Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#35251 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Maraschino »

House wrote:
HNS odbacio kvalifikaciju Udruženog zločinačkog poduhvata za tzv. Herceg-Bosnu

još jedan autogol čovića 8) :lol:
:lol:

hajmo sada na Bakira :run:
User avatar
SmokingMan
Posts: 22527
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#35252 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SmokingMan »

Hrvatsko vijeće obrane vodilo je pravedan i legitiman, obrambeni, a ne osvajački (ne bih rekao,ali ovo je samo ublženi mehanizanm negiranja :D ) rat u kojem je branilo teritorij na kojem živi hrvatski narod unutar međunarodno priznatih granica Bosne i Hercegovine... :D

Hrvatsko vijeće obrane vodilo je pravedan i legitiman, obrambeni,a ne osvajački rat....

...u kojem je branilo teritorij na kojem živi hrvatski narod....


Image




Već su se na početku ove lemonade deklaracije spotakli. :D
User avatar
pici
Posts: 46365
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#35253 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by pici »

House wrote:
HNS odbacio kvalifikaciju Udruženog zločinačkog poduhvata za tzv. Herceg-Bosnu

još jedan autogol čovića 8) :lol:

to je ono kad pucas sebi u koljeno pred bitku.. :mrgreen:
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#35254 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Humljanin »

SmokingMan wrote:Hrvatsko vijeće obrane vodilo je pravedan i legitiman, obrambeni, a ne osvajački (ne bih rekao,ali ovo je samo ublženi mehanizanm negiranja :D ) rat u kojem je branilo teritorij na kojem živi hrvatski narod unutar međunarodno priznatih granica Bosne i Hercegovine... :D

Hrvatsko vijeće obrane vodilo je pravedan i legitiman, obrambeni,a ne osvajački rat....

...u kojem je branilo teritorij na kojem živi hrvatski narod....


Već su se na početku ove lemonade deklaracije spotakli. :D
Pa zar to isto ne kaže svaka strana u BiH?
Ne vidim u čemu je sporno sad što jedna to tvrdi?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#35255 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by channel10 »

A ko kaze da je sta sporno? Svako ima pravo na svoje mišljenje i slobodu govora :thumbup:
Ali kad to sve dodje na naplatu, onda nema potrebe za ljutnjom :thumbup:
#samokazem
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#35256 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Maraschino »

Humljanin wrote:
SmokingMan wrote:Hrvatsko vijeće obrane vodilo je pravedan i legitiman, obrambeni, a ne osvajački (ne bih rekao,ali ovo je samo ublženi mehanizanm negiranja :D ) rat u kojem je branilo teritorij na kojem živi hrvatski narod unutar međunarodno priznatih granica Bosne i Hercegovine... :D

Hrvatsko vijeće obrane vodilo je pravedan i legitiman, obrambeni,a ne osvajački rat....

...u kojem je branilo teritorij na kojem živi hrvatski narod....


Već su se na početku ove lemonade deklaracije spotakli. :D
Pa zar to isto ne kaže svaka strana u BiH?
Ne vidim u čemu je sporno sad što jedna to tvrdi?
Tebi i takvima, nista

da ne zaboravim

#stopmrznji
Škobo Habu
Posts: 9791
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#35257 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Škobo Habu »

Ne znam za vas, ali ono što je meni zapalo za oko glede Deklaracije HNS jeste da nema nigdje zahtjeva za uspostavom Trećeg?

Zanimljivo.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#35258 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Humljanin »

Maraschino wrote:
Humljanin wrote:]
Pa zar to isto ne kaže svaka strana u BiH?
Ne vidim u čemu je sporno sad što jedna to tvrdi?
Tebi i takvima, nista

da ne zaboravim

#stopmrznji
Ha gledaj... Sada bih ja mogao lijepiti ovdje tebi spiskove logora ArmijeBiH za Hrvate, ali ne vidim nekog smisla jer se manje više sve zna.
Ne znam samo šta je sporno u onome što sam napisao?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#35259 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Maraschino »

tvoje iscudjavanje i pohvale negiranja presude m.suda.

izgleda da tvoj inteligent ne moze da shvati da se svako ima pravo da brani ali nema pravo da cini masovne zlocine koje je utvrdio sud.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#35260 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by channel10 »

Škobo Habu wrote:Ne znam za vas, ali ono što je meni zapalo za oko glede Deklaracije HNS jeste da nema nigdje zahtjeva za uspostavom Trećeg?

Zanimljivo.
A sta si ti čitao?
palermo
Posts: 25334
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#35261 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by palermo »

Humljanin wrote:
Ha gledaj... Sada bih ja mogao lijepiti ovdje tebi spiskove logora ArmijeBiH za Hrvate, ali ne vidim nekog smisla jer se manje više sve zna.
Ne znam samo šta je sporno u onome što sam napisao?
U principu zaista ništa .Ćak nije ni netačno.

Al pravo pitanje je da li ovdje se vidi nešto sporno

Odbacujemo kvalifikacije Međunarodnog kaznenog suda za bivšu Jugoslaviju o udruženom zločinačkom pothvatu koje se neutemeljeno i nepravedno pripisuju Republici Hrvatskoj, Hrvatskoj Republici Herceg Bosni i Hrvatskom vijeću obrane.
Last edited by palermo on 26/01/2019 18:49, edited 1 time in total.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#35262 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Humljanin »

Ne vidim u ovom gore pasusu nikakvu negaciju.

(odnosilo se na boldirani tekst)
Last edited by Humljanin on 26/01/2019 18:51, edited 1 time in total.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#35263 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Humljanin »

palermo wrote:
Humljanin wrote:
Ha gledaj... Sada bih ja mogao lijepiti ovdje tebi spiskove logora ArmijeBiH za Hrvate, ali ne vidim nekog smisla jer se manje više sve zna.
Ne znam samo šta je sporno u onome što sam napisao?
U principu zaista ništa .Ćak nije ni netačno.

Al pravo pitanje je da li ovdje se vidi nešto sporno

Odbacujemo kvalifikacije Međunarodnog kaznenog suda za bivšu Jugoslaviju o udruženom zločinačkom pothvatu koje se neutemeljeno i nepravedno pripisuju Republici Hrvatskoj, Hrvatskoj Republici Herceg Bosni i Hrvatskom vijeću obrane.
Nisam čitao dokument. Ovdje očito ima protivljenje presudi haškog tribunala , ali to ne bih komentirao.
palermo
Posts: 25334
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#35264 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by palermo »

Humljanin wrote:
Nisam čitao dokument. Ovdje očito ima protivljenje presudi haške presude, ali to ne bih komentirao.
Nisam ni ja. Tako je preneseno.

Al ako je ispravno preneseno, onda komentirao ti ili ne, HNS stavlja sebe u istu ravan sa negatorima genocida u Srebrenici.....
furlan
Posts: 1184
Joined: 05/11/2004 13:13

#35265 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by furlan »

Humljanin wrote:Ne vidim u ovom gore pasusu nikakvu negaciju.

(odnosilo se na boldirani tekst)
palermo wrote:
Humljanin wrote:
Ha gledaj... Sada bih ja mogao lijepiti ovdje tebi spiskove logora ArmijeBiH za Hrvate, ali ne vidim nekog smisla jer se manje više sve zna.
Ne znam samo šta je sporno u onome što sam napisao?
U principu zaista ništa .Ćak nije ni netačno.

Al pravo pitanje je da li ovdje se vidi nešto sporno

Odbacujemo kvalifikacije Međunarodnog kaznenog suda za bivšu Jugoslaviju o udruženom zločinačkom pothvatu koje se neutemeljeno i nepravedno pripisuju Republici Hrvatskoj, Hrvatskoj Republici Herceg Bosni i Hrvatskom vijeću obrane.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#35266 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Humljanin »

palermo wrote:
Humljanin wrote:
Nisam čitao dokument. Ovdje očito ima protivljenje presudi haške presude, ali to ne bih komentirao.
Nisam ni ja. Tako je preneseno.

Al ako je ispravno preneseno, onda komentirao ti ili ne, HNS stavlja sebe u istu ravan sa negatorima genocida u Srebrenici.....

Dobro sad...smanji doživljaje malo. Problem ovih prostora na "Balkan Peninsula" jest pretjerivanje u svemu. Pretjerivanje u dobru, pretjerivanje u zlu.
Nemožeš genocid stavljati u istu rečenicu sa Hrvatima u BiH. Jednostavno ne ide. A da se negira...pa ništa novo nisi rekao. Negiraju sve 3 strane ono čega se stide ili što ne mogu podnijeti.
Ima dosta zločina koji se negiraju sa bošnjačke strane, pa mi je malo ružno reći izjednačiti ih sa negatorima genocida. To je jednostavno pretjerivanje.
palermo
Posts: 25334
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#35267 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by palermo »

Humljanin wrote:

Dobro sad...smanji doživljaje malo. Problem ovih prostora na "Balkan Peninsula" jest pretjerivanje u svemu. Pretjerivanje u dobru, pretjerivanje u zlu.
Nemožeš genocid stavljati u istu rečenicu sa Hrvatima u BiH. Jednostavno ne ide. A da se negira...pa ništa novo nisi rekao. Negiraju sve 3 strane ono čega se stide ili što ne mogu podnijeti.
Ima dosta zločina koji se negiraju sa bošnjačke strane, pa mi je malo ružno reći izjednačiti ih sa negatorima genocida. To je jednostavno pretjerivanje.
A to što pišeš sada je čista relativizacija....dakle, da ti pojasnim......

Presudom Međunarodnog suda za ratne zločine na području bivše Jugoslavije utvrđeno je da se na području Srebrenice dogodio genocid

Presudom Međunarodnog suda za ratne zločine na području bivše Jugoslavije utvrđeno takođe da su Republika Hrvatska i vojne i civilnse strukture Herceg-Bosne provele udruženi zločinački poduhvat na pdoručjima koje su vojno kontorolirali.....

Oni koji ovu istinu, koju nije utvrdila nijedna zaraćena strana, nego Međunarodni sud za ratne zločine na području bivše Jugoslavije, a čiji su rad i odluke podržali svi relevantni svjetski faktori se zovu negatorima.....bilo genocida, bilo udruženog zločinačkog poduhvata.....ili da damo zajednički nazivnik, negatorima istine koja je utvrđena od strane jedine inistitucije koja je za to nadležna
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#35268 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Humljanin »

palermo wrote:
Humljanin wrote:

Dobro sad...smanji doživljaje malo. Problem ovih prostora na "Balkan Peninsula" jest pretjerivanje u svemu. Pretjerivanje u dobru, pretjerivanje u zlu.
Nemožeš genocid stavljati u istu rečenicu sa Hrvatima u BiH. Jednostavno ne ide. A da se negira...pa ništa novo nisi rekao. Negiraju sve 3 strane ono čega se stide ili što ne mogu podnijeti.
Ima dosta zločina koji se negiraju sa bošnjačke strane, pa mi je malo ružno reći izjednačiti ih sa negatorima genocida. To je jednostavno pretjerivanje.
A to što pišeš sada je čista relativizacija....dakle, da ti pojasnim......

Presudom Međunarodnog suda za ratne zločine na području bivše Jugoslavije utvrđeno je da se na području Srebrenice dogodio genocid

Presudom Međunarodnog suda za ratne zločine na području bivše Jugoslavije utvrđeno takođe da su Republika Hrvatska i vojne i civilnse strukture Herceg-Bosne provele udruženi zločinački poduhvat na pdoručjima koje su vojno kontorolirali.....

Oni koji ovu istinu, koju nije utvrdila nijedna zaraćena strana, nego Međunarodni sud za ratne zločine na području bivše Jugoslavije, a čiji su rad i odluke podržali svi relevantni svjetski faktori se zovu negatorima.....bilo genocida, bilo udruženog zločinačkog poduhvata.....ili da damo zajednički nazivnik, negatorima istine koja je utvrđena od strane jedine inistitucije koja je za to nadležna

Ok, fair enough.
Da li to isto vrijedi i za one koji niječu zločine koje je počinila ABiH?
Može li se one koji u sumnju stavljaju presude Armiji BiH staviti u ravan sa onima koji u sumnju stavljaju presudu za genocid?
Ako je tako onda se slažem.
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#35269 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by fosna2014 »

Hrvatska politika se sve vise diskreditira u BiH. Ne mogu vjerovati da su Hrvati u BiH toliko slijepi.

Bakir je Gandhi naspram Covica. HDZ BiH nema vise veze sa EU i NATO. Cista profiterska stranka. Koja magla, koje ovce.

EDIT: Filijala SNSD
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#35270 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Maraschino »

A kada kaze braca Bosnjaci i Srbi, zar ti se srce ne rastopi. :D
User avatar
SmokingMan
Posts: 22527
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#35271 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SmokingMan »

Ova tema napokon ima svoju svrhu,a i opravdava svoj naziv.

Oni to prihvatili ili ne,presuda međunarodnog suda se ne može promjeniti.

UZP ostaje (nedovršeni) zločinački poduhvat,ma kako ga oni od sada pokušaval predstaviti hrvatskom pučanstvu.Crno na bijelo.

Deklaracija će imati neku snagu unutar užeg interesnog kruga ljudi,onih koji je pokušavaju provući kao sredstvo opravdanja,više simbolično,čisto da se održi ta neka ravnoteža jedne kvazi-ideje među bosanskim hrvatima,da ne bi "zamrlo" sjećanje na jednu paradoksalnu borbu,istu onu koju je donekle sprovela miloševićeva garnitura.Jedni su udarili svoje međe nasuprot "poturica",a drugi bi dali sve da mogu učiniti isto,ali još nemaju predstave kako da to učine.

Valjda ovu "deklaraciju" smatraju kao nekim početnim korakom.Pa sretno im,da se spotaknu što prije. :thumbup:

U HDZ.u ništa novo,cirkus se nastavlja....
Last edited by SmokingMan on 26/01/2019 20:42, edited 1 time in total.
palermo
Posts: 25334
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#35272 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by palermo »

Humljanin wrote:

Ok, fair enough.
Da li to isto vrijedi i za one koji niječu zločine koje je počinila ABiH?
Može li se one koji u sumnju stavljaju presude Armiji BiH staviti u ravan sa onima koji u sumnju stavljaju presudu za genocid?
Ako je tako onda se slažem.
apsolutno, svatko ko negira zvanične presude donesene od nadležnih organa jeste negator.

Naravno, složit ćeš se sa mnom, da mnogo veću težinu ima negiranje presuda Međunarodnog suda za ratne zločine u bivšoj Jugoslaviji od recimo negiranja presude nekog kantonalnog suda.
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#35273 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by fosna2014 »

Maraschino wrote:A kada kaze braca Bosnjaci i Srbi, zar ti se srce ne rastopi. :D
Toliko ljigavo da obrazovan insan moze samo povratiti receno. Covic je krenuo putem okrsaja i satanizacije Hrvata u BiH. Uskoro ce Evropa HDZ BiH smjestiti u koš sa SNSD-om.

Presuda za UZP je Hrvate u BiH potpuno prizemljio i stavio pred zid. Ili trči u zid ili uzmi lotre pa predji svoj hir.
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#35274 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Nero Histrion »

Zanimljivo ce biti pratiti oglasavanje stranaka iz Federacije, desnih, centra i lijevih, po pitanju ove najnovije provokacije oko negiranja UZP.
furlan
Posts: 1184
Joined: 05/11/2004 13:13

#35275 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by furlan »

palermo wrote:
Humljanin wrote:

Ok, fair enough.
Da li to isto vrijedi i za one koji niječu zločine koje je počinila ABiH?
Može li se one koji u sumnju stavljaju presude Armiji BiH staviti u ravan sa onima koji u sumnju stavljaju presudu za genocid?
Ako je tako onda se slažem.
apsolutno, svatko ko negira zvanične presude donesene od nadležnih organa jeste negator.

Naravno, složit ćeš se sa mnom, da mnogo veću težinu ima negiranje presuda Međunarodnog suda za ratne zločine u bivšoj Jugoslaviji od recimo negiranja presude nekog kantonalnog suda.
Korektno Palermo, samo jos podvuci kategoriju izvrsenog djela kao genocid, UZP i ratni zlocin.
Post Reply