pemanapemani wrote:@palermo
SDA ce biti u vlasti na nekim nivoima, a na nekim nivoima postoji mogucnost da ne bude u vlasti. Ne znam sta je tu sporno?
Na nivoima na kojima SDA, HDZ i SNSD mozda ne budu na vlasti treba pokazati da moze biti bolje gradjanima.
Evo ti evidentan primjer kakvu politiku vodi SDA. Upravo na FTV ide Dnevnik. Gosti iz SDA, SDP i DF. Ovaj iz SDA vazi o gradjanskoj drzavi, pravima pojedinaca i gradjana, a 30 sekundi kasnije spominje izbor pojedinih naroda koji se mora postivati.

Dakle, ja samo ukazujem. na pojavu danas toliko jasno izraženu, a koja se zove reduciranje države. Mi što bi se reklo državu Bosnu i Hercegovinu reduciramo iz dana u dan. SDA je to davno počela, ali danas je to sasvim legitman način razmišljanja, ne samo kod SDA nego kod svih onih koji bi trebali da budu integrativni faaktor . Ono što se što se nekada SDA-u zamjeralo, sada je postao politički mainstream. Moja avlijica-moja slobodica
Al to i nije zapravo toliko ni važno, koliko je važno da je naša svijest reducirana. Pa kao simbolički primjer uzmeš ovaj forum, imaš o izboru vlasti Kantona Sarajevo 84 stranice rasprave, a o državnom parlamentu 2 stranice, o federalno 3 (pri čemu su većina postobva od dva forumaša, Franje KLuza i Druge gimnazije). Nije jednostavno nikoga briga.
I da se vratim početku naše rasprave, kada ja kažem da je dilema SDA u vlasti ili ne lažna, ja ti samo ukazujem na gore spominjau pojavu. Reduciranja države. U ovom trenutku simboličkog, sutra ko zna kakvog