Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- _mufljuz_
- Posts: 4976
- Joined: 12/04/2013 19:42
#3526 Re: Zeničani
nema na cemu - cisto sam htio da navedem par licnih primjera tvojih "kolega" kako oni gledaju na zakon i obavljanje onog za sta su placeni....
jednom rjecju septicka jama drzavne sluzbe.... i ljudska i profesionalna....
imao bih jos primjera da ti navedem al nije za foruma i licne su prirode, samo sam htio tvoje kokodakanje i jadikovanje da pokrijem cinjenicama iz naroda... a vjerujem da postoji jos buljuk takvih slucajeva....
to huligana, hapaca, provalnika i slicno - nisam napravio ja - nego usrani sistem u kojem je veliki doprinos dala skupina tvojih "kolega" - ne samo u Zenici, nego diljem BIH, za cvaju, za kilu janjetine, za "kafe" i ostalih seljackih umotvorina....
jednom rjecju septicka jama drzavne sluzbe.... i ljudska i profesionalna....
imao bih jos primjera da ti navedem al nije za foruma i licne su prirode, samo sam htio tvoje kokodakanje i jadikovanje da pokrijem cinjenicama iz naroda... a vjerujem da postoji jos buljuk takvih slucajeva....
to huligana, hapaca, provalnika i slicno - nisam napravio ja - nego usrani sistem u kojem je veliki doprinos dala skupina tvojih "kolega" - ne samo u Zenici, nego diljem BIH, za cvaju, za kilu janjetine, za "kafe" i ostalih seljackih umotvorina....
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
#3527 Re: Zeničani
Partijaner wrote:Pa covjek je u pravu, toliko kormpiranih ljudi u muriji ima kao nigdje i nemoj molim te da ih ti branis ovdje na forumu, svaka cast izuzecima, daleko bilo da podrzavam ikakvo nasilje, ali nisu ni oni cvjecke.kakavdanakneiskustvu wrote:_mufljuz_ wrote:jesi naporan sa huliganima - malo je vecih supaka od zenickih drotova - govna sa dna kace...
nedavno farsa sa konkursima za prijem novih policajaca, stele, pizde materine i zao mi je sto ih nije vise zaplatilo fasungu....
leglo korupcije i nepotizma... hamelj do hamelja... licno imao vise kradja nikad nerijesenih, od bicikla sam odust'o zbog jednog karinasa koji me opalio u radakovu pa kad sam prijavio u policiji sa jasnim opisom auta - nista....
govno do govneta... nesposobnjakovic do nesposobnjakovica... bez ikakve svrhe...drkadzije za svjetla i set osiguraca i "obavezne opreme" dok mi dzananovic junior skace MLom na raskrsnici bulevarom preko 100km/h.
pretucen rodjak u ratu zbog lazne optuzbe za kradju - cisto reda radi ga izmlatili....mamicu ja njima jebem seljacku babinsku....
samo izuzecima koji su rijetki - cast svaka....'bale te "kolege"...
hvala ti na psovci
nisu cvjećke,svega ima kao svugdje,ali nisu zaslužili potres mozga,slomljena leđa,razbijenu glavu,slomljenu nogu,od strane huligana,nije valjda da neko hoće reći da ono juče nisu bili huligani na djelu?
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
#3528 Re: Zeničani
_mufljuz_ wrote:nema na cemu - cisto sam htio da navedem par licnih primjera tvojih "kolega" kako oni gledaju na zakon i obavljanje onog za sta su placeni....
jednom rjecju septicka jama drzavne sluzbe.... i ljudska i profesionalna....
imao bih jos primjera da ti navedem al nije za foruma i licne su prirode, samo sam htio tvoje kokodakanje i jadikovanje da pokrijem cinjenicama iz naroda... a vjerujem da postoji jos buljuk takvih slucajeva....
to huligana, hapaca, provalnika i slicno - nisam napravio ja - nego usrani sistem u kojem je veliki doprinos dala skupina tvojih "kolega" - ne samo u Zenici, nego diljem BIH, za cvaju, za kilu janjetine, za "kafe" i ostalih seljackih umotvorina....
kraj rasprave
- _mufljuz_
- Posts: 4976
- Joined: 12/04/2013 19:42
#3529 Re: Zeničani
evo tebi nesto za kraj - jedva sam ga nasao... uzivaj...kakavdanakneiskustvu wrote:kraj rasprave_mufljuz_ wrote:nema na cemu - cisto sam htio da navedem par licnih primjera tvojih "kolega" kako oni gledaju na zakon i obavljanje onog za sta su placeni....
jednom rjecju septicka jama drzavne sluzbe.... i ljudska i profesionalna....
imao bih jos primjera da ti navedem al nije za foruma i licne su prirode, samo sam htio tvoje kokodakanje i jadikovanje da pokrijem cinjenicama iz naroda... a vjerujem da postoji jos buljuk takvih slucajeva....
to huligana, hapaca, provalnika i slicno - nisam napravio ja - nego usrani sistem u kojem je veliki doprinos dala skupina tvojih "kolega" - ne samo u Zenici, nego diljem BIH, za cvaju, za kilu janjetine, za "kafe" i ostalih seljackih umotvorina....
-
andr0id
- Posts: 925
- Joined: 03/02/2014 23:20
#3530 Re: Zeničani
Ja opet neke ne razumijem. Recite mi kako su trebali proci ovi protesti?
Mirno?
Pa covjece ljudi spavaju danima mjesecina pred vladom i tako godinama. Je li ih pogleda neko od vlasti?
Sta pricate vise. Najmrzi su mi komentari tipa "nije trebalo unistavati".. pa cekaj, ti mislis da je nekome drago sto je palio u svom gradu? Sto je sad u muriji itd.. mislis da im je drago?
Zasto su ti momci pobjegli uopste sa matematike? Vidis sta pises ti? Pobjegli zato sto nemaju perspektive. Jebo te skola i ja sam je zavrsio i sta imam sad? Platu 400 km zenu dijete i kredit. A sta ima onaj sto nema ni tih 400 km???
Sta pametujete vise. Samo otezavate narodu svojim glupim izjavama.
SVI SMO UGROZENI!
Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
Mirno?
Pa covjece ljudi spavaju danima mjesecina pred vladom i tako godinama. Je li ih pogleda neko od vlasti?
Sta pricate vise. Najmrzi su mi komentari tipa "nije trebalo unistavati".. pa cekaj, ti mislis da je nekome drago sto je palio u svom gradu? Sto je sad u muriji itd.. mislis da im je drago?
Zasto su ti momci pobjegli uopste sa matematike? Vidis sta pises ti? Pobjegli zato sto nemaju perspektive. Jebo te skola i ja sam je zavrsio i sta imam sad? Platu 400 km zenu dijete i kredit. A sta ima onaj sto nema ni tih 400 km???
Sta pametujete vise. Samo otezavate narodu svojim glupim izjavama.
SVI SMO UGROZENI!
Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#3531 Re: Zeničani
Ima izbore svake 2 godine...I tada se ne ide na kaficu, jer je tesko stojati u redu pola sata, i podjebavati ljude koji idu glasati rijecima..divi levata, misli da ce nesto promjeniti...odo u kladionicu nesto odigrat...andr0id wrote:Ja opet neke ne razumijem. Recite mi kako su trebali proci ovi protesti?
Mirno?
Pa covjece ljudi spavaju danima mjesecina pred vladom i tako godinama. Je li ih pogleda neko od vlasti?
Sta pricate vise. Najmrzi su mi komentari tipa "nije trebalo unistavati".. pa cekaj, ti mislis da je nekome drago sto je palio u svom gradu? Sto je sad u muriji itd.. mislis da im je drago?
Zasto su ti momci pobjegli uopste sa matematike? Vidis sta pises ti? Pobjegli zato sto nemaju perspektive. Jebo te skola i ja sam je zavrsio i sta imam sad? Platu 400 km zenu dijete i kredit. A sta ima onaj sto nema ni tih 400 km???
Sta pametujete vise. Samo otezavate narodu svojim glupim izjavama.
SVI SMO UGROZENI!
Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
I ne glasa se za istu opciju 20 god. poucen iskustvom da ta vlast nije dobra i da se samo oni blizi vrhu dobro 'ogriju' valjda kontajuci da ce u narednom mandatu i oni dobiti nesto crkavice...
I dobiju da ga glabaju...e onda hajmo razbijati i krasti, jer fol hocemo promjene, a kada dodju izbori glasaju opet i opet za iste...
J.e.b.a.l.i vas kruzni tokovi za 50 mil. $ kredita, grijanja nemamo u 21 vijeku...I kriv je covjek koji je tu 6 mjeseci i ko fol on je u tih 6 mjeseci doveo do ovoga...Zbogom zdrava logiko...
Daj nam 100 kruznih tokova i da ih Almy radi sve do jednoga...
Stvarno, sta ima onaj koji nema ni 400 KM...Pravo da lupa, razbija, krade i unistava pa da moja djeca sutra ne mogu dobiti rodni list?
LOGIKA???...nije ni cudo sto smo u kurcu...
-
andr0id
- Posts: 925
- Joined: 03/02/2014 23:20
#3532 Re: Zeničani
Hehe pricas mi o izborima? Evo ja sam glasao, otisao prije posla i obavio gradjansku duznost. Zasto i za koga sam glasao? Za jednu stranku koja ce uposliti hiljade svojih lopova koji ce obuci odjela, i sjediti u onim kancelarijama. A mi koji smo glasali, ili cemo raditi za 400 km ili necemo nikako imati posla.
Ta prica oko kruzni tokova, auto puta itd.. slazem se. To nam jos nije potrebno, ali zasto? Prvo se moraju obezbjediti radna mjesta nama i nasoj djeci. Sva djeca su nasa! Nemoj da moj ima a tvoj sin nema. Sva djeca moraju imati buducnost, da se imaju gdje zaposliti.
Izbori su supljaci zesci. Glasam svake izbore, a zivim sve teze i teze. Ne opravdavam paljenje ovih zgrada. Ali narodu je prelila casa.
Moj problem se odnosi na administraciju. A to su kantoni i politicke stranke. Sto se danas svako bavi politikom. A zasto se bavi? Zato sto samo u politici para ima!
I dok mi napunimo djepove ministara direktora, koji imaju plate po 5-45 hiljada km, bijede ce uvijek biti.
Ja ne trazim platu 1000 km. Ali sa 500 km danas ne mozes zivjeti. Jer je zivot kod nas skup! Kriva je vlada, ko je postavio najnizu satnicu i drzavi 2 km i 16 feninga?
A koliko imamo takvih u lahkoj industriji? Da imas firmi i izbora, bilo bi vecih obrazovanja. Bila bi stopa nezaposlenosti 20% a to su samo oni sto nece nista da rade. I ne moraju! Nek cugaju pivu i gubare ko ih jebe.
Ali ja normalan covjek koji mogu dosta toga da radim sa svojih 10 prstiju, ne mogu da radim jer nemam gdje! Ne mogu da obezbjedim osnovne stvari zeni i djeci, a nije problem raditi i zaraditi, nego gdje?
Imam brata, trazi posao 2 godine. A radio je 10 god i firma se raspala. Da si imalo normalna drzava, nasao bih drugi posao za 30 dana. Ali ne, kod nas ga mozda nadjes za 2 godine a mozda ni tad.
O huliganima ne pricam dakle, nego o normalnim gradjanima. Huligana je mozda bilo 200 jucer u zenici. Ali nas ima 150.000 gradjana lupam, a ne radi 50% ljudi pa izracunaj sebi stopu nezaposlenosti.
U zenici da nema mittala, preventa, vodovoda, elektra, kpdoma i policije, ne bih imao gdje raditi!
Preventovci sa 500 km plate, hrane jos 2-3 u kuci. 1000 ljudi x 2-3 clana = 2-3 hiljade ljudi. Tako isto mital i ostali.
Znaci to je 50.000 ljudi koji imaju nesto pojesti. 20.000 koji su u malim radnjama.. ostalih 70.000 nema nista!
Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
Ta prica oko kruzni tokova, auto puta itd.. slazem se. To nam jos nije potrebno, ali zasto? Prvo se moraju obezbjediti radna mjesta nama i nasoj djeci. Sva djeca su nasa! Nemoj da moj ima a tvoj sin nema. Sva djeca moraju imati buducnost, da se imaju gdje zaposliti.
Izbori su supljaci zesci. Glasam svake izbore, a zivim sve teze i teze. Ne opravdavam paljenje ovih zgrada. Ali narodu je prelila casa.
Moj problem se odnosi na administraciju. A to su kantoni i politicke stranke. Sto se danas svako bavi politikom. A zasto se bavi? Zato sto samo u politici para ima!
I dok mi napunimo djepove ministara direktora, koji imaju plate po 5-45 hiljada km, bijede ce uvijek biti.
Ja ne trazim platu 1000 km. Ali sa 500 km danas ne mozes zivjeti. Jer je zivot kod nas skup! Kriva je vlada, ko je postavio najnizu satnicu i drzavi 2 km i 16 feninga?
A koliko imamo takvih u lahkoj industriji? Da imas firmi i izbora, bilo bi vecih obrazovanja. Bila bi stopa nezaposlenosti 20% a to su samo oni sto nece nista da rade. I ne moraju! Nek cugaju pivu i gubare ko ih jebe.
Ali ja normalan covjek koji mogu dosta toga da radim sa svojih 10 prstiju, ne mogu da radim jer nemam gdje! Ne mogu da obezbjedim osnovne stvari zeni i djeci, a nije problem raditi i zaraditi, nego gdje?
Imam brata, trazi posao 2 godine. A radio je 10 god i firma se raspala. Da si imalo normalna drzava, nasao bih drugi posao za 30 dana. Ali ne, kod nas ga mozda nadjes za 2 godine a mozda ni tad.
O huliganima ne pricam dakle, nego o normalnim gradjanima. Huligana je mozda bilo 200 jucer u zenici. Ali nas ima 150.000 gradjana lupam, a ne radi 50% ljudi pa izracunaj sebi stopu nezaposlenosti.
U zenici da nema mittala, preventa, vodovoda, elektra, kpdoma i policije, ne bih imao gdje raditi!
Preventovci sa 500 km plate, hrane jos 2-3 u kuci. 1000 ljudi x 2-3 clana = 2-3 hiljade ljudi. Tako isto mital i ostali.
Znaci to je 50.000 ljudi koji imaju nesto pojesti. 20.000 koji su u malim radnjama.. ostalih 70.000 nema nista!
Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
- _mufljuz_
- Posts: 4976
- Joined: 12/04/2013 19:42
#3533 Re: Zeničani
jebo i izbore u izbornim komisijama rodjaci, bruka nevazecih listica, bruka listica koji se ne iskoriste - mojne suplje....
ja sam poceo da sumnjam da nije moguce da toliko traje jebacina raje u mozak toliko a da ne postoje izborne mutljavine.....
ja sam poceo da sumnjam da nije moguce da toliko traje jebacina raje u mozak toliko a da ne postoje izborne mutljavine.....
-
andr0id
- Posts: 925
- Joined: 03/02/2014 23:20
#3534 Re: Zeničani
Daj mi izbor za dva tri covjeka. Da glasamo. Ja cu glasati za SBB ti ces za SDA on ce za Komsica itd..
U zenici ce pobjediti SDA, bakir ce zaposliti svoje.
U Sarajevu ce pobjediti SDP, lagumdzija ce zaposliti svoje..
U tuzli ce pobjediti SBB, radoncic ce zaposliti svoje..
Itd itd..
Eh, nije ni to sporno.
NEGO, STA CE OD NJIH NEKO NESTO DA URADI?
Problem je, sto nece niko nista!
Pa daj mi podatak, u posljednjih 20 godina, koliko je bilo tih famoznih izbora.. Ko je sta uradio za narod?? Ko? Ko? Ko? I sta je uradio?
Mladi samo bjeze, posla sve manje ima, zivot postaje sve skuplji itd.. ma ko nebi poludio bolan. Ja koji radim, da nisam bio druga smjena, otisao bih na proteste, jer sam rob u firmi!
Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
U zenici ce pobjediti SDA, bakir ce zaposliti svoje.
U Sarajevu ce pobjediti SDP, lagumdzija ce zaposliti svoje..
U tuzli ce pobjediti SBB, radoncic ce zaposliti svoje..
Itd itd..
Eh, nije ni to sporno.
NEGO, STA CE OD NJIH NEKO NESTO DA URADI?
Problem je, sto nece niko nista!
Pa daj mi podatak, u posljednjih 20 godina, koliko je bilo tih famoznih izbora.. Ko je sta uradio za narod?? Ko? Ko? Ko? I sta je uradio?
Mladi samo bjeze, posla sve manje ima, zivot postaje sve skuplji itd.. ma ko nebi poludio bolan. Ja koji radim, da nisam bio druga smjena, otisao bih na proteste, jer sam rob u firmi!
Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#3535 Re: Zeničani
Normirani, jel ti radis u grijanju? Vidim malo malo se uhvatis grijanja i stajes u odbranu direktora.
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#3537 Re: Zeničani
Pobjegli su zato što žele nešto,a ipak ne žele se knjige latiti...Rušenje Elektroprivrede,sale za vjencanja,Salcinovica,Centrotransa,Optike lens,Butika u Aksi (koji je opustošen..licno vidio kako frajer iznese patike i obuce ih)...Je l' to nacin? Kakve veze ima zgrada RMK prometa koju kanton iznajmljuje? Kakve veze ima sluzbeno auto nekoga ? To nije njegovo privatno...Jedine zgrade koje su trebale biti uništene su zgrada SDA i SDPa,ako se bas vec mora unistavati.andr0id wrote:Ja opet neke ne razumijem. Recite mi kako su trebali proci ovi protesti?
Mirno?
Pa covjece ljudi spavaju danima mjesecina pred vladom i tako godinama. Je li ih pogleda neko od vlasti?
Sta pricate vise. Najmrzi su mi komentari tipa "nije trebalo unistavati".. pa cekaj, ti mislis da je nekome drago sto je palio u svom gradu? Sto je sad u muriji itd.. mislis da im je drago?
Zasto su ti momci pobjegli uopste sa matematike? Vidis sta pises ti? Pobjegli zato sto nemaju perspektive. Jebo te skola i ja sam je zavrsio i sta imam sad? Platu 400 km zenu dijete i kredit. A sta ima onaj sto nema ni tih 400 km???
Sta pametujete vise. Samo otezavate narodu svojim glupim izjavama.
SVI SMO UGROZENI!
Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
-
andr0id
- Posts: 925
- Joined: 03/02/2014 23:20
#3538 Re: Zeničani
Rekao sam da ne opravdavam unistavanjem tudje imovine salcinovica i ostalih privatni poslovni prostora. Ali opravdavam rusenje vlade zdk jer tu su smjestene prdonje takozvane.
To kradja patika, i ostale robe, naravno da ima u svim demonstracijama sirom svijeta.
Ja hocu samo reci, da se ovakvi problemi jedne drzave, ne mogu rijesiti mirnim protestima!
I ovi nastali takozvani klosari, huligani itd.. su nastali krivicom drzave!
Ljudi nemaju buducnosti, nade, posla, perspektive, uslova za zivot niti bilo sto.. ima samo onu bijednu marku za kafu.
Svugdje u svijetu ovakvi problemi kakve mi imamo godinama, proizvedu rat.
Pa molim te lijepo. Pratis li desavanja u svijetu?
U grckoj, francuskoj, rumuniji, italiji i da nw nabrajam.. podignu cijenu prevoza, protesti i unistavanja! Povecaju cijenu zdravstva, protesti! Povecaju cijenu pdv-a, protesti! Povecaju godine staza, protesti! Ma za svaku sitnicu ljudi se odmah dizu nedaju im da rade sta hoce od drzave.
A vidi nas? Mi imamo bezbroj problema!
Kako ih rijesiti? Na miran nacin ne mozes bolan jer 20 godina narod suti i trpi. Cekas, glasas, slusas suplje price itd.. i kad ti je vise zivot postao teret, evo sto se desi!
Ti mislis da je ovim lopovima sto su ukrali patike, fino u zivotu? Muku trpe kao svi mi.
Pola osudjenika je u kpdomu zbog krize i drzave. Bio zirant nekome, ovaj nije vracao, pa ga covjek napao i dobio zatvora. Nije imao sta naloziti u pec, pa je otisao usjekao dvije tri bukve, i dobio kaznu zatvora. Nema posla taxira za marku pa dobije kaznu 500 km.itd itd..
Posteno rade ne kradu, a ispadaju lopovi.
KOD NAS IMA ZAKON KADA STETIS DRZAVU!
A KADA DRZAVA STETI RADNIKA, GRADJANINA, TU ZAKON NE POSTOJI!
Halo, radim i znam u kakvim govnima radim u zenici! Kome da se zalim? Bakiru? Komsicu? Husi? Radoncicu? Da ne nabrajam. Svima sam davao glasove! Isti su lopovi svi! Neki manje krade neki vise.
Kako ima ona, Tito je krao, ali je i dao.. a ovi kradu, a nista ne daju.. istina!
Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
To kradja patika, i ostale robe, naravno da ima u svim demonstracijama sirom svijeta.
Ja hocu samo reci, da se ovakvi problemi jedne drzave, ne mogu rijesiti mirnim protestima!
I ovi nastali takozvani klosari, huligani itd.. su nastali krivicom drzave!
Ljudi nemaju buducnosti, nade, posla, perspektive, uslova za zivot niti bilo sto.. ima samo onu bijednu marku za kafu.
Svugdje u svijetu ovakvi problemi kakve mi imamo godinama, proizvedu rat.
Pa molim te lijepo. Pratis li desavanja u svijetu?
U grckoj, francuskoj, rumuniji, italiji i da nw nabrajam.. podignu cijenu prevoza, protesti i unistavanja! Povecaju cijenu zdravstva, protesti! Povecaju cijenu pdv-a, protesti! Povecaju godine staza, protesti! Ma za svaku sitnicu ljudi se odmah dizu nedaju im da rade sta hoce od drzave.
A vidi nas? Mi imamo bezbroj problema!
Kako ih rijesiti? Na miran nacin ne mozes bolan jer 20 godina narod suti i trpi. Cekas, glasas, slusas suplje price itd.. i kad ti je vise zivot postao teret, evo sto se desi!
Ti mislis da je ovim lopovima sto su ukrali patike, fino u zivotu? Muku trpe kao svi mi.
Pola osudjenika je u kpdomu zbog krize i drzave. Bio zirant nekome, ovaj nije vracao, pa ga covjek napao i dobio zatvora. Nije imao sta naloziti u pec, pa je otisao usjekao dvije tri bukve, i dobio kaznu zatvora. Nema posla taxira za marku pa dobije kaznu 500 km.itd itd..
Posteno rade ne kradu, a ispadaju lopovi.
KOD NAS IMA ZAKON KADA STETIS DRZAVU!
A KADA DRZAVA STETI RADNIKA, GRADJANINA, TU ZAKON NE POSTOJI!
Halo, radim i znam u kakvim govnima radim u zenici! Kome da se zalim? Bakiru? Komsicu? Husi? Radoncicu? Da ne nabrajam. Svima sam davao glasove! Isti su lopovi svi! Neki manje krade neki vise.
Kako ima ona, Tito je krao, ali je i dao.. a ovi kradu, a nista ne daju.. istina!
Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
Last edited by andr0id on 08/02/2014 14:18, edited 1 time in total.
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#3539 Re: Zeničani
Na prvi dio odgovora cu ti reci da ce u istoj zgradi biti smjestena sljedeca vlada i sljedecih 10 vlada,to nije njihovo...i jucer oni nisu bili na svojim radnim mjestima,nego kod kuce,pred malim ekranima (plazmama od 200 cm)andr0id wrote:Rekao sam da ne opravdavam unistavanjem tudje imovine salcinovica i ostalih privatni poslovni prostora. Ali opravdavam rusenje vlade zdk jer tu su smjestene prdonje takozvane.
To kradja patika, i ostale robe, naravno da ima u svim demonstracijama sirom svijeta.
Drugi dio odgovora ti je baš zanimljiv,takav da sa tobom ne želim više ulaziti u diskusiju,niti ti odgovarati...
-
andr0id
- Posts: 925
- Joined: 03/02/2014 23:20
#3540 Re: Zeničani
Ne tjeram te da ulazis u diskusiju. Svi mi imamo svoje stavove pa tako i ja svoj. Ja postujem svaciji stav. A na osnovu vaseg, ja iznosim samo svoj stav.
Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#3542 Re: Zeničani
Ne. Samo koristim zdrav razum i logiku. Akopustis guju da je dva puta ujede iz iste rupe onda si glup. Nas ujedaju 15 godina...ali je uvijek kriv pojedinac i jedan covjek. Stajao sam ja u 'odbranu' i telekoma pa sam telekomas i elektra i vodovoda a ne radim ni u jednom...channel10 wrote:Normirani, jel ti radis u grijanju? Vidim malo malo se uhvatis grijanja i stajes u odbranu direktora.
Ljudi malo logike, nemojte dozvoliti da manipulisu s vama...
Sarajlic snosi dio odgovornosti, ali pozivati na linc doticnog nije uredu...NIJE on krivac sto Zenica 12 godina nema rijeseno grijanje...Samo to tvrdim, krivac je ocit, ali je nedodirljiv osim kada se stoji u redu da mu se stisne ruka dok sjedi u Mimozi...Licemjerstvo???
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#3543 Re: Zeničani
Ko u Ze. konstantno dobija izbore? Ne svaljuj sve u isti kos. Ko je jos dobio dva uzastopna mandata pa da pokusa nesto da uradi osim...? Konstatno ista grupa, stranka...I? svi isti, nemas za koga glasati...Izbjegavanje odgovornosti?!?andr0id wrote:Hehe pricas mi o izborima? Evo ja sam glasao, otisao prije posla i obavio gradjansku duznost. Zasto i za koga sam glasao? Za jednu stranku koja ce uposliti hiljade svojih lopova koji ce obuci odjela, i sjediti u onim kancelarijama. A mi koji smo glasali, ili cemo raditi za 400 km ili necemo nikako imati posla.
Ta prica oko kruzni tokova, auto puta itd.. slazem se. To nam jos nije potrebno, ali zasto? Prvo se moraju obezbjediti radna mjesta nama i nasoj djeci. Sva djeca su nasa! Nemoj da moj ima a tvoj sin nema. Sva djeca moraju imati buducnost, da se imaju gdje zaposliti.
Izbori su supljaci zesci. Glasam svake izbore, a zivim sve teze i teze. Ne opravdavam paljenje ovih zgrada. Ali narodu je prelila casa.
Moj problem se odnosi na administraciju. A to su kantoni i politicke stranke. Sto se danas svako bavi politikom. A zasto se bavi? Zato sto samo u politici para ima!
I dok mi napunimo djepove ministara direktora, koji imaju plate po 5-45 hiljada km, bijede ce uvijek biti.
Ja ne trazim platu 1000 km. Ali sa 500 km danas ne mozes zivjeti. Jer je zivot kod nas skup! Kriva je vlada, ko je postavio najnizu satnicu i drzavi 2 km i 16 feninga?
A koliko imamo takvih u lahkoj industriji? Da imas firmi i izbora, bilo bi vecih obrazovanja. Bila bi stopa nezaposlenosti 20% a to su samo oni sto nece nista da rade. I ne moraju! Nek cugaju pivu i gubare ko ih jebe.
Ali ja normalan covjek koji mogu dosta toga da radim sa svojih 10 prstiju, ne mogu da radim jer nemam gdje! Ne mogu da obezbjedim osnovne stvari zeni i djeci, a nije problem raditi i zaraditi, nego gdje?
Imam brata, trazi posao 2 godine. A radio je 10 god i firma se raspala. Da si imalo normalna drzava, nasao bih drugi posao za 30 dana. Ali ne, kod nas ga mozda nadjes za 2 godine a mozda ni tad.
O huliganima ne pricam dakle, nego o normalnim gradjanima. Huligana je mozda bilo 200 jucer u zenici. Ali nas ima 150.000 gradjana lupam, a ne radi 50% ljudi pa izracunaj sebi stopu nezaposlenosti.
U zenici da nema mittala, preventa, vodovoda, elektra, kpdoma i policije, ne bih imao gdje raditi!
Preventovci sa 500 km plate, hrane jos 2-3 u kuci. 1000 ljudi x 2-3 clana = 2-3 hiljade ljudi. Tako isto mital i ostali.
Znaci to je 50.000 ljudi koji imaju nesto pojesti. 20.000 koji su u malim radnjama.. ostalih 70.000 nema nista!
Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
Ko jebe drzavu privatizacijskim egzibicijama 20 god.? Svi? Ma daj molim te...Imas izbore i znas ko ce pobijediti? Sta ti radis da pokusas to da promjenis?
Palis, zaris, lupas, unistavas nesto sto je i od moje djece....I to ti je OK?
Ko je doveo do ovakvog stanja?
I smijeni se covjek koji je zaista mogao nesto uraditi...ali ne za jebenih 6 mjeseci...nesto sto je jebano 15-20 god. Sta se postiglo?
Tek ce se vidjeti ko stoji iza ovoga...Protesti DA, borba svih za bolje sutra DA, izbori DA, paljevina i pljacka NE...
Diplomirao, ne radim u struci...sam ucim jos jedan zanat, da mogu dodatno zaraditi,pa 10KM dnevno 10KM. Dipl. sa zanatom, osjetio 'demokratiju' ove vlasti na svojim ledjima i ja i moja porodica i to jako dobro...i svake izbore glasam protiv ovih, nadajuci se da ce jednom pasti...ali Ovo nije nacin...
- cenecimoveocino
- Posts: 2546
- Joined: 31/12/2013 23:00
- Location: Zenica
#3544 Re: Zeničani
Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
Last edited by cenecimoveocino on 08/02/2014 23:33, edited 2 times in total.
- cenecimoveocino
- Posts: 2546
- Joined: 31/12/2013 23:00
- Location: Zenica
#3545 Re: Odg: Zeničani
cenecimoveocino wrote:jao da vidite lika profesora informatike u Zenicifuj fuj jos mu taj posao mizeran kao nije se mogao u telekom ubacit.Klasican primjer uhljebatora,ucenici ga uce zanatu
Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#3546 Re: Zeničani
ne odgovaram tebi kao tebi, ali se mogu lako nadovezati na tvoj post. jedina greska ovih protesta je sto se trazi smjena vlade (tacnije svih vlada). trebalo im je reci da ne smiju dati ostavku, nego da rade produktivno. svi mi jako jasno znamo sta je od njihovih odluka produktivno, a sta ne. nadalje, covjek koji je bio tu nije nista uradio ni za tih 6 mjeseci (pitaj porodilje), a ne bi ni za 10 godina ako ga ne prisile. upravo zato i kazem da je greska sto su trazili otkaze. trebali su upravo suprotno. niko da ne daje otkaz, nego da rade za dobrobit gradjana kao sto bi i trebali. jednostavno receno - ovi i ovakvi protesti su bili potrebni...i bili bi savrseni da su zahtjevi malo bolje definisani. ako tako sagledamo lako je reci da su desavanja opravdana, ali da su mogla biti bolja... ali uvijek moze bolje...Norm wrote:Ko u Ze. konstantno dobija izbore? Ne svaljuj sve u isti kos. Ko je jos dobio dva uzastopna mandata pa da pokusa nesto da uradi osim...? Konstatno ista grupa, stranka...I? svi isti, nemas za koga glasati...Izbjegavanje odgovornosti?!?andr0id wrote:Hehe pricas mi o izborima? Evo ja sam glasao, otisao prije posla i obavio gradjansku duznost. Zasto i za koga sam glasao? Za jednu stranku koja ce uposliti hiljade svojih lopova koji ce obuci odjela, i sjediti u onim kancelarijama. A mi koji smo glasali, ili cemo raditi za 400 km ili necemo nikako imati posla.
Ta prica oko kruzni tokova, auto puta itd.. slazem se. To nam jos nije potrebno, ali zasto? Prvo se moraju obezbjediti radna mjesta nama i nasoj djeci. Sva djeca su nasa! Nemoj da moj ima a tvoj sin nema. Sva djeca moraju imati buducnost, da se imaju gdje zaposliti.
Izbori su supljaci zesci. Glasam svake izbore, a zivim sve teze i teze. Ne opravdavam paljenje ovih zgrada. Ali narodu je prelila casa.
Moj problem se odnosi na administraciju. A to su kantoni i politicke stranke. Sto se danas svako bavi politikom. A zasto se bavi? Zato sto samo u politici para ima!
I dok mi napunimo djepove ministara direktora, koji imaju plate po 5-45 hiljada km, bijede ce uvijek biti.
Ja ne trazim platu 1000 km. Ali sa 500 km danas ne mozes zivjeti. Jer je zivot kod nas skup! Kriva je vlada, ko je postavio najnizu satnicu i drzavi 2 km i 16 feninga?
A koliko imamo takvih u lahkoj industriji? Da imas firmi i izbora, bilo bi vecih obrazovanja. Bila bi stopa nezaposlenosti 20% a to su samo oni sto nece nista da rade. I ne moraju! Nek cugaju pivu i gubare ko ih jebe.
Ali ja normalan covjek koji mogu dosta toga da radim sa svojih 10 prstiju, ne mogu da radim jer nemam gdje! Ne mogu da obezbjedim osnovne stvari zeni i djeci, a nije problem raditi i zaraditi, nego gdje?
Imam brata, trazi posao 2 godine. A radio je 10 god i firma se raspala. Da si imalo normalna drzava, nasao bih drugi posao za 30 dana. Ali ne, kod nas ga mozda nadjes za 2 godine a mozda ni tad.
O huliganima ne pricam dakle, nego o normalnim gradjanima. Huligana je mozda bilo 200 jucer u zenici. Ali nas ima 150.000 gradjana lupam, a ne radi 50% ljudi pa izracunaj sebi stopu nezaposlenosti.
U zenici da nema mittala, preventa, vodovoda, elektra, kpdoma i policije, ne bih imao gdje raditi!
Preventovci sa 500 km plate, hrane jos 2-3 u kuci. 1000 ljudi x 2-3 clana = 2-3 hiljade ljudi. Tako isto mital i ostali.
Znaci to je 50.000 ljudi koji imaju nesto pojesti. 20.000 koji su u malim radnjama.. ostalih 70.000 nema nista!
Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
Ko jebe drzavu privatizacijskim egzibicijama 20 god.? Svi? Ma daj molim te...Imas izbore i znas ko ce pobijediti? Sta ti radis da pokusas to da promjenis?
Palis, zaris, lupas, unistavas nesto sto je i od moje djece....I to ti je OK?
Ko je doveo do ovakvog stanja?
I smijeni se covjek koji je zaista mogao nesto uraditi...ali ne za jebenih 6 mjeseci...nesto sto je jebano 15-20 god. Sta se postiglo?
Tek ce se vidjeti ko stoji iza ovoga...Protesti DA, borba svih za bolje sutra DA, izbori DA, paljevina i pljacka NE...
Diplomirao, ne radim u struci...sam ucim jos jedan zanat, da mogu dodatno zaraditi,pa 10KM dnevno 10KM. Dipl. sa zanatom, osjetio 'demokratiju' ove vlasti na svojim ledjima i ja i moja porodica i to jako dobro...i svake izbore glasam protiv ovih, nadajuci se da ce jednom pasti...ali Ovo nije nacin...
-
andr0id
- Posts: 925
- Joined: 03/02/2014 23:20
#3547 Re: Zeničani
Neda mi se sa pojedinim raspravljati. Nismo na istim frekvencijama. Samo udrite 
Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
#3548 Re: Zeničani
dijete od 11 godina udaralo metalnom šipkom u glavu policajca koji je ležao bez svijesti na zemlji,dijete od 11godina
-
kosava
- Posts: 1629
- Joined: 10/05/2013 20:36
#3549 Re: Zeničani
Pa odgoj se nosi iz kuce , a sad sto ljudi imaju tako nizak stepen postovanja prema policiji je drugi par opanaka ,
Ja se sjecam kada je '91 frajer ubio tipa i onda probao ubosti policajac nozem i onde na Staroj Pijaci gdje je sada kancelarija Mladena Veseljaka motociklisticki zandar sjedi na njemu ( trebao bi znati o kome se radi ) i ubija boga u njemu u 10 ujutru a narod pljesce ,
Ja se sjecam kada je '91 frajer ubio tipa i onda probao ubosti policajac nozem i onde na Staroj Pijaci gdje je sada kancelarija Mladena Veseljaka motociklisticki zandar sjedi na njemu ( trebao bi znati o kome se radi ) i ubija boga u njemu u 10 ujutru a narod pljesce ,
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#3550 Re: Zeničani
Ma meni je jasno...Ostavka vlad(e)a se ne trazi 6 mjeseci prije izbora...Bez jasnih zahtjeva i ciljeva...Znam i shvatam da je ljudima dokundisalo, medjutim onaj scenarij nikako nije bio spontan. Mozda grijesim, ali haman je to sve orkestrirano iz pojedinih centara 'moci'...Vjerovatno mala buranija nikada nece doci do pravih informacija o desavanjima...belfy wrote:
ne odgovaram tebi kao tebi, ali se mogu lako nadovezati na tvoj post. jedina greska ovih protesta je sto se trazi smjena vlade (tacnije svih vlada). trebalo im je reci da ne smiju dati ostavku, nego da rade produktivno. svi mi jako jasno znamo sta je od njihovih odluka produktivno, a sta ne. nadalje, covjek koji je bio tu nije nista uradio ni za tih 6 mjeseci (pitaj porodilje), a ne bi ni za 10 godina ako ga ne prisile. upravo zato i kazem da je greska sto su trazili otkaze. trebali su upravo suprotno. niko da ne daje otkaz, nego da rade za dobrobit gradjana kao sto bi i trebali. jednostavno receno - ovi i ovakvi protesti su bili potrebni...i bili bi savrseni da su zahtjevi malo bolje definisani. ako tako sagledamo lako je reci da su desavanja opravdana, ali da su mogla biti bolja... ali uvijek moze bolje...
Kako ce covjek, nebitno ko je, za 6 mjeseci uraditi bilo sta kada je proracunski budjet usvojen. Pokusaj svakog rebalansa odmah je opstruiran od ljudi koji su ga prvobitno i usvojili, ne zato sto rebalans nije moguc, nego samo zato da 'metnu kajlu' zbog politickih prepucavanja i priprema za predizbornu kampanju, koja ce se zasnivati na onome: Pa vidite da oni nista nisu uradili...i fakat nisu i nesposobni su totalno jer nemaju pameti za adekvatan odgovor na svo to 'kajlanje' i trebaju ici...ali sta sad?
Paljevina, unistavanje,divljanje huligana od ranije poznatih organima gonjenja iz navijackih nereda (provjerena informacija barem za Ze.)...U svemu ovome obespravljeni radnici i njihovi zahtjevi su gurnuti u drugi plan. Scenario?!?
