Sirija vol. 2

Locked
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3526 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger__ »

- Intervencija RF koja je povećala snage Osovine (Damask, Bejrut, Bagdad, Teheran) je ugrozila ove visokoprofitabilne poslove, ugrozila geopolitičke i agende energetske geopolitike i dotadašnji odnos snaga na terenu i uopšte se ne treba čuditi obaranju putničkog i vojnog aviona, misterioznom terorističkom aktu u Parizu i ko zna šta sve je ispred nas...

Intervencija RF je ugrozila interese najmoćnijih aktera planete i samo dragi Bog zna šta će sve tek izdešavati. Ne bi me čudilo da na kraju balade i atomske počnu sijevati.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#3527 Re: Sirija vol. 2

Post by Lincoln-Burrows »

Challenger__ wrote: Intervencija je ugrozila interese najmoćnijih aktera planete i samo dragi Bog zna šta će sve tek izdešavati. Ne bi me čudilo da na kraju balade i atomske počnu sijevati.
To bi bio doslovno kraj balade.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3528 Re: Sirija vol. 2

Post by General War »

Iskljuci "oficijelni" Bejrut i Bagdad.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3529 Re: Sirija vol. 2

Post by General War »

Lincoln-Burrows wrote:
Challenger__ wrote: Intervencija je ugrozila interese najmoćnijih aktera planete i samo dragi Bog zna šta će sve tek izdešavati. Ne bi me čudilo da na kraju balade i atomske počnu sijevati.
To bi bio doslovno kraj balade.
...to zavisi od putina i njegove bolesne ambicije.
User avatar
nixon69
Posts: 1007
Joined: 06/10/2013 21:29

#3530 Re: Sirija vol. 2

Post by nixon69 »

Mlohavi wrote:Ako obratis paznju vidjet ces razliku izmedu ovog sto si napisao i maloprijasnjeg pominjanja mogucnosti da NATO iskoristi postavljanje s400 kao izgovor za povlacenje iz zracnih udara na ISIL. :run:
Zasto bi se povlacili?
Koliko je meni poznato i Francuska je isto u NATO savezu,pa su jos uvijek tamo.
Bombarduju skupa sa Rusima jer su napravili koaliciju,sto se za ostale ne moze reci.
Turska je isto u NATO-u,pa nek proba sad uletjeti u Siriju ako ima muda. A tako ce i ostati sve dok ne ispeglaju nesuglasice sa Rusijom.

Niko od njih ne zeli da izgubi tehniku i ljudstvo ako nema dogovora.
Do sad se nije znalo ni ko pije ni ko placa u Siriji.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3531 Re: Sirija vol. 2

Post by General War »

nixon69 wrote:
Mlohavi wrote:Ako obratis paznju vidjet ces razliku izmedu ovog sto si napisao i maloprijasnjeg pominjanja mogucnosti da NATO iskoristi postavljanje s400 kao izgovor za povlacenje iz zracnih udara na ISIL. :run:
Zasto bi se povlacili?
Koliko je meni poznato i Francuska je isto u NATO savezu,pa su jos uvijek tamo.
Bombarduju skupa sa Rusima jer su napravili koaliciju,sto se za ostale ne moze reci.
Turska je isto u NATO-u,pa nek proba sad uletjeti u Siriju ako ima muda. A tako ce i ostati sve dok ne ispeglaju nesuglasice sa Rusijom.

Niko od njih ne zeli da izgubi tehniku i ljudstvo ako nema dogovora.
Do sad se nije znalo ni ko pije ni ko placa u Siriji.
Da bi se S 400 uspjesno koristi mora koristiti nisanski radar, da bi avion letio pod tim rezimom mora ukljuciti jammer (ometac) i jos masu drugih stvari koji bi neutralizovao pretnju PVO na pilote...u slicaju "greske" zna se kako piloti prolaze u rukama kojekakvih bandi i da prezive, znaci jedno iskljucuje drugo...
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#3532 Re: Sirija vol. 2

Post by Lincoln-Burrows »

Do sada su jedino ameri upotrijebili atomsku bombu i nisu nikada osjećali
žaljenje zbog toga. oni su možda i veća prijetnja za svijet od ostalih od Kine do Pakistana.
User avatar
nixon69
Posts: 1007
Joined: 06/10/2013 21:29

#3533 Re: Sirija vol. 2

Post by nixon69 »

Izmedju ostalog,mogu oni svi skupa bombardovati kozojebe narednih 100 godina,ali opet ih nece unistiti sve dok nema pjesadije da ih pocisti.
Oni nemaju nikakve infrastrukture,pa kad se dosta toga unisti da se predaju,kao sto je bio slucaj sa Srbijom.
ISIL-a bas briga ako avijacija unisti jedan grad,odmah se prebace u drugi i tako u krug.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3534 Re: Sirija vol. 2

Post by General War »

Lincoln-Burrows wrote:Do sada su jedino ameri upotrijebili atomsku bombu i nisu nikada osjećali
žaljenje zbog toga. oni su možda i veća prijetnja za svijet od ostalih od Kine do Pakistana.
Jasta su... :-) Pakistanu ni Indiji nije na kraj pameti da se toga lacaju...ali je posurnulim sovjetima svaka druga recenica nuklearni rat :D
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#3535 Re: Sirija vol. 2

Post by klixo »

Challenger__ wrote:
Mlohavi wrote:Kako sam samo siguran da bi sad i jedni i drugi itekako voljele da onaj su24 nije srusen.
Nisam baš siguran. Ovo je Rusima došao kao vanredno dobar izgovor da dodatno pojačaju svoje prisustvo u Siriji a da za to imaju podršku širom svijeta, te da izoluju Tursku na međunarodnoj areni kao glavnu zaštitnicu militanata/ekstremista.

Šta više, uvjeren sam da je ovako.

_____

Savo, ti fakat ne razumiješ šta drugi pišu. Sve je u dure - :thumbup: - ovaj rad.
Ili su mozda Turci i Rusi u dogovoru srusili avion kako bi Rusi pojacali svoje prisustvo u Siriji :?
Kakve se ovdje igre igraju vrijeme ce pokazati.
User avatar
husein_kapetan
Posts: 3314
Joined: 24/07/2013 20:19

#3536 Re: Sirija vol. 2

Post by husein_kapetan »

nixon69 wrote:
Mlohavi wrote:Jutros neko od kolega forumasa napisa kako nema americkih letova iznad Sirije od postavljanja s400, sta je stvarni razlog ne zna coEk.
To sam ti prije par dana objasnio,pa si mi se smijao. :)
Ipak stvar je izgleda malo kompleksnija ...
Naime..rusi nakon obaranja ovog aviona odlucise da aktiviraju vlastiti sistem "Krasukha-4" koji je vec dopremljen u siriju.. tako da sada defakto ometaju i po potrebi onemogucuju bilo kakav vid komunikacije bilo koga u radijusu od 300 km.. znaci , stvar je vrlo prakticne prirode..i ne samo.. ovaj uredjaj je u stanju da "zatamni" i satelite (vojne) u niskoj orbiti.. i time onemoguci bilo kakvo lansiranje projektila koji koriste ovo navodjenje..
Ipak ovaj sistem nije imun na protivmjere.. ali.. upotreba protumjera i eventualni napad na ovaj sistem je automatski objava rata jer trenutno rusija na tlu sirije je jedina zemlja koja djeluje ubutar medjunarodnog pravnog okvira..
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3537 Re: Sirija vol. 2

Post by General War »

nixon69 wrote:Izmedju ostalog,mogu oni svi skupa bombardovati kozojebe narednih 100 godina,ali opet ih nece unistiti sve dok nema pjesadije da ih pocisti.
Oni nemaju nikakve infrastrukture,pa kad se dosta toga unisti da se predaju,kao sto je bio slucaj sa Srbijom.
ISIL-a bas briga ako avijacija unisti jedan grad,odmah se prebace u drugi i tako u krug.
Ameri nece, rusi nesmiju i nemogu...iran se trudi ali tanko, Assad i Irak da bog sacuva. ko ce poslat vojsku?
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#3538 Re: Sirija vol. 2

Post by Lincoln-Burrows »

General War wrote:
Lincoln-Burrows wrote:Do sada su jedino ameri upotrijebili atomsku bombu i nisu nikada osjećali
žaljenje zbog toga. oni su možda i veća prijetnja za svijet od ostalih od Kine do Pakistana.
Jasta su... :-) Pakistanu ni Indiji nije na kraj pameti da se toga lacaju...ali je posurnulim sovjetima svaka druga recenica nuklearni rat :D
Kako bilo činjenica je da je USA opandrčila i izvršila trenutnu masovnu egzekuciju.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3539 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger__ »

klixo wrote:Ili su mozda Turci i Rusi u dogovoru srusili avion kako bi Rusi pojacali svoje prisustvo u Siriji :?
Kakve se ovdje igre igraju vrijeme ce pokazati.
I to mi je palo na pamet. Lično bih volio da je tako, ali... Ne vjerujem.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3540 Re: Sirija vol. 2

Post by General War »

Lincoln-Burrows wrote:
General War wrote:
Lincoln-Burrows wrote:Do sada su jedino ameri upotrijebili atomsku bombu i nisu nikada osjećali
žaljenje zbog toga. oni su možda i veća prijetnja za svijet od ostalih od Kine do Pakistana.
Jasta su... :-) Pakistanu ni Indiji nije na kraj pameti da se toga lacaju...ali je posurnulim sovjetima svaka druga recenica nuklearni rat :D
Kako bilo činjenica je da je USA opandrčila i izvršila trenutnu masovnu egzekuciju.
cinjenica stoji, uzroci i razlog su diskutabilni...i opet se vole danas...i staljin je ubio vise ljudi u CCCP nego hitler po pisanjima...pa ga opet vole, valjda bilo za njihovo dobro.
User avatar
nixon69
Posts: 1007
Joined: 06/10/2013 21:29

#3541 Re: Sirija vol. 2

Post by nixon69 »

husein_kapetan wrote:Ipak ovaj sistem nije imun na protivmjere.. ali.. upotreba protumjera i eventualni napad na ovaj sistem je automatski objava rata jer trenutno rusija na tlu sirije je jedina zemlja koja djeluje ubutar medjunarodnog pravnog okvira..
Moze i on biti za TOW-ljenje :lol: samo mu treba prici.
User avatar
nixon69
Posts: 1007
Joined: 06/10/2013 21:29

#3542 Re: Sirija vol. 2

Post by nixon69 »

General War wrote:
nixon69 wrote:Izmedju ostalog,mogu oni svi skupa bombardovati kozojebe narednih 100 godina,ali opet ih nece unistiti sve dok nema pjesadije da ih pocisti.
Oni nemaju nikakve infrastrukture,pa kad se dosta toga unisti da se predaju,kao sto je bio slucaj sa Srbijom.
ISIL-a bas briga ako avijacija unisti jedan grad,odmah se prebace u drugi i tako u krug.
Ameri nece, rusi nesmiju i nemogu...iran se trudi ali tanko, Assad i Irak da bog sacuva. ko ce poslat vojsku?
Ameri nece jer je to njihova banda. Rusi mogu i smiju,ali ne protv sviju,jer je trenutno takva situacija. Za Iran ne znam.
Iran salje vecinom dobrovoljce u malom broju,ali to je sve nista ako se ima namjera za permanentnu likvidaciju terorizma.
Sirijski rat je nemoguce privesti kraju,jer tu je umijesano previse zemalja i razlicitih interesa.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3543 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger__ »

.
Last edited by Challenger__ on 28/11/2015 18:26, edited 2 times in total.
User avatar
nixon69
Posts: 1007
Joined: 06/10/2013 21:29

#3544 Re: Sirija vol. 2

Post by nixon69 »

BTW,sta bi sa Kinezima?
I oni su imali neke namjere da zabiju nos u Siriju.
Tu nikad kraja. :|
Opet najvise civili nadrljaju.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3545 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger__ »

Challenger__ wrote:- Intervencija kao udarac u osinje gnijezdo:

Image
How ISIS oil from Iraq & Syria ends up in Israel. Sold in Kurdistan, trucked to Turkey & then shipped to Israel.
- ISIS sells Iraqi & Syrian oil to Kurdish & Turkish smuggling networks, who sell it on as KRG oil, often to Israel
- After ISIS oil is extracted and loaded, the tankers leave Nineveh province to KRG, then sold to highest bidder & trucked to Turkey.
- Once in Turkey, ISIS oil is indistinguishable from oil sold by the KRG, sold as "illegal", "source unknown" or "unlicensed" oil.
:arrow: LINK
:arrow: How Islamic State oil flows to Israel
Još nešto a u vezi sa ovim kriminalnim poslovima... Advokati ISIL-a i terorizma su stalno isticali "trgovinu naftom Assada sa ISIL-om", a riječ je o tragičnoj poziciji u kojoj se našao Damask: ostali su bez izvora za elementarne potrebe pa su im oklopi više puta stajali zbog nedostatka nafte. Iranske isporuke su bile nedovoljne pa su se kao posrednici između razbojnika i Damaska pojavili ruski posrednici koji su sirijsku naftu kupovali za elementarne potrebe Damaska.

ALI, u ukupnom udjelu ove ilegalne trgovine oni su bili u ravni statističke greške, kao što pokazuje ovaj i masa drugih izvještaja.

A šta radi onaj idiot, ona klempava budaletina, marioneta i kreten koji slovi kao "američki predsjednik"? On neki dan na listu sankcionisanih lica stavlja te ruske ad hoc mešetare a ne pada mu na pamet da stavi Barzanija (glavni za iračko-kurdistansku trasu), ne stavlja sina Tajipa Erdogana, ne stavlja Exon i British Petroleum koji su također u toj priči, ne stavlja Nathaniela Rothschilda koji se na tom crnom tržištu pojavljuje kao suvlasnik jedne mješovite kompanije za prodaju "ISIL-ove" nafte. Oni su svi "saveznici", hahaha... Da ne pominjem neizrečene sankcije prema krajnjim kupcima - Izraelu i Turskoj.

Američka tzv. "anti-ISIL koalicija" je 14 mjeseci gledala klometarske konvoje cisterni po Siriji i Iraku. Toliko o njima i njihovoj borbi. U osnovi, oni su bili zaštitinici ove pljačke i ove paradržavne tvorevine.

I onda se treba čuditi obaranju civilnih aviona i rešetanjima po civilima u Parizu... :zzzz:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3546 Re: Sirija vol. 2

Post by General War »

nixon69 wrote:
General War wrote:
nixon69 wrote:Izmedju ostalog,mogu oni svi skupa bombardovati kozojebe narednih 100 godina,ali opet ih nece unistiti sve dok nema pjesadije da ih pocisti.
Oni nemaju nikakve infrastrukture,pa kad se dosta toga unisti da se predaju,kao sto je bio slucaj sa Srbijom.
ISIL-a bas briga ako avijacija unisti jedan grad,odmah se prebace u drugi i tako u krug.
Ameri nece, rusi nesmiju i nemogu...iran se trudi ali tanko, Assad i Irak da bog sacuva. ko ce poslat vojsku?
Ameri nece jer je to njihova banda. Rusi mogu i smiju,ali ne protv sviju,jer je trenutno takva situacija. Za Iran ne znam.
Iran salje vecinom dobrovoljce u malom broju,ali to je sve nista ako se ima namjera za permanentnu likvidaciju terorizma.
Sirijski rat je nemoguce privesti kraju,jer tu je umijesano previse zemalja i razlicitih interesa.
Pa za pocetak nek rusija bombarduje svoju bandu sa 150 aviona kao ameri" svoju" i brzo ce se rat zavrsiti.
User avatar
nixon69
Posts: 1007
Joined: 06/10/2013 21:29

#3547 Re: Sirija vol. 2

Post by nixon69 »

General War wrote:Pa za pocetak nek rusija bombarduje svoju bandu sa 150 aviona kao ameri" svoju" i brzo ce se rat zavrsiti.
Pa rekao sam ti tu je previse nacija umijesano i svi imaju svoje interese. Mali milion kojekakvih grupacija koje sve vuku vodu na svoj mlin uz pomoc obavjestajnih i kontraobavjestajnih sluzbi sirom planete.
Da nije tako,taj rat bi trajao dugo koliko i Gruzijski rat.
Drvenija87
Posts: 1027
Joined: 13/08/2014 05:06

#3548 Re: Sirija vol. 2

Post by Drvenija87 »

Dokle se stiglo sa napredovanjem Ruja i njihovih podguznih muha na teritoriji Sirije?
Koliko napadaju zrakopolovima,zbilja bi se reklo da ce Tursku ,Saudijsku Arabiju i Katar sravniti sa zemljom ,a na terenu katastrofalno stanje po Putashev i Asadov rezim.
Pobunjenici su toliko blizu Latakiji (15 km zracne linije),da jednostavno mogu gadjati rusku bazu artiljerijom kad pozele.
Cak su i kod Alepa izgubili gotovo sve zauzete polozaje od prosle sedmice.
Dok se god srBski dragovoljci ne umijesaju,nece biti napretka po sirijski rezim.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3549 Re: Sirija vol. 2

Post by General War »

nixon69 wrote:
General War wrote:Pa za pocetak nek rusija bombarduje svoju bandu sa 150 aviona kao ameri" svoju" i brzo ce se rat zavrsiti.
Pa rekao sam ti tu je previse nacija umijesano i svi imaju svoje interese. Mali milion kojekakvih grupacija koje sve vuku vodu na svoj mlin uz pomoc obavjestajnih i kontraobavjestajnih sluzbi sirom planete.
Da nije tako,taj rat bi trajao dugo koliko i Gruzijski rat.
Ma nema tu previse nacija i interesa vec nema jednostavno strane koja je bolja od druge...alternativa assadu je katastrofa, katastrofa je assad da pobjedi alternativu...dok se ne umore, pa onda "dejton".
User avatar
nixon69
Posts: 1007
Joined: 06/10/2013 21:29

#3550 Re: Sirija vol. 2

Post by nixon69 »

Generale,kost je bacena izmedju Sija i Sunita,kao sto je nekad i kod nas bilo.
Mene je samo strah da to sranje ne prebace u Evropu a kako mi se cini to im je i cilj.
Samo je pitanje vremena kad ce Rusima da prekipi i povedu islamiste sa istoka na Evropu.
Locked