Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
seln wrote:
Da si i ti pljeskala, mozda bi sad znala sta je balija.
Sa SDA ne bih vise pravio ni krizni stab za odbranu zemlje u slucaju agresije.
Nego bi ih ostavio na vlasti dok (mi) ne lipšemo...?
Ma da... zli dijasporci, jebali sebi BMW-a.
Puno srece sa Kiflom.
Toliko od mene.
Realno, ovako stoje stvari... mi lipšemo, ti ne, ti aplaudiraš desnom krilu SDA koje sabotira skidanje SDA, uz to si protiv bivšeg SDA jer bi on mogao skinuti SDA, pa je onda bolje da nam na vlasti ostane sigurna i netaknuta SDA... jesam li dobro razumjela?
edit: jbt bmw, kome je to fantazija..
Ono kad praviš vladu sa odmetnutim krilom SDA, guraš bivšeg SDA premijera ponovo u fotelju, a stranku koja je izjavila da će podržati i takvu vladu, ali neće sama učestvovati u njoj jer ne želi ništa s tom bitangom optužuješ da radi za SDA. Halo, imate podršku za vladu, neće ljudi da dijele odgovornost zbog učešća sa raznim SDA elementima. Dakle imate odriješene ruke da formirate vlast. Šta hoćete više? Fakat ne kontam. Isto ono kad se kurčiš Hamo pusti me da im jebem majku, a ti se grčevito držiš Hame i moliš Boga da te ne pusti.
Preuzmite odgovornost i pustite se infantilnih optuživanja drugih i paranoisanja.
Banksy wrote:
Realno, ovako stoje stvari... mi lipšemo, ti ne, ti aplaudiraš desnom krilu SDA koje sabotira skidanje SDA, uz to si protiv bivšeg SDA jer bi on mogao skinuti SDA, pa je onda bolje da nam na vlasti ostane sigurna i netaknuta SDA... jesam li dobro razumjela?
edit: jbt bmw, kome je to fantazija..
banksy ubjedjujes se sa trolom koji i ne izlazi na izbore, ali uredno ima misljenje i svemu
Ukratko, Konaković je bandit, cijela ekipa mu je banditska, ali, nažalost, i jedina šansa koju trenutno imamo. Šanse poput ove pojavljuju se, eventualno, svake četiri godine. Četiri godine su jako duge, a mi smo u slobodnom padu. Nemamo vremena, ako već i nije prekasno. Ja bih pokušala.
ako je NiP, zapravo Kifla, toliko iskreni reformator, onda ima i da punudi nekog drugoga za mandatara osim sebe samoga
ali poznajuči Kiflu, taj film nečemo gledati jer Kifla ne bi bio Kifla
I ja se ibretim kako NS licitiraju premijera za sebe, a tek treca partija po broju glasova.
Ne želim da kažem da ne žele premijera (NS) ali oni jednostavno nemaju kadar za premijera. Jedine tri osobe koje bi mogle biti premijeri (Peđa , Sabina i Marjanović) to ne žele.
Zahtjev DF-a je vrlo racionalan i jasan - u odnosu Kifle i ljevice ako već ljevica "mora"(a ne mora) sa kvaziodmetnutim krilom SDA , Kifla je dvostruko slabiji (ili će Kifla sebe proglasiti i ljevičarom ?) , premijera treba dati ljevica a stranka u Sarajevu sa najviše skupljenih glasova u okviru ljevice je - Naša stranka , jednostavno je.
To što su ovim izuzetno proSDA potezom od strane DF-a poremećeni neki drugi dogovori je drugi par rukavica.
Pozdrav.
za Kiflu su stvari veoma jasne...ako jeste to što se prodaje da jeste (neko ko želi da mijenja stvari) onda će mu ti programski ciljevi koalicije biti ispred ličnih ambicija
samo ja u to ne vjerujem...bio je vazda šuplje i slatkorječivo vnago...sa ili bez SDA
ps
a npr. ako NS nema kadrova za premijera ima SDP...pun profa i akademika
ma ja pitam jer kako cuh na radiju neki dan da su DF i SDP ponudili NS da oni daju mandatara z apremijera a ovi navodno odmah odbili bez nekog konkretnog objašnjenja. Mislim da bi mandatar iz bilo koje od te tri stranke bio bolji od kifle. Nadam se samo da razlog odbijanja NS ne lezi u bježanju od odgovornosti koja ide sa tom pozicijom (mada iskreno ne vjerujem u to).
Zna li neko da li g Elmedin Konaković prati ovaj forum, ako prati, hajmo ga pozvat svi u glas... da pristupi i odgovori svima... DIIINOOOOO... jesi li se stvarno preobrazio, jesi li spreman potuči se sa SDA...hoćeš li se vratiti SDA-u...
Dođi Dino, bosanski sine, razriješi nam dileme... koje si pleme... DIIIIINOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kmirsad wrote:Zna li neko da li g Elmedin Konaković prati ovaj forum, ako prati, hajmo ga pozvat svi u glas... da pristupi i odgovori svima... DIIINOOOOO... jesi li se stvarno preobrazio, jesi li spreman potuči se sa SDA...hoćeš li se vratiti SDA-u...
Dođi Dino, bosanski sine, razriješi nam dileme... koje si pleme... DIIIIINOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jesi lud frajer, znas da politicari samo Banksy odgovaraju
kmirsad wrote:Zna li neko da li g Elmedin Konaković prati ovaj forum, ako prati, hajmo ga pozvat svi u glas... da pristupi i odgovori svima... DIIINOOOOO... jesi li se stvarno preobrazio, jesi li spreman potuči se sa SDA...hoćeš li se vratiti SDA-u...
Dođi Dino, bosanski sine, razriješi nam dileme... koje si pleme... DIIIIINOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jesi lud frajer, znas da politicari samo Banksy odgovaraju
Bensy... hajmo ga zvat uglas...ti mi tercaj... DIIIIINOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Banksy wrote:Ukratko, Konaković je bandit, cijela ekipa mu je banditska, ali, nažalost, i jedina šansa koju trenutno imamo. Šanse poput ove pojavljuju se, eventualno, svake četiri godine. Četiri godine su jako duge, a mi smo u slobodnom padu. Nemamo vremena, ako već i nije prekasno. Ja bih pokušala.
Banksy wrote:Ukratko, Konaković je bandit, cijela ekipa mu je banditska, ali, nažalost, i jedina šansa koju trenutno imamo. Šanse poput ove pojavljuju se, eventualno, svake četiri godine. Četiri godine su jako duge, a mi smo u slobodnom padu. Nemamo vremena, ako već i nije prekasno. Ja bih pokušala.
Hoćeš reći, ne može biti gore nego što je sada...
...pa ako i ne bude bolje
nije. hoce rec sda je 100% provjereno grozna, dino je 99% grozan. razlika je ovih 1%, u nju stane mogucnost da se napravi nesto u kantonu.
seln wrote:
Eto cu ja doci iz Aústrije da vas sprijecim.
Necu da ti se skinem ipak.
Zivis u Austriji, ne glasas na izborima i nadjes za shodno da trolas po politickim temama.
Kakav fantastican smisao za trolanje!
Zapravo ja ne znam zasto je ovdje ikoga briga sta ti mislis i zasto se sa tobom raspravljaju. Tebi je jako stalo da nas ubjedis da se treba drzati nekih principa.
Iz Austrije.
Pri čemu mi više nemamo vremena za principe.
Ali boli tebe q. ti si principijelan.
U Austriji.
Mislim da bi NS trebala insistirati na principima eticke vlasti koje je Bojan Bajic objavio. Dakle, nezavisni eticki "oficir" koji odgovara direktno skupstini, te prijavljuje neeticko ponasanje, tako da skupstina moze razrijesiti neeticke ministre i ostale vladine (politicke) uposlenike.
Na ovaj nacin mozemo lakse vjerovati tipovima kao sto je Konakovic. Ako su eticni kao sto neki vjeruju, imacemo ogroman pomak naprijed u KS, a ako nisu, nece moci ostati na poziciji.
Sa nekog sociološkog aspekta je vjerovatno interesantno i fascinantno posmatrati kako se "formira" neka forumska klima.
Posmatrajući to kao sociološki eksperiment, interesantno je kako se svaka izjava predstavnika DF-a, SDP-a, NiP-a, SDA itd, "do bola" analizira "preko leđa" Naše stranke.
Pri tome, NS je rekla "prvo pričamo o zadacima" i "ništa nije dogovoreno, dok sve nije dogovoreno" i kako primjećujem u zadnjih 7 dana, NS se i u djelovanju i u izjavama i dalje drži tog principa.
Ali ne. Neko iz DF/SDP/SDA/HDZ/... da neku izjavu... Odmah kreće seciranje NS...
Mene niti interesuje, niti sam ekspert iz sociologije.
Politička realnost kaže sljedeće:
- tzv. "građanska ljevica" nije uspjela u dovoljnoj mjeri mobilizirati broj birača.
- tzv. "reformisana i nereformisana konzervativna desnica" je uspjela na svim nivoima pokrenuti i mobilizirati svoje birače.
Na nivou KS, pored gore spomenutog znamo i sljedeće:
- Najveći broj glasova su dobili "nereformisani" Efendić i "reformisani" Konaković.
Po mom ličnom mišljenju, građani KS su izabrali "od zla oca i gore matere" i "s' koca i konopca".
Po nekom sebičnom i sado-mazo mišljenju, najbolje bi bilo ispoštovati volju većine i toj većini birača i dati tu koaliciju "Efendić-Konaković".
Sa druge strane, i pored svog (opravdanog) pesimizma, želim "religiozno" vjerovati, da ako postoji i najmanja vjerovatnoća za pozitivni pomak u riješavanju akutnih problema običnih ljudi, da toj vjerovatnoći treba dati šansu. Samo iz tog razloga, dajem i NS priliku da PROVJERI kakve su realne mogućnosti za promjene kursa.
Bilo kakve koalicije, kojima je jedini i isključivi cilj "smjena SDA" ili Kurte, a ne suštinska promjena sistema, neće imati moju podršku.
I da se razumijemo, i dalje mislim da je kod Dine Konakovića samo njegov ego veći od njegovog neznanja.
Svi koji svoje nade i nadanja polažu u ruke "čudotvorca" Dine, bojim se da čuda doživjeti neće.
Ali ni to neće umanjiti njegovu popularnost. Željko je najbolji primjer.
kluz franjo wrote:Sa nekog sociološkog aspekta je vjerovatno interesantno i fascinantno posmatrati kako se "formira" neka forumska klima.
Posmatrajući to kao sociološki eksperiment, interesantno je kako se svaka izjava predstavnika DF-a, SDP-a, NiP-a, SDA itd, "do bola" analizira "preko leđa" Naše stranke.
Pri tome, NS je rekla "prvo pričamo o zadacima" i "ništa nije dogovoreno, dok sve nije dogovoreno" i kako primjećujem u zadnjih 7 dana, NS se i u djelovanju i u izjavama i dalje drži tog principa.
Ali ne. Neko iz DF/SDP/SDA/HDZ/... da neku izjavu... Odmah kreće seciranje NS...
Mene niti interesuje, niti sam ekspert iz sociologije.
Politička realnost kaže sljedeće:
- tzv. "građanska ljevica" nije uspjela u dovoljnoj mjeri mobilizirati broj birača.
- tzv. "reformisana i nereformisana konzervativna desnica" je uspjela na svim nivoima pokrenuti i mobilizirati svoje birače.
Na nivou KS, pored gore spomenutog znamo i sljedeće:
- Najveći broj glasova su dobili "nereformisani" Efendić i "reformisani" Konaković.
Po mom ličnom mišljenju, građani KS su izabrali "od zla oca i gore matere" i "s' koca i konopca".
Po nekom sebičnom i sado-mazo mišljenju, najbolje bi bilo ispoštovati volju većine i toj većini birača i dati tu koaliciju "Efendić-Konaković".
Sa druge strane, i pored svog (opravdanog) pesimizma, želim "religiozno" vjerovati, da ako postoji i najmanja vjerovatnoća za pozitivni pomak u riješavanju akutnih problema običnih ljudi, da toj vjerovatnoći treba dati šansu. Samo iz tog razloga, dajem i NS priliku da PROVJERI kakve su realne mogućnosti za promjene kursa.
Bilo kakve koalicije, kojima je jedini i isključivi cilj "smjena SDA" ili Kurte, a ne suštinska promjena sistema, neće imati moju podršku.
I da se razumijemo, i dalje mislim da je kod Dine Konakovića samo njegov ego veći od njegovog neznanja.
Svi koji svoje nade i nadanja polažu u ruke "čudotvorca" Dine, bojim se da čuda doživjeti neće.
Ali ni to neće umanjiti njegovu popularnost. Željko je najbolji primjer.