House wrote:HNS odbacio kvalifikaciju Udruženog zločinačkog poduhvata za tzv. Herceg-Bosnu
još jedan autogol čovića![]()
hajmo sada na Bakira
House wrote:HNS odbacio kvalifikaciju Udruženog zločinačkog poduhvata za tzv. Herceg-Bosnu
još jedan autogol čovića![]()
House wrote:HNS odbacio kvalifikaciju Udruženog zločinačkog poduhvata za tzv. Herceg-Bosnu
još jedan autogol čovića![]()
Pa zar to isto ne kaže svaka strana u BiH?SmokingMan wrote:Hrvatsko vijeće obrane vodilo je pravedan i legitiman, obrambeni, a ne osvajački (ne bih rekao,ali ovo je samo ublženi mehanizanm negiranja) rat u kojem je branilo teritorij na kojem živi hrvatski narod unutar međunarodno priznatih granica Bosne i Hercegovine...
![]()
Hrvatsko vijeće obrane vodilo je pravedan i legitiman, obrambeni,a ne osvajački rat....
...u kojem je branilo teritorij na kojem živi hrvatski narod....
Već su se na početku ove lemonade deklaracije spotakli.
Tebi i takvima, nistaHumljanin wrote:Pa zar to isto ne kaže svaka strana u BiH?SmokingMan wrote:Hrvatsko vijeće obrane vodilo je pravedan i legitiman, obrambeni, a ne osvajački (ne bih rekao,ali ovo je samo ublženi mehanizanm negiranja) rat u kojem je branilo teritorij na kojem živi hrvatski narod unutar međunarodno priznatih granica Bosne i Hercegovine...
![]()
Hrvatsko vijeće obrane vodilo je pravedan i legitiman, obrambeni,a ne osvajački rat....
...u kojem je branilo teritorij na kojem živi hrvatski narod....
Već su se na početku ove lemonade deklaracije spotakli.
Ne vidim u čemu je sporno sad što jedna to tvrdi?
Ha gledaj... Sada bih ja mogao lijepiti ovdje tebi spiskove logora ArmijeBiH za Hrvate, ali ne vidim nekog smisla jer se manje više sve zna.Maraschino wrote:Tebi i takvima, nistaHumljanin wrote:]
Pa zar to isto ne kaže svaka strana u BiH?
Ne vidim u čemu je sporno sad što jedna to tvrdi?
da ne zaboravim
#stopmrznji
A sta si ti čitao?Škobo Habu wrote:Ne znam za vas, ali ono što je meni zapalo za oko glede Deklaracije HNS jeste da nema nigdje zahtjeva za uspostavom Trećeg?
Zanimljivo.
U principu zaista ništa .Ćak nije ni netačno.Humljanin wrote:
Ha gledaj... Sada bih ja mogao lijepiti ovdje tebi spiskove logora ArmijeBiH za Hrvate, ali ne vidim nekog smisla jer se manje više sve zna.
Ne znam samo šta je sporno u onome što sam napisao?
Nisam čitao dokument. Ovdje očito ima protivljenje presudi haškog tribunala , ali to ne bih komentirao.palermo wrote:U principu zaista ništa .Ćak nije ni netačno.Humljanin wrote:
Ha gledaj... Sada bih ja mogao lijepiti ovdje tebi spiskove logora ArmijeBiH za Hrvate, ali ne vidim nekog smisla jer se manje više sve zna.
Ne znam samo šta je sporno u onome što sam napisao?
Al pravo pitanje je da li ovdje se vidi nešto sporno
Odbacujemo kvalifikacije Međunarodnog kaznenog suda za bivšu Jugoslaviju o udruženom zločinačkom pothvatu koje se neutemeljeno i nepravedno pripisuju Republici Hrvatskoj, Hrvatskoj Republici Herceg Bosni i Hrvatskom vijeću obrane.
Nisam ni ja. Tako je preneseno.Humljanin wrote:
Nisam čitao dokument. Ovdje očito ima protivljenje presudi haške presude, ali to ne bih komentirao.
Humljanin wrote:Ne vidim u ovom gore pasusu nikakvu negaciju.
(odnosilo se na boldirani tekst)
palermo wrote:U principu zaista ništa .Ćak nije ni netačno.Humljanin wrote:
Ha gledaj... Sada bih ja mogao lijepiti ovdje tebi spiskove logora ArmijeBiH za Hrvate, ali ne vidim nekog smisla jer se manje više sve zna.
Ne znam samo šta je sporno u onome što sam napisao?
Al pravo pitanje je da li ovdje se vidi nešto sporno
Odbacujemo kvalifikacije Međunarodnog kaznenog suda za bivšu Jugoslaviju o udruženom zločinačkom pothvatu koje se neutemeljeno i nepravedno pripisuju Republici Hrvatskoj, Hrvatskoj Republici Herceg Bosni i Hrvatskom vijeću obrane.
palermo wrote:Nisam ni ja. Tako je preneseno.Humljanin wrote:
Nisam čitao dokument. Ovdje očito ima protivljenje presudi haške presude, ali to ne bih komentirao.
Al ako je ispravno preneseno, onda komentirao ti ili ne, HNS stavlja sebe u istu ravan sa negatorima genocida u Srebrenici.....
A to što pišeš sada je čista relativizacija....dakle, da ti pojasnim......Humljanin wrote:
Dobro sad...smanji doživljaje malo. Problem ovih prostora na "Balkan Peninsula" jest pretjerivanje u svemu. Pretjerivanje u dobru, pretjerivanje u zlu.
Nemožeš genocid stavljati u istu rečenicu sa Hrvatima u BiH. Jednostavno ne ide. A da se negira...pa ništa novo nisi rekao. Negiraju sve 3 strane ono čega se stide ili što ne mogu podnijeti.
Ima dosta zločina koji se negiraju sa bošnjačke strane, pa mi je malo ružno reći izjednačiti ih sa negatorima genocida. To je jednostavno pretjerivanje.
palermo wrote:A to što pišeš sada je čista relativizacija....dakle, da ti pojasnim......Humljanin wrote:
Dobro sad...smanji doživljaje malo. Problem ovih prostora na "Balkan Peninsula" jest pretjerivanje u svemu. Pretjerivanje u dobru, pretjerivanje u zlu.
Nemožeš genocid stavljati u istu rečenicu sa Hrvatima u BiH. Jednostavno ne ide. A da se negira...pa ništa novo nisi rekao. Negiraju sve 3 strane ono čega se stide ili što ne mogu podnijeti.
Ima dosta zločina koji se negiraju sa bošnjačke strane, pa mi je malo ružno reći izjednačiti ih sa negatorima genocida. To je jednostavno pretjerivanje.
Presudom Međunarodnog suda za ratne zločine na području bivše Jugoslavije utvrđeno je da se na području Srebrenice dogodio genocid
Presudom Međunarodnog suda za ratne zločine na području bivše Jugoslavije utvrđeno takođe da su Republika Hrvatska i vojne i civilnse strukture Herceg-Bosne provele udruženi zločinački poduhvat na pdoručjima koje su vojno kontorolirali.....
Oni koji ovu istinu, koju nije utvrdila nijedna zaraćena strana, nego Međunarodni sud za ratne zločine na području bivše Jugoslavije, a čiji su rad i odluke podržali svi relevantni svjetski faktori se zovu negatorima.....bilo genocida, bilo udruženog zločinačkog poduhvata.....ili da damo zajednički nazivnik, negatorima istine koja je utvrđena od strane jedine inistitucije koja je za to nadležna
apsolutno, svatko ko negira zvanične presude donesene od nadležnih organa jeste negator.Humljanin wrote:
Ok, fair enough.
Da li to isto vrijedi i za one koji niječu zločine koje je počinila ABiH?
Može li se one koji u sumnju stavljaju presude Armiji BiH staviti u ravan sa onima koji u sumnju stavljaju presudu za genocid?
Ako je tako onda se slažem.
Toliko ljigavo da obrazovan insan moze samo povratiti receno. Covic je krenuo putem okrsaja i satanizacije Hrvata u BiH. Uskoro ce Evropa HDZ BiH smjestiti u koš sa SNSD-om.Maraschino wrote:A kada kaze braca Bosnjaci i Srbi, zar ti se srce ne rastopi.
Korektno Palermo, samo jos podvuci kategoriju izvrsenog djela kao genocid, UZP i ratni zlocin.palermo wrote:apsolutno, svatko ko negira zvanične presude donesene od nadležnih organa jeste negator.Humljanin wrote:
Ok, fair enough.
Da li to isto vrijedi i za one koji niječu zločine koje je počinila ABiH?
Može li se one koji u sumnju stavljaju presude Armiji BiH staviti u ravan sa onima koji u sumnju stavljaju presudu za genocid?
Ako je tako onda se slažem.
Naravno, složit ćeš se sa mnom, da mnogo veću težinu ima negiranje presuda Međunarodnog suda za ratne zločine u bivšoj Jugoslaviji od recimo negiranja presude nekog kantonalnog suda.