GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
- sheilak
- Posts: 17840
- Joined: 29/12/2006 21:44
- Location: kod njega
#3526 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
pa, da. onda se "oduzmes". 
- Truba
- Posts: 93839
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3527 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
da ga ne ureknem ovaj iz dejčića je tačan ko švicarski sat
naučio sam se da čitam u prevozu tako da brzo prodje i ne zapažam devijacije
slušam radio i čitam ljepota
čak i kad stojim i kad brzo vozi (i tramvaj i minibus)
mada je raja u minibusu mnogo bolja i mirnija
većina se zna osobno i spavaju jedni drugima na ramenu
naučio sam se da čitam u prevozu tako da brzo prodje i ne zapažam devijacije
slušam radio i čitam ljepota
čak i kad stojim i kad brzo vozi (i tramvaj i minibus)
mada je raja u minibusu mnogo bolja i mirnija
većina se zna osobno i spavaju jedni drugima na ramenu
-
Innovation
- Posts: 4229
- Joined: 23/03/2011 11:58
#3528 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Mukajet, u rjecniku Bosanskog jezika znaci: obziran, zainteresovan, oprezan, pazljiv.
Haber, vijest, glas, obavijest o nekome ili necemu, osjecaj, mar za nekoga ili nesta.
Avaz, glas.
Haber, vijest, glas, obavijest o nekome ili necemu, osjecaj, mar za nekoga ili nesta.
Avaz, glas.
Last edited by Innovation on 16/11/2012 16:03, edited 1 time in total.
- Mračajski proto
- Posts: 7292
- Joined: 03/04/2012 12:06
#3529 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Black swan wrote:da ga ne ureknem ovaj iz dejčića je tačan ko švicarski sat
naučio sam se da čitam u prevozu tako da brzo prodje i ne zapažam devijacije
slušam radio i čitam ljepota
čak i kad stojim i kad brzo vozi (i tramvaj i minibus)
mada je raja u minibusu mnogo bolja i mirnija
većina se zna osobno i spavaju jedni drugima na ramenu
- sheilak
- Posts: 17840
- Joined: 29/12/2006 21:44
- Location: kod njega
-
miki27A
- Posts: 718
- Joined: 18/04/2008 13:58
- Location: IL
#3531 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Izvin drug, mukajet prid. indekl. (tur.mukayyet<ar.), obziran, zainteresovan, oprezan, pazljiv. ali ovo je iz Rječnik stranih riječi bosanskog jezika / ‡c [urednik Ibrahim Čedić].( danas katalogizovala rjecnik pa provjerila).Innovation wrote:Mukajet, u rjecniku Bosanskog jezika znaci: obziran, zainteresovan, oprezan, pazljiv.
Haber, vijest, glas, obavijest o nekome ili necemu, osjecaj, mar za nekoga ili nesta.
Avaz, glas.
Meni licno ne smeta koristenje ali ovo JE strana rijec (ovaj rjecnik ima 1175 str.)
-
Innovation
- Posts: 4229
- Joined: 23/03/2011 11:58
#3532 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
To je rjecnik Bosanskog jezika /Institut za jezik Sarajevo/ izdat 2007 god. ima 1313 strana i nigdje ne pise da je rjecnik stranih rijeci.
Zar je sramota nesto provjeriti?
Zar je sramota nesto provjeriti?
-
miki27A
- Posts: 718
- Joined: 18/04/2008 13:58
- Location: IL
#3533 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Ma nije sramota, nego mi je bas u ruci bio danas (ovaj je iz 2011 godine), crvene korice, pa rekoh da provjerim: ) A valjda su izbacili neke rijeci, pa je spalo na 1175 strana. 
-
dresdener78
- Posts: 918
- Joined: 04/08/2011 09:23
- Location: CZ/D/BiH
#3535 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Ovo sam slikao juče u večernjim satima u Budimpešti - ima ovdje očigledno novih tramvajdžija, malih, dlakavih i umjesto toplog obroka je njima dovoljan orah

Valjda bi bili takvi vozači efikasniji i u Sarajevu

Valjda bi bili takvi vozači efikasniji i u Sarajevu
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
-
Sikandar
- Posts: 105
- Joined: 03/12/2012 15:16
#3537 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Rješenje sa GRAS je ukidanje ili prodaja autobuskog i minibuskog prijevoza, koji ustavi generiše ogromne gubitke, a da ostane tramvajski i tolejbuski prijevoz kao baza novog GRASA.
Slijedeći korak je prodaja dijela GRASA, mislim prvenstveno na sve autobuske i minibuske linije koje su držali.
Stvoriti novu strukturu vlasništva, gdje bi država tj.Kanton SA bio većinski vlasnik.
Zadržati vozače koji trentno rade ili eventualni višak zbrinuti u skladu sa zakonom.
Slijedeći korak je prodaja dijela GRASA, mislim prvenstveno na sve autobuske i minibuske linije koje su držali.
Stvoriti novu strukturu vlasništva, gdje bi država tj.Kanton SA bio većinski vlasnik.
Zadržati vozače koji trentno rade ili eventualni višak zbrinuti u skladu sa zakonom.
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#3538 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Neki dan vozac trole se fali kako je iz Makedonije i kako istu voli....
-
Zlajs
- Posts: 136
- Joined: 31/07/2005 13:27
#3539 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
neki dan jedan covjek, inace rodom iz crne gore, dobro zanosi kad prica, postade ministar sigurnosti BiH 
-
homar
- Posts: 1486
- Joined: 16/06/2008 17:07
#3540 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Jutros pokušam da uđem u tramvaj, gužva, propustim jedan, još gora gužva, uđen na slijedeći-kao sardine, psovka, vika... Ja mislim da je ljudima došlo do ludila vozeći se Grasom. Imali uopšte živa roba u tom Grasu da prati stanje prijevoza, da poduzima konkretne mjere, ludilo.
I da napomenem, da ove gužve jedino odgovaraju onima koji džepare i onima koji ne plaćaju kartu. Pošten svijet na..ba.
Vlasti se u Kantonu smjenjuju a Gras prkosi i neuništiv je, živio Gras.
I da napomenem, da ove gužve jedino odgovaraju onima koji džepare i onima koji ne plaćaju kartu. Pošten svijet na..ba.
Vlasti se u Kantonu smjenjuju a Gras prkosi i neuništiv je, živio Gras.
- milicija
- Posts: 1089
- Joined: 21/05/2004 15:03
- Location: SUP !
#3541 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Evo zasto si kasnila...
Dok se otkucaju SMS poruke vozaca i ccak 3 trole za prevoz djece...sve to na Anexu " stoji " dok putnici cekaju od 7:05 do 7:50 kada sam usao u krcatu trolu ?!
Kada pitam doticnog ko je odgovoran jer mu ja kao i sve ovce koje su na stanici daje platu kaze mi Direktor?!
Takodje pitam ko ce meni vratiti odbijeno od plate jer kasnim a placam kartu kaze DIREKTOR, pa im je izgleda direktor kriv za sve?!
JA IM VISE KARTE NIKAD NECU KUPITI !!!
treba govna rastjerati podhitno !!! DABOGDA IM CENTROTRANS DOSAO GLAVE !!! GRAS SE RASPAO A DA VLADU I DALJE ZA SVE BOLI Q !!!
p.s. zar se Vanredan prevoz ne organizuje autobusima? od kada se to moze trolom raditi ima li kakve osnove za Tuzbu ?!



Dok se otkucaju SMS poruke vozaca i ccak 3 trole za prevoz djece...sve to na Anexu " stoji " dok putnici cekaju od 7:05 do 7:50 kada sam usao u krcatu trolu ?!
Kada pitam doticnog ko je odgovoran jer mu ja kao i sve ovce koje su na stanici daje platu kaze mi Direktor?!
Takodje pitam ko ce meni vratiti odbijeno od plate jer kasnim a placam kartu kaze DIREKTOR, pa im je izgleda direktor kriv za sve?!
JA IM VISE KARTE NIKAD NECU KUPITI !!!
treba govna rastjerati podhitno !!! DABOGDA IM CENTROTRANS DOSAO GLAVE !!! GRAS SE RASPAO A DA VLADU I DALJE ZA SVE BOLI Q !!!
p.s. zar se Vanredan prevoz ne organizuje autobusima? od kada se to moze trolom raditi ima li kakve osnove za Tuzbu ?!



- Truba
- Posts: 93839
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3542 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
jutros minibus ko kocka leda
ne znam gdje ga garažiraju
ne znam gdje ga garažiraju
- Cholina_Lokica
- Posts: 11119
- Joined: 20/10/2008 23:16
- Location: ...
#3543 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Trolu cekala 45 minuta, samo jedna naisla u koju nije bilo sanse uci
Mater im stajala na -6 citav dan i noc 
-
Neka ne bude gore
- Posts: 6
- Joined: 04/12/2012 12:09
#3544 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Pozdrav,
Zaista sam bila na stanici Anex kada je momak koji je postavio ove slike iste i napravio. Ja sam imala sreću jer mi je jedan poznanik naišao autom pa sam stigla na posao. Inače mislim da bih dosla oko pola 9 najranije. Dodala bih da je vozač- revizor kao riječi utjehe mladiću koji kasni na posao dodao: A šta ako ti ja kažem da i ja taksijem moram na posao doći zbog gužve.
Mislim žao mi je što čovjek troši pare, ali iskreno mislim da ne treba takve komentare ni pominjati pogotovo ne onome ko dođe na stanicu u 7:05 i opet zakasni na posao. Dajte pustite konkurenciju neka radi, sigurno ćemo imati kvalitetniju uslugu. Ja lično više nikada neću kupiti kartu, jer za iznos koji plaćam mogu bar 10 puta taksijem stići na vrijeme na posao..
Zaista sam bila na stanici Anex kada je momak koji je postavio ove slike iste i napravio. Ja sam imala sreću jer mi je jedan poznanik naišao autom pa sam stigla na posao. Inače mislim da bih dosla oko pola 9 najranije. Dodala bih da je vozač- revizor kao riječi utjehe mladiću koji kasni na posao dodao: A šta ako ti ja kažem da i ja taksijem moram na posao doći zbog gužve.
Mislim žao mi je što čovjek troši pare, ali iskreno mislim da ne treba takve komentare ni pominjati pogotovo ne onome ko dođe na stanicu u 7:05 i opet zakasni na posao. Dajte pustite konkurenciju neka radi, sigurno ćemo imati kvalitetniju uslugu. Ja lično više nikada neću kupiti kartu, jer za iznos koji plaćam mogu bar 10 puta taksijem stići na vrijeme na posao..
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#3545 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Haj minibus nego u trolu nisam mogao da uđem smrzla vrataBlack swan wrote:jutros minibus ko kocka leda
ne znam gdje ga garažiraju

Ne znam ni kako je vozio uopšte onaj trolejbus
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
- Reglan
- Posts: 5012
- Joined: 04/01/2010 13:51
- Location: Usa
- Contact:
#3547 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Sta ovo kazu da studenti moraju vaditi nove iskaznice od januara

- Truba
- Posts: 93839
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3548 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
pa što se ne spustiš do tramvajaCholina_Lokica wrote:Trolu cekala 45 minuta, samo jedna naisla u koju nije bilo sanse uciMater im stajala na -6 citav dan i noc
fakat mi niste jasni
kad se hoda lakše je
ja polazim s prve stanice (kad nema minibusa koji vozi za stup) ne biram jel za jezero trg austrije ili otoku...
ako stane samo se spustim do tramvaja
- Mračajski proto
- Posts: 7292
- Joined: 03/04/2012 12:06
#3549 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
nimajneb wrote:Neki dan vozac trole se fali kako je iz Makedonije i kako istu voli....
- Pitarrr82
- Posts: 11865
- Joined: 01/03/2011 14:17
- Location: Lovely jubbly land...
#3550 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Ja ne znam kako covjek da im ne pozeli sve naj, naj... najgore...
