Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35251 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kmirsad »

bunk wrote:
kmirsad wrote:Nije isključeno da bii čak moglo doći i do pucanja SDP, po liniji u vlast sa SDA i u vlast sa NS.
Molio bih te upotrebljavaš prave naziveKO SDP TK i GrO SDP Tuzla su dije različite stvari... Inače KO SDP TK ima samo članove tog istog odbora... A Opčinski odbori po čar5ijama Tk i Gradski Odbor Tuzle imaju članstvo... GrO Tuzla ima pola od okupnog članstva i protivi se i samoj pomisli na koaliranje sa SDP... Opčinski odbori koji su javno podržali stavove KO TK su Gradaćac i Banovići... jordame I pehlivane Gračanica i Lukavac... ostali šute i čekaju... znam da je N. Nikšić u subotu bio u Tuzli, nisam ćuo zaključke...[/quote]
Otprilike i jeste problem u tome sto gradski odbor ima interes orptilike od Slavinovica do bolnice u Kreki isto vazi i za Sarajevo.[/quote]Ta teza se da lako provjeriti... referendum članstva SDP-a TK...
Šta ti misliš , zašto se to demokratsko sredstvo provjere volje članstva ne upotrijebi u ovako važnom momentu...
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#35252 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bunk »

To treba nadobudne pitati.
Licno i mene zanima sta clanstvo misli.
Hajde Zeljko pokreni se vise..
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35253 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kmirsad »

malakh wrote:
kmirsad wrote:Molio bih te upotrebljavaš prave naziveKO SDP TK i GrO SDP Tuzla su dije različite stvari... Inače KO SDP TK ima samo članove tog istog odbora... A Opčinski odbori po čar5ijama Tk i Gradski Odbor Tuzle imaju članstvo... GrO Tuzla ima pola od okupnog članstva i protivi se i samoj pomisli na koaliranje sa SDP... Opčinski odbori koji su javno podržali stavove KO TK su Gradaćac i Banovići... jordame I pehlivane Gračanica i Lukavac... ostali šute i čekaju... znam da je N. Nikšić u subotu bio u Tuzli, nisam ćuo zaključke...
ja dobijam informacije u kojima je sadržana riječ tuzla. a ne ti go, ko, po, mo gro i tako dalje. ipak nitko od nas ne zna koliko je taj gradski odbor tuzla bio žustro protiv, jer zlaja poziva rukovodstvo go da puste kompletan snimak sa sjednice go, pošto su informacije koje su došle u javnost, jedna velika laž.

ja bih prije rekao da gradski odbor tuzla prešutno odobrava sve to, zato nema rekacije u javnosti. možda je i bilo, a da nisam zapratio, ali ono što ja znam, jeste da u gradskom odboru tuzla šute.
Ma znaš ti dobro sve... mani lafine, odlično si ti politički potkovan... Znaš i da GrO Tuzla ne ćuti, znaš i šta piše u aktu koji su uputili GO SDP...znaš i za stav G. dr. prof Denisa Bečirevića... i koliko je on glasova dobio... ma sve znaš...znaš i da svi prisutni imali diktafone i kamere i taj snimak imaju svi prisutni...
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35254 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kmirsad »

bunk wrote:To treba nadobudne pitati.
Licno i mene zanima sta clanstvo misli.
Hajde Zeljko pokreni se vise..
Smatram da bi se sutra moglo znati više... neko je već pominjao utorak... :)
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35255 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

malakh wrote:
na sljedećem glavnom odboru će se povući pitanje ostavke čengića, magazinovića i mašića. i ako to upali, lagumdžija se već za pola godine vraća na čelo sdpa.

iskreno, ne radujem se scenariju u kojem zlaja preuzima sdp
:lol: :lol:

Lagumdžijin prijedlog da se u dnevni red uvrsti izjašnjavanje o povjerenju rukovodstvu Glavnog odbora SDP-a na čijem je čelu Saša Magazinović podržalo je samo 18 od 103 prisutna člana.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#35256 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

kmirsad wrote:Ma znaš ti dobro sve... mani lafine, odlično si ti politički potkovan... Znaš i da GrO Tuzla ne ćuti, znaš i šta piše u aktu koji su uputili GO SDP...znaš i za stav G. dr. prof Denisa Bečirevića... i koliko je on glasova dobio... ma sve znaš...znaš i da svi prisutni imali diktafone i kamere i taj snimak imaju svi prisutni...
pa onda preslušaj taj snimak koji je sniman mobitelom i uporedi sa onim što su "mladi lavovi" pustili u javnost i sa spinom da se na go raspravlja o ulasku sdpa u vlast sa sda. poslušaj koliko puta su spomenuli ujedinjenu ljevicu, početak procesa ujedinjavanja i okrupnjavanja ljevice i tako dalje.

i govor denisa bećirovića nije baš onakav kakavim su ga predstavili, prije svega damir niškić.

ponavljam, ne traži zlaja bez razloga da se pusti snimak sjednice glavnog odbora. stari je to lisac, na svom terenu i u igrici u kojoj nikada nije izgubio.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35257 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

ultima_palabra wrote:
nemampojma0 wrote:
Sdp osjeca rast Df i pokusava da umrtvi Komsica kroz neulazak u vlast, kao i da sprijeci ujedinjenje ljevice bar dok je Zeljko predsjednik drzave. Svako ujedinjenje u ovim okolnostima dovodi Zeljka na celo te nove stranke ljevice, u kojoj bi sadasnji igraci Sdp imali mnogo manji znacaj nego ga imaju u Sdp. Takodje, ulaskom u vlast ogroman dio Sdp ce preci u Df i time ponovo dati Dfu lidersku poziciju na ljevici sto zapravo Df i pripada. Df je ideoloski daleko cistiji nego Sdp.
:lol:
:lol: :lol:
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#35258 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

Banksy wrote:
:lol: :lol:

Lagumdžijin prijedlog da se u dnevni red uvrsti izjašnjavanje o povjerenju rukovodstvu Glavnog odbora SDP-a na čijem je čelu Saša Magazinović podržalo je samo 18 od 103 prisutna člana.
Beskrupulozni manipulatori su tokom sjednice svojom kanalizacijom progurali lažnu vijest da sam kao tačku dnevnog reda tražio smjenu „mladih lavova u ime Izetbegovića i Komšića“ tj. rukovodstva GO koja je dobila 18 glasova.
Prihvatio sam prijedlog predsjednika da se o tome ne glasa i da se izjasnimo o tome na narednoj sjednici GO kada se konačno bude razgovaralo o analizi izbora (???) i finansijskom stanju u SDPu.


banksy po ustaljenom obavještajnom šablonu, vrlo vješto koristi fake news kako bi sve nas obmanula. igrom slučaja kod mene te fore ne mogu proći, a ovo je dobro neka ljudi vide kakav si manipulator. :wink:
Last edited by malakh on 25/02/2019 16:21, edited 1 time in total.
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#35259 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by nemampojma0 »

Banksy wrote:
ultima_palabra wrote:
nemampojma0 wrote:
Sdp osjeca rast Df i pokusava da umrtvi Komsica kroz neulazak u vlast, kao i da sprijeci ujedinjenje ljevice bar dok je Zeljko predsjednik drzave. Svako ujedinjenje u ovim okolnostima dovodi Zeljka na celo te nove stranke ljevice, u kojoj bi sadasnji igraci Sdp imali mnogo manji znacaj nego ga imaju u Sdp. Takodje, ulaskom u vlast ogroman dio Sdp ce preci u Df i time ponovo dati Dfu lidersku poziciju na ljevici sto zapravo Df i pripada. Df je ideoloski daleko cistiji nego Sdp.
:lol:
:lol: :lol:
eee ljepotani i ljepotice, dje ste vi :D
Da vam ne pozli od smijeha :wink:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35260 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

malakh wrote:
Banksy wrote:
:lol: :lol:

Lagumdžijin prijedlog da se u dnevni red uvrsti izjašnjavanje o povjerenju rukovodstvu Glavnog odbora SDP-a na čijem je čelu Saša Magazinović podržalo je samo 18 od 103 prisutna člana.
Beskrupulozni manipulatori su tokom sjednice svojom kanalizacijom progurali lažnu vijest da sam kao tačku dnevnog reda tražio smjenu „mladih lavova u ime Izetbegovića i Komšića“ tj. rukovodstva GO koja je dobila 18 glasova.
Prihvatio sam prijedlog predsjednika da se o tome ne glasa i da se izjasnimo o tome na narednoj sjednici GO kada se konačno bude razgovaralo o analizi izbora (???) i finansijskom stanju u SDPu.
banksy po ustaljenom obavještajnom šablonu, vrlo vješto koristi fake news kako bi sve nas obmanula. igrom slučaja kod mene te fore ne mogu proći, a ovo je dobro neka ljudi vide kakav si manipulator. :wink:
Ckrkus.

Vijest je prenijelo bar 50 medija, a Lagumdžija je notorni, patološki lažov.



Ranije je na sjednici odbijen je prijedlog da se u dnevni red uvrsti izjašnjavanje o povjerenju rukovodstvu Glavnog odbora SDP-a na čijem je čelu Saša Magazinović.

Taj prijedlog, Zlatka Lagumdžije podržalo je samo 18 od 103 prisutna člana Glavnog odbora SDP-a čime je poslana jasna poruka bivšem predsjedniku.

Lagumdžija je također zatražio da se na kraju sjednice, koja je u toku, izjasne o smjenama Saše Magazinovića, predsjednika GO, ali i generalnog sekretara SDP-a Irfana Čengića i Damira Mašića, političkog direktora ove stranke.


Last edited by Banksy on 25/02/2019 16:36, edited 1 time in total.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#35261 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

Banksy wrote:
Ckrkus.

Vijest je prenijelo bar 50 medija, a Lagumdžija je notorni, patološki lažov.
dijelimo isto mišljenje o lagumdžiji, čak bi dodao i da je patološki kleptoman, ali u ovom slučaju je u pravu. raspetljat će se sve uskoro i ti tvoji fake news. samo budi tu i nemoj bježati kao što si prije bježala.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35262 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

malakh wrote:
dijelimo isto mišljenje o lagumdžiji, čak bi dodao i da je patološki kleptoman, ali u ovom slučaju je u pravu. raspetljat će se sve uskoro i ti tvoji fake news. samo budi tu i nemoj bježati kao što si prije bježala.
:lol:

Bježaće samo Lagumdžija. Kad padne Bakir, pao je i on. :)
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#35263 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

Banksy wrote:
malakh wrote:
dijelimo isto mišljenje o lagumdžiji, čak bi dodao i da je patološki kleptoman, ali u ovom slučaju je u pravu. raspetljat će se sve uskoro i ti tvoji fake news. samo budi tu i nemoj bježati kao što si prije bježala.
:lol:

Bježaće samo Lagumdžija. Kad padne Bakir, pao je i on. :)
od koga će bježati? od fahre? :lol:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35264 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kmirsad »

malakh wrote:
kmirsad wrote:Ma znaš ti dobro sve... mani lafine, odlično si ti politički potkovan... Znaš i da GrO Tuzla ne ćuti, znaš i šta piše u aktu koji su uputili GO SDP...znaš i za stav G. dr. prof Denisa Bečirevića... i koliko je on glasova dobio... ma sve znaš...znaš i da svi prisutni imali diktafone i kamere i taj snimak imaju svi prisutni...


i govor denisa bećirovića nije baš onakav kakavim su ga predstavili, prije svega damir niškić.
Denis Bećirović je svoje izlaganje i svoje na GO povodom problematike... javno objavio na FB... nema razlike...
A čudo to ZL ne objavi svoj snimak sjednice... ili poštuje stranačku diciplinu, bez obzira što mi snimak ide u korist...
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#35265 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bunk »

Ljudi pobijedili na izborima,vlast maltene od opcine do vrha Drzave.
I kaze past ce.
Pa sta je sa celnika Sdp kojima je izborni rezultat omogucio mjesto u skuptini Sk da bi dizali ruku za potrebe nip/ns ili Usk za potrebe asda :lol:
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#35266 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

kmirsad wrote: Denis Bećirović je svoje izlaganje i svoje na GO povodom problematike... javno objavio na FB... nema razlike...
A čudo to ZL ne objavi svoj snimak sjednice... ili poštuje stranačku diciplinu, bez obzira što mi snimak ide u korist...
zato što su to sada psihološke igre bez granica.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35267 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

malakh wrote:
Banksy wrote:
malakh wrote:
dijelimo isto mišljenje o lagumdžiji, čak bi dodao i da je patološki kleptoman, ali u ovom slučaju je u pravu. raspetljat će se sve uskoro i ti tvoji fake news. samo budi tu i nemoj bježati kao što si prije bježala.
:lol:

Bježaće samo Lagumdžija. Kad padne Bakir, pao je i on. :)
od koga će bježati? od fahre? :lol:
Od onih što diši Bakiru za vratom. Pale li to se lampice? Teško, a? :mrgreen:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35268 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kmirsad »

bunk wrote:Ljudi pobijedili na izborima,vlast maltene od opcine do vrha Drzave.
I kaze past ce.
Pa sta je sa celnika Sdp kojima je izborni rezultat omogucio mjesto u skuptini Sk da bi dizali ruku za potrebe nip/ns ili Usk za potrebe asda :lol:
Jel to hočeš da kažeš da odluke koje donosi SKS i Vlada Ks nisu u interesu SDP-a... ovo borba protiv lopova, korupcionaša, tenderaša, nepotista... nego da je ta borba samo u interesu NS i NiP... :-D
kiligonzales
Posts: 5813
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#35269 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kiligonzales »

malakh wrote:
daddy-kool wrote:
malakh wrote:
provukao zato što su mu oni sjeli na volej. da nisu uradili to što su uradili, oduzeli bi mu svaki argument. ovako su se od posljednje sjednice glavnog odbora svi oni isključili i povukli, a članovi glavnog odbora uvidjeli šta su učinili. pojedinci iz sdpa su mi prenijeli riječi lagumdžije, a to su bile riječi da su oni dobili tu bitku, ali su tom bitkom izgubili rat.

damir nikšić, njihovo tajno oružje će biti izbačen iz stranke, a na sljedećem glavnom odboru će se povući pitanje ostavke čengića, magazinovića i mašića. i ako to upali, lagumdžija se već za pola godine vraća na čelo sdpa.

ja sam mišljenja da mu komšić i df pomažu u tome.
Zlaja, house of cards.
Ima poteza u tom smjeru, šta će biti vidjećemo. Da bi Zlaja išta napravio potreban mu je Komšić i DF kao dodatni impuls, ali to je i sadašnjem rukovodstvu SDP jasno tako da nema ništa od ujedinjenja ljevice. Nije isključeno da bii čak moglo doći i do pucanja SDP, po liniji u vlast sa SDA i u vlast sa NS.
iskreno, ne radujem se scenariju u kojem zlaja preuzima sdp, kao sto se ne radujem scenariju u kojem ovi balavci ostaju na rukovodecim funkcijama unutar sdpa. zlaja je vec napravio poteze koji ce njemu donijeti koristi i u to je uvukao i zeljku komsica koji je noc pred sjednicu glavnog odbora kod senada davao vjetar u ledja zlaji, bijedicu i toj ekipi.

nadam se scenariju u kojem ce 5 do 10 istinskih socijaldemokrata, intelektualaca, preuzeti sdp i pocistiti sve te interesno vezane kleptomane. u prvom esalonu za najboljeg predsjednika sdpa vidim ljude poput nacelnika opcine lukavac, edina delica, nerzuka curka i denisa becirovica, ali otrgnutog iz kandzi onih spletkarosa.
SDP treba dati na upravljanje Tuzlacima, ovi u Sa su rasturili stanicu i bazu i sve. Izgubili i ono sto su cvrsto drzali. Suvereno su vladali centrom i novim gradom i sad kurko. :D
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#35270 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

kmirsad wrote:
bunk wrote:Ljudi pobijedili na izborima,vlast maltene od opcine do vrha Drzave.
I kaze past ce.
Pa sta je sa celnika Sdp kojima je izborni rezultat omogucio mjesto u skuptini Sk da bi dizali ruku za potrebe nip/ns ili Usk za potrebe asda :lol:
Jel to hočeš da kažeš da odluke koje donosi SKS i Vlada Ks nisu u interesu SDP-a... ovo borba protiv lopova, korupcionaša, tenderaša, nepotista... nego da je ta borba samo u interesu NS i NiP... :-D
smiješno je ako je to mislio....

pa bjelodano je da odluke koje donosi SKS i VKS su u interesu svih građana ove zemlje, prevashodno radničke klase, poštene inteligencije kao i svih onih koji u srcu nose poklič francuske revolucije....Liberty,Equaluty, Fraternity
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#35271 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bunk »

:lol: :lol:
kiligonzales
Posts: 5813
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#35272 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kiligonzales »

palermo wrote:
kmirsad wrote:
bunk wrote:Ljudi pobijedili na izborima,vlast maltene od opcine do vrha Drzave.
I kaze past ce.
Pa sta je sa celnika Sdp kojima je izborni rezultat omogucio mjesto u skuptini Sk da bi dizali ruku za potrebe nip/ns ili Usk za potrebe asda :lol:
Jel to hočeš da kažeš da odluke koje donosi SKS i Vlada Ks nisu u interesu SDP-a... ovo borba protiv lopova, korupcionaša, tenderaša, nepotista... nego da je ta borba samo u interesu NS i NiP... :-D
smiješno je ako je to mislio....

pa bjelodano je da odluke koje donosi SKS i VKS su u interesu svih građana ove zemlje, prevashodno radničke klase, poštene inteligencije kao i svih onih koji u srcu nose poklič francuske revolucije....Liberty,Equaluty, Fraternity
Rano je jos dati im ocijenu, ali polako vidjecemo sve...

Iskustvo sa mnogima govori da ce i oni prije silaznom nego uzlaznom putanjom kreiranja boljeg odnosa prema gradjanima...
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#35273 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

Banksy wrote:
Od onih što diši Bakiru za vratom. Pale li to se lampice? Teško, a? :mrgreen:
a sta ako islamska zajednica samo daje laznu nadu tim sto bakiru disu za vrat?
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#35274 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

kiligonzales wrote: SDP treba dati na upravljanje Tuzlacima, ovi u Sa su rasturili stanicu i bazu i sve. Izgubili i ono sto su cvrsto drzali. Suvereno su vladali centrom i novim gradom i sad kurko. :D
sadasnjoj upravi sdpa je bitnije ko ce imati vise lajkova iz vijetnama i kine na drustvenim mrezama, nego baza sdpa.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52753
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#35275 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Chmoljo »

I ovdje zabrinuti za sdp, a niko za sdp nije glaso.

Sta rec, a ne zaplakat?
Post Reply