cvrčak_na_hedonizmu wrote:palermo wrote:kiligonzales wrote:
Samo da ih malo pameti dozove dobro ce biti od toga da oni i dalje misle da su nepovredivi i nepobjedivi.
Pa oni jesu nepobjedivi ako igraš po pravilima koje su oni kreirali.....
Mislis na kradju glasova, gomilanje administracije, zaposljavanje familije, kupovanje socijalnog mira tako da nakon sto napravis socijalne slucajeve od ljudi dajes im par stoja da zivotare i to na kredit koji vracaju svi gradjani
Ili se opet nesto iscudjavas. Tebi nikad nista nije jasno zato pocinjem misliti da ne zivimo u istoj zemlji.
Dobar, ti ?
Dobar, malo me kiša ova danas kiša ubija, al izdurat će se. Ti, đes ba na fudbalu.....ima se o svačemu pisati.....
Evo, pošto si ti meni drag forumaš, odgovorit ću ti ozbiljno. Mislim na to da svaka politika koja se temelji na "mi " protiv "njih" nema šanse. Svaka politika čija je jedina platforma anti-sda neće dugoročno uspjeti. Možda, kao što rekoh, zabije koju frljoku, recimo formira vlast u KS, ali će brzo primiti gol.
Umjesto politike "mi" protiv "njih" ono što trebamo je integrativnu politiku koja će se temeljiti na stvarima koje su neupitne i za "njih" i za "nas" i za "ove" i za "one". Dakle politiku koja će moći da se izdigne iznad stranke i da je svi prepoznaju kao politiku koja se bori protiv nepotizma, korupcije,stranačkih sijela na kojima se odlučuje o sudbinama ljudi. pPodjsetiću te, 250 hiljada ljudi je glasal za SDA, uključi tu i NiP i NB čiji su glasači ideološki čisti SDA dobijaš ogroman broj. Od tih 250 hiljada ljudi njih najamnje 230 hiljada (malo lupam brojke, al to ti je to) je takođe za borbu protiv korupcije, borbu protiv nepotizma, za pravnu državu su.......njih ne možeš staviti u kategoriju "oni"......jer bez njih nema suštinske promjene. Ovdje se treba mijenjati sistem vrijednosti, a ne možeš ga mijenjati na način da u neprijatelje pretvaraš polovinu svoga stanovništva.
Ne možeš ga mijenjati ni na način da u borbi protiv SDA ti svatko drugi ( pa makar bio i crni đavo) postaje prijatelj. Svaka borba u kojoj postvaljaš "nas" naspram "njih" je uzaludna borba. Jer "njih" je više.........zašto ih je više,duboki su to razlozi, i o tom se piše na drugim temama.
Ona politička opcija koja bude znala i imala kapacitet da integrira sve dijelove društva u nekakav front borbe za drugačiji sistem vrijednosti ima šansu.U suprotnom SDA će vječno vladati,