Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

kakavdanakneiskustvu
Posts: 66016
Joined: 03/08/2010 19:04

#35201 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

a šta to bi?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#35202 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Pucnjava u Blatusi

A ima i ovo
Grad Zenica podijelio ugovore od 1,2 miliona KM bez postupaka odabira najboljeg ponuđača
http://www.klix.ba/clanak/190731108
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#35203 Re: Zeničani

Post by Casual's »

To je mozda i najpravilnije sto je uradio u ovom mandatu :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66016
Joined: 03/08/2010 19:04

#35204 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

sramota me bi napisati a šta to bi kad vidjeh da je bila pucnjava u blatusi,i to na 100 metara od mene,nista cuo nisam,,istina nisam ni bio u kuci do prije sat i po

https://www.zenicablog.com/jedna-ranjen ... Hcq89fSIZ8
Mustang1
Posts: 29950
Joined: 29/12/2010 17:31

#35205 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

kakavdanakneiskustvu wrote:sramota me bi napisati a šta to bi kad vidjeh da je bila pucnjava u blatusi,i to na 100 metara od mene,nista cuo nisam,,istina nisam ni bio u kuci do prije sat i po

https://www.zenicablog.com/jedna-ranjen ... Hcq89fSIZ8
Pa taman pise oko pola 8 da je bilo, mogli su i na tebe zapucati :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66016
Joined: 03/08/2010 19:04

#35206 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Mustang1 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:sramota me bi napisati a šta to bi kad vidjeh da je bila pucnjava u blatusi,i to na 100 metara od mene,nista cuo nisam,,istina nisam ni bio u kuci do prije sat i po

https://www.zenicablog.com/jedna-ranjen ... Hcq89fSIZ8
Pa taman pise oko pola 8 da je bilo, mogli su i na tebe zapucati :D

nisam bas bio kod ovog besta,s druge strane sam ulazio u blatusu
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66016
Joined: 03/08/2010 19:04

#35207 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

navodno oni hamidovici iz l. polja pucali
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#35208 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Nama je njih trpit dok ne umremo haman
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#35209 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Jel hamidovici vozaju plavog audi s5 il rs5? Neki dan proletise ispred sinagoge kraj kamenog mosta pun gas :-)
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#35210 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Takstisti im non-stop dolaze prazni, i vracaju se prazni, a murija glavu okrece
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#35211 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

otisla su dva kombija specijalaca prema Lukovom polju
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66016
Joined: 03/08/2010 19:04

#35212 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

specijalci i jesu u lukovom polju smjesteni,ili bar blizu l. polja
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#35213 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

kakavdanakneiskustvu wrote:specijalci i jesu u lukovom polju smjesteni
pod rotacijom i u pancirima
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66016
Joined: 03/08/2010 19:04

#35214 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

logično
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#35215 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

kakavdanakneiskustvu wrote:logično
logicno je da hamidovicima idu u posjetu ovako ili je nesto drugo logicno ?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66016
Joined: 03/08/2010 19:04

#35216 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

logicno je da poslije ovog dogadjaja idu pod rotacijama i sa pancirima
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83501
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#35217 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Vas dvojica ko Zagor i Chico....svih mi bubnjeva Darkvuda de vise otkrijte dje ce specijalci, u bazu ili u goste Hamidovicima :mrgreen:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66016
Joined: 03/08/2010 19:04

#35218 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

https://www.zenicablog.com/drzavna-agen ... Cr6fPZW-c0


Agencija za zaštitu ličnih podataka Bosne i Hercegovine potvrdila je u svom jučerašnjem pismenom obraćanju da je, po službenoj dužnosti, pokrenula postupak provjera po pitanju izdavanja vinjeta za parkiranje i dostavljanja dokumentacije uz zahtjev za izdavanje vinjeta.

Zeničanin E. H. uputio je 26. i 29. jula email ovoj Agenciji, a dan nakon drugog upita na njegovu adresu je stigao pismeni odgovor u čijem potpisu je direktor Agencije Ratko Kovačević.

U odgovoru Agencije se navodi da je, osim te, zaprimljena još jedna prijava po istom osnovu, te da je Agencija započela službenu proceduru provjera.

Podsjećamo, Javno preduzeće “Parking servis” Zenica je, u okviru procesa izdavanja vinjeta za parkiranje u gradskim zonama,

Za fizička lica:

a) ličnu kartu,

b) uvjerenje o prebivalištu – CIPS (ne starije od 6 mjeseci),

c) važeću saobraćajnu dozvolu na ime podnosioca zahtjeva,

d) dokaz da je vlasnik, odnosno korisnik stana na navedenoj adresi (ovjeren ugovor o vlasništvu, ovjeren ugovor o zakupu).

Za pravna lica:

a) rješenje o registraciji subjekta, odnosno rješenje o obavljanju djelatnosti,

b) saobraćajnu dozvolu za službena vozila,

c) dokaz da je vlasnik, odnosno korisnik poslovnog objekta na navedenoj adresi (ovjeren ugovor o vlasništvu, ovjeren ugovor o zakupu).

Najspornijom se i čini odluka da preduzeće koje se bavi uslugom naplate parkinga traži, i to ovjerene, kopije Ugovora o najmu ili kupovine kuća, stanova od građana, te ih pohranjuje kod sebe.

Iako se mnogo logičnijom čini opcija da su ugovori traže na uvid, naši sagovornici iz ove oblasti tvrde da svi traženi podaci, koji treba i mogu da interesuju ovo Javno preduzeće, nalaze se na saobraćajnoj dozvoli i CIPS potvrdi o prebivalištu.

– Tamo je navedena vaša adresa, ime, a u saobraćajnoj registarske oznake vozila. Zahtjevanje da se priloži cijeli Ugovor o najmu stana ili kupovini stana/kuće apsolutno ništa ne znače, osim što su nepotrebno zadiranje u privatnost građana, jer su ti ugovori deponovani tamo gdje i trebaju biti, kod nadležnih za tu oblast, kaže naš sagovornik.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66016
Joined: 03/08/2010 19:04

#35219 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

_BataZiv_0809 wrote:Vas dvojica ko Zagor i Chico....svih mi bubnjeva Darkvuda de vise otkrijte dje ce specijalci, u bazu ili u goste Hamidovicima :mrgreen:

specijalci su smjesteni tamo negdje kod grijanja,ovo što kameni spominje je vjerovatno je jedinica za sprecavanje narusavanja JRiM
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#35220 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#35221 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Haman se sa njima i ne moze drugacije... Misle ljudi da je grad njihov 1/1 pa da mogu raditi sta hoce.
User avatar
apsidejzi
Posts: 9947
Joined: 25/05/2013 23:49

#35222 Re: Zeničani

Post by apsidejzi »

Najspornije to sto se trazi ugovor o najmu :lol:

Zato sto ga niko nema. Zato sto svako hoce da nepostuje zakon a htio bi da ga drugi postuju. Napada nekoga sto on zivi na crno.

Ma samo udri po dzepu. Jedino to funkcionise.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#35224 Re: Zeničani

Post by Throttle »

I jel sad ovo uvedeno il nije :lol:
Koji cirkus
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66016
Joined: 03/08/2010 19:04

#35225 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

je li postoji neki rok do kojeg se vinjete moraju nabaviti?
Post Reply