TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
brazzo19
Posts: 3275
Joined: 25/09/2008 13:43

#3526 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by brazzo19 »

Fakat jel moguce da tv i resiver rade na pribliznoj ili istoj frekvenciji i da jednostavno kad daljinskim od resivera upalim ili ugasim resiver da se isto tako pali i gasi i tv odnosno pojacava i smanjuje ... ostale funkcije su ok .... zvao sam 2 ovlastena servisa philipsa za BiH kao i ovlasteno predstavnistvo philipsa u BiH i niko ne zna u cemu je problem ni kako to iskljucit ovo mi je rekao jedan serviser da bi moglo biti jedino to .... mislim tv je nov pa me interesuje steti li to sta tv i hoce li biti kakvih problema jer nista mi drugo ne preostaje nego da ukljucim telemachov resiver i da radi 24/7 jer se ne moze sam iskljucit a da ne radi i tv ..... :-) :-) :-) :-)
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#3527 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

brazzo19 wrote:Kako napraviti da mi se ovaj telemachov daljinski ne veze za tv, ja kad ugasim resiver na power tipki od daljinskog i tv se gasi, kad pojacam na daljinskom od tv odmah mi se tv pojacava ko da sam pojaco sa daljinskim od tv.a kako da razdvojim daljinske da budu za sebe ko na samsungu :D
Trebao si opet Samsung kupiti. :) Ocigledno je ba da rade na istoj frekvenciji i ti tu ne mozes nista uraditi. Imas u opcijama resivera da se sam ugasi resiver nakon nekoliko sati pa nastimaj to a mozes i zamijeniti resiver za modul i tako rijesiti taj problem.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 9159
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#3528 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Pitar sa Kariba »

@brazzo19
Pošto si brat pitar i Philipsaš ja cu ti pomoći. :D

Image
To kod tebe nije problem, nego prednost d3 daljinskog. Eto ti uputstvo za uparivanje i kodovi za brendove TV-a. Pa ako ti ova opcija na TV-u smeta ukucaj recimo Samsung (ne d'o Bog :D ) kod i neće biti upareni TV i daljinski od resivera. Javi radi li!



Sony sucks! :lol:
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#3529 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

@Pitar sa Kariba
Ako mu je zadnji model daljinskog od Telemacha onda mu ti kodovi nista ne znace jer daljinski od resivera ne emituje uopste te frkvencije za televizore kada je postavljen na STB nego samo kada je postavljen na TV a ako je postavljen na TV onda mu upravljanje resivera preko daljinskog nece raditi.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 9159
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#3530 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Pitar sa Kariba »

EDIT:Nisam te odmah bio skotao. :D
Uglavnom go Google.
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#3531 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

Ma ne radi se o tome. Radi se o tome da ako mu je ovaj zadnji model daljinskog od Telemacha tu su odvojene frekvencije televizora i resivera i ako je kod njega prebaceno na STB na daljinskom od resivera a televizor prima naredbe znaci da je ista frekvencija rada resivera i televizora i on tu ne moze nista uciniti.

EDIT: tek kada sam odgovorio vidio sam tvoj edit ali da ne brisem sad ovo kada sam vec napisao :)

A kad vec edituje da napisem:
Samsung, Sony & Panasonic RULES! :D
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 9159
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#3532 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Pitar sa Kariba »

:lol:

:thumbup:
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#3533 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by shalla »

Ja vam ne mogu opisati koliko sam se razrahatio nakon što sam poslije kupovine Sony XD8005 uzeo CAM modul od Telemacha i tako se kotarisao receivera i jednog daljinskog :thumbup:
Hem lakše sve sa jednim daljinskim hem je ovaj EPG tj Guide na Sonyju strava dobar...
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3534 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by channel10 »

Zar vi gasite risiver? Ja ga uopste ne gasim. Ugasim tv i to je to.
User avatar
diablobih
Posts: 8302
Joined: 28/12/2015 02:17

#3535 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by diablobih »

Bas htjedoh isto pitati, sta imas gasiti resiver, ostavis ga upaljenog 24/7...
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#3536 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

Ja ovaj PDS3 moram gasiti jer se grije kao djavo kad je upaljen. Dobro grije se on i kad je ugasen ali puno manje. A PDS2 vise gasim iz navike nego iz potrebe jer se ne grije i nema neke velike potrebe za gasenjem ali eto, navika je cudo. :)
User avatar
diablobih
Posts: 8302
Joined: 28/12/2015 02:17

#3537 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by diablobih »

CooK wrote:Ja ovaj PDS3 moram gasiti jer se grije kao djavo kad je upaljen. Dobro grije se on i kad je ugasen ali puno manje. A PDS2 vise gasim iz navike nego iz potrebe jer se ne grije i nema neke velike potrebe za gasenjem ali eto, navika je cudo. :)
Pa sta ako se grije, nece izgoriti :D I meni je vruc, ali me nesto i ne zanima sto je vruc...
User avatar
TAFKAP
Posts: 11989
Joined: 30/09/2011 07:49

#3538 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by TAFKAP »

brazzo19 wrote:Kako napraviti da mi se ovaj telemachov daljinski ne veze za tv, ja kad ugasim resiver na power tipki od daljinskog i tv se gasi, kad pojacam na daljinskom od tv odmah mi se tv pojacava ko da sam pojaco sa daljinskim od tv.a kako da razdvojim daljinske da budu za sebe ko na samsungu :D
Isključi receiver iz struje i pokušaj "isključiti" TV sa Telemachovim daljinskim. Ako se (TV) kojim čudom NE ugasi, onda provjeri na TVu da li je aktivirana opcija da se isti gasi kad se ugasi eksterni uređaj, reciever/DVD/BluRay Player.
cikavelja
Posts: 300
Joined: 07/03/2007 21:30
Location: Dje se koza muze! A nije sisa.

#3539 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by cikavelja »

Na kraju sam zavrsio sa ovim http://www.lg.com/hr/televizori/lg-55EG910V-oled-tv.
Hvala svima na savjetima, malo se budzet prekoracio ali mislim da je vrjedilo.
User avatar
zomri
Posts: 13864
Joined: 03/05/2006 07:31

#3540 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by zomri »

cikavelja wrote:Na kraju sam zavrsio sa ovim http://www.lg.com/hr/televizori/lg-55EG910V-oled-tv.
Hvala svima na savjetima, malo se budzet prekoracio ali mislim da je vrjedilo.
:thumbup: :thumbup:

Odličan izbor. Nadam se samo da nisi završio sa primjerkom koji je bio izlagan. Koliko si platio na kraju ako nije tajna?
arelinho
Posts: 365
Joined: 23/06/2012 16:15

#3541 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by arelinho »

channel10 wrote:Zar vi gasite risiver? Ja ga uopste ne gasim. Ugasim tv i to je to.
Nakon određenog vremena kada resiver stalno radi, a da se ne gasi može se desiti da ti prebacivanje kanala bude baš sporo. Zato se preporučuje da se resiver gasi nakon gašenja tv-a.
brazzo19
Posts: 3275
Joined: 25/09/2008 13:43

#3542 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by brazzo19 »

Koliko bi trebao biti tv odmaknut od zida na nosacu da ima pravi efekat ambilighta ? jeli dovoljno nekih 8-9 cm od led dioda koje svjetle do zida i opcenito taj efekat ambilighta jeli vise izrazen kada je tv na zidu ili recimo na stolu normalno postavljen ili je svejedno ?
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#3543 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by shalla »

Nek si ti uzeo Phillips zbog ambilighta jebo li te on :mrgreen:
brazzo19
Posts: 3275
Joined: 25/09/2008 13:43

#3544 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by brazzo19 »

shalla wrote:Nek si ti uzeo Phillips zbog ambilighta jebo li te on :mrgreen:
Iskreno da budem to je "prevagnulo" , gledao sam izmedju njega i sony.a sve je isto oba su android , 4k, 16gb memorije i sve ostale zajebancije ali ovaj ambilight je fakat poseban ugodjaj kad navece gledas tv ili tekmu ugaseno svjetlo :D a i par poznanika ima ovaj isti tv i niko nije imao nikakvih zamjerki i plus dobio sam 2 godine garancije u radnji plus 3 godine ako se online registrujem, dakle 5 godina imam garancije a cijena je za kes bila ispod 1000 km za 43" model, tako da mislim da sam napravio dobar "deal" :D
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 9159
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#3545 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Pitar sa Kariba »

brazzo19 wrote:Koliko bi trebao biti tv odmaknut od zida na nosacu da ima pravi efekat ambilighta ? jeli dovoljno nekih 8-9 cm od led dioda koje svjetle do zida i opcenito taj efekat ambilighta jeli vise izrazen kada je tv na zidu ili recimo na stolu normalno postavljen ili je svejedno ?
Kod mene je 15-cm udaljen od zida na komodi, vjerujem da se na nosacu postize bolji efekat. To ako ti je zid bijel! :lol: Generalno sto je dalje od zida lošiji se efekat postize.
brazzo19
Posts: 3275
Joined: 25/09/2008 13:43

#3546 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by brazzo19 »

Pitar sa Kariba wrote:
brazzo19 wrote:Koliko bi trebao biti tv odmaknut od zida na nosacu da ima pravi efekat ambilighta ? jeli dovoljno nekih 8-9 cm od led dioda koje svjetle do zida i opcenito taj efekat ambilighta jeli vise izrazen kada je tv na zidu ili recimo na stolu normalno postavljen ili je svejedno ?
Kod mene je 15-cm udaljen od zida na komodi, vjerujem da se na nosacu postize bolji efekat. To ako ti je zid bijel! :lol: Generalno sto je dalje od zida lošiji se efekat postize.
Ja sam citao kazu nekih 10.ak cm od zida da se odvoji da se postize najbolji ugodjaj.... doduse zid nije bijel nego kao krem neka blaga boja svijetla ali koliko vidim ok je dobro "baca" ambiligh :D Nervira me malo sto na jednom ili dva mjesta uocljivo je probijanje bijele boje kada je crna slika ali to im je mana Boze moj ....
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 9159
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#3547 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by Pitar sa Kariba »

Sta bi s daljinskim? Ili si malo trolao?
User avatar
diablobih
Posts: 8302
Joined: 28/12/2015 02:17

#3548 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by diablobih »

brazzo19 wrote:
shalla wrote:Nek si ti uzeo Phillips zbog ambilighta jebo li te on :mrgreen:
Iskreno da budem to je "prevagnulo" , gledao sam izmedju njega i sony.a sve je isto oba su android , 4k, 16gb memorije i sve ostale zajebancije ali ovaj ambilight je fakat poseban ugodjaj kad navece gledas tv ili tekmu ugaseno svjetlo :D a i par poznanika ima ovaj isti tv i niko nije imao nikakvih zamjerki i plus dobio sam 2 godine garancije u radnji plus 3 godine ako se online registrujem, dakle 5 godina imam garancije a cijena je za kes bila ispod 1000 km za 43" model, tako da mislim da sam napravio dobar "deal" :D
Fazon je sto ambilight mozes na svaki tv staviti, samo kupis kit sa neta.
brazzo19
Posts: 3275
Joined: 25/09/2008 13:43

#3549 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by brazzo19 »

Pitar sa Kariba wrote:Sta bi s daljinskim? Ili si malo trolao?
Fakat nisam trolao nego mi se to desava, na poslu sam pa kad dodjem kuci probat cu ovo sto ste napisali .... nevjerovatno fakat ...
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#3550 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

cikavelja wrote:Na kraju sam zavrsio sa ovim http://www.lg.com/hr/televizori/lg-55EG910V-oled-tv.
Hvala svima na savjetima, malo se budzet prekoracio ali mislim da je vrjedilo.
Cestitke, pravi izbor. Trebao si odmah reci da si spreman izdvojiti kesh za OLEDa, da se ne zajebavamo bezveze sa IPS i VA panelima. :)
Post Reply