GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#3526 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by sheilak »

pa, da. onda se "oduzmes". :D
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3527 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

da ga ne ureknem ovaj iz dejčića je tačan ko švicarski sat
naučio sam se da čitam u prevozu tako da brzo prodje i ne zapažam devijacije
slušam radio i čitam ljepota
čak i kad stojim i kad brzo vozi (i tramvaj i minibus)
mada je raja u minibusu mnogo bolja i mirnija
većina se zna osobno i spavaju jedni drugima na ramenu
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#3528 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Innovation »

Mukajet, u rjecniku Bosanskog jezika znaci: obziran, zainteresovan, oprezan, pazljiv.
Haber, vijest, glas, obavijest o nekome ili necemu, osjecaj, mar za nekoga ili nesta.
Avaz, glas. :)
Last edited by Innovation on 16/11/2012 16:03, edited 1 time in total.
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#3529 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Mračajski proto »

Black swan wrote:da ga ne ureknem ovaj iz dejčića je tačan ko švicarski sat
naučio sam se da čitam u prevozu tako da brzo prodje i ne zapažam devijacije
slušam radio i čitam ljepota
čak i kad stojim i kad brzo vozi (i tramvaj i minibus)
mada je raja u minibusu mnogo bolja i mirnija
većina se zna osobno i spavaju jedni drugima na ramenu
:lol:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#3530 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by sheilak »

:lol:
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#3531 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by miki27A »

Innovation wrote:Mukajet, u rjecniku Bosanskog jezika znaci: obziran, zainteresovan, oprezan, pazljiv.
Haber, vijest, glas, obavijest o nekome ili necemu, osjecaj, mar za nekoga ili nesta.
Avaz, glas. :)
Izvin drug, mukajet prid. indekl. (tur.mukayyet<ar.), obziran, zainteresovan, oprezan, pazljiv. ali ovo je iz Rječnik stranih riječi bosanskog jezika / ‡c [urednik Ibrahim Čedić].( danas katalogizovala rjecnik pa provjerila).
Meni licno ne smeta koristenje ali ovo JE strana rijec (ovaj rjecnik ima 1175 str.)
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#3532 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Innovation »

To je rjecnik Bosanskog jezika /Institut za jezik Sarajevo/ izdat 2007 god. ima 1313 strana i nigdje ne pise da je rjecnik stranih rijeci.
Zar je sramota nesto provjeriti? :)
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#3533 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by miki27A »

Ma nije sramota, nego mi je bas u ruci bio danas (ovaj je iz 2011 godine), crvene korice, pa rekoh da provjerim: ) A valjda su izbacili neke rijeci, pa je spalo na 1175 strana. :D
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#3534 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Innovation »

:thumbup:
dresdener78
Posts: 918
Joined: 04/08/2011 09:23
Location: CZ/D/BiH

#3535 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by dresdener78 »

Ovo sam slikao juče u večernjim satima u Budimpešti - ima ovdje očigledno novih tramvajdžija, malih, dlakavih i umjesto toplog obroka je njima dovoljan orah :D
Image
Valjda bi bili takvi vozači efikasniji i u Sarajevu :thumbup:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#3536 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by un1ted »

??
Sikandar
Posts: 105
Joined: 03/12/2012 15:16

#3537 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Sikandar »

Rješenje sa GRAS je ukidanje ili prodaja autobuskog i minibuskog prijevoza, koji ustavi generiše ogromne gubitke, a da ostane tramvajski i tolejbuski prijevoz kao baza novog GRASA.
Slijedeći korak je prodaja dijela GRASA, mislim prvenstveno na sve autobuske i minibuske linije koje su držali.
Stvoriti novu strukturu vlasništva, gdje bi država tj.Kanton SA bio većinski vlasnik.
Zadržati vozače koji trentno rade ili eventualni višak zbrinuti u skladu sa zakonom.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#3538 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by un1ted »

Neki dan vozac trole se fali kako je iz Makedonije i kako istu voli....
Zlajs
Posts: 136
Joined: 31/07/2005 13:27

#3539 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Zlajs »

neki dan jedan covjek, inace rodom iz crne gore, dobro zanosi kad prica, postade ministar sigurnosti BiH :run:
homar
Posts: 1486
Joined: 16/06/2008 17:07

#3540 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by homar »

Jutros pokušam da uđem u tramvaj, gužva, propustim jedan, još gora gužva, uđen na slijedeći-kao sardine, psovka, vika... Ja mislim da je ljudima došlo do ludila vozeći se Grasom. Imali uopšte živa roba u tom Grasu da prati stanje prijevoza, da poduzima konkretne mjere, ludilo.
I da napomenem, da ove gužve jedino odgovaraju onima koji džepare i onima koji ne plaćaju kartu. Pošten svijet na..ba.
Vlasti se u Kantonu smjenjuju a Gras prkosi i neuništiv je, živio Gras.
User avatar
milicija
Posts: 1089
Joined: 21/05/2004 15:03
Location: SUP !

#3541 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by milicija »

Evo zasto si kasnila...
Dok se otkucaju SMS poruke vozaca i ccak 3 trole za prevoz djece...sve to na Anexu " stoji " dok putnici cekaju od 7:05 do 7:50 kada sam usao u krcatu trolu ?!
Kada pitam doticnog ko je odgovoran jer mu ja kao i sve ovce koje su na stanici daje platu kaze mi Direktor?!
Takodje pitam ko ce meni vratiti odbijeno od plate jer kasnim a placam kartu kaze DIREKTOR, pa im je izgleda direktor kriv za sve?!
JA IM VISE KARTE NIKAD NECU KUPITI !!!
treba govna rastjerati podhitno !!! DABOGDA IM CENTROTRANS DOSAO GLAVE !!! GRAS SE RASPAO A DA VLADU I DALJE ZA SVE BOLI Q !!!
p.s. zar se Vanredan prevoz ne organizuje autobusima? od kada se to moze trolom raditi ima li kakve osnove za Tuzbu ?!

Image
Image
Image
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3542 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

jutros minibus ko kocka leda
ne znam gdje ga garažiraju
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#3543 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Cholina_Lokica »

Trolu cekala 45 minuta, samo jedna naisla u koju nije bilo sanse uci :-) Mater im stajala na -6 citav dan i noc :x
Neka ne bude gore
Posts: 6
Joined: 04/12/2012 12:09

#3544 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Neka ne bude gore »

Pozdrav,

Zaista sam bila na stanici Anex kada je momak koji je postavio ove slike iste i napravio. Ja sam imala sreću jer mi je jedan poznanik naišao autom pa sam stigla na posao. Inače mislim da bih dosla oko pola 9 najranije. Dodala bih da je vozač- revizor kao riječi utjehe mladiću koji kasni na posao dodao: A šta ako ti ja kažem da i ja taksijem moram na posao doći zbog gužve.
Mislim žao mi je što čovjek troši pare, ali iskreno mislim da ne treba takve komentare ni pominjati pogotovo ne onome ko dođe na stanicu u 7:05 i opet zakasni na posao. Dajte pustite konkurenciju neka radi, sigurno ćemo imati kvalitetniju uslugu. Ja lično više nikada neću kupiti kartu, jer za iznos koji plaćam mogu bar 10 puta taksijem stići na vrijeme na posao..
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3545 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by O'zone »

Black swan wrote:jutros minibus ko kocka leda
ne znam gdje ga garažiraju
Haj minibus nego u trolu nisam mogao da uđem smrzla vrata :lol: a stakla ko iz filmova o sjevernom polu

Image

Ne znam ni kako je vozio uopšte onaj trolejbus :?
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#3546 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by un1ted »

GRAS:
User avatar
Reglan
Posts: 5012
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#3547 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Reglan »

Sta ovo kazu da studenti moraju vaditi nove iskaznice od januara :?: :run:
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3548 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

Cholina_Lokica wrote:Trolu cekala 45 minuta, samo jedna naisla u koju nije bilo sanse uci :-) Mater im stajala na -6 citav dan i noc :x
pa što se ne spustiš do tramvaja
fakat mi niste jasni
kad se hoda lakše je

ja polazim s prve stanice (kad nema minibusa koji vozi za stup) ne biram jel za jezero trg austrije ili otoku...
ako stane samo se spustim do tramvaja
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#3549 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Mračajski proto »

nimajneb wrote:Neki dan vozac trole se fali kako je iz Makedonije i kako istu voli....
:lol:
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#3550 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Pitarrr82 »

Ja ne znam kako covjek da im ne pozeli sve naj, naj... najgore...
Post Reply