Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3526 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Transama?
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3527 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Bloo wrote:Transama?
Transvestiti.. to mi je ostalo od Njemačke, jer ih zovu die Transen.
User avatar
MaD_ProfessoR
Posts: 801
Joined: 16/11/2012 12:00

#3528 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MaD_ProfessoR »

Lik je namjerno pogrešno interpretiran od određenih grupa kao šovinista, fašista mizogin i transfobičan, a zapravo je sve počelo jer je uperio prstom na zakon koji te primorava da nekoga moraš oslovljavati kako taj isti zakon propisuje, neologizmom koji je (manje-više) logički neutemeljen.

Nazvati ga intelektualcem za glupe ljude je poprilično maliciozno, kao što je je ishitreno izjaviti da se njegova moralnost temelji na biblijskom učenju.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3529 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote:
Bloo wrote:Transama?
Transvestiti.. to mi je ostalo od Njemačke, jer ih zovu die Transen.
Grozan izraz :| trandže.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3530 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

medvjed23 wrote:
triconja wrote: Kao sto rekoh maloprije, ako mislis da je lahko jaro olovku u ruke pa mlati milione. Naravno da nije lahko ali eto on se naso u zizi javnosti zbog transeksualaca i oni depresivci se okupili oko njega i poceli ga finansirat i ostalo je historija. Za ovo peterson memes, jastaradi, eee, nije meni zivot tako dosadio da trosim vrijeme na takve stvari :lol:
da, čini se da nemalom broju izgubljenih ljudi pomaže da nađu smisao života.. i njegov pristup tome je, koliko sam upratio, prizemljen, realan.. ne bavi se cvjetićima, leptirićima ni lažnim nadama, već polazi od tvrdnje: život je težak i pun bola, pa prelazi na pitanje: koji je najbolji način da se nosimo sa sranjem koje nam život servira? :D
Cini mi se da je dosta u tome uspjesan, a kao sto si vidio na neki nacin "bodri" izgubljene duse :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3531 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

Bloo wrote:
MarlboroGold wrote:
Bloo wrote:Transama?
Transvestiti.. to mi je ostalo od Njemačke, jer ih zovu die Transen.
Grozan izraz :| trandže.
A jesi li vidjela kad je davo govore oko fakulteta i na tveu u kanadi kako pazi lola sta govori, znaci bukvalno hoda po jajima :lol:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3532 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Bloo wrote:
MarlboroGold wrote:
Bloo wrote:Transama?
Transvestiti.. to mi je ostalo od Njemačke, jer ih zovu die Transen.
Grozan izraz :| trandže.
Taj je definitivno gori... nešto u rangu ženturača iako ga i ja povremeno koristim, ali zna se za kakve žene.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3533 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote: Taj je definitivno gori... nešto u rangu ženturača iako ga i ja povremeno koristim, ali zna se za kakve žene.
Iskreno, nisam nikada koristila taj izraz.
Koji bi muski pandan toga bio?
User avatar
dale cooper
Posts: 31383
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3534 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

MarlboroGold wrote:
annoy wrote:Petersonu se mogu prigovorit neke stvari, ali da je sovinist to nikako, u onome sto on govori nema nikakvog sovinizma, samo sto se danas sovinizmom smatra i iznosenje cinjenica, ako one nisu u skladu s lazljivom feministickom agendom.

Jel tko citao 12 rules for life? Ja bas pocinjem :D
:thumbup:

Ne mora to imati veze sa feminizmom - bilo šta što je činjenica, a ne uklapa se u trenutni mainstream, je problem i osuđuje se koliko god da je razumno i ispravno. Individualizmu se počinje gubiti svaki smisao u današnjem vremenu.
Jednostavno ove današnje generacije su razmažene i preosjetljive.

Eto kud je svijet otišao da je transama dopušteno da traže kojekakve posebne nagrade i medalje za to što su to što jesu i što imaju problema u stvarnom životu... pa to je šamar svim onim ljudima koji su stvarno ugroženi i čije stanje treba okarakterisati kao teško.
Ako misliš na onaj njihov sukob sa Petersonom, oni tu nisu ništa drugo tražili osim da ih se oslovljava na prikladan način sa
prikladnim zamjenicama. I onda kada ga neko od njih upita zašto to ne radi, on to uslovljava poštovanjem prema nekim.
Što je totalno pogrešno, riječ je jedino o korištenju zamjenica. Je li potrebno da respektuješ nekog muškarca i ženu, da bi ih
u ili bez njihovog prisustva nazvao "she" ili "he" odnosno ona ili on po naški. To je zdrava logika. Činjenica je da postoje transrodne
osobe, i one nigdje ne idu, i to se mora prihvatiti kao i činjenica da postoje nove zamjenice kada hoćeš da ih pozoveš.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3535 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

Bloo wrote:
MarlboroGold wrote: Taj je definitivno gori... nešto u rangu ženturača iako ga i ja povremeno koristim, ali zna se za kakve žene.
Iskreno, nisam nikada koristila taj izraz.
Koji bi muski pandan toga bio?
e cuj muski pandan
nema ga

kao ni za termine usidjelica, stara cura, udavaca, raspustenica, polovnjaca, alapaca, jezikara, junejmit.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3536 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

a o Petersonu - postujem njegovu elokvenciju, vrlo spretno koristenje logike u raspravama i nespornu inteligenciju. steta je samo sto neko takve inteligencije nema i ponesto sira shvatanja (vidjeti pod wage gap, feminizam, Islam, transrodna prava...).
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3537 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

wewa wrote:
Bloo wrote:
MarlboroGold wrote: Taj je definitivno gori... nešto u rangu ženturača iako ga i ja povremeno koristim, ali zna se za kakve žene.
Iskreno, nisam nikada koristila taj izraz.
Koji bi muski pandan toga bio?
e cuj muski pandan
nema ga

kao ni za termine usidjelica, stara cura, udavaca, raspustenica, polovnjaca, alapaca, jezikara, junejmit.
Mda.

Interesantni su izrazi muškarača i ženturača - kako samo grubo zvuče.
Dok pogrdni izrazi peško, tetkica itd. zvuče blago, tako stvarajući kontrast (i jedni i drugi izrazi) sa onim šta se očekuje da žene i muškarci stereotipno budu (nježno-grubo) , a nisu, pa ih se još i ovako vokalno grdi.
User avatar
dale cooper
Posts: 31383
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3538 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

MaD_ProfessoR wrote:Lik je namjerno pogrešno interpretiran od određenih grupa kao šovinista, fašista mizogin i transfobičan, a zapravo je sve počelo jer je uperio prstom na zakon koji te primorava da nekoga moraš oslovljavati kako taj isti zakon propisuje, neologizmom koji je (manje-više) logički neutemeljen.

Nazvati ga intelektualcem za glupe ljude je poprilično maliciozno, kao što je je ishitreno izjaviti da se njegova moralnost temelji na biblijskom učenju.

“Even older and deeper than ethics, however, is religion. Religion concerns itself not with (mere) right and wrong but with good and evil themselves—with the archetypes of right and wrong. Religion concerns itself with the domain of value, ultimate value. That is not the scientific domain. It’s not the territory of empirical description.”

“The Bible is, for better or worse, the foundational document of Western civilization (of Western values, Western morality, and Western conceptions of good and evil). …The Bible has been thrown up, out of the deep, by the collective human imagination, which is itself a product of unimaginable forces operating over unfathomable spans of time. Its careful, respectful study can reveal things to us about what we believe and how we do and should act that can be discovered in almost no other manner.”


To je iz njegove knjige 12 Rules for Life , također citirano u onom članku koji sam postavio, a koji niko očigledno ne čita. :mrgreen:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3539 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

Bloo wrote:
wewa wrote: e cuj muski pandan
nema ga

kao ni za termine usidjelica, stara cura, udavaca, raspustenica, polovnjaca, alapaca, jezikara, junejmit.
Mda.

Interesantni su izrazi muškarača i ženturača - kako samo grubo zvuče.
Dok pogrdni izrazi peško, tetkica itd. zvuče blago, tako stvarajući kontrast (i jedni i drugi izrazi) sa onim šta se očekuje da žene i muškarci stereotipno budu (nježno-grubo) , a nisu, pa ih se još i ovako vokalno grdi.
Sta je junejmit?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3540 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

triconja wrote:
Bloo wrote:
wewa wrote: e cuj muski pandan
nema ga

kao ni za termine usidjelica, stara cura, udavaca, raspustenica, polovnjaca, alapaca, jezikara, junejmit.
Mda.

Interesantni su izrazi muškarača i ženturača - kako samo grubo zvuče.
Dok pogrdni izrazi peško, tetkica itd. zvuče blago, tako stvarajući kontrast (i jedni i drugi izrazi) sa onim šta se očekuje da žene i muškarci stereotipno budu (nježno-grubo) , a nisu, pa ih se još i ovako vokalno grdi.
Sta je junejmit?
Prostitutka.
Kurva.
Prokufnjača.
Mahauša.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3541 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

Bloo wrote:
triconja wrote: Sta je junejmit?
Prostitutka.
Kurva.
Prokufnjača.
Mahauša.
Gdje se to koristi, prvi put cujem
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3542 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

Bloo wrote:
Mda.

Interesantni su izrazi muškarača i ženturača - kako samo grubo zvuče.
Dok pogrdni izrazi peško, tetkica itd. zvuče blago, tako stvarajući kontrast (i jedni i drugi izrazi) sa onim šta se očekuje da žene i muškarci stereotipno budu (nježno-grubo) , a nisu, pa ih se još i ovako vokalno grdi.
s tim sto se pesko i tetkica odnose na devijantne pojave, jelte, daleko ekstremnije od toga da zena pokaze asertivnost i bude korigovana etiketom muskarace.
pa kaze budi asertivnija.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3543 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Interesantan je i dublet čistač - čistačica.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3544 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

triconja wrote: Sta je junejmit?
you name it, iliti nastavi po volji
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3545 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

Bloo wrote:Interesantan je i dublet čistač - čistačica.
a sekretar - sekretarica? konotacije su naprosto fascinantne.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3546 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

triconja wrote:
Bloo wrote:
triconja wrote: Sta je junejmit?
Prostitutka.
Kurva.
Prokufnjača.
Mahauša.
Gdje se to koristi, prvi put cujem
Ja nabrojah samo još izraza koje nemaju svoj "muški oblik", a pežorativne su po značenju i koriste se svakodnevno. Čak se koriste i pogrdno za muškarce (ok, ima i izraz mahalac, ali sa blago drugačijom konotacijom).
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3547 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

dale cooper wrote:
MaD_ProfessoR wrote:Lik je namjerno pogrešno interpretiran od određenih grupa kao šovinista, fašista mizogin i transfobičan, a zapravo je sve počelo jer je uperio prstom na zakon koji te primorava da nekoga moraš oslovljavati kako taj isti zakon propisuje, neologizmom koji je (manje-više) logički neutemeljen.

Nazvati ga intelektualcem za glupe ljude je poprilično maliciozno, kao što je je ishitreno izjaviti da se njegova moralnost temelji na biblijskom učenju.
To je iz njegove knjige 12 Rules for Life , također citirano u onom članku koji sam postavio, a koji niko očigledno ne čita. :mrgreen:
Ono sto sam ja skonto nakon odgledanog jednog predavanja o nekom sranju nekad davno je da covjek koristi neke price da bi nekog doveo do nekog zakljucka, sto samo po sebi nije pogresno. Uzmi da je citava civilizacija podlozna tako tim pricama, bile one jal religijske jal neke druge, uglavnom djeca se od malih nogu pune propagandom preko tih prica i odrastaju isklesani tim pricama. I naravno citav ciklus se nastavlja.

Sto govorim da je to propaganda? Pa zato jer se ljudima (djeci) pasivno namecu stavovi drustva, ako to nije propaganda onda ne znam sta jest.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3548 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

wewa wrote:
Bloo wrote:Interesantan je i dublet čistač - čistačica.
a sekretar - sekretarica? konotacije su naprosto fascinantne.
A, da :mrgreen:
Moj omiljeni.

Ili situacije gdje žena ne želi da joj stoji direktorica kao funkcija na vizit kartama, jer ne zvuči ono...pravo.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3549 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

Bloo wrote:
wewa wrote:
Bloo wrote:Interesantan je i dublet čistač - čistačica.
a sekretar - sekretarica? konotacije su naprosto fascinantne.
A, da :mrgreen:
Moj omiljeni.

Ili situacije gdje žena ne želi da joj stoji direktorica kao funkcija na vizit kartama, jer ne zvuči ono...pravo.
tuga je sto i one rijetke koje dospiju do te deredze moraju razmisljati o tudjoj percepciji njihovog ranga. to je tuga.
ni kad uspijes, nisi sasvim uspjela ako se nisi odrekla cak i rodno korektne titule.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3550 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

Bloo wrote:
wewa wrote:
Bloo wrote:Interesantan je i dublet čistač - čistačica.
a sekretar - sekretarica? konotacije su naprosto fascinantne.
A, da :mrgreen:
Moj omiljeni.

Ili situacije gdje žena ne želi da joj stoji direktorica kao funkcija na vizit kartama, jer ne zvuči ono...pravo.
E vidis ja to gledam sa aspekta efikasnosti, treba tintu stedit a tako dodavanjem ica na svaku rijec ode tinte kolko hoš, tenderi se uzimaju i sakom i kapom radi dva slova :lol: :lol: :lol:
Post Reply