajnika :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#35375 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

SBB naravno nije poželjan partner. Međutim situacija određuje da je SBB postao ključan za formiranje vlasti. Ne samo u TK.
Ali - što više stranaka, to više ucjena i blokada.
Vidjećemo hoće li moći išta da se postigne ovako.
U svakom slučaju sa SDA znamo da bi bilo tapkanje i nazadovanje, novi porezi i nameti.
Evo ovi da ništa ne dohvate ispada da je i to napredak poslije Fadilovih "reformi".
Locked