Ukrajina

Post Reply
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3526 Re: Ukrajina

Post by Kikibombona »

Challenger__ wrote:
Kikibombona wrote:U ovom sukobu samo Ukrajinci mogu biti donji.
Ako ne bude mrtvih, neko drugi će biti donji.

Obuma, Kerry i Biden.
Pa vidi, Ukrajina je ipak vaznija Evropi nego Americi.

Ako bi Ameri mogli birati izmedju Sirije i Ukrajine, vjerujem da bi izabrali prve.

Ako Rusija otkine komad Ukrajine, Siriji ostaje da se uzda u Iran. Ameri su prejaki da ne bi izjednacili rezultat.
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#3527 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

baxul wrote:
Hlapoje wrote:
Svo vreme to osporavaš dajući neki narodni legitimitet oružanoj smeni vlast u Kijevu.
smjena se desila u parlamentu a ne na ulici. na ulici je stvorena politička volja za to.
Hvala bogu...imali smo prilike na brojnim snimcima da vidimo kako se uteruje politička volja u Ukrajini ovih dana.
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#3528 Re: Ukrajina

Post by baxul »

Hlapoje wrote: Rusi su saterani u ćošak i ne mogu više na kvarnu igru koja traje 20 godina...odgovarati legalističkim metodama.
Na žalost, taj luksuz ne mogu sebi više da dozvole...jer protivnik se služi poganim i nelegalnim metodama, a došli su im na granicu.
rusi su satjerani u ćošak u državi koja se ne zove rusija? :-)
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#3529 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

baxul wrote:
daxon wrote: Je li stvarno vjeruješ u ovo što pišeš?
šta je sporno šefe? tako se desilo. predsjednik pobjegao jer se nije mogao nositi sa političkom krizom koju je sam stvorio udaljavajući se od evrope što se narodu očigledno nije svidilo. narodna volja se potvrdila u parlamentu.
:lol: :lol: :lol:

Image
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#3530 Re: Ukrajina

Post by baxul »

daxon wrote: Pa zašto onda misliš da ostatak naroda koji nije bio na Majdanu, a glaso je za Janukovića, nema pravo na narodnu volju?
to ja nisam rekao. ja sam rekao da rusija nema pravo da kroji političku volju. i janukovićev glasač je ukrajinac svakako, ali putin nije.
prometheus
Posts: 263
Joined: 21/04/2013 20:26

#3531 Re: Ukrajina

Post by prometheus »

Zviz wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
Zviz wrote:

Jos veci problem jer je ne spominjes. Trebas je jednako ocrniti kao i ove, jer to su sve ista govna ili braca zavisi kako gledas. Nema tu razlike. Razlika izmedju Hitlera, Obame, Clintona, Angele, Putina, onog kineza itd. to je sve u 5 deka. Sve je to isto.
Ja nisam za neopravdani intervencionizam kakav je bio onaj u Iraku, ali sam itekako za vojne udare na one koji spremaju genocide, poput SR Jugoslavije (laže onaj ko kaže da mu nije bilo drago kad je čuo da će ih rokati), Libije, Malija... Da nema ovih i ovakvih Rusa, vojnim bi udarom završio rat u Siriji, i prekinulo bi se ovo višegodišnje izgladnjivanje i ubijanje naroda.

To je moj stav. Dakle, intervencija DA, ali samo kratkoročno i u cilju zaštite ljudi od pokolja. Intervencije u cilju zaštite etničke grupe od njihove države je model zbog kojeg je počeo sukob u mojoj državi, i ja sam protiv njega.
Kakva Libija, pa tamo su genocid napravili da vako kazem ljdui koje su platili ovi sa zapada da se docepaju nafte a onda haos ostavili milostinji nepismenih da sprovode red. To ti ga isto dojde da platis razbojnike da te napanu a oni koji su ih platili da uzmu tvoja sredstva i onda pepruste te razbojnike eto da spovedu demokratiju, DRUG ZNAS STA JE CIJENA KOJI SVI PLACAMO U DEMOKRATIJI TJ. DA GLUPI LJUDI MOGU GLASATI, RECI STA HOCE I SPOROVESTI SVOJE VOLJE.
Zviz :thumbup:
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#3532 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

baxul wrote:
Hlapoje wrote: Rusi su saterani u ćošak i ne mogu više na kvarnu igru koja traje 20 godina...odgovarati legalističkim metodama.
Na žalost, taj luksuz ne mogu sebi više da dozvole...jer protivnik se služi poganim i nelegalnim metodama, a došli su im na granicu.
rusi su satjerani u ćošak u državi koja se ne zove rusija? :-)
To je poslednji branik Rusije. Nema dalje.
Narod Ukrajine je na demokratskim izborima birao prorusku vlast, a ona je smenjena oružanim putem uz neskrivenu podršku Zapada.
User avatar
pici
Posts: 46398
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3533 Re: Ukrajina

Post by pici »

Tesla10 wrote:
pici wrote:Image
My name is Rašo, Radovan 007: Karadžić i ruski vojnik 1994. godine
I šta bi ovo sada trebalo dokazati ? Da su Rusi loš narod i da je Rusija fašistčka zemlja, je li to ? Ako ćemo ići ovom logikom onda bi i nas mogli proglasiti agresorima, jer i naših državljana je puno otišlo da ratuju i po Siriji ali i po drugim državama.

da su davali podršku fašHistima i genocidašHima...a ti dalje pjeni...dje su god došHli rusi tu je NATO bombardovo :mrgreen: ...sem gruzije :oops:
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#3534 Re: Ukrajina

Post by baxul »

Hlapoje wrote: To je poslednji branik Rusije. Nema dalje.
jah i istočni berlin je bio i prag je bio i varšava je bila... (i vozuća je bila :D )
User avatar
Danguba
Posts: 15932
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#3535 Re: Ukrajina

Post by Danguba »

Jesu li pocele izbjeglice iz Ukrajine?
Primam par komada ukrajinki. Sigurnost zagarantovana.
User avatar
pici
Posts: 46398
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3536 Re: Ukrajina

Post by pici »

baxul wrote:
Hlapoje wrote: To je poslednji branik Rusije. Nema dalje.
jah i istočni berlin je bio i prag je bio i varšava je bila... (i vozuća je bila :D )
pa polako preko prištine do gruzije i sevastopolja...sljedeĆa je moskva akobogda Insha'Allah :thumbup: :bih:
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#3537 Re: Ukrajina

Post by daxon »

Kikibombona wrote:Siriji ostaje da se uzda u Iran. Ameri su prejaki da ne bi izjednacili rezultat.
USA više nema snage ni za otvoren sukob sa Iranom, jednostavno, njihovi europski partneri se ne bi u to upuštali, a u pogledu domaće javnosti bi im trebao izgovor, nekakav 11. 09. samo tri puta veći. Jednostavno, već neko vrijeme, svjedoci smo početka kraja jedne imperije, ne kažem da nisu još jaki i da ne mogu još dosta zla učiniti, ali su već duže vrijeme u silaznoj putanji, kako ugledom, tako i svim ostalim.
baxul wrote:
daxon wrote: Pa zašto onda misliš da ostatak naroda koji nije bio na Majdanu, a glaso je za Janukovića, nema pravo na narodnu volju?
to ja nisam rekao. ja sam rekao da rusija nema pravo da kroji političku volju. i janukovićev glasač je ukrajinac svakako, ali putin nije.
Nije ni Obama, a ni Merkelova, uostalom, još nijedan Rus nije prešao rusko - ukrajinsku granicu.
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#3538 Re: Ukrajina

Post by Tesla10 »

Nikad ja ne pjenim, ja sam potpuno smiren čovjek.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#3539 Re: Ukrajina

Post by Zviz »

Evo zanjde vijesti, vecina "Ukrainske" vojske na Krimu predala oruzije, neki prebjegli u nesto sto bilio poput TO. Al Klicko sa svojim urdarom zavali Ukraince u pat poziciju - dzaba mu doktorat kad ima posljedice od boksanja i to izgleda zesce.

Na kraju ih nece niko htjeti kao izbjeglice, a niti ce im iko se usuditi pomoci isto kao i Gruziji sto nije niko.
Last edited by Zviz on 02/03/2014 15:40, edited 1 time in total.
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#3540 Re: Ukrajina

Post by Ripicipi »

bordo gandalf wrote:Nakon ruskih dobrovoljaca po Sarajevu i BiH 92. ne mogu ih smislit
Onda je logicno, zar ne, i da Srbe mrzis, a mozda i Hrvate?!
Last edited by Ripicipi on 02/03/2014 15:41, edited 1 time in total.
User avatar
pici
Posts: 46398
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3541 Re: Ukrajina

Post by pici »

EUropa do Urala iza Urala neKa divlja plemena :thumbup: :bih: :mrgreen:
Last edited by pici on 02/03/2014 15:42, edited 1 time in total.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3542 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

daxon wrote:Jednostavno, već neko vrijeme, svjedoci smo početka kraja jedne imperije, ne kažem da nisu još jaki i da ne mogu još dosta zla učiniti, ali su već duže vrijeme u silaznoj putanji, kako ugledom, tako i svim ostalim.
:arrow: http://www.usdebtclock.org/
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#3543 Re: Ukrajina

Post by baxul »

Rokosovski wrote:
Multietnićari, što ne navratite malo do Doboja? :mrgreen:
i to je lice antiglobalzima dakle :D

PS u Doboju sam jako često imam neke porodice na čaršiji.
User avatar
pici
Posts: 46398
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3544 Re: Ukrajina

Post by pici »

Rokosovski wrote:


Multietnićari, što ne navratite malo do Doboja? :mrgreen:

to je davno pod NATO Čizmom...ide se do Urala :thumbup: :bih: ako se bidnete puno klinĆili možda naselite japanska otoČja :mrgreen:
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#3545 Re: Ukrajina

Post by radostan dan »

Danguba wrote:Jesu li pocele izbjeglice iz Ukrajine?
Primam par komada ukrajinki. Sigurnost zagarantovana.
143.000 u zadnje dvije nedjelje, 675.000 ukupno od početka talasanja prije par mjeseci.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#3546 Re: Ukrajina

Post by bordo gandalf »

Ripicipi wrote:
bordo gandalf wrote:Nakon ruskih dobrovoljaca po Sarajevu i BiH 92. ne mogu ih smislit
Onda je logicno, zar ne, i da Srbe mrzis, a mozda i Hrvate?!
Mrzim sve one koji su pokusali razoriti moju domovinu bili to srbi(cetnici), hrvati(ustase), rusi, amerikanci...
valensija
Posts: 699
Joined: 13/11/2012 20:19

#3547 Re: Ukrajina

Post by valensija »

LIVE: Amerika zaprijetila sankcijama Rusiji!

Sekretar SAD Džon Keri upozorio je Rusiju o mogućnosti ozbiljnih sankcija od strane Zapada, koje bi Rusiju izolovale ekonomski, javlja Rojters.

Image

Sekretar SAD Džon Keri upozorio je Rusiju o mogućnosti ozbiljnih sankcija od strane Zapada, koje bi Rusiju izolovale ekonomski, javlja Rojters.

"Ne možete se u 21. vijeku ponašati kao u 19. i izvršiti vojnu invaziju na neku zemlju na osnovu izmišljenih premisa. Rusija i dalje ima izbora i načina da izbjegne eskalaciju krize", istakao je Keri.
User avatar
corolla02
Posts: 11334
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#3548 Re: Ukrajina

Post by corolla02 »

Sarajevo '92

User avatar
Kal El
Posts: 6292
Joined: 07/04/2013 21:49

#3549 Re: Ukrajina

Post by Kal El »

Sto se javljaju ovi cetnici...ee bolesti

Taptalk'd
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3550 Re: Ukrajina

Post by channel10 »

Rokosovski, sta ti pise na licnoj :izet: ? Jel se vi svi drogirate ili je u ovom slucaju samo do tebe :D
Post Reply