Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#35202 Re: Zeničani
Pucnjava u Blatusi
A ima i ovo
Grad Zenica podijelio ugovore od 1,2 miliona KM bez postupaka odabira najboljeg ponuđača
http://www.klix.ba/clanak/190731108
A ima i ovo
Grad Zenica podijelio ugovore od 1,2 miliona KM bez postupaka odabira najboljeg ponuđača
http://www.klix.ba/clanak/190731108
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#35203 Re: Zeničani
To je mozda i najpravilnije sto je uradio u ovom mandatu 
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66016
- Joined: 03/08/2010 19:04
#35204 Re: Zeničani
sramota me bi napisati a šta to bi kad vidjeh da je bila pucnjava u blatusi,i to na 100 metara od mene,nista cuo nisam,,istina nisam ni bio u kuci do prije sat i po
https://www.zenicablog.com/jedna-ranjen ... Hcq89fSIZ8
https://www.zenicablog.com/jedna-ranjen ... Hcq89fSIZ8
-
Mustang1
- Posts: 29950
- Joined: 29/12/2010 17:31
#35205 Re: Zeničani
Pa taman pise oko pola 8 da je bilo, mogli su i na tebe zapucatikakavdanakneiskustvu wrote:sramota me bi napisati a šta to bi kad vidjeh da je bila pucnjava u blatusi,i to na 100 metara od mene,nista cuo nisam,,istina nisam ni bio u kuci do prije sat i po
https://www.zenicablog.com/jedna-ranjen ... Hcq89fSIZ8
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66016
- Joined: 03/08/2010 19:04
#35206 Re: Zeničani
Mustang1 wrote:Pa taman pise oko pola 8 da je bilo, mogli su i na tebe zapucatikakavdanakneiskustvu wrote:sramota me bi napisati a šta to bi kad vidjeh da je bila pucnjava u blatusi,i to na 100 metara od mene,nista cuo nisam,,istina nisam ni bio u kuci do prije sat i po
https://www.zenicablog.com/jedna-ranjen ... Hcq89fSIZ8
nisam bas bio kod ovog besta,s druge strane sam ulazio u blatusu
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66016
- Joined: 03/08/2010 19:04
#35207 Re: Zeničani
navodno oni hamidovici iz l. polja pucali
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#35208 Re: Zeničani
Nama je njih trpit dok ne umremo haman
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#35209 Re: Zeničani
Jel hamidovici vozaju plavog audi s5 il rs5? Neki dan proletise ispred sinagoge kraj kamenog mosta pun gas 
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#35210 Re: Zeničani
Takstisti im non-stop dolaze prazni, i vracaju se prazni, a murija glavu okrece
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#35211 Re: Zeničani
otisla su dva kombija specijalaca prema Lukovom polju
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66016
- Joined: 03/08/2010 19:04
#35212 Re: Zeničani
specijalci i jesu u lukovom polju smjesteni,ili bar blizu l. polja
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#35213 Re: Zeničani
pod rotacijom i u pancirimakakavdanakneiskustvu wrote:specijalci i jesu u lukovom polju smjesteni
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#35215 Re: Zeničani
logicno je da hamidovicima idu u posjetu ovako ili je nesto drugo logicno ?kakavdanakneiskustvu wrote:logično
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66016
- Joined: 03/08/2010 19:04
#35216 Re: Zeničani
logicno je da poslije ovog dogadjaja idu pod rotacijama i sa pancirima
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83501
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#35217 Re: Zeničani
Vas dvojica ko Zagor i Chico....svih mi bubnjeva Darkvuda de vise otkrijte dje ce specijalci, u bazu ili u goste Hamidovicima 
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66016
- Joined: 03/08/2010 19:04
#35218 Re: Zeničani
https://www.zenicablog.com/drzavna-agen ... Cr6fPZW-c0
Agencija za zaštitu ličnih podataka Bosne i Hercegovine potvrdila je u svom jučerašnjem pismenom obraćanju da je, po službenoj dužnosti, pokrenula postupak provjera po pitanju izdavanja vinjeta za parkiranje i dostavljanja dokumentacije uz zahtjev za izdavanje vinjeta.
Zeničanin E. H. uputio je 26. i 29. jula email ovoj Agenciji, a dan nakon drugog upita na njegovu adresu je stigao pismeni odgovor u čijem potpisu je direktor Agencije Ratko Kovačević.
U odgovoru Agencije se navodi da je, osim te, zaprimljena još jedna prijava po istom osnovu, te da je Agencija započela službenu proceduru provjera.
Podsjećamo, Javno preduzeće “Parking servis” Zenica je, u okviru procesa izdavanja vinjeta za parkiranje u gradskim zonama,
Za fizička lica:
a) ličnu kartu,
b) uvjerenje o prebivalištu – CIPS (ne starije od 6 mjeseci),
c) važeću saobraćajnu dozvolu na ime podnosioca zahtjeva,
d) dokaz da je vlasnik, odnosno korisnik stana na navedenoj adresi (ovjeren ugovor o vlasništvu, ovjeren ugovor o zakupu).
Za pravna lica:
a) rješenje o registraciji subjekta, odnosno rješenje o obavljanju djelatnosti,
b) saobraćajnu dozvolu za službena vozila,
c) dokaz da je vlasnik, odnosno korisnik poslovnog objekta na navedenoj adresi (ovjeren ugovor o vlasništvu, ovjeren ugovor o zakupu).
Najspornijom se i čini odluka da preduzeće koje se bavi uslugom naplate parkinga traži, i to ovjerene, kopije Ugovora o najmu ili kupovine kuća, stanova od građana, te ih pohranjuje kod sebe.
Iako se mnogo logičnijom čini opcija da su ugovori traže na uvid, naši sagovornici iz ove oblasti tvrde da svi traženi podaci, koji treba i mogu da interesuju ovo Javno preduzeće, nalaze se na saobraćajnoj dozvoli i CIPS potvrdi o prebivalištu.
– Tamo je navedena vaša adresa, ime, a u saobraćajnoj registarske oznake vozila. Zahtjevanje da se priloži cijeli Ugovor o najmu stana ili kupovini stana/kuće apsolutno ništa ne znače, osim što su nepotrebno zadiranje u privatnost građana, jer su ti ugovori deponovani tamo gdje i trebaju biti, kod nadležnih za tu oblast, kaže naš sagovornik.
Agencija za zaštitu ličnih podataka Bosne i Hercegovine potvrdila je u svom jučerašnjem pismenom obraćanju da je, po službenoj dužnosti, pokrenula postupak provjera po pitanju izdavanja vinjeta za parkiranje i dostavljanja dokumentacije uz zahtjev za izdavanje vinjeta.
Zeničanin E. H. uputio je 26. i 29. jula email ovoj Agenciji, a dan nakon drugog upita na njegovu adresu je stigao pismeni odgovor u čijem potpisu je direktor Agencije Ratko Kovačević.
U odgovoru Agencije se navodi da je, osim te, zaprimljena još jedna prijava po istom osnovu, te da je Agencija započela službenu proceduru provjera.
Podsjećamo, Javno preduzeće “Parking servis” Zenica je, u okviru procesa izdavanja vinjeta za parkiranje u gradskim zonama,
Za fizička lica:
a) ličnu kartu,
b) uvjerenje o prebivalištu – CIPS (ne starije od 6 mjeseci),
c) važeću saobraćajnu dozvolu na ime podnosioca zahtjeva,
d) dokaz da je vlasnik, odnosno korisnik stana na navedenoj adresi (ovjeren ugovor o vlasništvu, ovjeren ugovor o zakupu).
Za pravna lica:
a) rješenje o registraciji subjekta, odnosno rješenje o obavljanju djelatnosti,
b) saobraćajnu dozvolu za službena vozila,
c) dokaz da je vlasnik, odnosno korisnik poslovnog objekta na navedenoj adresi (ovjeren ugovor o vlasništvu, ovjeren ugovor o zakupu).
Najspornijom se i čini odluka da preduzeće koje se bavi uslugom naplate parkinga traži, i to ovjerene, kopije Ugovora o najmu ili kupovine kuća, stanova od građana, te ih pohranjuje kod sebe.
Iako se mnogo logičnijom čini opcija da su ugovori traže na uvid, naši sagovornici iz ove oblasti tvrde da svi traženi podaci, koji treba i mogu da interesuju ovo Javno preduzeće, nalaze se na saobraćajnoj dozvoli i CIPS potvrdi o prebivalištu.
– Tamo je navedena vaša adresa, ime, a u saobraćajnoj registarske oznake vozila. Zahtjevanje da se priloži cijeli Ugovor o najmu stana ili kupovini stana/kuće apsolutno ništa ne znače, osim što su nepotrebno zadiranje u privatnost građana, jer su ti ugovori deponovani tamo gdje i trebaju biti, kod nadležnih za tu oblast, kaže naš sagovornik.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66016
- Joined: 03/08/2010 19:04
#35219 Re: Zeničani
_BataZiv_0809 wrote:Vas dvojica ko Zagor i Chico....svih mi bubnjeva Darkvuda de vise otkrijte dje ce specijalci, u bazu ili u goste Hamidovicima
specijalci su smjesteni tamo negdje kod grijanja,ovo što kameni spominje je vjerovatno je jedinica za sprecavanje narusavanja JRiM
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#35221 Re: Zeničani
Haman se sa njima i ne moze drugacije... Misle ljudi da je grad njihov 1/1 pa da mogu raditi sta hoce.
- apsidejzi
- Posts: 9947
- Joined: 25/05/2013 23:49
#35222 Re: Zeničani
Najspornije to sto se trazi ugovor o najmu 
Zato sto ga niko nema. Zato sto svako hoce da nepostuje zakon a htio bi da ga drugi postuju. Napada nekoga sto on zivi na crno.
Ma samo udri po dzepu. Jedino to funkcionise.
Zato sto ga niko nema. Zato sto svako hoce da nepostuje zakon a htio bi da ga drugi postuju. Napada nekoga sto on zivi na crno.
Ma samo udri po dzepu. Jedino to funkcionise.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66016
- Joined: 03/08/2010 19:04
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#35224 Re: Zeničani
I jel sad ovo uvedeno il nije
Koji cirkus
Koji cirkus
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66016
- Joined: 03/08/2010 19:04
#35225 Re: Zeničani
je li postoji neki rok do kojeg se vinjete moraju nabaviti?
