Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#35276 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by nikad_vise »

ultima_palabra wrote:
nemampojma0 wrote:Sdp osjeca rast Df i pokusava da umrtvi Komsica kroz neulazak u vlast, kao i da sprijeci ujedinjenje ljevice bar dok je Zeljko predsjednik drzave. Svako ujedinjenje u ovim okolnostima dovodi Zeljka na celo te nove stranke ljevice, u kojoj bi sadasnji igraci Sdp imali mnogo manji znacaj nego ga imaju u Sdp. Takodje, ulaskom u vlast ogroman dio Sdp ce preci u Df i time ponovo dati Dfu lidersku poziciju na ljevici sto zapravo Df i pripada. Df je ideoloski daleko cistiji nego Sdp.
:lol:
Rast DF-a :(
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35277 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

malakh wrote:
Banksy wrote:
Od onih što diši Bakiru za vratom. Pale li to se lampice? Teško, a? :mrgreen:
a sta ako islamska zajednica samo daje laznu nadu tim sto bakiru disu za vrat?
Ne znam. A šta ako Bakir zaista padne. Zar će to biti tragedija?
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#35278 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by nikad_vise »

Mislim da bi totalni suicid bio ujedinjavati ljevicu sa Komsicem.
Covjek koji gazi principe i datu rijec radi par fotelja jos treba vratiti pod okrilje SDP-a da siri svoj uticaj..mislim SDA uticaj. :zzzz:
Jo
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35279 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

nikad_vise wrote:Mislim da bi totalni suicid bio ujedinjavati ljevicu sa Komsicem.
Covjek koji gazi principe i datu rijec radi par fotelja jos treba vratiti pod okrilje SDP-a da siri svoj uticaj..mislim SDA uticaj. :zzzz:
Apsolutno.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#35280 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Kolinda »

Čitajući sve ove "probo" pod forume skontaš jednu stvar a to su zamjene teza...
-Bhblok sve za to da nema Sda u vladama kantona...
- ondje gdje bhblok ne može uspostaviti vlast bez sda tada je izdaja ako sda ide s bilo kim osim njih a oni svakako neće
- konstantna priča o pomoći sda HDZ-u kroz delegata u ZDK a zna se da je to 13.a ne odlučujući 12-ti mandat koji sda sigurno nebi dala hdz-u
- u ZDK je bhblok pokušao bez sda i hdz-a i kad nisu uspjeli napadaju sda što je dala glas Hdz-ovom delegatu za dom naroda.
- sve to ne bi bilo moguće bes svesrdne pomoći medija koji bez propitivanju napadaju odnosno zastupaju teze koje ne stoje pa da ponovim :
-mi nećemo sa sda ali sda ne smije ni s kim osim nas :lol: :-) shizofrenija Ako i ona opisuje ovo stanje uma.
convict
Posts: 3519
Joined: 10/02/2008 01:20

#35281 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by convict »

Kolinda wrote:Čitajući sve ove "probo" pod forume skontaš jednu stvar a to su zamjene teza...
-Bhblok sve za to da nema Sda u vladama kantona...
- ondje gdje bhblok ne može uspostaviti vlast bez sda tada je izdaja ako sda ide s bilo kim osim njih a oni svakako neće
- konstantna priča o pomoći sda HDZ-u kroz delegata u ZDK a zna se da je to 13.a ne odlučujući 12-ti mandat koji sda sigurno nebi dala hdz-u
- u ZDK je bhblok pokušao bez sda i hdz-a i kad nisu uspjeli napadaju sda što je dala glas Hdz-ovom delegatu za dom naroda.
- sve to ne bi bilo moguće bes svesrdne pomoći medija koji bez propitivanju napadaju odnosno zastupaju teze koje ne stoje pa da ponovim :
-mi nećemo sa sda ali sda ne smije ni s kim osim nas :lol: :-) shizofrenija Ako i ona opisuje ovo stanje uma.
Naravno da SDA ima pravo praviti koaliciju sa HDZ, kao sto to uostalom vec rade proteklih gotovo 30 godina. Problem je sto oni to ne predstavljaju tako nego ce kao da nas brane od tog zlocestog HDZ. Ista logika i za SNSD.
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#35282 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Pa mora se štaš'.
Morali su im dati sve što hoće... i što nisu ni pitali!
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#35283 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Kolinda »

drug_profi wrote:Pa mora se štaš'.
Morali su im dati sve što hoće... i što nisu ni pitali!
Ok ajde ovako.
Ako sdp s partnerima (df i ostali) nisu uspjeli napraviti vladu ZDK a pokušali su i sa crnim vragom ali samo ne sa Sda\Hdz kome je SDA trebao dati glas kod izbora delegata za DN, možda SDP-u, DF-u ili NS-u??? :-)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52753
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#35284 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Chmoljo »

Gledaj kako se brane braca po budzetskom mlijeku.
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#35285 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

Braća i sestre su tu da se brane.

Što jest', jest.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#35286 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Ramzess Veliki »

kiligonzales wrote:
malakh wrote:iskreno, ne radujem se scenariju u kojem zlaja preuzima sdp, kao sto se ne radujem scenariju u kojem ovi balavci ostaju na rukovodecim funkcijama unutar sdpa. zlaja je vec napravio poteze koji ce njemu donijeti koristi i u to je uvukao i zeljku komsica koji je noc pred sjednicu glavnog odbora kod senada davao vjetar u ledja zlaji, bijedicu i toj ekipi.

nadam se scenariju u kojem ce 5 do 10 istinskih socijaldemokrata, intelektualaca, preuzeti sdp i pocistiti sve te interesno vezane kleptomane. u prvom esalonu za najboljeg predsjednika sdpa vidim ljude poput nacelnika opcine lukavac, edina delica, nerzuka curka i denisa becirovica, ali otrgnutog iz kandzi onih spletkarosa.
SDP treba dati na upravljanje Tuzlacima, ovi u Sa su rasturili stanicu i bazu i sve. Izgubili i ono sto su cvrsto drzali. Suvereno su vladali centrom i novim gradom i sad kurko. :D
Zlaja je unistio SDP I ako dodje, dosao je da opet unisti SDP.
Zlaja je americki dzak a njegovim pokroviteljima sve sto mirise na socijaldemokratiju smeta u provodjenju globalnog kapitalizma.
Ovo apsolutno stoji za Sarajevski SDP, bez Tuzle nema socijaldemokratije. Ove sarajlijice su se po potrebi prodavali SDA-u po principu ostvare nesto u SDP, ovi ih zovnu a oni brzebolje pretrce prijeko i povuku jos ponekog.
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#35287 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Kolinda wrote:
drug_profi wrote:Pa mora se štaš'.
Morali su im dati sve što hoće... i što nisu ni pitali!
Ok ajde ovako.
Ako sdp s partnerima (df i ostali) nisu uspjeli napraviti vladu ZDK a pokušali su i sa crnim vragom ali samo ne sa Sda\Hdz kome je SDA trebao dati glas kod izbora delegata za DN, možda SDP-u, DF-u ili NS-u??? :-)
De mi malo još to objasni. Kome?
izvrsni direktor
Posts: 14757
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#35288 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by izvrsni direktor »

Kolinda wrote:
drug_profi wrote:Pa mora se štaš'.
Morali su im dati sve što hoće... i što nisu ni pitali!
Ok ajde ovako.
Ako sdp s partnerima (df i ostali) nisu uspjeli napraviti vladu ZDK a pokušali su i sa crnim vragom ali samo ne sa Sda\Hdz kome je SDA trebao dati glas kod izbora delegata za DN, možda SDP-u, DF-u ili NS-u??? :-)
Cuj kome, pa naravno onome koji pravi prijetnju za opstanak bosne ravnu onoj iz 1992. Jel tako? Osvetnicka logika?
Ako sdp nece u zedo kantonu sa sda, eh onda citava drzava zasluzuje da ispasta, u skladu s tim sda ce svojim glasovima da da apsolutnu vecinu dodiku i covicu u oba doma i tacka.
Je li to ta patriotska drzavotvorna logika?
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#35289 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

Kolinda wrote:
drug_profi wrote:Pa mora se štaš'.
Morali su im dati sve što hoće... i što nisu ni pitali!
Ok ajde ovako.
Ako sdp s partnerima (df i ostali) nisu uspjeli napraviti vladu ZDK a pokušali su i sa crnim vragom ali samo ne sa Sda\Hdz kome je SDA trebao dati glas kod izbora delegata za DN, možda SDP-u, DF-u ili NS-u??? :-)
Naravno, zasto prevazici sujete i glasati za patriotskog kandidata kada mozes izabrati kandidata stranke koja intenzivno radi na rusenju drzave. Jasna logika.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#35290 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Kolinda »

izvrsni direktor wrote:
Kolinda wrote:
drug_profi wrote:Pa mora se štaš'.
Morali su im dati sve što hoće... i što nisu ni pitali!
Ok ajde ovako.
Ako sdp s partnerima (df i ostali) nisu uspjeli napraviti vladu ZDK a pokušali su i sa crnim vragom ali samo ne sa Sda\Hdz kome je SDA trebao dati glas kod izbora delegata za DN, možda SDP-u, DF-u ili NS-u??? :-)
Cuj kome, pa naravno onome koji pravi prijetnju za opstanak bosne ravnu onoj iz 1992. Jel tako? Osvetnicka logika?
Ako sdp nece u zedo kantonu sa sda, eh onda citava drzava zasluzuje da ispasta, u skladu s tim sda ce svojim glasovima da da apsolutnu vecinu dodiku i covicu u oba doma i tacka.
Je li to ta patriotska drzavotvorna logika?
Ajmo još jednom za one koji ne razumiju...
Sda je izglasao 13-tog a ne 12-tog delegata hdz-a u dom naroda, Hdz sa 12 ili 13 svejedno ima 4 svoja delegata u DN PS BiH. HDZ sa 12 kao i 17 ima kontrolu federalnog DN, a ako je patriotizam da se uhljebi Renićka a ne Tadić onda poštujem...
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#35291 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Eno sad 13-ti... :mrgreen:
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#35292 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pemanapemani »

Da li se za izmjene zakona, u ovom slučaju Izbornog zakona, glasa u Parlamentu?

Konkretno, koja je razlika ako si vlast ili opozicija? Da li glas onih koji su u vlasti vrijedi više od opozicijskog glasa?

Isto tako za pro NATO odluke. Da li glas pozicije vrijedi više od opozicije?
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#35293 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

Banksy wrote: Ne znam. A šta ako Bakir zaista padne. Zar će to biti tragedija?
neće biti tragedija ako za sobom povuče i sda.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35294 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

malakh wrote:
Banksy wrote: Ne znam. A šta ako Bakir zaista padne. Zar će to biti tragedija?
neće biti tragedija ako za sobom povuče i sda.
Ako je on kreator, a uglavnom jeste, svih procesa u Federaciji zadnjih 15 godina, neka ide, on lično, šta je sporno? Poljulja li se i SDA, još bolje, ali znamo što je izvor problema.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35295 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

fosna2014 wrote:Sa FB stranice DF

Sve receno. DF napusta BH blok :)
Krug 99 podržao Komšića: BiH ne smije ostati bez građanskog stuba u vlasti

https://nap.ba/news/52616
:lol:


Intelektualac Adil

Boro Kontić
25/02/2019
BH blokantinacionalizam
Prije trideset godina, uređujući Omladinski program Radio Sarajeva, dobio sam poziv od direktorice. Ukratko, nazvao ju je šef SK BiH i iznio velike primjedbe na jednu našu emisiju. Radili su je mladi novinari Senad Pećanin, Mladen Sančanin i Peđa Kojović. Ocijenio ju je antikomunističkom i tražio reakciju uredništva. Tek smo bili osvojili uredničku i novinarsku slobodu i nije mi se tako lako predavala u tuđe ruke. Rekao sam lakonski, najviše što možemo učiniti jeste da dođe kao gost u emisiju i bude intervjuisan.

Tako se i desilo. Nijaz Duraković je došao u studio i pokazao nešto od svojih tadašnjih osobina. Smisao za humor, nesumnjivu inteligenciju i sposobnost da brzo reaguje na svaku provokaciju. U radio stanicu je stigao u pratnji jednog potuljenog i šutljivog tipa za koga sam pomislio da mu je tjelohranitelj. Tek na oproštaju od gostiju programa shvatio sam da je to šef njegovog kabineta i da se zove Adil Kulenović.

Proći će godine, decenije, srušiće se carstva i države, svašta će se promijeniti u našim životima ali šutljivi Adil, koji je sada intelektualac i čak vodi jednu od nekoliko sličnih bosanskih organizacija ljudi-koji-se-tako-osjećaju, nije se promijenio ni za jotu. U saopštenju koje je potpisao ispred Krug 99 nepobitno zaključuje da BiH ne može ostati bez građanskog stuba u vlasti, izdiže Željka Komšića na pijedestal koncentrisane ideje građanske BiH i prijeti, ako ne uđe u vlast, građanska ideja bi mogla završiti na trajnoj političkoj margini.

Bivše političke aparatčike i kad se samonazovu intelektualcima najlakše je prepoznati jer oni presuđuju umjesto da su upitani nad problemom, oni znaju unaprijed čak i šta će se desiti umjesto da analiziraju sve opcije i uvijek imaju nekog od političara kome su odani kao dobermani.

Adilovo pismo stiže kao još jedan prilog više u temi: Treba li BH blok (SDP, Naša stranka i DF) ući u vlast sa nacionalistima. Novi krug rasprave je otvorio član Predsjedništva BiH Željko Komšić i šef DF-a koji se u novinskom intervjuu uplašio da bi „logika vječne opozicije mogla doći glave ljevici“. Odgovorio mu je politički direktor SDP-a Damir Mašić pitanjem: „Zašto neki ljudi vrlo jasno, otvoreno i glasno ne kažu da žele odnosno da moraju da idu sa SDA“.

Velika je tema u pitanju. Sudim to po brojnim mojim prijateljima koji su podijeljeni u stavovima i neskriveno navijaju za jednu od opcija. Ono što je loše jeste da nivo argumentacije nije odmakao od patriotizma ili važnosti učešća u vlasti. Većina zaboravlja ili nipodaštava realnu činjenicu da BH blok bitno učestvuje u vlasti Kantona Sarajevo i da bi to mogao biti nosivi stub za dalje promjene na narednim izborima.

Adilovo pismo podsjetilo me na medijski slučaj od prije 30 godina. Da sve bude kao u latinoameričkoj priči u kojoj se „sve dešava da bi se jedan prizor ponovio“ isti su i akteri. Kao što je nekad odmah uočavao antikomunizam mladih novinara tako danas oštro detektuje antinacionalizam.


User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#35296 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

A čuj Adil sad predsjednik onih ublehara :lol: Volio bih pročitati osvrt Marka Vešovića na to :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#35297 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

jao Boro koji si ti mangup.... :lol:
....šutljivi Adil, koji je sada intelektualac i čak vodi jednu od nekoliko sličnih bosanskih organizacija ljudi-koji-se-tako-osjećaju,..
Svaka ti dala, a ti mogao....
prelivoda
Posts: 539
Joined: 30/07/2013 13:17

#35298 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by prelivoda »

Kolinda wrote:
drug_profi wrote:Pa mora se štaš'.
Morali su im dati sve što hoće... i što nisu ni pitali!
Ok ajde ovako.
Ako sdp s partnerima (df i ostali) nisu uspjeli napraviti vladu ZDK a pokušali su i sa crnim vragom ali samo ne sa Sda\Hdz kome je SDA trebao dati glas kod izbora delegata za DN, možda SDP-u, DF-u ili NS-u??? :-)
To je to državotvorno razmišljanje, o kome SDA govori i spočitava svima drugima osim sebi :-D :D :-D
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#35299 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

Banksy wrote:
Intelektualac Adil

Boro Kontić
25/02/2019
BH blokantinacionalizam
Prije trideset godina, uređujući Omladinski program Radio Sarajeva, dobio sam poziv od direktorice. Ukratko, nazvao ju je šef SK BiH i iznio velike primjedbe na jednu našu emisiju. Radili su je mladi novinari Senad Pećanin, Mladen Sančanin i Peđa Kojović. Ocijenio ju je antikomunističkom i tražio reakciju uredništva. Tek smo bili osvojili uredničku i novinarsku slobodu i nije mi se tako lako predavala u tuđe ruke. Rekao sam lakonski, najviše što možemo učiniti jeste da dođe kao gost u emisiju i bude intervjuisan.

Tako se i desilo. Nijaz Duraković je došao u studio i pokazao nešto od svojih tadašnjih osobina. Smisao za humor, nesumnjivu inteligenciju i sposobnost da brzo reaguje na svaku provokaciju. U radio stanicu je stigao u pratnji jednog potuljenog i šutljivog tipa za koga sam pomislio da mu je tjelohranitelj. Tek na oproštaju od gostiju programa shvatio sam da je to šef njegovog kabineta i da se zove Adil Kulenović.

Proći će godine, decenije, srušiće se carstva i države, svašta će se promijeniti u našim životima ali šutljivi Adil, koji je sada intelektualac i čak vodi jednu od nekoliko sličnih bosanskih organizacija ljudi-koji-se-tako-osjećaju, nije se promijenio ni za jotu. U saopštenju koje je potpisao ispred Krug 99 nepobitno zaključuje da BiH ne može ostati bez građanskog stuba u vlasti, izdiže Željka Komšića na pijedestal koncentrisane ideje građanske BiH i prijeti, ako ne uđe u vlast, građanska ideja bi mogla završiti na trajnoj političkoj margini.

Bivše političke aparatčike i kad se samonazovu intelektualcima najlakše je prepoznati jer oni presuđuju umjesto da su upitani nad problemom, oni znaju unaprijed čak i šta će se desiti umjesto da analiziraju sve opcije i uvijek imaju nekog od političara kome su odani kao dobermani.

Adilovo pismo stiže kao još jedan prilog više u temi: Treba li BH blok (SDP, Naša stranka i DF) ući u vlast sa nacionalistima. Novi krug rasprave je otvorio član Predsjedništva BiH Željko Komšić i šef DF-a koji se u novinskom intervjuu uplašio da bi „logika vječne opozicije mogla doći glave ljevici“. Odgovorio mu je politički direktor SDP-a Damir Mašić pitanjem: „Zašto neki ljudi vrlo jasno, otvoreno i glasno ne kažu da žele odnosno da moraju da idu sa SDA“.

Velika je tema u pitanju. Sudim to po brojnim mojim prijateljima koji su podijeljeni u stavovima i neskriveno navijaju za jednu od opcija. Ono što je loše jeste da nivo argumentacije nije odmakao od patriotizma ili važnosti učešća u vlasti. Većina zaboravlja ili nipodaštava realnu činjenicu da BH blok bitno učestvuje u vlasti Kantona Sarajevo i da bi to mogao biti nosivi stub za dalje promjene na narednim izborima.

Adilovo pismo podsjetilo me na medijski slučaj od prije 30 godina. Da sve bude kao u latinoameričkoj priči u kojoj se „sve dešava da bi se jedan prizor ponovio“ isti su i akteri. Kao što je nekad odmah uočavao antikomunizam mladih novinara tako danas oštro detektuje antinacionalizam.
Pa sta ce Adil, valja guzovace sa SDA kadrovima slaviti nove godine po Fojnici. Treba se kako tako oduziti za uslugu.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35300 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Koliko je sve ovo štetno za naše društvo, u smislu čekanja, zastoja, svađa, nemira i nepotrebnih prolongiranja neizbježnog, toliko je ova priča s SDA i Komšićem, kao i ona s četnikom Kojovićem, korisna da sav kukavelj i sve smeće, da ne koristim težu riječ, koje se decenijama vucara po našoj javnoj društvenoj sceni glumatajući progresivno, maskirano u građansko i demokratsko, najzad ispliva na površinu. Svi su pokazali svoje pravo lice i svi su se smjestili tamo gdje zapravo suštinski spadaju. Odlično, korisno, pročišćavajuće, možda čak s kapacitetom i iscjeljujućeg.
Post Reply