Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#35176 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Maystor »

dr.gog wrote:Želio bi samo malo povjerenja i strpljenja raja...
Očekivao sam da ćeš im to reći svojim uobičajenim vokabularom.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#35177 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kmirsad »

Je li neko gledao sinoč na BHT gostovanje predsjednika NS-e, g. Pedje Kojovića ?
Nekako sam stekao utisak da je preumoran... da nema namjeru iči u još jedan mandat.
Postigao je sa saradnicima, fantastičan rezultat za NS, sva su mu vrata za novi mamndat otvorena, ali meni izgleda da se zasitio...
Ja mu skidam kapu...
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#35178 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Maystor »

dr.gog wrote:
Banksy wrote:Nepotrebno kmečanje, približavamo se situaciji kad više neće biti važno koga podržava DF...
:thumbup:
Sa 10 stolica u federalnom parlamentu, 3 u državnom i 1 u Predsjedništvu itekako je važno koga podržava DF. Imaju mnogo veću težinu nego NS i NiP zajedno. Kurtonalna vlast je samo žeton za potkusurivanje. A izgleda da su i naučili nešto iz prošlosti, za sada igraju dobro. Vidjećemo za dalje.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#35179 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

Capsicum wrote:
madner wrote:Problem je sto DF nema principe.
Problem je sto licna sujeta upravlja odlukama.
Problem je sto bi radije vidili SDA vladu nego pokusali uraditi nesto zbog straha da ce ta koalicija biti uspjesna.
Problem je sto SDA preko DF skuplja glasove.

Da je drugacije bili bi dio ove price, ZK ne bi razmisljao kako da sukne Kifli nego kako da uradi nesto za KS.
Šta si ti zapeo za kiflu? Jel ti rođak? Neće ljudi Kiflu i zdravo. Podržat će i takvu vladu, ali neće onda u njoj učestvovati. Ne znam šta ti nije jasno. Ako je NS-u toliko stalo do Kifle eto nek im bude premijer, ali stvarno je više infantilno prozivati DF za podršku SDA-u, kad su jasno i nedvosmisleno rekli da će podržati i tu vašu vladu sa Kiflom.
Naravno, pijemo pivu poslje dzume.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#35180 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

seln wrote:
JoseMujica wrote:DF je tu 100% u pravu

ako je NiP, zapravo Kifla, toliko iskreni reformator, onda ima i da punudi nekog drugoga za mandatara osim sebe samoga :D

ali poznajuči Kiflu, taj film nečemo gledati jer Kifla ne bi bio Kifla :lol: :lol: :lol:
I ja se ibretim kako NS licitiraju premijera za sebe, a tek treca partija po broju glasova.
Ne želim da kažem da ne žele premijera (NS) ali oni jednostavno nemaju kadar za premijera. Jedine tri osobe koje bi mogle biti premijeri (Peđa , Sabina i Marjanović) to ne žele.

Zahtjev DF-a je vrlo racionalan i jasan - u odnosu Kifle i ljevice ako već ljevica "mora"(a ne mora) sa kvaziodmetnutim krilom SDA , Kifla je dvostruko slabiji (ili će Kifla sebe proglasiti i ljevičarom ?) , premijera treba dati ljevica a stranka u Sarajevu sa najviše skupljenih glasova u okviru ljevice je - Naša stranka , jednostavno je.

To što su ovim izuzetno proSDA potezom od strane DF-a poremećeni neki drugi dogovori je drugi par rukavica.
Pozdrav.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#35181 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

drug_profi wrote:Najjace mi je kad se ljudi koji ne glasaju na izborima nadju da sole pamet o principima i ko bi s kim trebao ili ne bi trebao, ko ima koliko procenata i sta oni znace.
Znas sta?
Skini mi se.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#35182 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

dr.gog wrote:
Banksy wrote:Nepotrebno kmečanje, približavamo se situaciji kad više neće biti važno koga podržava DF...
:thumbup:
Mashallah, elhamdulillah, super...
onda ce sve bit u redu, HDZ ce biti konstruktivan, Covic ce se boriti za Bosnu ko van Damme u filmu "Street Fighters"...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35183 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

seln wrote:
dr.gog wrote:
Banksy wrote:Nepotrebno kmečanje, približavamo se situaciji kad više neće biti važno koga podržava DF...
:thumbup:
Mashallah, elhamdulillah, super...
onda ce sve bit u redu, HDZ ce biti konstruktivan, Covic ce se boriti za Bosnu ko van Damme u filmu "Street Fighters"...
Kakve veze s Čovićem ima izbacivanje SDA i njenog desnog krila iz vlasti na nivou Kantona Sarajevo...? Zašto ti to tako teško pada? Ne razumijem.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#35184 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

Banksy wrote:
seln wrote:
dr.gog wrote:
:thumbup:
Mashallah, elhamdulillah, super...
onda ce sve bit u redu, HDZ ce biti konstruktivan, Covic ce se boriti za Bosnu ko van Damme u filmu "Street Fighters"...
Kakve veze s Čovićem ima izbacivanje SDA i njenog desnog krila iz vlasti na nivou Kantona Sarajevo...? Zašto ti to tako teško pada? Ne razumijem.
Zaljubljen sam u Zeljka... razumijes li sada? :zzzz:
Izbacicete fasadu, ostavicete bandu.... etro, Dino postao fin samo zato sto mu na celu vise ne pise "SDA", vec "NP".
Ako ljevica ima vecinu, neka napravi vladu.
Ali NEMA vecinu. To kao kad otvaras kafanu, pa uzmes mafijasa za partnera.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35185 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

seln wrote:
hoces li konacno shvatiti: ljevica NEMA vecinu u KS!
Moze ponuditi DF NS, NS SDP, SDP NP, Mujo Sulji.... NE-MA-JU vecinu!!!!!
Pravljenje koalicije pod tim okolnostima je road to hell. Nece sastaviti ni godinu, a profitirace SDA.

Ne moze se pustiti da SDA jos cetiri godine upropastava drzavu?
Pa neka je onda narod ne bira.
Tamo gdje je pola miliona nevažećih listića, s potkupljenom izbornom komisijom i izborima na samom rubu regularnosti, teško je baš sa sigurnošću tvrditi ko je koga izabrao.

I podsjetiću, Bakir Izetbegović je u prošlom mandatu ušao u Predsjedništvo s 18% od ukupnog biračkog tijela. Toliko o volji naroda.
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#35186 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

seln wrote:
drug_profi wrote:Najjace mi je kad se ljudi koji ne glasaju na izborima nadju da sole pamet o principima i ko bi s kim trebao ili ne bi trebao, ko ima koliko procenata i sta oni znace.
Znas sta?
Skini mi se.
Kao sto rekoh, moze ti obraz izgleda svasta podnijet.
Last edited by drug_profi on 26/10/2018 15:20, edited 1 time in total.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35187 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

seln wrote:
Ako ljevica ima vecinu, neka napravi vladu.
Ali NEMA vecinu. To kao kad otvaras kafanu, pa uzmes mafijasa za partnera.
Nije je jednom davno imao ni SDP, pa nije smetalo. Ili su i crnokošuljaši ljevica?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#35188 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

Banksy wrote:
seln wrote:
hoces li konacno shvatiti: ljevica NEMA vecinu u KS!
Moze ponuditi DF NS, NS SDP, SDP NP, Mujo Sulji.... NE-MA-JU vecinu!!!!!
Pravljenje koalicije pod tim okolnostima je road to hell. Nece sastaviti ni godinu, a profitirace SDA.

Ne moze se pustiti da SDA jos cetiri godine upropastava drzavu?
Pa neka je onda narod ne bira.
Tamo gdje je pola miliona nevažećih listića, s potkupljenom izbornom komisijom i izborima na samom rubu regularnosti, teško je baš sa sigurnošću tvrditi ko je koga izabrao.

I podsjetiću, Bakir Izetbegović je u prošlom mandatu ušao u Predsjedništvo s 18% od ukupnog biračkog tijela. Toliko o volji naroda.
Pa onda bujrum na ulice i demonstriraj protiv izborne kradje za koju inace i ja vjerujem da je bila.
Ali ne mozes prihvatiti izborni rezultat, a onda pokusati mimo tog rezultata praviti vlast.
A Bakir je mogao postati clan Predsjednistva i sa 10%, ali to su kruske i jabuke.
Imas li mozda neki argument koji malo bolje drzi vodu?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#35189 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

Banksy wrote:
seln wrote:
Ako ljevica ima vecinu, neka napravi vladu.
Ali NEMA vecinu. To kao kad otvaras kafanu, pa uzmes mafijasa za partnera.
Nije je jednom davno imao ni SDP, pa nije smetalo. Ili su i crnokošuljaši ljevica?
I nije ti to bila skola?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#35190 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

drug_profi wrote:
seln wrote:
drug_profi wrote:Najjace mi je kad se ljudi koji ne glasaju na izborima nadju da sole pamet o principima i ko bi s kim trebao ili ne bi trebao, ko ima koliko procenata i sta oni znace.
Znas sta?
Skini mi se.
Kao sto rekoh, moze ti obraz izgleda svasta podnijet.
Ono prvo ti je bolje pristajalo.
I zajebi zvjezdice.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35191 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

seln wrote:
Banksy wrote:
seln wrote:
hoces li konacno shvatiti: ljevica NEMA vecinu u KS!
Moze ponuditi DF NS, NS SDP, SDP NP, Mujo Sulji.... NE-MA-JU vecinu!!!!!
Pravljenje koalicije pod tim okolnostima je road to hell. Nece sastaviti ni godinu, a profitirace SDA.

Ne moze se pustiti da SDA jos cetiri godine upropastava drzavu?
Pa neka je onda narod ne bira.
Tamo gdje je pola miliona nevažećih listića, s potkupljenom izbornom komisijom i izborima na samom rubu regularnosti, teško je baš sa sigurnošću tvrditi ko je koga izabrao.

I podsjetiću, Bakir Izetbegović je u prošlom mandatu ušao u Predsjedništvo s 18% od ukupnog biračkog tijela. Toliko o volji naroda.
Pa onda bujrum na ulice i demonstriraj protiv izborne kradje za koju inace i ja vjerujem da je bila.
Ali ne mozes prihvatiti izborni rezultat, a onda pokusati mimo tog rezultata praviti vlast.
A Bakir je mogao postati clan Predsjednistva i sa 10%, ali to su kruske i jabuke.
Imas li mozda neki argument koji malo bolje drzi vodu?
Pa ti trebaš ponuditi argument protiv pokušaja uspostave vlasti bez SDA u KS, po prvi put nakon rata. Ti skačeš na zadnje, ne ja.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35192 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

seln wrote:
Banksy wrote:
seln wrote:
Ako ljevica ima vecinu, neka napravi vladu.
Ali NEMA vecinu. To kao kad otvaras kafanu, pa uzmes mafijasa za partnera.
Nije je jednom davno imao ni SDP, pa nije smetalo. Ili su i crnokošuljaši ljevica?
I nije ti to bila skola?
Meni? Pa ko je pljeskao tom igrokazu, ti ili ja? Tad nije smetalo.
Last edited by Banksy on 26/10/2018 15:27, edited 1 time in total.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#35193 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

Banksy wrote:
seln wrote:
Pa onda bujrum na ulice i demonstriraj protiv izborne kradje za koju inace i ja vjerujem da je bila.
Ali ne mozes prihvatiti izborni rezultat, a onda pokusati mimo tog rezultata praviti vlast.
A Bakir je mogao postati clan Predsjednistva i sa 10%, ali to su kruske i jabuke.
Imas li mozda neki argument koji malo bolje drzi vodu?
Pa ti trebaš ponuditi argument protiv pokušaja uspostave vlasti bez SDA u KS, po prvi put nakon rata. Ti skačeš na zadnje, ne ja.
Vec sam ponudio: Dino je SDA, samo pod drugom firmom.
Zabice vam ga do testisa prvom prilikom.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#35194 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

Banksy wrote:
seln wrote:
Banksy wrote:
Nije je jednom davno imao ni SDP, pa nije smetalo. Ili su i crnokošuljaši ljevica?
I nije ti to bila skola?
Meni? Pa ko je pljeskao tom igrokazu, ti ili ja? Tad nije smetalo.
Ok, ja pljeskao, meni je bila skola.
Da si i ti pljeskala, mozda bi sad znala sta je balija.
Sa SDA ne bih vise pravio ni krizni stab za odbranu zemlje u slucaju agresije.
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#35195 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by _Reds_ »

Postavlja se pitanje ko je ovdje ustvari pravi bezkicmenjak.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35196 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

seln wrote:
Vec sam ponudio: Dino je SDA, samo pod drugom firmom.
Zabice vam ga do testisa prvom prilikom.
Pa nek zabije, ali nek probaju. Ovo je prilika koja se ne propušta. Ako i zabije, pokazaće se da su bili naivni i ništa više.

Za razliku od nenaivne propalice koja je sve vrijeme, svih 8 godina, igrala za SDA i sabotirala taj posao.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#35197 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ultima_palabra »

seln wrote:Vec sam ponudio: Dino je SDA, samo pod drugom firmom.
Zabice vam ga do testisa prvom prilikom.
Pa šta ga sprečava da to sad uradi? 10+6+1, još jednog preletača je lako naći, i hop eto vlade.

Ili ipak nešto fali tvojoj premisi?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#35198 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

seln wrote:
Banksy wrote:
seln wrote: I nije ti to bila skola?
Meni? Pa ko je pljeskao tom igrokazu, ti ili ja? Tad nije smetalo.
Ok, ja pljeskao, meni je bila skola.
Da si i ti pljeskala, mozda bi sad znala sta je balija.

Sa SDA ne bih vise pravio ni krizni stab za odbranu zemlje u slucaju agresije.
Nego bi ih ostavio na vlasti dok (mi) ne lipšemo...?
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#35199 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

Kiflin cunning plan. Otici iz SDA kako bi sa SDA napravio vladu. :D
User avatar
Pandakonda
Posts: 6120
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#35200 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pandakonda »

seln wrote:
malakh wrote:
Pandakonda wrote: Kako je moguće "podržati" vlast a ne biti u istoj ? Da li stvarno vjeruješ da je Željko toliki dobrica da njegovi samo dižu ruke a ne traže ništa zauzvrat ?
slažem se sa tobom. prosto nemoguć scenariji. ipak mislim da je ovo igrica dfa da kifla ne bude premijer.
Moguce je. Glasas za izbor vlade, glasas za odluke, ali ne ucestvujes kao clan vlade.
To se zove prlamentarizam. poznato sirom svijeta.
Pa niko ne spori da je teoretski moguće, ali kolike su šanse da će DF dizati ruke bez da traže nešto zauzvrat ?
Roccohljup wrote:Jel zaista istina da NS ne želi premijersku funkciju koju bi joj spremno prepustili i SDP i DF? i zbog čega?
NS nema tu nikakvu moć, da se koalicija pravi samo sa SDP i DF onda ok, ali ovdje se mora ići sa Kiflom koji je dobio više glasova i lik vjerovatno nema namjeru prepustit tu poziciju nekome drugom
Locked