Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
drug_profi
Posts: 65440
Joined: 16/07/2012 16:00

#35326 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Tekst prepun laznih tvrdnji i konstrukcija.
Smece obicno sve zajedno.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#35327 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by daddy-kool »

Realno, za ujedinjenje sa SDP nema dobre volje (posebno SDP-u to ne odgovara), a ni saradnja unutar Bh bloka nije ni kakav način formalizovana.
Zavisno od ponude, sve je moguće.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35328 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »


Slobodna Bosna

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/10 ... msica.html
PREVARA ZVANA BH. BLOK: Plan luzerske frakcije SDP-a i Naše stranke da politički unište Komšića!

Zahvaljujući Željku Komšiću, Danka Savić, supruga Senada Avdića, još 2010. godine zaplovila je diplomatskim vodama, i to na mjestu ambasadorice u Češkoj, iako nije imala nikakvog iskustva. Nakon toga zaposlila se u Ministarstvu vanjskih poslova zahvaljujući vezama njenog supruga s braćom Čampara i njihovim rođakom Denisom Zvizdićem (SDA)

Savićka je nedavno uhljebljena u MVPBiH na poziciji prvog sekretara u Odsjeku za ceremonijal, u Odjeljenju za diplomatski protokol.

User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#35329 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

Banksy wrote:

Slobodna Bosna

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/10 ... msica.html
PREVARA ZVANA BH. BLOK: Plan luzerske frakcije SDP-a i Naše stranke da politički unište Komšića!

Zahvaljujući Željku Komšiću, Danka Savić, supruga Senada Avdića, još 2010. godine zaplovila je diplomatskim vodama, i to na mjestu ambasadorice u Češkoj, iako nije imala nikakvog iskustva. Nakon toga zaposlila se u Ministarstvu vanjskih poslova zahvaljujući vezama njenog supruga s braćom Čampara i njihovim rođakom Denisom Zvizdićem (SDA)

Savićka je nedavno uhljebljena u MVPBiH na poziciji prvog sekretara u Odsjeku za ceremonijal, u Odjeljenju za diplomatski protokol.
Moj Senade, na sta si spao. Sta bi od onakvog novinara.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#35330 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

Ne bih ovdje branio majušnog člana predsjedništva, ali bih vas podsjetio na onu slavnu:

'''Glasom koji za Komšića damo, glogov kolac Čovi zabijamo. I zato ga k’o bosanska raja, i Kolindi zabijemo do jaja! :lol:
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#35331 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Vidal89 »

Haman evo Zeljko zapecatio sudbinu DF ulaskom u vlast

Raduje je Scepo
izvrsni direktor
Posts: 14756
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#35332 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by izvrsni direktor »

Novak20 wrote:Mislim da je ovim sve rečeno kakvu ćemo vlast imati naredne četiri godine.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/10 ... msica.html
PREVARA ZVANA BH. BLOK: Plan luzerske frakcije SDP-a i Naše stranke da politički unište Komšića!

Bh. blok u sebi naprosto ima previše antagonizama, suprotstavljenih interesa i neraščišćenih računa da bi mogao preživjeti. Za to vrijeme, situacija za BiH u ovom sadašnjem trenutku nije nimalo ružičasta. Dodik i Čović preuzimaju institucije, radikalni desničari Evropu, pa bi bio red da i neko od građanskih stranaka preuzme odgovornost.

Piše: Danijal HADŽOVIĆ
Zahvaljujuci nasim glasovima, Dodik i covic preuzimaju institucije, red je da za to neka od gradjanskih stranaka preuzme odgovornost.
Ko posle ovake izjave udje s njima u vlast, bas je glup
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#35333 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JThomas »

nisam za sda ali mislim da bi to bio zreo, državnički i mudar politički potez.
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#35334 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

da, zaista se ispostavlja da je izbor Komšića bila greška.....em što ne dopušta da se odnosi sa Hrvatima relaksiraju i uvijek pravi taj kamen smutnje, em sada pravi belaj i u kantonima.....
User avatar
drug_profi
Posts: 65440
Joined: 16/07/2012 16:00

#35335 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

ja ne znam kako vam to nije bilo ranije jasno. naknadna pamet vazda.... i nikakve pouke za ubuduce. 100x na isti kamen zapeti...
User avatar
volta dzontra
Posts: 1587
Joined: 06/03/2012 10:50

#35336 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by volta dzontra »

Nivelacija wrote:Kud ne glasa za Covica da ova ubleha ne pobjedi jbt
Glasovao su za Covica samo jos nisi skuzio. Racun je jednostavan ko na fiseku.

Cova na proslim izborima bez Sejde 120 milja. Na ovim sa Sejdicom 150 milja. Naravno sve se prelije na rezultat HNS koalicije. 5 zastupnika u Zastupnickom Domu PSBIH koje nisu imali od Jelavica, u ZeDo kantonu 3 a prosle izbore 2. U trenutku kad je SDA po teoretisanju forumskih patriota izdala Bosnu glasujuci za Adeze u Ze Do Adeze je vec imao 12 u DN FBIH. U Livnu HDZ nahebo ko zuti ali opet dvojica u DN iz Adezea jer se antiborjanina koalicija nije usudila razbijati jedinstvo dok je Sejdo u sedlu....

Uglavnom Cova je izgubio fotelju u predjednistvu a dobio sve ostalo....


Tako da si ti vec glasovao za Covica. Iako mislis da si gurno zgubidana u predsjednitvo
User avatar
volta dzontra
Posts: 1587
Joined: 06/03/2012 10:50

#35337 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by volta dzontra »

palermo wrote:da, zaista se ispostavlja da je izbor Komšića bila greška.....em što ne dopušta da se odnosi sa Hrvatima relaksiraju i uvijek pravi taj kamen smutnje, em sada pravi belaj i u kantonima.....
Zgubidan je dar s neba. Mutavi hadezeovci ne kuze. Jos bonus da razhebe tog tigra od papira BH blok
User avatar
meme_machine
Posts: 283
Joined: 03/11/2018 08:30
Location: Mehmeda Spahe 14

#35338 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by meme_machine »

Paralelno se glasalo za Predsjednistvo i Parlamente, tako da te dvije "varijable" ne mogu nikako utjecati jedna na drugu. Ko je naumio da glasa za HDZ, glasat ce neovisno od toga da li ce Komsic pobijediti Covica ili obratno.
User avatar
volta dzontra
Posts: 1587
Joined: 06/03/2012 10:50

#35339 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by volta dzontra »

meme_machine wrote:Paralelno se glasalo za Predsjednistvo i Parlamente, tako da te dvije "varijable" ne mogu nikako utjecati jedna na drugu. Ko je naumio da glasa za HDZ, glasat ce neovisno od toga da li ce Komsic pobijediti Covica ili obratno.

je je. slucajno znamo desetke Hrvata koji redovito apstiniraju ali ovaj put su zacepili nos i izasli na izbore. Kako je ponuda bila vrlo bogata, na jednoj strani lista HNS na drugoj razalovane ustase iz nekog od dvjesta HSPova izabrali su poznatog neprijatelja
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#35340 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

volta dzontra wrote: Glasovao su za Covica samo jos nisi skuzio. Racun je jednostavan ko na fiseku.

Cova na proslim izborima bez Sejde 120 milja. Na ovim sa Sejdicom 150 milja. Naravno sve se prelije na rezultat HNS koalicije. 5 zastupnika u Zastupnickom Domu PSBIH koje nisu imali od Jelavica, u ZeDo kantonu 3 a prosle izbore 2. U trenutku kad je SDA po teoretisanju forumskih patriota izdala Bosnu glasujuci za Adeze u Ze Do Adeze je vec imao 12 u DN FBIH. U Livnu HDZ nahebo ko zuti ali opet dvojica u DN iz Adezea jer se antiborjanina koalicija nije usudila razbijati jedinstvo dok je Sejdo u sedlu....

Uglavnom Cova je izgubio fotelju u predjednistvu a dobio sve ostalo....


Tako da si ti vec glasovao za Covica. Iako mislis da si gurno zgubidana u predsjednitvo
kakav spin i šupljak.

hdz je u suradnji sa hrvatskom obavještajnom službom i hdzom iz hrvatske, godinu dana prije izbora, još kada se nije ni znalo da će komšić biti kandidat, počeo raditi na preregistravanju glasača iz dijaspore i animiranju glasača iz dijaspore. pod ovo dijaspora, prvenstveno mislim na glasače iz hrvatske, koji su svoj boravak prijavili u bosni i hercegovini, ili dolaze iz bosne i hercegovine i tako imaju pravo glasa na općim izborima.

okruglo 11.486 glasača iz dijaspore je glasovalo za dragana čovića.

sljedeća stvar. na prethodnim izborima je imao oko 128 hiljada glasova, što je bliže cifri od 130, nego 120. jedino nekom tvojom matematikom i logikom je to bliže 120 hiljada. :lol:

ako je za nekoga uspjeh što je neka stranka svoj izborni rezultat povećala za cirka 25 hiljada, uz preko 11 hiljada sumnjivo preregistriranih birača, onda o čemu ja sa tobom da pričam?

trenutačno, hdz ima sve ono što je imao prije četiri godine, sem predsjednika države. a ti budi pametan i reci nam svima što je to hdz dobio, odnosno šta će dobiti više, što u državnom parlamentu, federalnom i par kantonalnih ima mandat više u odnosu na prošle izbore? da tim dodatnim mandatima neće izglasati izborni zakon ili federalnu jedinicu? :lol:

ps zgubidan je u predsjedništvu naredne četiri godine, iako ste vi pojedinci još uvijek na aparatima.
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#35341 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

dobro, ali sad iz ove perspektive, bjelodano je da bi Čović i HDZ vodili znatno drugačiju politiku spram Bosne i Hercegovine, rekao bih vodili bi pro BIH politiku, da ih se nije iritiralo sa KOmšićem, mislim opravdano se može tvrditi da bi i ta saradnja sa Dodikom pukla....
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#35342 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Maraschino »

palermo wrote:dobro, ali sad iz ove perspektive, bjelodano je da bi Čović i HDZ vodili znatno drugačiju politiku spram Bosne i Hercegovine, rekao bih vodili bi pro BIH politiku, da ih se nije iritiralo sa KOmšićem, mislim opravdano se može tvrditi da bi i ta saradnja sa Dodikom pukla....
ti ovo ozbiljno?
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#35343 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by nikad_vise »

Maraschino wrote:
palermo wrote:dobro, ali sad iz ove perspektive, bjelodano je da bi Čović i HDZ vodili znatno drugačiju politiku spram Bosne i Hercegovine, rekao bih vodili bi pro BIH politiku, da ih se nije iritiralo sa KOmšićem, mislim opravdano se može tvrditi da bi i ta saradnja sa Dodikom pukla....
ti ovo ozbiljno?
Imalo bi smisla samo u slucaju da je @hizo napisao :roll:
User avatar
meme_machine
Posts: 283
Joined: 03/11/2018 08:30
Location: Mehmeda Spahe 14

#35344 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by meme_machine »

I Covic je daleko prije kandidature Komsica poceo iznosti prakticno anti-BiH stavove i poteze. Njegovo antidrzavno ponasanje je dovelo do kandidature Komsica, ne obratno.

Sad, ne iskljucujem mogucnost da je Covic 2016. ili 2017. predvidio kandidaturu Komsica pa poceo sa takvom retorikom da osigura glasove, i onda se Komsic kandidirao kao sto se i ocekivalo.
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1602
Joined: 20/11/2018 16:45

#35345 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MarshalDodik »

Predstavnik DF-a je veceras iskoristio dosad najjaci argument u historiji BH politike. Naime, on kaze da je DF pravio izborni program za poziciju :izet:

Ovo nisam znao, novitet sto jest jest. Prvo da DF ima program, a drugo da je taj program predvidjen za poziciju. BRAVO DF

Ozbiljno razmisljam da odem korak dalje i da za dvije godine napisem prvi izborni program predvidjen za opoziciju.

Mlijeko je bijelo.
User avatar
drug_profi
Posts: 65440
Joined: 16/07/2012 16:00

#35346 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

volta dzontra wrote:
palermo wrote:da, zaista se ispostavlja da je izbor Komšića bila greška.....em što ne dopušta da se odnosi sa Hrvatima relaksiraju i uvijek pravi taj kamen smutnje, em sada pravi belaj i u kantonima.....
Zgubidan je dar s neba. Mutavi hadezeovci ne kuze. Jos bonus da razhebe tog tigra od papira BH blok
Ja sam ovo govorio ljudima prije izbora, sta ce biti efekat komsiceve kandidature, ali ovdje je ocigledno vecina politicki nepismena. Sve se svodi na hajmo zajebat ovog ili onog.
A taj mangup (Covic) vec 25 godina pliva u ovoj bari i sve je konkurentne progutao, eto koliko je naivan i neiskusan da ga mozes zajebat...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#35347 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Chmoljo »

malakh wrote:
starisalko wrote:
Banksy wrote: De, ne lupetaj više. Nije što si agresivan i naporan, podnijelo bi te se nekako, već što si plitak i šupalj, baš nepodnošljivo....
Nadam se da si i sebe prijavila
:lol: :lol:

u ovome leži moć željka komšića.

kratki kosovac, kodnog naziva šćepo ga ne može smisliti. njegov trenutačno prvi suradnik, kosovac bakir alispahić, također. za vrijeme izbora vodili veoma jaku antikampanju protiv njega, poslije izbora također, a željkec ih u jednom potezu metlom pomete. to je zaista bolno, a iz toga proizilazi agresiva koja se pokušava zamaskirati prepotentnošću.

i za šta da ja nju prijavim. "plitak", "šupalj", prethodne uvrede. to samo pokazuje da su moji postovi dosta bolni za nju, a sa druge strane, apsolutno istiniti.
hajd spusti lopticu već jednom.

ako ti je išta rekla, rekla ti je jer si brdo postova posvetio ad hominem prozivkama. jedno je bockati, svrstavati nekoga u određenu političku partiju ili slično, jer budimo realni, mnogi od vas ovdje pišu po zadatku.

sasvim je drugo istrajno i opetovano posvećivati tome cijeli niz postova.

ne želim o ovome širiti raspravu. ne citirajte, ne komentarišite ovaj post ni forumaše, već komentarišite ono što je u nazivu teme.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35348 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kmirsad »

http://ba.n1info.com/Vijesti/a318920/Ra ... MXvRUkbRug

:lol: :lol: :lol: :lol: Ludilo...

Fahri ne pada na pamet da slabi Skupštinu i Vladu KS... Potpuno je svjestam da je to trenutno najpozitivnija priča u BiH...
Da će onaj ko to makar i pokuša da uradi... u narodu biti najomraženija opcija... koju će birači već na opčinskim izborima za godinu i po...strahovito brutalno i nemilosrdno kazniti... sahraniti...
Čak ne isključuje mogučnost povratka u BH Blok na TK... što sam više puta predviđao... vjerovatno čeka da KO SDP TK ili DF, ili obadvje stranke krenu u pregovore sa SDA... na isti način kao što čeka da DF proguta kedera kojeg im je SDA zabacio pred nos...
Ovo je šou...
Fahro igra ko Klint Istvud... Isprati sve i vrati se sam...
Ulogu političkog mejta prepušta DF-u i SDP-u... :lol: :lol: :lol:
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#35349 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kluz franjo »

Sinoć na FTV.
Slika Adžem iz DF-a, a ton Genjac.
Ne bih se iznenadio da prigodno i praznično čujemo jednu patriotsku objavu danas ili sutra iz DF-a.
Haj', neka je sa srećom.
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#35350 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by criticos »

kluz franjo wrote:Sinoć na FTV.
Slika Adžem iz DF-a, a ton Genjac.
Ne bih se iznenadio da prigodno i praznično čujemo jednu patriotsku objavu danas ili sutra iz DF-a.
Haj', neka je sa srećom.
Koji bi to praznik bio za ljevicu :bih:
Post Reply