Kikibombona wrote:Siriji ostaje da se uzda u Iran. Ameri su prejaki da ne bi izjednacili rezultat.
USA više nema snage ni za otvoren sukob sa Iranom, jednostavno, njihovi europski partneri se ne bi u to upuštali, a u pogledu domaće javnosti bi im trebao izgovor, nekakav 11. 09. samo tri puta veći. Jednostavno, već neko vrijeme, svjedoci smo početka kraja jedne imperije, ne kažem da nisu još jaki i da ne mogu još dosta zla učiniti, ali su već duže vrijeme u silaznoj putanji, kako ugledom, tako i svim ostalim.
baxul wrote:daxon wrote:
Pa zašto onda misliš da ostatak naroda koji nije bio na Majdanu, a glaso je za Janukovića, nema pravo na narodnu volju?
to ja nisam rekao. ja sam rekao da rusija nema pravo da kroji političku volju. i janukovićev glasač je ukrajinac svakako, ali putin nije.
Nije ni Obama, a ni Merkelova, uostalom, još nijedan Rus nije prešao rusko - ukrajinsku granicu.