Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
drag_gost
Posts: 6417
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#35326 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by drag_gost »

Tomahawk11 wrote:Al ste mi mLogo neurozni.
Ako se koja rijec mimo preporuke progovori - odmah dezurna gundjala :mrgreen:
Koliko se na drugim temama spama, ovo je nista :D

Al dobro, ako hocete http://www.imdb.com/title/tt0238380/, evo ja kazem nek bude.
Nemoj da poslije bude - dosadno 8-)
Netacno.
User avatar
drag_gost
Posts: 6417
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#35327 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by drag_gost »

http://www.imdb.com/title/tt0117069/ - Moebius. Odlican film, velika preporuka!
User avatar
Truba
Posts: 93828
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#35328 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Truba »

karanana wrote:
Black swan wrote:isto kao ni clercs 2
jednostavno me organski odbija kao i T2
i bas si, pored mora i okeana katastrofalnih nastavaka, odabrao dva filma gdje su drugi dijelovi veoma dobri, kod T2 bi se usudio reci i bolji od prvog dijela.
pasa jel mi govorimo o istom filmu :mrgreen:
koliko vidim t2 jos nije snimljen niti izsasao :D
riječ je o nastavku trainspotinga :sax:
User avatar
Truba
Posts: 93828
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#35329 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Truba »

drag_gost wrote:http://www.imdb.com/title/tt0117069/ - Moebius. Odlican film, velika preporuka!
preporuci ovo i na sf temi
ovdje ce se zagubiti

inace nisam cuo za ovaj
User avatar
karanana
Posts: 50768
Joined: 26/02/2004 00:00

#35330 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by karanana »

Black swan wrote:
karanana wrote:
Black swan wrote:isto kao ni clercs 2
jednostavno me organski odbija kao i T2
i bas si, pored mora i okeana katastrofalnih nastavaka, odabrao dva filma gdje su drugi dijelovi veoma dobri, kod T2 bi se usudio reci i bolji od prvog dijela.
pasa jel mi govorimo o istom filmu :mrgreen:
koliko vidim t2 jos nije snimljen niti izsasao :D
riječ je o nastavku trainspotinga :sax:
Pasha, samo je jedan T2. i taj je izasao davne 1991.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#35331 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

kakva vas je šega citat
User avatar
dale cooper
Posts: 31378
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#35332 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

Trainspotting 2: Povratak Matorih Narkomančina :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 93828
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#35333 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Truba »

filmovi o drogaljima stop
User avatar
Truba
Posts: 93828
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#35334 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Truba »

markioni wrote:

Member..... ahhhh Member trainspotting.ahhh yeah i memeber
samo za karananu padobranca nad drvarom
t2
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#35335 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by annoy »

markioni wrote:

Member..... ahhhh Member trainspotting.ahhh yeah i memeber
skeptična sam ali gledat ću
Renton :srce:
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#35336 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Kataklinger »

Eye in the sky (2015)

Zanimljiv film.
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#35337 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

Doctor Strange (2016)

Image

http://www.imdb.com/title/tt1211837/

bogme dobar! :-D
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#35338 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

karanana wrote: Pasha, samo je jedan T2. i taj je izasao davne 1991.
Karanana sve kaza, a Labudan se sad vadi kao nije on mislio na Arnija.
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#35339 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

http://www.index.hr/black/clanak/20-stv ... 29844.aspx

.............20. Što se samog naslova filma (i knjige) tiče, "trainspotting" (promatranje vlakova) je referenca na opsesivnu naviku praćenja vlakova i zapisivanja njihovih brojeva u bilježnicu. Welsh je objasnio da je ovisnost o heroinu, baš kao i promatranje vlakova, "nešto što razumiju samo ljudi koji u tome uživaju jer njima to ima savršenog smisla dok svi ostali smatraju da je besmisleno".
Interesting... bice da je tako :D
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#35340 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

markioni wrote:http://www.index.hr/black/clanak/20-stv ... 29844.aspx

.............20. Što se samog naslova filma (i knjige) tiče, "trainspotting" (promatranje vlakova) je referenca na opsesivnu naviku praćenja vlakova i zapisivanja njihovih brojeva u bilježnicu. Welsh je objasnio da je ovisnost o heroinu, baš kao i promatranje vlakova, "nešto što razumiju samo ljudi koji u tome uživaju jer njima to ima savršenog smisla dok svi ostali smatraju da je besmisleno".
Interesting... bice da je tako :D
Ovisnost o heroinu najčešće dovodi do smrti tak' da nije baš besmislena.
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#35341 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by belfy »

johnnykola wrote:
markioni wrote:http://www.index.hr/black/clanak/20-stv ... 29844.aspx

.............20. Što se samog naslova filma (i knjige) tiče, "trainspotting" (promatranje vlakova) je referenca na opsesivnu naviku praćenja vlakova i zapisivanja njihovih brojeva u bilježnicu. Welsh je objasnio da je ovisnost o heroinu, baš kao i promatranje vlakova, "nešto što razumiju samo ljudi koji u tome uživaju jer njima to ima savršenog smisla dok svi ostali smatraju da je besmisleno".
Interesting... bice da je tako :D
Ovisnost o heroinu najčešće dovodi do smrti tak' da nije baš besmislena.
pa i disanje dovodi do smrti, a nije bas besmisleno. mada...i nedisanje isto dovodi do smrti... ono...ne postoji besmisleno...ili ne postoji smisleno? :D
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#35342 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

johnnykola wrote:
markioni wrote:http://www.index.hr/black/clanak/20-stv ... 29844.aspx

.............20. Što se samog naslova filma (i knjige) tiče, "trainspotting" (promatranje vlakova) je referenca na opsesivnu naviku praćenja vlakova i zapisivanja njihovih brojeva u bilježnicu. Welsh je objasnio da je ovisnost o heroinu, baš kao i promatranje vlakova, "nešto što razumiju samo ljudi koji u tome uživaju jer njima to ima savršenog smisla dok svi ostali smatraju da je besmisleno".
Interesting... bice da je tako :D
Ovisnost o heroinu najčešće dovodi do smrti tak' da nije baš besmislena.
okp pracenja vlakova dovodi do smrti?
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#35343 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Kakvi su ovo besmisleni napisi? Šta ste, pukli k'o livadice? :D :D :D
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#35344 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by annoy »

Sto se tice trainspottinga ima i drugacija interpretacija te rijeci, nesto vezano za trazenje najoptimalnije vene za pucanje :D
User avatar
black
Posts: 18645
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#35346 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by black »

User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#35347 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by medvjed23 »

mene trainspotting nije posebno oduševio.. daleko od toga da je loš, al na tu temu mi je, recimo, rekvijem dosta bolji..
T2 treba pogledati ako bude prilike, zašto ne.. kao što neko reče, glavni glumac je sazrio i vjerovatno će solidno iznijeti film..
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#35348 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

medvjed23 wrote:mene trainspotting nije posebno oduševio.. daleko od toga da je loš, al na tu temu mi je, recimo, rekvijem dosta bolji..
T2 treba pogledati ako bude prilike, zašto ne.. kao što neko reče, glavni glumac je sazrio i vjerovatno će solidno iznijeti film..
U mene obratno.
omar little
Posts: 17390
Joined: 14/03/2008 21:14

#35349 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

jeftina nostalgija i mamuzanje mrtvog konja jer je nekom usfalilo para.
User avatar
Truba
Posts: 93828
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#35350 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Truba »

trainspoting 8/10, traffic 9/10, rekvijem 10/10
dosta od mene...gledanja drogaljskih filmova :thumbup:
Post Reply