Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#35226 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bunk »

Dio vlasti,preuzmes dio odgovornosti.
Opozicija 0% odgovornosti,nastavljas prigovarati i tipkati po fb i twitteru i na narednim izborima dobijes tacno onoliko glasova koliko ti treba da nastavis bit opozicija..
Naravno principijelnost kao argument je na visokom nivou sve dok se dizu ruke za vlast koju cine nip ,asda.. :mrgreen:
U osnovi taj fakat da stranka sdp zahvaljujuci
" briljantnoj" taktici par ljudi izigrava fikus kojeg zaljevaju ns i nip u Sk i sto je jos smjesnije asda u usk je u stvari u skladu sa brojem glasova koje su dobili.
Projekt BH blok kojim se glumi neka nepostojeca kategorija a u kojem nije stranka kojoj su Bosnjaci dali 300k glasova se ne moze zvati tako.
BH blok ljevice da ok,ali samo BH blok u kojemu se lazno svojata imenom BiH nije realnost i ne pokazuje stvarno stanje .
BH blok bi trebala biti kompozicija sastavljena od svih stranaka kkje zive za BiH.
I kojima je NATO pitanje zivota ili smrti.
Sve drugo nije bitno.
Pa ako treba da nemamo vlast,nek je nemamo.
Jer NATO je za Bosnjake odgovor na visestoljetno izivljavanje svih onih koji su u BiH dolazili da se namiruju sa teritorijem ili da svoje ludjacke genocidne planove provode u komsijskim kucama.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#35227 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Seawolf wrote:
madner wrote:Trenutno je problem vratiti dug za kampanju.
Ta ista kampanja nije rađena sa primarnom namjerom da Željko Komšić postane član Predsjedništva (što je, matematički, morao biti i bez te kampanje), nego da u masovnom broju odvuče glasove na svoju stranu i umanji šanse Denisa Bećirovića da uđe u Predsjedništvo, kako bi kandidat SDA zasjeo na to mjesto.

Tako da Željko Komšić ne duguje ništa SDA-u, naprotiv, SDA duguje njemu.

Zato ne mogu povjerovati da će pokazati toliku intelektualnu podkapacitivnost i pomoći im u još nečemu, a pogotovu ne u pregrupisanju skupštinske većine u Kantonu Sarajevo.

Pa i Željko i njegova obitelj su stanovnici KS i valjda je svjestan kakve bi negativne posljedice stvorila promijena sadašnje vlade Kantona, vladom koju bi sastavljao sa SDA, SBB i BOSS.
Nije bas tako, DF je bio pred raspadom. Prelasci clanova u SDP najvise kazu.

Tako da nije bitno sto jeste odigrao za SDA, nego sto se pika da je odigrao za sebe.
Naravno da je svjestan, zato stvara alibi.

Od kruga do Zvizdica, sve se svodi na "tesku" odluku.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35228 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kmirsad »

Ja se još uvijek, nekako nadam, da ovo pompa oko o ŽK SKOKU u zagrljaj največe bande... koju je planeta u svojoj istoriji okotila... samo neka politička igra i navlakuša za SDA, da im bude teže kad im javi da ih je odjebao... da se zajebavao s njima...
Mislim... stvarno nema logike...
Ako bude istine u toj priči, ako ode u tu zlokobnu koaliciju, nikada sebi neču oprostiti što sam mu dao glas, što sam ikada lijepu rijeć za njega izgovorio... a izgovorio sam ih mnogo.
Ja ne mogu ipak da vjerujem da bi se iko, imalo pametan , pod stare dane, posrao na sebe, na svog Zlatnog Ljiljana, na svoje prezime i porodocu, na svoje saborce i kafanske drugove, kumove, sugrađane...

Ne, ne... nema logike...hinjski Izvarati tolike ljude koji te vole...nakon svega...

Ipak je Željko jedan od rijetkih ljudi, za koje sam više od 25 godina tvrdio da bih s njima bez straha smio zanočiti u rovu, zemunici,... ako bi ne daj Bože, zatrebalo opet... zagidio u kafani, u svakakve se belaje upustio...

Željko, razgrni te, oko sebe UHLJEBE SLABE... i opet, sam... ko nekad... izađi pred barabe...istorije pamti samo hrabre...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35229 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Chmoljo wrote:
ako si u vlasti a ne možeš blokirati, drugačije je u odnosu kada nisi u vlasti i ne možeš blokirati.

logično.
:lol: Suština.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#35230 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

kiligonzales wrote:
Pa Nermin Niksic i rece da je to obesmislilo svaku koaliciju SDA i BH Bloka, to sto je SDA uradila BH bloku gurajuci HDZ.
pa da. sada ce komsic ponovo uci u vlast i izaci za dvije godine, jer su ga zahebali. samo sto ovaj put, jedna veoma jaka struja sdpa je puno bliza komsicu i mislim da bi komsicevim ulaskom, sdp pravio alibi da ga ne mogu ostaviti samog i tako uci sa njim u vlast, u neko dogledno vrijeme.

ne znam koliko su ljudi shvatili, ali ovdje nije samo prica o ulasku u vlast, ovdje se sve vodi iza zatvorenih vrata. glavno pitanje jeste prevrat u sdpu. slijedi kongres, a zlaja se lagano zaigrava.

njegov intervju za start sve govori i otkriva pravu pozadinu igre koja se zamaskirala ulaskom ili neulaskom u vlast. nazalost, on je uspio u svojim namjerama na posljednjem kongresu. predstavio je cengica, masica i magazinovica lazovima, koji su u javnost plasirali lazne vijesti sa sjednice glavnog odbora, sto je veoma jak argument da ih udari svim raspolozivim sredstvima.

https://youtube.com/watch?v=ijLXUxArLU4

za one koji znaju citati izmedju redova.

ps dugovi sdpa iznose izmedju milion i pol do dva i pol miliona. sumnjam da su dugovi dfa manji.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#35231 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

Zeljko, naravno, nije dovoljno pametan da ulazak u vlast ucjeni, reicmo, prekompozicijom bosnjackog dijela doma naroda i FBiH i BiHpa da tu ima vecinu i kontrolu. To bi za mene bio pregovaracki uspjeh. Samo biti u poziciji da bolesne i po drzavu stetne odluke ne prodju kroz Domove naroda.
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#35232 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by nemampojma0 »

Sdp osjeca rast Df i pokusava da umrtvi Komsica kroz neulazak u vlast, kao i da sprijeci ujedinjenje ljevice bar dok je Zeljko predsjednik drzave. Svako ujedinjenje u ovim okolnostima dovodi Zeljka na celo te nove stranke ljevice, u kojoj bi sadasnji igraci Sdp imali mnogo manji znacaj nego ga imaju u Sdp. Takodje, ulaskom u vlast ogroman dio Sdp ce preci u Df i time ponovo dati Dfu lidersku poziciju na ljevici sto zapravo Df i pripada. Df je ideoloski daleko cistiji nego Sdp.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35233 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kmirsad »

Ako DF kao stranka pređe u Izdajničko/uhljebskog partnera SDA-u, partnera prodatog za fotelje... preči će im samo izdajničko/uhljebski članovi SDP, spremnih da se prodaju za fotelje... To će SDP ojačati jer će se pročistiti... inšallah...
Naravno za očekivati je migraciju i u suprotnom smijeru...
Svaka tica svome jatu leti...
kiligonzales
Posts: 5820
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#35234 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kiligonzales »

malakh wrote:
kiligonzales wrote:
Pa Nermin Niksic i rece da je to obesmislilo svaku koaliciju SDA i BH Bloka, to sto je SDA uradila BH bloku gurajuci HDZ.
pa da. sada ce komsic ponovo uci u vlast i izaci za dvije godine, jer su ga zahebali. samo sto ovaj put, jedna veoma jaka struja sdpa je puno bliza komsicu i mislim da bi komsicevim ulaskom, sdp pravio alibi da ga ne mogu ostaviti samog i tako uci sa njim u vlast, u neko dogledno vrijeme.

ne znam koliko su ljudi shvatili, ali ovdje nije samo prica o ulasku u vlast, ovdje se sve vodi iza zatvorenih vrata. glavno pitanje jeste prevrat u sdpu. slijedi kongres, a zlaja se lagano zaigrava.

njegov intervju za start sve govori i otkriva pravu pozadinu igre koja se zamaskirala ulaskom ili neulaskom u vlast. nazalost, on je uspio u svojim namjerama na posljednjem kongresu. predstavio je cengica, masica i magazinovica lazovima, koji su u javnost plasirali lazne vijesti sa sjednice glavnog odbora, sto je veoma jak argument da ih udari svim raspolozivim sredstvima.

https://youtube.com/watch?v=ijLXUxArLU4

za one koji znaju citati izmedju redova.

ps dugovi sdpa iznose izmedju milion i pol do dva i pol miliona. sumnjam da su dugovi dfa manji.
Zlaja je to provukao kroz svoj intervju za faktor takodjer, to je jedna pozadina price, spomenuo sam je u jednom od postova.

Mišljenja sam da Komšić i DF neće u vlast bez obzira na igre.

Sad o dugovima ne bih jer o tome nemamo nista osim tvrdnji suprostavljenih frakcija unutar SDP.
kiligonzales
Posts: 5820
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#35235 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kiligonzales »

kmirsad wrote:Ja se još uvijek, nekako nadam, da ovo pompa oko o ŽK SKOKU u zagrljaj največe bande... koju je planeta u svojoj istoriji okotila... samo neka politička igra i navlakuša za SDA, da im bude teže kad im javi da ih je odjebao... da se zajebavao s njima...
Mislim... stvarno nema logike...
Ako bude istine u toj priči, ako ode u tu zlokobnu koaliciju, nikada sebi neču oprostiti što sam mu dao glas, što sam ikada lijepu rijeć za njega izgovorio... a izgovorio sam ih mnogo.
Ja ne mogu ipak da vjerujem da bi se iko, imalo pametan , pod stare dane, posrao na sebe, na svog Zlatnog Ljiljana, na svoje prezime i porodocu, na svoje saborce i kafanske drugove, kumove, sugrađane...

Ne, ne... nema logike...hinjski Izvarati tolike ljude koji te vole...nakon svega...

Ipak je Željko jedan od rijetkih ljudi, za koje sam više od 25 godina tvrdio da bih s njima bez straha smio zanočiti u rovu, zemunici,... ako bi ne daj Bože, zatrebalo opet... zagidio u kafani, u svakakve se belaje upustio...

Željko, razgrni te, oko sebe UHLJEBE SLABE... i opet, sam... ko nekad... izađi pred barabe...istorije pamti samo hrabre...
SDA i SDP su lesinarske stranke, razbucali su svaku političku opciju koja je trebala biti alternativom njima cim bi isti pokazali slabost.

DF je izgubio 30 hiljada glasova u odnosu na 2014, a Komsic je dobio dovoljno glasova da prekuca Covica. To se desilo upravo zbog lesinarstva SDA i SDP gdje su vjecnike DF kupovali zbog slabe unutar stranacke strukture, infrastrukture i moci. Sve su to radili s ciljem da DF nebi izrastao i sada ova igra ima obrise toga.

Sinhronizirano i SDA i SDP udaraju po toj stranci. S time da u SDA osciliraju misljenje od klana do klana, a u SDP mahalci udaraju po istom, u NS kako ko.

Ako ce se na osnovu pokazanog misljenja i bazi pretpostavki donositi stavovi unutar BH bloka o pojedincima koji imaju tezinu da isti vode na osnovu izbornog rezultata (Komšić ili Becirovic) , od strane levata koji u svojoj mjesnoj zajednici nebi dobili izbore, onda BH blok treba da se raspadne jer ocito ni sami ne znaju sta bi im trebali biti prioriteti.
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#35236 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Nero Histrion »

kiligonzales wrote:
fosna2014 wrote:Sa FB stranice DF

Sve receno. DF napusta BH blok :)
Krug 99 podržao Komšića: BiH ne smije ostati bez građanskog stuba u vlasti

https://nap.ba/news/52616
I to objavi medij mekadasnjeg aidovca i bivseg SDAovca, sada SDP-ovca... :D

Pricali se da je isti u stranci toj uopste :D
Ko je zapravo osnivac i vlasnik NAP?
kiligonzales
Posts: 5820
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#35237 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kiligonzales »

Nero Histrion wrote:
kiligonzales wrote:
I to objavi medij mekadasnjeg aidovca i bivseg SDAovca, sada SDP-ovca... :D

Pricali se da je isti u stranci toj uopste :D
Ko je zapravo osnivac i vlasnik NAP?
Nek ti Google kaže. :)
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#35238 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

kiligonzales wrote:
Zlaja je to provukao kroz svoj intervju za faktor takodjer, to je jedna pozadina price, spomenuo sam je u jednom od postova.

Mišljenja sam da Komšić i DF neće u vlast bez obzira na igre.

Sad o dugovima ne bih jer o tome nemamo nista osim tvrdnji suprostavljenih frakcija unutar SDP.
provukao zato što su mu oni sjeli na volej. da nisu uradili to što su uradili, oduzeli bi mu svaki argument. ovako su se od posljednje sjednice glavnog odbora svi oni isključili i povukli, a članovi glavnog odbora uvidjeli šta su učinili. pojedinci iz sdpa su mi prenijeli riječi lagumdžije, a to su bile riječi da su oni dobili tu bitku, ali su tom bitkom izgubili rat.

damir nikšić, njihovo tajno oružje će biti izbačen iz stranke, a na sljedećem glavnom odboru će se povući pitanje ostavke čengića, magazinovića i mašića. i ako to upali, lagumdžija se već za pola godine vraća na čelo sdpa.

ja sam mišljenja da mu komšić i df pomažu u tome.
Last edited by malakh on 25/02/2019 12:43, edited 1 time in total.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#35239 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

nemampojma0 wrote:Sdp osjeca rast Df i pokusava da umrtvi Komsica kroz neulazak u vlast, kao i da sprijeci ujedinjenje ljevice bar dok je Zeljko predsjednik drzave. Svako ujedinjenje u ovim okolnostima dovodi Zeljka na celo te nove stranke ljevice, u kojoj bi sadasnji igraci Sdp imali mnogo manji znacaj nego ga imaju u Sdp. Takodje, ulaskom u vlast ogroman dio Sdp ce preci u Df i time ponovo dati Dfu lidersku poziciju na ljevici sto zapravo Df i pripada. Df je ideoloski daleko cistiji nego Sdp.
:lol:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#35240 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by daddy-kool »

malakh wrote:
provukao zato što su mu oni sjeli na volej. da nisu uradili to što su uradili, oduzeli bi mu svaki argument. ovako su se od posljednje sjednice glavnog odbora svi oni isključili i povukli, a članovi glavnog odbora uvidjeli šta su učinili. pojedinci iz sdpa su mi prenijeli riječi lagumdžije, a to su bile riječi da su oni dobili tu bitku, ali su tom bitkom izgubili rat.

damir nikšić, njihovo tajno oružje će biti izbačen iz stranke, a na sljedećem glavnom odboru će se povući pitanje ostavke čengića, magazinovića i mašića. i ako to upali, lagumdžija se već za pola godine vraća na čelo sdpa.

ja sam mišljenja da mu komšić i df pomažu u tome.
Zlaja, house of cards.
Ima poteza u tom smjeru, šta će biti vidjećemo. Da bi Zlaja išta napravio potreban mu je Komšić i DF kao dodatni impuls, ali to je i sadašnjem rukovodstvu SDP jasno tako da nema ništa od ujedinjenja ljevice. Nije isključeno da bii čak moglo doći i do pucanja SDP, po liniji u vlast sa SDA i u vlast sa NS.
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#35241 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

nemampojma0 wrote:Sdp osjeca rast Df i pokusava da umrtvi Komsica kroz neulazak u vlast, kao i da sprijeci ujedinjenje ljevice bar dok je Zeljko predsjednik drzave. Svako ujedinjenje u ovim okolnostima dovodi Zeljka na celo te nove stranke ljevice, u kojoj bi sadasnji igraci Sdp imali mnogo manji znacaj nego ga imaju u Sdp. Takodje, ulaskom u vlast ogroman dio Sdp ce preci u Df i time ponovo dati Dfu lidersku poziciju na ljevici sto zapravo Df i pripada. Df je ideoloski daleko cistiji nego Sdp.
Sta li ti uzimas da mi je znati?
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#35242 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

daddy-kool wrote:
malakh wrote:
provukao zato što su mu oni sjeli na volej. da nisu uradili to što su uradili, oduzeli bi mu svaki argument. ovako su se od posljednje sjednice glavnog odbora svi oni isključili i povukli, a članovi glavnog odbora uvidjeli šta su učinili. pojedinci iz sdpa su mi prenijeli riječi lagumdžije, a to su bile riječi da su oni dobili tu bitku, ali su tom bitkom izgubili rat.

damir nikšić, njihovo tajno oružje će biti izbačen iz stranke, a na sljedećem glavnom odboru će se povući pitanje ostavke čengića, magazinovića i mašića. i ako to upali, lagumdžija se već za pola godine vraća na čelo sdpa.

ja sam mišljenja da mu komšić i df pomažu u tome.
Zlaja, house of cards.
Ima poteza u tom smjeru, šta će biti vidjećemo. Da bi Zlaja išta napravio potreban mu je Komšić i DF kao dodatni impuls, ali to je i sadašnjem rukovodstvu SDP jasno tako da nema ništa od ujedinjenja ljevice. Nije isključeno da bii čak moglo doći i do pucanja SDP, po liniji u vlast sa SDA i u vlast sa NS.
iskreno, ne radujem se scenariju u kojem zlaja preuzima sdp, kao sto se ne radujem scenariju u kojem ovi balavci ostaju na rukovodecim funkcijama unutar sdpa. zlaja je vec napravio poteze koji ce njemu donijeti koristi i u to je uvukao i zeljku komsica koji je noc pred sjednicu glavnog odbora kod senada davao vjetar u ledja zlaji, bijedicu i toj ekipi.

nadam se scenariju u kojem ce 5 do 10 istinskih socijaldemokrata, intelektualaca, preuzeti sdp i pocistiti sve te interesno vezane kleptomane. u prvom esalonu za najboljeg predsjednika sdpa vidim ljude poput nacelnika opcine lukavac, edina delica, nerzuka curka i denisa becirovica, ali otrgnutog iz kandzi onih spletkarosa.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#35243 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by daddy-kool »

malakh wrote:
iskreno, ne radujem se scenariju u kojem zlaja preuzima sdp, kao sto se ne radujem scenariju u kojem ovi balavci ostaju na rukovodecim funkcijama unutar sdpa. zlaja je vec napravio poteze koji ce njemu donijeti koristi i u to je uvukao i zeljku komsica koji je noc pred sjednicu glavnog odbora kod senada davao vjetar u ledja zlaji, bijedicu i toj ekipi.

nadam se scenariju u kojem ce 5 do 10 istinskih socijaldemokrata, intelektualaca, preuzeti sdp i pocistiti sve te interesno vezane kleptomane. u prvom esalonu za najboljeg predsjednika sdpa vidim ljude poput nacelnika opcine lukavac, edina delica, nerzuka curka i denisa becirovica, ali otrgnutog iz kandzi onih spletkarosa.
Mislim da bi Zlatko pogurao Komšića kao "prvog" predsjednika, sa zakazanim novim kongresom za npr. 2 godine. Čini mi se da je i njemu jasno da bi teško prošao on kao lider, ali mislim da bi mu vlast iz sjene odgovarala. Međutim ovo su varijante iz nekog trećeg serijala HoC.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35244 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kmirsad »

drug_profi wrote: Sta li ti uzimas da mi je znati?
Na žalost, izgleda ništa...
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#35245 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Nero Histrion »

kiligonzales wrote:
Nero Histrion wrote:
kiligonzales wrote:
I to objavi medij mekadasnjeg aidovca i bivseg SDAovca, sada SDP-ovca... :D

Pricali se da je isti u stranci toj uopste :D
Ko je zapravo osnivac i vlasnik NAP?
Nek ti Google kaže. :)
Nista Google ne kaze, je li to tajna pa se ne smije ni na forumu napisati? :D

Ima li to ime u NAP Impressum-u?

Tamo pise:

Osnivač: NA PATRIA D.O.O.

onda pobrojana imena glavnog i odgovornog urendika i novinara u redakciji

je li neko od njih?
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#35246 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

edit: pogresna tema
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#35247 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

daddy-kool wrote:
Mislim da bi Zlatko pogurao Komšića kao "prvog" predsjednika, sa zakazanim novim kongresom za npr. 2 godine. Čini mi se da je i njemu jasno da bi teško prošao on kao lider, ali mislim da bi mu vlast iz sjene odgovarala. Međutim ovo su varijante iz nekog trećeg serijala HoC.
doista moguće, ali je jedno sigurno. zlaja i željko su se ponovno zbližili. samo što zlaja već sada to isto ima u sdpu, ali mnogi to ni ne znaju. većina članova bi željela da se on vrati u sdp jer je sdp posrnuo i izgubio snažnu dirigentsku palicu. većina članova rukovodstva njega zove za savjet, jer su pojedinci pokušali glumiti zlajino egomanijakalno ponašanje.

on trenutačno dirigira tuzlom i potezima koje prave tuzlaci. prati u ovih par dana dešavanja oko tuzle. javnost još uvijek ne zna kakav pritisak se iz tuzle vrši, a to je upravo na fonu ove tvoje rečenice:
Nije isključeno da bii čak moglo doći i do pucanja SDP, po liniji u vlast sa SDA i u vlast sa NS.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35248 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kmirsad »

malakh wrote:
daddy-kool wrote:
Mislim da bi Zlatko pogurao Komšića kao "prvog" predsjednika, sa zakazanim novim kongresom za npr. 2 godine. Čini mi se da je i njemu jasno da bi teško prošao on kao lider, ali mislim da bi mu vlast iz sjene odgovarala. Međutim ovo su varijante iz nekog trećeg serijala HoC.
doista moguće, ali je jedno sigurno. zlaja i željko su se ponovno zbližili. samo što zlaja već sada to isto ima u sdpu, ali mnogi to ni ne znaju. većina članova bi željela da se on vrati u sdp jer je sdp posrnuo i izgubio snažnu dirigentsku palicu. većina članova rukovodstva njega zove za savjet, jer su pojedinci pokušali glumiti zlajino egomanijakalno ponašanje.

on trenutačno dirigira tuzlom i potezima koje prave tuzlaci. prati u ovih par dana dešavanja oko tuzle. javnost još uvijek ne zna kakav pritisak se iz tuzle vrši, a to je upravo na fonu ove tvoje rečenice:
Nije isključeno da bii čak moglo doći i do pucanja SDP, po liniji u vlast sa SDA i u vlast sa NS.
Molio bih te upotrebljavaš prave nazive a ne tuzla pa tuzla...KO SDP TK i GrO SDP Tuzla su dvije različite stvari... Inače KO SDP TK ima samo članove tog istog odbora njih koliko... dvadesetak...... A Opčinski odbori po čar5ijama TK i Gradski Odbor Tuzle imaju članstvo... GrO Tuzla ima pola od okupnog članstva SDP TK i protivi se i samoj pomisli na koaliranje sa SDP... Opčinski odbori koji su javno podržali stavove KO TK su Gradaćac i Banovići... jordame I pehlivane Gračanica i Lukavac... ostali šute i čekaju... znam da je N. Nikšić u subotu trebao biti u Tuzli, nisam ćuo zaključke...je li nosio za koga svilen gajtan...
Nešto će puči... ali to sigurno neče biti SDP... možda se koja malobrojna frakcija izdvoji...ali ni to ne vjerujum...
Last edited by kmirsad on 25/02/2019 15:43, edited 1 time in total.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#35249 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bunk »

kmirsad wrote:
malakh wrote:
daddy-kool wrote:
Mislim da bi Zlatko pogurao Komšića kao "prvog" predsjednika, sa zakazanim novim kongresom za npr. 2 godine. Čini mi se da je i njemu jasno da bi teško prošao on kao lider, ali mislim da bi mu vlast iz sjene odgovarala. Međutim ovo su varijante iz nekog trećeg serijala HoC.
doista moguće, ali je jedno sigurno. zlaja i željko su se ponovno zbližili. samo što zlaja već sada to isto ima u sdpu, ali mnogi to ni ne znaju. većina članova bi željela da se on vrati u sdp jer je sdp posrnuo i izgubio snažnu dirigentsku palicu. većina članova rukovodstva njega zove za savjet, jer su pojedinci pokušali glumiti zlajino egomanijakalno ponašanje.

on trenutačno dirigira tuzlom i potezima koje prave tuzlaci. prati u ovih par dana dešavanja oko tuzle. javnost još uvijek ne zna kakav pritisak se iz tuzle vrši, a to je upravo na fonu ove tvoje rečenice:
Nije isključeno da bii čak moglo doći i do pucanja SDP, po liniji u vlast sa SDA i u vlast sa NS.
Molio bih te upotrebljavaš prave naziveKO SDP TK i GrO SDP Tuzla su dije različite stvari... Inače KO SDP TK ima samo članove tog istog odbora... A Opčinski odbori po čar5ijama Tk i Gradski Odbor Tuzle imaju članstvo... GrO Tuzla ima pola od okupnog članstva i protivi se i samoj pomisli na koaliranje sa SDP... Opčinski odbori koji su javno podržali stavove KO TK su Gradaćac i Banovići... jordame I pehlivane Gračanica i Lukavac... ostali šute i čekaju... znam da je N. Nikšić u subotu bio u Tuzli, nisam ćuo zaključke...
Otprilike i jeste problem u tome sto gradski odbor ima interes orptilike od Slavinovica do bolnice u Kreki isto vazi i za Sarajevo.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#35250 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

kmirsad wrote:Molio bih te upotrebljavaš prave naziveKO SDP TK i GrO SDP Tuzla su dije različite stvari... Inače KO SDP TK ima samo članove tog istog odbora... A Opčinski odbori po čar5ijama Tk i Gradski Odbor Tuzle imaju članstvo... GrO Tuzla ima pola od okupnog članstva i protivi se i samoj pomisli na koaliranje sa SDP... Opčinski odbori koji su javno podržali stavove KO TK su Gradaćac i Banovići... jordame I pehlivane Gračanica i Lukavac... ostali šute i čekaju... znam da je N. Nikšić u subotu bio u Tuzli, nisam ćuo zaključke...
ja dobijam informacije u kojima je sadržana riječ tuzla. a ne ti go, ko, po, mo gro i tako dalje. ipak nitko od nas ne zna koliko je taj gradski odbor tuzla bio žustro protiv, jer zlaja poziva rukovodstvo go da puste kompletan snimak sa sjednice go, pošto su informacije koje su došle u javnost, jedna velika laž.

ja bih prije rekao da gradski odbor tuzla prešutno odobrava sve to, zato nema rekacije u javnosti. možda je i bilo, a da nisam zapratio, ali ono što ja znam, jeste da u gradskom odboru tuzla šute.
Post Reply