Demokratska fronta Željko Komšić

palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#35351 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

kmirsad wrote:http://ba.n1info.com/Vijesti/a318920/Ra ... MXvRUkbRug

:lol: :lol: :lol: :lol: Ludilo...

Fahri ne pada na pamet da slabi Skupštinu i Vladu KS... Potpuno je svjestam da je to trenutno najpozitivnija priča u BiH...
Da će onaj ko to makar i pokuša da uradi... u narodu biti najomraženija opcija... koju će birači već na opčinskim izborima za godinu i po...strahovito brutalno i nemilosrdno kazniti... sahraniti...
Čak ne isključuje mogučnost povratka u BH Blok na TK... što sam više puta predviđao... vjerovatno čeka da KO SDP TK ili DF, ili obadvje stranke krenu u pregovore sa SDA... na isti način kao što čeka da DF proguta kedera kojeg im je SDA zabacio pred nos...
Ovo je šou...
Fahro igra ko Klint Istvud... Isprati sve i vrati se sam...
Ulogu političkog mejta prepušta DF-u i SDP-u... :lol: :lol: :lol:
Ti si Mirso pravi vizionar.

Tek sada dobija na značenju ona tvoja, to je čovjek sa obrazom :thumbup:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35352 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kmirsad »

palermo wrote:
kmirsad wrote:http://ba.n1info.com/Vijesti/a318920/Ra ... MXvRUkbRug

:lol: :lol: :lol: :lol: Ludilo...

Fahri ne pada na pamet da slabi Skupštinu i Vladu KS... Potpuno je svjestam da je to trenutno najpozitivnija priča u BiH...
Da će onaj ko to makar i pokuša da uradi... u narodu biti najomraženija opcija... koju će birači već na opčinskim izborima za godinu i po...strahovito brutalno i nemilosrdno kazniti... sahraniti...
Čak ne isključuje mogučnost povratka u BH Blok na TK... što sam više puta predviđao... vjerovatno čeka da KO SDP TK ili DF, ili obadvje stranke krenu u pregovore sa SDA... na isti način kao što čeka da DF proguta kedera kojeg im je SDA zabacio pred nos...
Ovo je šou...
Fahro igra ko Klint Istvud... Isprati sve i vrati se sam...
Ulogu političkog mejta prepušta DF-u i SDP-u... :lol: :lol: :lol:
Ti si Mirso pravi vizionar.

Tek sada dobija na značenju ona tvoja, to je čovjek sa obrazom :thumbup:
:-D Treba poznavati sanđački mentalitet... spremni su iskoristiti najprefriganija sredstva da ponize protivnika, iskoriste njihove mane i pohlepu, uvuku ga u svoju jazbinu, pojedu... i pri tom uspješno sačuvaju obraz.
Ne može mu niko ništa prebaciti, sami donose svoju odluke, sami pali , sami se ubili... ne šali ni svoje kadrove koji su mu prišli radi niskih pobuda grabljene fotelja, pohlepa... koristi njihove mane... :lol: :lol: :lol:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#35353 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Prpa.ba »

Cijelo vrijeme i pisemo da drzava i federacija samo gube vrijeme dok SDA i DF pokusavaju raznim mahinacijama sebi obezbjediti i jos par obicnih kantona. Jer drugog razloga za uvlacenje SDP-a nema i nije ga ni bilo.

Dosta su drzava i federacija ispastale, vrijeme je da Nas Dobri Hrvat donese odluku za koju je i izabran ( :mrgreen: ), pa da se fokusiramo na odbranu domovine. :-D
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#35354 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Kolinda »

Šta misle ovi bolji poznavatelji odnosa između SDA i
DF-a u kom omjeru će oni podijeliti svoje pozicije u vijeću ministara i vladi fbih.
Na raspolaganju su :
3 ministra na državnom nivou
8 ministara i premijer V fbih
Podpresjednik FBiH iz reda Bošnjaka
I 1 ministar iz reda Srba u Vfbih jer 1 će uzeti SNSD, jedan HDZ i jedan ostaje za bošnjačku kvotu odnosno koaliciju Sda-df
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35355 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kmirsad »

Kolinda wrote:Šta misle ovi bolji poznavatelji odnosa između SDA i
DF-a u kom omjeru će oni podijeliti svoje pozicije u vijeću ministara i vladi fbih.
Na raspolaganju su :
3 ministra na državnom nivou
8 ministara i premijer V fbih
Podpresjednik FBiH iz reda Bošnjaka
I 1 ministar iz reda Srba u Vfbih jer 1 će uzeti SNSD, jedan HDZ i jedan ostaje za bošnjačku kvotu.
Problem im je što će SDA tražiti da im vrate KS, da ih uvedu u TK... a to je previsoka cijena za DF, ali i za SDP... ako imaju namjeru preživjeti do lokalnih... Dunav ih ne bi mogao oprati
User avatar
drug_profi
Posts: 65440
Joined: 16/07/2012 16:00

#35356 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Pa cini mi se da je makar u Sarajevu veliki optimizam i neki oblik satisfakcije prisutan među ljudima radi toga sto je SDA istisnut iz vlasti i sto se ovako gicaju u skupstini.
Zasad je to raji dovoljno, ali rezultati promjene vlasti se moraju vidjeti. Moraju poceti pristizati.
Razumljivo je i da je ova vlada opterećena ovim raznim prekombinacijama i iscekivanjima ishoda "visoke politike", pa je rad usporen i otezan.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#35357 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by daddy-kool »

Prpa.ba wrote:Cijelo vrijeme i pisemo da drzava i federacija samo gube vrijeme dok SDA i DF pokusavaju raznim mahinacijama sebi obezbjediti i jos par obicnih kantona. Jer drugog razloga za uvlacenje SDP-a nema i nije ga ni bilo.

Dosta su drzava i federacija ispastale, vrijeme je da Nas Dobri Hrvat donese odluku za koju je i izabran ( :mrgreen: ), pa da se fokusiramo na odbranu domovine. :-D
Pa nije baš samo to. Bilo je potrebno sačekati formiranje DN FBiH da se vidi konačni odnos snaga na ovim nivoima da bi se onda moglo pristupiti pregovorima. Tu je SDA trgujući pozicijama uspjela izboriti primat i osigurati svoje mjesto (sjetićemo se da je bilo nekih ideja da se zaobiđe SDA a ide sa HDZ). Sad se pritisak prenosi na kantone, raspala većina u ZDK, pa u TK, ostala je krajina i Goražde. I naravno najvažniji kanton sa najtežom računicom.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35358 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Banksy wrote:
Komšićevi milicioneri su se našli u neobranom grožđu. Po Bakirovoj komandi, napravili su ''bh blok'' s ciljem zauzdavanja opozicije i njenog navigavanja ka koaliciji s SDA. Na sreću, manevar je propao, SDP i NS se iščupali, a u jamu koju je kopao njima, upao je sam DF.

Kako je jasno da stranke bh bloka i definitivno neće ići s SDA, sad se DF mora samostalno čupati i izvlačiti iz bloka, a prema nalogodavcima, SDA. Kako to opravdati javnosti i šta reći, velika je muka Komšićevih milicionera.

Jedino da četnici siđu niz Vraca osamnaesti put...
Kako se Bakir ovih dana po ko zna koji put sreo s Komšićem, a Genjac s Miletićem, reklo bi se da su stvari konačno završene. To je odlična vijest i treba je pozdraviti. :thumbup:
Sudeći prema razlozima koji se nude kao isprika za ulazak u vlast s SDA, DF milicioneri opet nisu bili bogzna kako inventivni, pa se ostaje pri ''četnicima koji silaze niz Vraca'' i ''državi prije svega''. Jedino što ostaje nepoznato je koju igranku spremaju danas za SDP i NS, ali prema sinoćnjem istupu SDA ''intelektualca'', sitnog krimosa Adila Kulenovića, i tu će se kretati u davno zadatim okvirima ''državnih neprijatelja''.

Veliki dan za bh blok. Veliko je to čišćenje i skidanje velikog tereta.
Nije slučajno da oslobođenje od unutarnjih neprijatelja i petokolonaša pada baš pred sutrašnji praznik. :thumbup: :bih:
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#35359 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

malakh wrote:
starisalko wrote:
Banksy wrote: De, ne lupetaj više. Nije što si agresivan i naporan, podnijelo bi te se nekako, već što si plitak i šupalj, baš nepodnošljivo....
Nadam se da si i sebe prijavila
:lol: :lol:

u ovome leži moć željka komšića.

kratki kosovac, kodnog naziva šćepo ga ne može smisliti. njegov trenutačno prvi suradnik, kosovac bakir alispahić, također. za vrijeme izbora vodili veoma jaku antikampanju protiv njega, poslije izbora također, a željkec ih u jednom potezu metlom pomete. to je zaista bolno, a iz toga proizilazi agresiva koja se pokušava zamaskirati prepotentnošću.

i za šta da ja nju prijavim. "plitak", "šupalj", prethodne uvrede. to samo pokazuje da su moji postovi dosta bolni za nju, a sa druge strane, apsolutno istiniti.
Zar nije Bakir Alispahic u DF-u. Tamo je, koliko znam, iz SDA otisao po zadatku.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35360 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »


SJEĆANJE NA GENOCID
Oštećena skulptura "Nermine, dođi!" u Sarajevu, policija traga za počiniteljem

https://www.klix.ba/vijesti/bih/ostecen ... /190228023
Pa baš pred praznik.

Kako koalicioni partneri iz SNSDa slabo silaze u Teheran, nadajmo se samo da ovo nisu oni što ne vole baklavu, vole HB, a iza rata su došli iz Srbije.
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1840
Joined: 13/12/2010 16:28

#35361 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by svjezi_ustipak »

Prpa.ba wrote:
vrijeme je da Nas Dobri Hrvat donese odluku za koju je i izabran ( :mrgreen: ), pa da se fokusiramo na odbranu domovine. :-D

Ne znam kako je država i federacija dosad preživjela bez Željkeca. Sad će sve nabolje krenuti, kad Željko počne udarati po prstima. Već je glasače udario po ušima, ide mu to.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#35362 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bunk »

Koliko hejtate Komsica i df ja ne znam kako taj BH blok misli funkcionirat u buducnosti i na lokalnim izborima.
Ali opet ima ona ko se svadja taj se voli.
Igrate igru :mrgreen:
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#35363 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kluz franjo »

Više medija prenosi vijest da je odgođen današnji sastanak BH bloka, čiji je domaćin trebao biti Željko Komšić.
Izgleda da danas konačno dobijamo ovaj "euro-atlantski blok"

Rastemo zajedno!
Image
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35364 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kmirsad »

Ako je to istina... Ćeljko kupuje vrijeme. Zbunio ga je Fahrin potez... pokušavaju da ga pročitaju...Ko će sada ispast dobar momak, a ko loš momak...
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#35365 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bunk »

Denisov otac je preselio danas je dzenaza a ne vjerujem da ce vrh Sdp propustit da dodje,vjerovatno je to razlog,ako je vjerovat Avazu..
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35366 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kmirsad »

bunk wrote:Koliko hejtate Komsica i df ja ne znam kako taj BH blok misli funkcionirat u buducnosti i na lokalnim izborima.
Ali opet ima ona ko se svadja taj se voli.
Igrate igru :mrgreen:
Nije ovo hejtanje... ovo je spašavanje svog vojnika Rajana... pod uslovom da vojnik Rajan, želi biti spašen... jebena vremena... nikada loše odluke nisu imale teže posljedice...
Ali, koga ne možeš savjetovati, ne možeš mu ni pomoči... :-D
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35367 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kmirsad »

bunk wrote:Denisov otac je preselio danas je dzenaza a ne vjerujem da ce vrh Sdp propustit da dodje,vjerovatno je to razlog,ako je vjerovat Avazu..
Kojem Denisu je umro otac ?
Last edited by kmirsad on 28/02/2019 11:19, edited 1 time in total.
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#35368 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by criticos »

DF 2014
SKS = počeli sa 7 zastupnika

DF 2018
SKS = završili sa 1 zastupnikom
Za 4 godine Komšićev DF ostao bez 6 zastupnika u KS
DF 2016
Stari Grad = započeli sa 3 vijećnika
Centar = započeli sa 5 vijećnika
Novo Sarajevo = započeli sa 6 vijećnika
Novi Grad = započeli sa 4 vijećnika

DF 2019 - DANAS
Stari Grad = bez vijećnika
Centar = trenutačno 1 vijećnik
Novo Sarajevo = trenutačno 1 vijećnik
Novi Grad = trenutačno 2 vijećnika
Za 2,5 godine je ostao bez 14 vijećnika u općinama Grada Sarajeva gdje je sa 18 vijećnika spao trenutačno na 4 vijećnika


Komšić i njegov DF su definitivno rasadnik SDA kadra!
User avatar
drug_profi
Posts: 65440
Joined: 16/07/2012 16:00

#35369 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Evo za Željka alat.
Patriotska mlatilica po prstima.
Model M18.

Image
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#35370 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

Povodom jučerašnjeg članka jednog od voditelja izborne kampanje DF.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/10 ... msica.html
PREVARA ZVANA BH. BLOK: Plan luzerske frakcije SDP-a i Naše stranke da politički unište Komšića!

Bh. blok u sebi naprosto ima previše antagonizama, suprotstavljenih interesa i neraščišćenih računa da bi mogao preživjeti. Za to vrijeme, situacija za BiH u ovom sadašnjem trenutku nije nimalo ružičasta. Dodik i Čović preuzimaju institucije, radikalni desničari Evropu, pa bi bio red da i neko od građanskih stranaka preuzme odgovornost.


Piše: Danijal HADŽOVIĆ
Prevara čega ili koga ? Birača koji su glasovali za članice BH bloka. Između ostalog i zbog predizbornog obećanja da neće sa nacionalnim strankama i SDA kao jednom od njih.
Ko koga vara ? Tri stranke navodne "ljevice" su se dobrovoljno udružile poslije izbora da pokušaju napraviti vlast bez "nacionalista" tamo gdje mogu. Ispada da je DF u BH bloku trojanac zadužen da sve tri stranke prevede u interesnu zonu SDA i time ih sahrani u očima onih koji su onda komotno mogli glasovati za SDA. Dakle, "luzerski" dio 2/3 dijela SDP i NS se drže obećanja, a DF vara kompletnu "ljevicu" i glasače čije glasove poklanja interesima SDA. Plan nije uspio, traži se opravdanje za ono što slijedi. U svemu tome, odgovornost je najsmješnija riječ. Koliko je sam vođa projekta odgovoran, govori podatak da je četiri godine sjedio u Parlamentu k'o panj i za to čista obraza uzimao pare.
Iako je nakon posljednjih izbora učinjen nešto konkretniji korak u pravcu dugo najavljivanog ujedinjenja ljevice s formiranjem Bh. bloka, međusobno antagonizirane stranke i pojedinci koji ga čine pukli su već na prvom ozbiljnijem izazovu: ući ili ne ući u vlast? Naša stranka i 2/3 SDP-a rekli su da se u vlast s nacionalnim strankama ne smije. DF i jedini uspješan, tuzlanski ogranak SDP-a, u vlast žele. Prvi možda po cijenu da uđu samostalno na federalnom i državnom nivou, drugi odlučni sada da to urade barem u Tuzlanskom kantonu (i tako dovedu do dodatnog zaoštravanja odnosa sa sarajevskim krilom ove stranke). Tako se, sa svakim danom, čini da se Bh. blok polako ali sigurno bliži svom kraju. Do sljedećih općih izbora vjerovatno ga se mnogi neće ni sjećati. Uostalom, pamti li još neko zajedničke kandidate na lokalnim izborima 2016. koji se nikad nisu desili (s poraznim rezultatima za lijeve stranke), Jahorinsku deklaraciju i ostalu silnu lijevu ujediniteljsku mrtvorođenčad.
Ozbiljan izazov: ući ili ne ući u vlast ??? Za stranke koje su u izbornoj kampanji obećale da neće ulaziti u vlast sa SDA/HDZ/SNSD to nije nikakav izazov. Njihov izazov je da pred biračima ostanu čista obraza i ispune obećanje i formiraju vlast gdje mogu. I to ne bilo kakvu vlast nego vlast koja je bitno drugačija od svih dosadašnjih.
Autor članka najavljuje kraj BH bloka, a ironija je da većinu glasača vrijeđa držeći da imaju pamćenje zlatne ribice i da će sve zaboraviti za manje od dvije godine. Doduše, možda to i jeste tako :lol: ali ja to ne bih nikada napisao.
Posljednje mrtvorođenče izdržalo je, evo, već četiri mjeseca, iako od početka nije imalo nijedan vitalan organ u funkcij.

Najprije valja podsjetiti na činjenicu da je u cijelom parlamentarnom svijetu smisao postizbornih koalicija kakva je ova, formiranje vlasti. Stranke sa istim ili sličnim političkim interesima i ciljevima u skladu sa svojim rezultatima se ujedinjuju kako bi formirale vlast ili barem postale snažnija pregovaračka sila. Bh. blok, iako je sve skupa opcija s najviše mandata u Parlamentu FBiH te neko ko je mogao na sebe preuzeti predvođenje procesa formiranja nove vlasti, odlučio je ostati opozicija. Ostaje pak misterija zašto je tačno svrsishodnije prašinu po skupštinskim klupama skupljati kao ujedinjena opozicija bez većeg utjecaja a ne kao pojedinačna stranka također bez većeg utjecaja.
Mrtvorođenče ???? Pa formirala se vlast u kantonu nad kantonima i (živi) radi točno ono što su birači priželjkivali. Zakazao je samo DF kao organ vještački umetnut ili nepotreban poput slijepog crijeva. Novorođenče živi u nadi da će uspjeti da naraste dok loš organ nastoji da ga pokopa ili dovede hećimu SDA radi saljevanja strave. Nema druge nego da pravi kirurg odvoji crvuljak.
Drugi je problem sama organizacija, struktura i misija Bh. bloka, tj. što ništa od toga od prvog trenutka ne postoji. Ovaj politički savez nije definisao tačno koji mu je smisao okupljanja, kakve ciljeve želi da postigne, nije formirao svoje bilo formalne ili neformalne organe odlučivanja niti odredio pravila ponašanja. Umjesto toga, lideri stranaka ljevice naprosto su se okupili i obavijestili javnost “imamo Bh. blok”. U dioničkim društvima koja su motor moderne ekonomije i civilizacije glavni baja je onaj ko posjeduje najviše dionica, ali ne i u Bh. bloku u kojem je u odlučivanju 15% glasova SDP-a na izborima u FBiH postalo jednako kao i 4% Naše stanke,
Zašto je DF onda pristao da bude dio BH bloka sa strankama koje su u izbornoj kampanji najavljivale da neće sa SDA ? Zašto, kad već ima dionice, DF nije tražio da ima premijera KS ili predsjedavajućeg SKS ??? Ili je možda glavni Baja SDA sa najviše dionica. (nije sve u parama) :D
Treći je problem činjenica da ovaj Bh. blok nema ni osnovu zajedničkih interesa, što je već pokazao haos oko samog pitanja za i protiv ulaska u vlast. Štaviše, ovo je čak i ideološki jedno poprilično heterogeno društvo. Nakon izlaska Komšića iz SDP-a i formiranja nove političke stranke, DF se u međuvremenu profilisao kao patriotska bh. stranka građanske i republikanske orijentacije, sa centrističkim ekonomskim programom koji nastoji spojiti tržišnu ekonomiju s kvalitetnom socijalnom zaštitom. SDP je nakon “demokratskih promjena” tj. skidanja Lagumdžije, krenuo putem svega suprotnog: postao je ponovo stranka sigurnog utočišta za lijeve ekstremiste i ideje s istočne strane Željezne zavjese, sve uz pozivanje na Marxa i gradnju “demokratskog socijalizma” u svom zvaničnom političkom programu. Osim toga, SDP je danas stranka u kojoj je postalo prihvatljivo slaviti 9. januar te Armiju BiH zvati stranačkom vojskom SDA i izjednačavati je sa VRS. Kada je riječ o Našoj stranci ona je, zavisno od interesa i okolnosti, nekad stranka liberalnog centra, a nekad stranka ljevice, a čuveni su uglavnom po svojim lokalnim eko-politikama koje su predlagali u Kantonu Sarajevo. Doduše, suočeni sa kritikama, u posljednje vrijeme pokušali su igrati i na kartu patriotizma, pa čak se pozivati i na lik i djelo Alije Izetbegovića, no u tome zvuče uvjerljivo otprilike kao kad bi sebi u Delikatesnoj pustil da im u pozadini uz Ness vaniliju pjevaju Behka i Ljuca
Ideologija i nije nešto što je sveto našoj političkoj sceni ali je naprosto smiješno ovo što je DF-ovac napisao. Koliko je jaka "ideologija" DF pokazala su preletači za SDA i u SDP. Od svega je najjače da je ideologija DF kompatibilna ideologiji SDA. :lol: Autor žali Lagumdžiju koji je imao ispravnu ideologiju, a Ž.K. se rastao od SDP u Lagumdžijino vrijeme.
U stvari, "sukob" i gibanje bošnjačke političke scene nije ideološko (čast izuzecima) jer su sve koalicije moguće u praksi, nego interesno između tri vizije BiH: nacionalne - bošnjačke(SDA/SBB), nacionalističke-bosanske (DF, SDP) i građanske (NS danas, a sutra možda i Hadžikadić i Konaković).
Uglavnom jedini DF valja u tom BH bloku, drugi su levati.
Stvari su još gore kad se uzmu u obzir međusobni odnosi koji vladaju u ovom bloku, od SDP-ove nikad ugašene želje da se osveti Komšiću zbog napuštanja ove stranke i potopa na izborima 2014., preko odluke NS-a da njegovu kandidaturu pokuša sabotirati preko izvjesnog kandidata iz dijaspore Boriše Falatara (koji je u međuvremenu negdje misteriozno nestao), izjednačavanja Komšića i Čovića, kontinuiranih optužbi da je pijun SDA do nazivanja istog “zadnjim smećem” od istaknute funkcionerke ove stranke.

Kad se uzme sve u obzir jasno je da je Bh. blok od prvog dana skoro pa osuđen na propast. No, koja mu je onda uopšte bila svrha i u čijem interesu? Ukratko, on je u interesu onim najslabijim na lijevoj sceni da prikriju svoje nedostatke. Kao da najgori učenik zatraži da se saberu sve ocjene u razredu, zbir podijeli s brojem učenika te svima da prosječna ocjena.
DF/SDP/NS su pokušali dogovoriti zajedničku predizbornu koaliciju koja se raspala željom Želje da obezbijedi sebe, a ne da porazi političke i ideološke protivnike.
Svrha BH bloka je bila da se parira Konakoviću u KS i da se pokuša osvojiti vlast u drugim kantonima. A sad se priča o jakima i slabima kao da se ne zna da su tri slabe travke u stvari jake kada se upletu. Hadžović pokazuje otvoreno ko nema interesa da do toga dođe danas i ubuduće.
Našoj stranci kao najmanjoj članici on omogućava da preko zajedničkog velikog bloka stekne moć i utjecaj o kojem kao stranka s 4% u FBiH i malim brojem zastupnika samostalno može sanjati. U tom svjetlu treba posmatrati i njihovo kabadahijsko ponašanje. NS kao mala stranka previše kadrova za vlast u kojoj bi svakako igrala marginalnu ulogu nema, ali kao samonametnuti lider ujedinjene opozicije igrajući na kartu poštenja i principijelnosti dolazi u savršenu poziciju da u doglednoj budućnost dodatno posiše glasove tobožnjih partnera, a suštinskih konkurenata na ljevici i sebi izgradi daleko bolju poziciju.
Opravdan strah. :lol: Ako su ljudi pošteni, drže se date riječi i rade, zašto da ne pometu konkurenciju sastavljenu od neradnika, lažova i kalkulanata.
Iz istog razloga Bh. blok je poslužio i gubitničkim dijelovima SDP-a. Naime, pričom o ujedinjenoj i snažnoj ljevici, istinskoj alternativi za BiH koja neće da proda svoje ideale ulaskom u vlast, skreće se pažnja s činjenice da je ova stranka u Sarajevu, gdje je vodi trio Magazinović-Mašić-Čengić, doživjela debakl , te da po broju glasova dijeli 4. i 5. mjesto sa SBB-om. Ništa bolje nije prošao ni sam predsjednik stranke Nermin Nikšić koji je na izborima po broju glasova bio tek 8. “najuspješniji” kandidat svoje stranke i u parlament na kraju morao ući preko kompenzacijske liste. Od približno 140.000 glasova koliko je SDP osvojio na posljednjim izborima, gotovo polovina njih je osvojena u Tuzlanskom kantonu čiji se odbor suočava s teškim optužbama sarajevskih junoša, koje idu i do psovanja majke i prozivanja da su "ruralne tuzlanske seljačine". Tako su umjesto otvaranja pitanja vođenja ove stranke i izbornog debakla sarajevske frakcije koja preuzela veći dio vođenja cijelog SDP-a, te sankcionisanja odgovornih, SDP-ovi gubitnici uspjeli pažnju javnosti skrenuti na spinove o pravim ljevičarima i tobožnjim izdajnicima unutar ljevice.
Malo noža u leđa. Ko će kome ako neće svoj svome. :D
Najveći ceh svega zasad plaća Komšić. Ne samo da je nepromišljeno ušao u beskorisni brak s onima koji su otvoreno pokušali pomoći Čoviću da uđe u Predsjedništvu i koji ga nastavljaju kititi titulama nacionaliste, SDA-ovog dužnika i smeća, nego je dopustio da stranci koju vodi ruke sveže i marginalizuje je proračunati interes SDP-ovih izbornih gubitnika i kantonalnih stanaka.

Ulaskom u vlast sa SDA on bi, vrlo moguće platio cijenu na sljedećim izborima, no ništa manju neće platiti ni ostajući i dalje u savezu s onima koji čini sve da ga politički unište, pritom ne birajući riječi i vrste optužbi.
Kme, kme. Komšić je po zadatku SDA ušao u BH blok da ih milom ili silom prisili da uđu u vlast sa SDA iz koje bi izašli je.bani kao i svi do sada. Trojanac najobičniji i špija po zadatku.
Bh. blok u sebi naprosto ima previše antagonizama, suprotstavljenih interesa i neraščišćenih računa da bi mogao preživjeti. Priča kojekakvih ljevičarskih utopista kako je on zadnja nada za ovu zemlju koja na čitavoj teritoriji treba da porazi nacionalne stranke, budalaština je koja pati od nedostatka osjećaja za realnost, uzimajući u obzir da ljevica nikad u historiji dejtonske BiH sve skupa nije osvojila više od 280.000 glasova (što SDA sama redovno uzima). Za to vrijeme, situacija za BiH u ovom sadašnjem trenutku nije nimalo ružičasta. Dodik i Čović preuzimaju institucije, radikalni desničari Evropu, pa red je i da neko od građanskih stranaka preuzme odgovornost.
Haj'mo svi glasovati za SDA pa da se barem zna tko je odgovoran za uspjehe vlasti. Ovako, vidite da ljevičarski utopisti kojih nema u DF nemaju šanse. DF je realan, uzima šta može i gdje može. Taman da sjedi kao panj.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#35371 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bunk »

BH blok je maska za potop Sdp na izborima te pokusaj ns da se prikaze kao Bosanskohercegovacki projekt iako je relevantna u par ulica u dva grada, jedino mi nije jasno sta je df vidio u tome,jedino ako su isli na ujedinjenje i ocekivali da Komsic bude na celu te nove stranke..
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35372 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kmirsad »

bunk wrote:Denisov otac je preselio danas je dzenaza a ne vjerujem da ce vrh Sdp propustit da dodje,vjerovatno je to razlog,ako je vjerovat Avazu..
Kojem Denisu je umro otac ?
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#35373 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bunk »

kmirsad wrote:
bunk wrote:Denisov otac je preselio danas je dzenaza a ne vjerujem da ce vrh Sdp propustit da dodje,vjerovatno je to razlog,ako je vjerovat Avazu..
Kojem Denisu je umro otac ?
https://avaz.ba/vijesti/bih/462220/potv ... a-bh-bloka
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35374 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kmirsad »

bunk wrote:
kmirsad wrote:
bunk wrote:Denisov otac je preselio danas je dzenaza a ne vjerujem da ce vrh Sdp propustit da dodje,vjerovatno je to razlog,ako je vjerovat Avazu..
Kojem Denisu je umro otac ?
https://avaz.ba/vijesti/bih/462220/potv ... a-bh-bloka
:shock: Bio sam uvjeren da je Denisov otac, veliki komunista u svoje vrijeme, Sejo... umro prije,
U svakom slučaju, iskreno saučešče...
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#35375 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

miletic suzdrzan za novo rukovodstvo doma naroda bih, a scepo za.
Post Reply