SDP

User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#35251 Re: SDP

Post by Liberalism »

JoseMujica wrote:SIZ obrazovanja je samo jedan u nizu SIZ-ova...za svaku oblast je bio po jedan...kultura, sport, zdravstvo itd. saberi i množi ako ti se da

a pravi šupljak poslovi su bili u "gigantima"..koliko je viška radnika imao Energoinvest, koliko UNIS, koliko FAMOS?
Mozda Mujice stvarno da se malo raspitas kod starijih ljudi. U SIZ-ovima su ljudi bili delegirani u vecinom nisu bili placeni za svoj rad izuzev dnevnica mozda nekad. Svaki SIZ je mozda imao placeno 2 osobe - sekretaricu i racunovodju, ostali su bili volonteri zaposleni u firmama za koje je SIZ obavljao poslove finansiranja. Moram reci to su iste floskule koje je SDA prosilapa tokom 1990. godine, sve sama bla bla, jer ljudi nisu bili upoznati sa stvarnim stanjem, a kako i bi kad su u to vrijeme tek izasli iz KP doma Foca i nisu bili bas u toku sa najnovijim trendovima u razvoju tadasnje samouprave zajednice.
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#35252 Re: SDP

Post by zippoo87 »

Liberalism wrote:
zippoo87 wrote:@Liberalism
ubi ti sa pricom o roditeljima i 80im godinama
covjece nisi vise u 80tim,nema vise tita,nema komunizma,nema juge...progledaj malo,jbte prica stara 40 godina
hocelo li cijeli zivot samo pricati o proslosti i titu a srati se na buducnost,na sebe i bolje sutra svoje djece

ti konstantno pricas za sdp a protiv sda...niko normalan nece glasati ni za SDP ni za SDA,jer zbog njih jesmo danas ovdje,na dnu po svemu ali bukvalno

jbte ta debilna dieologija,zivio si u nekom sistemu koji je funkcionisao,sada valjda vidis da sistem ne funkcionise a branis one koji su najvise pokvarili sistem,uz sda naravno
je li toliko tesko biti malo objektivan...daj pricaj malo o zadnje 4 godine,jbte prica stara 40 godina
ljudi prije 4 godine dali sansu zlaji i ekipi,oni prokockali sansu,izdali i principe i drzavu i narod i sve...i sada ih logicno narod kaznjava
kontam ja da ces ti i tebi slicni "ideolozi" glasati do smrti za sdp,jer ti imas taj neki ideoloski stav...ali i tebi ce isto biti bolje u boljem sistemu
nije sve ni u ukradenim parama,vjeruj
Da niko normalan nece glasati za SDP je prica stara 24. godine, i svo ovo vrijeme vi ''normalni'' birate nacionaliste i one koji vam prodaju .uda za bubrege. I dokle smo dosli? Put do pakla je poplocan dobrim namjerama i upravo ste nas tu doveli do pakla. A sve ''normalni'' i ''pametni'' da im Alfred N. moze pozaviditi. Nije SDP pokvario sistem vec vasi naivni i nepismeni roditelji koji su vjerovali u ideju jedan narod, jedna drzava i jedan vodđa, pardon babo. I Uvijek cete biti za to iako vas cijeli svjet sazaljeva ko najvece politicke idiote u evropi. Zato uzivajte dok jos ima SDP, poslije kad udjete u ISBiH imate kad da se kajete.
de ti meni pojasni kakve veze imaju moji i tvoji roditelji sa zadnje 4 godine mandata SDPa ???
ja sam protiv baba,babinih sinova ali isto tako i protiv "titovih sinova",koji se tako samoprozvase,ala Zlaje

ja fino napisa da si ti zadrt ideologijom i ti si do smrti SDP,tamam da ti djecu pobiju ja mislim
a mozda si i samo jos jedan u nizu koji ima direktnu korist od tog sistema
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#35253 Re: SDP

Post by nikad_vise »

Alfons Kauders wrote: Upravo tako. Sve je pogano, od mjesne zajednice u Velikoj Kladusi do M. Dvora. Isti princip, nekad meso i piva, nekad sluzbeni Audi i chiza bijelog.

Djecu ucimo tome jos od osnovne skole, kada vide da dijete lokalnog serifa nosi nove patike i mobilni, a oni nose nesto sto je udijelila porodica. Zasto se onda cuditi kada i ta djeca od malih nogu shvate da se zivi od ubleha i suplje, a ne od znanja i truda?

Kako god, niko normalan vise nece u politiku. Birajte od ovih sto su vec na sceni, jer bolji nece doci. Neki kao Vjeciti se mozda nadaju da hoce, kada sve ode u kurac i kada sve propadne, ali siguran sam da nece.

Oni koji ce tada pokusati doci na vlast su isti oni koji su pravili plenume - ljudi koji ne bi bili u stanju voditi tezgu na pijaci a kamoli drzavu.
Tako ti je to pasa.
Zaustavi murija i valja platit kaznu al et dobro je "uvalit" ces murijasu cenera i bice ti drago.
Odes doktoru i lagano stoju tutnes da dodjes preko reda.
Zamolit ces komsiju iz stranke da ti u opstini sredi građevinsko i umjesto da platis 500 platit ces njemu u dzep 200 (proizoljno lupam cifre).

Prije par sedmica je mjesto Orahovica totalno polupao led i sve kuce su ostale bez krova.Islamska Zajednica je donirala 100 000 maraka i jos je nekih donacija bilo za sanaciju.Na pocetku su se prvo podobni namirili crijepom i dobili po 3-4-5 paleta a kad su stranacki ahbabi se namirili sa crijepom onda je ostala bijeda koja nije ni dobila nikako..Nakon 2 protesta gradjana juce su dosli iz mjesne zajednice da ljudi potpisu da im doniraju po 200 crijepova a oni podrobni su na pocetku dobili po 4-5 paleta(puta 300). Sta ljudi mogu sa 200 crijepova,pa ne mogu halu pokriti dok su neki kojim nije bio ni prioritet dobili 4-5 paleta..Cak ima dokaza gdje su ljudi davali predjedniku MZ 100 eura da prije dobije crijep..Nakon 2 protesta danas su gradjani i na 3 protestima u Gracanici.I o cemu mi onda pricamo..Ljudi su bez krovova al svijest jednog Bosnjaka je takva da mu se jebe sto je njegov komsija bez krova on je uzeo 4-5 paleta,3 iskoristio a dvije stoje na avliji i prodaju.

Ja nisam razocaran politicarima koliko sam razocaran nasim ljudima.Kralo se na donacijama u vrijeme rata,kralo se poslije rata,kralo se za vrijeme poplave,krade se za vrijeme podjele crijepova..nemam ideje sta cemo i kako cemo dalje,..
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#35254 Re: SDP

Post by JoseMujica »

to i kažem Alfons...tada se moglo jer smo imali proizvodnu bazu, a sada nemre tako ponašat (osim dok se mogu pokrivat kreditima i humanitarnom)

jebga liberalism...ti se uporno fataš SIZ-ova koji su samo jedan dio problema a opet ti kažem giganti su prava zlatna koka tih fiktivnih kancelarijskih poslova
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#35255 Re: SDP

Post by daddy-kool »

Hose je upravu, npr SIZ za dječije doplatke (ili kako se to već zvalo) je trošio više novca na zaposlene, nego što je distribuirano djeci.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#35256 Re: SDP

Post by Liberalism »

zippoo87 wrote:
Liberalism wrote:
zippoo87 wrote:@Liberalism
ubi ti sa pricom o roditeljima i 80im godinama
covjece nisi vise u 80tim,nema vise tita,nema komunizma,nema juge...progledaj malo,jbte prica stara 40 godina
hocelo li cijeli zivot samo pricati o proslosti i titu a srati se na buducnost,na sebe i bolje sutra svoje djece

ti konstantno pricas za sdp a protiv sda...niko normalan nece glasati ni za SDP ni za SDA,jer zbog njih jesmo danas ovdje,na dnu po svemu ali bukvalno

jbte ta debilna dieologija,zivio si u nekom sistemu koji je funkcionisao,sada valjda vidis da sistem ne funkcionise a branis one koji su najvise pokvarili sistem,uz sda naravno
je li toliko tesko biti malo objektivan...daj pricaj malo o zadnje 4 godine,jbte prica stara 40 godina
ljudi prije 4 godine dali sansu zlaji i ekipi,oni prokockali sansu,izdali i principe i drzavu i narod i sve...i sada ih logicno narod kaznjava
kontam ja da ces ti i tebi slicni "ideolozi" glasati do smrti za sdp,jer ti imas taj neki ideoloski stav...ali i tebi ce isto biti bolje u boljem sistemu
nije sve ni u ukradenim parama,vjeruj
Da niko normalan nece glasati za SDP je prica stara 24. godine, i svo ovo vrijeme vi ''normalni'' birate nacionaliste i one koji vam prodaju .uda za bubrege. I dokle smo dosli? Put do pakla je poplocan dobrim namjerama i upravo ste nas tu doveli do pakla. A sve ''normalni'' i ''pametni'' da im Alfred N. moze pozaviditi. Nije SDP pokvario sistem vec vasi naivni i nepismeni roditelji koji su vjerovali u ideju jedan narod, jedna drzava i jedan vodđa, pardon babo. I Uvijek cete biti za to iako vas cijeli svjet sazaljeva ko najvece politicke idiote u evropi. Zato uzivajte dok jos ima SDP, poslije kad udjete u ISBiH imate kad da se kajete.
de ti meni pojasni kakve veze imaju moji i tvoji roditelji sa zadnje 4 godine mandata SDPa ???
ja sam protiv baba,babinih sinova ali isto tako i protiv "titovih sinova",koji se tako samoprozvase,ala Zlaje

ja fino napisa da si ti zadrt ideologijom i ti si do smrti SDP,tamam da ti djecu pobiju ja mislim
a mozda si i samo jos jedan u nizu koji ima direktnu korist od tog sistema
Kako nemaju. Tvoji roditelji su pali na suplju pricu grupe zatvorenika i sazalili se na njihovim jadima u zatvorima i mislili su da ce oni (osudjenici za rusenje drzave) tebi dati bolju buducnost. I sve ovo sto vidimo danas je posljedina njihove nepromisljenje odluke na koju su ih navukli amerikanci. Kao danas u Siriji. prije 2 godine su digli narod protiv Asada a sada ti isti amerikanci kazu Asad je kriv za IS. Tako i onda. Svi ste poletili da srusite socijalizam, valjda se nadali da cete upravo vi ugrabiti za sebe drzavne fabrike. Danas kad je jasno da ste ispali obicni pijuni i dalje ne zelite da priznate da ste vi .ajebali stvar nego nastavljate njihovim stopama. Za sve sto vam je lose u zivotu krivite Lagumdziju kao da je on duzan da vas skoluje i hrani.
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#35257 Re: SDP

Post by zippoo87 »

evo ucinka (NEUCINKA) tog vrlog SDPa (u koaliciji sa SDA)
http://www.klix.ba/vijesti/bih/ocjena-r ... /140926091
"BiH je obilježena kao jedina državna tvorevina na evropskom kontinentu koja otvoreno, sistematski krši ljudska prava svojih građana. Procesi evropskih integracija nisu u zastoju, nego se radi na udaljavanju BiH od Evropske unije. Zbog nerada vlasti, odnosno neusvajanja potrebnih reformi i zakona, BiH se suočava sa sankcijama i gubitkom desetina miliona bespovratne pomoći. Zloupotrebom namjenskih sredstava građani su ostavljeni nezaštićeni pred prirodnom katastrofom i bez adekvatne pomoći tokom i nakon nje te je onemogućen pristup evropskom Fondu solidarnosti"
Naglašeno je i to kako je Međunarodna zajednica izglasala nepovjerenje BiH s aktuelnom vladom jer su mnoge zemlje obećale pomoć, ali ne žele da sredstva uplaćuju putem bh. institucija.

"Stranci vjeruju da BiH ima vlast koja će opljačkati vlastite unesrećene građane", kazala je Behrem Stojanov.
Vijeće ministara ubjedljivo najgore
Vijeće ministara BiH u ovom mandatu je najlošije do sada. Usvojilo je samo 106 zakona od kojih se manje od 1 posto odnosilo na goruće probleme građana.

"Prema zvaničnim podacima vanjski dug BiH u posljednja dva mandata se udvostručio. S manje od četiri milijarde KM, koliki je bio 2007. godine, narastao je na preko sedma milijardi KM, koliko je iznosio prema preliminarnim podacima Centralne banke BiH sredinom 2014. godine. I nastavlja neizdrživo rasti, jer vlast pokušava na svaki način održati ostatke već duboko uzdrmanog socijalnog mira. Dugoročne posljedice ovog neodgovornog ponašanja će po svemu sudeći biti dramatične, jer se novac ne ulaže u pokretanje privrede, stvaranje radnih mjesta i samoodrživost, nego u javnu potrošnju. Ako se doda i unutrašnji dug, ukupni dug biH prelazi 11 milijardi KM"

ovo su CINJENICE moj druze,ostalo su ublehe

edit:
ti stvarno nisi dobar,em izbjegavas odgovore na pitanja koja ti ne gode
evo opet isto pitanje
kakve veze imaju moji roditelji i prica sa pocetka 90tih sa zadnje 4 godine mandata SDPa (2010.-2014)
eto gore imas rezultate SDPa,one prave a ne ove budalastine sto neki pisu
Last edited by zippoo87 on 26/09/2014 15:22, edited 1 time in total.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#35258 Re: SDP

Post by Liberalism »

daddy-kool wrote:Hose je upravu, npr SIZ za dječije doplatke (ili kako se to već zvalo) je trošio više novca na zaposlene, nego što je distribuirano djeci.
Takav SIZ nije postojao. Socijalnu zastitu je pruzala opcina kroz opštinske centre za socijalni rad. SIZ-ovi su bili za potpuno druge namjene kao sto je obrazovanje i stanovanje. Pusti se demagogije i dokazivanja da je nesto lose bilo u proslom sistemu. Bilo je lose samo ekstremistima koji su zudili za idejom jedan narod, jedna zemlja, jedan vodja.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#35259 Re: SDP

Post by Liberalism »

zippoo87 wrote:evo ucinka (NEUCINKA) tog vrlog SDPa (u koaliciji sa SDA)
"BiH je obilježena kao jedina državna tvorevina na evropskom kontinentu koja otvoreno, sistematski krši ljudska prava svojih građana. Procesi evropskih integracija nisu u zastoju, nego se radi na udaljavanju BiH od Evropske unije. Zbog nerada vlasti, odnosno neusvajanja potrebnih reformi i zakona, BiH se suočava sa sankcijama i gubitkom desetina miliona bespovratne pomoći. Zloupotrebom namjenskih sredstava građani su ostavljeni nezaštićeni pred prirodnom katastrofom i bez adekvatne pomoći tokom i nakon nje te je onemogućen pristup evropskom Fondu solidarnosti"
Naglašeno je i to kako je Međunarodna zajednica izglasala nepovjerenje BiH s aktuelnom vladom jer su mnoge zemlje obećale pomoć, ali ne žele da sredstva uplaćuju putem bh. institucija.

"Stranci vjeruju da BiH ima vlast koja će opljačkati vlastite unesrećene građane", kazala je Behrem Stojanov.
Vijeće ministara ubjedljivo najgore
Vijeće ministara BiH u ovom mandatu je najlošije do sada. Usvojilo je samo 106 zakona od kojih se manje od 1 posto odnosilo na goruće probleme građana.

"Prema zvaničnim podacima vanjski dug BiH u posljednja dva mandata se udvostručio. S manje od četiri milijarde KM, koliki je bio 2007. godine, narastao je na preko sedma milijardi KM, koliko je iznosio prema preliminarnim podacima Centralne banke BiH sredinom 2014. godine. I nastavlja neizdrživo rasti, jer vlast pokušava na svaki način održati ostatke već duboko uzdrmanog socijalnog mira. Dugoročne posljedice ovog neodgovornog ponašanja će po svemu sudeći biti dramatične, jer se novac ne ulaže u pokretanje privrede, stvaranje radnih mjesta i samoodrživost, nego u javnu potrošnju. Ako se doda i unutrašnji dug, ukupni dug biH prelazi 11 milijardi KM"

ovo su CINJENICE moj druze,ostalo su ublehe

edit:
ti stvarno nisi dobar,em izbjegavas odgovore na pitanja koja ti ne gode
evo opet isto pitanje
kakve veze imaju moji roditelji i prica sa pocetka 90tih sa zadnje 4 godine mandata SDPa (2010.-2014)
eto gore imas rezultate SDPa,one prave a ne ove budalastine sto neki pisu
Opet kazem, pusti tudje suplje price. Ima jedna stara poslovica da imaju dvije vrste argumenata - one koje napravis i one koje izmislis. Taj tvoj argument je copy/paste argument kojim su se sluzili da opravdaju naoruzavanje IS kako bi srusili Asadov rezim. To sto ste svi povjerovali u njega, ne daje vam za pravo da je argument ispravan. Opet ponavljam, niste vi krivi, put do pakla je poplocan dobrim namjerama.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#35260 Re: SDP

Post by Challenger__ »

Liberalism wrote:Tvoji roditelji su pali na suplju pricu grupe zatvorenika i sazalili se na njihovim jadima u zatvorima i mislili su da ce oni (osudjenici za rusenje drzave) tebi dati bolju buducnost. I sve ovo sto vidimo danas je posljedina njihove nepromisljenje odluke na koju su ih navukli amerikanci. Kao danas u Siriji. prije 2 godine su digli narod protiv Asada a sada ti isti amerikanci kazu Asad je kriv za IS. Tako i onda. Svi ste poletili da srusite socijalizam, valjda se nadali da cete upravo vi ugrabiti za sebe drzavne fabrike. Danas kad je jasno da ste ispali obicni pijuni i dalje ne zelite da priznate da ste vi .ajebali stvar nego nastavljate njihovim stopama.
Touche.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35261 Re: SDP

Post by Banksy »

Liberalism wrote:
Tvoji roditelji su pali na suplju pricu ...
Šta bi s tvojim roditeljima?
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#35262 Re: SDP

Post by zippoo87 »

Liberalism wrote:
zippoo87 wrote:evo ucinka (NEUCINKA) tog vrlog SDPa (u koaliciji sa SDA)
"BiH je obilježena kao jedina državna tvorevina na evropskom kontinentu koja otvoreno, sistematski krši ljudska prava svojih građana. Procesi evropskih integracija nisu u zastoju, nego se radi na udaljavanju BiH od Evropske unije. Zbog nerada vlasti, odnosno neusvajanja potrebnih reformi i zakona, BiH se suočava sa sankcijama i gubitkom desetina miliona bespovratne pomoći. Zloupotrebom namjenskih sredstava građani su ostavljeni nezaštićeni pred prirodnom katastrofom i bez adekvatne pomoći tokom i nakon nje te je onemogućen pristup evropskom Fondu solidarnosti"
Naglašeno je i to kako je Međunarodna zajednica izglasala nepovjerenje BiH s aktuelnom vladom jer su mnoge zemlje obećale pomoć, ali ne žele da sredstva uplaćuju putem bh. institucija.

"Stranci vjeruju da BiH ima vlast koja će opljačkati vlastite unesrećene građane", kazala je Behrem Stojanov.
Vijeće ministara ubjedljivo najgore
Vijeće ministara BiH u ovom mandatu je najlošije do sada. Usvojilo je samo 106 zakona od kojih se manje od 1 posto odnosilo na goruće probleme građana.

"Prema zvaničnim podacima vanjski dug BiH u posljednja dva mandata se udvostručio. S manje od četiri milijarde KM, koliki je bio 2007. godine, narastao je na preko sedma milijardi KM, koliko je iznosio prema preliminarnim podacima Centralne banke BiH sredinom 2014. godine. I nastavlja neizdrživo rasti, jer vlast pokušava na svaki način održati ostatke već duboko uzdrmanog socijalnog mira. Dugoročne posljedice ovog neodgovornog ponašanja će po svemu sudeći biti dramatične, jer se novac ne ulaže u pokretanje privrede, stvaranje radnih mjesta i samoodrživost, nego u javnu potrošnju. Ako se doda i unutrašnji dug, ukupni dug biH prelazi 11 milijardi KM"

ovo su CINJENICE moj druze,ostalo su ublehe

edit:
ti stvarno nisi dobar,em izbjegavas odgovore na pitanja koja ti ne gode
evo opet isto pitanje
kakve veze imaju moji roditelji i prica sa pocetka 90tih sa zadnje 4 godine mandata SDPa (2010.-2014)
eto gore imas rezultate SDPa,one prave a ne ove budalastine sto neki pisu
Opet kazem, pusti tudje suplje price. Ima jedna stara poslovica da imaju dvije vrste argumenata - one koje napravis i one koje izmislis. Taj tvoj argument je copy/paste argument kojim su se sluzili da opravdaju naoruzavanje IS kako bi srusili Asadov rezim. To sto ste svi povjerovali u njega, ne daje vam za pravo da je argument ispravan. Opet ponavljam, niste vi krivi, put do pakla je poplocan dobrim namjerama.
http://www.klix.ba/vijesti/bih/ocjena-r ... /140926091
haha nije ni tebi lahko :D
ovo je kopirano iz ovog teksta ,sada se pojavi,izvjestaj CCIa
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#35263 Re: SDP

Post by daddy-kool »

Liberalism wrote:
daddy-kool wrote:Hose je upravu, npr SIZ za dječije doplatke (ili kako se to već zvalo) je trošio više novca na zaposlene, nego što je distribuirano djeci.
Takav SIZ nije postojao. Socijalnu zastitu je pruzala opcina kroz opštinske centre za socijalni rad. SIZ-ovi su bili za potpuno druge namjene kao sto je obrazovanje i stanovanje. Pusti se demagogije i dokazivanja da je nesto lose bilo u proslom sistemu. Bilo je lose samo ekstremistima koji su zudili za idejom jedan narod, jedna zemlja, jedan vodja.
Moguće je da se drugačije zvalo, poenta je da su ljudi zaduženi za distribuciju novca u vidu dječijih doplataka i vođenje dokumentacije trošili toliko novca da su bili svrha sami sebi i da je njihova funkcija bila - nadrealna. Svaka firma je bila zadužena da zaposli prekoborojan i nepotreban broj radnika, jer je uvijek bio problem sa lošom perspektivom i nezaposlenošću. (nakon privatizacija i bez modernizacije, firme su u pravilu dosezale prijeratnu prozvodnju sa pola ili manje zaposlenih radnika) I tada su postojala povlaštena mjesta, i ko je bio bliži vrhu bolje s ugrijao.

Ova priča oko crnaca i bijelaca stoji, a na koji način se to može riješiti veliko je pitanje. Moje mišljenje je da smo dobili kaste između kojih će se jaz samo nastavljati produbljivati. Perspektiva je duboko podijeljeno društvo, banana republika.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#35264 Re: SDP

Post by madner »

JoseMujica wrote:SIZ obrazovanja je samo jedan u nizu SIZ-ova...za svaku oblast je bio po jedan...kultura, sport, zdravstvo itd. saberi i množi ako ti se da

pa savezi radnog naroda, omladine i da ne nabrajam u nedogled :roll:

a pravi šupljak poslovi su bili u "gigantima"..koliko je viška radnika imao Energoinvest, koliko UNIS, koliko FAMOS?

ps

da da da sve sami volonteri :lol:
Kako koji.
Recimo kada su Bluma pitali koliko ljudi radi u EI rekao je: Pa jedno pola radi :D
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#35265 Re: SDP

Post by Liberalism »

Banksy wrote:
Liberalism wrote:
Tvoji roditelji su pali na suplju pricu ...
Šta bi s tvojim roditeljima?
I moji nazalost, ali su davno shvatili da su prevareni, jos prije 1992. godine.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35266 Re: SDP

Post by Banksy »

JoseMujica wrote: SIZ obrazovanja je samo jedan u nizu SIZ-ova...za svaku oblast je bio po jedan...kultura, sport, zdravstvo itd. saberi i množi ako ti se da

pa savezi radnog naroda, omladine i da ne nabrajam u nedogled
Problem onog sistema nije bio u broju (ne)radnika, već u kulturi nerada.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35267 Re: SDP

Post by Banksy »

Liberalism wrote:
Banksy wrote:
Liberalism wrote:
Tvoji roditelji su pali na suplju pricu ...
Šta bi s tvojim roditeljima?
I moji nazalost, ali su davno shvatili da su prevareni, jos prije 1992. godine.
Zašto onda ne pišeš naši roditelji, već vaši roditelji?
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#35268 Re: SDP

Post by madner »

Problem je svakako bio i sistem koji je sam po sebi bio podoban za korupciju.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35269 Re: SDP

Post by Banksy »

Liberalism wrote:
Tvoji roditelji su pali na suplju pricu grupe zatvorenika i sazalili se na njihovim jadima u zatvorima i mislili su da ce oni (osudjenici za rusenje drzave) tebi dati bolju buducnost. Svi ste poletili da srusite socijalizam, valjda se nadali da cete upravo vi ugrabiti za sebe drzavne fabrike. Danas kad je jasno da ste ispali obicni pijuni i dalje ne zelite da priznate da ste vi .ajebali stvar nego nastavljate njihovim stopama.
... prije nego krenemo procenjivati, podsjetićemo se da je godinama prije ovoga o čemu pišeš bio: Gazimestan, Agrokomerc, Moševac, Neum, balvan barikade, SAO Krajina, granate po Dubrovniku i Vukovaru, raketiranje Banskih dvora, Kosovo da ne pričam, rezervisti u Hercegovini, raspad SK, jedna nezavisnost, druga nezavisnost, ukratko, zemlja u kojoj smo živjeli faktički više nije ni postojala, a krv je uveliko tekla na sve strane.
Nikakve veze s ''rušenjem socijalizma'' ti prvi izbori nisu imali.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59304
Joined: 15/12/2008 16:53

#35270 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

SDP BiH: Od ZDK-a smo uspjeli napraviti privrednog giganta
Oni su se navukli na neku ozbiljnu robu zadnjih 15 dana :lol:
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#35271 Re: SDP

Post by JoseMujica »

madner wrote:
JoseMujica wrote:SIZ obrazovanja je samo jedan u nizu SIZ-ova...za svaku oblast je bio po jedan...kultura, sport, zdravstvo itd. saberi i množi ako ti se da

pa savezi radnog naroda, omladine i da ne nabrajam u nedogled :roll:

a pravi šupljak poslovi su bili u "gigantima"..koliko je viška radnika imao Energoinvest, koliko UNIS, koliko FAMOS?

ps

da da da sve sami volonteri :lol:
Kako koji.
Recimo kada su Bluma pitali koliko ljudi radi u EI rekao je: Pa jedno pola radi :D
haj ti to objasni ovom paćeniku
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#35272 Re: SDP

Post by JoseMujica »

Banksy wrote:
JoseMujica wrote: SIZ obrazovanja je samo jedan u nizu SIZ-ova...za svaku oblast je bio po jedan...kultura, sport, zdravstvo itd. saberi i množi ako ti se da

pa savezi radnog naroda, omladine i da ne nabrajam u nedogled
Problem onog sistema nije bio u broju (ne)radnika, već u kulturi nerada.
sam sistem je stvorio kulturu nerada jer su pod krinkom zapošljavanja.....da svako sa diplomom mora imati posao štancali fiktivna radna mjesta na kojima su VSS-ovci mastrubirali po kancelarijama i kafanama i ubirali veće plaće od radnika na čijoj su grbači živili.

Tu je stvorena ta kultura nerada i imperativ kod radničke klase da im djeca moja imati fakultetske diplome kako bi ušlu u taj krug povlaštenih lezihljebovića koji žive od tuđeg rada.

Taj je način razmišljanja prisutan i danas jer svako malo čuješ "imam diplomu a nemam posla" :-) wtf :shock: jednostavno nikako da se shvati da nije već dvije decenije država ta koja dijeli poslove (ali očigledno ovi i pucaju samo na uhljebljenja i to je stavka gdje je Alfons potpuno u pravu)
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#35273 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

JoseMujica wrote:
Banksy wrote:
JoseMujica wrote: SIZ obrazovanja je samo jedan u nizu SIZ-ova...za svaku oblast je bio po jedan...kultura, sport, zdravstvo itd. saberi i množi ako ti se da

pa savezi radnog naroda, omladine i da ne nabrajam u nedogled
Problem onog sistema nije bio u broju (ne)radnika, već u kulturi nerada.
sam sistem je stvorio kulturu nerada jer su pod krinkom zapošljavanja.....da svako sa diplomom mora imati posao štancali fiktivna radna mjesta na kojima su VSS-ovci mastrubirali po kancelarijama i kafanama i ubirali veće plaće od radnika na čijoj su grbači živili.

Tu je stvorena ta kultura nerada i imperativ kod radničke klase da im djeca moja imati fakultetske diplome kako bi ušlu u taj krug povlaštenih lezihljebovića koji žive od tuđeg rada.

Taj je način razmišljanja prisutan i danas jer svako malo čuješ "imam diplomu a nemam posla" :-) wtf :shock: jednostavno nikako da se shvati da nije već dvije decenije država ta koja dijeli poslove (ali očigledno ovi i pucaju samo na uhljebljenja i to je stavka gdje je Alfons potpuno u pravu)
Omladina je uvijek bila naivna, ali danas je glupa. Osoba koja se danas, sa 20tak godina, obrazuje samo u nadi da ce se s nekom idiotiskom diplomom nepotrebnom na trzistu rada uspjeti uvaliti na budzet je idiot. Nema izgovora - to je idiot jer svjesno gubi godine zivota kako bi postao kadar koji nikom ne treba i koji nikad nece raditi u struci.

Takvih je mali milion. Jos uvijek im niko nije rekao da nema onog sistema, da nema posla na lijepe oci, da nema drzave koja dijeli stanove itd. Tu su krivi roditelji i profesori, koji i dalje studentima pricaju kako se znanje ne cijeni i kako oni zapravo trebaju biti neka elita - mada ce ih vecina na kraju zavrsiti na birou ili van struke.

Neko stvarno treba pokusati objasniti nasem narodu da politicki i ekonomski sistem kakav oni traze ne postoji nigdje na svijetu. S ovim veze nema ni SDP, ni SDA niti bilo koja druga stranka, idemo u off...
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#35274 Re: SDP

Post by JoseMujica »

nije baš da potpuno nepostoji taj sistem...postoji, ali samo za odabrane i tu se svi pokušavaju uvaliti preko politike. Zato i gledamo stalne swingove glasača i imamo 200 partija
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#35275 Re: SDP

Post by Alfons Kauders »

JoseMujica wrote:nije baš da potpuno nepostoji taj sistem...postoji, ali samo za odabrane i tu se svi pokušavaju uvaliti preko politike. Zato i gledamo stalne swingove glasača i imamo 200 partija
Postoji jednostavno rjesenje koje se godinama pod nekim patriotskim izgovorima odbija - sve privatizirati, sve.

Kada nema plijena, kada nema toliko funkcija u opticaju, e onda nemamo ni posljedica. A ovako... Zamislite samo koliko poslova je pod direktnom politickom kontrolom i to samo u cetiri gradske opstine u Sarajevu. Od komunalca do direktora Telecoma - rijec je o desetinama hiljada radnih mjesta, odnosno porodica - dakle nekoliko puta vise glasova.

Dok god je tako, mi necemo izaci na zelenu granu. Cak i kada bi broj tih pozicija upolovili, opet bi ih bilo previse da bi mogao funkcionisati demoktratski sistem.

Ovo danas nije demokratski sitem - ovo je vladavina javnog sektora nad ostatkom gradjana. Ideologija je manje bitna, ali kad predlozite privatizaciju svega i svacega, budite sigurni da ce sam se svi najebati majke, od Nase Stranke do Partije Pravog Puta. Svi znaju zasto im ta preduzeca trebaju i da bi bez njih nestalo barem pola stranaka, ako ne i vise.
Post Reply