Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
Hakiz
Posts: 48411
Joined: 30/07/2015 20:01

#35326 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

U tom slučaju mogu komotno probati i sa SDA. Pa ako ne ide, izaći iz koalicije.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7601
Joined: 12/03/2012 18:04

#35327 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

high_volume wrote:
cvrčak_na_hedonizmu wrote: Ps. Budala je onaj ko misli da se ovo stanje moze promijeniti iz opozicije i ganjajuci principe. Mozes u Njemackoj, mozda.
Zar NS nije iz opozicije ostvarila najbolji izborni rezultat u Kantonu Sarajevo?

Problem u nas je Izborni zakon koji ne poznaje vanredne izbore, čime su opoziciji "odsječena krila", što znači da bilo šta opozicija zatraži, poziciju boli đon jer je niko ne može smijeniti.
Jeste i sta je to nama pomoglo da bolje zivimo ? Jedan primjer, ako nije problem.

Jedno je promijeniti stanje, a drugo je imati 20.000 glasova pa onda dobiti 40.000. Sta se desilo, nista.

Edit 2, zijan jos cetiri godine.
Last edited by cvrčak_na_hedonizmu on 31/10/2018 15:05, edited 2 times in total.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#35328 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cyprus »

Hakiz wrote:
wewa wrote:da, u ovom trenutku je Konakovic manje zlo.
Nije stvar u tome.

Ako si stranka koja obećava da će mijenjati političku paradigmu, političko ponašanje, onda nećeš zbog ulaska u vlast ići u koaliciju sa nekim ko je predstavnik paradigme koju hoćeš da mijenjaš.

Ako to uradiš, to je legitimno, ali što si onda pričao o promjeni paradigme?

To je tako jednostavno, ili se držiš principa koliko košta da košta ili si pragmatičan po cijenu principa.

Ali nemoj jedno pričati drugo raditi. To je licemjerno.

Meni je taj sukob interesantan, šta će se odabrati, biti pragmatičan ili principijelan i cijena koja će se za to platiti.

Da li je sve bilo po staroj dobroj, dok te mamim medom te hranim?
Nije mi jasno zašto smatraš da je koaliranje sa NiP-om izdaja principa... Ja to pitanje uopšte ne vidim kao kao pragmatičnost vs principijelnost... Ako se kroz stvaranje postizborne koalicije ispoštuje sve ono, ili većina toga za šta se NS zalaže, kako je to onda kršenje principa? A mislim da su i u NS-u i u NiP-u vrlo dobro svjesni da ako ne urade nešto drastično drugačije i bolje nego SDA vlade dosad, da ih na sljedećim izborima neće biti... Nisu to velike stranke sa stabilnim i vjernim glasačkim tijelom...
Hakiz wrote:Šta ćemo sa činjenicom da je jedan broj glasača dao glas Našoj stranci upravo zbog priče o promjeni paradigne i sličnom. I kako se osjećaju kada slušaju o pragmatičnosti.
A šta ćemo sa činjenicom da sam ja glas NS-u dao u nadi da će oni uzeti dio vlasti i pokušali nešto promijeniti... Kako bih se ja osjećao kada bi oni izdali taj moj glas i nastavili hladiti muda u opoziciji? :oops:
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7601
Joined: 12/03/2012 18:04

#35329 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Hakiz wrote:
cvrčak_na_hedonizmu wrote: Ps. Budala je onaj ko misli da se ovo stanje moze promijeniti iz opozicije i ganjajuci principe. Mozes u Njemackoj, mozda.
U pravu si. Ako je Petain mogao "spasavati" Francusku na svoj način, što ne bi NS kolarao sa Konakovićem?

NS nisu Višijevci, Konaković sigurno nije "onaj" partner sa druge strane, tako da je mnogo bezbolnije, a ionako je u ljubavi i ratu sve dozvoljeno.
Imal jos kakva parola, vidim da te bas krenulo. Cuj general Peten. Ispade Kifla fasista, a SDA pokret otpora :D

Panika, a :P
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#35330 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by pemanapemani »

Hakiz wrote:U tom slučaju mogu komotno probati i sa SDA. Pa ako ne ide, izaći iz koalicije.
E jebi ga.

Znači Konaković i njegova stranka imaju uticaj u sistemu koliko i SDA. Svugdje njihovi ljudi, ne možeš im postavljati ultimatume, ne možeš ih ucjenjivati za dobro građana, imau medijsku mašineriju, imaju milione da kupuju ljude...

Potpuno identična opasnost za osobu prijeti ako surađuje sa strogo organizovanom mafijaškom organizacijom i lopovom koji obija trafike na Dobrinji. Potpuno ista, oni imaju identičan uticaj na društvo i jednako su zlo. :-)
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7601
Joined: 12/03/2012 18:04

#35331 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Hakiz wrote:
pemanapemani wrote:
Hakiz wrote:


Šta ćemo sa činjenicom da je jedan broj glasača dao glas Našoj stranci upravo zbog priče o promjeni paradigne i sličnom. I kako se osjećaju kada slušaju o pragmatičnosti.

Ko šljivi te ljude. Budale imaju ideale.

Ali slažem se, najbolji način da skinemo one koji nam se ne sviđaju je da postanemo slični njima. I svaki dan sve sličniji. Ne možeš u vodu a da se ne pokvasiš, to je jednostavno tako i tako i treba to prihvatiti, zar ne.
Imam nekoliko takvih poznanika, stvarno odlični ljudi.

Fazon je u tome što oni imaju dobro plaćene poslove koje su dobili uz pomoć svojih roditelja ili rodbine. Sposobni su i nisu uhljebi, ali ta pomoć na početku je bila krucijalna za njihove karijere, to i sami priznaju.

Njima smeta Sebija i loš zdravstveni sistem, ali se oni liječe privatno.
Smeta im loše školstvo, ali njihova djeca idu u najbolje javne ili privatne škole.
Smeta im raspadnuti Gras, ali ne koriste javni prijevoz.
Smeta im smog, ali imaju pročišćivače zraka u stanovima i mogućnost da čitav januar provedu na planini...

Oni su u mogućnosti da budu strogo principjelni i čekaju natpolovičnu pobjedu NS narednih 50 godina.

Šta ćemo sa onima koji nisu u mogućnosti više čekati, a glasali su za NS?

To je isto kao da od nekog beskućnika tražiš da se takmiči sa tobom, koji imaš prosječnu platu, u tome ko će biti više ekološki osvješten i zimi ne ložiti sve i svašta da se ugrije. Onda kada on naloži ivericu, ti ga pljuneš i kažeš mu da je govno od čovjeka koje zagađuje okolinu.

Znači, mi želimo da NS ostane strogo principjelna i ne ide u koaliciju sa bilo kim ko je ikad bio povezan sa SDA, pod cjenu da nam dođe Efendić za premijera i u narednih 8 godina ubije i ovo malo zdravog tkiva društva što je ostalo. Nema veze, mi smo principjelni i to hrani naš ego. Ima nas malo i baš se zato osjećamo posebni. Odlično.
Ja glasao za NS i pored svih prigovora koje imam, radim kod privatnika za manje od 600 KM, sreća pa sam u ratu ranjen pa imam invalidninu.

Pa eto,..
Jasta si :lol:
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7601
Joined: 12/03/2012 18:04

#35332 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

pemanapemani wrote:
Hakiz wrote:U tom slučaju mogu komotno probati i sa SDA. Pa ako ne ide, izaći iz koalicije.
E jebi ga.

Znači Konaković i njegova stranka imaju uticaj u sistemu koliko i SDA. Svugdje njihovi ljudi, ne možeš im postavljati ultimatume, ne možeš ih ucjenjivati za dobro građana, imau medijsku mašineriju, imaju milione da kupuju ljude...

Potpuno identična opasnost za osobu prijeti ako surađuje sa strogo organizovanom mafijaškom organizacijom i lopovom koji obija trafike na Dobrinji. Potpuno ista, oni imaju identičan uticaj na društvo i jednako su zlo. :-)
Izvini sto ovako, nepozvan, upadam :mrgreen:

Lik spinuje 1/1. Gubis vrijeme bezveze
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#35333 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by wewa »

nemam ja ni u natruhama nade da je Konakovicu u medjuvremenu implantirana savjest i obraz, ali se uzdam u njegovu pragmaticnost dokazanu tokom godina sluzbovanja SDA, a onda i izlaskom iz te stranke, iako sam bila uvjerena da ce broj glasova koje ce dobiti biti minoran. ispade da Konakovic ima istancaniji sluh za glasacko bilo od mene - sto je i razlog, jedan od njih, sto se ne bavim politikom mimo izbornih ciklusa i citanja naslova...

Konakovic je od onih koji bi se snasli u svakom sistemu, covjek koji prepoznaje prilike i koristi ih maksimalno. ne birajuci sredstva. takav je i opasan za koaliranje, ali moze biti i zgodan alat. NS je ovaj put odlucila biti hrabra i uhvatiti se u kolo. hoce li nam to donijeti neophodan napredak, vidjecemo. jedno je sigurno, od dobacivanja iz publike vise nema haira.
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#35334 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by _Reds_ »

Bravo hadzija, ti si mag. Danima se jedina tema, na temi NS.

:D
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7601
Joined: 12/03/2012 18:04

#35335 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

_Reds_ wrote:Bravo hadzija, ti si mag. Danima se jedina tema, na temi NS.

:D
Haj realno, SDA il Kifla. Nema treceg, na zalost
Hakiz
Posts: 48411
Joined: 30/07/2015 20:01

#35336 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

cvrčak_na_hedonizmu wrote:
Hakiz wrote:
pemanapemani wrote:
Imam nekoliko takvih poznanika, stvarno odlični ljudi.

Fazon je u tome što oni imaju dobro plaćene poslove koje su dobili uz pomoć svojih roditelja ili rodbine. Sposobni su i nisu uhljebi, ali ta pomoć na početku je bila krucijalna za njihove karijere, to i sami priznaju.

Njima smeta Sebija i loš zdravstveni sistem, ali se oni liječe privatno.
Smeta im loše školstvo, ali njihova djeca idu u najbolje javne ili privatne škole.
Smeta im raspadnuti Gras, ali ne koriste javni prijevoz.
Smeta im smog, ali imaju pročišćivače zraka u stanovima i mogućnost da čitav januar provedu na planini...

Oni su u mogućnosti da budu strogo principjelni i čekaju natpolovičnu pobjedu NS narednih 50 godina.

Šta ćemo sa onima koji nisu u mogućnosti više čekati, a glasali su za NS?

To je isto kao da od nekog beskućnika tražiš da se takmiči sa tobom, koji imaš prosječnu platu, u tome ko će biti više ekološki osvješten i zimi ne ložiti sve i svašta da se ugrije. Onda kada on naloži ivericu, ti ga pljuneš i kažeš mu da je govno od čovjeka koje zagađuje okolinu.

Znači, mi želimo da NS ostane strogo principjelna i ne ide u koaliciju sa bilo kim ko je ikad bio povezan sa SDA, pod cjenu da nam dođe Efendić za premijera i u narednih 8 godina ubije i ovo malo zdravog tkiva društva što je ostalo. Nema veze, mi smo principjelni i to hrani naš ego. Ima nas malo i baš se zato osjećamo posebni. Odlično.
Ja glasao za NS i pored svih prigovora koje imam, radim kod privatnika za manje od 600 KM, sreća pa sam u ratu ranjen pa imam invalidninu.

Pa eto,..
Jasta si :lol:
Možeš mi se smijati, ali prozivati me lažljivcem nećeš.

U stvari, kada bih se nervirao za sve što neka budala piše na forumu...
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7601
Joined: 12/03/2012 18:04

#35337 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Hakiz wrote:
Možeš mi se smijati, ali prozivati me lažljivcem nećeš.

U stvari, kada bih se nervirao za sve što neka budala piše na forumu...
Lazes i spinujes, a budala nisi, daleko od toga :wink:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35338 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

Hakiz wrote:U tom slučaju mogu komotno probati i sa SDA. Pa ako ne ide, izaći iz koalicije.
Mogu, ali neće. :)
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#35339 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by JThomas »

strahovi su bar donekle opravdani i ne treba ih sve okarakterisati kao spin. naročito nakon perioda 2010. - 2014. i onoga što ga slijedilo.

jasno je da u utrci ne polaze svi sa iste pozicije, čak ni prividno. ne glasa se istim rezonom ni sa istim zahtjevima i željama. ako vidljivi rezultati izostanu - sda glasače baš briga zato, on za njih nije ni glasao. ali onaj ko je glasao za promjene, on će kazniti onoga ko je uzeo vlast, a nije dao rezultate. a sda neće sjediti i pasivno navijati za loše rezultate eventualne nove vlasti. nego će podapinjati nogu gdje god može, a može mnogo.
statixx
Posts: 9838
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#35340 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by statixx »

Za uhar je bilo kakvo zacepljenje finansijskog krvotoka SDA. Te 3-4 godine bole vise od 20 godina konstruktivne opozicije.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79560
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#35341 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Velkoski »

Ne laže Cvrle, znam ko je iza nicka :mrgreen:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35342 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Velkoski wrote:Ne laže Cvrle, znam ko je iza nicka :mrgreen:
Majka Tereza ?... zajebavam se Hakize... :lol: :lol: :lol: Znam da si dobar čova... loš me nikad ne bi metnuo foe... :lol:
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#35343 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Styling »

Mislim da se NS malo pribojava velike odgovornosti koja lezi na njima pa zbog toga i nisu bas za tu ideju da nominuju premijera KS. Tesko je to breme. Na displayu su. Boje se da ne kiksaju prvi put cim su usli u vlast.
Oni bi da budu dio vlasti ali sa ponekim ministarskim mjestom i da ne osjecaju toliki pritisak koliki bi recimo osjecao Konakovic da bude premijer. Pogotovo sto Konakovic sada zastupa novi pristup i sa svom pricom o "rasciscavanje kantona" navukao je veliku odgovornost na sebe. Ako sada kiksaju na slijedecim izborima su svi down.
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1028
Joined: 13/10/2006 17:30

#35344 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by DrugaGimnazija »

cyprus wrote: Nije mi jasno zašto smatraš da je koaliranje sa NiP-om izdaja principa... Ja to pitanje uopšte ne vidim kao kao pragmatičnost vs principijelnost... Ako se kroz stvaranje postizborne koalicije ispoštuje sve ono, ili većina toga za šta se NS zalaže, kako je to onda kršenje principa? A mislim da su i u NS-u i u NiP-u vrlo dobro svjesni da ako ne urade nešto drastično drugačije i bolje nego SDA vlade dosad, da ih na sljedećim izborima neće biti... Nisu to velike stranke sa stabilnim i vjernim glasačkim tijelom...

A šta ćemo sa činjenicom da sam ja glas NS-u dao u nadi da će oni uzeti dio vlasti i pokušali nešto promijeniti... Kako bih se ja osjećao kada bi oni izdali taj moj glas i nastavili hladiti muda u opoziciji? :oops:
^^ Upravo ovo. Sam cin koaliranja sa NiP-om nije izdaja principa. Ne znam da u NS-u ima neki princip "Mi nikada necemo koalirati sa strankom NiP".

Izdaja principa bi bilo ulazak u vlast (u bilo kojoj koaliciji) i onda ne provodjenje potrebnih reformi, ne obracunavanje sa korupcijom i kriminalom, nastavak po starom, cuvanje pozicija po svaku cijenu, neeticka vlast, itd.

Ova izdaja principa se moze desiti i u koaliciji sa SDP-om i u koaliciji sa NiP-om, kao i kad bi NS sama bila na vlasti.
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1028
Joined: 13/10/2006 17:30

#35345 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by DrugaGimnazija »

statixx wrote:Za uhar je bilo kakvo zacepljenje finansijskog krvotoka SDA. Te 3-4 godine bole vise od 20 godina konstruktivne opozicije.
Ovo je bitno na svim nivoima, pa makar i bilo samo na 4 godine. Samo da se "pusti voda" u upravi. Onda, cak i kada bi se stara vlast vratila, ne bi bilo isto kao da su ostali na vlasti sve vrijeme.

Ovo je bitno u podrucjima gdje je SDA na vlasti, ali i jos bitnije tamo gdje su HDZ i SNSD.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#35346 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by bingov buraz »

Treba stvari pojednostaviti,jeste li za još četiri godine vlasti SDA ili ne?Kratko i jasno.
Svako "ali" "šta" i "kad" je prva varijanta.Da se ne lažemo.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#35347 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

Dino Konaković je dakle u 2019 godini nada i spas gradu koji je prije 30 godina bio evropska metropola ?

ON NAM JE ALTERNATIVA I spas....on....

Otvaraj se zemljo odmah....
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#35348 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by insomnia78 »

Evropska metropola. Malo je. Vaseljena je u pitanju
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#35349 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

bingov buraz wrote:Treba stvari pojednostaviti,jeste li za još četiri godine vlasti SDA ili ne?Kratko i jasno.
Svako "ali" "šta" i "kad" je prva varijanta.Da se ne lažemo.
ma neće da razumiju ili se prave blesavi.
Mozda neko ima vremena da ceka jos 4 godine, ali ja mislim da ova zemlja nema.
Bar većina ljudi nema.
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#35350 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by _Reds_ »

sabina1 wrote:Dino Konaković je dakle u 2019 godini nada i spas gradu koji je prije 30 godina bio evropska metropola ?

ON NAM JE ALTERNATIVA I spas....on....

Otvaraj se zemljo odmah....
Pa vidis da se vecina ovdje vise pouda u njega, nego u svoje kadrove.

Nije DK navukao ove koji su glasali za njega, nego navlaci evo i ove ostale.

Zedne ih je preko vode jednom preveo i opet bi.
Locked