SDP
- sigh
- Posts: 1173
- Joined: 22/08/2014 23:12
#35151 Re: SDP
Upute za one sto blate SDP. Napravi neku usporedbu sa Hitlerom i nacistima, boldiraj i uvecaj slova.
Primjetio sam vec obrazac ovdje. Drugi, malo suptilnije, predstavljaju se kao crveni i pod tom krinkom lansiraju pricu kako se treba kazniti SDP. To furaju neko vrijeme i kada ocijene da je dovoljno, predloze ono onako nevino, partiju kojoj pripadaju te nastave pricu kako je to najbolji naci za kaznjavanje SDP-a.
Umjesto da predlozite svima da se upuste u istrazivanje onog sto je uradjeno vi predlazete partije
Pogledajte sta je SDP uradio, povezite, usporedite sa ostalima pa dajte sud. 
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#35152 Re: SDP
Tik-tak, tik-tak... još 16 dana 
-
muzicar_iz_parka
- Posts: 3949
- Joined: 02/06/2012 18:59
#35153 Re: SDP
I onda opet godinu dana pregovora da sklepaju novu vlast?
- shibonja
- Posts: 1724
- Joined: 29/05/2006 08:37
- Location: Cogito, ergo sum
#35154 Re: SDP
Dzaba vam jeftina demagogija,ima da ljohnete ko nikad 
- Reglan
- Posts: 5011
- Joined: 04/01/2010 13:51
- Location: Usa
- Contact:
#35156 Re: SDP
Dajgle Zlatka sto se puko horsem, jebo li ga Broz i komunizam.
-
Mohamad Sissoko
- Posts: 2421
- Joined: 27/10/2009 22:48
#35157 Re: SDP
Likovi učestvuju na demokratskim izborima a kunu se u Tita, partiju i jednopartijski sistem, ova stranka je totalno poludila.
Još treba da odluče jel Tito Bog ili je Bog Tito, titoizam kao religija ih ubi.
Još treba da odluče jel Tito Bog ili je Bog Tito, titoizam kao religija ih ubi.
-
Cohers
- Posts: 470
- Joined: 15/01/2013 21:46
#35158 Re: SDP
http://www.sdp.ba/upload/documents/publ ... mdzija.pdfsigh wrote:Upute za one sto blate SDP. Napravi neku usporedbu sa Hitlerom i nacistima, boldiraj i uvecaj slova.Primjetio sam vec obrazac ovdje. Drugi, malo suptilnije, predstavljaju se kao crveni i pod tom krinkom lansiraju pricu kako se treba kazniti SDP. To furaju neko vrijeme i kada ocijene da je dovoljno, predloze ono onako nevino, partiju kojoj pripadaju te nastave pricu kako je to najbolji naci za kaznjavanje SDP-a.
Umjesto da predlozite svima da se upuste u istrazivanje onog sto je uradjeno vi predlazete partije
Pogledajte sta je SDP uradio, povezite, usporedite sa ostalima pa dajte sud.
http://www.porodica.ba/ovo-do-sad-niste ... agumdziji/Oko malo koga ili čega u Bosni i Hercegovini postoji konsenzus unutar vladajuće „osovine zla“ kao oko Zlatka Lagumdžije. Tri međusobno isključive ideologije i stranke koje su bh. narode povele u međusobno istrebljivanje, koje se ne mogu dogovoriti ni oko bilo čega drugog, slažu se samo u jednom: glavni problem ove zemlje je Zlatko Lagumdžija. Kao rezultat toga, Lagumdžija je kao malo ko – opet, skoro niko – bio predmet političke i medijske histerije*1 koja je odavno prešla granicu između onoga što bi se moglo opisati kao posljedica legitimnih političkih razlika na jednoj i linča*2 na drugoj strani. Ali, to je u ovoj i ovakvoj Bosni i Hercegovini najbolja moguća potvrda ispravnosti neke politike i karaktera neke ličnosti. Jer, ova je zemlja odavno kao ona “Stradija”, koju je Radoje Domanović opisao kao zemlju koja ima “mnogo slobodumnih zakona, a nimalo slobode”; u kojoj se drže “govori i pišu knjige o privredi, a niko ništa nije sejao”; koja je “pretrpana moralnim poukama” a morala nigdje nema; u kojoj se govori o štednji i blagostanju a rasipa se na sve strane; i u kojoj “svaki nitkov i zelenaš sebi može kupiti titulu – veliki narodni rodoljub”.
Podjednako je paradoksalno to što se u političkom sistemu svojedobno utemeljenom na neupitnosti odluka jednog čovjeka – Alije Izetbegovića – njegov ideološki protivnik optužuje za autokraciju i diktaturu. Još licemjernije, u političkoj kulturi koja nekad tiho nekad naglas žali za vremenima čvrste ruke i vremenima kada je “Bog po zemlji hodao” – Josip Broz Tito – Lagumdžiju se optužuje da je Staljin. Nastranu i to što je u zemlji čiju budućnost vladajuće političke elite sistematski već skoro dvije decenije uništavaju, Lagumdžija je “najveći politički štetočina”– a o tome u dijelu ovdašnjih medija postoji konsenzus. U zemlji u kojoj vlast pravi opoziciju po vlastitoj mjeri – i vjeruje da je to prirodan poredak stvari – biti na drugoj strani barikade, onako kao što su Lagumdžija i SDP, pitanje je kućnog odgoja. U društvu u kojem je cinizam vrlina, dosljednost je psovka – ambicija zamijeni znanje, a vizija ustupa mjesto šićaru. U takvom društvu Zlatko Lagumdžija je uistinu opasan čovjek: jer, on je političar sa vizijom i znanjem i čovjek dosljedan vlastitim uvjerenjima.
“Važno je živjeti u skladu sa svojim uvjerenjima, u suprotnom taj život nije vrijedan življenja. Ne mislim da je ljevica Vladimir Iljič Lenjin na željeznom krevetu sa Nadeždom Krupskajom, nisam ljevičar iz nevolje i nisam u politici zato što nemam alternative, nego iz uvjerenja.”
U ovom i ovakvom društvu, SDP je još uvijek jedina, istinska i autentična – mada, nažalost, i posljednja – utvrda boljeg dijela historije Bosne i Hercegovine; onog dijela njene historije koji se temelji na stotinama godina zajedničkog iskustva, života i suživota; borbe protiv zajedničkog neprijatelja, zajedničkih patnji; historije u kojoj su narodi, građani i stanovnici ove zemlje tvorili jedno društvo i pored svih međusobnih razlika, i uspijevali pronaći način da i pored svega sačuvaju vlastito dostojanstvo i nastave živjeti skupa. U onoj mjeri u kojoj bi danas bilo nemoguće zamisliti Bosnu i Hercegovinu bez SDP-a, nemoguće bi bilo zamisliti i SDP bez Zlatka Lagumdžije. Jer samo je čovjek njegovog iskustva i političar njegove vizije mogao odoljeti silnim iskušenjima i nastaviti da se bori za principe na kojima se ideja ljevice temelji u ovoj zemlji od njenih skromnih početaka. I to što danas u mjestima kao što su Bratunac, Kalesija, Čapljina i Prijedor ima socijaldemokrata, trebalo bi se zahvaliti, prije svega, njegovoj dosljednosti.
http://www.avaz.ba/clanak/137627/brisel ... vnu-drzavuKada u oktobru 2014. godine Zlatko Lagumdžija zasluženo i neopozivo ode sa vlasti – i na smetljište istorije – za njega će se moći reći da je černobilizirao politiku u Bosni i Hercegovini. U protekle četiri godine je lagao svakome o svemu i uvijek. Do kraja je uništio mrvice povjerenja koje su preživjele egzibicionizam Harisa Silajdžića i aprilski paket. Desetine miliona maraka ukradene su u najvećoj do sada izvedenoj pljački javnih resursa u našoj zemlji.
Sve će to biti njegovo naslijeđe. Postoji međutim jedna stvar koja će definisati ne samo njegovu karijeru nego najvjerovatnije označiti kraj jedne političke epohe u našoj zemlji. Lagumdžija je, naime, u protekle četiri godine ubio multikulturalizam kao politički koncept u ovoj zemlji. Uradio je to tako što je godinu nakon početka mandata odlučio da su pare i vlast važnije od svega i kidnapovao volju građana koji su 2010. godine glasali za SDP.
Lagumdžija je, naime, građansku političku volju iskoristio da napravi do sada najveći niz koraka ka definitivnoj podjeli Bosne i Hercegovine. Na stranu sada vrijednost glasa i sramni sporazum sa Draganom Čovićem. Na stranu i uvredljiva arogancija i prenebregavanje policijske invazije na mezarje u Višegradu koju je naredio njegov koalicioni partner i drug Milorad Mićo Dodik. Na stranu jer – znam čovjeka – sam i sam prekasno shvatio koliko Lagumdžija prezire narod kojem nominalno pripada; jer to oko Višegrada i Srebrenice i taj genocid i ti šehidi, to je Lagumdžiji uvijek bilo upravo i samo, neodređeno, “to”.
Ne postoji, dakle, bolji dokaz za to od Zakona o prebivalištu oko kojeg se već mjesecima vodi rovovski rat i u kojem učestvuje i Prvi mart. Odlaganje sjednice Doma naroda prošle sedmice krajnja je mjera koju je proizveo isključivo pritisak civilnog društva sa ciljem da se spriječi usvajanje zakona. O sadržaju zakona se zna mnogo, ali njegova pogubnost je višestruka. Po sadržaju taj zakon je uistinu zločinački, ali podjednako poguban je i način na koji je on usvojen, odnosno kako je došao u ovu tačku u zakonodavnoj proceduri.
Da bi došao pred Dom naroda, zakon je morao biti usvojen u Predstavničkom domu. Tamo je, između ostalih, usvojen i rukama SDP-ovih poslanika. Za taj zakon digli su ruke i Ante Domazet, Danijela Martinović i Saša Magazinović. Sve troje su iz Sarajeva. Sve troje su u Parlament izabrani iz izborne jedinice 3, u kojoj dominantan dio birača čine oni koji se deklariraju kao Bošnjaci. I sve troje su glasali za zakon koji omogućava MUP-u RS-a da po vlastitom nahođenju i represijom određuje prihvatljiv broj bošnjačkih – ali i onu šačicu Hrvata – povratnika u RS.
Sve što je stajalo između Bošnjaka i talasa do sada neviđenog nacionalizma je nestalo onog trenutka kada su glasovima jedne grupe Bošnjaka izabrani poslanici osudili drugu grupu Bošnjaka na fizički nestanak. Drugim riječima, kada su kidnapovali volju građana Sarajeva da izdaju njihove sunarodnike u Srebrenici, Zvorniku, Prijedoru. To je mogao da uradi samo Lagumdžija. I samo zato što ga zanimaju samo pare i vlast.
I ako jednom bosanski muslimani budu svedeni na trećinu teritorije svoje nekadašnje domovine, fanatizirani i bez prijatelja u svijetu, moći će to zahvaliti samom Zlatku Lagumdžiji. I tada ćemo svi moći da kažemo: Hvala ti, Zlatko! Lagumdžija je uspio u onome u čemu nisu uspjeli ni Karadžić, ni Mladić, ni Tuđman, ni Boban, ni sisovi i hisovi, debeovi i beendeovi. Naime, on će među Bošnjacima ubiti vjeru koju nije iskorijenio ni genocid: da još ima ljudi u ovoj zemlji koji hoće da žive s njima. Narod koji je preživio genocid isporučit će u ruke klerikalnoj desnici, koja otvoreno radi na bošnjakistanu. Na kraju, Lagumdžija će tako ispuniti mokre snove Slobodana Miloševića i srpskih nacionalista i pružiti im post facto opravdanje genocida. I za dvadeset godina će izgledati da smo sve ono što smo preživjeli prije dvadeset godina – zaslužili. Hvala ti. Nadam se da se isplatilo. I da ti neće potrajati.
Izetbegovićeva vlast predvođena Zlatkom Lagumdžijom - ZLOM! = Kadija te tuži, kadija ti sudi! = Tamni vilajet! / SMRT TAMNOM VILAJETU! - SLOBODA BOSNI I HERCEGOVINI! /https://www.facebook.com/smrt.tamnom.vi ... ercegoviniZekerijah Smajić, politički analitičar i odličan poznavalac prilika unutar Evropske unije, kazao je za "Avaz" da apstinencija od proširenja EU u narednih pet do deset godina te formiranje nove Evropske komisije bez komisije za proširenje nije najgori scenarij u odnosu na BiH.
Smajić naglašava da je dramatičnije najnovije razvrstavanje zemalja zapadnog Balkana na "perspektivne" i "neperspektivne" sa stanovišta rada i djelovanja Evropskog parlamenta i Evropske komisije.
- Jedina u kategoriji "neperspektivnih" je naša zemlja, dok će Crnoj Gori, Srbiji i Albaniji biti posvećena puna pažnja u procesu pridruživanja, posebno Srbiji - navodi Smajić.
Ocjenjuje da Crna Gora može uspješno provoditi reforme i bez vanredne pomoći zvaničnog Brisela, da će Albanija imati pojačanu asistenciju, a Srbija posebnu pažnju.
- Poražavajuće je, također, što osim u Komisiji, ni u Evropskom parlamentu više nema resornog izvjestitelja za BiH niti među parlamentarcima ima zainteresiranih da se tematski bave BiH - pojašnjava Smajić.
Kolektivna apstinencija od Bosne i Hercegovine, smatra ovaj politički analitičar, dramatična je poruka na koju se mora reagirati državnički, brzo i iskreno, da bismo evropske zvaničnike pridobili za dobrobit integracije BiH ne samo u EU već u globalne međunarodne procese.
- Nekoliko vrlo uglednih zastupnika mi je nakon formiranja Evropskog parlamenta u novom sazivu vrlo direktno izjavilo da "nemaju vremena za bacanje", što su mi potvrdili i novoizabrani parlamentarci iz Hrvatske i Slovenije, koji najbolje poznaju prilike u našoj zemlji. Izolacija je put u propast i to se ne smije dopustiti, bez obzira na to koja opcija bila na vlasti nakon 12. oktobra - zaključuje Smajić.
- See more at: http://www.avaz.ba/clanak/137627/brisel ... FMk1k.dpuf
- drug_profi
- Posts: 65421
- Joined: 16/07/2012 16:00
#35159 Re: SDP
Evo sad razmisljam u cemu je razlika izmedju SDA i SDP.
Osim jednog slova u akronimu ne mogu da dobacim dalje. Glup sam valjda.
----------------------------------
...s tipfeler masine...
Osim jednog slova u akronimu ne mogu da dobacim dalje. Glup sam valjda.
----------------------------------
...s tipfeler masine...
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#35160 Re: SDP
učenje na greškama bi podrazumjevalo i promjenu organizacijske kulture (koja je kod svih stranaka najsličnija mafijaškoj) i kadrovske promjene od vrha do dna, a to prvi Slućajni Prolaznik neće nikad dopustiti.Ridjobrki wrote:Tako izgleda SDP kad pada, gledao sam to prije dvije godine iz prvih redova.
Ako vas bude zanimalo pokazaću vam, ja lično nemam potrebu da dvije godine nakon toga likujem niti sam opsjednut sa tim. Čisto mi je jako zanimljiv taj uspon i pad SDP-a i fascinira me to odbijanje da se uči na vlastitim greškama.
Mogu se SDP-ovci kačiti na dimenzije plakata ali ne vide da je to upravo ono što ih handri svo vrijeme - izdaja PRINCIPA i pravdanje preko ubleha. Sad će neko postaviti definiciju i standardne dimenzije billboarda da se operu ali stvar je u zaobilaženju vlastitih principa i traženje izgovora za neispunjavanje vlastitih obećanja.
Nije stvar u billboardu ili afišama - stvar je u principu da se neće trošiti puno u kampanji. Citylight ne košta ništa manje od billboarda i meni to vrijeđa inteligenciju. Na Izačiću su nekidan lafo mjesto pet billboarda kupili kravu i odveli je nekoj nani čiji je sin poginuo u ratu. Ljudi, to nije humanost, to je prostituiranje humanošću. Mogla se krava kupiti i proljetos a onda pred izbore reći "nemamo plakate jer smo proljetos odveli onu kravu onoj nani". To bih ja pozdravio i čestitao im na potezu.
Nije humanost odreći se kao love za billboarde, humanost je odmah u maju reći "ljudi mi imamo spreman budžet za kampanju, evo vam odmah ovih toliko-i-toliko hiljada KM a mi zbog ovog nećemo imati plakate u septembru". I to bi bio PR potez ali dobar PR potez. Sad u izborne dane nešto dijeliti i poklanjati... Nije red.
To ja pričam. Potcjenjuju ljude, pišaju po principima i misle da su svi glupi i da niko ne pamti šta je doručkovao. Pa dajte bar smislite jaku priču da je neko i popuši, majku mu... Čuj krava jadnoj neni 20 dana pred izbore, pa ja bih se stidio. I na kraju krajeva, bio si premijer četiri godine i načelnik općine šest godina - deset godina je trebalo da ta nena dobije tu kravu??? Što ta nana nije sistemski riješena u tvojih 10 godina koje si bio za nju zadužen?
I veli lik "birajte ljude koji imaju onu stvar i koji će biti tu kad bude dur guzici" - ovakvim izrazima! Nije da mi smeta, i ja tako i govorim i pišem ali to nivo premijera Kantona? Da ne pričam da je kad je bio dur guzici u februaru UTEKAO kao pizda da niko nije imao pojma gdje je heftu dana.
Eto, to je današnji SDP.
SDP je najobičniji DJL, baš ko što je SDA porodična firma Izmetbegovića
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#35161 Re: SDP
SDP je zgrada.
Tačnije, prihodi koji dođu od pink zgrade u centru Sarajeva.
Nestanak tih para bi ih natjerao da se politikom počnu baviti kao ozbiljnim poslom, a ne kao hobijem.
Tačnije, prihodi koji dođu od pink zgrade u centru Sarajeva.
Nestanak tih para bi ih natjerao da se politikom počnu baviti kao ozbiljnim poslom, a ne kao hobijem.
- OldMayor
- Posts: 2999
- Joined: 30/10/2013 11:21
#35162 Re: SDP
Al dobri su sad ovi novi fazoni. Vidim to dosta stranaka fura. Kao ne bi se reklamirali, ali stani da oni stave bilbord da kazu zasto se ne bi reklamirali.
To je ko ono necu nista reci, ali samo da kazem i onda razveze 20minuta.
Pogano i ofirno.
To je ko ono necu nista reci, ali samo da kazem i onda razveze 20minuta.
Pogano i ofirno.
- dustaban
- Posts: 6516
- Joined: 10/07/2012 10:55
#35163 Re: SDP
Zar ne vidite koliko je ovaj SDP NESPORNO grozan. Ovdje su se oko toga slozili i ljuti rivali sa drugih tema!

Corto Maltese wrote:SDP je zgrada.
Tačnije, prihodi koji dođu od pink zgrade u centru Sarajeva.
Nestanak tih para bi ih natjerao da se politikom počnu baviti kao ozbiljnim poslom, a ne kao hobijem.
- dustaban
- Posts: 6516
- Joined: 10/07/2012 10:55
#35164 Re: SDP
Slican je fazon i SLOGAN Nase stranke - Nemamo slogane imamo rjesenja!OldMayor wrote:Al dobri su sad ovi novi fazoni. Vidim to dosta stranaka fura. Kao ne bi se reklamirali, ali stani da oni stave bilbord da kazu zasto se ne bi reklamirali.![]()
To je ko ono necu nista reci, ali samo da kazem i onda razveze 20minuta.
Pogano i ofirno.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#35165 Re: SDP
SDP se nije popisao po svojim principima.Ridjobrki wrote:Tako izgleda SDP kad pada, gledao sam to prije dvije godine iz prvih redova.
Ako vas bude zanimalo pokazaću vam, ja lično nemam potrebu da dvije godine nakon toga likujem niti sam opsjednut sa tim. Čisto mi je jako zanimljiv taj uspon i pad SDP-a i fascinira me to odbijanje da se uči na vlastitim greškama.
Mogu se SDP-ovci kačiti na dimenzije plakata ali ne vide da je to upravo ono što ih handri svo vrijeme - izdaja PRINCIPA i pravdanje preko ubleha. Sad će neko postaviti definiciju i standardne dimenzije billboarda da se operu ali stvar je u zaobilaženju vlastitih principa i traženje izgovora za neispunjavanje vlastitih obećanja.
Nije stvar u billboardu ili afišama - stvar je u principu da se neće trošiti puno u kampanji. Citylight ne košta ništa manje od billboarda i meni to vrijeđa inteligenciju. Na Izačiću su nekidan lafo mjesto pet billboarda kupili kravu i odveli je nekoj nani čiji je sin poginuo u ratu. Ljudi, to nije humanost, to je prostituiranje humanošću. Mogla se krava kupiti i proljetos a onda pred izbore reći "nemamo plakate jer smo proljetos odveli onu kravu onoj nani". To bih ja pozdravio i čestitao im na potezu.
Nije humanost odreći se kao love za billboarde, humanost je odmah u maju reći "ljudi mi imamo spreman budžet za kampanju, evo vam odmah ovih toliko-i-toliko hiljada KM a mi zbog ovog nećemo imati plakate u septembru". I to bi bio PR potez ali dobar PR potez. Sad u izborne dane nešto dijeliti i poklanjati... Nije red.
To ja pričam. Potcjenjuju ljude, pišaju po principima i misle da su svi glupi i da niko ne pamti šta je doručkovao. Pa dajte bar smislite jaku priču da je neko i popuši, majku mu... Čuj krava jadnoj neni 20 dana pred izbore, pa ja bih se stidio. I na kraju krajeva, bio si premijer četiri godine i načelnik općine šest godina - deset godina je trebalo da ta nena dobije tu kravu??? Što ta nana nije sistemski riješena u tvojih 10 godina koje si bio za nju zadužen?
I veli lik "birajte ljude koji imaju onu stvar i koji će biti tu kad bude dur guzici" - ovakvim izrazima! Nije da mi smeta, i ja tako i govorim i pišem ali to nivo premijera Kantona? Da ne pričam da je kad je bio dur guzici u februaru UTEKAO kao pizda da niko nije imao pojma gdje je heftu dana.
Eto, to je današnji SDP.
Problem je sto su im mnogi 2010 dali glas vjerujuci da furaju neke druge principe. SDP je oduvijek bio stranka crvene burzoazije i budzetskih sisara, nije bio prava socijalisticka stranka (niti nam takva treba). SDP je oduvijek furao taj neki crveni elitizam, nevjesto ga pakujuci u neke druge price, bilo iza slika Tite ili ljiljana.
SDP, kao i sve druge stranke, nema principa. Ljudi su jednostavno prodavali pricu i budale popusile, isto kao sto neki pricaju bajke o referendumima, 100% BiH ili novim entitetima. SDP je preko 60 minuta pricao o kriminalu i socijalnoj pravdi i na toj prici su dobili izbore.
Narod jednostavno voli ublehe, a ponuda je raznovrsna. Prije cetiri godine su s merakom glasali za SDP, istinski vjerujuci da ova se organizacija budzetskih nehljeba bori za njihove interese i nosa slike Tite. U februaru je isti narod navijao za piromane koji su rusili taj isti SDP i nosili te iste slike Tite. Sada ce ti isti glasati za Komsica (onog istog iz SDP-a), koji sasma slucajno ima sliku Tite u kabinetu.
Oni koji Titu ne pamte ili ga ne pamte po dobrom, ce moci birati izmedju SDA, SBiH i SBB. Retorika je u svakom slucaju ista, s tim da je prilagodjena drugoj ciljnoj grupi.
Prije cetiri godine ovdje se raspravljalo o programu SDP-a, koji sam uporedio s reklamom za deterdzent. Domacice uzimaju deterzent s gotivnijom reklamom mada je manje vise isti kao i ostali na polici kraj njega. Boli ikog kurac sta pise na deklaraciji, jer su deklarativne razlike zanemarive u stvarnom zivotu, bilo da peres posteljinu na 95C ili pokusavas graditi drzavu. Stoga ce narod ove godine izabrati Fahru i Zelju, pa ce onda za dvije godine i njih tjerati govnjivom motkom, razbijati, paliti i traziti nove ublehase koji ce nosati slike Tite ili ljiljane.
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#35166 Re: SDP
-
weredsf
- Posts: 3089
- Joined: 22/09/2013 10:43
#35167 Re: SDP
JoseMujica wrote:Alfons prekuco...
Vrhunski opis..
- Liberalism
- Posts: 2632
- Joined: 27/08/2006 16:54
#35168 Re: SDP
Kad bi nam dao bar 1 razlog sta su to kandidati DF uradili u Federaciji BiH, bilo bi jako zanimljivo. Zalosno je u sta se sve pretvorila ova anti komunisticka hajka. 25 godina molite ljude da ne glasaju za SDP a oni i dalje glasaju. Pokusajte bar jednom pitati svoje roditelje jesu li bili u pravu kad su listom pogazili svoju zakletvu i zjenicu oka svog davajuci glas Aliji i inranskoj revolucionarnoj gardi 1990. godine i kada su srusili sistem kojem se divila (i danas divi) vecina evropskih intelektualaca. Naravno da necete jer kako da povjerujete da su upravo vasi roditelji zajebali vasu buducnost. Puno je lakse nastaviti njihovim stopama i gurati ovu drzavu u propast kao sto je gurate zadnjih 24. godine.dustaban wrote:PRIJEDLOG CLANOVIMA I SIMPATIZERIMA SDP-a
Pozivam sve vas koji ste svjesni katastrofalnih posljedica vjecne i autokratske vladavine Zlatka Lagumdzije, da, zarad buducnosti svoje stranke i opcenito radi buducnosti socijaldemokratije u Bosni i Hercegovine, povucete jedini potez koji vam je preostao - UMRTVITE SVOJU STRANKU u naredne cetiri godine kako bi ste se oslobodili ovog tumora!
Pad SDP-a je svakako neizbjezan, ali nam je svima jasno da bi i najmanji procenat osvojenih glasova na sljedecim izborima ponovo bio dovoljan izgovor ZL-u da ostane!
Zato taj pad mora biti potpun kako bi ste skratili vasu patnju.
To prakticno znaci da vas pozivam da ovaj put ne glasate za same sebe, vec da svoj glas PRIVREMENO date nekoj drugoj opciji posto ni apstinencija nije rjesenje. To nije izdaja vase stranke vec upravo suprotno - preduvjet njenog ozdravljenja.
Ne zelim da ovo bude kampanja u korist neke druge politicke opcije, ali vam predlazem, naglasavam - samo predlazem, da taj glas povjerite DF-u da se ne biste rasplinjavali jer je DF ipak u ovom momentu najbolje privremeno utociste socijaldemokratama posto je i nastao zbog navedenih okolnosti. Naglasavam i - privremeno, jer je cilj svih normalnih socijaldemokrata da se ideja socijaldemokratije u ovoj zemlji vrati i postavi kako treba. To ce ipak biti najbolje uciniti pod imenom SDP-a, ali nekog novog i boljeg SDP-a, onog kojemu ce se vratiti svi oni koji su ga morali napustiti upravo zbog diktature koja je tu stranku upropastila.
Dakle molim vas da shvatite - rusenje SDP-a na sljedecim izborima je jedini i najbrzi nacin ka realizaciji tog cilja. Jedino rusenjem cijele stranke mogu se srusiti oni koji su je upropastili, a to je preduvjet ka ozdravljenju i ove stranke i same socijaldemokratije u BiH.
R A Z M I S L I T E !
https://www.youtube.com/watch?v=4CI3lhyNKfo
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#35169 Re: SDP
Još samo 16 dana ...Liberalism wrote: Kad bi nam dao bar 1 razlog sta su to kandidati DF uradili u Federaciji BiH, bilo bi jako zanimljivo. Zalosno je u sta se sve pretvorila ova anti komunisticka hajka. 25 godina molite ljude da ne glasaju za SDP a oni i dalje glasaju. Pokusajte bar jednom pitati svoje roditelje jesu li bili u pravu kad su listom pogazili svoju zakletvu i zjenicu oka svog davajuci glas Aliji i inranskoj revolucionarnoj gardi 1990. godine i kada su srusili sistem kojem se divila (i danas divi) vecina evropskih intelektualaca. Naravno da necete jer kako da povjerujete da su upravo vasi roditelji zajebali vasu buducnost. Puno je lakse nastaviti njihovim stopama i gurati ovu drzavu u propast kao sto je gurate zadnjih 24. godine.
...
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#35170 Re: SDP
16 dana do cega?
Do izbora DF i SBB? Ili DF-SDA-SDP? Mozda SDA-SDP+ostali? Ili neceg desetog?
Ne vidim na cemu pojedinci baziraju optimizam. Ako smatrate da je DF bolji od SDP-a, nikakav problem, slazem se donekle - ali rijec je opet o nijansama. SDA i SBB? Isti kurac, s tim da mi je SBB odbojniji od SDA.
Dakle kakve se uopste promjene ocekuju kada se skine SDP? Zivo me interesuje, jer ovaj put prognoziram JOS VISE "razocaranih" nego nakon proslih izbora.
Ali eto, mogu se nosati Titine slike, pa malo pricati o Dejtonu, rahmetli republici, povratku, "cunamiju" i sl... Uglavnom, mimo reklama za deterdzent, sta se zapravo ocekuje?
Nemojte mi samo reci... da nakon svih ovih godina... vjerujete politicarima?
Do izbora DF i SBB? Ili DF-SDA-SDP? Mozda SDA-SDP+ostali? Ili neceg desetog?
Ne vidim na cemu pojedinci baziraju optimizam. Ako smatrate da je DF bolji od SDP-a, nikakav problem, slazem se donekle - ali rijec je opet o nijansama. SDA i SBB? Isti kurac, s tim da mi je SBB odbojniji od SDA.
Dakle kakve se uopste promjene ocekuju kada se skine SDP? Zivo me interesuje, jer ovaj put prognoziram JOS VISE "razocaranih" nego nakon proslih izbora.
Ali eto, mogu se nosati Titine slike, pa malo pricati o Dejtonu, rahmetli republici, povratku, "cunamiju" i sl... Uglavnom, mimo reklama za deterdzent, sta se zapravo ocekuje?
Nemojte mi samo reci... da nakon svih ovih godina... vjerujete politicarima?
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#35171 Re: SDP
samo Esso a.s. Maradona nikad neće izdati 
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#35172 Re: SDP
@Liberalism
ubi ti sa pricom o roditeljima i 80im godinama
covjece nisi vise u 80tim,nema vise tita,nema komunizma,nema juge...progledaj malo,jbte prica stara 40 godina
hocelo li cijeli zivot samo pricati o proslosti i titu a srati se na buducnost,na sebe i bolje sutra svoje djece
ti konstantno pricas za sdp a protiv sda...niko normalan nece glasati ni za SDP ni za SDA,jer zbog njih jesmo danas ovdje,na dnu po svemu ali bukvalno
jbte ta debilna dieologija,zivio si u nekom sistemu koji je funkcionisao,sada valjda vidis da sistem ne funkcionise a branis one koji su najvise pokvarili sistem,uz sda naravno
je li toliko tesko biti malo objektivan...daj pricaj malo o zadnje 4 godine,jbte prica stara 40 godina
ljudi prije 4 godine dali sansu zlaji i ekipi,oni prokockali sansu,izdali i principe i drzavu i narod i sve...i sada ih logicno narod kaznjava
kontam ja da ces ti i tebi slicni "ideolozi" glasati do smrti za sdp,jer ti imas taj neki ideoloski stav...ali i tebi ce isto biti bolje u boljem sistemu
nije sve ni u ukradenim parama,vjeruj
ubi ti sa pricom o roditeljima i 80im godinama
covjece nisi vise u 80tim,nema vise tita,nema komunizma,nema juge...progledaj malo,jbte prica stara 40 godina
hocelo li cijeli zivot samo pricati o proslosti i titu a srati se na buducnost,na sebe i bolje sutra svoje djece
ti konstantno pricas za sdp a protiv sda...niko normalan nece glasati ni za SDP ni za SDA,jer zbog njih jesmo danas ovdje,na dnu po svemu ali bukvalno
jbte ta debilna dieologija,zivio si u nekom sistemu koji je funkcionisao,sada valjda vidis da sistem ne funkcionise a branis one koji su najvise pokvarili sistem,uz sda naravno
je li toliko tesko biti malo objektivan...daj pricaj malo o zadnje 4 godine,jbte prica stara 40 godina
ljudi prije 4 godine dali sansu zlaji i ekipi,oni prokockali sansu,izdali i principe i drzavu i narod i sve...i sada ih logicno narod kaznjava
kontam ja da ces ti i tebi slicni "ideolozi" glasati do smrti za sdp,jer ti imas taj neki ideoloski stav...ali i tebi ce isto biti bolje u boljem sistemu
nije sve ni u ukradenim parama,vjeruj
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#35173 Re: SDP
Još svega 16 dana do potpunog kraha lažne ljevice u BiH.Alfons Kauders wrote:16 dana do cega?
Do izbora DF i SBB? Ili DF-SDA-SDP? Mozda SDA-SDP+ostali? Ili neceg desetog?
Ne vidim na cemu pojedinci baziraju optimizam. Ako smatrate da je DF bolji od SDP-a, nikakav problem, slazem se donekle - ali rijec je opet o nijansama. SDA i SBB? Isti kurac, s tim da mi je SBB odbojniji od SDA.
Dakle kakve se uopste promjene ocekuju kada se skine SDP? Zivo me interesuje, jer ovaj put prognoziram JOS VISE "razocaranih" nego nakon proslih izbora.
Ali eto, mogu se nosati Titine slike, pa malo pricati o Dejtonu, rahmetli republici, povratku, "cunamiju" i sl... Uglavnom, mimo reklama za deterdzent, sta se zapravo ocekuje?
Nemojte mi samo reci... da nakon svih ovih godina... vjerujete politicarima?
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#35174 Re: SDP
Esso izdati ne zna!JoseMujica wrote:samo Esso a.s. Maradona nikad neće izdati
Kako bilo, bice jako zanimljivo citati kmechanje nakon izbora, kada novi igraci prodaju stare ideale za sitne pare. Jer ono s cim se vecina ne zeli pomiriti, ono sto vecina odbija priznati je da vecina naroda i dalje vjeruje u bajke.
Kada bi gledali presjek prosjecne grupe glasaca centra i ljevice, bio bi blizi onim budalama s plenuma nego ekipi s foruma. Ljudi su jednostavno nepismeni i nisu u stanju donositi racionalne odluke, jednostavno nisu. Neki i dalje ocekuju Titu na bijelom konju, neki drzavu za covjeka, neki milijarde maraka kojim bi ponovo izgradili propale fabrike, neki cekaju da dodje neko i razjebe postojece uredjenje.
Ja ipak imam previse godina da vjerujem u bajke i ne prepoznajem se u vicu o Muji i vilenjaku na mostu.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#35175 Re: SDP
Nisam znao da uopste imamo ljevicu u BiH, ali nejse.VjecitiStudent wrote:Još svega 16 dana do potpunog kraha lažne ljevice u BiH.Alfons Kauders wrote:16 dana do cega?
Do izbora DF i SBB? Ili DF-SDA-SDP? Mozda SDA-SDP+ostali? Ili neceg desetog?
Ne vidim na cemu pojedinci baziraju optimizam. Ako smatrate da je DF bolji od SDP-a, nikakav problem, slazem se donekle - ali rijec je opet o nijansama. SDA i SBB? Isti kurac, s tim da mi je SBB odbojniji od SDA.
Dakle kakve se uopste promjene ocekuju kada se skine SDP? Zivo me interesuje, jer ovaj put prognoziram JOS VISE "razocaranih" nego nakon proslih izbora.
Ali eto, mogu se nosati Titine slike, pa malo pricati o Dejtonu, rahmetli republici, povratku, "cunamiju" i sl... Uglavnom, mimo reklama za deterdzent, sta se zapravo ocekuje?
Nemojte mi samo reci... da nakon svih ovih godina... vjerujete politicarima?
Pitanje i dalje stoji, sta poslije?
