Zahiragić opet jaše

Post Reply
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#3526 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Xavier1 »

A jeste cura tezak smor. Ne cudi me da joj niko nije prilazio. Vjerovatno negativno zracni na kilometar.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3527 Re: Zahiragić opet jaše

Post by triconja »

suncana_strana wrote:Zahiragic je covjek koji je inzistirao da studentski centar u Sarajevu nosi ime samo po Suadi, a ne i Olgi.
Vjerojatno zbog imena Olga koje mu se nije svidjalo.
Zar nema zasluznijih ljudi po kojima bi se mozda moglo imenovati nesto sto se tice nauke? Nacionalizam na sve strane.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51127
Joined: 29/06/2011 23:39

#3528 Re: Zahiragić opet jaše

Post by dječak sa šibicama »

suncana_strana wrote:Zahiragic je covjek koji je inzistirao da studentski centar u Sarajevu nosi ime samo po Suadi, a ne i Olgi.
Vjerojatno zbog imena Olga koje mu se nije svidjalo.

Homoseksualce je nazivao bolesnicima koje treba lijeciti.
Na svaki pomen sultana Erdogana prorade mu leptirici u stomaku.
U svom dnevno - politickom govoru koristi vjerski faktor koji ce dovesti do masovnog poturcavanja Bosnjaka, iako sa njima ne dijeli nikakvu poveznicu.

Inzistirao je da samo vjernici - muslimani imaju pravo na molitvenu pauzu, i da se citav nastavni proces mora tome prilagoditi
U svojim javnim istupima gnusa se od same pomisli da respektira bilo koga ako on nije musliman.
Ustvari, on otvoreno mrzi svakoga iz BIH tko nije musliman, cak se i ne trudi da to i sakrije.

Zahiragic je produkt sistema koji ce omoguciti da religijska etno-nacionalizacija Sarajeva dozivi svoj vrhunac, ako vec i nije.

A najveca steta je u tome sto ovakvih kao sto je Zahiragic imas na pasja preskala, repliciraju se kao kancer. I to su njegovi navijaci i glasaci.
Zahiraga je megafon.
Hakiz
Posts: 48379
Joined: 30/07/2015 20:01

#3529 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Hakiz »

¤ jelena ¤ wrote:Ako sam ja dobro shvatila, on je predložio taj kodeks, a Senat ga je donio, odobrio...šta li već...ali ne znam i nebitno skroz.


Lično, ne vidim ništa sporno u donošenju tog kodeksa. Sve navedeno važi i za osnovne i srednje škole kao i pojedine državne institucije.
A pretjerivanja ima svugdje.

Trenerke, farmerice, pogotovo poderane, bermude, papuče, tona šminke i nakita nije dozvoljena ni nastavnicima, profesorima i učenicima.... pa mi je sasvim logično da tako bude i na faksu.

To je nešto što svaka prosječno inteligentna i hajmo reći prosječno civilizovana osoba vrlo dobro zna.

I kakve su to gluposti oko šerijatske policije? Kakve su to intelektualne fekalije...

Ako ne znaš šta znači biti pristojno obučen i ponašati se tako, naučiće te autoritet koji će te odstraniti s predavanja ili časa i poslati te kući da se upristojiš. I kraj priče. A kod svoje kuće i na ulici izgledaj kako god hoćeš.

Ma, ne možeš ni na ulici kako hoćeš, a ne u instituciju, ali hajde de...


Kako to da se niko od zaposlenika neke uspješne privatne firme u kojoj je na snazi dres kod ne buni i ne proziva šerijatsku policiju?

Hoš poso u austrijskoj/njemačkoj/turskoj/švajcarskoj...bla, bla truć banci, hoš pare?
E, pa obuci bijelu košulju, crnu suknju do koljena, uniformu i zaradi...

Jeste čuli nekad da je neko kome je jako stalo do posla došao u trenerci, bermudama i japankama na razgovor za posao u nekoj banci, uglednoj firmi i tome slično. Niste, naravno. I u tome vam nema ništa čudno. A insistiranje na pristojnosti u školi ili na fakultetu je problem? :-)

Ako dođeš takav, neprikladno obučen, neće te uhapsit šerijatska policija (koji idiotizam, jbt!) ali će te čiko u ulozi autoriteta fino upozoriti na dres kod - to samo jednom.

Dolaze li ljudi na zakazana suđenja i ostale obaveze u sudu obučeni u bermude, poderane farmerice i papuče na nogama? Ne dolaze, naravno.

Zbog čega bi, brate dragi, obrazovne ustanove bile izuzetak?!
cyprus wrote:
Danas je Rijana Jusufbegović na svom facebook profilu ponovo slagala upotrijebivši slike dres koda sa PPUP programa (koji je u tekstu gore objašnjen) uvjeravajući isto(ne)mišljenike da je to zvanični dres kod Princetona, kao i dres kod za tutore unajmljene od strane Bostonskog univerziteta, što se također ne odnosi na studente. Oba ova podatka lako su provjerljiva na stranicama koje sam već navela u tekstu, a osjećajte se slobodnim da poput mene kontaktirate Urede Dekana ova dva univerziteta sa istim pitanjem (email adrese su vidljive na slikama iznad i provjerljive na oficijelnim stranicama univerziteta). Ožalošćena sam činjenicom da ni nakon priloženih dokaza (koje doslovno bilo ko od čitatelja može i sam provjeriti) i dalje postoji potreba za pravdanjem i novim lažima, umjesto preuzimanjem odgovornosti. Također, mene koja nisam ni članica (a ni simpatizerka) nijedne političke stranke u BiH za razliku od nje, već samo odgovorna članica akademske zajednice - kolegica Jusufbegović je pokušala uključiti u svoje prizemne političke rasprave. Molim sve da se uključe u javnu raspravu i dostave svoja mišljenja reprezentativnim tijelima.
Image
Bilo je nekada takvih stvari, tamo negdje 1960-ih, pa se pri ulasku u škole mjerilo linijarom koliko je suknja iznad koljena. Ako je previše, marš kući na presvlačenje.

Valjda postoji razlog zašto se od toga odustalo, mislim od mjerenja koliko je suknja iznad koljena?

Uvoditi privatne firme u raspravu o javnoj ustanovi je besmisleno.

A kao što i ja i još neki forumaši već govorismo, neka se pozabave pitanjem profesora seksualnih prestupnika i predatora, to je važnije od količine vidljive šminke ili mesa.

Meni bi isto tako bilo ružno vidjeti na fakultetu nekoga u japankama, bermudama, trenerci, sa jakom šminkom itd. Ali ne bih to nikome zabranio. Nedostatak ukusa ne može biti prekršaj. Samo sramota onome ko ukusa nema.

Univerzitet bi trebao biti mjesto povećane slobode, ne umanjene, mjesto preispitivanje društvenih odnosa, eksperimentisanja, izazivanja konvencija itd. Ako nećeš na Univerzitetu naučiti da tolerišeš i ono šta ti se ne sviđa, nigdje nećeš.

I na kraju, i ti sama si svjesna da nije taj kodeks tu zbog akademske pristojnosti. To je nastavak borbe za čisto i lijepo Sarajevo, puno zelenila, ali ne u parkovima, i što manje drugih boja.
John Cleese
Posts: 42913
Joined: 25/05/2010 18:30

#3530 Re: Zahiragić opet jaše

Post by John Cleese »

¤ jelena ¤ wrote:Jeste čuli nekad da je neko kome je jako stalo do posla došao u trenerci, bermudama i japankama na razgovor za posao u nekoj banci, uglednoj firmi i tome slično. Niste, naravno.
Haver mi je isao u trenerci na razgovor kod Keljmendija.
U onoj za svecane prilike, doduse, arkticki bijeloj sa diskretnim logom.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 3162
Joined: 16/06/2014 20:33

#3531 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Dosadno mii »

John Cleese wrote:
¤ jelena ¤ wrote:Jeste čuli nekad da je neko kome je jako stalo do posla došao u trenerci, bermudama i japankama na razgovor za posao u nekoj banci, uglednoj firmi i tome slično. Niste, naravno.
Haver mi je isao u trenerci na razgovor kod Keljmendija.
U onoj za svecane prilike, doduse, arkticki bijeloj sa diskretnim logom.
Gospodin.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 5157
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#3532 Re: Zahiragić opet jaše

Post by ¤ jelena ¤ »

Hakiz wrote:
Bilo je nekada takvih stvari, tamo negdje 1960-ih, pa se pri ulasku u škole mjerilo linijarom koliko je suknja iznad koljena. Ako je previše, marš kući na presvlačenje.

Valjda postoji razlog zašto se od toga odustalo, mislim od mjerenja koliko je suknja iznad koljena?

Uvoditi privatne firme u raspravu o javnoj ustanovi je besmisleno.

A kao što i ja i još neki forumaši već govorismo, neka se pozabave pitanjem profesora seksualnih prestupnika i predatora, to je važnije od količine vidljive šminke ili mesa.

Meni bi isto tako bilo ružno vidjeti na fakultetu nekoga u japankama, bermudama, trenerci, sa jakom šminkom itd. Ali ne bih to nikome zabranio. Nedostatak ukusa ne može biti prekršaj. Samo sramota onome ko ukusa nema.

Univerzitet bi trebao biti mjesto povećane slobode, ne umanjene, mjesto preispitivanje društvenih odnosa, eksperimentisanja, izazivanja konvencija itd. Ako nećeš na Univerzitetu naučiti da tolerišeš i ono šta ti se ne sviđa, nigdje nećeš.

I na kraju, i ti sama si svjesna da nije taj kodeks tu zbog akademske pristojnosti. To je nastavak borbe za čisto i lijepo Sarajevo, puno zelenila, ali ne u parkovima, i što manje drugih boja.
Besmisleno je uvoditi u raspravu nešto rigidno što već decenijama nije na snazi i neće ni biti jer je takav pristup miljama daleko od onoga što propisuje ovaj kodeks.

S druge strane, primjer privatne firme i osnovne/srednje škole takođe je rigidan (po mom subjektivnom mišljenju) ali se, za razliku od tvog primjera, sasvim regularno sprovodi i to je danas potpuno normalna stvar zbog koje niko ne poteže priču o nekakvoj šerijatskoj policiji, religiji, ideologiji, privatizaciji državne institucije od strane neke političke stranke... i ostale gluposti. A kažem gluposti jer je ta priča jedno najobičnije političko, religijsko, ideološko... ''trovanje bunara'' koje će Zahiragić i njemu bliski ljudi vrlo lako osporiti, pritom učvrstiti svoje pozicije i svaki put sprovesti svoje zamisli u djelo - što se uporno dešava, godinama. E, vala, ako je to domet Zahiragićevih neistomišljenika iz redova akademske zajednice....eto Zahirage na poziciji ministra... ladno... a bome i zasluženo.

Sloboda mišljenja i javnog iznošenje kritike, stava... nije predmet ovog kodeksa niti je istim na bilo koji način narušena - koliko ja vidim.
Što se oblačenja tiče...riječ je o poslovno-ležernoj opciji koja dozvoljava jednoj iole kreativnoj mladoj osobi i da izgleda lijepo i pristojno i da iskaže svoje nezadovoljstvo nekim vidom odstupanja od strogosti i usiljene ozbiljnosti.

Prema tome, sloboda je tu samo treba imati pameti i muda pa se slobodno ponašati i biti spreman da tu svoju slobodu uspješno, argumentovano braniš.


Ne, ove čistoće i zelenila o kojima govoriš nisam i uopšte ne moram biti svjesna. Kao posmatrača sa strane apsolutno me ne zanima to nešto u šta se tako hipnotisano gleda. Još manje me zanima politički cilj, put H. Z. jer je i više nego očigledno da on nikakve kvalitetne prepreke na tom putu nema.

Zanima me sadržaj kodeksa - što sam već pročitala - i argumenti protiv donošenja istog...

što ću, nadam se, negdje uskoro pročitati.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51127
Joined: 29/06/2011 23:39

#3533 Re: Zahiragić opet jaše

Post by dječak sa šibicama »

Sto jest jest, svi znamo da Zahiraga i Rijana hoce dress code jer zele od UNSA napraviti drugi Harward... njihovi motivi su iskljucivo intelektualne prirode, nikako religiozne.
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#3534 Re: Zahiragić opet jaše

Post by manki »

suncana_strana wrote:Zahiragic je covjek koji je inzistirao da studentski centar u Sarajevu nosi ime samo po Suadi, a ne i Olgi.
Vjerojatno zbog imena Olga koje mu se nije svidjalo.

Homoseksualce je nazivao bolesnicima koje treba lijeciti.
Na svaki pomen sultana Erdogana prorade mu leptirici u stomaku.
U svom dnevno - politickom govoru koristi vjerski faktor koji ce dovesti do masovnog poturcavanja Bosnjaka, iako sa njima ne dijeli nikakvu poveznicu.

Inzistirao je da samo vjernici - muslimani imaju pravo na molitvenu pauzu, i da se citav nastavni proces mora tome prilagoditi
U svojim javnim istupima gnusa se od same pomisli da respektira bilo koga ako on nije musliman.
Ustvari, on otvoreno mrzi svakoga iz BIH tko nije musliman, cak se i ne trudi da to i sakrije.

Zahiragic je produkt sistema koji ce omoguciti da religijska etno-nacionalizacija Sarajeva dozivi svoj vrhunac, ako vec i nije.

A najveca steta je u tome sto ovakvih kao sto je Zahiragic imas na pasja preskala, repliciraju se kao kancer. I to su njegovi navijaci i glasaci.
Slika i prilika danasnjih novokomponovanih balijandera, i jedan od glavnih razloga sto nam je BDP po stanovniku na nivou africkog. nOrod znO. :bih:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3535 Re: Zahiragić opet jaše

Post by insomnia78 »

Sto jes, jes. Ova je bas onako “u vjeri”
Sta si se usro ba
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3536 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Bloo »

Najpozitivnija stvar u nacrtu Kodeksa je ova jednakost: zabranjuje se napadna šminka i muškarcima i ženama.
Jadni em0 studenti.

S obzirom da se muškim studentima ne zabranjuje odjeća koja: otkriva stomak, leđa i duboki dekolte, bilo bi interesantno da barem jedan student dođe obučen ovako:
Image
Hakiz
Posts: 48379
Joined: 30/07/2015 20:01

#3537 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Hakiz »

¤ jelena ¤ wrote:...Zanima me sadržaj kodeksa - što sam već pročitala - i argumenti protiv donošenja istog...

što ću, nadam se, negdje uskoro pročitati.
Privatna firma je prvatna stvar. To se ne može porediti sa javnom ustanovom.

Osnovne i srednje škole za razliku od univeziteta se ustanove u kojima su maloljetnici, a oni nemaju baš po zakonu prava na slobodan izbor u svim aspektima života. Niti je odnos odraslog, uključujući profesora, prema maloljetniku po zakonu izjednačen sa odnosom prema mladom, ali ipak punoljetnom, studentu.

Odjeća je takođe stav i iznošenje mišljenja.
Što se oblačenja tiče...riječ je o poslovno-ležernoj opciji koja dozvoljava jednoj iole kreativnoj mladoj osobi i da izgleda lijepo i pristojno i da iskaže svoje nezadovoljstvo nekim vidom odstupanja od strogosti i usiljene ozbiljnosti
A šta je lijepo i pristojno će odrediti Zahiragić. A koliko vidim, ni tebi ne bi bilo mrsko da ti budeš ta koja će odrediti.

Mislim da te argumenti protiv ne zanimaju. Da te zanimaju, imala bi ih i sama jer su jednostavni. A već su izneseni u proteklih nekoliko dana ne mislim na forumu nego i u javnim raspravama. Te rasprave su spomenute na temi, pa ako je prelistaš naći ćeš informacije.

A to što te zelenilo ne tangira, to je tvoje pravo. Ne boj se, neće kod nas.
Last edited by Hakiz on 15/07/2018 14:36, edited 1 time in total.
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#3538 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Xavier1 »

Jao sta je islamofoba na temi. :oops:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3539 Re: Zahiragić opet jaše

Post by triconja »

Xavier1 wrote:Jao sta je islamofoba na temi. :oops:
Ove sto napadaju neku tradicionalnu nosnju nekih vjerskih skupina treba pitat sta misle o "izazovnoj" nosnji i tek nakon tog se more odredit jel ima islamofobije ili nema.

Evo da ja kaem meni je milina vidjet razgoliceno zensko vanka kad sunce upici ali nije uredu da se tako oblaci na radnom mjestu dje postoji neka interakcija medj ljudima, more bit jedino u striptiz barovima i javnim kucama da je pristojno. Svejedno mi je jel neko pokriven ili nije na ulici ali treba po fasistickom ustroju to radit u javnim ustanovama i radnim mjestima, treba masa bit homogena (svi iste frizure, obucu i radne mantile), jelte :D
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10259
Joined: 12/10/2014 01:12

#3540 Re: Zahiragić opet jaše

Post by skupljac_zeljeza »

Xavier1 wrote:Jao sta je islamofoba na temi. :oops:
Ulaže se popriličan napor da se svašta nešto oboji islamizacijom i isto tako opravda islamofobija, ali polahko, svikne se vremenom. :mrgreen:

Ne diraj u fetiše. :mrgreen:

Image
Last edited by skupljac_zeljeza on 15/07/2018 15:26, edited 1 time in total.
Hakiz
Posts: 48379
Joined: 30/07/2015 20:01

#3541 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Hakiz »

Ma, nije to ni loše.

Uradiš ovako: Postoje dva dozvoljena kroja odjeće za muškarce, dva za žene, dva oblika dozvoljenih cipela, svi to nabave i niko se ne pati razmišljanjem šta da sutra obuče na posao ili predavanja, nema sramote što, zaboga, vidjeće me kolege dva dana zaredom u istoj odjeći, itd. Otklone se mnogi problemi na taj način.

Treba usvojiti svijetle tradicije Sjeverne Koreje i sličnih društava koja su takve stvari efikasno riješile na sreću i zadovoljstvo širkoh masa.

Uostalom, ako mogu studenti u Portugalu, možemo i mi:

Image

P. S: A nisu muslimani :evil:
Hakiz
Posts: 48379
Joined: 30/07/2015 20:01

#3542 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Hakiz »

skupljac_zeljeza wrote:
Xavier1 wrote:Jao sta je islamofoba na temi. :oops:
Ulaže se popriličan napor da se svašta nešto oboji islamizacijom i isto tako opravda islamofobija, ali polahko, svikne se vremenom. :mrgreen:

Ne diraj u fetiše. :mrgreen:

Image
Upravo.

Baš bih volio da mi forumašica jelena kaže šta je na ovoj slici vulgarno, nepristojno i ružno.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3543 Re: Zahiragić opet jaše

Post by moonca »

U mnogim Africkim zemljama je opet obnovljen i nametnut - dress cod -oblacenja. Sve u svrhu povecanog sekslualnog uznemiravanja prema zenama/ studenticama.
Pripijena i prozirana odjeca je po meni neprihvatljiva, sve ostalo bi trebalo biti u granicama pristojnog. E, sta je za koga 'pristojno'.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10259
Joined: 12/10/2014 01:12

#3544 Re: Zahiragić opet jaše

Post by skupljac_zeljeza »

Hakiz wrote: Upravo.
Image
Hakiz
Posts: 48379
Joined: 30/07/2015 20:01

#3545 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Hakiz »

moonca wrote:U mnogim Africkim zemljama je opet obnovljen i nametnut - dress cod -oblacenja. Sve u svrhu povecanog sekslualnog uznemiravanja prema zenama/ studenticama.
Pripijena i prozirana odjeca je po meni neprihvatljiva, sve ostalo bi trebalo biti u granicama pristojnog. E, sta je za koga 'pristojno'.
Stvar je u tome je što se problem prebacuje na žrtvu. Studentica je atraktivna, profesor ili kolega student je napadaju, umjesto da se profesor ili kolega nauče pristojnosti, kazne, smire, štagod, studentica je ta koja mora da promijeni oblačenje.

Klasična zamjena teza, oportunizam, linija manjeg otpotra, ljenost, vjerski pristup problemu, nastavi niz.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3546 Re: Zahiragić opet jaše

Post by moonca »

Hakiz wrote:
moonca wrote:U mnogim Africkim zemljama je opet obnovljen i nametnut - dress cod -oblacenja. Sve u svrhu povecanog sekslualnog uznemiravanja prema zenama/ studenticama.
Pripijena i prozirana odjeca je po meni neprihvatljiva, sve ostalo bi trebalo biti u granicama pristojnog. E, sta je za koga 'pristojno'.
Stvar je u tome je što se problem prebacuje na žrtvu. Studentica je atraktivna, profesor ili kolega student je napadaju, umjesto da se profesor ili kolega nauče pristojnosti, kazne, smire, štagod, studentica je ta koja mora da promijeni oblačenje.

Klasična zamjena teza, oportunizam, linija manjeg otpotra, ljenost, vjerski pristup problemu, nastavi niz.
Ne bas. Odjeca govori o karakteru, manje vise. Moze biti i moderno i oskudno -ali opet ne seksipilno/ prosto.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 5157
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#3547 Re: Zahiragić opet jaše

Post by ¤ jelena ¤ »

@Hakiz

Kad budeš pažljivo i s razumijevanjem čitao šta ti se piše, a ne ad hominem nagađao šta je meni mrsko, a šta ne i čega se ja bojim...

možda i dobiješ odgovore na pitanja koja postavljaš.

Većina stavova iznesenih na temi, o ovom konkretnom problemu, nisu ni za žute štampe - a oni preuzeti sa nekih drugih izvora uopšte nisu argumenti. Učenik trećeg razreda gimnazije može ih pobiti bez mnogo intelektualnog napora - o nekom starijem da i ne govorim.


Prema tome, Zahiraga može komotno u ministre, mašala...jer nikakvih prepreka na tom putu nema.
Hakiz
Posts: 48379
Joined: 30/07/2015 20:01

#3548 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Hakiz »

Blah.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 5157
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#3549 Re: Zahiragić opet jaše

Post by ¤ jelena ¤ »

John Cleese wrote:
¤ jelena ¤ wrote:Jeste čuli nekad da je neko kome je jako stalo do posla došao u trenerci, bermudama i japankama na razgovor za posao u nekoj banci, uglednoj firmi i tome slično. Niste, naravno.
Haver mi je isao u trenerci na razgovor kod Keljmendija.
U onoj za svecane prilike, doduse, arkticki bijeloj sa diskretnim logom.
Ako je tvoj haver danas uspješan, zadovoljan i srećno zaposlen čovjek kod tog gazde, OK, nikakav problem. :)
John Cleese
Posts: 42913
Joined: 25/05/2010 18:30

#3550 Re: Zahiragić opet jaše

Post by John Cleese »

¤ jelena ¤ wrote:
John Cleese wrote:
¤ jelena ¤ wrote:Jeste čuli nekad da je neko kome je jako stalo do posla došao u trenerci, bermudama i japankama na razgovor za posao u nekoj banci, uglednoj firmi i tome slično. Niste, naravno.
Haver mi je isao u trenerci na razgovor kod Keljmendija.
U onoj za svecane prilike, doduse, arkticki bijeloj sa diskretnim logom.
Ako je tvoj haver danas uspješan, zadovoljan i srećno zaposlen čovjek kod tog gazde, OK, nikakav problem. :)
Rekao bih da nije :|

http://ba.n1info.com/a240894/Vijesti/Vi ... tvora.html
Post Reply