Apsolutno, pogotovo Pakistan jer S Koreja je ako nista organizovana zemlja u kojoj se bar nebi moglo desiti da slucajno bomba odseta do terorista.jeza u ledja wrote:Republic of Bosnia wrote:
Upravo tu je velika razlika izmedju Amerike, Francuske...(i slicnih zemalja) i Irana.
Iran je nedemokratska zemlja sto znaci da rezim(tiranija) moze da padne svakog dana i u tom haosu neki ludjak moze da se dokopa bombe.
Ahmedinedzad je i sam ludjak koji je hljiljadu puta rekao da zeli da izbrise Izrael sa lica zemlje. Nebih sada ulazio u raspravu oko Izraela, ali ja nezelim da neko ko zeli da izbrise bilo koga dobije i sredstvo za to.
Iran je vjerska zemlja i oni mogu da u jednom trenutku odluce da u ime Alaha treba treba unistiti sve nevjernike.
To cak ne mora biti ni "zvanicni" Iran. To moze da bude neki fundamentalista koji odluci da za pare ili "zbog Alaha" proda bombu teroristima.
pa ko normalan zeli Iran kao svjetsku silu???
Realno, Pakistan i S. Koreja su mnogo opasniji u tom smislu.
Ali ta dva primjera su upravo razlozi zbog kojih se Iranu nesmije dozvoliti da naprave bombu.
