Rockabilly - Psychobilly

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
CharlieMemphisMafia
Posts: 306
Joined: 12/06/2009 11:46

#3526 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by CharlieMemphisMafia »

Nice Guy Eddie wrote:
Jel Sun studio imao 2 ulaza, na broju 706 i 710 :?
Djeco draga, odveć sam star....itd itd... PAZI 'VAMO:

To je stara zgrada Sun studija, ako izguglaš još malo videćeš slike drugačije zgrade i ulice...
Mislim da taj ulaz više i ne postoji, nisam siguran...vidite sliku:

http://l.yimg.com/g/images/spaceball.gif

ispod piše:
This window over the front door use to read 710. This was the site of Mrs. Dell Taylor's resturant.
Sun Studio and Memphis Recording Services where next door in the "real" 706 address. Course this was in the early 50s.


Jel ovde samo Žuvela i ja čitamo rockabilly literaturu...ccc... Pedja, drž se ti onih knjiga o bilijaru,
upravo sam dobio sms od Čikine Bonbone, biće opet bilijara... :dance:
Last edited by CharlieMemphisMafia on 24/06/2009 13:14, edited 2 times in total.
User avatar
crorockabilly
Posts: 64
Joined: 18/04/2009 13:00

#3527 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by crorockabilly »

primjer broj dva znači odozada Image

i napred
Image
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#3528 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

bez 'agresivnih' logoa na jaknama, to sačuvaj za majce, na jaknu samo nekaj jednostavno tipa onog prije ali malo manje sportski a više retro
User avatar
CharlieMemphisMafia
Posts: 306
Joined: 12/06/2009 11:46

#3529 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by CharlieMemphisMafia »

lab3352 wrote:Verzija 3 je sasvim OK
I meni se svidja, ako je za jaknu to je to. Ne bih ja tu ništa komplikovao, ima ovde i ozbiljnih porodičnih ljudi. :roll:
Nikakve munje i gromovi, tornada, dinosaurusi i lobanje, hrenovke i velebitsko pivo. :lol:
Eto, i Fitz mi uze reč iz usta, kad već nemam papričica...
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#3530 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Ok ljudi ajde da podvučemo crtu.
Na osnovu diskusija od jutros i postova Maria i Karla od juče može se zaključiti da se iskristalisalo ime "706 Union Avenue"
i iz toga su proizašla 2 predloga: 706 Avenue Tornadoes i 706-ers

Jutros nema Goce Nicka i Murija sa njihovim mišljenjem pa bi cenim mogli da za sada zastanemo sa predlozima dok ne čujemo i njih pa da polako svodimo priču na jedno ime a zatim i na logo

p.s. Nisam probao velebitsko pivo pa ne mogu da kažem dal je ok za jaknu :thumbup:
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#3531 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

Nice Guy Eddie wrote:p.s. Nisam probao velebitsko pivo pa ne mogu da kažem dal je ok za jaknu :thumbup:
ide dobro uz jaknu, svijetlo uz srednji dio a tamno uz rukave i kragnu :-)
Nice Guy Eddie wrote:Jutros nema Goce Nicka i Murija sa njihovim mišljenjem pa bi cenim mogli da za sada zastanemo sa predlozima dok ne čujemo i njih
ta ti drži vodu :thumbup:
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#3532 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Ok, u odsustvu Omara naređujem: Do javljanja ove trojce, samo gole žene i alkohol na forumu.... ništa imena logoi ekipe i ostala s...a :lol: OVER AND OUT!
User avatar
CharlieMemphisMafia
Posts: 306
Joined: 12/06/2009 11:46

#3533 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by CharlieMemphisMafia »

Nice Guy Eddie wrote: Ok ljudi ajde da podvučemo crtu.
Na osnovu diskusija od jutros i postova Maria i Karla od juče može se zaključiti da se iskristalisalo ime "706 Union Avenue"
i iz toga su proizašla 2 predloga: 706 Avenue Tornadoes i 706-ers

Jutros nema Goce Nicka i Murija sa njihovim mišljenjem pa bi cenim mogli da za sada zastanemo sa predlozima dok ne čujemo i njih pa da polako svodimo priču na jedno ime a zatim i na logo

p.s. Nisam probao velebitsko pivo pa ne mogu da kažem dal je ok za jaknu :thumbup:
Slažem se ali uz jedan amandman na predlog zakona:
- Pošto sam ja predložio nacrt, složićete se da bi trebalo i da se pravilno citira predlagač,
a posle početnog predloga da se poigramo sa 706 Union Avenue, moj predlog je bio :
- 706 COMPANY (jer to objedinjuje i MUZIKU i naše OKUPLJANJE a nije plagijat )
iz čega su proistekli tvoj predlog :
- 706 Avenue Tornadoes
kao i Fitzov, ako se ne varam:
706'ers (što mi i zvuči kao skraćena varijanta od 706 Company, kako god..)

Dakle, hajmo sačekati da se probude naši 'Broken back' momci iz Bg-a, :mrgreen:
Muri, Karlo i ko svo još ima pa eventualno da se stavi par predloga na vote poll ili kako god...

Što se tiče Velebitskog Pedja, lepo ti je Fitz rekao a ja bih dodao da si mnooogoo propustio ako nisi probao
Velebitsko svetlo, a pogotovo tamno....mene potsećaju na nekadašnje Pećko pivo, a mnogi u Zg su mi rekli da
je to najbolje samo ga nema svugde...ne znam šta misle drugari sa foruma..?
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#3534 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

CharlieMemphisMafia wrote:Što se tiče Velebitskog Pedja, lepo ti je Fitz rekao a ja bih dodao da si mnooogoo propustio ako nisi probao
Velebitsko svetlo, a pogotovo tamno....mene potsećaju na nekadašnje Pećko pivo, a mnogi u Zg su mi rekli da
je to najbolje samo ga nema svugde...ne znam šta misle drugari sa foruma..?
Meni svijetlo prije bilo bolje, sad se lako nađe, što znači da su povećali proizvodnju i nije mi to više to, iako nemogu reći da mi nije dobro
tamno mi je još uvjek najbolje crno pivo koje sam pio
Ja sam ti ostao vjeran žuji, šta češ 'dete seljak' - kad se dočepa dobre pive ili žene, drži se tog ko pijan plota
ako mogu birati neka češka pa nakon toga žuja pa velebit
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#3535 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Ja cu da slušam Peđu i evo prijedloga za dalju raspravu. Koja je mašina bolja na ovoj slici dole?

Image
User avatar
CharlieMemphisMafia
Posts: 306
Joined: 12/06/2009 11:46

#3536 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by CharlieMemphisMafia »

Nice Guy Eddie wrote:Ok, u odsustvu Omara naređujem: Do javljanja ove trojce, samo gole žene i alkohol na forumu.... ništa imena logoi ekipe i ostala s...a :lol: OVER AND OUT!
Jel bolje ovako, zastavniče:

Image
Image
Image
Ovu su devojčicu uhapsili sa Mitchumom, dok su ...duvali čaj. :razz:
Image
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#3537 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

I Amy Winehouse u rockabilly fazonu :mrgreen:

Image
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#3538 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Ok Čarli...ispoštovaćemo te kako i zaslužuješ, knjiga ima 3 slova i to:

706 COMPANY
706 Avenue Tornadoes
706-ers
______________

Masuimi Max...bez dileme :dance:
User avatar
CharlieMemphisMafia
Posts: 306
Joined: 12/06/2009 11:46

#3539 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by CharlieMemphisMafia »

lab3352 wrote: Koja je mašina bolja na ovoj slici dole?
To je mašina stari moj, a ne ono što Nikola hoće da vozi! :D
Vidim da sam ja ovde jedini authentic freek, a od tih mašina nema više selameta... :lol:

@Fitz - Da, primetio sam da iako dosta ljudi hvali Velebitsko, drže se Karlovačkog ili Ožujskog.
Crno je ubitačno, ja se jednom zeznuo pa popio malo više... :-) navikao na svetlo a nisam pogledao etiketu. :shock:
@ Eddie - samo opušteno i pazi na crnu. Moraću da pozovem drugaricu za bilijar, čisto ako se pojavi
i Tuta Nepromašivi... :mrgreen:
Last edited by CharlieMemphisMafia on 24/06/2009 14:11, edited 1 time in total.
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#3540 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

CharlieMemphisMafia wrote:
lab3352 wrote: Koja je mašina bolja na ovoj slici dole?
To je mašina stari moj, a ne ono što Nikola hoće da vozi! :D

Vidim da sam ja ovde jedini authentic freek, a od tih mašina nema više selameta... :lol:
Tacno drug moj, vecina s onih tvojih slika su bile hostese na otvaranju Starg grada u Duborvniku kada je sagrađen :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ... Drži se ovih novih mašina ... bolje su, manje prešle (ili vec dobro razrađene) :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#3541 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

authentic kažeš, evo onda malo đejn čovjekovopoljke
Image

Image

Image
User avatar
CharlieMemphisMafia
Posts: 306
Joined: 12/06/2009 11:46

#3542 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by CharlieMemphisMafia »

lab3352 wrote:
Tacno drug moj, vecina s onih tvojih slika su bile hostese na otvaranju Starg grada u Duborvniku kada je sagrađen :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ... Drži se ovih novih mašina ... bolje su, manje prešle (ili vec dobro razrađene) :lol: :lol: :lol: :lol:
Mmm, da mada ima ona izreka 'Stara koka, dobra juha' .
Sve ti to zavisi šta hoćeš da praviš, nije ti to voćna salata pa da se svašta trpa. :lol:
@ Fitz - opa, vidim i ti si poznavaoc beltristrike. :lol:
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#3543 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

CharlieMemphisMafia wrote:@ Fitz - opa, vidim i ti si poznavaoc beltristrike. :lol:
može se reći da sam načitan 8-)
User avatar
s071
Posts: 9
Joined: 23/06/2009 11:41

#3544 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by s071 »

lab3352 wrote:Ja cu da slušam Peđu i evo prijedloga za dalju raspravu. Koja je mašina bolja na ovoj slici dole?
Lab mani se sminke, zavisi sta je pod haubom... :D
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#3545 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Je li počela priča o zenama, odmah svi veseliji ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ... Da stavimo žene na logo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#3546 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

da budete veseli do kraja :)
Upozorenje o sadržaju
Na blogu koji se spremate pogledati možda se nalazi sadržaj primjeren samo odraslima.

http://retroladies.blogspot.com/
http://retro-erotica.blogspot.com/
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#3547 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

Uh dobre masine...
Mislim da bih uzo onu sa dva tocka da se mene pita :D :D

706 Avenue je COOL!
Odnosno sve sto ima sa njom veze

Union Avenue je isto dio historije, a i Highway 51.
Kako god
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#3548 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

sun56 wrote:da budete veseli do kraja :)
Upozorenje o sadržaju
Na blogu koji se spremate pogledati možda se nalazi sadržaj primjeren samo odraslima.

http://retroladies.blogspot.com/
http://retro-erotica.blogspot.com/
Šta ovo znači? Za nas zabranjeno prije 23h, a Gvozda moze stalno da gleda :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#3549 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

,
Muri wrote:Uh dobre masine...
Mislim da bih uzo onu sa dva tocka da se mene pita :D :D

706 Avenue je COOL!
Odnosno sve sto ima sa njom veze

Union Avenue je isto dio historije, a i Highway 51.
Kako god
Dobar dan Muri iz Evrope ... mislim da napokon imamo vecinu oko naziva grupe :thumbup: :thumbup: :thumbup: ... veceras cu da popijem Binding (njih vise) u to ime ...
User avatar
CharlieMemphisMafia
Posts: 306
Joined: 12/06/2009 11:46

#3550 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by CharlieMemphisMafia »

Kako je živnula atmosfera a bogami i ozračje kada samo sa predizborne kampanje za rockabilly parlament
prešli na gledanje pin-up's...
Nego gde su nam Deki i Nidža, šta rade toliko, menjaju gume onom pick-up-u?
Post Reply